ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Porodicno prokletstvo
Old 21-11-2014, 03:04   #1
Andjelijaa
Veštac

Andjelijaa's Avatar

Andjelijaa je offline
Registrovan: Nov 2014
Andjelijaa je na dobrom putu
Standardno Porodicno prokletstvo

Porodična prokletstva su posljedica nekog lošeg čina našeg davnog pretka kao što su : krađa, ubistvo, silovanje i sl. Ove loše radnje ispaštaju njegovi nasljednici do sedmog koljena, jer u genetici niko se nije pokajao za ovaj čin.

Za porodično prokletstvo po očevoj liniji posmatramo Sunce, a po majčinoj Mjesec. Tada su Sunce i Mjesec u lošem aspektu sa Marsom, Saturnom i Plutonom, zatim Saturn sa Plutonom, Južni čvor je često u 4 kući (porodica) sa Marsom, Plutonom i Saturnom, 4 kuća je u Škorpiji sa maleficima. Sunce, Mjesec i Saturn su u 8 kući afliktovani. Saturn je u kvadratu sa Suncem, Mjesecem i Jupiterom. Sunce je pomračeno, a Mjesec je na Algolu, Plejadama ili Deneb Kaitos i u fazi opadanja, pomračen, „spaljen“ ili u praznom hodu. Sunce i Mjesec loše su aspektovani sa vladarem 8 kuće i tada muškarci u porodici (Sunce) ili žene (Mjesec) rano umiru ili bivaju maltretirane. Ako je Saturn, Pluton, Mars i Neptun u 4 kući prokletsvo izaziva razne porodične katastrofe, jer je tu možda neko ubijen (Pluton) ili su tu podzemne vode(Neptun) pa stvaraju zdravstvene probleme i tada se mora liječiti prostor. Npr. Mjesec sa Marsom u Biku na Algolu u opoziciji sa Saturnom vladarem 12 kuće (snovi) u Škorpiji pa je predak prije 150 godina ubio Turčina na spavanju a danas ispaštaju njegovi naslednici i u kući su stalne svađe i problemi sa novcem. Osoba koja može baciti kletvu ima Merkura u lošem aspektu sa Marsom i Plutonom. Da bi se riješilo prokletsvo potrebno je pokajanje tj. da se neko u porodici pokaje za taj čin i ode u crkvu upali svijeću toj ubijenoj osobi i molitvom se obrati određenom svecu na koga će ukazati Jupiter koji je.

Da li nam je neko napravio magiju vidimo preko konjunkcije ili lošeg aspekta Mjeseca sa Saturnom, Plutonom i Neptunom, Saturn je u 8 kući sa Plutonom u 12 kući ili je Pluton u 8 kući u kvadratu sa Saturnom, u 8 kući je Mjesec ili Južni čvor. Najpodložnije magiji su osobe sa Mjesecom u znaku Strijelca, Bika, Ribe i Ovna. Pluton afliktuje Ascedent. Mjesec je u posljednjoj fazi opadanja u Škorpiji i Jarcu. Mjesec je u 8 ili 12 kući u konjunkciji ili kvadratu sa Saturnom i Plutonom. Saturn u 8 kući u kvadratu sa Neptunom u 8 kući.Venera u kvadratu sa Saturnom i Plutonom u 8 ili 12 kući daje ljubavnu magiju. Preko znakova Škorpije i Ribe, planeta u 8 i 12 kući i vladara 8 i 12 kuće vidimo uticaj mračnih sila. Muslimanska magija je povezana sa Algolom i često je Mjesec na Algolu u kvadratu sa Saturnom, Plutonom ili Neptunom. Mjesec u konjunkciji sa Saturnom u Biku daje hodžin zapis. Ciganska magija je povezana sa Škorpijom, Mjesecom U Škorpiji (cigani), Mjesec je u konjunkciji ili kvadratu sa Plutonom (cigani, taman i prljav narod) u 8 ili 12 kući. Vudu magija ima Mars kvadrat Pluton. Vlaška magija je od 0 do 10 stepena Bika i tu su Mars , Saturn ili Pluton afliktovan. Magiju preko mrtvačke vode daje Mjesec u Škorpiji, a preko slike Mjesec u opoziciji sa Venerom. Pazite ako vam neko poklanja cvijeće u saksiji, a imate Mjesec u konjunkciji sa Saturnom ili Plutonom u Škorpiji u 4 kući, jer u saksiji bi mogla biti zemlja sa groblja, a u jastuku komad drveta i konopac. Ako neko ima Veneru u konjunkciji sa Plutonom u 12 kući i u kvadratu sa Marsom može mu biti nabačena ljubavna magija.
Submit to Digg   Porodicno prokletstvo Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 21-11-2014, 15:46   #2
gbruthbg
Obično gatalo

gbruthbg je offline
Registrovan: Sep 2014
gbruthbg je na dobrom putu
Standardno

Au zivote sva se najezih od ovog teksta ... Jel imas ti iskustva gde je ovo stvarno tako ili samo teorija ?

Old 22-11-2014, 00:29   #3
Andjelijaa
Veštac

Andjelijaa's Avatar

Andjelijaa je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by elena VIdi Poruku
Au zivote sva se najezih od ovog teksta ... Jel imas ti iskustva gde je ovo stvarno tako ili samo teorija ?
Verovatno ima istine,a i imam jedan od ovih aspekata

Old 22-11-2014, 00:43   #4
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Registrovan: Feb 2012
andjela će postati poznat uskoro
Standardno

Ja imam Mo90Pl?Je l se i to moze uzeti kao porodicno prokletsvo?

http://www.astro.com/tmpd/cnmo-nctfi...81819.1130.gif

Old 22-11-2014, 00:56   #5
Andjelijaa
Veštac

Andjelijaa's Avatar

Andjelijaa je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by andjela VIdi Poruku
Ja imam Mo90Pl?Je l se i to moze uzeti kao porodicno prokletsvo?

http://www.astro.com/tmpd/cnmo-nctfi...81819.1130.gif
Verovatno nije dovoljan jedan aspekt,pogledaj dal ih imas jos,ja imam Saturn kvadrat Pluton pa nista od porodicnog prokletstva,valjda haha

Old 22-11-2014, 14:03   #6
arctiumLappa
Obično gatalo

arctiumLappa je offline
Registrovan: Aug 2007
arctiumLappa je na dobrom putu
Standardno

Ne znam šta imaš od obrazovanja, ali baš se rastužim kad vidim ovu količinu sujeverja upakovanu u astrologiju. Nije čudo što je astrologija na lošem glasu pored ove količine početničkih gluposti iznetih na ovakav način. Čitaj, uči, obrazuj se, ne širi budalaštine.

Old 22-11-2014, 15:46   #7
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Standardno

Da l je to sujeverje ili nije,vreme ce pokazati...Ima tu nesto-ajd za to grobljansko zemljiste ili tome sl,ali isto verujem da ima nesto u vezi tih ubistava-sve se u zivotu vraca i placa...i otkud mi znamo da l je neko nas nekada nekoga ubio...Neko to mora da -plati-.

Old 22-11-2014, 15:55   #8
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by arctiumLappa VIdi Poruku
Ne znam šta imaš od obrazovanja, ali baš se rastužim kad vidim ovu količinu sujeverja upakovanu u astrologiju. Nije čudo što je astrologija na lošem glasu pored ove količine početničkih gluposti iznetih na ovakav način. Čitaj, uči, obrazuj se, ne širi budalaštine.
Bravo.

Moram reci da mi se sve manje pise o bilo cemu, kada vidim sta se sve postavlja na ovakvim forumima. Nije cudo, tacno sto je astrologija od jedne drevne vestine ali u pravom smislu reci, postala sarlatanska zabava, gora od gledanja u solju posle svake ispijene kafe.

Bude mi zaista zao, i svaki put se sve vise rastuzim i razocaram kad svratim na ovaj forum...

Old 22-11-2014, 16:14   #9
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Standardno

Sta je Saturn,ako nije,izmedju ostalog,i neki vidi karme?

Da,niko,toboze ne gleda u solju,niti baca karte,niti veruje u gatare i vracare,a na tv-u sve prsti od gatara i vracara,i toboze nekih astrologa.I naravno,ja ne spadam u tu kategoriju,to veruje neko zatucan i neobrazovan,ali naravno,to nisam ja ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Old 22-11-2014, 16:25   #10
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Stvar je covekovog licnog uverenja u cega ce da veruje.
Mnogi ljudi veruju u prokletstva, crnu magiju, veruju da su uvracani, da im je neko nesto zlo ucinio ili pomislio.
Verovanje u takve stvari cini nas pravim mamcima za lesinare koji ce da nas opeljese, jer nicim nije lakse manipulisati nego ljudskim strahom.

Postoje odredjene plantetarne konfiguracije ili postavke, pozicije, koje kazuju o nekom ljudskom potencijalu za srecu i ostvarenje u zivotu.
Svaka, bilo koja planeta u nasem natalu moze biti nosilac "lose srece" kao i "dobre srece" ali to ne treba uopstavati ni svoditi na pojedine aspekte, pogotovo ako se radi o generacijskim aspektima, koje, ako se malo bolje zagledate, ima svaki drugi clan na forumu.

Nemam sada ni vremena, ni iskreno receno volje, da pisem malo duze o ovoj temi, jer meni licno ove teme nisu ni interesantne, naprosto, niti u takve stvari verujem, niti sam se time ikad bavila, ali cisto uopsteno, jedan od osnovnih nosilaca nase licne srece, jeste nase 1. polje, tj nas ASC, ali isto tako i triplicitetni vladari naseg znaka na ASC. Tu se negde krije nas potencijal...

Sto se porodice tice, IV polje su nasi koreni, ali i nas "grob", ali u sustini, to je toliko kompleksna tema da zahteva bas puno price i analize, jer najlakse je verovati da smo rodjeni baksuzi, posto je u lose nekako ljudima najlakse da veruju, obzirom da je strah najsnaznija ljudska emocija...

Old 22-11-2014, 16:34   #11
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Standardno

Ja se slazem sa tobom Alea,i najvise mrzim kada neko dodje i pocne da prica o crnoj magiji...Na Ostrogu mi se n.p.slosilo ove god,jer sam satima i satima putovala do tamo,a moj rodjak je prokomentarisao kod moje majke-to ne valja,zasto ne odes kod nekoga vracara...????/?...Svasta,to je toliko glupo tj to je sujeverje,i meni je taj rodjak ispao malo glup u celoj toj prici...mada sto se tice ubistava i svega loseg sto su n.p.cinili nasi preci...verujem da se to nekome vraca...

Generalno,ne podnosim one koji samo traze izgovor da im je lose jer eto-komsinica ih mrzi...Volim i verujem u srecu,a ako neke lose energije i postoje,eventualno...ja tu nista ne mogu.Biram crkvu,i veru,ljubav,nadu.

Ne osudjujem ni druge ljude za drugacija misljenja...Svako ima svoju istinu.

Old 22-11-2014, 16:43   #12
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Quote:
Volim i verujem u srecu,a ako neke lose energije i postoje,eventualno...ja tu nista ne mogu.Biram crkvu,i veru,ljubav,nadu.
Tako i treba, veruj u dorbro, i svoju srecu, i to ce te i snaci.
Znas i sama, da sto zracis to i privlacis.

Pusti ovakve tekstove, kao i ovakve astrologe, oni sluze samo da navlace ljude i drze ih u strahu.

Old 22-11-2014, 16:50   #13
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Standardno

Ma kakav strah...Imam skoro 31.god i vidim iz licnog iskustva

koliko truda-toliko uspeha (nevezano koja je oblast zivota u pitanju)

Pa i da 5 god imamo probleme...i to prodje kada covek ima dovoljno vere i nade u dobro.

Ako neko i ima los natal,treba da zna da treba,i povrh toga,da da svoj maksimum...

Da l postoji nesto lose...ne znam,ali i da ima,sta cemo...Ne mozemo to dokazati...ni opovrgnuti.Mozemo samo verovati ili ne...

Moj rodjak iz -posta-je ceo zivot proveo kod gatara i vracara...Lose mu je,ne ide mu-tako kaze....al ni prstom da makne da mu bude bolje...
Advertisement

Old 22-11-2014, 18:29   #14
gbruthbg
Obično gatalo

gbruthbg je offline
Registrovan: Sep 2014
gbruthbg je na dobrom putu
Standardno

Ja verujem u onu kakve misli takav i zivot ...
Nije natal sveto pismo takodje nego samo neki okvir i predispozicija za zivot uvek ima slobodne volje jer sta je covek bez iste ako ne rob

Old 23-11-2014, 17:10   #15
Andjelijaa
Veštac

Andjelijaa's Avatar

Andjelijaa je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by arctiumLappa VIdi Poruku
Nisam ja izmislila ni napisala ovaj tekst,kopirala sam ga sa jednog sajta.Koga je zanimao procitao je.To li da ce neko da veruje u ovo ili nece je njegova stvar,tema je postavljena da bi ljudi davali svoje misljenje i razmenjivali iskustva,ako su ga i imali sa ovim.Ovo nema nikakve veze sa mojim obrazovanjem ali mi je bas drago sto si se ti naucena rodila Da bi se sajt razvijao potrebno je sto vise tema ,nisam postavila nista sto nije vezano sa temom sajta.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules