ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Osnove tumačenja karmičkog čarta
Old 26-08-2006, 00:14   #1
destiny
Obično gatalo

destiny's Avatar

destiny je offline
Registrovan: Aug 2006
destiny je na dobrom putu
Standardno Osnove tumačenja karmičkog čarta

e pa nesto malo i o ovome...u svakom slucaju ne moze da skodi, a ako ne skodi znaci da...

karma je nesto poput uzroka postojeceg, proslo u odnosu na sadasnje, naravno za one koje veruju u mogucnost tog proslog kao svesnog stanja; nesto sto nosimo kao pecat, zig po kome prepoznajemo trenutna zbivanja ili naslutimo neka buduca; uz pomoc nje mozemo odgovoriti na pitanja na koja tesko nalazimo realan,logican odgovor; nije teska za razumevanje, ali je potrebno pronaci je u sebi, prihvatiti je i usmeravati po svojim snovima i zeljama, jer sami kreiramo svoju sudbinu, sami biramo put do odredjenog cilja, a taj cilj je mozda negde zapisan...

kao vladara karme u horoskopima se najcesce gleda Saturn, onaj odgovorni, cesto tumacen kao zloslutni Saturn koga se pribojavamo i najteze prihvatamo; dalje je tu Mesec (tumacen kao dusa coveka), kao nosilac karmickih uspomena, secanja iz davnina; ne mozemo zaobici meseceve cvorove koji su "kljucevi" karme, onog sto pokrece to proslo, sudbinsko koje nas prati; takodje i IV kuca moze dosta pomoci u tumacenju karmickog jer govori o nasem poreklu, neke okolnosti kojima smo praceni jos iz "prethodnih" zivota i naravno XII kuca, koja mozda najbolje opisuje "prosli" zivot...

eto nesto za pocetak, kuckajte drugari
jubac
mozda

Nikad neces odrasti mali veseljace...
Submit to Digg   Osnove tumačenja karmičkog čarta Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 26-08-2006, 00:15   #2
magdalena
Obično gatalo

magdalena's Avatar

magdalena je offline
magdalena je na dobrom putu
Standardno

Sta mene zbunjuje kod karmicke... ustvari, ne zbunjuje me, ali...
jel' se u karti moze videti samo ono sto nosimo iz poslednjeg proslog zivota, ili citava karma?

Old 26-08-2006, 00:17   #3
destiny
Obično gatalo

destiny's Avatar

destiny je offline
Standardno

magdo, XII kuca se najvise odnosi na prosli zivot...
Saturn i mesecevi cvorovi se vise odnose na tu celokupnu karmu...

tvoja karma recimo govori o tvojoj posebnosti, osecanju nepripadnosti okruzenju i sadasnjim normama, kao da bi ti negde drugde bilo bolje, da bi sebe oslobodila nekih nevidljivih stega, tako da ni inostranstvo nije iskljuceno, s tim da ce biti dosta prepreka i trebati mnogo strpljenja da bi se to ostvarilo; budi mnogo otvorenija i iskrenija u kontaktu sa ljudima, ne drzi sve u sebi; takodje tvoja imaginarnost je jako kreativna ali te ne sme sputavati da zivis racionalnije, ne znaci da je tamo negde uvek bolje i lepse nego ovde i sada...pronadji sebe bas tu gde jesi i uzivaj!

jubac
mozda

Old 26-08-2006, 00:17   #4
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

ja sam cula da ukoliko 12 kuca pocne u jednom znaku,a zavrsi se u tom istom(kao sto je kod mene slucaj),znaci da se nesto iz proslog zivota nije zavrsilo,pa nam je zadatak da se "iskupimo" u ovom...ajoj mene gresnice!!!

Old 26-08-2006, 00:18   #5
destiny
Obično gatalo

destiny's Avatar

destiny je offline
Standardno

skorpijice, to ne znam, nisam za to cula, ali ti mogu reci da nisi mnogo pogresila kad si napisala "gresnice"! naime, bilo je mnogo ljubavi u proslom zivotu, tragala si za pravom, pa i menjala mesto boravka zarad uspesne potrage, no vracala bi se u svoj kraj i onda ispocetka, ali su sve to bili nekako "laznog sjaja"...sada je vreme da pronadjes kvalitet i budes srecna od srca, a ne zarad nebitnih stvari; takodje bilo je tu dosta finansijskih oscilacija i tvoje prevage ka materijalnom, ali nekako mi se cini da ti je "ovaj zivot" odlicna prilika da se oslobodis svega loseg sto te eventualno prati i da dalje nastavis onako kako tvoje srce zeli a snovi govore...

jubac
mozda

Old 26-08-2006, 00:18   #6
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

uh sudbinice,nekako mi to sve deluje poznato...da nije iz proslog zivota?hehe...ali zaista,cesto sanjam slicne snove,ako to uopste ima veze,jer je 12 polje,vodu sanjam cesto i boze me sacuvaj onostrano...ma grozno,kao da mi se slike "onog"zivota vracaju...znate vec Deja vu...a sigurna sam 1000% da sam zivela na germanskom podneblju....

Old 26-08-2006, 00:20   #7
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
TrilianSi je na dobrom putu
Standardno

A sta da radimo mi, kojima je Saturn vladar Ascedenta?

"Gledajte u budućnost...sastaćemo se... vi i ja... tamo..."

Old 26-08-2006, 00:21   #8
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
princgora je na dobrom putu
Standardno

Saturn kao vladar ASC nije nista lose,naravno gleda se 12 kuca i cvorovi za karmu ali bi to generalno znacilo da je karmicki put veoma odredjen u ovom zivotu i da je manje prostora za manevrisanje kao kkod drugih,naravno,sami gradimo svoju karmu,u ovom zivotu za naredni,bitno je da se drzimo pozitivnih misli,reci i dela sto je vise moguce,i da vodimo racuna o tudjem dobru,kao o svom sopstvenom.
"LJubi bliznjeg svoga kao sebe samoga"
P.S.Draga,i meni je Saturn vladar ASC i ja sam veoma svesna svoje karme,svoje misije i svojih dugova.Moze i to da bude odgovor na tvoje pitanje.Kad pogledas duboko u svoju Dusu naci ces dosta odgovora ,sigurna sam.

SVE pocinje pogledom i flertom.SVET JE NASTAO IZ LJUBAVI.Naravno,Bozije ljubavi i milosti,ali smo onda mi,kao njegove savrsene kreacije ,sve lepo i dobro nadalje,stvorili iz ljubavi.Zivot se produzava iz ljubavi.
Zenino telo je najlepsi prostor da se nova dusha inkarnira.U tome joj pomaze muskarac.Inkarnacija se desava u trenutku kada se oni jedno drugom predaju, u toku seksualnog odnosa.Od njih samih ,kao i kvaliteta njihovih zivota zavisi kakvu ce oni Dushu prizvati.Zapamtite da se privlace slicne energije i to je jako bitno.
Dakle,ako hocete boljeg partnera,druga ili sutra,dete,morate prvenstveno da radite na sebi i da se usavrsavate.
"Ako hoces da promenis svet,podji od sebe",rekao je mudri Konfucije.
Dakle,drugari,to bi biio put nase duse od trenutka strasti izmedju muskarca i zene u 8 kuci,zaceca /vrh devete,prava i privilegija koje nosi iz proslih zivota ,kao i zadaci i misija koji je cekaju u ovom,/deveta kuca i Ju,duznosti i dugova i svih obaveza koje je ocekuju u ovom a posledica su proslih/deseta kuca i SA,i duhovna stuktura osobe kroz 11 i 12 do rodjenja.
I tako dusa obrne ponovo ceo krug,ponovo i ponovo,Radjanje,Umiranje ,Radjanje,iz inkarnacije u inkarnaciju.Na tom svom fascinantnom i beskonacnom putu dusa skuplja iskustva,postaje zrela.
Znate onu iz naroda "On je stara dusa",kada zele za nekoga da kazu da je mudar.Kad pogledamo oko sebe mozemo naci na hiljade primera za to,odrasle sredovecne ljude koji zive u potpunom neznanju za mnoge sstvari i sasvim malu decu koja ce nas iako jos uvek neobrazovana iznenaditi svojim pitanjima,nacinima na koje resavaju probleme,stepenom duhovnosti i moralnosti.
Toliko od mene za pocetak.

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Last edited by dadiska; 15-04-2011 at 14:04.. Reason: spojeni postovi

Old 26-08-2006, 00:25   #9
magdalena
Obično gatalo

magdalena's Avatar

magdalena je offline
Standardno

Thx Destiny!
Princgora, stvarno je zanimljivo ovo sto si napisala. Vecina nas se inkarnisala puno, puno puta u razlicitim vremenima, na razlicitim mestima. O ptanju reinkarnacije znam iz nekih drugih oblasti, ali iz astrologije ne puno, pa me bas intersuju vasi stvavovi i iskustva.

Da li neko od vas uzima u obzir mozda asteroid Karmu (3811)?
Gledala sam u mojoj karti, mogu vam reci da fercera, konkretno, u mom slucaju se aktivira u sinsastrijama

Old 26-08-2006, 00:26   #10
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Standardno

Magdalena,draga,
I meni je karma poznata iz drugih oblasti u astrologiji sam od februara.
Za asteroid Karmu nisam ni cula,da li bi mogla da nam napises nesto vise o tome i kako ti radi u sinastrijama.

Hvala unapred.

Idealan karmicki krug bi iznosio samo 3 inkarnacije i Dusa bi bila potpuno prociscena.Evo kako bi to funkcionisalo:
U prvom zivotu covek namerno ili nenamerno nekog povredi, o nekog se ogresi.
U sledecem zivotu Dusa dobija ulogu osobe koju drugi na isti taj nacin povredjuju kao sto je ona druge povredila u prvom zivotu,prolazi istu patnju kao Dusa koju je povredila da bi mogla da shvati posledicu svojih akata i da nauci kakvo je zlo ucinila.
U trecem zivotu nasa Dusa se ponovo nalazi u slicnoj situaciji u kojoj se nalazila u prvom zivotu,u slicnoj poziciji da ponovo moze na ovaj ili onaj nacin da povredi drugu Dusu.Ako je Dusa naucila svoju lekciju,ona ce izbeci povredjivanje druge Duse, i ocistice se od greha i dalje ce napredovati,rasti.
Medjutim,u praksi je jako retko da Dusa shvati sve kao u ovom nasem primeru,na zalost.
Ja verujem da kada se Dusa potpuno ocisti ona se onda vise ne inkarnira nego zivi na duhovnim planetama, jer postaje cista Bozija energija.Verujem da su to nasi Sveci i andjeli cuvari,sta su drugo ciste Duse ako ne Andjeli?
Mastam da jednog dana postanem Andjeo u tom smislu,a do tada ,trudim se da to svojim delima budem na zemlji.

Ovo moje shvatanje i nije najhriscanskije jer nasa Crkva u tom smislu ne priznaje reinkarnaciju,na mene su utcalli sveti spisi Veda i neka druga ucenja u kojima sam nasla najvise logike.
Verujem da je Bog ,kao najveca kosmicka kreativna sila i beskonacna,bezuslovna i vecna ljubav jedan jedini,a da su sve religije samo njegova manje ili vise tacna tumacenja pod uticajem razlicitih rezima koji su svoje vidjenje Boga upotrebljavali kako im je najvise odgovaralo da drze u pokornosi siroke narodne mase i koriste ih za svoje ciljeve.
Nazalost,mocnim finansijsko-vojno-politickim krugovima.tj. Vladarima iz senke nije u interesu da ljudi zive u blagostanju ,miru i slozi,rat je bio i ostao ogroman rizik,a Sujeta smrtni greh iz koga poticu sva zla.Puno je Dusa na mocnim polozajima koji su demoni i koji se hrane patnjom.
Nemojte me shvatiti pogresno,jako sam religiozna i cesto odlazim u nasu Crkvu,ispovedam pravoslavnu veru po rodjenju i poreklu,ali isto tako da sam se rodila u Turskoj ispovedala bih muslimansku veru,i imala isto ovakvo misljenje.
Vere ne smeju da budu prepreka za ljubav medju ljudima,jer je Stvoritelj pravi Ujedinitelj,cista ljubav i on je samo jedan,sve ostalo je iluzija.

Ljubim Vas

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Old 26-08-2006, 00:27   #11
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
Standardno

Meni je onda ovo, izgleda, druga inkarnacija..

Old 26-08-2006, 00:28   #12
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Standardno

Draga,moze biti i sto prva ,a ti imas taj utisak jer ti je ovo jedan od zivota lekcija.Zapamti da ti u svakom trenutku gradis svoju karmu za naredni zivot,i imas hiljadu na izgled beznacajnih prilika svakodnevno da napredujes.
Seti se toga kad god ustanes,Bog voli svu svoju decu.

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Old 26-08-2006, 00:29   #13
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
Standardno

princgora wrote:Draga,moze biti i sto prva ,a ti imas taj utisak jer ti je ovo jedan od zivota lekcija.Zapamti da ti u svakom trenutku gradis svoju karmu za naredni zivot,i imas hiljadu na izgled beznacajnih prilika svakodnevno da napredujes.
Seti se toga kad god ustanes,Bog voli svu svoju decu.

Hvala ti na ovome, nemas pojma koliko si mi popravila raspolozenje...

Naši sponzori
Advertisement

Old 26-08-2006, 00:30   #14
magdalena
Obično gatalo

magdalena's Avatar

magdalena je offline
Standardno

Tesko da bi t ovo bio 2.-3. zivot, pre je sto i neki ili hiljadu i neki

Princgora, to sto se Hriscanstvo ne slaze sa idejom reinkarnacije... sta ces, stvar izbora tumacenja. Ipak, ako neko malo pazljivije cita Bibliju, videce da da se u njoj i te kako ona pominje... Al' dobro, ovako im vise odgovara, treba ih razumeti

Sto se tice asteroida Karma - moj slucaj, mogu da govorim o dve sinastrije. Oba odnosa vrlo karmicka to mogu da potpisem.
Prvi, moj decko i ja, 5,5 godina veze, vrlo, vrlo slozen odnos: moja Karma 0 njegovo So (moja 6. njegova 1.)
Drugi... hm, bolje da ne komentarisem: moja karma 0 njegova Ve0Me (moja 6. kuca, njegova 12.)
Znaci, njihove licne planete u konjukciji sa mojom Karmom - medjusobno se aktiviraju, ne znam da kazem na koga to vise deluje, ali uticaj na mene i moj citav zivot je stvarno znacajan. Prosto - karmicki [/i]

Last edited by magdalena; 06-08-2007 at 10:57..

Old 26-08-2006, 00:31   #15
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Standardno

Hvala puno Magdalena,
ovo je jako zanimljivo.
Odsad ce asteroid Karma da se nalazi u mojoj karti,a posebno u sinastrijama.

Ako neko ima slicna iskustva,molim Vas neka nam napise.
Ljub,ljub

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules