ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Horoskopi poznatih Zašto su sve to uspeli, a možda i nisu..
najpoznatija zrtva Mansonove bande/tragicno stradala supruga Romana Polanskog

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Sharon Tate
Old 14-07-2016, 20:11   #1
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno Sharon Tate

Prelijepa zena, glumica u usponu i supruga Romana Polanskog...izmasakrirana & ubijena od strane Mansonove bande, u augustu 1969. godine.

Biografija;
Sharon Tate - Wikipedia, the free encyclopedia

Nekoliko fotografija;

Natal;

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 15-07-2016 at 00:46..
Submit to Digg   Sharon Tate Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 15-07-2016, 10:02   #2
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
Registrovan: May 2010
ganci je na dobrom putu
Standardno

Vladar ascedenta Mesec u kvadratu sa Saturnom u 12. Pri tom je R Saturn vladar osmog polja u 12. Saturn vezan za maleficna polja po poziciji i vladarstvu.
Sa ovakvim polozajima nesto lose strefi natusa, e sad bas ovakvo ubistvo ne znam kako bi se dalje pojasnilo.

Old 15-07-2016, 10:03   #3
Pipa Midlton
Veštac

Pipa Midlton's Avatar

Pipa Midlton je offline
Pipa Midlton će postati poznat uskoroPipa Midlton će postati poznat uskoro
Standardno

Da joj nisam videla kartu ja bih rekla da je nju "usrećila", oterala u smrt "energija" njegovog natala, tačnije "energija" sedmog i osmog polja njenog muža, Romana Polanskog, pošto on ima "divne" aspekte, Mesec u Raku vladar osme u osmoj u konjukciji sa Plutonom i Merkur vladar sedme u osmoj u opoziciji sa Saturnom.
Kad gledam njen natal, Venera vladar četvrte kuće( početka ali i završetka) u osmoj (smrt), ovo je sigurno doprinelo takvom ishodu ali ne samo to.Venera je na 6 stepeni od južnog čvora i ovo bi se smatralo većim orbisom da bi delovalo, no izgleda da ipak jeste. Po onoj prvoj karti koju si postavila izbacivalo je u tabeli kvadrat Venere i Urana a Uran vladar osme, u tom slučaju bi pala teorija da znakovi Vodolije i Blizanaca, koji su u prirodnom trigonu, ne mogu biti u kvadratu, jer u ovom slučaju taj kvadrat očito da je imao uticaja ali ipak 10 stepeni je po meni previše.
Oba svetla i Sunce i Mesec imaju loše aspekte, mislim daje to najjači pokazatelj ovakvog završetka, Sunce u Vodoliji u sedmoj kući u opoziciji sa Plutonom. Sunce u Vodoliji je u izgonu u sedmoj kući, prirodnoj kući Vage, pad Sunca, još Sunce opozicija Pluton, jako opasan aspekt, tipičan aspekt za stradanje, nasilne, tragične događaje. Ovo Sunce je još kvari konjukcija sa Merkurom jer je Merkur vladar 12. kuće u opoziciji sa Plutonom. Vladar 12. kuće (prikrivene opasnosti ) u sedmoj kući (javnost) u konjukciji sa Suncem i oozicija sa Plutonom.
Mesec u Devici u trećoj kući (ulica, kratka putovanja, neposredna okolina) u kvadratu sa Saturnom u Blizancima, orbis 7 stepeni još separacioni i ovo bi mnogi zanemarili jer je separacioni i veći orbis. Dispozitor Meseca je ovaj Merkur u Vodoliji u opoziciji sa Plutonom.
Sad, mene buni što ova žena ima veliki vazdušni trigon i da ne znam kako je završila rekla bih da za nju ima spasa jer Merkur i Sunce u Vodoliji koji su napadnuti opozicijom od Plutona imaju jak trigon sa Saturnom i Uranom u Blizancima i Neptunom u Vagi. Dakle, ona ima ZMAJA. Čini mi se da ću napustiti sve svoje teorije kojih sam se do sada držala a to je da znakovi koji su u prirodnom trigonu ne mogu biti u kvadratu, zatim deluju i širi orbisi od onih opšteprihvaćenih.

Last edited by Pipa Midlton; 15-07-2016 at 14:59..

Old 15-07-2016, 12:16   #4
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

"Bal vampira" (Fearless Vampire Killers), je bio moj incijalni "susret" sa Romanom Polanskim & Sharon Tate.
Mislim da sam prvi put pogledala ovaj film u VI osnovne, sjećam se da sam se pitala "ko je ova prelijepa crvenokosa glumica".

Film kao film je hillarious
Prva & najjača vampire - komedija.

the natal chart

Old 15-07-2016, 12:35   #5
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Ne znam kako bih gledala ubistvo, ali sama po sebi karta je kilava. Slabo So, slab i oštećen Mo. Mislim da je dispozicija vladara osme verovatno uključena. Vladar osme je jupiter na samom podznaku, pa egzaltiran, međutim, dispozitor je Mo u devici 90Sa. Opet, mislim da to nije dovoljno za tako težak zločin, mada ko će ga znati...

Inače, jako mi je teško da gledam ovakve karte, ne vidi se ništa

Old 15-07-2016, 12:51   #6
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Da se vratimo na astrologiju

Najprije, provjerila sam tranzite za 09.08.1969.;

tranzitni Mars (dežurni malefik u Sharoninoj karti, s obzirom da je njeno rođenje dnevno & planeta u 6. polju) radi 90 na natalni Mo (u 3. polju) & 180 na natalnog Sa (u 11. polju), tranzitni Jupiter u Vagi aplicira prema vrhu njenog 4. polja, a tranzitni JMČ u Djevici se približava njenom vladaru ASC (Mo).

Napraviću i kartu eventa, pa tu detaljnije možemo proanalizirati.

The coroner's report for Tate noted that she had been stabbed sixteen times, and that "five of the wounds were in and of themselves fatal".

the natal chart

Old 15-07-2016, 18:20   #7
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Pipa Midlton VIdi Poruku
Kad gledam njen natal, Venera vladar četvrte kuće( početka ali i završetka) u osmoj (smrt), ovo je sigurno doprinelo takvom ishodu ali ne samo to.Venera je na 6 stepeni od južnog čvora i ovo bi se smatralo većim orbisom da bi delovalo, no izgleda da ipak jeste.
Između njene Venere & JMČ orbis jeste malo širi, međutim, odmah pored JMČ nalazi se i Fortuna - na posljednjem stepenu Vodolije, također u 8. polju.
Međutim, da je Saturn - dispozitor i Venere & Fortune & JMČ sretniji & ljepše postavljen, vjerujem da bi i napad Mansonove "porodice" završio samo na neuspjelom pokušaju.
Saturn je otišao u 11. polje - što joj je simbolički, donijelo prepoznatljivost u javnoj sferi, najprije kroz ljepotu & seksipil (Ve u 8. polju) a zatim i kroz naglo (vladar 8. polja & dispozitor Venere - Sa0Ur) stradanje.

Saturn se nalazi u znaku Blizanaca (gdje ima dostojanstvo tripliciteta), u Halbu & Hajzu je, ALI i u egzaktnoj konjukciji sa izvjesnom fiksnom zvijezdom;
U znaku BLIZANACA, na 5. stepenu se nalazi Prima Hyadum (Hijade), te donosi bolesti i fizičke povrede, opekotine, posekotine i povrede od oružja.
According to Ptolemy they are of the nature of Saturn and Mercury; and, to Alvidas, of Mercury and Mars. Simmonite likens the Hyades to Mars but this is probably a misinterpretation of Ptolemy's meaning. They give tears, sudden events, violence, fierceness, poisoning, blindness, wounds or injuries to the head by instruments, weapons or fevers, and contradictions of fortune.

Sharon su Mansonovi banditi najprije vezali (Sa-vezivanje), a zatim je zadobila 16 uboda nožem, od kojih je pet bilo fatalno (Mars - nož, ubodi, posjekotine).
Zanimljivo je i to da su je izbole dvije (Susan Atkins & Charles Watson), a ne jedna osoba. Sa u Blizanacima - dvojni znak

Oba svjetla su joj aflikovana;
So - ne samo u znaku (Vodolija), već i u polju svog izgona, u aplikativnoj opoziciji sa Plutonom (orbis +/-2)
Dispozitor So (i Merkura) je također Sa

Mo u Djevici (peregrin) pod kvadratom od Sa0Ur iz Blizanaca.
Mo60Ju nije bio dovoljan da pruži zaštitu, mislim i radi toga što je i sam Jupiter "slučajni malefik" - vladar 6. polja & dispozitor Marsa.
Jupiter, istina, jeste u znaku svoje egzaltacije (čak i u blizini samog stepena svoje egzaltacije), te je najprije dao "šakom & kapom" - ljepotu, popularnost & prosperitet, ali u slučaju Mo60Ju imamo "mješanu" recepciju;
Mjesec (ona) voli Jupitera u Raku -znak Mjesečevog domicila, međutim Jupiter ne voli planete u Djevici - ipak je to znak njegovog izgona.

Znači, Jupiter (vladar 6. polja - minorni neprijatelji) i dispozitor malefika iz opozicione sekte - Marsa (nasilje, nasilnici) sa ASC odlazi u 12. polja (iza leđa)

Jupiter je između ostalog vladar njenog 6. polja/posao&svakodnevnica, tako da vjerujem da je Sharon voljela svoj posao & svakodnevnicu, te da su poslovne ponude "dolazile" njoj.

Kontrasektaški neaspektovani malefik Mars - vladar njenog 5. polja (popularnost) i 10. polja (status/karijera) je orijentalan, nalazi se u 6. polju (posao, svakodnevnica), u znaku Strijelca (u terminu), u Halbu&Hajzu, pa vjerujem da je Sharon bila veoma ambiciozna, vrijedna i energična.
Njeno rođenje je dnevno, pa bi Mars trebao biti glavni malefik, međutim mislim da su se kod nje malefičnije izrazili Saturn, pa donekle i Jupiter.

Moguće da je neaspektovanost Marsa (nasilje, nasilnici) u njenom polju minornijih neprijatelja (jer napad Mansona & "porodice" nije bio konkretno usmjeren ka Romanu & Sharon - s obzirom da napadači, navodno, nisu znali ko trenutno stanuje u kući u koju im je Manson naredio da "provale i što brutalnije izmasakriraju svakoga ko se tu zatekne") odradila svoje, ali posljednju riječ je ipak dao Jupiter (dispozitor Marsa), koji nije bio pretjerano naklonjen Sharoninom Mjesecu, kao i dispozitor Venere&JMČ&Fortune, Saturn.

Također, dispozitor njenog Mo & Sa & vladar 12. polja (Me) nalazi se u 7.polju, retrogradan & spaljen. Mislim da u slučaju So0Me nije u pitanju Kazimi, već spaljenost, jer je udaljenost So i Merkura 20 lučnih minuta, dok se za Kazimi uzima orbis od 17 lučnih minuta.

So0Me 120 Sa 120 Ne 120 So0Me više opisuje njenog deset godina starijeg supruga (vrh 7. polja u Jarcu), javnu ličnost inostranog porijekla (vladar Sa u 11.polju/javnost, u trigonu sa So/prirodni signifikator supruga, u konjukciji s Merkurom - vladarom 12.polja/daleko inostranstvo u Vodoliji/opet javnost, te u trigonu sa Neptunom/film, gluma, režija).

Obrni-okreni, sva trojica (Sa&Ju&Ma) su, u pozitivnom smislu, doprinijeli koliko su mogli. Ali, nažalost, Sharon nije ostala zakinuta ni za manifestaciju negativne simbolike ova "tri mušketira".

Nisam bila lijena, pa sam provjerila i duade;

dvanaestina Mjeseca na samom kraju Jarca (izgon) u 7. polju
dvanaestina Saturna u Lavu (izgon), u 2. polju
dvanaestima Marsa u Škorpiji (domicil), na samom vrhu 5. polja
dvanaestina Venere u Vagi (domicil) na samom vrhu 4. polja
dvanaestina Jupitera u Vodoliji (peregrin), u blizini vrha 8. polja
dvanaestina Merkura u Ribama (izgon & pad) i to na samom stepenu pada
dvanaestina Sunca u Ribama (peregrinost)

Izvjesne planetarne aflikacije su dodatno "podržane" nezgodnim postavkama dvanaestina.
Treba uzeti u obzir i da je Sharon ubijena u devetom mjesecu trudnoće;
Natalni Mjesec joj je je i "na prvu" aflikovan, a dvanaestina njenog Mjeseca se nalazi na samom kraju Jarca (znaka svog izgona)
Natalni Merkur (prirodni signifikator djece) je spaljen & peregrin, a dvanaestina Merkura nalazi se u Ribama (izgon&pad), te na samom stepenu pada.
Osmo polje opisuje i prvu trudnoću, a Sharon tu ima Fortunu u konjukciji sa JMČ, sa loše postavljenim dispozitorom koji aflikuje i natalni Mo (vladar ASC, majčinstvo) - stradanje, nesreća tokom trudnoće
Dvanaestina Jupitera (vladara 6. polja - minorni neprijatelji, štete) također se nalazi na samom vrhu njenog 8. polja

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 18-07-2016 at 14:16..

Old 15-07-2016, 18:43   #8
Pipa Midlton
Veštac

Pipa Midlton's Avatar

Pipa Midlton je offline
Standardno

Marsh, ti priznaješ kvadrat Mesec-Uran iako je orbis 12 stepeni, Mesec je na 12,30 Device a Uran na 0,40 Blizanaca? Ja koliko vidim Mars nije neaspektovan, po orbisu pravi kvadrat sa Neptunom, s druge strane Mars je u Strelcu a Neptun u Vagi.
Uglavnom, ovde pada ona teorija koju pročitah na ovom forumu da konjukcija Venere i J.M.Č daje prostitutke. U njenom slučaju to je ubistvo, kraj života u kući, na vrlo brutalan način.

Old 15-07-2016, 19:01   #9
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Marsh, ti priznaješ kvadrat Mesec-Uran iako je orbis 12 stepeni, Mesec je na 12,30 Device a Uran na 0,40 Blizanaca? Ja koliko vidim Mars nije neaspektovan, po orbisu pravi kvadrat sa Neptunom, s druge strane Mars je u Strelcu a Neptun u Vagi.
Gledala sam prije svega Sa90Mo
Ne posmatram Mjesec & Uran u smislu "pravog" kvadrata (i po Dariovoj šemi dopušteni orbis za Mo & vanjske planete je 8 stepeni & 30 minuta), ali s obzirom na konjukciju Sa0Ur, te na faktor "iznenađenja" i naglost čitave tragedije, vjerujem da je prilikom djelovanja Saturna bilo i Uranskog upliva.
Ne direktno na Mo, ali vjerujem da je Uran (zajedno sa Hyade) pružio Saturnu dodatnu snagu po pitanju brzine & ekspolozivnosti djelovanja.
Zato sam napisala, pod kvadratom malefika, tj. pod kvadratom malefika Saturna, kojem je konjukcija sa Uranom dala dodatni "vjetar u leđa".

Mars90Ne sam odbacila, iako je orbis +/- 3, ipak je u pitanju transplaneta, a Ma i Ne su u znakovima koji nisu "prirodno" u kvadratu.

the natal chart

Old 15-07-2016, 19:07   #10
Pipa Midlton
Veštac

Pipa Midlton's Avatar

Pipa Midlton je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
Gledala sam prije svega Sa90Mo
Ne posmatram Mjesec & Uran u smislu "pravog" kvadrata (i po Dariovoj šemi dopušteni orbis za Mo & vanjske planete je 8 stepeni & 30 minuta), ali s obzirom na konjukciju Sa0Ur, te na faktor "iznenađenja" i naglost čitave tragedije, vjerujem da je prilikom djelovanja Saturna bilo i Uranskog upliva.
Ne direktno na Mo, ali vjerujem da je Uran (zajedno sa Hyade) pružio Saturnu dodatnu snagu po pitanju brzine & ekspolozivnosti djelovanja.
Zato sam napisala, pod kvadratom malefika, tj. pod kvadratom malefika Saturna, kojem je konjukcija sa Uranom dala dodatni "vjetar u leđa".

Mars90Ne sam odbacila, iako je orbis +/- 3, ipak je u pitanju transplaneta, a Ma i Ne su u znakovima koji nisu "prirodno" u kvadratu.
Kod sebe priznaješ Mesec opozicija Saturn a u znakovima su koji nisu u opoziciji, Bik i Strelac pretpostavljam da priznaješ zato što se ne radi o transaturnima, onda i ovo priznajemo jer ako je Mars prirodni vladar osme a Neptun prirodni vladar dvaneste kuće onda je i to doprinelo ovakvom ishodu.

Old 15-07-2016, 19:10   #11
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Uglavnom, ovde pada ona teorija koju pročitah na ovom forumu da konjukcija Venere i J.M.Č daje prostitutke. U njenom slučaju to je ubistvo, kraj života u kući, na vrlo brutalan način.
Pročitala sam na forumu, da, ako 4. polje predstavlja naš prvi dom, prilikom svake slijedeće selidbe, svaki naš slijedeći dom se pomjera za dva polja.
Tako je drugi dom 6. polje, treći dom 8. polje itd.
JMČ u konjukciji sa Fortunom, te malo široj konjukciji sa Venerom u 8. polju - tragedija & stradanje u trudnoći (8.polje), u trećem domu/mjestu boravka (8. polje).

the natal chart

Old 15-07-2016, 19:29   #12
Pipa Midlton
Veštac

Pipa Midlton's Avatar

Pipa Midlton je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
Pročitala sam na forumu, da, ako 4. polje predstavlja naš prvi dom, prilikom svake slijedeće selidbe, svaki naš slijedeći dom se pomjera za dva polja.
Tako je drugi dom 6. polje, treći dom 8. polje itd.
JMČ u konjukciji sa Fortunom, te malo široj konjukciji sa Venerom u 8. polju - tragedija & stradanje u trudnoći (8.polje), u trećem domu/mjestu boravka (8. polje).
Nisam znala da joj je to bio treći dom. Ja vidiš ne usvajam baš sve sa foruma ako za to ne nađem potvrdu u nekoj od knjiga koje imam. To da se kuća prilikom selidbe gleda kroz 6., 8. polje i tako dalje nešto nisam primetila da u praksi funkcioniše. Moja majka se dosta puta selila u životu, mislim da ni sama ne zna koliko, ali svaki put kad Mars tranzitira njenim četvrtim poljem MI TO SVAKAKO OSETIMO, ne omane nikada. Kad pogledam i ovi veći malefici kad su joj tranzitirali četvrtim poljem, ostavljali su pustoš iako je se u to vreme odselila iz prvog doma, kuće rođenja.
Već ti rekoh na istom ovom forumu piše da konjukcija Venere i J.MČ daje prostituciju, ova se žena nije time bavila. U njenom slučaju stradanje u domu. Mislim da se selidbom ne može izmenti natal, loše četvrto polje ili vladar četvrte u lošoj kući, napadnut maleficima, uvek će se odraziti
na život natusa.

Last edited by Pipa Midlton; 15-07-2016 at 19:41..

Old 15-07-2016, 19:45   #13
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Kod sebe priznaješ Mesec opozicija Saturn a u znakovima su koji nisu u opoziciji, Bik i Strelac pretpostavljam da priznaješ zato što se ne radi o transaturnima, onda i ovo priznajemo jer ako je Mars prirodni vladar osme a Neptun prirodni vladar dvaneste kuće onda je i to doprinelo ovakvom ishodu.
Pa valjda natus (u ovom slučaju ja) ima pravo biti subjektivan prilikom analize vlastitog natala
Vidiš na mom primjeru kako Mo180Sa djeluje; pesimizam, odnosno natus će uvijek biti subjektivan prema vlastitom natalu u negativom kontekstu
Mada, pikam ja kod sebe i Mo60Me, iako mi je Mjesec u Biku, a Merkur u Lavu

Kada smo debatovali o tome da li da za Algol uzimamo orbis +/-2 ili +/-5, sjećam se da je Cor Serpentis napisala, da "sto se orbisa tice oni su kao wi fi, nekad uhvati i ono sto ne ocekujemo". E sad, s obzirom da je Mjesec najbrža & najsenzitivnija planeta, logično mi je da će njega potkačiti i signali & vibracije koji do drugih planeta neće "dobaciti", odnosno na koje su ostale planete (osobito superiorci poput Marsa) otporniji.
Mada sam mišljenja da, što se tiče situacija platik (aspekti procjenjeni na osnovu odnosa znakova) vs. partilni (aspekti procjenjeni na osnovu planetarnih odnosa po stepenima) aspekt, tj. kada su npr. planete po odnosu znakova u kvadratu, a "matematički" u sekstilu, "istina je uvijek negdje između".
Skladni partilni aspekti planeta smještenih u "prirodno neusklađene" znakove uvijek će u sebi nositi i dozu izazova, kao što će i npr. partilni kvadrat u "prirodno skladnim" znakovima biti manje izazovan & iscrpljujući po natusa.

Što se tiče konkretno Sharoninog natala, razmotrila sam slučaj Ma&Ne.
Ma se nalazi u Strijelcu, u njenom 6. polju (posao), a vlada njenim 5.(popularnost) & 10. (status, karijera) poljem.
Neptun (gluma, film) se nalazi u znaku Vage (umjetnost), u konaktu sa njenim Marsom (posao, rad), ali u znakovima koji se vide putem sekstila, aspektu koji ima prirodu Venere (opet umjetnost),
S obzirom na moju teoriju o polovičnom djelovanju "kontradiktornih" aspekata, te s obzirom na prirodu djelovanja transplaneta - koje su već same po sebi dosta "pasivne" - većinu vremena miruju, te se njihov utjecaj (barem na vidljivom, svjesnom i konkretnom nivou) vrlo rijetko manifestuje u realnom prostoru i vremenu, otpisala sam konkretnu kvadriranost njenog Marsa od strane Neptuna, tj. otpisala sam aktivno djelovanje tog kvadrata u "sad & odmah" kontekstu. Kao i konkretnu upletenost Neptuna u čitavu tragediju. Ipak, nisam u potpunosti odbacila Neptunovski upliv (pasivan i spor, ali i dugoročan) na njen Mars (image, status, popularnost, rad, karijeru).

Mars (njen rad, karijera, status) su obilježeni i pozicijiama Ma & Ne u znakovima koji se "vide" putem sekstila (priroda Venere-umjetnost), ali i orbisima kvadrata (priroda Marsa-nasilje) ove dvije planete. Tako da je Sharon Tate, generacijama nakon svoje smrti, poznata i kao zvijezda "Bala vampira", ali i kao žrtva nasilja Mansona i "porodice" njemu sličnih psihopata.

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 16-07-2016 at 01:48..
Naši sponzori
Advertisement

Old 15-07-2016, 20:54   #14
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Nisam znala da joj je to bio treći dom. Ja vidiš ne usvajam baš sve sa foruma ako za to ne nađem potvrdu u nekoj od knjiga koje imam. To da se kuća prilikom selidbe gleda kroz 6., 8. polje i tako dalje nešto nisam primetila da u praksi funkcioniše. .
Pa, možda joj kuća u kojoj je ubijena i nije bila treći dom, ali sam pretpostavila da jeste, da bih podržala tvoju tvrdnju o tragediji/smrti u vlastitoj kući.

Mada meni konjukcija JMČ sa Fortunom, pa i Venerom u 8. polju više priča priču o nesreći & stradanju u trudnoći, za koju u njenom natalu ima još pokazatelja, poput dvanaestine Jupitera (vladara 6. polja) na vrhu 8. polja, kao i dvanaestina Mjeseca na posljednjem stepenu Jarca.

Vidiš, ja ne uzimam zdravo za gotovo, niti ono što piše u knjigama, niti ono što piše na forumima, ravnam se samo & isključivo po teoretskim pravilima koja "rade" u praksi.
Konkretno u mom slučaju, a i u slučajevima ljudi koje znam, selidbe, tj. svako novo trajnije mjesto boravka itekako je opisano simbolikom 6., 8., 10. itd. polja.
Konkretan primjer; vrh mog 6. polja "pada" u Vodoliju, na stepenu kojim "vlada" Venera. Moja prva selidba je bila u novopečeno naselje na periferiji, podstanarski & tavanski stan na V spratu novogradnje (Vodolija) U prizemlju zgrade je također bio frizerski salon (Venera). Preko puta zgrade - još jedan frizerski salon.

Tako da, ja "upijam" samo i isključivo astrološka pravila za koja sam primjetila da funkcionišu u praksi, ne samo u mom slučaju, već i u primjerima (natalima) sestre & staraca, rodbine, prijatelja itd. Vjeruj mi, nagledala sam se natala i natala
Postoji i tema na forumu, na kojoj je članica jadrankar, sasvim lijepo objasnila svoje selidbe & promjene mjesta boravka kroz simboliku 6., 8., 10. itd. polja

the natal chart

Old 16-07-2016, 10:53   #15
Pipa Midlton
Veštac

Pipa Midlton's Avatar

Pipa Midlton je offline
Standardno

Marsh, ceo dan juče hoću da ti kažem nešto i zaboravim. Ne znam čemu da pripišem to i gde da svrstam, da li je najobičnija koincidencija ili nešto više od toga, pre će biti da je ovo drugo. Roman Polanski 1967.-1968.god., godinu dve pre ubistva njegove žene, snima film Rosemary's baby, glavna junakinja u filmu je trudna i strahuje od svojih komšija za koje smatra da su pripadnici satanističke sekte koji žele žrtvovati njenu bebu. Sharon Tate upravo strada od pripadnika sekte "Manson family" u osmom mesecu trudnoće.

Last edited by Pipa Midlton; 16-07-2016 at 11:10..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Tags
augustu, bande, biografija;, fotografija;, godine

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules