ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Natalne karte clanova Clanovi foruma vezbaju na kartama drugih clanova foruma...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Alijenacija, socijalna inhibicija, nevidljivost..
Old 31-07-2017, 22:50   #1
Subzero
Početnik

Subzero's Avatar

Subzero je offline
Registrovan: Jul 2017
Subzero je na dobrom putu
Smile Alijenacija, socijalna inhibicija, nevidljivost..

Pozdrav svima

Naime, od malih nogu muku mucim sa necim sto bih nazvala, banalno receno ''socijalna inhibiranost''. To nije bas socijalna fobija ili obicna stidljivost, mnogo je vise od toga...opisala bih to kao alijenaciju, izolovanost, otudjenje, hronicnu usamljenost, nemogucnost povezivanja i ostvarivanja kontakta sa drugim ljudima, nemogucnost sklapanja prijateljstava, nevidljivost, ljudi me prosto ne vide ili budim samo antipatije.
Istrazivala sam svoju natalnu ali taj kobni aspekt nisam nigde pronasla. Prepostavljam da je karmicki dug ili nesto. Mnogo bi mi znacilo ako bi pronasli nesto u vezi toga jer godinama muku mucim sa tim, i zivot mi je manje kvalitetan zbog toga i bila sam i u depresiji i tripovala da imam poremecaje i svasta nesto.

Takodje, saturn i mesec u drugoj kuci upucuju na nepovoljnu finansijsku situaciju, gubitke itd. S druge strane venera u osmoj kuci sugerise na to da postoji mogucnost da to ostvarim kroz partnera, da se ''dobro udam'' sto bi rekli.

Za kraj dodala bih i to da nisam pronasla apsekt biseksualnosti koji svakako postoji, iako je nagovesten bogat ljubavni zivot.

Moja natalna
Imgur: The most awesome images on the Internet

Hvala svima koji odgovore unapred, mnogo bi mi znacilo

Last edited by Subzero; 31-07-2017 at 23:05..
Submit to Digg   Alijenacija, socijalna inhibicija, nevidljivost.. Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 01-08-2017, 03:07   #2
Beatrice
Obično gatalo

Beatrice je offline
Registrovan: Jan 2017
Beatrice je na dobrom putu
Standardno

Ih, pa glavni aspekt imaš za to - Sa 90 ASC/DESC.
Još je Saturn na kaspu III kuće - teškoće u komunikaciji, sa okruženjem, često periodi izolacije iz ovog ili onog razloga.

Pa onda Saturn vladar karte - ako nema ničega da potre - spoljašnja nepristupačnost, hladnoća, pa Sa0Mo - takođe, uz sklonost ka mračnim raspoloženjima, pa egzaltiran Merkur u VIII koji kopa duboko, pa So u Lavu jaka samosvojnost, pa Mars u Sco, dispozitor vladara karte... Generalno jaka serija 8.

Kada se sve uzme u obzir, rekla bih da si individualac, dosta jaka, da je tvoj intenzitet nimalo "light" i da jednostavno nisi "social butterfly". Da bi se bilo social butterfly treba dosta stvari apstrahovati u društvenim odnosima, to jeste vrsta inteligencije i zahteva izvesne veštine, ali je za to neophodna i emocionalna i intelektualna površnost i neka mentalna "pitkost" koju ti jednostavno nemaš. Po meni je to i vrlina i mana, to jest društvenost ima i svoje dobre i loše strane, baš kao i nedruštvenost. U narodu se za osobe kakva si verovatno ti kaže da su "teške", a to je tako jer ne umeš da se društveno povezuješ na način na koji to radi većina ljudi.

Ne treba ni da juriš druženje sa milion ljudi po meni jer nas koji imamo taj aspekt ljudi iscrpljuju, mi interpersonalne osnose previše duboko i ozbiljno shvatamo i jednostavno ne umemo da hendlamo postojanje puno ljudi u svojim životima. To je jednostavno tako. Treba naći onih par ljudi koji te kapiraju, a verovatno te ne kapita previše njih (dosta jaki pokazatelji da teraš po svom, da si intenzivna, da se ne uklapaš u savremene trendove i društvene tokove...). Ne voliš ono što voli većina.

Po meni je veći problem otežano povezivanje sa onima koji bi mogli da ti budu komatibilni, što bih rekla da je posledica Neptuna blizu ASC - prva slika koju emituješ i koju ljudi steknu o tebi je moguće zamagljena, verovatno postoji neka spoljna varka pa te ljudi ne vide u pravom svetlu. treba i o tome razmisliti.

Imam i lično iskustva sa Sa90Asc, a znam i druge slučajeve, a sa Saturnom u III kući lično imam iskustva samo u smislu tranzita kroz III i doneo mi je periode društvene izolacije zbog učenja. Znam i za slučaj gde je isto bila posledica selidbe. Generalno, Saturn u III smanjuje kontakte i komunikaciju.

Što se biseksualnosti tiče, i Ve i Ma imaju jake kontakte sa Uranom, Ve i Ma u sedištu i jaka serija 8, jaka serija 3, Blizanci na vrhu V kuće i Me u 8.
Po meni biseksualna iskustva mogu da se nađu ili kad postoje jaki kontakti Ve i Ma sa Uranom posebno uz jake znake seksualnosti (kod tebe i Ve i Ma u sedištu), ili uz naglašenu seriju 3 (Blitzanci, III kuća, Merkur), a ti imaš dakle više toga.
Submit to Digg   Alijenacija, socijalna inhibicija, nevidljivost.. Reply With Quote

Old 01-08-2017, 03:20   #3
Beatrice
Obično gatalo

Beatrice je offline
Registrovan: Jan 2017
Beatrice je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Subzero VIdi Poruku
nevidljivost, ljudi me prosto ne vide
E vidiš ovo je "interesantno", mislim, sigurno nije interesantno, ali Neptun je kod ASC a Neptun se vezuje za seriju 12 pa samim tim i za skriveno i nevidljivo...
ASC je ono kako nas drudi vide.
Npr. kod mene je Venera na ASC, a vladar karte Mo u Vodoliji u VII tako da ja delujem kao social butterfly, vrlo duštveno i druželjubivo, a zapravo kad me se bolje upozna dosta sam teška osoba i osećam se usamljeno i kada sam okružena sa velikim brojem ljudi. Imam tačno Sa90ASC/DESC kao i ti.

Old 01-08-2017, 19:15   #4
Subzero
Početnik

Subzero's Avatar

Subzero je offline
Registrovan: Jul 2017
Subzero je na dobrom putu
Standardno

Hvala ti Beatrice na ovako opsirnoj analizi, divna si

Old 02-08-2017, 14:18   #5
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Prije svega, jedno pitanje ...

Da tvoj nickname možda slučajno nema veze s izvjesnim likom iz izvjesne igrice (Mortal Kombat)

Ukoliko sam u pravu, eto ti odgovora na tvoje pitanje i bez osvrta na situaciju u natalnoj karti. Just a little bit of psychology.
Ako si gamerka, automatski si kinda nerdy, te se stoga i ne uklapaš u šire narodne mase.
However, i ne trebaš da težiš tome da se uklopiš u jednu ili više tih tzv. "normalnih" ekipa.

Rješenje tvojih social life issues leži u tome da ne gubiš vrijeme i energiju u pokušajima uklapanja u kalupe koji ti ne leže & među ljude koji će te teško prihvatiti takvu kakva jesi, već da slijediš i razvijaš sopstvene interese i talente, baviš se aktivnostima u kojima uživaš.
Na taj način ćeš profitirati i na planu ličnog razvoja, i na polju društvenog života (prije ili kasnije ćeš upoznati ljude s kojim si na istoj valnoj dužini, te s kojima će pasti some geek-bonding ... tačka od koje sve počinje).

Također, ti si još veoma veoma mlada (mislim da još nisi proslavila ni 20. rođendan), što znači da si fresh-out-of-highschool, odnosno "prekrasnog" razdoblja poznatog i kao adolescencija. Vjeruj mi, sve emocije/situacije koje si opisala za tvoje godine nisu ništa abnormalno.
Sve i da nisi kinda nerdy, vjerujem da si donekle atipična (one way or another ... mentalnim sklopom odskačeš od sredine i prosjeka). Stoga ovo boldirano i dalje stoji.

I da, baci pogled na link below;

Quirk Theory – Why Outsiders Thrive After High School - Social Science Space

Iz astrološke perspektive;
Vladar ASC je Saturn u znaku u kojem se ne osjeća najbolje, te u averziji s Marsom (vladarom 11. polja što bi bili prijatelji, društva, društvene aktivnosti isl.) - stoga se možda malkice slabije snalaziš u u tim nekim inicijalnim socijalnim kontaktima. Također, Mo ("unutrašnji život", emocije i to) je pritisnut konjukcijom sa Saturnom - najvjerojatnije da odatle dopiru izvjesni manjak samopouzdanja, te izvjesna doza melanholičnosti isl.)

Što se tiče Sa & Ma averzije;
Dobra vijest je što je sukcedentni Mars u sjedištu u Škorpiji dispozitor tog istog Saturna (i Mjeseca), a Sa i Ma se povezuju i putem duada (to ti ga dođu alternativne planetarne pozicije) jer obojica pripadaju dvanaestini Strijelca. Tako da bi social life trebao doći na svoje.

Također;
okcidentalna i ugaona Venera u sjedištu u 10. polju - odličan znak za ljubav, seks, potomstvo, kreativni izraz, hobije, sve u čemu uživaš i što voliš raditi (simbolika 5. polja kojim po whole signs sistemu također vlada Venera), te i za karijeru (10. polje).

Ukoliko gledamo Merkura kao vladara 5. polja - isti se nalazi u benefičnom 9. polju, u sjedištu/egzaltaciji. Once again ... odlično.

the natal chart
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Tags
bih, ili, mnogo, nešto, toga

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules