ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Natalne karte clanova Clanovi foruma vezbaju na kartama drugih clanova foruma...
evo moje natalne karte :)

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Ko želi da vežba... i da da savet
Old 16-01-2010, 16:36   #1
Ivanna
Obično gatalo

Ivanna's Avatar

Ivanna je offline
Registrovan: Jul 2007
Ivanna je na dobrom putu
Standardno Ko želi da vežba... i da da savet

Toliko dugo drugima tumacim karte,uzelela sam se da i meni neko nesto pogleda.Vi pisite,vezbajte a meni ce svakako biti zanimljivo Sve je dozvoljeno-pisite sta god vam padne na pamet.Ko ume neka mi pogleda i solar,naravno da me interesuje trudnoca Oce li da bidne ili nece?! To neka bude onako usput,a natal prioritet
Fala unapred! Puuuno!

Last edited by Shmishonja; 08-03-2010 at 14:32..
Submit to Digg   Ko želi da vežba... i da da savet Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 16-01-2010, 23:13   #2
Buby
Veštac

Buby's Avatar

Buby je offline
Registrovan: Jun 2009
Buby je na dobrom putu
Standardno

Ciao Ivanna!
Evo ja cu se odvaziti da malo vjezbam ali ja sam stvarno pocetnik i tek ucim pa me uzmi sa rezervom okay!!?!!
Znaci So u Raku (12 kuca vladar je Riba pa je vjerojatno naglasen taj Rakic), Ascedent u Lavu na obrisu 1* pocetak kuce jako je tu mocan i Mo u 8 kuci u Vodenjaku (Skorpionska kuca). Wow...veoma snazna licnost...voda + vatra + zrak (malo u konfliktu sama sa sobom?!)

So90Pl rekla bi izazov za ego i stvara napetost na nivou licnosti. Nestrpljivost prema pravilima. Velika sposobnost za promjene u životu. Velika energija, kvaliteta vođe, borbenost. Sunce 90 sa Pl- neostvarivi planovi, frustracije izazivaju zestoke svadje, egocentricnost, impulzivnost izaziva nesrece.

Primjecujem da ti je vrh 3 kuce u Djevici sto znaci da si rezerviran tip, analitična, kritična i naučnog uma, osoba koja stalno postavlja pitanja. Ćutolog. Govoris koliko je potrebno, koncizno, teško donosis odluke, ali dobro funkcionise u kritičnim situacijama. Brzo "kapiras" i dobro komuniciras, ali mora da prevaziđes svoje osećanje inferiornosti, koje si sakupila u mladosti. Dar za pisanje i razmišljanje. Volis putovanja i saobraćaj, čak i posao u vezi tog. Dosta briga oko rodbine.
A 3 kuca je kuca komunikatora Merkura koji se nalazi u tvojoj 12 kuci zajedno sa So i pravi trigon sa Ur i kvadrat sa Pl.
U 3 kuci imas Marsa i Saturna i to sa losim aspektima Ma90Ne i Sa90Ne...
Imas Ma0Sa ali ti vecinom prevladavaju 90° – neznam ja sam pocetnik pa mi je lakes vidjeti konflikte nego srecu...ti me slobodno ispravi...

Old 16-01-2010, 23:28   #3
Ivanna
Obično gatalo

Ivanna's Avatar

Ivanna je offline
Ivanna je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Buby VIdi Poruku
Ciao Ivanna!
Evo ja cu se odvaziti da malo vjezbam ali ja sam stvarno pocetnik i tek ucim pa me uzmi sa rezervom okay!!?!!
Znaci So u Raku (12 kuca vladar je Riba pa je vjerojatno naglasen taj Rakic), Ascedent u Lavu na obrisu 1* pocetak kuce jako je tu mocan i Mo u 8 kuci u Vodenjaku (Skorpionska kuca). Wow...veoma snazna licnost...voda + vatra + zrak (malo u konfliktu sama sa sobom?!)

So90Pl rekla bi izazov za ego i stvara napetost na nivou licnosti. Nestrpljivost prema pravilima. Velika sposobnost za promjene u životu. Velika energija, kvaliteta vođe, borbenost. Sunce 90 sa Pl- neostvarivi planovi, frustracije izazivaju zestoke svadje, egocentricnost, impulzivnost izaziva nesrece.

Primjecujem da ti je vrh 3 kuce u Djevici sto znaci da si rezerviran tip, analitična, kritična i naučnog uma, osoba koja stalno postavlja pitanja. Ćutolog. Govoris koliko je potrebno, koncizno, teško donosis odluke, ali dobro funkcionise u kritičnim situacijama. Brzo "kapiras" i dobro komuniciras, ali mora da prevaziđes svoje osećanje inferiornosti, koje si sakupila u mladosti. Dar za pisanje i razmišljanje. Volis putovanja i saobraćaj, čak i posao u vezi tog. Dosta briga oko rodbine.
A 3 kuca je kuca komunikatora Merkura koji se nalazi u tvojoj 12 kuci zajedno sa So i pravi trigon sa Ur i kvadrat sa Pl.
U 3 kuci imas Marsa i Saturna i to sa losim aspektima Ma90Ne i Sa90Ne...
Imas Ma0Sa ali ti vecinom prevladavaju 90° – neznam ja sam pocetnik pa mi je lakes vidjeti konflikte nego srecu...ti me slobodno ispravi...
Nista ne brini draga moja,svi smo mi nekako pocetnici,inace ne bi bili ovde Odlicno ti ide,dosta toga si napisala-svaka cast! Mogu ti reci da si i skoro sve pogodila,osim za mesec u osmoj-on me cini takvom da sam daleko od jake licnosti,bar kad je ono moje 'unutrasnje' u pitanju.Mozda me samo tako dozivljavaju drugi,mozda samo tako izgledam...
Sve u svemu super si Hvala.

Old 17-01-2010, 01:04   #4
xenijajajaja
Početnik

xenijajajaja je offline
Registrovan: Nov 2009
xenijajajaja je na dobrom putu
Standardno

peta kuca u skorpiji nija najpovoljnija za decu ali je njen vladar u kuci trudnoce u vagi koji je u trigonu sa venerom u blizancima ,koji oznacavaju decu. neptun u ppetoj ponekad moze da da pobacaj a i uran u petoj nije povoljan. al ta venera koji pravi trigon sa vladaocem pete je na 16tom stepenu u simbolici raka jos u znaku koji predstavlja dete sto je dobro
a cime se ti bavis ako smem da pitam bas me zanima jer vl. 10 i 6 su ti u devici pa nesto tipa device?

Old 17-01-2010, 01:49   #5
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Hmmm...vladari prve i dvanaeste u dvanaestoj...otkud ti u astrologiji?
Da ne pominjemo njihovog dispozitora u osmoj

Inace, karta deluje na prvi pogled teze nego sto jeste. Ove dve opozicije jesu aplikacione, ali imaju sire orbise, svi glavni kvadrati separacioni. Nema egzaktnih aspekata, pa ni onih sa jednim stepenom orbisom, izuzev sekstila saturna i urana, sto je zaista lep aspekt.
Nema recepcija u karti. Znaci...sve sto se radi, radi se na misice

Izmedju vladara AC i DC nema aspekata. Izmedju IC i MC postoji kvadrat, ali je 9 st. separacioni. I ako ima utcaja, ne verujem da je stresan...samo se mozda, ponekad zaboravi da se nesto zavrsi za sobom, i vrata zatvore, pre nego sto se pocne nesto novo...a mozda i ne?

Asc na prvom, ovnovskom stepenu lava...Energija, energja, energja. Ali sunce u raku, dvanaestom polju riba. Pitanje je kako se snalazi u tome.

Krenih ja izokola...a najvise me interesuje ovaj mesec. On se definitivno ne oseca najbolje. Ali je u polju preobrazaja, cuvenoj osmoj kuci. Za majcinstvo i decu ne smem nista da kazem, videla sam post na drugoj temi.
Generalno, mislim da su ti teme psihe, ezoterije, duhovnog razvoja jako znacajne - na kraju krajeva, ovaj tvoj mesec to i zahteva...preobrazaj. Sa druge strane, verujem da imas kapaciteta za stremljenje ka ciljevima, rad, ucenje, sticanje, pedanteriju kada je potrebna, i prihvatanje kada se to trazi.

Old 17-01-2010, 10:08   #6
Ivanna
Obično gatalo

Ivanna's Avatar

Ivanna je offline
Ivanna je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by xenijajajaja VIdi Poruku
peta kuca u skorpiji nija najpovoljnija za decu ali je njen vladar u kuci trudnoce u vagi koji je u trigonu sa venerom u blizancima ,koji oznacavaju decu. neptun u ppetoj ponekad moze da da pobacaj a i uran u petoj nije povoljan. al ta venera koji pravi trigon sa vladaocem pete je na 16tom stepenu u simbolici raka jos u znaku koji predstavlja dete sto je dobro
a cime se ti bavis ako smem da pitam bas me zanima jer vl. 10 i 6 su ti u devici pa nesto tipa device?
Ne bavim se nicim Za sve ove godine nisam uspela da nadjem normalan posao tako da sam kuci sa detetom.Ali volim dosta da citam i pisem,zelja mi je da jednog dana izdam knjigu.Imala sam pobacaj,to je taj uran a i ovu prvu trudnocu sam odrzavala(neptun).
neddo,za ovo sto spominjes decu a neces da kazes i to nekome ko ima mesec u osmoj-bices bijena (taj izraz je koristila moja baba ).Salim se naravno.Kad sam pogledala drugu temu shvatila sam zasto to kazes.Pitas od kud ja u astrologiji-nemam pojma.Nije to kod mene bas tako lako,ostavljam pa joj se vracam i sve tako godinama.Imam jako izrazenu intuiciju pa nekad nekome vidim nesto a pojma nemam odakle mi.I to mi pomaze.
A za mesec sta da ti pricam-zivim zivot manja od makovog zrna,ubise me silni strahovi,samo razmisljam o najgorem,brinem o jednom,drugom,trecem,...Non stop mislim o smrti i to je tema koja mi uglavnom okupira mozak.Kad mi dete dobije temperaturu za mene je to odmah smak sveta,ne umem nikako da se opustim.Onda su tu fobije,ranije napadi panike,izgubila sam relativno rano mamu i to je sve mesec...
Hvala vam.

Last edited by Ivanna; 17-01-2010 at 10:23..

Old 17-01-2010, 12:39   #7
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Pitala sam otkud ti u astrologiji, pomalo saljivo, misleci da ti je astrologija potpuno prirodna, i da ti je najnormalniji nacin da pocnes dan uz citanje foruma i kaficu Sunce i merkur u dvanaestoj kuci vrlo lepo svedoce o tvojoj intuiciji, a kad ti nesto dobro ide, ne ide tako slucajno...treba ga iskoristiti

Mislim da bi trebalo da radis, bilo da juris karijeru, bilo da se jednostavno zaposlis u nekoj firmi (sto bi ti mozda i bilo bolje, sa vladarom 6. u prvoj). U svakom slucaju, i jupiter, i saturn i mars prave lepe aspekte prema ovim planetama i 12. kuci, ali i prema uranu. Verujem da ako budes krenula saradom, da ce se uranska energija iz petog polja (koje jeste polje dece, ali je i polje pokazivanja pred drugima) vise trositi na to, ipak su egz. aspekti u pitanju
Slicno je i sa jupiterom

Old 17-01-2010, 13:57   #8
Ivanna
Obično gatalo

Ivanna's Avatar

Ivanna je offline
Ivanna je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by nedda VIdi Poruku
Pitala sam otkud ti u astrologiji, pomalo saljivo, misleci da ti je astrologija potpuno prirodna, i da ti je najnormalniji nacin da pocnes dan uz citanje foruma i kaficu Sunce i merkur u dvanaestoj kuci vrlo lepo svedoce o tvojoj intuiciji, a kad ti nesto dobro ide, ne ide tako slucajno...treba ga iskoristiti

Mislim da bi trebalo da radis, bilo da juris karijeru, bilo da se jednostavno zaposlis u nekoj firmi (sto bi ti mozda i bilo bolje, sa vladarom 6. u prvoj). U svakom slucaju, i jupiter, i saturn i mars prave lepe aspekte prema ovim planetama i 12. kuci, ali i prema uranu. Verujem da ako budes krenula saradom, da ce se uranska energija iz petog polja (koje jeste polje dece, ali je i polje pokazivanja pred drugima) vise trositi na to, ipak su egz. aspekti u pitanju
Slicno je i sa jupiterom
Slazem se da bi mi odlicno bilo da radim,mnogo bih se bolje osecala nego sad ovako u kuci,ali ne mozes da verujes kako mi ne ide to trazenje posla.Za sve ove godine nema gde nisam jurila,kuda sve nisam trazila i nista.Kao da sam najgora od sve dece.Jeste da imam zavrsenu samo srednju ali znam mnoge koji su se i tako zaposlili.Mogla bih eventualno da radim poslove koji su 'nize kavlifikacije' ili kako vec da se izrazim i koji su pri tom jako malo placeni.Probala sam i to i shvatila da mi je za te pare bolje da sedim kuci s detetom.
Sve vise razmisljam o necem privatnom da zapocnem ali o tom po tom.

Old 17-01-2010, 14:20   #9
markobgd
Obično gatalo

markobgd je offline
Registrovan: Jul 2009
markobgd je na dobrom putu
Standardno

pad kad ti je jupiter vladar 6te u devici u padu...
dispozitor merkur u 12toj kuci...
probaj da trazish posao u zatvorenoj instituciji... simbolici riba...
bolnica ..itd
boravak saturna u devici ti je def onemogucio da nadjes posao
a sad ce jupiter iz riba takodje raditi opoziciju na natalni jupiter...
dobro je sto ce malo da pokrene ovaj merkur u neko doba... i sunce
samim tim i jupiter ce se osecati bolje
probaj da se bavish pisanjem, lepo bi ti islo a taman da iskanalises mars0saturn

u privatnom biznisu mars0saturn opet otezanje...na periode moze da bude bolje ...npr kad jupiter udje u bika pa uradi trigon sa devicom, a pre toga kad ti aktivira 10tu kucu ..
itako...

Old 17-01-2010, 17:12   #10
Ivanna
Obično gatalo

Ivanna's Avatar

Ivanna je offline
Ivanna je na dobrom putu
Standardno

E marko da znas da ti je svaka zlatna! Ne znam kako te nisam primetila do sad,jesi li od skoro ovde?
Ma znam ja da je saturn uglavnom kriv za sve To privatno sto planiram necu bas u skorije vreme,mozda tek tamo sledece godine,posto da bih to zapocela moram da sacekam da prodje ova svetska kriza,inace propadoh.

Old 18-01-2010, 22:08   #11
markobgd
Obično gatalo

markobgd je offline
Registrovan: Jul 2009
markobgd je na dobrom putu
Standardno

pa onako... relativno skoro
ti javi ako nesto treba

Old 19-01-2010, 11:00   #12
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
Registrovan: Dec 2009
kanon je na dobrom putu
Standardno

Sorry Ivanna i ja sam samo pocetnik i to P od pocetnika. I meni prvo padaju u oci ovi ovi teski aspekti.. Sa90Ve, Sa90Ne, Ve opozicija Ne (pogledaj moju kartu pa ce ti biti jasno zasto sam to prvo uocila). Ne ti je prilicno lose aspektiran pa kada budes kretala u taj privatni posao budi jaaako oprezna, neka ti barem onda bude pod dobrim aspektima da ne bi kasnije pozalia. Pitaj za dodatno misljenje, savijet nekog dobrog astrologa, i citaj sitna slova na ugovorima. U kuci tudjeg novca ti je Mo takodje lose aspektiran pa se probaj ne zakreditirati ako ne moras. Pogotovo zato sto ti je Ju u izgonu u drugoj kuci i lose aspektiran sa Mo. Ju u drugoj kuci ukazuje na povecanu zaradu, ali neharmonican moze razbacivati novac i pretjerivati sa optimizmom u spekullacijama a u opoziciji sa Mo donosi nemir, frustracije, osjecaj poraza... . Sve sto postignes nece ti pasti sa neba, sve ce ici na guranje. Vrh seste kuce ti je u Strijelcu, a vladalac se preselio u drugu kucu, pa bi uz predan rad, red i disciplinu mogla nesto i napraviti. Jer, mislim, bolje bilo kakav Ju u drugoj nego nikakav.
Oprosti ako sam lupetala bez veze, ali eto probala sam...

Old 19-01-2010, 12:25   #13
Ivanna
Obično gatalo

Ivanna's Avatar

Ivanna je offline
Ivanna je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by kanon VIdi Poruku
Sorry Ivanna i ja sam samo pocetnik i to P od pocetnika. I meni prvo padaju u oci ovi ovi teski aspekti.. Sa90Ve, Sa90Ne, Ve opozicija Ne (pogledaj moju kartu pa ce ti biti jasno zasto sam to prvo uocila). Ne ti je prilicno lose aspektiran pa kada budes kretala u taj privatni posao budi jaaako oprezna, neka ti barem onda bude pod dobrim aspektima da ne bi kasnije pozalia. Pitaj za dodatno misljenje, savijet nekog dobrog astrologa, i citaj sitna slova na ugovorima. U kuci tudjeg novca ti je Mo takodje lose aspektiran pa se probaj ne zakreditirati ako ne moras. Pogotovo zato sto ti je Ju u izgonu u drugoj kuci i lose aspektiran sa Mo. Ju u drugoj kuci ukazuje na povecanu zaradu, ali neharmonican moze razbacivati novac i pretjerivati sa optimizmom u spekullacijama a u opoziciji sa Mo donosi nemir, frustracije, osjecaj poraza... . Sve sto postignes nece ti pasti sa neba, sve ce ici na guranje. Vrh seste kuce ti je u Strijelcu, a vladalac se preselio u drugu kucu, pa bi uz predan rad, red i disciplinu mogla nesto i napraviti. Jer, mislim, bolje bilo kakav Ju u drugoj nego nikakav.
Oprosti ako sam lupetala bez veze, ali eto probala sam...
Dobra si ti za jednog pocetnika Ispada da to svakome kazem ali divim vam se na strpljenju da napisete vise od tri recenice.Ja to tako ne mogu,kad treba da pisem tesko mi je ali zato uzivo mogu svasta da istandrljam.
Da mi nista u zivotu ne ide lako-ne ide,novac dolazi i jos brze odlazi...Ali zbog ovog loseg aspekta jupitera i meseca nekako ni sama nemam meru.Tek u poslednje vreme pocela sam malo da stedim.
Pogledala sam tvoju kartu,odavno nisam videla toliko aspekata.Kazi mi kako ti je zdravlje?To me najvise interesuje.
Naši sponzori
Advertisement

Old 25-01-2010, 16:43   #14
gagilica
Obično gatalo

gagilica's Avatar

gagilica je offline
gagilica je na dobrom putu
Standardno

Ja bih samo dodala da, posto imas severni cvor u drugoj, koji nema tako lose aspekte, tebi novac ipak nekako dolazi sam od sebe, iako ne radis, ali da moras nauciti i da dajes, pomazes drugima, jer sto vise budes davala vise ces i dobijati. Sunce u 12, mesec u 8, uau, ti si bas sva u duhovnim sferama, i deeeefinitivno imas jaku intuiciju. Mislim da otplacujes neke karmicke dugove iz proslosti, u stvari ne mislim, sigurna sam i to tesku karmu. Zivot ti je veoma buran, pun uspona i padova.
Sto se meseca u osmoj tice, znam kako ti je

Old 25-01-2010, 16:56   #15
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
kanon je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by gagilica VIdi Poruku
Ja bih samo dodala da, posto imas severni cvor u drugoj, koji nema tako lose aspekte, tebi novac ipak nekako dolazi sam od sebe, iako ne radis, ali da moras nauciti i da dajes, pomazes drugima, jer sto vise budes davala vise ces i dobijati. Sunce u 12, mesec u 8, uau, ti si bas sva u duhovnim sferama, i deeeefinitivno imas jaku intuiciju. Mislim da otplacujes neke karmicke dugove iz proslosti, u stvari ne mislim, sigurna sam i to tesku karmu. Zivot ti je veoma buran, pun uspona i padova.
Sto se meseca u osmoj tice, znam kako ti je
zdravlje mi je dobro, imunitet solidan i poprilicno sam izdrzljiva sto je malo cudno s obzirom na moje "sprzeno" So.Imala sam dvije teske bolesti, karcinom kada mi ja Sa sjeo na ASC i radio kvadrat sa Ve (pogodi gdje) i hormoni stitnjace su mi podivljali kada mi je Sa bio u Djevici. Medjutim na srecu meni sve to dodje i prodje na cudjenje lijecnika bez posljedica, kada se izlijecim kao da nikada nije ni bilo... Konjukcija So0Mo problemi sa vidom...ajde napisi malo ako ti se da sta si primjetila u mom natalu......thnx
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules