ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > Moderna astrologija > Sitnice koje kartu čine > Mesecevi Cvorovi

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

LinkBack Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Mesečevi Čvorovi
Old 25-08-2006, 22:52   #1
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno Mesečevi Čvorovi

Citavo nebo deli se na 2 jednaka dela primarnom opozicijom.Nju cini osa Mesecevih cvorova.Severni i Juzni Mesecev cvor nalaze se uvek jedan nasuprot drugom,pa cine prirodnu osu horoskopa.U tehnickom smislu reci,Severni Mesecev cvor je izracunata tacka u kojoj Mesec preseca ekliptiku(putanju Zemlje),i to na svom putu sa juzne ka severnoj sirini Zemljine hemisfere,dok je Juzni Mesecev cvor tacka u prostoru u kojoj mesec preseca ekliptiku iduci ka juznoj hemisferi.Oba cvora su nematerijane tacke.Kako su u pitanju cvorovi MESECA,samim tim nose osnovnu poruku-DUSE.

stepen egzaltacije
Sev.m.cvor-3step blizanaca

stepen debilitacije
3 step strelca

stepen egzaltacije
Juznog.m.cvor-3step strelca
stepen debilitacije
3 step blizanaca

Last edited by Vojvotkinja; 12-04-2010 at 09:45..
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 25-08-2006, 22:53   #2
Banned

expulseza je offline
expulseza je na dobrom putu
Standardno

Severni mesecev cvor
Severni mesecev cvor (Zmajeva glava,Caput Draconis ili Rahu u istocnoj tradiciji )ukazuje gde je nasa harmonija,cemu bi trebalo da tezimo u zivotu i cemu se , realno,mozemo nadati.Pokazuje na skolu koju bi nasa dusa zelela da zavrsi u ovoj inkarnaciji i uci nas kuda treba da se usmerimo u zivotu da bismo tu skolu zavrsili.Ako budemo isli tim putem nase duhovno bice uskladicemo sa fizickim i bicemo ispunjeni i zadovoljni svojim zivotom.Skretanje sa tog puta je uzrok vecine problema koje ljudi imaju.
U tom smislu nasi zivoti jesu determinisani ,jer svako preveliko odstupanje od "zadatog pravca" moze izazvati odredjene posledice.Naravno i ovde imamo mogucnost slobode izbora tako sto mozemo odbaciti ono sto nam cvorovi nude i kuda nas usmeravaju.Medjutim,kao i mnogi astrolozi, zastupam misljenje da taj "putokaz" treba slediti i da ga nikako ne treba odbaciti.
Sa druge strane,ne treba ciniti ni drugu gresku time sto cemo u potpunosti odbaciti onaj "ranac" i okrenuti se napretku koji nudi Severni cvor.Ne,mudrost je upravo u tome da treba spojiti iskustvo sa sansama koje se nude i to je jedini pravi put do cilja kome svaka dusa tezi.Upravo se iz negativnih iskustava mogu izvuci najjace i najjasnije pouke koje ce,kao neki caroban kljuc,otkljucati "vrata" koja su pred nama.Severni cvor upravo trazi da ne zaboravimo na proslost,da je postujemo (ma kakva ona bila) i da ta iskustva upotrebimo na koristan nacin.U dodiru sa Suncem ili Mesecom moze negativno delovati na um i duh,ali moze dati i velike psihicke moci i okultne sposobnosti - u zavisnosti i kojoj meri je nativ sposoban da se odupre zamkama tih oblasti.

Juzni mesecev cvor
Juzni mesecev cvor (Zmajev rep,Cauda Draconis ili Ketu,u istocnoj tradiciji ) slobodno se moze reci,predstavlja jednu arhivu svih podataka koji se odnose na nase ranije inkarnacije , ali i nase korene i sve osobine nasih predaka (ili nas samih ??)koje smo nasledili genetskim putem.To je kompletno znanje koje smo stekli u prethodnim zivotima i koje ,kao neki ranac, nosimo iz jedne u drugu inkarnaciju dopunjujuci ga usput.On nam daje uvid u nasu karmu, kao i sve odluke koje smo donosili u ranijim zivotima.U astroloskoj karti ukazuje na nase slabosti i nedostatke koji nas privlace automatizmom iz prethodnih zivota i koji bi i sada,instiktivno,da se ispolje.Teznja jedinke da se tako ponasa umesto po "savetu " Severnog cvora nije nista drugo nego navika i linija manjeg otpora.Koliko imamo primera da se neka osoba , u odredjenim situacijama,ponasa na nacin koji za nju nije koristan,zna to ,ali nista ne menja.To je zato sto je za tu promenu potreban odredjeni napor,odricanje od neke vrste udobnosti ili sigurnosti koja proistice iz navike.A upravo ta "navika" nije nista drugo nego izgradjeni model ponasanja iz ranijih zivota.Naravno.Juzni cvor nosi i sve talente,vestine i sposobnosti koje smo sticali i koje bi trebalo upotrebiti na najbolji moguci nacin.Ovaj cvor moze negativno delovati na osevaj identiteta,izazvati nesigurnost,sumnju u vrednosti.
Negde sam procitala da juzni mesecev cvor u 1. kuci kazuje da je osoba uprethodnim zivotima sluzila druge.Meni je Juzni u 1. kuci u Devici, a severni u 7. u Ribama.To znaci da mi je negde dato da i uvom zivotu sluzim drugima.Ucim se ljubavi,toleranciji u odnosu sa ljudima.Pitam se ima li koji zivot za mene da neko malo sluzi mene I razmisljam sad.Mesto gde je juzni cvor uprosceno receno, pokazuje kakvi smo.Inace mi je taj cvor na 2° Device u konjukciji sa Marsom na 27° Lava i Suncem na 6° Device.Nije mi najjasnije kakva sam ja to.Ustogljena,neprilagodjena,zabrinuta Devica pa otud zbog nedostatka vere i previse impulsivna i nestrpljiva (Mars u 1).A trebalo bi da budem valjda tip Ribe po severnom cvoru koji je tamo.Kakav je to tip Ribe? On je Neptunov znak,a Neptun je simbol duhovnosti,religije.Ribe su znak trpljenja,mira? Pa problem je sto ja imam utisak da ceo zivot nesto trpim,narocito u odnosu sa ljudima.Mozda je jedina razlika u tome sto se ja protiv toga borim.ima li ovo sto pricam smisla?

Kako cvorovi deluju?

U danasnjoj astrologiji sve je rasprostranjenije misljenje o vaznosti cvorova.Za razliku od istocne,zapadna astrologija sklona je jednostavnim objasnjenjima ovih tacaka tumaceci ih,uglavnom,pozitivnim (Severni cvor ) i negativnim delovanjem (Juzni cvor).Medjutim,oni imaju mnogo slozenije znacenje u zivotu svakog od nas.Mesecevi cvorovi po prirodi su i malefici,ali i veliki dobrocinitelji.Kada su destruktivni,Pluton je spram njih pravi andjeo,a kada daju,Jupiter je prava cicija.Medjutim oni nemaju mnogo veze sa obicnim,svakodnevnim stvarima.Rahu (Severni cvor) je brz,ostar,hrabar,nepredvidiv,nestrpljiv i ekstrovertan.Aktivan je danju i uzrokuje veliku potrebu za nezavisnoscu i daje veliku motivaciju u svemu sto se radi,posebno kada se tezi osvajanju slobode.Daje genijalnost kao i sva iznenadna otkrica i spoznaje.Sa druge strane,Ketu (Juzni cvor) je suptilan,ali i nasilan,cudan,pun iluzija, opsena i magle.Aktivan je nocu ,a izaziva duhovne potrebe,daje intuiciju i zelju za otkrivanjem tajni,lucidnost i veliku senzibilnost.I Rahu i Ketu izazivaju neobicne okolnosti,uzburkavaju duh i donose nagle (ponekad i podmukle) promene.Nikada ih ne treba tumaciti odvojeno,vec iskljucivo kao skup suprotstavljenih osobina izmedju kojih treba naci zlatnu sredinu.U stvari,oni su neuporedivo mocniji od bilo koje planete,pa i od svih zvezda zajedno!Oni snazno aktiviraju kuce u kojima su ,kao i planete koje su se u njima zatekle.Rahu vise utice na vazdusne i vodene (Merkur,Venera,Saturn),a Ketu na vatrene planete (Mars na primer) i na Jupitera.Dalje,Rahu je u korelaciji sa mentalno - emocionalnom strukturom licnosti i majkom (ukazuje na karmicke uticaje na tu oblast) dok Ketu pokazuje na uticaj karme na ego i musku liniju (otac).
Ako bismo,na najjednostavniji nacin,pokusali da objasnimo njihov uticaj na nase zivote,mogli bismo reci da nas Juzni cvor predstavlja onakvima kakvi smo,dok Severni govori kakvi bi trebalo da budemo.
U nekim tekstovima na ovu temu poistovecuje se njihovo znacenje u znacima sa znacenjem u odgovarajucim kucama (Blizanci i treca kuca,Rak i cetvrta itd)To nije tacno.Osim toga,veliku vaznost treba pridati vladaocima kuca u kojima se cvorovi nalaze tj.njihovom polozaju u horoskopu i relacijama sa drugim planetama.

Last edited by Vojvotkinja; 12-04-2010 at 09:45..

Old 28-08-2006, 00:33   #3
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

tranzitni sev.m.cvor mi pravi egz.trougao sa ASC?
ima li neko takvo iskustvo?da li neki jaci neg.tranzit moze da utice da se ne aktivira s.m.c?

trenutno mi seta kroz 4 polje,a inace mi se natalni nalazi u 11, na vrhu 12...na asc imam 3 planete,zato pitam,a jupiter se priblizava asc...
a isto tako se priblizava i saturn( 90step sa asc),pa sam na tu jacu planetu mislila....al ce mi zamrsi konce

uh,pa ne deluje lose...s obzirom da jupiter na ASC donosi udebljanje,onda i ne bi bilo lose da ovaj saturn ucini dobro delo i spreci ga u tome...u svakom slucaju drugari,moje skorpijsko 6 culo me navodi da mislim da su neke promene na vidiku...
hvala pace
p.s zaboravila sam da dodam..pa neka mi nametne obaveze...mars u skorpiji trazi da je stalno u pokretu...sta cu vise sa ovom silnom energijom

Last edited by uspavana; 27-05-2007 at 18:11..

Old 28-08-2006, 00:36   #4
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
princgora je na dobrom putu
Standardno

SCO,
Pa Ju u konj sa ASC,ne mora da donese udebljanje,pre sveopste blagostanje.
Meni je u Solaru na 13 step Sco i Asc na istom stepenu,pa se nadam da je ovako kako sam ti rekla.
Sorry sto sam off/topic.

P.S.Sex i treninzi ti mogu pomoci da obuzdas marsa!

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Old 28-08-2006, 00:37   #5
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

princgora wrote: SCO,
Pa Ju u konj sa ASC,ne mora da donese udebljanje,pre sveopste blagostanje.
Meni je u Solaru na 13 step Sco i Asc na istom stepenu,pa se nadam da je ovako kako sam ti rekla.
Sorry sto sam off/topic.

P.S.Sex i treninzi ti mogu pomoci da obuzdas marsa!
pa princic tebi onda ova godina ne bi trebala da bude losa....optimizam oko tebe...

a sto se onih treninga tice...pa mislim sta reci,ja sam ti skroz van forme....

Old 28-08-2006, 00:38   #6
Prijatelj foruma

Nenita's Avatar

Nenita je offline
Nenita je na dobrom putu
Standardno

Kako se prati kretanje tranzitnih cvorova? Ako su stalno retrogradni, logicno je da idu u obrnutom smeru..tj. u smeru kazaljke na satu.
Pitam to zato sto je tr. sev.cvor mom muzu tacno na vrhu 3.kuce, pa ne znam da li ovo gledam kao da ulazi u drugu ili u trecu?
Cini mi se da sam bas glupo pitanje postavila

Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena

Old 28-08-2006, 00:39   #7
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

Nenita
cvorovi idu "unazad" kao da su retro.znaci da tvom muzu sev.m.cvor izlazi i 3polja i ulazi 2,sto znaci da mu juzni.m.c ulazi u 8 polje
trenutno je severni na 25 step riba i bice na tom step do 24 oktobra,a zatim ce otici na 24 stepen sve do 9 nov,pa tako redom...

Old 28-08-2006, 00:39   #8
Prijatelj foruma

Nenita's Avatar

Nenita je offline
Nenita je na dobrom putu
Standardno

Hvala vam na odgovorima
Svidja mi se sto severni cvor ulazi u drugu, ali mi se ne svidja ovaj juzni u osmoj. Plus mu se tu desava Saturnov povratak..

Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena

Naši sponzori
Advertisement

Old 28-08-2006, 00:40   #9
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Standardno

U Solaru mi je tranzitni severni cvor u konjukciji sa vrhom 5 kuce.
Sjajno-izlasci,ljubav,deca.
Ljubim te Pache

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Old 28-08-2006, 00:40   #10
Obično gatalo

destiny's Avatar

destiny je offline
destiny je na dobrom putu
Standardno

princgora,
tvoj natalani sev.cvor je u VIII kuci (u devici), a juzni u II kuci (u ribama), tako da su kod tebe naglašena čula, sto moze dovesti do toga da budes posesivna, tvrdoglava i ljubomorna; umes da sakrijes svoje pravo lice i da ne dozvolis ljudima da ti se lako priblize, ali znaj da nisi sama i da prijatelji postoje da bi delili sa njima i dobro i lose, mogu ti samo pomoci, iako si moram priznati navikla da ti budes tu za druge vise nego oni za tebe; motivisana si za stvaranje bogatstva; sto budes skromnija bićes srećnija,a sreca te sigurno prati i zato veruj u sebe i svoje odluke i zivi zivot, ovaj na javi, kao sto je tvoj u svetu maste...

jubac
mozda

Nikad neces odrasti mali veseljace...

Old 28-08-2006, 00:41   #11
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
TrilianSi je na dobrom putu
Standardno

Meni je severni trenutno u drugoj- ali se nista ne desava po pitanju finansija

"Gledajte u budućnost...sastaćemo se... vi i ja... tamo..."

Old 28-08-2006, 00:41   #12
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Standardno

Sudbinice,
U ovom zivotu sam sklona da svim svojim kapacitetima i materijalnim dobrima sluzim drugima.Tako nalaze i moja karma da se od mene ne bi oduzimalo a nebo me za sve obilato nagradjuje.
Culna jesam veoma,ali u ljubavi trazim svoju slobodu i dajem je partneru,mada sam inace sklona kontroli kao osoba.
Pozicija mojih cvorova znaci da cu u ovom zivotu imati puno ,i da cu ziveti od tudjeg novca,a da bi sve to bilo u harmoniji nesebicno cu ostale pomagati/juzni u 2.
U pravu si da se bojim da otkrijem svoje pravo lice,jesam glumica,i na distanci ,ali se to ne da primetiti.
Imala sam jako losa iskustva sa najblizim prijateljma u proslosti,/pogledajte moj Neptun u 11/pa me je iskustvo naucilo da se ne razotkrivam,jer iako mi je Mesec u Devici,ja sam veoma emotivna i duboko patim.
I dalje volim sve ljude i verujem u njih,ali se tesko i retko do kraja otvaram .
Veliki ljubac!

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Old 28-08-2006, 00:42   #13
Banned

expulseza2 je offline
expulseza2 je na dobrom putu
Standardno

Device moja,bas se pronalazim u tome sta pises.

Meni su severni u Ribama u 7,a juzni u Devici u 1.I moje je da dajem jer je u kuci partnera,a davala sam i proslim zivotima jer mi je juzni u Devici.I ja sam ti bila glumica,jer sam se zbog preterane emotivnosti plasila da cu biti povredjena,ali se to retko primecivalo.Poprilicno zatvorena prema partnerima,ali volim slobodu u vezama i da je imam i da je dam.Sto se tice prijatelja ,nemam Neptun u 11,ali sam prolazila isto tako ,sa puno razocarenja od prijatelja,pa ih zato danas imam veoma malo,ali onih pravih.Zahebalo me i kuso i repato,jer sam uvek bila prepostena i iskrena,to mi je bila osnova za vezu sa ljudima,amnogi to naravno nisu shvatili,narocito moje davanje koje su obilato zloupotrebljavali.Mnogi ljudi od dobrog naprave budalu,jer pojma nemaju sta znaci voleti i davati.No valjda je sve to neka moja skola koju sam morala proci.Nisam se medjutim promenila i dalje sam ista,samo sto ne bacam bisere pred svinje.

Old 28-08-2006, 00:43   #14
Obično gatalo

magdalena's Avatar

magdalena je offline
magdalena je na dobrom putu
Standardno

Meni trenutno (i to tek sad vidim!!!!) tranzitni SMC pravi konjukciju sa natalnim JMC u Ribama i samim tim opoziciju sa natalnim SMC... sto znaci da je juzni na SMC (Devica)... A sta bi to moglo da znaci? osa 3.-9. Hmmm?

Stvari nikad nisu loše, loš je samo način na koji mislite o njima.

Old 01-09-2006, 10:50   #15
Obično gatalo

sana's Avatar

sana je offline
sana je na dobrom putu
Standardno

Meni je SMC trenutno u solaru u 5 u Ribama i to na 25 stepenu pa mi se cini da je tako u opoziciji sa natalnim SMC iz 8 kuce u Djevici na 27 stepenu?!
Taman se obradovah tim novim vezama i romanticnosti jedne Ribice, kad ono tamo!! Sta sad?
Je li ja taj cvor treba da gledam samo u solaru ili , mislim na tranzitni, ili gdje je pao taj solarni, jer je sad solarni SMC u natalnoj 2. Malo mi to nije sad jasno. Ili je sve bitno pa se sve gleda, kao i kod planeta uostalom.
Izvinite, malo me glava boli pa sam smusena.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules