ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Južni Čvor i sudbinski dogadjaji?
Old 26-08-2009, 15:29   #1
skorpija_strelac
Druid

skorpija_strelac's Avatar

skorpija_strelac je offline
Registrovan: Sep 2008
skorpija_strelac je na dobrom putu
Standardno Južni Čvor i sudbinski dogadjaji?

evo da iskopiram svoju temu sa Krstarice
JMC je mesto naseg ispastanja ali i nasih nagomilanih talenata

dakle, zanima me kakva su vasa iskustva?
ja ne mogu da se otmem utisku da kad neko ima planetu na Juznom cvoru kako tako ce ispastati/biti nagradjen(vise je ovih prvih) na tom polju u zivotu, dakle tu ce sudbina umesati prste

evo primera,neke sam vec navodila ali ovde ajde malo dopunjeno

Lejdi Di
Njen Mesec-vladar kuce smrti(osme) je u konjukciji sa Juznim cvorom(plus pravi 180 sa Ma I Ur iz osme)
Znamo kako je zavrsila-poginula

Tose Proeski-Sunce(svetlo) u 10 u konjunkciji sa Juznim cvorom
Znamo kako je zavrsio-poginuo

Zoran Djindjic-vladar prve kuce(on) Venera u konjunkciji sa Jmc-ubijen

Grejs Keli- vrh Ac u konjukciji sa Jmc,
Merkur (vl osme kuce,smrt) isto u konjunkciji sa Jmc , plus Sunce u konjunkciji sa Jmc
Dakle –poginula

Hitler-Mesec u konjunkciji sa Jmc, a vladar je severnog, kako je zavrsio?

Vuk Draskovic-Sunce I Mars u konjunkciji sa JUznim cvorom-koliko su samo puta pokusali da ga ubiju?

Jovanka Orleanka-vladar Mc-a u konjunkciji sa JMc-ubijena

Ceca Raznatovic-vladar sedme kuce(muz) Venera u konjunkciji sa Jmc u osmoj kuci(smrt)-ubili joj muza…………………………

Dusko Jovanovic-ubijeni novinar, vrh Dc-a(neprijatelji) u konjunkciji sa Jmc, plus Mesec u konjunkciji sa Jmc

glumica Marie Trintignant- koja ima vladara osme(smrt) jupitera u konjunkcji sa Jmc -ubijena

Dzon Lenon-Asc0JMc-ubijen

na astro-data bank sam nasla kartu devojke koju je decko ubio trudnu, a onda je rasporio i izvadio fetus koji je stavio u ves masinu-vl 5 na jmc

Kurt Kobejn
njegov Mars, vladar kuce smrti osme je u konjunkciji sa JMC u skorpiji

evo malo o njegovoj smrti:
izvor wikipedia, uz skracivanja teksta
............Kortni Lav je 26. marta preduzela korake da pomogne Kobejnu da ostavi drogu. Pozvala je neke Kobejnove prijatelje.
Kobejn je 30. marta stigao u Los Anđeles na rehabilitaciju, a 1. 04.posetila ga je ćerka. Iste noći, Kobejn je izašao da puši, zatim je preskočio ogradu i napustio rehabilitacioni centar. Sledećih dana je tu i tamo viđen po Sijetlu, ali njegovi prijatelji uglavnom nisu znali gde se nalazi.
Kortni je 3. aprila angažovala istražitelja da nađe Kobejna. Sledećeg dana Kortni je prijavila Kobejna kao nestalu osobu, potpisujući se imenom Kobejnove majke, bez njene dozvole. Napisala je da je Kobejn pobegao iz centra za rehabilitaciju i vratio se u Sijetl, da je kupio pušku i da je verovatno suicidalan.
Električar Gari Smit pronašao je 8. aprila u 8:40am Kobejnovo telo u kući u koju je došao da instalira novi alarmni sistem. Učinilo mu se da na podu vidi belu krojačku lutku sve dok nije ugledao krv iz desnog uva. Onda je primetio pušku koja je ležala preko Kobejnovih grudi, uperena ka bradi.
Policija koja je brzo stigla do izdvojene kuće u naselju Madrona u Sijetlu, identifikovala je telo kao ostatke Kurta Kobejna. Identifikacija bila je moguća samo preko otisaka prstiju, jer je Kobejnovo samoubistvo bilo izvedeno na takav način (jedan hitac iz kratke puške u usta), odnosno s takvim teškim povredama glave i lica, da ga drugačije nije bilo moguće prepoznati. Dr Donald Rej, koji je zvanično potvrdio Kobejnovu smrt, konstatovao je da je smrt nastala kao posledica jednog pucnja, te da se najverovatnije radi o samoubistvu.
Scena u sobi, po opisima Gari Smita, odgovarala je ovoj pretpostavci. Kobejn je još uvek bio obučen u svetlu košulju i farmerke. Pored tela, na podu, nalazila se njegova lična karta i oproštajno pismo, napisano crvenim mastilom na običnom papiru A4 dimenzija, pričvršćeno za tlo hemijskom probijenom kroz sam papir. U pismu između ostalog piše: „Već godinama nisam osetio zadovoljstvo niti prilikom slušanja, niti prilikom pravljenja muzike. Zbog toga sam osećao krivicu koja se ne može iskazati rečima. Kada bi se svetla ugasila i počeo huk iz publike pred naš izlazak na scenu, ja nisam osećao ništa”. I samo postojanje grupe Nirvana postalo je teško opterećenje: „Mrzim je. Ne mogu da sviram s njima više... nije zabavno. Ne mogu da živim na ovaj način.”.

evo i tekst Jelene Vojvodic, uz skracivanja , a u vezi sa temom
Robert Kenedi -na njega je izvršen atentat pet godina nakon ubistva njegovog brata Džona, u jednom losanđeoskom hotelu. Robertov Mo se nalazi u 10. što mu je donelo popularnost (Mo) kroz profesiju (10), kao i podršku i pomoć porodice (Mo), na njegovom profesionalnom putu, jer je Mo vladar 4. (porodica). Kako je Mo u izgonu u cap i na st egzaltacije Ma, njegova ambicija, uticaj i popularnost donela mu je na kraju zlo i nesreću. Uočljiva je i egzaktna konjukcija Mo sa Južnim Mesečevim Čvorom, ali već se ovde treba istaći, da do sada u sva tri horoskopa (Džozef Kenedi, Džon Kenedi, Robert Kenedi) osa Čvorova prolazi kroz znak Raka i znak Jarca. Ova dva znaka su prirodni znaci 4. kuće i 10. kuće, pa se porodično prokletstvo i gresi predaka i ovde ponavljaju. Na vrhu njegove 4. kuće nalazi se Rak, a vladar Mesec je u 10. kući u Jarcu (otac) i u sekstilu sa So (otac) u Ško, što opet govori o genetici i precima (Rak) koji nose teške grehe i prokletstvo (Jarac)......"

takodje videla sam kartu gde zena ima So u 6 na jmc-nikada nije radila jer se udala za nekog bogatog, ali joj je recimo mama umrla na porodjaju(So-zivot) -to ovde na forumu, cini mi ce

Isa Barzizza-Venera0JMC..(ista situacija kao kod mene, identicna)-samo ne mogu bas skroz da povezem...jer joj je recimo muz poginuo...a Ve je vl i 10...derivatno 4 njenog muza...kraj zivota.....mozda to

princ Carls ima Merkur u skorpiji u konjunkciji sa Juznim cvorom
Po derivatnim kucama, Merkur vlada osmom kucom(smrt) njegove supruge.

Monika Seles
Vladar ac-a Saturn u konjukciji sa Juznim cvorom na vrhu sedme
Sedma kuca-javnost, neprinjatelji...znamo sta je dozivela

Silvija Plat-ubila se zbog muza koji je ostavio
Ve i Ju u 7 konjunkcija JMC

Janis Joplin i Jim Morrison - JMC 0 AC - oboje se predozirali u 27

Seron Tejt-Ve u 8 0 JMC-ubijena u devetom mesecu trudnoce
danas sam citala o Seron Tejt i razmisljam o tom njenom ubistvu i odmah stvaram sliku da je cvor umesan....i pogledam joj natalnu
i vidim ono sto sam vec napisala Ve 0JMC u 8

volela bih da ne pocnete sa pitanjima vec da navodimo primere

odnosno
volela bih da neko stavi kartu osobe koja ima planetu na Juznom cvoru a da joj se nista fatalno nije desilo u simbolici tog polja, planete, da mi razbije paranoju
naravno ne dolaze u obzir mladji ljudi

ja za sada znam samo za Breda P. koji ima Ma na JMC
i Mila Djukanovica

Last edited by skorpija_strelac; 27-08-2009 at 19:46..
Submit to Digg   Južni Čvor i sudbinski dogadjaji? Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 26-08-2009, 15:42   #2
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Registrovan: Dec 2007
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

evo jedan primer...moje drugarice muz...kaze da nikad nije bio bolestan... ..covek ziv i zdrav kao dren...poljoprivrednik

Goran

on ima JMC na samom vrhu DSC...a evo i njegove zene ,njen natal,koja je isto tako ziva,zdrava i prava...

Bilja
meni je direk. Chiron seo ove godine na natalni JMC....evo necu da pitam sta ce mi se desiti.......postujem tvoju molbu skorpijo strelac

Old 26-08-2009, 15:49   #3
skorpija_strelac
Druid

Standardno

Quote:
Originally Posted by Angliana75 VIdi Poruku
evo jedan primer...moje drugarice muz...kaze da nikad nije bio bolestan... ..covek ziv i zdrav kao dren...poljoprivrednik

Goran

on ima JMC na samom vrhu DSC...a evo i njegove zene ,njen natal,koja je isto tako ziva,zdrava i prava...

Bilja
meni je direk. Chiron seo ove godine na natalni JMC....evo necu da pitam sta ce mi se desiti.......postujem tvoju molbu skorpijo strelac
nemaju mnogo godina

a nisam mislila na bolesti

njegova zena nema nista na cvoru
a kod njega se cvor odnosi ne samo na zenu vec i na neprijatelje....
necu da baksuziram

Old 26-08-2009, 15:50   #4
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Standardno

a cekaj...je li treba da to budu stariji ljudi? da li treba da postavi natale i ako je JMC u konjukciji sa nekom planetom tipa orbis nekih 5*?

Old 26-08-2009, 15:54   #5
skorpija_strelac
Druid

Standardno

Quote:
Originally Posted by Angliana75 VIdi Poruku
a cekaj...je li treba da to budu stariji ljudi? da li treba da postavi natale i ako je JMC u konjukciji sa nekom planetom tipa orbis nekih 5*?
ja sam gledala do 10 orbis

pa da bolje starije
jer nema svrhe stavljati mladje jer ko zna sta ce se jos izdesavati

tako ja mogu da masem sa mojom kartom posto imam 'ebenu situaciju sa cvorovima
za koju mi cesto kazu da nisu dugo videli nesto slicno
a za sada puj puj nista tako strasno

a slutim

zato bolje karte starijih ljudi

Old 26-08-2009, 15:59   #6
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Standardno

ok..
evo ti natal poznate osobe...secate li se cuvenih pesama Amdaeus,Jennie,Out of Dark,ili ona Der Komesar?

cuveni Falco

on je poginuo 1993. u Dominikanskoj republici u saobracajnoj nesreci ...a obozavala sam njegove pesme kao klinka,..i dan danas ih slusam..a covek je zavrsio Muzicku Akademiju ...nije kao ovi drugi poznati pevaci...koji su jedva i osnovnu skolu zavrsili...

njemu je JMC 0MA...

JMC na DSC- nesreca za natusa?!
Old 26-08-2009, 16:54   #7
Katja_MNE
Švrća

Katja_MNE's Avatar

Katja_MNE je offline
Registrovan: Aug 2009
Katja_MNE je na dobrom putu
Question JMC na DSC- nesreca za natusa?!

Quote:
Originally Posted by skorpija_strelac VIdi Poruku
JMC je mesto naseg ispastanja ali i nasih nagomilanih talenata...
ja ne mogu da se otmem utisku da kad neko ima planetu na Juznom cvoru, kako tako ce ispastati/biti nagradjen (vise je ovih prvih) na tom polju u zivotu, dakle tu ce sudbina umesati prste
Zbilja, ja nemam planete u konjunkciji s JMC, ali mi je JMC svega 3 stepena od DSC (vrha 7.polja)
Obicno se u astro literaturi srijece pojasnjenje o "sudbinskom partneru", ili cak nagli gubitak partnera (ako je JMC na vrhu 7.polja).
Udata nijesam, a vec mi je 40-ta god, pa ne znam da li je to ceh "ispastanja" ili treba nekog, ipak, da sahranim?

Ako je ASC u konjunkciji s JMC, zakljucak o teskocama i naprasnoj smrti ima smisla, cak i ako je konjunkcija s nekom maleficnom planetom, ili vladarem ASC, ali zbilja ne znam, kakve veze ima, ovo sto napisa:

Quote:
Dusko Jovanovic-ubijeni novinar, vrh Dc-a (neprijatelji) u konjunkciji sa Jmc, plus Mesec u konjunkciji sa Jmc
Po ovome, njegova (nevjencana) supruga, koja se porodila nakon njegove smrti, je "trebala" da strada, a ne ON!
Jer, ako mu je JMC na DSC, onda je SMC na ASC - sto se tumaci da donosi zdravlje natusu (SMC- sreca, na ASC -prvo polje osobe, njegovo fizicko tijelo)
Dalje, 7.polje su i otvoreni - javni neprijatelji, Jovanovic ih je zaista imao podosta, jer je bio gl.i odgovorni urednik, jedinog opozicionog dnevnog lista (i danas najtiraznijeg u CG), ali ne ginu na ulici od metka NJEGOVI otvoreni neprijatelji (JMC na DSC), vec ON!

Inace, njegova smrt je pokrivena i dalje velom tajne u smislu narucioca (nalogodavaca) i svih direktnih izvrsilaca. Dosad je osudjen samo jedan saizvrsilac. Isuvise je tu misterije, da bi mogla vezivati za simboliku 7.polja (otvoreni - javni neprijatelji).

Usput, ne znam u kom kontekstu pomenu Mila Djukanovica?
On zaista ima 5 planeta (stelijum) u 12. polju, sa svim SA na vrhu i JMC u 12 polju, ali to su svi njegovi "tajni neprijatelji" a bogami i tzv. "kumovi", jer 12 polje izmedju ostalog simbolise i kumove, evo sta mu radi Ratko Knezevic (kum) vec neko vrijeme u medijima.

Mnogi astrolozi su mu predvidjali atentat, a ako ikada i dodje do tog, ne znam zasto bi to pripisali bas JMC u 12.polju?

Zavrsavam s pocetnim citatom, konkretno, vjeruj mi, ja ispastam vise na svim drugim poljima, nego sto sam imala priliku da ispastam u simbolici 7.polja, gdje mi je JMC. Zato mislim, da si prenaglila s tim zakljuckom.

Old 26-08-2009, 16:58   #8
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Standardno

Katja MNE....pogledaj natalnu na ovoj temi gde sam ja postavila na ime Goran!....on je 1975. godiste...pa se covek ozenio pre 4 god...a i on ima JMC na DSC
a ti jel vec 40 god. nagurala i neudade se?? ...znaci deluje na tebe taj JMC na vrhu tvog DSC...

Old 26-08-2009, 17:14   #9
Katja_MNE
Švrća

Katja_MNE's Avatar

Katja_MNE je offline
Thumbs down

Angliana75,

Pa sta? Goran se, znaci, ozenio sa 30. godina!
Meni je to apsolutno NORMALNO i ocekivat za muskarca. Istina, balkansko podneblje pomjera "zeljenu granicu" za djevojke zestoko na dolje. Po tome, ja sam precrtana (kao buduca/potencijalna supruga i majka) iako se, licno, ne osjecam tako.

Usput, on je (po tvom opisu) ziv i zdav, zena mu je ziva i zdrava (JMC na DSC) i zbilja ne znam kako mislis argumentovat zlo djelovanje njegovog JMC-a?

Ma... ne priznajem vam nista, dok ne sahranim sudjenog!

Old 26-08-2009, 17:37   #10
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Standardno

ti Katja MNE stvarno ne kapiras....ja sam ti samo dala primer jednog coveka koji se ozenio sa 30 god. a imate oboje JMC na vrhu DSC!
htela sam da kazem...ili na njega nije delovao taj JMC ili kod tebe deluje snazno pa se ti jos nisi udala!??...
a Boze moj...nemoj da odmah napadas!

ja uopste nisam rekla da je ZLO imati JMC na vrhu DSC...ovo je tema gde pricamo o losem uticaju JMC na planete,bitne uglove...mada je i to dikutabilno...

Old 26-08-2009, 17:45   #11
Marlen
Veštac

Marlen's Avatar

Marlen je offline
Registrovan: Mar 2009
Marlen je na dobrom putu
Standardno

Jel' u ovu temu ne spada njegov tranzit? Meni ide preko desc.

I jos jedno pitanje. Zar nije orbis za cvorove jako mali 1,5?

Psi laju, karavani prolaze...

Old 26-08-2009, 18:11   #12
skorpija_strelac
Druid

Standardno

Quote:
Originally Posted by Katja_MNE VIdi Poruku
Po ovome, njegova (nevjencana) supruga, koja se porodila nakon njegove smrti, je "trebala" da strada, a ne ON!
Jer, ako mu je JMC na DSC, onda je SMC na ASC - sto se tumaci da donosi zdravlje natusu (SMC- sreca, na ASC -prvo polje osobe, njegovo fizicko tijelo)
Dalje, 7.polje su i otvoreni - javni neprijatelji, Jovanovic ih je zaista imao podosta, jer je bio gl.i odgovorni urednik, jedinog opozicionog dnevnog lista (i danas najtiraznijeg u CG), ali ne ginu na ulici od metka NJEGOVI otvoreni neprijatelji (JMC na DSC), vec ON!

Inace, njegova smrt je pokrivena i dalje velom tajne u smislu narucioca (nalogodavaca) i svih direktnih izvrsilaca. Dosad je osudjen samo jedan saizvrsilac. Isuvise je tu misterije, da bi mogla vezivati za simboliku 7.polja (otvoreni - javni neprijatelji).
nije mu samo DC na JMC vec i Mesec

Quote:
Usput, ne znam u kom kontekstu pomenu Mila Djukanovica?
On zaista ima 5 planeta (stelijum) u 12. polju, sa svim SA na vrhu i JMC u 12 polju, ali to su svi njegovi "tajni neprijatelji" a bogami i tzv. "kumovi", jer 12 polje izmedju ostalog simbolise i kumove, evo sta mu radi Ratko Knezevic (kum) vec neko vrijeme u medijima.
Mnogi astrolozi su mu predvidjali atentat, a ako ikada i dodje do tog, ne znam zasto bi to pripisali bas JMC u 12.polju?
njega sam pomenula kao suprotan primer.....

Quote:
Zavrsavam s pocetnim citatom, konkretno, vjeruj mi, ja ispastam vise na svim drugim poljima, nego sto sam imala priliku da ispastam u simbolici 7.polja, gdje mi je JMC. Zato mislim, da si prenaglila s tim zakljuckom.
nije ti dovoljno vise od 20 primera?
a nisi navela ni jedan suprotan
cak si i sama primer
da se razumemo ja ne mislim da je to nesto bog zna kakvo "ispastanje"
ali ne udati se do cetrdeseste u neku ruku jeste "ispastanje"bar iz moje perspektive
opet ponavljam nemoj pogresno da me shvatis, nisam zlonamerna

imam ja i svojih problema sa cvorom, samo nemam hrabrosti javno da pricam o tome

Old 27-08-2009, 12:32   #13
Katja_MNE
Švrća

Katja_MNE's Avatar

Katja_MNE je offline
Cool

Quote:
nije ti dovoljno vise od 20 primera?
a nisi navela ni jedan suprotan
cak si i sama primer
da se razumemo ja ne mislim da je to nesto bog zna kakvo "ispastanje"
ali ne udati se do cetrdeseste u neku ruku jeste "ispastanje" bar iz moje perspektive
Ipak smatram, da je najteze ono: "imao pa nemao". Dakle, ja nisam imala partnera, pa ga izgubila, samim tim - nemam za cim zaliti.

Uobicajeno je, da se JMC posmatra kao "karma, nedace, stradanje i gubitak" pa u tom smislu sam i komentarisala svoj natal (da ih nije bilo).
Ne znam sta ce me snaci u buducnosti, ali sam dobro iskusila teskoce svih ostalih polja, pa mi je 7.polje (sa svim JMC-om) jos i najdraze!

Uh, sto bih voljela da mi je, npr. JMC na vrhu 3.polja, pa da "ispastam" sto mi se simbolika tog polja nije realizovala (kao sto je slucaj sa 7.poljem), kako bi moj zivot bio lijep. Ili... da mi je JMC u 9.polju i da kazem: Eto, to je nezavrsen fakultet ili zato nikad nisam putovala u inostranstvo....
"ispastam - jer je nerealizovano/nista se nije desilo" ???

evo jedan "suprotan primjer":

Moja bliska prijateljica (bila sam joj kuma na vjencanju), koja je rodjena 7 dana nakon mene, zanimljivo, isti smo znak i podznak, cak i sve planete imamo u istim poljima (osim Mjeseca, koji je njoj u Vagi u 7.polju) i nevjerovatno - njoj je JMC na DSC (ko i meni), a njen zivot izgleda ovako: Udala se s 19 god. Muz (njena prva ljubav) 2 god. stariji (ziv i zdrav). Rodila je 3 djece za prvih 5 god. braka, i vec joj se starija cerka udala i ona je postala baba sa vec 37 god. Nikad se nije razvodila, niti je njen muz imao "stradanja" (ima: JMC na DSC u znaku Djevice).

Quote:
nije mu samo DC na JMC vec i Mesec
Razlog vise, sto je D.Jovanovicu i Mjesec na JMC, da pomislimo da ce izgubiti zenu (Mjesec), a ne svoj zivot. Zbilja nemam njegovu natalnu, ne mogu komentarisati dalje.

Samo sam htjela reci: ima logike ako je JMC na Asc, ili JMC na vladaru Asc, povezivati cvor s stradanjem te osobe licno, ali ne mozes JMC na Dsc povezivati sa naglim nestankom ili pogibijom same osobe (ciji se natal posmatra), jer je po definiciji Dsc - sve suprotno Asc (svi drugi ljudi, partner, javni neprijatelji...)
Advertisement

Old 27-08-2009, 12:55   #14
Marlen
Veštac

Marlen's Avatar

Marlen je offline
Registrovan: Mar 2009
Marlen je na dobrom putu
Standardno

Osoba sa kojom sam u vezi ima JMC izmedju Ur i Ma, bio je usmrtnoj opasnosti nebrojeno puta. Izgubio je u ratu i van njega dosta prijatelja, 11 kuca. Na jednoj temi sam vec pisala da imam gadan trip da cu izgubiti muskarca kojeg volim Sad sam....

Evo njegov natal http://img193.imageshack.us/i/mvnatal.gif/

Psi laju, karavani prolaze...

Old 27-08-2009, 14:04   #15
mace
Obično gatalo

mace je offline
Registrovan: Feb 2007
mace je na dobrom putu
Standardno

Posto nemam planetu u konjukciji sa jmc onda gledam vladara

vladar Sunce na 14 stepeni vodolije u 5 kući ali udaljen od severnog 8 stepeni, sto znaci siroka konjukcija sa severnim i siroka opozicija sa juznim, posto sunce dolazi iz 11 trebala bi da gubim prijatelje a ja ih ne gubim...ili sta ?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules