ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > Moderna astrologija > Sitnice koje kartu čine > Mesecevi Cvorovi

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

LinkBack Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 20-01-2013, 13:10   #76
Obično gatalo

Lily's Avatar

Lily je offline
Registrovan: Apr 2012
Lily je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by sinhro739 VIdi Poruku
Ljudi,

moze li mi neko reci sta znaci kada osa Asd-Desc mog decka pada na moje cvorove? Odnosno moj juzni cvor egzaktna konjukcija njegov Ascedent i moj severni cvor egzaktna konjukcija njegov Descedent. U pitanju je podznak Jarac a Desc u Raku??
Hvala puno za odogovor!

Kako ti to dozivljavas ? Ipak je JMC tacka gubitka, pa ako se tvoj JMC "smesti" na njegov ASC, tj. tacku njegove licnosti, to nikako ne moze da bude dobro . To je barem moje misljenje.
Citala sam da su cvorovi Eve Braun bili tacno na Hitlerovoj osi ASC- DSC....
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 20-01-2013, 13:31   #77
Obično gatalo

Aeria Gloria's Avatar

Aeria Gloria je offline
Registrovan: Apr 2010
Aeria Gloria je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Ljudi,

moze li mi neko reci sta znaci kada osa Asd-Desc mog decka pada na moje cvorove? Odnosno moj juzni cvor egzaktna konjukcija njegov Ascedent i moj severni cvor egzaktna konjukcija njegov Descedent. U pitanju je podznak Jarac a Desc u Raku??
Hvala puno za odogovor!
Ne mora da bude tako loše, čak na protiv. Ja sam imala u sinastriji da mi je JČ partnera ležao na DSCu mom. Ta osoba se pojavljivala u mom životu kad god sam trebala da prekinem trenutnu vezu.

Kod tebe je obrnuto i meni se čini možda bolje, pošto je Asc na JČ onda to može da znači da će on morati malo sebe da da, odnosno da izgubi sebe radi veze koja dolazi SMČ na DSC

mada zavisi od ostatka sinastrije

Old 20-01-2013, 13:51   #78
Obično gatalo

Lily's Avatar

Lily je offline
Lily je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Aeria Gloria VIdi Poruku
Ne mora da bude tako loše, čak na protiv. Ja sam imala u sinastriji da mi je JČ partnera ležao na DSCu mom. Ta osoba se pojavljivala u mom životu kad god sam trebala da prekinem trenutnu vezu.
Ne razumem , da li si ti onda zbog te osobe koja ima JMC na tvom DSC prekinula vezu/veze? Koliko puta ste onda bili zajedno? Zasto ste se rastajali?

Old 20-01-2013, 23:26   #79
Obično gatalo

sinhro739's Avatar

sinhro739 je offline
Registrovan: Jan 2008
sinhro739 je na dobrom putu
Standardno

Devojke,

desilo se to da je nasa veza evo krenula od Nove Godine i to onako vrlo intenzivno i brzo ima nesto medju nama sto nas spaja neverovatno, osim da kazem hemije i sexualne energije ... npr na prvi pogled mi se nije dopao ali smo se eto ipak smuvali. On je taj koji se nekako vise zalagao za nas da tako kazem, premda sam ja osecala neku poznatost prema njemu da tako kazem.
E sad kako je sve brzo krenulo tako sam i ja resila na njegovo zaprepascenje da danas prekinem tu vezu, jer osecam nekako da me tip po ssvim ostalim pitanjima vuce na dno, unazadjuje. Dosta se razlikujemo, on ima dosta iza sebe, puno finansijskih problema - jednostavno ja sam presekla, ali bukvalno;jer mi je bilo jako tesko, za tako kratko vreme smo se vezali i znala sam da sto duze ostajem sanjim bice teze, ali on kao da ne prihvata rastavu kao mogucnost, e sad sta ce biti dalje videcemo - zato sam i postavila pitanje.
Mi pored cvorova imamo i So0Pl0Sa i Ma90Ve i da da ponovim moj JMC0njegovAsc.

Old 21-01-2013, 00:13   #80
Obično gatalo

Aeria Gloria's Avatar

Aeria Gloria je offline
Registrovan: Apr 2010
Aeria Gloria je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lily VIdi Poruku
Ne razumem , da li si ti onda zbog te osobe koja ima JMC na tvom DSC prekinula vezu/veze? Koliko puta ste onda bili zajedno? Zasto ste se rastajali?
jbg neki ljudi se vole ali ne mogu da budu zajedno....iako pokušavaju svremena na vreme ...tako i mi, budemo prijatelji i onda samo klap kad neka planeta tranzitira spetljamo se, pa razdovjimo

da bude ironija najveća toj osobi sam jedino bila verna u životu, sve ostale sam varala...sa njim
Naši sponzori
Advertisement

Old 21-01-2013, 00:14   #81
Početnik

BadKarma's Avatar

BadKarma je offline
Registrovan: Jan 2013
BadKarma je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Devojke,

desilo se to da je nasa veza evo krenula od Nove Godine i to onako vrlo intenzivno i brzo ima nesto medju nama sto nas spaja neverovatno, osim da kazem hemije i sexualne energije ... npr na prvi pogled mi se nije dopao ali smo se eto ipak smuvali. On je taj koji se nekako vise zalagao za nas da tako kazem, premda sam ja osecala neku poznatost prema njemu da tako kazem.
E sad kako je sve brzo krenulo tako sam i ja resila na njegovo zaprepascenje da danas prekinem tu vezu, jer osecam nekako da me tip po ssvim ostalim pitanjima vuce na dno, unazadjuje. Dosta se razlikujemo, on ima dosta iza sebe, puno finansijskih problema - jednostavno ja sam presekla, ali bukvalno;jer mi je bilo jako tesko, za tako kratko vreme smo se vezali i znala sam da sto duze ostajem sanjim bice teze, ali on kao da ne prihvata rastavu kao mogucnost, e sad sta ce biti dalje videcemo - zato sam i postavila pitanje.
Mi pored cvorova imamo i So0Pl0Sa i Ma90Ve i da da ponovim moj JMC0njegovAsc.
CAo citao sam nedje da konjukcije sa JMC ,i SMC da su to uglavnom karmicke veze karakteristika tih veza je brzo povvezivanje kao da se znate 100g ,ogromna privlacnost koju do sada nikada niste osjecali prema nekome.Kod karmickih veza specificno je da se te veze dogadjaju da oba partnera neso nauce iz njih ili oduze neki dug iz proslih zivota Dok se ne odradi karma non stop ce te privlaciti jedno drugo

Old 21-01-2013, 01:03   #82
Obično gatalo

sinhro739's Avatar

sinhro739 je offline
Standardno

@ BadKarma

a cekaj ako je on los po mene zasto bi se ja njemu vracala?! Ne znam ko je tu po koga los ako moj JMC 0 njegov Asc - to bi po nekoj logici stvari trebalo da on kao licnost (Asc) aktivira u meni sve one oblike ponasanja koje sam ja trebalo da prevazidjem, jer je JMC nesto kroz sta treba da evaluiramo ne znam samo razmisljam ... Nikada nisam osecala nesto tako za nekog u zivotu.

Old 21-01-2013, 01:32   #83
Početnik

BadKarma's Avatar

BadKarma je offline
Registrovan: Jan 2013
BadKarma je na dobrom putu
Standardno

slabo se i ja nesto razumijem ali njuskao sa malo o tim karmickim vezama npr desava se nekim partnerima kojima pada sunce na partnerov JMC po karmickoj astrologiji sunce je najvjerovatnije bilo suprug osobi jmc itd a sad ako je to vasa karmicka veza mozda imas neki dug prema njemu mozda si se lose ponasala u proslom zivotu prema njemu gledano sa aspekta karmicke astro pa se sad on lose ponasa prema tebi nadji na google o karmickim veyama ja sam imao jednu jos nije odradjena DD

Old 21-01-2013, 09:50   #84
Obično gatalo

Lily's Avatar

Lily je offline
Lily je na dobrom putu
Standardno

Quote:
jbg neki ljudi se vole ali ne mogu da budu zajedno....iako pokušavaju svremena na vreme ...tako i mi, budemo prijatelji i onda samo klap kad neka planeta tranzitira spetljamo se, pa razdovjimo

da bude ironija najveća toj osobi sam jedino bila verna u životu, sve ostale sam varala...sa njim

Karma je to ! Pa znas sta, moguce da ste u proslom zivotu (JMC) bili u braku (VII), pa da si ti njega izgubila kao partnera (JMC 0 DSC), zato mu se u ovom zivotu stalno vracas .... Kazu da je JMC "neuhvatljiv", to je kao ono sto najvise zelimo (bolna tacka) ali nesto nam se ne da... Imam i ja slican primer: meni je SO vladar ukljestene 7. kuce. Sa jednim sam imala njegov JMC 0 moje Sunce, jaoj sto sam se napatila... Nikad nismo mogli da budemo zajedno, bas kao kod tebe! Uvek, kad bih se rastala od nekog, on bi se pojavio... Stvarno je to sve cudno... I ja sam samo njemu bila od srca odana..

Last edited by Lily; 21-01-2013 at 10:04..

Old 21-01-2013, 11:26   #85
Obično gatalo

sinhro739's Avatar

sinhro739 je offline
Standardno

Lily,

a sta bi rekla za konjukciju mog JMC i njegovo Asc?

Old 21-01-2013, 11:57   #86
Obično gatalo

Lily's Avatar

Lily je offline
Lily je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Lily,

a sta bi rekla za konjukciju mog JMC i njegovo Asc?
JMC je staro iskustvo, nesto sto je davno proslo, SMC je buducnost, ono sto treba da bude. Negde sam procitala za JMC da je mesto " gde morate da dajete ili ce se od vas uzeti" .
Pazi, ako gledamo samo cvorove, moglo bi se reci da je vas zadatak u ovom zivotu (SMC) veza, brak (VII). Znaci, to je iskustvo kojem tezite.
Sada, da bi se doslo do SMC, treba da se prevazidje JMC, tj. to "staro iskustvo". Posto je JMC, koja je i tacka bola, moglo bi se cak reci da se ti njega kao licnosti malo plasis? Kao da on u tebi prouzrokuje neke najdublje, nesvesne emocije.

Old 21-01-2013, 14:15   #87
Obično gatalo

Astera's Avatar

Astera je offline
Astera je na dobrom putu
Standardno

evo ja imam obrnutu situaciju JMC mog bivseg decka pada na moj ascedent SMC na dsc, kada smo se upoznali odmah se znalo da cemo biti zajedno, nekako smo se prepoznali, e sada ja tokom veze nisam bila svesna da on utice na mene, prepoznao je sve moje strahove i nekako sam se plasila njega kao da mi citao misli od prvog trenutka poznanstva. Veza je pukla bzv. i skoro ali ko zna mozda se nastavi posle nekog vremena... jer mislim da zadatak nije zavrsen jer mislim da osoba ciji je JMC treba da pomogne da se promeni osoba ciji je ascedent...
a da i da kazem jos to da imajuci u vidu da on voli da sara sa strane, od pocetka veze insistirala sam da bude iskren prema meni i on je to ispunio, ostao je fer do kraja.

Old 21-01-2013, 20:18   #88
Druid

klaudija's Avatar

klaudija je offline
klaudija će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Ja sam imala u sinastriji da mi je JČ partnera ležao na DSCu mom. Ta osoba se pojavljivala u mom životu kad god sam trebala da prekinem trenutnu vezu.
e vidis i ja imam s jednim momkom tu postavku- njegov JMC 0 moj Dsc, i kad god bi raskrstili (a bilo je mali milion puta tako) i sve izgledalo da se necemo vracati na isto, a on bi se svaki put opet javio kada bih ja upoznala nekog novog i odlucila da krenem dalje...to nije bilo normalno a nije mogao znati za to (u razlicitim smo gradovima)
i naravno dovoljno da mi pomrsi sve konce i dovoljno da se taj odnos sa trenutnim partnerima uglavnom nije nastavljao dalje...
Naši sponzori
Advertisement

Old 21-01-2013, 22:35   #89
Obično gatalo

sinhro739's Avatar

sinhro739 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lily VIdi Poruku
. Posto je JMC, koja je i tacka bola, moglo bi se cak reci da se ti njega kao licnosti malo plasis? Kao da on u tebi prouzrokuje neke najdublje, nesvesne emocije.
Ovo je jako tacno.

Old 22-01-2013, 01:51   #90
Druid

Rabiosa je offline
Registrovan: Jan 2010
Rabiosa je na dobrom putu
Standardno

Konjukcije su najvažnije i najjače od svih aspekata u sinastriji, Saturn je karmička planeta i svi znate šta on predstavlja, zbog toga mislim da je najteži aspekt čvorova u sinastriji kada je južni mesečev čvor, Ketu, u konjukciji sa Saturnom. Ketu se ne može osloboditi Saturna u ovom životu, to je doživotna veza često vrlo neprijatna, tim više ako je to podržano od strane dispozitora ketua u neharmoničnom aspektu, opoziciji ili kvadratu.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules