ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Horoskopi poznatih Zašto su sve to uspeli, a možda i nisu..

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Pisci
Old 14-11-2006, 03:09   #1
moonstruck
Prijatelj foruma

moonstruck's Avatar

moonstruck je offline
Registrovan: Sep 2006
moonstruck je na dobrom putu
Standardno Pisci

Za pocetak...jedna dama - Agata Kristi

Sunce i Ascedent u Devici...Merkur u II kuci u trigonu sa Plutonom iz X...i sad kao da je nekakvo cudo sto je zena napravila karijeru i obogatila se pisuci knjige

Veliki vazdusni trigon, pokazuje da je bila idealista...da je izuzetnih mentalnih sposobnosti....Neptun u X pokazuje i koliko je u svojim delima koristila mastu...a Ur iz trece govori o tome da je bila pronicljiva... spremna da istrazuje...Pluton u Blizancima, znaku komunikacije...eto njenih knjiga krimi sadrzaja kojima je opcinila svet...

Zbog Saturna u prvoj kuci mnogima je delovala hladno i odbojno...veliku paznju je posvecivala detaljima, sitnicama, tacnosti...Ljudi su se nje pomalo plasili....

Ribe na vrhu VII kuce...Neptun u trigonu sa Mesecom... sanjala je i trazila princa...koga nije nasla...imala je vise brakova.. na ovom polju ostala je bezuspesna...

...Prave reci kao zvezde padnu same,po svom nikne jogunasti beli krin,
nekad trazis poentu na kraju drame - a poentu krije prvi cin...

…VTBDUN…

Last edited by moonstruck; 20-03-2007 at 23:00..
Submit to Digg   Pisci Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 14-11-2006, 08:41   #2
Nenita
Prijatelj foruma

Nenita's Avatar

Nenita je offline
Registrovan: Aug 2006
Nenita je na dobrom putu
Standardno

Kazu da je bila izuzetno stidljiva i povucena sto je tipicna osobina Device. I s obzirom da je dupla Devica, nije za zacuditi sto je glavni lik njenih romana, Poaro, toliko pronicljiv, detaljan i uredan do besvesti..Znate koliko je paznje posvecivao svojim cuvenim brcicima, oblacenju, kao i zdravoj i pravilnoj ishrani
Pluton kao vladar Merkura je na vrhu 10. kuce, a dispozitor je Venera u 3. u Skorpiji, sto je jos jedan dokaz pisanja romana sa poznatim nam misticno-krimi sadrzajima.
Kazu da je i od svoje sopstvene smrti napravila misteriju..8. kuca u Ribama i o takvoj njenoj smrti se dosta pricalo..Neptun u Blizancima u 10. kuci...Cak je i film o njenom misterioznom nestanku snimljen...Naravno, film je samo zasnovan na istinitom dogadjaju. Kako, zasto i gde je ona nestala, pusteno je scenaristi na volju

Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena

Old 17-11-2006, 17:17   #3
destiny
Obično gatalo

destiny's Avatar

destiny je offline
destiny je na dobrom putu
Standardno

evo i jednog gospodina, mislim da smo ga svi citali...
Paulo Coelho
rodjen 24 avgusta 1947, u 12:05 u Brazilu, grad Rio de Janeiro.

jub,jub
mozda

Nikad neces odrasti mali veseljace...

Last edited by Skorpija; 02-06-2007 at 03:18..

Old 27-12-2006, 02:43   #4
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Registrovan: Dec 2006
LosT_in_SpaCe je na dobrom putu
Standardno

Ako nije problem da se ovdi ubacim sa predlogom da (ako neko ima podatke Bukovskog) ubaci njegovu natalnu - mislim da ce biti extra za 'izuchavanje'.

Nadam se da se slazhete?

Old 27-12-2006, 09:12   #5
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
princgora je na dobrom putu
Standardno

Čarls Bukovski i njegov nesvakidašnji pristup erotici bili bi pun pogodak.Lično ga rado čitam.

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Old 27-12-2006, 18:12   #6
da igual
Veštac

da igual je offline
da igual je na dobrom putu
Standardno

meni su osobno neverovatno dobri:

federico garcia lorca - http://tinypic.com/view/?pic=2hf5csh

henry miller - http://tinypic.com/view/?pic=498etl5

i norman mailer - http://tinypic.com/view/?pic=2q9kmkp

lorca ima odličan izraz i osjećano štivo

a ova dva su zabavni desruktivci s mješavinom seksa i agresije

Old 28-12-2006, 04:23   #7
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by princgora VIdi Poruku
Čarls Bukovski i njegov nesvakidašnji pristup erotici bili bi pun pogodak.Lično ga rado čitam.
Drago mi je da se slazhesh, Bukovski je definitivno jedan od mojih miljenika
Trazhila sam podatke, i jedino do chega sam doshla je:
16.o8.1920. / Andernach / Nemachka.....

Old 28-12-2006, 11:04   #8
da igual
Veštac

da igual je offline
da igual je na dobrom putu
Standardno

Charles Bukowski: 16.8.1920. /10:00 am /Andernach/ Njemačka

Old 28-12-2006, 16:41   #9
Nenita
Prijatelj foruma

Nenita's Avatar

Nenita je offline
Nenita je na dobrom putu
Standardno

Bukovski: natalna karta

Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena

Old 29-12-2006, 04:13   #10
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Standardno

Ancholina, Nenita - hvala za natalnu

Ovako, na blic kad pogledam - nije ni chudo da mi se svidja ovaj lik, chak i primecujem par slichnosti sa mnom - Mesec u 12-oj, Sunce u 11-oj, Mars u 2-oj, pa ova opozicija Venere i Urana, pa chak i Fortuna u 2-oj...

Eh, Bukovski, Bukovski.... Odma' mi zapao za oko ovaj Pluton u 9-oj, mozhda tu 'lezhi' odgovor na onakav njegov stav o svetu, ili je za to ipak zasluzhna Venerica

Last edited by LosT_in_SpaCe; 29-12-2006 at 04:29..

Old 02-01-2007, 02:00   #11
Infekcija_Injekcije
Švrća

Infekcija_Injekcije's Avatar

Infekcija_Injekcije je offline
Registrovan: Nov 2006
Infekcija_Injekcije je na dobrom putu
Standardno

Odlična tema. Spisateljstvo... Zanimljivo nadasfe.

Nadam se da neće biti loše ako ubacim jednu zanimljivu kartu najboljeg pisca Portugala ~ Fernando Pessoa. [ nakon što iscijedimo spisateljski dar iz Bukija ].
Ne samo što je imao izvanredan stil pisanja nego je poznat i po tome što je stvarao heteronime, druge ličnosti kojima bi zbunjivao svoje prijatelje i poznanike. Sve te ličnosti su činile njegovu osobnost, imale su drukčija imena i pisali su nadasfe različito jedan od drugoga.

Old 19-02-2007, 18:36   #12
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Standardno

Nisam mogla da izdrzhim, obozhavam ovog choveka, zato - ne zamerite mi na ovom lupanju...

Chovek koji je celog svog zhivota tezhio da bude deo drushtva, a opet - ishao taman do dozvoljene granice preterivanja kada su okolina, i prijatelji u pitanju...
Lav/Vaga bi lako mogao da bude prelep chovek, ali je Bukovski i tu morao da izazove sudbinu, ili tachnije - ona njega, pa mu je lice nasharala ogromnim aknama i tako ga obelezhila za ceo zhivot (Venera, vladar AC, u padu, znaku Device, smeshtena u 11. polje opozicija Uran iz 5.).
"Ne volim ni sopstveno lice, mrzim ogledala! Davno smo skrenuli u pogreshnom pravcu, i sada nema povratka. Kakvo sranje, zar ne? Kad chak i nashe govno izgleda bolje od nas...."
Konjukcija ove jadne Venere sa Saturnom i Jupiterom u istom ovom polju bi lako mogla da objasni zashto je i sam Bukowski sebe dozhivljavao kao zhivotinju koja nema pravo da uzhiva sa svojim vrshnjacima, jer:
"Oko mene su se skupljali slabi 'mesto jakih, RUZHNI umesto lepih, gubitnici umesto dobitnika."
Pa opet, nasuprot ovakvom stavu - Jupiter koji dolazi iz 3. kuce "tera" ovu Veneru da svima to saopshti, jer to je on - njegov mozak funkcionishe na takav nachin... Jupiter "podrzhan" Saturnom koji dolazi opet delom iz 3. (a opet 180* Uran) je dovoljan razlog da chovek shvati da je jedini nachin da se odupre maminim i tatinim sinovima i cerkicama koji su imali sve, i da im zada domaci zadatak.
Zato ovakvom choveku nikad nije bilo teshko da kazhe:
"Bio sam GOVNO shto mami ZUNZARE, umesto da sam neki lep CVET na koji se kupe LEPTIRI i PCHELE"....
Saturn dobro shvata gde je njemu mesto i shta ga kochi, ali optimizam Jupitera dozvoljava samo shikaniranje vec postojecih vrednosti drushtva:
"Doshao sam do zakljuchka da je koledz samo RUPA za skrivanje. Bilo je KRETENA koji su ostajali zauvek unutra."
Da je porodica najveci "krivac" za ono shto kasnije postajemo - i to nam je zdushno pokazao chika Charls. Delom ovo dejstvo strogog Saturna koji zheli da mu dete postane neko i neshto, pa 4. pochinje sva u ogranichenjima, kao fina maska za ono shto se deshava u kuci. Delom u Vodoliji, a Uran iz nje - ni manje nivishe nego odshetao bash u 5. Lako se mozhe reci da je ovo neka vrsta suludog komplexa koji Bukovski prenosi na svoj emotivni zhivot. Uran koji explozivno zhivi svaku svoju "aferu" u tipichnom "bash-me-briga" fazonu. Ko su uopshte te zhene? Kurve, alkoholicharke (Uran u Ribama uz sve moguce opozicije) - sve su one ulazile u njegov zhivot brzinom svetlosti, a izlazile josh brzhe. Sex sa njima upravo "zapochinje" onom Venerom 180* Uran, izgubljeni sluchajevi na obe strane, starije zhene - shto da ne? Venera konjukcija Saturn mozhe i to da podnese. Osma zahvata i malo Blizanaca, Merkur u 10. - jasno bi bilo - chovek pishe o tom istom sexu, onako najbanalnije. Chak bi se moglo reci da ovaj Merkur i preteruje, uostalom - nije dzabe u Lavu. On viche, urla bolje reci, ali ipak je umetnik (Merkur 0* Neptun) - chudan, ali neponovljiv.
Mnogi se i dalje gade njegovih knjiga, verovali ili ne - i u biblioteci se "ne preporuchuje????"
Kako samo greshe!!!!!
Evo samo jednog malog, najmanjeg moguceg dokaza:
"CHOVEK MORA DA UPOZNA MNOGO ZHENA DA BI NASHAO ONU PRAVU, I AKO IMA SRECE - ON CE JE NACI...."
Bukowski je kratko i jasno - bio fatalista (Mars 120* Pluton 120* Uran)...
On nije bio kukavica - on je sve shto je imao rekao svetu u lice, onako trajno, kroz papir, i zato i danas mnogi kazhu:
"Treba znati vishe od psovanja da bi bio Bukowski". On nije buntovnik bez razloga, on je itekako imao razloga da bude jedan veliki, fatalni um, on je - mozhe se slobodno reci - bio reformator mozga (Pluton u 9.)
On je hteo sve ili nishta, on je bio alkoholichar, on je bio zhenskarosh, on je bio deo Holivuda...
A opet - nije bio nishta od toga.
On je jednostavno bio Mesec u Devici u 12. kuci....
On je bio ledena dusha koja je bezhala od sveta, sveta koji ga je toliko u mladosti ranio, ali je imala to zadovoljstvo da tom istom svetu pljune u lice i kazhe:
"ZAR JE CHOVEK SAMO ZA TO STVOREN???????
DA IZDRZHI SVE TO I ONDA UMRE?????"
Za kraj, poshto ovih dana malo rovarim po Sabijskim simbolima, evo stepena AC Bukowskog, koji mozhda najbolje opisuje njegovu lichnost:
CHILDREN BLOWING SOAP BUBBLES....
Upravo je to Bukovski hteo - da bude isti kao i njegovi vrshnjaci, da bezbrizhno uzhiva u zhivotu kao mehuric sapunice, ali - ovaj mehuric je (po mom skromnom mishljenju) odleteo do samog neba, jer Bukovski jeste zvezda, i uvek ce to i biti....

Toliko od mene - struchni - ispravljajte, najlepshe molim :-)

Last edited by LosT_in_SpaCe; 19-02-2007 at 18:50..

Old 23-02-2007, 03:45   #13
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Pa sta ovde jos da se doda?
Naši sponzori
Advertisement

Old 23-02-2007, 18:17   #14
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
princgora je na dobrom putu
Standardno

Losti,dusho,ovo je divan tekst!

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Old 23-02-2007, 22:05   #15
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Standardno

Iju.... Zahvaljujem vam grlz
Radim malo istrazhivanje ovih dana bash oko ovih pisaca, uporedjujem neke stvarchice, rasklapam, preklapam, njushkam, pa ko velim - da 'pucam' ovdi a vi da me ispravite kad lupim neshto...
Hvala vam puuuuunooooo shto ste prochitale, ste!

Evo ovako, poshto ja ne vidim ovu Koeljovu kartu, a bash mi se uporedjuje neshto nocas, stavila sam novu
Koeljo Natal
nadam se da je ista kao i karta koju je postavila Destiny....

E sad, ako jeste ista - ja mislim da extra opisuje zashto je Koeljo takav kakav jeste, bar kao pisac, i jako mi je zanimljivo da povuchem paralelu izmedu gore obradjenog mog miljenika i Koelja...

Osim ovog Strelca, i Meseca na AC-u, ima josh mnogo pokazatelja da je rech o krajnje inteligentnom choveku (shto nerado moram da priznam hehe)...
Da je imao milion interesovanja - mislim da je to jasno, chak sa ovim podznakom Strelca - a Jupiter u 12. u Shkorpiji, pa ondak 8. kuca - Rak - Mesec zalepljen za AC, - nije ni chudo shto je izuchavao magiju, ezoteriju, kako god... Takodje, vechito koketiranje sa verom, put hodochasnika, i shta josh sve ne.... Mislim da sve ovo objashnjava ovakva 12. kuca...
Sve ovo mu je dobro doshlo, jer je jako dobro umeo da svoje vizije i dozhivljaje pretochi u svoje knjige...
Uz sve to - Sunce, Venera, Merkur na MC-u - uz ovaj Regulus - jasno je zashto je stekao svetsku slavu...
Nego, ono shto je meni zanimljivo, a ovo pricham iskljuchivo posmatrajuci iz sopstvenog ugla, jeste Venera..
Kao shto gore napisah, opozicija Venere i Urana - daleko bilo od svakog, donosi muchne trenutke, i ma koliko se chinilo da smo svi mi muchni vama - verujte - muchniji smo sami sebi.
Ovo me podsetilo na trenutke iz srednje shkole, kad sam jedva chekala pismeni iz srpskog pa da saspem profesorki sve shto imam - al' kroz tu jadnu "vezhbanku". Pishem inache ogromna slova, bukvalno - vichem dok pishem, podebljavam neke rechi, namerno pishem neke seljachke izraze da bi me ona ispravila, nikad nisam znala kako se i kad stavlja ona (crtica - ) kad trebate da 'predjete' u sledeci red... i uvek je ocena bila 5. ali uz obavezan komentar - "patetichno"....
E to je ono shto verovatno nosi Pluton u 3. polju, nasuprot ovakvog Plutona u 9. Komplexi, komplexi, komplexi, i borba sa vechitim vetrenjachama...
Verujem da je to razlika izmedju ovakvog pisca kao shto je Koeljo, sav izglancan, avanturista koji te ne smara svojim lichnim problemima, koji te elegantno vodi kroz knjigu, i retko kad te uzhasava...
A opet - pouchan je, svaka chast...
Ipak je on neki "vishi um" - krcato 9. polje, to je chovek koji ce pre da diskutuje nego da te opsuje, zna sa masom - oshtro a originalno 7. polje, a opet - sve to dolazi iz onog nepoznatog, vecini nikad dokuchivog - 12. polja...
Human chovek, (zaintrigirala me Bamby oko Opre Vinfri, pa ne znam kako ovo da pogledam za humanost, i ako Bamby svrati ovde - nek mi objasni - bila bih zahvalna) kazhu - pomazhe brazilskom narodu...
A opet - meni je on tako ljigav, i izvinjavam se svima koji uzhivaju u njegovim delima ovom prilikom...
Tako da dolazim do zakljuchka (iako necu otkriti rupu na saxiji) da svaki pisac sam nadje put do svog chitaoca (svakog ponaosob) mozhda chak i kroz uporedne horoskope?
Verovatno lupam, ali opet - mozhda i tu ima neke logike?
Mozhda mi komplexashi mrzimo ljude koji sve rade ovako Lavovski - kao on - Merkur, Venera, Pluton, Saturn - sve u Lavu...
Mozhda zato vishe volimo ove "pacenike" koji se bune protiv svega shto je stvorilo drushtvo, kao shto je i sam Bukovski unishtavao sebe a ne onoga protiv koga se zapravo borio....

Ne znam, meni je ovo bilo zanimljivo, prashtajte ak' je u stvari zvuchalo smeshno...

Last edited by Skorpija; 09-07-2007 at 19:35..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules