ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > Moderna astrologija > Sitnice koje kartu čine > Fortuna

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

LinkBack Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 25-08-2006, 23:51   #1
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Registrovan: Aug 2006
princgora je na dobrom putu
Standardno

Meni su rekli za Fortunu koja mi je u direktnoj konjukciji sa ASC(a ona spada u Arapske tacke ,zar ne?),da znaci da imam andjeosku zastitu i da sam na neki nacin obelezena.
Koliko sam ja shvatila,Fortuna uvek pomaze bez obzira na to gde se nadje,pojacava dobre aspekte,ublazava lose.

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Fortuna
Old 02-11-2006, 20:27   #2
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Skorpija je na dobrom putu
Standardno Fortuna

Tacka Fortune vremenom je nekako gurnuta u zaborav, a stari astrolozi su je podjednako razmatrali kao i same planete.

Nije komplikovana za izracunavanje, mada je svaki malo bolji astroloski kompjuterski program takodje izracunava. Onoliko koliko je Mesec udaljen od Sunca toliko je i Fortuna udaljena od ascedenta. Kada je nocno rojenje u pitanju, neki uzimaju razdaljinu Sunca od Meseca, a koju dalje prenose na ascedent i na taj nacin dobijaju Tacku Fortune. Drugim recima, Tacka Fortune predstavlja tacku razlike Sunca i Meseca, projektovanu na ascedent.

Tacka Fortune koja je dobro postavljena u horoskopu, u dobroj kuci, u uglu ili znaku gde je jaka ili u dobrim aspektima sa beneficima, donosi srecu, a cesto je vezu za dobro imovinsko stanje i bogatstvo. Mitoloska pozadina, kaze da je rimska boginja Fortuna bila boginja srecnog ishoda, sudbine i srece.

Tacka Forune je jaka :

- U Biku i Ribama
- u prvoj ili desetoj kuci
- na Regulusu
- na fiksnoj zvezdi Spica Virginis ( 23,40 Vage )
- u konjukciji sa Jupiterom i Venerom

Tacka Fortune je izuzetno slaba

- na Algolu
- u sestoj, osmoj i dvanaestoj kuci
- u konjukciji sa Juznim cvorom
- u opoziciji ili kvadratu sa Marsom ili Saturnom
- u konjukciji sa Marsom ili Saturnom
- u Skorpionu ili Jarcu

Takodje, nije los polozaj za ovu Tacku, ako je :

- u Devici, ali u termu Venere ili jupitera
- u konjukciji sa Severnim cvorom
- u sedmoj, jedanaestoj, cetvrtoj, drugoj i petoj kuci
- u Vagi, Lavu, Strelcu i Raku
- u dobrim aspektima sa Jupiterom ili Venerom.

Old 03-11-2006, 00:23   #3
Obično gatalo

magdalena's Avatar

magdalena je offline
magdalena je na dobrom putu
Standardno

Part of Fortune - Fortuna
na http://www.noendpress.com/pvachier/a...arts/index.php

Stvari nikad nisu loše, loš je samo način na koji mislite o njima.

Last edited by uspavana; 22-09-2007 at 14:15..

Old 03-11-2006, 00:57   #4
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

i ja nesto lepo da imam u karti,koliko izucavah nije joj lose u devici u 10kuci,jos je u do minut egz.konjukciji sa mesecom i egz.sekstilu sa asc,ima jos lepih aspekata,ali ovo sam navela kao bitno,pa ako se ne zanemaruju fix.zvezde ona ja ne zanemarujem fortunicu milu i dragu

Old 03-11-2006, 01:02   #5
Prijatelj foruma

uspavana's Avatar

uspavana je offline
uspavana je na dobrom putu
Standardno

Ovaaaaaj, a kak' sad stojimo sa orbisima kad je Fortuna u pitanju?
Skorpijiceee, ma ne zanemarujem ništa...ni ona SAMO 2 čuvena stepena u blizini Ju...Baš sam sad...

Last edited by uspavana; 22-09-2007 at 14:16..

Old 03-11-2006, 12:45   #6
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
princgora je na dobrom putu
Standardno

Mislim da je orbis za Fortunu kao i za fiksne zvezde do 2 stepena,tako da,Uspavana,to mozes da uzmes u obzir.

Meni je Fortuna egzaktno na ASC,rekkli su mi da to znaci andjela cuvara koji mi je non -stop na ramenu.
Pazite ovo:
Fortuna na 25 Jarca
ASC na 25 Jarca
Terebellum na 25 Jarca,fiksna zvezda,veoma pozitivne prirode

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Old 03-11-2006, 19:59   #7
Obično gatalo

Aurora's Avatar

Aurora je offline
Aurora je na dobrom putu
Standardno

E od svih losih stvari ja vec imam dvije! Fortuna na Algolu i u 6. polju, uz to 180 Uran. Neki kazu da mozda stiti od nesrece, a nasla sam negdje da znaci siromastvo... Sve se nadam da je ovo prvo

''Ljudi se češće trude da steknu materijalno, a ne duhovno bogatstvo, mada je sasvim sigurno da našu sreću čini ono što jesmo, a ne ono što imamo''

Old 04-11-2006, 16:12   #8
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Vojvotkinja je na dobrom putu
Standardno

Moja je u trecoj kuci u Raku na 18 stepenu..Shto bi to moglo biti?
Advertisement

Old 05-11-2006, 21:11   #9
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Vojvotkinja VIdi Poruku
Moja je u trecoj kuci u Raku na 18 stepenu..Shto bi to moglo biti?
Volela bih da ti pomognem ali i sama znas da ja ne mogu vise.
POLOZAJ FORTUNE U POLJIMA

FORTUNA U PRVOM POLJU

Potrebno je da razvijate plemenite stavove i duhovni pristup zivotu i da izbegavate povrsnost, egoizam, opsednutost licnim izgledom.

FORTUNA U DRUGOM POLJU
Potrudite se da razvijate skrivene talente i da jacate samopouzdanje i da izbegavate posesivnost, kao i preokupiranost novcem i materijalnim vrednostima.

FORTUNA U TRECEM POLJU
Potrebno je da se kultivisete kroz komunikaciju i vezu sa okolinom, da prosirujete svoje saznajne vidike, kao i da se klonite nekih povrsnih odnosa u druzenju i prijateljstvu ili u emotivnim vezama.

FORTUNA U CETVRTOM POLJU
Vazno je da trazite teziste oslonca u sebi i u svom duhu, da razvijete svoju licnost u razlicitim pravcima, a ne da previse zaklanjate iza svoje porodice ili da sakupljate imovinske vrednosti.

FORTUNA U PETOM POLJU
Na Vama je da razvijate kreativno razmisljanje i da se bavite samoistrazivanjem, umesto da se dokazujete kroz ljubavne afere ili preterano potomstvo.

FORTUNA U SESTOM POLJU
Potrudite se da nesebicno pomazete drugima, pokazite iskrenu saosecajnost i empatiju prema okolini; nemojte bezati sami od sebe u radoholicarstvo ili u razlicite bolesti.

FORTUNA U SEDMOM POLJU
Potrebno je da razvijate zdrav odnos sa partnerom i da prevazilazite probleme, umesto da lako menjate partnera cim se suocite sa ozbiljnijim problemom u zajednickom zivotu.

FORTUNA U OSMOM POLJU
Vazno je da naucite da delite sa drugima ono sto imate, umesto da neprekidno trazite od drugih ono sto Vam je potrebno. Tek kada nesebino dajete, mozete i da ocekujete ili trazite.

FORTUNA U DEVETOM POLJU
Potrebno je da razvijate duhovni pristup zivotu, popustljivost, toleranciju, saosecajnost, ali nemojte zastraniti u fanatizam ili religioznost.

FORTUNA U DESETOM POLJU
Vazno je da budete istinski korisni svojoj porodici, drustvu ili zajednici, umesto da se opijate razlicitim statusnim simbolima, zatim da tezite ka licnoj dominaciji i moci.

FORTUNA U JEDANAESTOM POLJU
Usmerite svoju paznju ka istinski vrednim ciljevima koji mogu da pomognu Vama i Vasoj okolini, umesto da gubite vreme na neke povrsne odnose i da se nepotrebno eksponirate.

FORTUNA U DVANAESTOM POLJU
Tragajte za izvornom istinom i mudroscu koju treba da prenesete na druge, ali ne gubite osecaj za realne aspekte i prakticne vrednosti zivota.

astrolook

Lara

Old 05-12-2006, 15:58   #10
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA je na dobrom putu
Standardno

radila sam kartu na 2 astro stranice i na svakoj je fortuna na drugome mjestu u jednoj je u 3 kuci a u drugoj je u 10, kako da znam zapravo gdje je?

Old 06-12-2006, 12:24   #11
Prijatelj foruma

Nenita's Avatar

Nenita je offline
Nenita je na dobrom putu
Standardno

Meni je na svakom programu Fortuna u 7. kuci, a na astrocom-u mi je u 6.

Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena

da vidimo gde je cija Fortuna...
Old 06-12-2006, 15:11   #12
Obično gatalo

destiny's Avatar

destiny je offline
destiny je na dobrom putu
Talking da vidimo gde je cija Fortuna...

caparice, tvoja Fortuna je u X kuci, u Raku, na 13,53 stepenu i gradi trigone sa PL i SO sto znaci da je u velikom trigonu (povezane II, VI i X kuca, pa ti vidi! ) ili ti da verujes i zelis da uspes u zivotu, budes priznata u svom poslu, a verovatno da ces imati podrsku, dozu srece na neki nacin (jedino se moze desiti da dodje do gubitka neke imovine, na neki nacin nepravedno, nasilno), ali ces sve to ti vratiti i uspeti, ne brinem ja za tebe...
vojvotkinjo, pa recimo da ta tvoja Fortuna ti daje "srecne" okolnosti kad je komunikacija u pitanju, reci, knjige, i pomalo podrsku da mozes raditi kao ucitelj, predavac, novinar, pisac, voditelj (ili ti sve sto je povezano sa recima, a ipak u javnosti), ne znam samo koje aspekte pravi...ali verovatno da si ti ta koja uvek nadje prave reci sa bracom, sestrama, okolinom uopste...
nenita, kako sam ja nesto racunala, tvoja Fortuna je u VI kuci, na 13,33 Lava i gradi sekstil sa SA i trigon sa Kironom, sto ce reci da gledas na vece stvari u zivotu (ne na one beznacajne), da od sebe zahtevas dosta na polju posla (samodisciplina, sopstveni napredak) kako bi mogla da se posvetis i pomognes drugima, cini mi se da ima tu indikacija za poziv nekog vodje (grupe ljudi koji se bore za nesto, doktor, veterinar... )
moja Fortuna je u X kuci, na O,54 Lava i gradi sekstil sa AC, nije lose, nije lose...

jub,jub,jub
mozda

Nikad neces odrasti mali veseljace...

Fortuna
Old 07-01-2007, 12:59   #13
Obično gatalo

Makišon's Avatar

Makišon je offline
Makišon je na dobrom putu
Standardno Fortuna

Najpoznatija Arapska tačka je ona koja je vezana za lični Mesec, to je tačka Fortune. Ona je potpuno preživela sva vremena, dok je većina drugih formula zaboravljena, i tek retki astrolozi ih koriste danas. Fortuna predstavlja realnu poziciju odnosa Sunca i Meseca projektovanu od Asc. Ukoliko je Mesec u prvoj četvrti, tada bi lični Mesec (tačka Fortune) bio u prvoj četvrti od Asc, jer ako se posmatra Sunce, a Mesec je na 90 stepeni od njega, Mesec raste i odnosi se na natusa od Asc, a ne od Sunca. To bi bilo dovođenje opšte u ličnu poziciju, samim projektovanjem od Asc. Ako je rastojanje Sunca i Meseca oko 30 stepeni, u tom slučaju Fortuna se nalazi u 2. kući, jer je to taj odnos, ugao između njih. Drugim rečima, ono što se odnosi na Sunce na samom nebu, u ovom slučaju se svodi na nivo Asc. Ako je Mesec u opadanju, u toj poslednjoj balzamičnoj fazi, poslednjih 45 stepeni do konjunkcije sa Suncem, Fortuna je skoro izvesno u XII kući, eventualno Xi u zavisnosti od veličine kuća ali svakako - u opadanju. To je ono što se uzima kao stepen ličnog Meseca.
Zašto se ova tačka naziva Fortunom, i zašto predstavlja ono što bi bila tačka sreće? Osnovna simbolika Meseca je da prima - on prima zrake Sunca i dalje ih prenosi, u njemu je doista opisana sudbina. Međutim, pri posmatranju ličnog Meseca, smatra se da on ukazuje na lični potencijal, na ono što natus može dobiti. Mesec je mesto gde osoba prima i daje, vrši razmenu, a kroz lični Mesec opisana je i količina sreće. Koliko je natus nekada davao - toliko će sada primiti. U duhovnom smislu bi se moglo govoriti da je čoveku dobro postavljena tačka Fortune, u meri u kojoj je nekada davao. Davati podrazumeva razviti kanal tačke Fortune kroz koji će se kasnije moći dobijati. Stoga se ova tačka tumači kao mesto kroz koje se natusu nešto «sipa», kroz taj kanal ide neki dobar, povoljan događaj. Lični Mesec će, zapravo, prenositi potencijal za lični dobitak natusa.

formula za arapsku tačku fortune: ascendent + Mesec - Sunce

Old 07-01-2007, 13:01   #14
Obično gatalo

Makišon's Avatar

Makišon je offline
Makišon je na dobrom putu
Standardno

Fortuna u seriji 1

Kada su Sunce i Mesec u natalnoj karti u konjunkciji, tačka Fortune se nalazi na samom Asc. Tako pomračeno Sunce, ili sama konjunkcija svetala, bi značenje Fortune opisala kao «Sretan što je živ». Sunce/Mesec konjunkcija, zajedno sa dobro postavljenom Fortunom na Asc (u dobrim aspektima, i sa sretno postavljenim dispozitorom), nezavisno od toga kakvi su Sunce i Mesec donosi dobru sreću. Za konjunkciju Sunca i Meseca, kaže se da u osnovi ukazuje na nedostatak vitalnosti, jer Meseca nije bilo u samom trenutku rođenja. Najbolje što osoba može da dobije, u ovom slučaju, je spiritualna podrška jer, kada su Sunce i Mesec u konjunkciji, to ne ukazuje na dobar potencijal za fizički razvoj. Naprotiv, treba biti veoma oprezan u tom smislu, jer postoji mogućnost da osoba ima nedostatak jednog svetla. Ali šta može u ovom slučaju biti benefično, što bi se odrazilo na nju samu, 1. kuću? Osoba može biti veoma dobar kanal za dobijanje kakve posebne energije. Ako je natus Sunce, u konjunkciji sa Mesecom, i Fortuna i Asc su u konjunkciji - on bi mogao imati vrata, kroz koja dobija energiju, upliv, podršku u duhovnom smislu. Ali po pitanju fizičkog opisa treba biti jako oprezan, jer osoba koja nema Mesec u trenutku rođenja, može imati nedostatak fizičke snage, vitalnosti i slično. Jedina tačka, na koju će se snažno odraziti ova kombinacija svetala, je podrška neba i zemlje - osoba je otvorenija, bolji je kanal za primanje određenih upliva sa strane.
U osnovi Fortuna i predstavlja Lični Mesec koji nije vidljiv, u trenutku rođenja.

Fortuna i serija 2

Ako bi se Tačka Fortune našla u drugoj kući, to bi značilo da Mesec u trenutku rođenja raste, i značilo bi da osoba ima sreće u sticanju novca, u materijalnom dobitku, uživanju u hrani, no samo pod uslovom da je Fortuna povoljno postavljena. Kroz tačku Fortune se sipa sudbina onoga što je natus nekada davao - ukoliko je ona povoljno postavljena u spiritualnom smislu, osoba je u prethodnom životu imala postupak davanja, i sada ima sreće da dobija. Ljudi koji dobiju na nagradnoj igri ili lutriji, ili na drugi način imaju sreće sa novcem više nego što bi se očekivalo, imaju taj blagoslov Fortune u 2. kući, preko vladara 2. kuće ili, različito aspektirana sa vladarem 2. Ovo je dosta povoljna pozicija za Fortunu, koja je lični Mesec, i priroda sticanja je ovde dosta bliska.

Fortuna i serija 3

Povoljno postavljena Tačka Fortune u seriji simbolike 3. kuće, ukoliko je aspektirana sa vladarem treće kuće, sa Merkurom, ili u Blizancima je veoma dobra za komunikaciju, način razmišljanja, izražavanja. Daruje razvijena intuicija, postoji snažna inspiracija, sposobnost za pisanje, natusu znanje dolazi samo, i može se dobiti kroz te uvide. Ako je Merkur ono što se sipa natusu, 3. kuća ili nešto u datoj simbolici, natus će dobiti sreću kroz sve što je vezano za znanje, pisanje, putovanja, trgovinu.Ukoliko u horoskopu postoji neaspektirana Fortuna, ne može se reći da postoji sreća kroz tu simboliku na koju kuća ukazuje, jer samo ono što ovu tačku najbolje aspektira, može kanalisati energiju, dobru sreću koja stiže natusu kao karmička nagrada. Tačka Fortune je samo potencijalno srećna, ona ne daruje obavezno.

Fortuna u seriji 4

Povoljno aspektirana, ili postavljena sa Mesecom, vladarem 4. kuće, ova tačka ukazuje da sreća natusu ide kroz imovinu, kroz kuće, porodicu u kojoj je rođena. Fortuna može biti u aspektu sa vladarem 4 kuće, i nalaziti se u 5. kući, da vladar 4. kuće bude Venera – tada sve pozicije treba iskombinovati, jer će natus dobijati kroz simboliku kompletne kombinacije.
Vladar Fortune je planeta koja će najkonkretnije ukazati na materijalizaciju onoga što je osoba dobila, i šta će sa tim biti kasnije, da li će osoba sa tim biti sretna. Ona je kao Asc, nematerijalna tačka, a vladar je kao i vladar Asc, predstavlja konkretizaciju, materijalizaciju. Fortuna sa serijom 4 može biti vrlo sretan znak, za osobu koja je rođena u dobroj porodici, u zemlji u kojoj živi može imati puno sreće, može dati dobar duševni mir, u meri u kojoj je dobro postavljena u horoskopu.
Ukoliko nije dobro postavljena, ili je loša sa dispozicijom, a Sunce i Mesec već jesu u kvadratu, opisaće mesto gde ste trebali davati, ali sada natus neće biti u prilici da dobije. Ukoliko nije povoljno aspektovana, ona neće obavezno davati. Nema sumnje da će osoba koja razvija efekat davanja imati dobru Fortunu, jer je to lični Mesec.

Fortuna u seriji 5

U znaku Lava, dobrom odnosu sa Suncem, ili vladarem 5 polja, može dati vrlo velika zadovoljstva kroz sve što je vezano za stvaranje, kreiranje. Ovaj položaj imaju svi ljudi koji u ličnom horoskopu imaju ovu rastuću fazu Meseca, tzv. ispupčeni Mesec, koji ide ka punom Mesecu, što je jedna od najboljih faza. On daruje sreću u svemu što osoba bude želela da stvori, takođe i u ljubavi, sa decom, kao da je natus imao sreću sa roditeljima, jer su Sunce i Mesec u dobrom aspektu. Kada se nalazi u 5. kući, odnosi se na decu, ali daruje i dobar protok, finu genetiku, pa se od dobrih roditelja stvaraju se dobra deca. Faktor kreativnosti je ovde izuzetno naglašen, a ako je Sunce u dobrom aspektu sa Fortunom i veliki dobitak je izvestan, što je jedna od najboljih manifestacija. Stoga ako je Sunce povoljno aspektira, a naročito jer je to Mesečeva tačka, ako Sunce lepo gleda Mesec, ili lični Mesec - što je Fortuna, natus će dobiti Sunce - slava, poziciju u društvu, fizička snaga, zdravlje, sve što bi se moglo poželeti.
Peta kuća je jedna od najboljih kuća u horoskopu kada govorimo o životu na zemlji, zato je važno posmatrati da li Fortunu povoljno aspektuje Sunce, ili je ona možda u znaku Lava, pri čemu je važno, i da je Sunce dobro postavljeno, u 5. kući ili lepo aspektovano od vladara 5. kuće. Šta god od navedenog postoji, Fortuna u sebi ima deo Sunčeve energije koji je greje.

Fortuna u seriji 6

Ovo nije posebno snažno, ni povoljno mesto za Fortunu, jer sve što nju ovde može učiniti sretnom, nije vezano ni za Sunce, ni za Mesec, već pre svega za sreću u radu. Osoba je sposobna da nešto stvara, vredan je radnik, i sretna je u tome. Samo ukoliko je veoma povoljno postavljena, u simbolici 6. polja, ona će dati konkretnije rezultate. Ukoliko je dobro postavljena, veća je sreća ako natus nekome služi, ako pomaže, ili se bavi lečenjem.
Potrebno je biti oprezan sa idejom da osoba sa ovim položajem, može biti srećna u zdravlju. Dovoljno je da je ova tačka malo ugrožena, da se vidi da je natus oštećen kroz zdravlje, ili je u kakvom zdravstvenom problemu

Fortuna u seriji 7

Kako bi u natalnom horoskopu postojao ovaj položaj Fortune u 7. kući, Sunce i Mesec moraju biti u opoziciji - roditelji su bitno različiti u osnovi, a osoba sreću pronalazi u drugoj strani. Sreća nije kod nje nego kod drugih ljudi, kao da natus jedino kroz svog partnera može dostići sreću, koju nije imala u svom životu, ili nedostaje u njegovom genetskom materijalu. Ljudi koji imaju Sunce/Mesec opoziciju, dobrim delom nose u svojoj prirodi opasnost, da prenesu svoju različitost roditelja na svoj bračni život. Već u jednoj četvrtini, oni su opredeljeni da će imati problem sa partnerom - Sunce i Mesec su, bilo u muškom ili ženskom horoskopu, signifikatori za partnere, ono što ih razlikuje je postavka same 7. kuće, i vladara, kao i Venere, možda i nešto iz znaka Vage. Generalno, ovaj položaj delom obavezuje da će i osoba živeti na sličan način svojim roditeljima. Ako je dobro postavljena u 7. kući, lepo aspektirana, u konjunkciji sa benefikom, ili ima dobrog dispozitora, zaključak je da će od loših roditelja, i teškog odnosa među njima, ova osoba napraviti veoma veliko zadovoljstvo kroz odnos sa svojim partnerom. Partner je na neki način prolaz, kroz koji sreća potencijalno dolazi. Međutim, ukoliko je Fortuna «ugašena», loše postavljena, ili pasivna, a treba proceniti - šta je najnaglašenije, (pritom imajući na umu da je što manji orbis - to konkretnija slika), i posmatrati njenog dispozitora koji opisuje realizaciju. Dispozotior je uvek rezultanta - svako ima vladara Fortune, i po dispoziciji će se videti realizacija. Ako je srećno postavljena Fortuna u 7. kući, a dispozitor u 2., natus može imati dobrog partnera, koji će doneti puno novca, ako je dispozitor u 1. - partner će pomoći natusu da sebe definiše, i doneće puno lične sreće.

Fortuna u seriji 8

U slučaju Fortune smeštene u 8. kući, sreća je u simbolici sposobnosti da natus nešto promeni, poseduje sposobnost transformacije, jer je ova kuća mesto velike moći. Za Fortunu u osnovi nije dobro mesto sam položaj u ovom polju, jer i sam Mesec ne bi voleo da se ovde pronađe. To može biti osvežavajuće, ili jako ugrožavati natusa, ali ako je ova tačka dobro postavljena - on ipak ima mogućnosti: može biti odličan kanal, srećan u otkrivanju tajnih znanja sila, ezoterije, okultnog, imati sreće u opasnim situacijama, ili voleti da kontaktira sve što je blisko smrti. Može voleti sve što je opasno - to mogu biti adrenalinski sportovi, sigurno ima zadovoljavajući seksualni život, ali i više od toga, osoba u najpovoljnijoj varijanti traži da živi kroz rizik blizak smrti.

Fortuna u seriji 9

... je veoma povoljna pozicija, jer je to prenesen trigonski odnos Sunca i Meseca, projektovan od Asc. Natus može imati veću sreću kroz unuke, nego kroz sopstvenu decu, a sigurno je materijalizacija u životu nešto kasnije. Postoje sreća i zadovoljstvo kroz znanja, fakultet, studije, inostranstvo, značajna mogućnost života izvan domovine, razvoj viših stanja. Posmatrati vladara Fortune i dispoziciju koji će opisati realizaciju ovih želja.

Fortuna u seriji 10

Postoji mogućnost da natus doživi sreću kroz karijeru, kroz razvoj sopstvene ličnosti, ali je ovako položena Tačka Fortune teža pozicija jer bi Mesec u 10. kući. bio u prirodnom padu. Ako bi natus samo na taj način - kroz izgradnju karijere, mogao dostići sreću, on mora biti u određenom naponu da bi se to stvaralo. Ako je dispozitor dobar, osoba će nastaviti ovim putem, ali to ipak nije najbolje mesto za Fortunu. Sigurno će ovaj položaj doneti da osoba uspe u životu, ali sreća je nešto drugo, pa ljudi mogu biti relativno srećni kroz svoju ambiciju što ne donosi neminovno i užitak.

Fortuna u seriji 11

Ukoliko je Fortuna u 11. kući, u kombinaciji sa vladarem ili Uranom, natus ima neočekivanu dobit, postojanje iznenadnih povoljnih okolnosti tokom života, može biti veoma lepo voljena u životu, i imati sjajnu sreću, podršku od strane prijatelja. Ovako položena Fortuna ukazuje na mogućnost ostvarivanja planova, naročito ako je dispozitor dobar, a opisuje i da će natus ostvariti sve svoje želje.

Fortuna u seriji 12

Tačka Sreće u kombinaciji sa elementima iz serije 12 nije najpovoljnija. Ovo je rizično mesto, jer je u horoskopu osobe, Mesec u fazi krajnjeg opadanja. Na nivou ciklusa života, ovo je faza izdaha, u kojoj natus nešto završava, zato je za ovaj život ključno, staviti poslednju tačku na nešto. Ovo može biti i mesto ispita.. Ukazuje na dobru prethodnu inkarnaciju, daje snažnu psihičku strukturu, osećaj sigurnosti u svemu. Treba proveriti šta aspektira ovu Fortunu, kako bi se procenilo šta će doneti sreću natusu. Ako je to nešto iz serije 3 (Merkur, vladar 3), to mogu biti tajna znanja. Ukoliko aspektira iz serije 10, profesija kojom se osoba bavi može biti jako dobra, ako se osoba bavi simbolikom 12. kuće, nešto metafizičko, skriveno, neobično, daleko. Ako je Fortuna u 12. polju neophodno je da je horoskop dosta specifičan, kako bi podržao ovakav položaj, i povoljno ga izrazio.
U suprotnom, ovako položena Fortuna će doneti osećaj gubitka natusu, osećaj sreće u dubini, na nesvesnom ili podsvesnom nivou, u moru, dalekim prostranstvima, eventualno životu u inostranstvu. To su mesta gde osoba može biti sretna, ali samo ukoliko je dobro postavljena.

Last edited by uspavana; 22-09-2007 at 14:48..

Old 10-02-2007, 22:21   #15
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Registrovan: Dec 2006
LosT_in_SpaCe je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by princgora VIdi Poruku
Meni su rekli za Fortunu koja mi je u direktnoj konjukciji sa ASC(a ona spada u Arapske tacke ,zar ne?),da znaci da imam andjeosku zastitu i da sam na neki nacin obelezena.
Koliko sam ja shvatila,Fortuna uvek pomaze bez obzira na to gde se nadje,pojacava dobre aspekte,ublazava lose.

Part of Fortune in Ascendant and Parallel Ascendant: Furnishes pabulum for soul-growth in the personality and environment through efforts of the Physical Body.

Kazhu da Fortuna na AC znachi da ce osoba celog zhivota biti "gladna" znanja, a sve to u cilju pronalazhenja svoje sushtine, te ce celog svog zhivota tragati upravo za nechim shto bi je "zasitilo" u tom psiholoshkom smislu. Jer, ako se Fortuna vec smatra tachkom srece - osoba sa ovim polozhajem stiche tu 'srecu' istrazhivanjem svog karaktera i svog psiho-bica...
Daklem, velike "rezerve" snage u zhivotu
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules