ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Help / FAQs/Novosti Help desk je u sluzbi korisnika, prema tome iskoristite ga!
Promena Krivičnog zakona

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Hrvatska: Kazne za one koji vređaju na Internetu
Old 10-01-2013, 09:19   #1
popac
Administrator

popac's Avatar

popac je offline
Registrovan: Aug 2006
popac će postati poznat uskoro
Exclamation Hrvatska: Kazne za one koji vređaju na Internetu

Postovani članovi foruma, zamolio bih vas da dobro obratite pažnju na nove zakone koji se donose na području bivše Jugoslavije - područja odakle je i najveći broj članova foruma. Jedan od zakona koji mi je privukao pažnju je i novi zakon u Hrvatskoj koji je stupio na snagu početkom 2013. godine. Pošto nije novost da članovi foruma vređaju jedni druge računajte da se može javiti potreba da po zahtevu nadležnih organa nečije podatke otkrijem / pošaljem.

Nemojte se puno uzdati u to da se možete sakriti, podaci se porede sa podacima vašeg Internet provajdera koji prema već poodavno donetom zakonu mora da čuva vaše podatke (logove).

Quote:
Tužbom protiv anonimnog komentatora automatski će biti pokrenuta i procedura za otkrivanje njegovog pravog identiteta.

Novi Krivični zakon čija je primjena u Hrvatskoj počela prvog dana 2013, pored ostalog, predviđa i kazne za uvrede, klevetu i povredu časti na internetu.

Uvrede su od 1. januara, postale krivično djelo, počinioci će biti kažnjavani novčano, a iznos kazne zavisi od toga koliko okrivljeni zarađuju. Najveća predviđena kazna je 360 ličnih dohodaka, s tim da dnevnim iznos ne može biti manji od oko 2,5 eura i veći od oko 1.300 eura....
Izvor vesti: http://www.vijesti.me/vijesti/promje...-clanak-108355

Submit to Digg   Hrvatska: Kazne za one koji vređaju na Internetu Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 10-01-2013, 18:52   #2
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Registrovan: Jan 2010
Rabiosa je na dobrom putu
Standardno

Ali taj zakon koji je donet u Hrvatskoj ne važi za Srbiju, tako?
Submit to Digg   Hrvatska: Kazne za one koji vređaju na Internetu Reply With Quote

Old 10-01-2013, 19:12   #3
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Registrovan: Feb 2012
andjela će postati poznat uskoro
Standardno

Aposlutno mi se svidja taj zakon.Tako i treba.21.vek je,i pravila moraju da se postuju,pa ko voli-neka izvoli

Old 10-01-2013, 19:30   #4
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Registrovan: Jul 2007
Hekata je na dobrom putu
Super, super...

Šta raditi sa ovima koji ne pridonose tematici foruma... nego konstatno postavljaju samo za sebe pitanja?

Elem,zakon mora da se podrazumeva za Hrvatsku i vređanje Hrvatskih članova kao obrnuto
Nažalost samo se mogu setiti od članova koji su vređali na ovom forumu iz Hrvatske Domagoja ostali su bili dosta pristojni u suzdržani...
Problem je sa članovima iz drzgih ExYU Koliko sam primetila...

Last edited by Hekata; 10-01-2013 at 22:36..

Old 10-01-2013, 21:01   #5
popac
Administrator

popac's Avatar

popac je offline
Registrovan: Aug 2006
popac će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Daenerys VIdi Poruku
Ali taj zakon koji je donet u Hrvatskoj ne važi za Srbiju, tako?
Forum se ne nalazi fizicki ni u Srbiji tako da ta konstatacija nista ne znaci. Bitno je da znate da svaki zvanicni upit za mene znaci da sam duzan da dam potrebne informacije.

Ako se krenem igrati ko je merodavan, jaci, nadlezan ili slicno, samo cu sebi iskopati duboooku rupu i ... da ne rastezem pricu, jasno sam sve preneo gore.

Old 11-01-2013, 05:24   #6
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Standardno

pošteno šefe.

Old 11-01-2013, 05:28   #7
Michael
Guest

Meni je taj zakon apsurd. Uvek se na ovim prostorima prave tako neki "pametni" zakoni. Pored svih problema koje imamo, najbitnije je napraviti zakon koji kaznjava one koji se vredjaju na Internetu. Strasno.

Old 11-01-2013, 05:32   #8
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Michael VIdi Poruku
Meni je taj zakon apsurd. Uvek se na ovim prostorima prave tako neki "pametni" zakoni. Pored svih problema koje imamo, najbitnije je napraviti zakon koji kaznjava one koji se vredjaju na Internetu. Strasno.
Nehehe gde je onda sva zabava?!

Old 11-01-2013, 05:41   #9
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Registrovan: Nov 2009
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

Slažem se Mich, ali mene je frapirao zakon u MK, žene koje se ne udaju do 30te godine i muškarci koji se ne ožene do 35te godine, moraju plaćat državi mjesečni prihod/plaću. (Tako nešto) Ili ako u prve 4 godine braka valjda ne uspiju dobit djecu, morat će valjda također plaćati državi.

Uglavnom nisam sigurna jel to na snazi ili se tek treba izglasati ti zakoni, ali u svakom slučaju apsurd.

Neznam u kom stoljeću živimo kad čujem tako nešto. :/

Umjesto da riješavaju problem nasilja među mladima u stvarnom životu, oni se bave virtualom.

Old 11-01-2013, 05:42   #10
Michael
Guest

Nema je. Na ovim prostorima se uvek radi po onom principu - let's suck the life out of them.

Ma i to je uzas. Ovamo pricamo da ce nam jednog dana planeta biti prenaseljena, a mi sada hocemo da sankcionisemo ljude sto ne radjaju decu. Sami sebi secemo granu na kojoj sedimo.

Dalje, ovo ima dublji psiholoski poremecaj. Ti primoravas nekog da stupa u odnos ili da zivi u odnosu samo zato sto bi inace morao da placa nesto. Zamisli to da neko ko ima malu platu mora na silu da se ozeni/uda ili jos gore da zivi sa nekim koga ne podnosi samo da ne bi morao drzavi da placa nesto.

Ne znam da li ce takvo sranje biti prihvaceno, ali ako bude idem u neku zemlju gde toga nece biti. Nemoguce je da ce sve zemlje prihvatiti takvu glupost.

Old 11-01-2013, 16:14   #11
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Hekata je na dobrom putu
Standardno

Ono što se brani postaje još devijantnije i uočljivije... Tako se desilo i sa fašizmom i komunizmom.

Elem, meni se svidja ovaj internet zakon koji odavno ima u zapadnim državama tako da sprečava pojavu ličnin podataka. Videla sam šta može da se desi ...

Old 11-01-2013, 16:56   #12
euroneuro
Druid

euroneuro's Avatar

euroneuro je offline
Registrovan: Sep 2012
euroneuro je na dobrom putu
Standardno

Hoces da kazes Dancho da ce u slucaju ako se bude kaznjavalo provokatora da bude sve vise i vise?
E pa kada te par puta opale po dzepu ili kada zavrsis u kakvoj kazeno popravnoj ustanovi na par dana(znam slucaj iz Slovenije), gdje ces da cistis prljave hale onda ti nece pasti na pamet da vise ikoga provociras.Problem je u tome sto se na Netu provokacijama sluze uglavnom one osobe koje nemaju .uda da se tako ponasaju i u zivo,pa na taj nacin lijece svoje frustracije,onako sigurni u svojim toplim domovima sakriveni od sviju.E ja sam upravo zato da se takvi kaznjavaju,najsurovije

Old 11-01-2013, 17:02   #13
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Hekata je na dobrom putu
Standardno

Ne Enzo!
Dala sam istoriski primer (fašizam i komunizam) koji se često stavja kao primer ili pararela sa krajnjim ishodom... ali bitno je da je džep u pitanju a ne ideologija hihihihi... efikasnost je evidentna u današnje vreme.
Što se tiče revolocije najviše je podstiče poniženje i glad... tako da ti ove sa [email protected] solucije samo dolaze kod nyših u inostranstvu, kući je to poražavajuće javno( za revolociju ), a u ustanovama zatvorenog tipa isti filing kao i inostrastvo 12. kuća
Naši sponzori
Advertisement

Old 11-01-2013, 17:05   #14
euroneuro
Druid

euroneuro's Avatar

euroneuro je offline
Registrovan: Sep 2012
euroneuro je na dobrom putu
Standardno

Nista dok nas ne opale po dzepu,jer covjek je vec odavno na sve ostalo oguglao

Old 11-01-2013, 17:27   #15
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Hekata je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by euroneuro VIdi Poruku
Nista dok nas ne opale po dzepu,jer covjek je vec odavno na sve ostalo oguglao
Balkan je toooooo

Nešto si mi kratak i koncizan da se nisi zaljubiškao opet Jarče?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules