ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Natalne karte clanova Clanovi foruma vezbaju na kartama drugih clanova foruma...
ako neko ima volje, bila bih zahvalna za odgovore....

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Dileme sa svih strana...
Old 06-06-2010, 05:29   #1
andjelikadepeures
Mag

andjelikadepeures's Avatar

andjelikadepeures je offline
Registrovan: May 2010
andjelikadepeures će postati poznat uskoroandjelikadepeures će postati poznat uskoro
Standardno Dileme sa svih strana...

Da li cu i kada zavrsiti fakultet i sta mi to ne dozvoljava da konachno zavrshim?
da li cu se u zivotu baviti tom strukom, posto je doslo do zasicenja, pa me i to muci?
ljubav... na osnovu planeta u sedmom polju i venere u 8. slutim da ce mi muz biti razveden, sa decom, ali me interesuje kada cu ga sresti, cime se bavi?

ako nemate konkretne odgovore, pisite uopsteno, sve sto vidite, sve me interesuje, posto sam u pokusaju da malo vise razumem vezano za astrologiju....
Submit to Digg   Dileme sa svih strana... Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 06-06-2010, 14:51   #2
Majana
Veštac

Majana's Avatar

Majana je offline
Registrovan: Feb 2010
Majana je na dobrom putu
Standardno

Pretpostavljam da ti je često jezik brži od pameti i da umeš da budeš oštra u komuniciranju.
Studije: vladar IX Merkur je u VII i ima opoziciju sa Saturnom u I ~ što bi značilo odlaganje ili kasniji završetak studija. Čini mi se da je tebi potreban uvek "neko" ko će da ti daje podršku i gura te napred što se tiče studija.
Neptun kao vladar 6 (posao) je odlično postavljen i ima trigon sa vladarem 9. Vladar 10 (karijera) takodje ima sve dobre aspekte i trigon sa Jupiterom, suvladarem 6 tako da ne sumnjam da ćeš biti zadovoljna poslom koji budeš obavljala.
Trebala bi da studiraš prava ili odeš u političare
Neaspektovana Venera u Biku u 8 ~ kako ide ljubav?

Old 06-06-2010, 15:25   #3
andjelikadepeures
Mag

andjelikadepeures će postati poznat uskoroandjelikadepeures će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Pretpostavljam da ti je često jezik brži od pameti i da umeš da budeš oštra u komuniciranju.
nisaj kriva ja, kriv je markur u ovnu jezik odavde do..... daaaleekooo ))

Quote:
Studije: vladar IX Merkur je u VII i ima opoziciju sa Saturnom u I ~ što bi značilo odlaganje ili kasniji završetak studija. Čini mi se da je tebi potreban uvek "neko" ko će da ti daje podršku i gura te napred što se tiče studija.
bolje bi bilo da mi ko visio nad glavom, al'.... valjda cu da finishiram jednom... ( vidi li se nekako kada? )
Quote:
Neptun kao vladar 6 (posao) je odlično postavljen i ima trigon sa vladarem 9. Vladar 10 (karijera) takodje ima sve dobre aspekte i trigon sa Jupiterom, suvladarem 6 tako da ne sumnjam da ćeš biti zadovoljna poslom koji budeš obavljala.
ma ja sam takva da pevam i dok perem sudove... i u principu mi ide svaki posao kog se prihvatim, al' mozda to i jeste problem, shto ne znam shta bih pre....
Quote:
Trebala bi da studiraš prava ili odeš u političare
znam ipak, odabrala sam arhitekturu. mada videh da imam dosta aspekata ka spisateljstvu i inace drushtvenim naukama, a cini mi se da me i to 7. polje redovno izbacuje u javnost, htela ja to ili ne... a pravne zavrzlame mi dodju kao neki prirodni talenat, pa i kad neobavezno chitam, popamtim zakone i sl.... ali nisam htela da bubam, pa odoh na drugu stranu... mada mislim da cu zavrshiti i prava, mozda u nekim kasnijim godinama...
Quote:

Neaspektovana Venera u Biku u 8 ~ kako ide ljubav?
nikako!!!
po definiciji biram tipove sa gomilom raznoraznih problema, koji me obichno vishe gledaju kao neko bozanstvo nego kao zenu. mozda tripujem, al' stvarno mi vise muka od svega toga...

sta konkretno znaci to shto je venera neaspektovana? ( za 8. polje mi jasno, poshto mi prilaze ili zauzeti ili razvedeni )
takodje,venera u biku, vezano za novac, tachno je, u principu ga uvek imam, manje ili vise.
al' ljubav... da se samoubijem...
sad sam u nekom "pokusaju", sa jednim bikom ( cenim da mi to pravi mars u biku ), al'i slutim da cu da izgubim strpljenje pre nego shto se on smisli sta ustvari hoce od mene, kao i svaki put do sad, kad bikovi bili u pitanju.
ima li nade za mene?

valjda sunce u 7. polju u ovnu znaci kasniji brak, "procvat" kroz brak, dominantnijeg partnera ( ako takvog nadjem, svaka mi chast! ).

i da... nigde u mojim aspektima, onoliko koliko sam do sad uspela da istrazim, nisam nasla sklonost starijim muskarcima, a chinjenica je da me stariji privlache, bar do sada.....
recimo, kod moje drugarice se jasno vidi u 9. polju drugi brak sa starijim muskarcem, kolegom sa posla ili nekim koga ce da upozna preko posla... i jos par aspekata koji ukazuju na to...

kod mene nema nista na tu temu... ili bar ja ne vidim?

Old 06-06-2010, 16:03   #4
Majana
Veštac

Majana's Avatar

Majana je offline
Registrovan: Feb 2010
Majana je na dobrom putu
Standardno

Venera ti je vladar Asc a neaspektovana pa pitam kako deluje. KAžu da kada je planeta neaspektovana ništa je ne sprečava da iskaže svoju prirodu. Venera je prirodni signifikator ljubavi, novca, lepote...A tebi vlada VIII i Asc. Pa me Venera u VIII asocira na sex, pa zato pitam. Verovatno si izuzetno ženstvena i seksipilna.
Kod tebe je to za partnera kontradiktorno jer Mars kao vladar VII ima aplikacionu konjukciju sa MErkurom (mladji) i apl.opoziciju sa Saturnom (Stariji) Ali ako će nešto biti onda sigurno mnogo jaka i dominantna ličnost
Venera u Biku - muzika, a neaspektovana = mnogo muzike koje ništa ne sprečava

Old 06-06-2010, 16:47   #5
andjelikadepeures
Mag

Standardno

Quote:
Venera ti je vladar Asc a neaspektovana pa pitam kako deluje. KAžu da kada je planeta neaspektovana ništa je ne sprečava da iskaže svoju prirodu. Venera je prirodni signifikator ljubavi, novca, lepote...A tebi vlada VIII i Asc. Pa me Venera u VIII asocira na sex, pa zato pitam.
pa sta znam... mislim da sam vremenom nauchila kako treba da iskazem sebe u tom smislu.
Quote:
Verovatno si izuzetno ženstvena i seksipilna.
dugo mi trebalo da sebe pocnem da dozivljavam kao takvu... i sad sam josh na pochetku, ali ce vremenom valjda biti bolje...

Quote:
Kod tebe je to za partnera kontradiktorno jer Mars kao vladar VII ima aplikacionu konjukciju sa MErkurom (mladji) i apl.opoziciju sa Saturnom (Stariji) Ali ako će nešto biti onda sigurno mnogo jaka i dominantna ličnost
to za Saturn nisam videla, poshto nisam josh toliko "zagazila" u te vode, mada me vuche sve vishe....
a za mladjeg sam naisla par puta, i nije mi imalo logike, jer me ne privlace nikako...

da, bilo bi pozeljno da bude jaka i dominantna lichnost, jer slabice ne poshtujem, a samim tim i ne volim....

Old 11-02-2011, 23:45   #6
ognjenka724
Druid

ognjenka724's Avatar

ognjenka724 je offline
Registrovan: Sep 2010
ognjenka724 je na dobrom putu
Standardno

Stavila sam ovdje, a ne na "Opis partnera...", jer je malo šire.

Kod tebe je situacija malo drukčija, nego kod mrvice83, jer ti imaš puno 7. polje.

Sa SO U 7. tvoj cilj je pronaći partnera, iako ti je sam brak malo ili nimalo privlačan i ne žuriš u brak. MO sekstilom pomaže SO u postizanju cilja. Vladar MO - UR120SO, pa ćeš pronaći i cilj i „kako” tj. sredstvo (MO). MO je u 9. (u odnosu na Sunce), pa bi način postizanja cilja (pronalaženja partnera) mogao biti kroz obrazovanje, filozofiju i religiju, neka duhovna uzdizanja ili kroz putovanja. Vladari SO i MO (UR i MA), imaju bQ, a bikvintil je aspekt sreće, i tamo gdje ga imamo se stvari događaju u našu korist (priroda jupitera). Brak ili veza može biti pod utjecajem rođaka i može biti rezultat putovanja, dopisivanja ili oglasa.

U većini slučajeva SO u 7. ukazuje na dominaciju partnera, jer SO nema osećaja za odnos, poznaje samo JA. SO koje je simbol tvojeg partnera ima potrebu da se nameće i pokazuje, nedostaje mu skromnosti, a to je naglašeno sa SO na samom vrhu 7. - neka vrsta nametanja volje. Razmirice će biti sakrivene od očiju javnosti, a ophodit ćete se jedno s drugim s lažnom učtivošću i s dosta formalizma.

Odnos obično nije jako dubok (ME u 7.), a ME ovdje može biti jako oštar naročito jer je u konjukciji s MA. Stalno je prisutna neka rasprava, prepirka, svađa, gunđanje. Vjeruješ da je istina ono za što se ti boriš (7. je uvijek ogledalo 1.), sklona si kritici. Izražavaš se direktno (MA), iako ti dugo treba da se pokreneš i kažeš što te muči (MA u biku). Nervozna si i s malo takta (ME0MA), a i partner je često izazovan i grub (izvlačiš iz njega simboliku MA, čak i ako on po prirodi nije takav). Životna energija (MA) u 7. (prirodno u slabom stanju – MA ne razumije odnose), pa ne možeš zbog drugih ljudi ili zbog partnera pronaći sebe. Teško ti je "umiriti misli" (ME0MA180SA/PL), a teško ti pada i ostati sa samom sobom (ME vlada i 12). MA u 7. mijenja tijek života nakon vjenčanja i stvara teškoće, kvari postojeće uslove i donosi period borbe i prepirke. To nije neobično, jer sve planete u 7. djeluju puno jače nakon što se stupi u zajednicu.

VE, kao drugi vladar, nema glavni aspekt, samo bQ (144) s NE, egzaktno - puno maštaš o ljubavi i sklona si idealizirati partnera. Stvaraš si sliku, a u jednom trenutku možeš shvatiti da se stvarni partner više ne poklapa s partnerom iz tvoje mašte (a i partner može „pomoći“da razbiješ iluzije).
VE je u sjedištu, pa nema dispozitora. NE je dispozitor JU. JU i VE nemaju međusobni aspekt, pa u vezu dolaze preko NE60SA/PL30JU/UR. Dakle, jedino krajnje (PL) obuzdavanje (SA) iluzija (NE), izbjegavanje pretjerivanja (JU) i izbjegavanje odbacivanja obaveza (UR). Ali, VE u 8. teži da se oslobodi obaveze. A ti ćeš biti snažna onoliko (8 je nasuprot 2) koliko daješ.

U stvari si tražila drugara (ME), jer ti si jedan društveni ovan (vaga ASC, MO u vodenjaku), koji voli komunicirati i sklapati neobična i korisna prijateljstva&poznanstva (Sunce iz 7. polja vlada 11., u trigonu s JU/UR). A dobila si vjerojatno nekog tipa kojemu je teško pokrenuti se (MA u biku) i koji vrijeme provodi ugađajući si. Važna ti je ravnoteža u životu (osi ASC/DSC i IC/MC rade gotovo pravilan križ), iako imaš dozu nepredvidljivosti i hirovitosti i iako ti je osobna sloboda važna (SO120UR/JU, VE u 8., SO u ovnu). Tražila si nekog tko ima inicijativu (SO u ovnu), a dobila partnera koji želi dominirati i taj odnos neće biti savršen (a ti tražiš savršenstvo – ASC vaga). S MA 180SA s lakoćom ćeš okriviti partnera za sve teškoće, a tu je i razlog eventualnim problemima u vezi/braku. PL u 1. ima snagu da sam sebe razruši. A doživljavala si ga kroz partnere jer ti je ASC takav da se doživljavaš kroz odnos, a i PL radi opozicije na ME i MA u 7. (partnerstvo).

SA te vjerojatno čini skromnom po pitanju vlastite vrijednosti (konjukcija s vrhom 2) i po pitanju novca, ali pošto dolazi iz škorpiona njegov prikriveni moto mogao bi biti: Što nije moje, neće biti ni tvoje, a može donijeti osjećaj praznine i siromaštva iznutra, osjećaj napuštenosti.

Prevlast vatre/manjak vode – samo SA; u promjenjivim znacima samo neosobne planete – daje manjak fleksibilnosti na način da nisi spremna na osobnu promjenu, teško se prilagođavaš okolnostima, teško mijenjaš (udio fiksne) zadani pravac djelovanja (udio kardinalne). Obrazac karte je lokomotiva i on potvrđuje gore napisano, tj. da je potreban veliki napor da bi se energija pokrenula. Ili zaustavila kada je to potrebno. VE je lokomotiva ove kompozicije i zato je izuzetno važna u tvojoj karti (a i vlada ASC).

Pošto imaš 5 retrogradnih planeta, vjerojatno često imaš osjećaj „deja vu“.

Old 12-02-2011, 01:14   #7
andjelikadepeures
Mag

Standardno

Quote:
Originally Posted by ognjenka724 VIdi Poruku
Stavila sam ovdje, a ne na "Opis partnera...", jer je malo šire.

Kod tebe je situacija malo drukčija, nego kod mrvice83, jer ti imaš puno 7. polje.

Sa SO U 7. tvoj cilj je pronaći partnera, iako ti je sam brak malo ili nimalo privlačan i ne žuriš u brak. MO sekstilom pomaže SO u postizanju cilja. Vladar MO - UR120SO, pa ćeš pronaći i cilj i „kako” tj. sredstvo (MO). MO je u 9. (u odnosu na Sunce), pa bi način postizanja cilja (pronalaženja partnera) mogao biti kroz obrazovanje, filozofiju i religiju, neka duhovna uzdizanja ili kroz putovanja. Vladari SO i MO (UR i MA), imaju bQ, a bikvintil je aspekt sreće, i tamo gdje ga imamo se stvari događaju u našu korist (priroda jupitera). Brak ili veza može biti pod utjecajem rođaka i može biti rezultat putovanja, dopisivanja ili oglasa.
tachno, brak kao brak me ne privlachi, ali zelim nekog ko bi sa mnom "i u vatru i u vodu"...

Quote:

U većini slučajeva SO u 7. ukazuje na dominaciju partnera, jer SO nema osećaja za odnos, poznaje samo JA. SO koje je simbol tvojeg partnera ima potrebu da se nameće i pokazuje, nedostaje mu skromnosti, a to je naglašeno sa SO na samom vrhu 7. - neka vrsta nametanja volje. Razmirice će biti sakrivene od očiju javnosti, a ophodit ćete se jedno s drugim s lažnom učtivošću i s dosta formalizma.
razmirica uvek ima, ili sam mozda ja oguglala?
formalizam... pa i nije mi bash svojstven. al' nikako..

Quote:
Odnos obično nije jako dubok (ME u 7.), a ME ovdje može biti jako oštar naročito jer je u konjukciji s MA. Stalno je prisutna neka rasprava, prepirka, svađa, gunđanje. Vjeruješ da je istina ono za što se ti boriš (7. je uvijek ogledalo 1.), sklona si kritici. Izražavaš se direktno (MA), iako ti dugo treba da se pokreneš i kažeš što te muči (MA u biku). Nervozna si i s malo takta (ME0MA),
mozda se Me vishe odnosi na to da zelim partnera sa kojim mogu da se zabavljam i ludiram, nego na dubinu odnosa?
istina je da cutim, cutim, al' kad ga kazem... qq

Quote:
a i partner je često izazovan i grub (izvlačiš iz njega simboliku MA, čak i ako on po prirodi nije takav).
nije bash uvek tako... mada uzivam i u tim "nemirima".

Quote:
Životna energija (MA) u 7. (prirodno u slabom stanju – MA ne razumije odnose), pa ne možeš zbog drugih ljudi ili zbog partnera pronaći sebe. Teško ti je "umiriti misli" (ME0MA180SA/PL),
valjda sam u dobroj meri pronashla sebe, mada znam da cu celog zivota imati neka nova interesovanja. a partnri me bash inspirishu i u toj potrazi i inche.

Quote:
a teško ti pada i ostati sa samom sobom (ME vlada i 12).
naprotiv, volim samocu, zaista

Quote:
MA u 7. mijenja tijek života nakon vjenčanja i stvara teškoće, kvari postojeće uslove i donosi period borbe i prepirke. To nije neobično, jer sve planete u 7. djeluju puno jače nakon što se stupi u zajednicu.
da se ne venchavam ja, a?
pa da... meni venchanje i onako izgleda ko prinudno klanje... prosto imam utisak da bi venchanje sve pokvarilo...

Quote:
VE, kao drugi vladar, nema glavni aspekt, samo bQ (144) s NE, egzaktno - puno maštaš o ljubavi i sklona si idealizirati partnera. Stvaraš si sliku, a u jednom trenutku možeš shvatiti da se stvarni partner više ne poklapa s partnerom iz tvoje mašte (a i partner može „pomoći“da razbiješ iluzije).
VE je u sjedištu, pa nema dispozitora. NE je dispozitor JU. JU i VE nemaju međusobni aspekt, pa u vezu dolaze preko NE60SA/PL30JU/UR. Dakle, jedino krajnje (PL) obuzdavanje (SA) iluzija (NE), izbjegavanje pretjerivanja (JU) i izbjegavanje odbacivanja obaveza (UR). Ali, VE u 8. teži da se oslobodi obaveze. A ti ćeš biti snažna onoliko (8 je nasuprot 2) koliko daješ.
hm... nisam mislila da ide bash tim putem... obichno me prvo zainteresuje nechiji intelekt, da se tu poklopimo, da moze da mi parira... ako to prodje, onda se javi neznost, pa tek na kraju sexualna privlachnost....
ne idealizujem toliko partnera, koliko sam u stanju da mu tolerishem neshto shto nikom drugom ne bih...

Quote:
U stvari si tražila drugara (ME), jer ti si jedan društveni ovan (vaga ASC, MO u vodenjaku), koji voli komunicirati i sklapati neobična i korisna prijateljstva&poznanstva (Sunce iz 7. polja vlada 11., u trigonu s JU/UR).
da... neko s kim mogu sve, a koji me i privlachi. chovek shirokih shvatanja, koji ce razumeti moja ludiranja, podrzati me, ici sa mnom kroz sve i chesto biti i inicijator svega

Quote:

A dobila si vjerojatno nekog tipa kojemu je teško pokrenuti se (MA u biku) i koji vrijeme provodi ugađajući si.
nisam dobila josh nishta/nikog konkretnog...
tachnije, postoji jedan koji zaista ugadja sebi, ali nije lenj i inertan, vec svojom energijom pokrece i mene, shto se meni jaako svidja.

Quote:
Važna ti je ravnoteža u životu (osi ASC/DSC i IC/MC rade gotovo pravilan križ), iako imaš dozu nepredvidljivosti i hirovitosti i iako ti je osobna sloboda važna (SO120UR/JU, VE u 8., SO u ovnu).
Da, ja volim da se ludiram, ali ima svemu red i kraj...

Quote:
Tražila si nekog tko ima inicijativu (SO u ovnu), a dobila partnera koji želi dominirati i taj odnos neće biti savršen (a ti tražiš savršenstvo – ASC vaga). S MA 180SA s lakoćom ćeš okriviti partnera za sve teškoće, a tu je i razlog eventualnim problemima u vezi/braku. PL u 1. ima snagu da sam sebe razruši. A doživljavala si ga kroz partnere jer ti je ASC takav da se doživljavaš kroz odnos, a i PL radi opozicije na ME i MA u 7. (partnerstvo).
da, zelim nekog sa inicijativom. koga cu dobiti, videcemo... nadam se da nece biti neki "penzioner"...

Quote:

SA te vjerojatno čini skromnom po pitanju vlastite vrijednosti (konjukcija s vrhom 2) i po pitanju novca, ali pošto dolazi iz škorpiona njegov prikriveni moto mogao bi biti: Što nije moje, neće biti ni tvoje, a može donijeti osjećaj praznine i siromaštva iznutra, osjećaj napuštenosti.
vlastita vrednost... da bilo je tako dugo, dugo, sad sve vishe volim i poshtujem sebe.
shto se novca tiche, Ve u Biku se brine za taj deo, nemam prava da se zalim.
nisam sebichna, naprotiv, za mene sve shto imam i zaradim ne vredi ako nemam sa kime da podelim, ako drage ljude ne obradujem nechim shto znam da zele...

Quote:
Prevlast vatre/manjak vode – samo SA; u promjenjivim znacima samo neosobne planete – daje manjak fleksibilnosti na način da nisi spremna na osobnu promjenu, teško se prilagođavaš okolnostima, teško mijenjaš (udio fiksne) zadani pravac djelovanja (udio kardinalne). Obrazac karte je lokomotiva i on potvrđuje gore napisano, tj. da je potreban veliki napor da bi se energija pokrenula. Ili zaustavila kada je to potrebno. VE je lokomotiva ove kompozicije i zato je izuzetno važna u tvojoj karti (a i vlada ASC).
tako nekako.... sushtina se ne menja, ali okolnostima umem da se prilagodim. tachnije, primirim se, cutim i chekam povoljan trenutak da stvari preokrenem da budu kakve ja zelim.
Quote:
Pošto imaš 5 retrogradnih planeta, vjerojatno često imaš osjećaj „deja vu“.
stalno, ali stalno!

hvala ti
dodaj slobodno josh neshto ako vidish

Old 12-02-2011, 10:19   #8
ognjenka724
Druid

ognjenka724's Avatar

ognjenka724 je offline
Standardno

Zašto penzioner?
A taj partner o kojem smo pričale i koji si ugađa uopće ne mora biti lijen, samo mu treba vremena (ME bi ga ubrzao, ali je ME na 29 stupnju) i akcija je ono malo prigušena, to nije tipična MA akcija.

Old 12-02-2011, 14:22   #9
andjelikadepeures
Mag

Standardno

Quote:
Zašto penzioner?
A taj partner o kojem smo pričale i koji si ugađa uopće ne mora biti lijen, samo mu treba vremena (ME bi ga ubrzao, ali je ME na 29 stupnju) i akcija je ono malo prigušena, to nije tipična MA akcija.
"penzioner", jer me opis podsetio na tipa koji sedi u fotelji, naochare na nosu, chita novine, nosi kutje papuche...
jer i meni treba vreme da se pokrenem, shto se chesto bash oduzi... zato i zelim nekog aktivnijeg
hedonistu svakako, ali aktivnog

Old 12-02-2011, 15:45   #10
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Registrovan: Dec 2009
sladjana ima dobru aurusladjana ima dobru auru
Standardno

Tvj sklop planaeta u VII kuci daje ti energiju i takvog muškarac bi ti ali orbisi koje prave sa Saturnom iz tvoje I kućei Platonom moguće da neće biti onakav kakvog bi ti (ali 100% ne postoji nigde) već malo promišljenog i manje brzog muškarca jer takva če ti i odgovorati ...jer Pl u vagi daje disciplinu, malo se dati mučiti a Sa u škorpiji muževan ...

Old 12-02-2011, 17:41   #11
ognjenka724
Druid

ognjenka724's Avatar

ognjenka724 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by sladjana VIdi Poruku
...jer Pl u vagi daje disciplinu, malo se dati mučiti a Sa u škorpiji muževan ...
Disciplinu?
Ja bih rekla da PL u vagi pregovara, beskrajno, do dna. Želi srušiti granice. A ta granica je SA0PL Želi doći do prihvatljivog dogovora. Pošto je PL u 1. polju, taj prihvatljivi dogovor mora biti prihvatljiv za samu osobu o kojoj se radi.

Dobili smo feedback, pa ja bih ovo povezala s:
vlastita vrednost... da bilo je tako dugo, dugo, sad sve vishe volim i poshtujem sebe.
tj. uspio je srušiti granice i postigao prihvatljiv dogovor sa samim sobom.

Old 12-02-2011, 17:55   #12
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Standardno

Quote:
Disciplinu?
Ja bih rekla da PL u vagi pregovara, beskrajno, do dna. Želi srušiti granice. A ta granica je SA0PL Želi doći do prihvatljivog dogovora. Pošto je PL u 1. polju, taj prihvatljivi dogovor mora biti prihvatljiv za samu osobu o kojoj se radi.

Pošto je pl u njenoj I kući mislim da je više on povezan za nju....Ima uticaja na druge definitivno a pošto je u Vagi jaka je ličnost , dominira i u tome ume i zna da uživa - moguće da će takav odnos imati sa svojim partnerom...naravno šarm je 100% kao i uživanje u sex-u...mada ima i svoju lošu stranu- opasnost tj opasna može da bude !!!

Old 13-02-2011, 01:57   #13
andjelikadepeures
Mag

Standardno

Quote:
Disciplinu?

da, Saturn je davao mnoga ogranichenja i jezivu strogost, narochito prema sebi samoj, medjutim, vremenom sam shvatila da je ustvari najbolji deo mene to shto sam takva kakva jesam. U nekom segmentu se desila potpuna promena lichnosti i sagledavanja sveta. 180 stepeni, neverovatna stvar.
a da je bilo pregovora, razgovora i svadja, shto sa samom sobom, shto sa chovekom koji je sve to inspirisao, bilo je, priznajem.
nefleksibilnost koju Saturn daje prilichno je nezgodna i zadrta...

Quote:
Originally Posted by sladjana
Pošto je pl u njenoj I kući mislim da je više on povezan za nju....Ima uticaja na druge definitivno a pošto je u Vagi jaka je ličnost , dominira i u tome ume i zna da uživa - moguće da će takav odnos imati sa svojim partnerom...naravno šarm je 100% kao i uživanje u sex-u...mada ima i svoju lošu stranu- opasnost tj opasna može da bude !!!
da, chak i kad uopste ne zelim to (a najcheshtje ne zelim), uvek nekako ispadnem dominantna i u centru paznje.
Pritom sa punom 7. kucom i Pl u 1. chesto privuchem raznorazne nedopravljene budale koje me iz meni totalno nepoznatog razloga smatraju neprijateljem i opasnom osobom, pa chesto dozivim da me napadne neko koga prvi put u zivotu vidim, najcesce verbalno, a par puta i fizichki. Prilikom tih fizichkih napada uvek s ledja, ja koja sam metar i zelja da porastem bih u par sekundi oborila na zemlju i ubila ko slike tipove od 180-190cm visine. Ali se ne secam kako to uradim, totalno pomrachenje svesti. Malo se i plashim toga, iskreno, mada nikad to ne traje predugo da bih nekog ubila. Ali je reflex...
Mislim da tu imaju najveceg udela opozicija Marsa i Plutona.

Isto tako redovno prvuchem dominantne mushkarce, jakog ega, i to, verovatno time shto nemam dlaka na jeziku, a oni nisu navikli da ih neko ne ferma. Prvo se nadju u chudu, pa me posle zgotive Prosto najbolje funkcionisem sa jakim ljudima, na neki nachin i motjnim, koji su svesni i sebe i svojih vrednosti.
I nikad mi se nije svideo mushkarac koji nije u stanju da mi se suprotstavi.
Naši sponzori
Advertisement

Old 14-02-2011, 17:15   #14
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by andjelikadepeures VIdi Poruku
da, chak i kad uopste ne zelim to (a najcheshtje ne zelim), uvek nekako ispadnem dominantna i u centru paznje.
Pritom sa punom 7. kucom i Pl u 1. chesto privuchem raznorazne nedopravljene budale koje me iz meni totalno nepoznatog razloga smatraju neprijateljem i opasnom osobom, pa chesto dozivim da me napadne neko koga prvi put u zivotu vidim, najcesce verbalno, a par puta i fizichki. Prilikom tih fizichkih napada uvek s ledja, ja koja sam metar i zelja da porastem bih u par sekundi oborila na zemlju i ubila ko slike tipove od 180-190cm visine. Ali se ne secam kako to uradim, totalno pomrachenje svesti. Malo se i plashim toga, iskreno, mada nikad to ne traje predugo da bih nekog ubila. Ali je reflex...
Mislim da tu imaju najveceg udela opozicija Marsa i Plutona.

Isto tako redovno prvuchem dominantne mushkarce, jakog ega, i to, verovatno time shto nemam dlaka na jeziku, a oni nisu navikli da ih neko ne ferma. Prvo se nadju u chudu, pa me posle zgotive Prosto najbolje funkcionisem sa jakim ljudima, na neki nachin i motjnim, koji su svesni i sebe i svojih vrednosti.
I nikad mi se nije svideo mushkarac koji nije u stanju da mi se suprotstavi.
Moguće da vučeš iz porodice, sestre ili brata neku vrstu borbe iz detinstva jer imaš Sa60Ne samodisciplna (nekako možda ne daš na sebe išta ...) , ambiciji su ti uvek velike ali pošto je NE u strelcu - vesele si naravi, druželjubiva !!! A sa ti je vladar IV kuce a Ne VI moguće da u porodici prizanaju samo jake , svi ste nekako ambiciozni i odogovrni...to je super za posao čime god da se baviš !!!
Sviđa mi se so120ur - možes lepo da živiš , ovaj aspekt je srećan , donosi lako novac i bogadstvo , zadovoljstvo kao i intelekt koji ako dobro iskoristiš možes doživeti lep zivot, jos je Uran u II kuci ...verujem da te ljudi veoma gotive... ...

Old 15-02-2011, 22:09   #15
andjelikadepeures
Mag

Standardno

Quote:
Moguće da vučeš iz porodice, sestre ili brata neku vrstu borbe iz detinstva jer imaš Sa60Ne samodisciplna (nekako možda ne daš na sebe išta ...) , ambiciji su ti uvek velike ali pošto je NE u strelcu - vesele si naravi, druželjubiva !!! A sa ti je vladar IV kuce a Ne VI moguće da u porodici prizanaju samo jake , svi ste nekako ambiciozni i odogovrni...to je super za posao čime god da se baviš !!!
ne dam na sebe nikako, kazem bash umem da se branim i verbalno i fizichki.
druzeljubiva jesam, vesela takodje
pa da, ima dosta i iz porodice, em je brat shkorpija a ja ovan, znachi vechita borba za prevlast, em sam ja uvek tezila tome da budem neranjiva u bilo kom smislu, pa mozda malo i preterala sa time.

Quote:
Sviđa mi se so120ur - možes lepo da živiš , ovaj aspekt je srećan , donosi lako novac i bogadstvo , zadovoljstvo kao i intelekt koji ako dobro iskoristiš možes doživeti lep zivot, jos je Uran u II kuci ...verujem da te ljudi veoma gotive... ...
ili me zaista bash bash gotive ili me mrze, retko neko ostane ravnodushan.
hm.. nisam znala da So120Ur donosi toliko blagodeti, i evo, potvrdjujem dejstvo tog aspekta, bar do sada, a nadam se da ni u buducnosti nece biti loshije. Shto se bogatstva tiche, volela bih da emotivno, zdravstveno i materijalno imaju ravnotezu, ako je ikako moguce, mada s prva dva nabrojana bash i nemam neke srece....

imam jedno pitanje...
kako bi tummachili opoziciju vladara mog 4. i 7. pola... Sa180Ma...

Last edited by Vojvotkinja; 27-12-2013 at 14:27..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules