ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

relacija moda-astrologija
Old 10-12-2011, 02:53   #1
Medea
Početnik

Medea's Avatar

Medea je offline
Registrovan: Dec 2011
Medea je na dobrom putu
Standardno relacija moda-astrologija

Koji je vas stav po pitanju modernog oblacenja? Kako uopste dozivljavate modu? Ako mozete pokusajte da odgovore potkrepite nekim aspektima?

OVAN – Žena Ovan voli da se oblači kao dama ili totalno sportski, ali joj je najvažnije kakav će utisak ostaviti na okolinu. Takva je i po pitanju frizure - ili ima dugu talasastu kosu koju vezuje u rep ili skuplja u punđu ili kratku, gotovo mušku frizuru. Često ističe noge i svoj seksi imidž, a omiljene boje su joj tamnocrvena, plava i crna. Muški Ovan voli sportski stil, dok je mlađi nosi vojničke dezene, ali s godinama izgrađuje ozbiljniji imidž, pa šta god obukao, deluje kao neko kome se ne treba zamerati.

B I K - TAURUS

BIK – Bik ne voli toliko da se “modira”, ali se dešava da ide iz krajnosti u krajnost, pa ima ili krajnje opušten odnos prema modi i boemski stil oblačenja ili nosi samo brendiranu odeću. I kad u ormanu nema mnogo stvari, muški Bik ume savršeno da ih uklopi, a od boja su mu omiljene zelena i boja vina. Žena Bik voli da odećom istakne svoje glavne adute - grudi, struk i frizuru, jer najčešće ima bujnu ili dugu kosu, a od nakita najradije nosi zlato.

BLIZANCI - GEMINI

BLIZANCI – Modni kreatori i dizajneri postoje, između ostalog i zbog Blizanaca koji (uz Vage i Strelce) najradije prate najnovije trendove u oblačenju. Vole mladalački stil, ma koliko godina imali, a posebno im leži sportska garderoba. Farmerke i brendirane patike, po mogućstvu najpoznatijeg svetskog proizvođača, Blizancima oba pola uglavnom stoje odlično, jer vole “uniseks”. Modni detalj kojem će teško odoleti - ukrasni cirkon na zubu.

R A K - CANCER

RAK – Skupa kožna jakna, dobre farmerke sa još boljim kaišem, majica sa “fensi” aplikacijom, tetovaža na nabildovanoj mišici, i tako muški Rak (pogotovo dok je mlad), pleni pažnju suprotnog pola. Račice vole da istaknu svoj glavni adut - grudi, najčešće u dekoltovanoj crnoj haljini, a ne podnose sintetičke materijale i uniseks odeću. Jako vode računa o kosi koju redovno neguju pomoću svojih “tajnih” recepata nasleđenih iz porodičnih dnevnika.

L A V - LEO

LAV – Šta god da obuče, Lav ume da nosi, pa u većini slučajeva deluje otmeno i gospodstveno, ali Lavica zna da se obuče i previše napadno, na granici kiča. Ako je damski tip, obožava krzno, ne izlazi iz kuće nenašminkana, uvek je maksimalno doterana, ponekad deluje i ekscentrično. Muški Lav ne gomila garderobu, već ima par glavnih, ali pravih odevnih predmeta. Za njega se prosto “lepe” skupe stvari, a ako zaboravi da stavi parfem ili losion posle brijanja, vraća se kući ili nosi rezervni u kolima.

DEVICA - VIRGO

DEVICA – Nosi isključivo odeću izrađenu od prirodnih materijala (pamuk, svila, vuna), pa ne žali da plati kad je nešto kvalitetno. Zbog manekenske građe, pogotovo u mlađim godinama, žena Devica šta god da obuče, deluje prefinjeno, ponekad i ekscentrično, jer voli da kombinuje modne trendove. Muškarci Device poseduju urođen osećaj za eleganciju, pa se i ne trude da slepo prate modu, jer umeju da se “skockaju” tako da izgledaju kao da su sišli sa naslovne strane nekog modnog časopisa.

VAGA - LIBRA

VAGA – Mnogo drži do fizičkog izgleda, sklona impulsivnoj kupovini (pogotovo modnih detalja), zaljubljuje se na prvi pogled u neki komad odeće ili tirkiznog nakita, čim ga vidi u izlogu. Ženska Vaga se često premišlja, pa će prvo prijateljici preko telefona, opisivati svaki detalj haljine ili visinu potpetice na sandalama koje želi da kupi. Muškarac Vaga neguje sportsko elegantni stil, bez parfema ne izlazi iz kuće, a kod frizera ne ide samo zbog šišanja, već zbog uživanja u tretmanu.

ŠKORPIJA - SCORPIO

ŠKORPIJA – Na Škorpiji sve što obuče deluje nekako otmeno i skupoceno, a ona rado nosi modele od kože (ali najfinije izrade), dok su joj omiljene boje su crna i grimizno zelena. Žena Škorpija više voli odeću u kojoj izgleda seksipilno, nego elegantno i radije, nego haljine ili suknje, nosi savršeno ukrojena odela u kombinaciji sa belom satenskom košuljom, uz obavezno visoke potpetice, a šminkom će se potruditi da najviše istakne oči – svoj najjači adut.

STRELAC - SAGITARIUS

STRELAC – Uvek prati modne trendove, bilo da se oblači u novootvorenom tržnom centru, elitnom butiku ili pronalazi neku atraktivnu “krpicu” na uličnoj tezgi. Šta god da obuče, na njemu deluje otmeno i skupo, a žena Strelac ume da se spremi za pet minuta i da izgleda impresivno, pogotovo sa nekim originalnim šeširom na glavi. Sa džinsom nikad ne može da pogreši, a ženama uglavnom dobro stoje mini suknje ili bermude u boji peska. Muški Strelac voli stil “a la Antonio Banderas” sa obaveznim naočarima za sunce i skupim mokasinama ili sandalama.

JARAC - CAPRICORNUS

JARAC – Žena Jarac luta dok ne pronađe svoj stil, kao da se pomalo stidi da istakne uglavnom vitku figuru i noge. Ona radije nose dobro ukrojena odela ili pantalone, nego suknje, ali za posebne prilike oblači romantične lepšave haljine plave ili ljubičaste boje, može u kombinaciji sa bolerom. Muškarci Jarčevi prihvataju poslovni “dres kod” kao nešto najnormalnije, ma koliko to odskakalo od njihovog privatnog, uglavnom nonšalatnog, stila oblačenja.

VODOLIJA - AQUARIUS

VODOLIJA – Ne prati modu, ali zato moda prati nju, jer lansira neki komad garderobe, bar šest meseci pre nego što postane trend. Nosi najkvalitetnije robne marke bilo da se radi o odeći, obući ili parfemima, a satove obožava. Iako deluje ležerno i neobavezno, poštuje “dres kod”, pogotovo na poslu, a na pozorišnu premijeru dolazi u brendiranoj trenerci, ali je kosa uvek čista ili sveže isfenirana. Muškarci vole da deluju tajanstveno, a istovremeno upadljivo, a žene seksipilno (spremne su i na hirurške estetske intervencije).

RIBE - PISCES

RIBE – Ona nepogrešivo zna da odabere šta joj dobro stoji, čak i kada ima koji kilogram više, pa uvek izgleda ženstveno i nekako prefinjeno. Rado nosi dekoltovane haljine ili bluze, jer voli da istakne grudi, a ogrlice su joj, pored prstenja, jedan od omiljenijih komada nakita. Često ima neki atraktivan lak ili 'frenč manikir' na nožnim noktima, nosi i lančić oko gležnja, dok muškarcu Ribi samo prividno nije stalo do izgleda, ali mnogo polaže na kvalitetnu i udobnu obuću 's potpisom'.

Evo nasla sam nesto na sajtu http://www.conopljanews.net/
Naši sponzori
Advertisement

Old 10-12-2011, 03:02   #2
Bojana_NS
Druid

Bojana_NS's Avatar

Bojana_NS je offline
Registrovan: Sep 2011
Bojana_NS će postati poznat uskoroBojana_NS će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Medea VIdi Poruku

R A K - CANCER

RAK – Skupa kožna jakna, dobre farmerke sa još boljim kaišem, majica sa “fensi” aplikacijom, tetovaža na nabildovanoj mišici, i tako muški Rak (pogotovo dok je mlad), pleni pažnju suprotnog pola. Račice vole da istaknu svoj glavni adut - grudi, najčešće u dekoltovanoj crnoj haljini, a ne podnose sintetičke materijale i uniseks odeću. Jako vode računa o kosi koju redovno neguju pomoću svojih “tajnih” recepata nasleđenih iz porodičnih dnevnika.

http://www.conopljanews.net/
skupo da al ne po svaku cenu,od kože imam samo cipele jbg ja sam ipak vege
za kosu tako istina,najvise trosim na negu tela a moda,obožavam je i uvek idem logikom manje je više
Ja jako volim suknje haljine uvek ih nosim leto,zima ne bitno i uvek štikle ili ravne cipelice nikako patike njih nosim samo kad treniram
Submit to Digg   relacija moda-astrologija Reply With Quote

Old 10-12-2011, 03:04   #3
swiss
Druid

swiss je offline
Registrovan: Sep 2008
swiss je na dobrom putu
Standardno

Ako cu izeti Spoj Device i Vage, hmmm pa uvek izgledam da se sam sebi dopadne PRVO! a onda ostalima...nisam narcis al pridajem paznju odevanju i nakitu i to uvek mora MENI da se dopadne! Nakit za svaku priliku imam, prstenje raznih boja al ne i lancice!
Inace modu uopste ne sledim...imam oko 30 kosulja raznih boja i mustri, pantalona oko 20tak imam i to od dzinsa do obicnog stofa itd u raznim bojama, cipela da, oko 6 pari od kojih su 3 svakodnevve, al patika nemam jer me sportska odeca ne privlaci uopste!
Kosa je uvek ok, nokti isto.

Old 10-12-2011, 12:22   #4
Mad Max
Druid

Mad Max's Avatar

Mad Max je offline
Registrovan: Mar 2011
Mad Max će postati poznat uskoroMad Max će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Medea VIdi Poruku
ŠKORPIJA – Na Škorpiji sve što obuče deluje nekako otmeno i skupoceno, a ona rado nosi modele od kože (ali najfinije izrade), dok su joj omiljene boje su crna i grimizno zelena. Žena Škorpija više voli odeću u kojoj izgleda seksipilno, nego elegantno i radije, nego haljine ili suknje, nosi savršeno ukrojena odela u kombinaciji sa belom satenskom košuljom, uz obavezno visoke potpetice, a šminkom će se potruditi da najviše istakne oči – svoj najjači adut.

VODOLIJA - AQUARIUS

VODOLIJA – Ne prati modu, ali zato moda prati nju, jer lansira neki komad garderobe, bar šest meseci pre nego što postane trend. Nosi najkvalitetnije robne marke bilo da se radi o odeći, obući ili parfemima, a satove obožava. Iako deluje ležerno i neobavezno, poštuje “dres kod”, pogotovo na poslu, a na pozorišnu premijeru dolazi u brendiranoj trenerci, ali je kosa uvek čista ili sveže isfenirana. Muškarci vole da deluju tajanstveno, a istovremeno upadljivo, a žene seksipilno (spremne su i na hirurške estetske intervencije).
Ne i Ne. Do duše ja sam muško al opet ...

Old 11-12-2011, 00:20   #5
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Registrovan: Oct 2009
uranija je na dobrom putu
Standardno

ovo nije nista za amin,sve zavisi...od celine imidz je svakako mc...

Old 11-12-2011, 01:19   #6
Medea
Početnik

Medea's Avatar

Medea je offline
Medea je na dobrom putu
Standardno

Da naravno imidz ali tu bi gledali neko dublje tumacenje ne samo oblacenja nego citavog stava osobe, ono sto je izgradio/la, karijera uglavnom..a za prosto oblacenje mislim da mozemo da gledamo 6. polje, e sad ne mogu tacno da objasnim zasto, ali volela bih da neko deli moje misljenje (:

Old 11-12-2011, 13:12   #7
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Zar stvarno mislite da astroligija moze da opise neciji modni stil

Daaaaaaj te,molim vas!

Old 11-12-2011, 15:58   #8
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Standardno

naravno da moze,a zasto mislis da ne?jupiter u konj sa uranom,eksperimentisem poprilicno u izgledu u lavovskom polju,venera takodje opisuje jer je na asc al blize drugoj,pa mindjuse uvek menjam i to je ono sto obozavam,kitim se samo na usima,ove tri planete aspektuju mc u ovnu,i daju snagu marsu,delujem misticno,sminkam se,oci najvise(sunce opozicija neptun),sunce jesu oci...kosa,blizanci i merkur u 11.-oj,slobodna valovita,uran je farbanje,svakako nesto sto niej prirodno...kao neptun i sminka...a preko dana i na poslu sam ovnovski u crvenoj boji uniforme...

Old 11-12-2011, 23:11   #9
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Slazem se sa tim da vodilije vole da eksperimentisu,ekcentricno se oblace..Vage vole da su uvek tip-top,prate modu,Device uvek moraju da budu ciste i ispeglane i da je sve na svom mestu.

Ali stil izgradjuemo sami,jednostavno nesto nam se svidi,nesto ne..A to ne bi povezala sa astrologijom,nego licnim ukusom.Moje misljenje

Old 12-12-2011, 16:14   #10
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Standardno

pa pretpostavljam da povrsno ulazis u astro pa takve odgovore i dobijas,no nemam nameru da ti menjam misljenje ako is tako cvrsta u stavu,to me vec zamara,mene definitivno opisuje jupiter konj uran po ukusu,sloboda i neobicno,neobavezno,neformalan stil...

Old 12-12-2011, 17:57   #11
skorpija_strelac
Druid

skorpija_strelac's Avatar

skorpija_strelac je offline
Registrovan: Sep 2008
skorpija_strelac je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by snupy VIdi Poruku
Slazem se sa tim da vodilije vole da eksperimentisu,ekcentricno se oblace..Vage vole da su uvek tip-top,prate modu,Device uvek moraju da budu ciste i ispeglane i da je sve na svom mestu.

Ali stil izgradjuemo sami,jednostavno nesto nam se svidi,nesto ne..A to ne bi povezala sa astrologijom,nego licnim ukusom.Moje misljenje

ti si malo kontradiktorna

ako znaci imaju veze sa oblacenjem
ako znaci imaju veze sa astrologijom
ako oblacenje ima veze sa stilom
onda i astrologija ima veze sa stilom

Old 19-01-2012, 11:58   #12
Medea
Početnik

Medea's Avatar

Medea je offline
Medea je na dobrom putu
Standardno

Razmislila sam opet malo o ovoj temi i dosla sam do zakljucka da ukoliko Ve predstavlja nas ukus, predpostavljam da ona i njeni aspekti imaju najvise veze sa nacinom na koji se oblacimo. Cak i kod muskaraca rekla bih.
Na primer ako je Ve u Blizancima pa jos u nekom aspektu sa Mo moze da se desi d aosoba nema razvijen stil, nego kupuje nasumicno garderobu i kombinuje, ili ako je Ve u Leo da osoba voli krzno i iskljucivo skupe stvari, mada opet zavisi od aspekata, npr ako je u konjukciji sa Me mozda ce najvise voleti zlatni nakit, ili neke rukavice sa krznom, ili broseve, raskosne detalje na klasican stil, i tako dalje..
Mislila sam da na taj nacin analiziramo sopstvene Venere i povezemo ih sa nasim stilom..
Evo ja cu prva...
Meni je Ve u Jarcu u konjukciji sa 4 planete i sekstilu sa Pl u 5. polju, i ranije mi je bilo tesko da pronadjem sebe sto se tice stila, stalno sam nesto novo izmisljala i kombinovala i uvek sam volela da se oblacim drugacije i neobicno..Ve0Ur..i onda vremenom sam tako pocela da nosim vise tamnije boje ili izrazene(Winter), a najvise od svega volim cipkasti ves i carape, stvarno to mi je kljucno a odeca sve klasicnija i svedenija vremenom primecujem...sad predpostavljam da to ima veze sa Ve0Ne ili 60 Pl..

Jos nesto sam razmisljala i dosla do zakljucka da polje u kome se nalazi Ve predstavlja podrucje za koje se nesvesno spremamo kada se oblacimo ili kada biramo garderobu, npr, Ve u 10. oblacimo se poslovno, kosulje, kozne cizme...ili npr Ve u 3. oblacimo se moderno tako da se priblizimo ljudima sto vise i prijateljima, Ve u 5. oblacimo se kao za pozornicu i u lavljem duhu bitno je da uvek budemo u centru paznje itd...ovo sada pisem na brzinu nisam detaljno analizirala, i necu ni analizirati dublje ukoliko se neko ne pronadje u ovim mojim idejama..i kaze da li to vazi i kod njega..

Old 19-01-2012, 17:39   #13
nymeria
Obično gatalo

nymeria's Avatar

nymeria je offline
Registrovan: Nov 2011
nymeria je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Po toj logici ja se oblacim za hm,hm, sramota me je da kazem (Ve u 8.)
al sa Ve u jarcu bar spolja izgledam pristojno
Advertisement

Old 20-01-2012, 03:48   #14
iatlove
Obično gatalo

iatlove's Avatar

iatlove je offline
Registrovan: May 2010
iatlove je na dobrom putu
Standardno

Najvise sam se pronasla u objasnjenu muskarca Ovna!!??!!??
Uz par primesa Skorpije i Raka i mozda...covece, mozda sam ja musko!
A od Lava mi samo ostala griva

Old 20-01-2012, 14:20   #15
anja28
Obično gatalo

anja28 je offline
Registrovan: Dec 2008
anja28 je na dobrom putu
Standardno

Kombinacija Lava (MC) -Skorpije (AC) -Vage (Ve). Od device nista. I slazem se da MC igra bitnu ulogu, mnogo vise se tu pronalazim nego u Devici, gde mi je So.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules