ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Nedoumice U Karmickoj Astrologiji
Old 14-11-2006, 22:34   #1
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Registrovan: Aug 2006
princgora je na dobrom putu
Standardno Nedoumice U Karmickoj Astrologiji

Drage moje,
Ovde mozete postavljati svoja pitanja koja ne pripadaju drugim temama,cvorovima, ili postovima u osnovama, a ja i ostali koji su upuceni cemo vam odgovarati i pojasnjavati pojmove.

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Submit to Digg   Nedoumice U Karmickoj Astrologiji Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-01-2007, 22:23   #2
Nany
Obično gatalo

Nany's Avatar

Nany je offline
Nany je na dobrom putu
Standardno

Eh, taman ko narucena ova tema o nedoumicama.
Citala sam Predraga Petkovica i pronadjem tamo( u "Umjetnost tumacenja horoskopa") da kada je vladar 12. u 1. sto jeste kod mene slucaj, i to planeta Merkur-sto mi je cak i drago,da nije neki malefik,znaci da je osoba imala prosli zivot(kao 1/1) pa onda povezem tog mog Saturna u 10. pa SMC u 10. i onda se otvaraju dublji uvidi.Znam da mi je karma na 4 stepena Skorpije u 4. kuci. Ma ja sam,tako uzbudjena jer pocinju da se slazu kockice. . . Mislim nevjerovatno je sve to. Naravno,da me to i plasiOno u sta sam oduvjek bila sigurna,jeste da ovo nije moje prvo zemaljsko putovanje,ali sjecanja nemam. Ono sto znam je to,sta me plasi i ona vremenska razdoblja koja volim ili koja "osjecam" i neka se okrece

Old 25-01-2007, 00:39   #3
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Standardno

Pa kao neko stapanje proslog i sadasnjeg zivota,kao da je sadasnji nastavak proslog/12 u 1.Ako ti se javljaju neke ideje mozda bi trebalo da ih zapises,ili da probas sa regresoterapijom.Na taj nacin bi mogla da pronadjes odgovore na pitanja koja te muce u sadasnjem.

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Old 25-01-2007, 09:07   #4
Nany
Obično gatalo

Nany's Avatar

Nany je offline
Nany je na dobrom putu
Standardno

Jos moram neke "stvari"da provjerim,ali toliko se i kod mene i kod meni dragih ljudi,u njihovim kartama-ta karma uklapa-u stilu,ili da to rade intuitivno,ili na tome. . . E karma ko karma(prim.prev. sudbina)nije mi jasno,pod 1 kako je ona toliko jaka,da ni u jednom slucaju nije omanula?Znaci,svi se najvise bave stvarima iz kuca u kojima se karma nalazi, ili sam ja slucajno "ubola" te karmase Druga stvar,jer malo znam o karmi i karmickom dugu,interesuje mu konkretno:ako je kod mene u 4.kuci,to je dug prema domu,roditeljima,domovini iz kojih poticem ili obaveza stvaranja svog doma. Dakle,zrtvovanje za postojece stanje ili zrtvovanje u npr. buducem stanju?Koliko sam precesljala sajtove,na mojoj karmi4.10 Skorpije,nema cak ni jedna fiksna zvijezda. . .
Pitanje je da li se kao vladalac karme gleda i vrh kuce u kojoj se nalazi,jer to je moja Venera u 2. I kako to da protumacim?Da pocnem voljeti cijeli svijet i neprijatelje? Da budem sveta Nany?

Old 25-01-2007, 15:49   #5
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Standardno

Zasto je jaka,ne znam.
Vladari tvoje karme su Ma i Pl,a mozes pogledati Ve kao dispozitora kuce ,da zaokruzis svoju pricu vezanu za porodicu.Karma skrece paznju na neko polje,a posto je tebi tu i JMC,onda ona moze da oznaci da imas neke dugove prema svojoj porodici.
Ta ideja da postanes sveta Neni ti je jako dobra.Ispravno i dobro ponasanje je univerzalni lek za sve bolesti ,pa i za ciscenje Dushe od greha.
Jesi li mislila na asteroid Karma ,posto u tvojoj natalnoj nije oznacen?Moj se odgovor odnosi na njega.
Tebi je sudbinski put u gradjenju karijere, na taj nacin ti jako brzo mozes da napredujes i u duhovnom smislu.
Tvoj Saturn ne pravi aspekte sa licnim planetama,tvoja karma nije tvrda,mozda samo malo da se obrati paznja na ukucane jer si tu gresila sudeci po poziciji JMC.Mislim da si jako napredna Dusha.

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Last edited by princgora; 26-01-2007 at 00:04..

Old 25-01-2007, 20:13   #6
Nany
Obično gatalo

Nany's Avatar

Nany je offline
Nany je na dobrom putu
Standardno

Evo mene opet, hvala tebi princezo iz gore na tumacenju,ali kad smo se vec raspisale-svaka u svom interesu,ja sad pitam i pisem dalje
Uh,koliko je ovo interesantno,ja bih cijelom svijetu objavila sta sam sve shvatila u astrologiji
E sada mrtva ozbiljna:ja nisam u toku za to da su dispozitori moje karme Pluton i Mars. Po cemu? Zato sto se nalazi u Skorpiji? a vladaovi su same Skorpije. A onda su to vladaoci karme a ne dispozitori (mogu biti dispozitori samo zato sto su u drugim kucama) E to je malo komplikovanoE sad kako je Venera dispozitor kuce? Princ-toliko vremena citam,ali majke mi to nikad nisam cula.Ja bih to ovako rekla: Moja karma je u 4. a dispozitor karme je Venera u 2. Znaci"sve je dobro,sto se dobro svrsi". U onom sto sam ja citala,ne pise da karmom vladaju planete znaka,nego mjesto -gdje je sama karma. Ali ok. ti si me necem naucila

E draga moja, mene interesuje to da li je karma vezana za ono gdje si potekao(porodica iz koje si) ili koju ces stvoriti-jer ja u ovim god. sam sa roditeljima i logicno zvuci da se vec iskupljujem. . . Zato sam spominjala tudje karte. prijateljica se ubi gradeci karijeru(karma u 10.) Druga je ko Majka Tereza prema prijateljima(karma u 11.)Treca je u fazi dalekih putovanja(karma u 9.) . . . E sad nisam mislila na asteroid karma-ustvari sta je to-gdje je to? Nego astro.com pod 3811. Ili je to taj asteroid? Vidim da se Karma pomjera-kao tranzit. . .
Molim te reci mi,ako znas,sta je to tvrda karma? Moj Saturn pravi trigon sa mojom Venerom(Venera jeste licna planeta).Znam ja da se Saturn gleda i kao Karma u karti ali kako povezati dug prema porodici,a duznost(sudbinski put)u gradjenju karijere? Mislim ili porodica ili karijeraIli sam ja bas sposobnacool
Moram iscitati Dushu(priznam-nisam)pa ti javnem jesam napredna,pa da

Last edited by dadiska; 13-04-2011 at 19:29.. Reason: spojeni postovi

Old 26-01-2007, 00:10   #7
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Nany VIdi Poruku
Evo mene opet, hvala tebi princezo iz gore na tumacenju,ali kad smo se vec raspisale-svaka u svom interesu,ja sad pitam i pisem dalje
Uh,koliko je ovo interesantno,ja bih cijelom svijetu objavila sta sam sve shvatila u astrologiji
E sada mrtva ozbiljna:ja nisam u toku za to da su dispozitori moje karme Pluton i Mars. Po cemu? Zato sto se nalazi u Skorpiji? a vladaovi su same Skorpije. A onda su to vladaoci karme a ne dispozitori (mogu biti dispozitori samo zato sto su u drugim kucama) E to je malo komplikovanoE sad kako je Venera dispozitor kuce? Princ-toliko vremena citam,ali majke mi to nikad nisam cula.Ja bih to ovako rekla: Moja karma je u 4. a dispozitor karme je Venera u 2. Znaci"sve je dobro,sto se dobro svrsi". U onom sto sam ja citala,ne pise da karmom vladaju planete znaka,nego mjesto -gdje je sama karma. Ali ok. ti si me necem naucila
Nany,potpuno si u pravu.Lapsus lingvae/nisu dispozitori, nego su vladari tvoje Karme Ma i Pl.Ve je dispozitor.U pravu si za mesto,tj.kucu,ali ti Ma i Pl daju mogucnost da u okviru svega toga napravis tumacenje i razjasnis odnose,sad nemam vremena,ali to je to.Predlazem da ovde ubacis neki tekst koji se odnosi na Karmu ,bilo bi dobro da ga imamo.

Quote:
Originally Posted by Nany VIdi Poruku
E draga moja, mene interesuje to da li je karma vezana za ono gdje si potekao(porodica iz koje si) ili koju ces stvoriti-jer ja u ovim god. sam sa roditeljima i logicno zvuci da se vec iskupljujem. . . Zato sam spominjala tudje karte. prijateljica se ubi gradeci karijeru(karma u 10.) Druga je ko Majka Tereza prema prijateljima(karma u 11.)Treca je u fazi dalekih putovanja(karma u 9.) . . . E sad nisam mislila na asteroid karma-ustvari sta je to-gdje je to? Nego astro.com pod 3811. Ili je to taj asteroid? Vidim da se Karma pomjera-kao tranzit. . .
Molim te reci mi,ako znas,sta je to tvrda karma? Moj Saturn pravi trigon sa mojom Venerom(Venera jeste licna planeta).Znam ja da se Saturn gleda i kao Karma u karti ali kako povezati dug prema porodici,a duznost(sudbinski put)u gradjenju karijere? Mislim ili porodica ili karijeraIli sam ja bas sposobnacool
Moram iscitati Dushu(priznam-nisam)pa ti javnem jesam napredna,pa da
Jeste,u pitanju je asterioid Karma.Nisam videla da Saturn pravi trigon sa Ve,ali to je dobro,nemas razloga za brigu.U guzvi sam,drugi put sledi opsirnije obavestenje.

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Last edited by dadiska; 13-04-2011 at 19:29.. Reason: spojeni postovi

Old 26-01-2007, 00:15   #8
Nany
Obično gatalo

Nany's Avatar

Nany je offline
Nany je na dobrom putu
Standardno

OK. Princgora Ide ovo nama i ako sta nadjem o karmi-ubacicu a kad budes imala vremena. . . obecala siiiiii opsirnije. . .
Eh da, asteroid Karma,pokazuje tu nasu Karmu jer,po primjerima sam pisala,da se ocituje u praksi kod ljudi a bogami i kod mene. Bio asteroid ili ne-to je ta prava karma????

Old 26-01-2007, 01:15   #9
moonstruck
Prijatelj foruma

moonstruck's Avatar

moonstruck je offline
Registrovan: Sep 2006
moonstruck je na dobrom putu
Standardno

Moram malo da se umesam u ove vase pricice

Hajmo prvo ovako: Nani - natalna karta sa karmom radi bolje preglednosti...

jeste da ima dosta tekstova o cvorovima, tamo na temi...ali ja bih ipak i ovde napravila mali osvrt...cisto zato jer se negde ne slazem sa konstatacijom da je JMC dug...i samo to. JMC je secanje na prosli zivot, navike koje smo imali, obrasci ponasanja po kojima smo ziveli....JMc je i "tacka sigurnosti"...namerno sam stavila pod navodnicima - hocu reci da je on nesto sto ljudi shvataju kao sigurnost....jer, lakse je ponasati se i biti ono sto mislis (ili pamtis) da jesi...nego istrazivati... Masa ljudi provede zivot ziveci kroz JMC - iz straha od promena...
Zato se ne slazem sa konstatacijom da je to mesto gde imas dug - u smislu: dug prema drugima...TO JE MESTO GDE IMAS DUG PREMA SEBI!

I da,Nany mila, ti trebas da postanes "sveta Nany"...ali u tom smislu da konacno moras da uradis nesto DOBRO za sebe!
Vidi, iz pozicije tvog cvora (IV kuca, pa plus Vaga - sto su opet drugi) reklo bi se da si ti osoba koja je uvek sebe posmatrala kroz druge...uvek cinila drugima, davala im se bez rezerve... ne sumnjam da i sada to radis - samo to sto kazes da zivis sa roditeljima...zasto je tako? zato sto se bojis da ne umes sama ili zato sto se bojis sta bi oni bez tebe? Tipujem na ovo drugo

Sad, zasto je SMC suprotan, zasto je bas u Ovnu...zato sto moras da naucis kako da se das SEBI...
zasto?...ako cemo o karmi, a uzmemo sve ovo gore sto sam rekla - ti si se davala drugima...a za uzvrat nisi dobila "priznanja"...u ovoj reinkarnaciji rizikujes da se ispolji tvoje dugo pritiskivano razocarenje time...da postanes ozlojedjena... E, to je ono na sta te "izaziva" SMC...
Bila si uticajna ali lakoverna - sada moras da naucis da budes sigurna...Moras da naucis da napredak i uspeh dugujes svojoj dusi, bez obzira hoce li to drugima prijati...i hoce li ti odati bilo kakvo priznanje...
Naravno, ne govorim ovo u smislu da bi trebala (to niti hoces, niti smes) da se sa mrznjom odvojis od roditelja...ali sve dok budes stajala tako razapeta izmedju njih i izmedju onoga sto zelis, sto znas da mozes - samo ces trositi snagu, a neces postizati nista...

Sam polozaj cvorova govri i o tvom muzickom talentu...i tebe na tom polju ceka uspeh...ali onda kada shvatis i kada se "pomiris" sa time da nije tako jer su to tvoji mama i tata "napravili"...tebi je to dato od BOGA...i to dugujes njemu!

Nany, nemoj me shvatiti preozbiljno...ali ja definitivno mislim da ces ti morati, zbog svog dobra, da se jako brzo odvojis od roditelja i da krenes putem koji te ceka...(mislim da ces ostati neko ko ce finansiski morati, i zeleti da se brine o roditeljima...ali svakako moras dosta pruziti i sebi)

da, jos nesto - SMC je u trigonu sa tvojim Suncem...a kaze se da je planeta tako povezana sa njim, "put kuci"...jos jedna potvrda da moras da razvijes sebe, svoj ego, individualnost...svoje Sunce...i onda si na putu uspeha...

jesi li skinula one knjige sto je ili-ili ostavio? Uradi to obavezno ako nisi...posto te karma zanima - a one su fantasticne!

...Prave reci kao zvezde padnu same,po svom nikne jogunasti beli krin,
nekad trazis poentu na kraju drame - a poentu krije prvi cin...

…VTBDUN…

Last edited by moonstruck; 26-01-2007 at 16:18..

Old 26-01-2007, 10:27   #10
Nany
Obično gatalo

Nany's Avatar

Nany je offline
Nany je na dobrom putu
Standardno

Moon.ti si ona dobra vila iz moje karte,sto se pojavi,kada treba spasavati Nany
Hvala ti sto si se umjesala,samo se ti mjesaj,znam ja ko je frend.I u pravu si potpuno. Vjeruj mi,opet sam najavila odlazak i mislim to ozbiljno,za 2-3 mjeseca,dok nadjem nesto odgovarajuce. Mozda i ranije,ko zna?Ti znas da ja i dolazim i odlazim u ljubavi,a tako ce biti i kada krenem od staraca. . . I znam,u pravu si,dosta toga dugujem sebi. . .
Hvala Moon.
jos cu ja o ovom pisati(sad nemam vremena). Garant ce ti i Pricika biti zahvalna a knjige-skinucuajoooj nisam znala !

Old 26-01-2007, 19:35   #11
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Standardno

MOON,
!Sjaaaajno!Stvarno si majstorica,trebalo bi da cesce diskutujes i ovde!

Nany,
Iz tvog odgovora vidim da ti je Moon pravi,zlata vredan savet dala!Samo napred u realizaciju!

Tek sam sada ukapirala da mi je Karma u konjukciji sa Algolom!

Quote:
Originally Posted by princgora VIdi Poruku
Tek sam sada ukapirala da mi je Karma u konjukciji sa Algolom!
Moon,Mandrak,Uspavana,Sco,mozete li da date vase vidjenje ovoga?Nalazi se u 4/toj kuci.

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Last edited by dadiska; 13-04-2011 at 19:31.. Reason: spojeni postovi

Old 30-03-2007, 12:40   #12
ladybag
Švrća

ladybag's Avatar

ladybag je offline
Registrovan: Dec 2006
ladybag je na dobrom putu
Standardno

Princic....ako smem....to je prvo sto sam uocila kada sam pogledala tvoj natal.....verovatno zbog toga sto nisam ni znala za taj asteroid....ali sam se brzo opustila jer mi se nesto cini da taj algol ne moze imati bas tako veliko dejstvo....ne radi se o nekoj vaznoj tacki, planeti.......nemoj misliti da sada kazem da karma nije bitna...itekako podrzavam celu ideju........ali i taj algol mora biti negde......
Meni je na vrhu 5. kuce.......sta cu.....
Ali bolje neka napisu oni koji imaju vise iskustva..........

Old 30-03-2007, 16:43   #13
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Standardno

Hvala draga Ladybag.Volim da cujem sta i drugi misle o tome,svako misljenje je dobrodoslo.

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Naši sponzori
Advertisement

Old 31-03-2007, 15:03   #14
ladybag
Švrća

ladybag's Avatar

ladybag je offline
Registrovan: Dec 2006
ladybag je na dobrom putu
Standardno

Evo sad me je ova karma bas zaintrigirala.....
Ukucam ja i ono karma na 21. stepenu strelca u 12. kuci. Strelac- inostranstvo, 21. odvovara strelcu (znaci duplira se) u 12. kuci koja moze oznacavati daleka putovanja. U konj je sa Ne.....ne znam sta to znaci......
Vladar Karme je Ju koji je otisao u 9. kucu (inostranstvo) i tamo pravi konj. sa vladarem horoskopa Sa.........valjda sve ovo ima smisla....ali mislim da su sve skolski primeri zivota u inostranstvu.....

Old 31-03-2007, 17:07   #15
zvezdica
Obično gatalo

zvezdica's Avatar

zvezdica je offline
Registrovan: Mar 2007
zvezdica je na dobrom putu
Standardno

Sad sam videla da mi je karma u 8 kuci na 0.31 stepenu Ovna.Jel to lose s'obzirom na 8 kucu?

Ako je taj sicusni komadic zivota sve sto imas.....onda od njega ucini sve sto je moguce!

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules