ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Horoskopi poznatih Zašto su sve to uspeli, a možda i nisu..
Sudbina genija „na zemaljskom sajmu nesmislenom“?

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Petar II Petrović Njegoš
Old 19-12-2017, 00:21   #1
Bubičica
Obično gatalo

Bubičica's Avatar

Bubičica je offline
Registrovan: Sep 2013
Bubičica će postati poznat uskoro
Standardno Petar II Petrović Njegoš

Петар II Петровић Његош
Судбина генија „на земаљском сајму несмисленом“?

Кратак, буран, плодоносан живот. Песник, филозоф, државник. Владика Раде. Последњи световни и духовни владар Црне Горе. Љубитељ картања, и као и Тесла, врхунски играч билијара. Практично аутодидакт, брилијантног ума.

Стварао је инспирисан духом народне поезије, а био је и под утицајем античког класицизма. На српском језику не постоји ништа слично његовој Лучи микрокозми. Поетско ремек-дело у виду филозофско-религијске поеме. „Мало дјелце мном писано, током прве четири неђеље Великог и Часног поста.“

Умро од туберкулозе у 38. години. По својој жељи је сахрањен у капели, гробној цркви (Врх 4. куће — Рибе) на Ловћену, но данас је тамо маузолеј.

Споменик Његошу у маузолеју на Ловћену, рад вајара Ивана Мештровића

(Један од података) за ректификацију: хиротонисање у Санкт Петербургу 18. августа 1833. Прогресивно Сунце у коњукцији са наталним Меркуром, који је владар MC-a. Сатурн прешао преко зенита и транзитира десетом. Владар десете у првој. Натално је MC у егзактном тригону са Сатурном који је на 15° Cap (Православље). Љубав према српству и свом српском народу показује и Месец у домицилу, у Раку, који је део великог воденог тригона. Залагао се за ослобођење и уједињење свих Срба и био је спреман да се одрекне својих световних власти зарад уједињења са Србијом. Један од највећих косовских заветника чега је последица непоколебива истина предања испевана у Горском вијенцу.

Место рођења су Његуши: 18E50, 42N26

Стриц га доводи у цетињски манастир када је имао само 12 година. Сунце у 12. кући. И резиденција, популарна Биљарда, ће бити направљена у оквиру манастирског комплекса. Рецепција између Меркура у Стрелцу и Јупитера у деветој кући. Наглашене и филозофија и духовност и сама религиозност.

Егзалтирани Уран на асденденту. Громада. Физичкa, али и интелектуална. Ексцентричан. Шта друго? Меркур на фиксној звезди Антарес (Alpha Scorpii), као и код Милета Дупора! Његош у писму руском конзулу Јеремији М. Гагићу (Цетиње, 11. новембар 1847) бележи:

„О судбино, судбино, рашта си к мени тако строга? Ја сам твој великомученик! Звијезда под којом сам се родио ваља да је сателит раскаљенога Меркура те не може благе зраке на мене пружити. Мојему ангелу хранитељу ваљда јошт глава мрчи од некаквога Бахусовога пира. Доиста је удивленија достојно да се све наше ствари на обратни дурбин гледају; ал' да: што хоће људи, то и вријеме трпи.”

Краљевску звезду Антарес, природе Марса и Јупитера, повезујемо са арханхелима (као што су и Михаило и Гаврило који се појављују у Лучи микрокозми). Тек откривени Нептун, владар Бахусов, у коњукцији је са Меркуром, који влада умом. Уран у коњукцији са Сунцем назива раскаљеним сателитом Меркура, чија је виша октава. „Његош је на крштењу добио име Рафаел, али се звао Радивој, а најрадије су га звали Раде.“ Рафаил? Још један архангел? Ватрени поета. Пустињак цетињски. Тајновидац ловћенски. Владика црногорски. Сада га знамо као Петра II Петровића Његоша. Меркур у Стрелцу све умножава, а Нептун све замагљује, па и човеково име.

Теолози му замерају кокетирање с античком мишљу, пре свега неоплатонизам и што у духу с њим говори о преегзистенцији душе у Лучи. Ерго, да ли се у наталу види зашто га Српска православна црква није канонизовала за свеца?

„Ја умнима летим крилма
око сунца и планетах,
знадем њину величину,
знадем њина круг течења,
њину свјетлост и бистроту“..

Last edited by Bubičica; 20-12-2017 at 00:05..
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Tags
Лучи, владар, као, који, коњукцији

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules