ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 16-04-2010, 23:06   #76
Vladarka
Obično gatalo

Vladarka's Avatar

Vladarka je offline
Registrovan: Apr 2009
Vladarka je na dobrom putu
Thumbs up

Quote:
Originally Posted by interglossa VIdi Poruku
Moj otac je vise bio odsutan no prisutan u mom zivotu, inace smo dosta putovali...posle i on sam...pa su se moji razveli sa mojih 27 godina, a pre toga nisu ziveli prilicno zajedno...tj. sporadicno jer ga majka nije htela prati po njegovim putovanjima...

moja cerka ima opoziciju Sa i Su - i to mislim da joj daje da otac ne zivi sa nama...

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...rbp=&rs=0&ast=

Pa da, SO u opoziciji sa SA daje da se zivi i odrasta bez muskog autoriteta, sve u svemu otac nije tu, ili nije pravi autoritet.
Kao i SO u 12. polju ili osmom, izbuseno sunce, u losem znaku, vladar cetvrte ili desete u padu ili egzilu.... Los aspekt SO sa MA ili SA, los aspekt SA i MA

Imam i ja SO u 12. polju u ribama, imala sam najboljeg caleta na svetu (trigon sa JU u sco)
ali je umro od posledica pica i duvana, iako je prestao da pije godinu dana pre nego sto sam se rodila, a pusenje je ostavio kada sam se rodila, vec tada je imao lose zdravlje... Umro je kada sam ja imala 14. NIje samo sunce faktor vec imam konjukciju MA i SA.
Submit to Digg   Zivot bez oca Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 16-04-2010, 23:29   #77
spomenka
Druid

spomenka's Avatar

spomenka je offline
Registrovan: Nov 2009
spomenka je na dobrom putu
Standardno

pridružujem se i ja...

ja sam odrastala bez tate, hvala Bogu živ je, al nikad zapravo nije prisutan tj. ne živi s nama od kad znam za sebe.
prije je kao živio, tj. dolazio je vikendima- i tako 11 godina, onda je nešto kratko živio s nama (al i tad je odlazio), a sad ga viđam rijetko (jednom godišnje)....

ne znam, čitala sam negdje da neptun u desetoj kući (kojeg imam) daje život s jednim roditeljem, tj. život sa majkom samo!

evo, pa ako netko još zapazi nešto u mom natalu, neka napiše, baš me zanima?

(nema poveznice u mom natalu između venere i plutona, al su vladari desete i četvrte kuće u kvadratu!)

Old 17-04-2010, 00:33   #78
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Sunčica VIdi Poruku
E sada ne znam kakav je bio u govoru da malo pomognem, desilo se to kada je mama imala 11 godina, ali nije imao problem sa alkoholom.
Sa alkoholom je imao problem moj otac, jeste ga ostavio ali je bilo kasno, i mislim da bih mogla da ga opisem kao sitnicavog, nisam ga bas najbolje upoznala, ne znam da li da kazem na zalost ili srecu, bio je tezak covek.
Sve mi se nesto cini da ti svog dedu gledas kroz ovog saturna u desetom polju....onda bi mogla da bude prevara svoje zene sa drugom zenom.... ali nisam sigurna da bi se to tako odrazilo na tvoj natal....

[
Quote:
Originally Posted by spomenka VIdi Poruku
pridružujem se i ja...
...
(nema poveznice u mom natalu između venere i plutona, al su vladari desete i četvrte kuće u kvadratu!)

Los odnos venere i plutona ukazuje na los odnos roditelja samo ako su oni vezani za cetvrtu i destu kucu, ili, eventualno, ako su dispozitori sunca i meseca. Sam po sebi los aspket ove dve planete ne mora nista da znaci (kada su u pitanju orditelji).
Naši sponzori
Advertisement

Old 17-04-2010, 01:44   #79
interglossa
Obično gatalo

interglossa je offline
interglossa je na dobrom putu
Standardno

Los odnos venere i plutona ukazuje na los odnos roditelja samo ako su oni vezani za cetvrtu i destu kucu, ili, eventualno, ako su dispozitori sunca i meseca. Sam po sebi los aspket ove dve planete ne mora nista da znaci (kada su u pitanju orditelji).[/QUOTE]

ovo ima moja cerka Ve 90 Pl, Ve vladar 10 i Pl vladar 12.p, ali se ja naravno plasim da gledam...

Ma0Mo u 8 zajedno sa Ve u 8p..
Ma je vladar 4p, Ve vladar 10p ali Ve i Ma nisu u aspektu no zato postoji Ve 90 Pl i 120 Ju, a Ma vladar 4p je 0 Mo i 60 Su, a to isto Su je vladar 8p, a Ju je vladar podznaka...tako da iskreno ne znam da li sam ja Ma 0M0 ili sam Ve90PL 120 Ju u njenom horoskopu...

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...rbp=&rs=0&ast=

Old 17-04-2010, 09:29   #80
jadrankar
Veštac

jadrankar's Avatar

jadrankar je offline
Registrovan: Aug 2009
jadrankar je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Sunčica VIdi Poruku
E sada ne znam kakav je bio u govoru

Sa alkoholom je imao problem moj otac, jeste ga ostavio ali je bilo kasno, i mislim da bih mogla da ga opisem kao sitnicavog, nisam ga bas najbolje upoznala, ne znam da li da kazem na zalost ili srecu, bio je tezak covek.
suncice tvoje soo / simbolika oca u 12 polju (kuca / izolacija, bolnica ,itd.....)prirodna kuca riba ciji je vladar neptun /vlada narkoticima.alkoholom .tebi je tvoje soo u opoziciji sa jupi/neumerenost u konzumiranju jela pica ...itd sto vec daje znacenje .zatim tvoj mee /komunikacija je u konj sa tvojim soo i on je sprzen /umanjuje dejstvo i bolji je kad je udaljeniji od soo.

Old 17-04-2010, 10:32   #81
Sunčica
Početnik

Sunčica's Avatar

Sunčica je offline
Registrovan: Mar 2010
Sunčica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by nedda VIdi Poruku
Sve mi se nesto cini da ti svog dedu gledas kroz ovog saturna u desetom polju....onda bi mogla da bude prevara svoje zene sa drugom zenom.... ali nisam sigurna da bi se to tako odrazilo na tvoj natal....
mogu ti reci sta je bilo sa dedom, ali ako ti je zanimljivo da vezbas necu jos.... meni je ostavilo jak utisak kako me je astrolog pitala: "Sta se desilo sa majcinim ocem?" moj odgovor je bio: "Umro je." a ona je napravila cudnu gestikulaciju i nije mi nista rekla...

Quote:
Originally Posted by jadrankar VIdi Poruku
suncice tvoje soo / simbolika oca u 12 polju (kuca / izolacija, bolnica ,itd.....)prirodna kuca riba ciji je vladar neptun /vlada narkoticima.alkoholom .tebi je tvoje soo u opoziciji sa jupi/neumerenost u konzumiranju jela pica ...itd sto vec daje znacenje .zatim tvoj mee /komunikacija je u konj sa tvojim soo i on je sprzen /umanjuje dejstvo i bolji je kad je udaljeniji od soo.
da,da... zenio se tri puta i na kraju ostao sam u kuci, kada su brat i sestra otisli od kuce i preterivao u alkoholu, ostavio ga je par godina pre nego sto je umro, ali bilo je kasno, umro je u julu 2008.
retko sam ga vidjala, malo intenzivnije tokom osnovne skole, naravno nije imao nikakav uticaj na mene.

Old 18-04-2010, 10:54   #82
Zizue
Obično gatalo

Zizue's Avatar

Zizue je offline
Zizue je na dobrom putu
Standardno

Kod mene Sa u X u svom sedishtu u konjukciji sa Ne u X,i 0° Ur koji je vladar 12k,i pravi 0° So,0°Me,0°Ne,180°Ju i 120° Mo. Sa 90°AC i 60°Pl. Mesec pravi trigon sa Suncem,i kvadrat sa Marsom.
Oca nikada u zivotu nisam videla,niti imam pojma ko je.
Ne znam samo da li ja kroz Saturna u X posmatram dedu kao ocinsku figuru,jer sam sa njim odrasla.
Shto se tice muskaraca,vazda u njima trazim ''oca'',sve stariji i ozbiljniji.

Old 18-04-2010, 15:10   #83
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

Ja sam totalno zbunjena u simbolici 4 i 10 tj. kod odabira što bi bio otac a što majka.

Uvijek sam gledala oca kroz 4 jer počinje u vodoliji i uran je vladar, a tata je bio expert za računala, svu moguću tehniku, tenkove, oružja, logistiku...Bio je i profesionalni vojnik, i u ratu. Živio je samo sa majkom, njegov tata ih je napustio kad su mu bile 2 godine i bio je odvratan čovjek koji ih je tukao i pio.
Moj tata je bio sušta suprotnost njemu. Stvarno je bio dobar, pošten, naivan, svima bi uvjek pomogao. Uvjek je bio podrška.
Znam da često pluton u 4 kući zna donjeti neke čudne događaje u djetinjstvu i obitelji, ako gledam da je tata 10. kuća onda se poklapa, ali ja ga ipak držim za 4. A opet, 10 je lav. Mada ako ga gledam kroz 4 ta 10 upravo bude 6..dakle njegov posao i zdravlje. Vojnik, računalni majstor...to mi se opet uklapa u simboliku 4 kuće...

A mama je domaćica, naknadno završene srednje škole. Iz patrijahalne obitelji. Uvjek mora biti u pravu...opet mi ona spada pod sunce, jer mora uvijek biti u centru.

A tata je umro sa mojih 18. prošle godine kada je saturn gazio moj mjesec.
Sunce mi je u 12, a to bi bila derivatna očeva 8 kuća...a ako gledamo derivatne, vladar 6 je sunce u 8, a sve to u mojoj 12toj. Dakle uklapa se. Tata je bio dosta bolestan i dosta je bio i po bolnicama. I opet uran je onda na vrhu 12 derivatne u jarcu, a dispozitor saturn u 12toj..a tu je i neptun koji je donjeo dosta raznih dijagnoza koje nisu bile uvijek iste.

Kad pogledam derivatne, očeva 8 i 12 su zapravo krcate

Old 18-04-2010, 15:24   #84
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Standardno

Suncice, tvoju kartu vise ne mogu da najdem....secam se konjukcije meseca i neptuna...to nam ukazuje na tajne u domu iz kog potices...Hajde, ispricaj nam pricu, izgleda da je bas nesto neobicno....i postavi kartu da mozemo da ispovezujemo.

Old 18-04-2010, 19:27   #85
Marlen
Veštac

Marlen's Avatar

Marlen je offline
Registrovan: Mar 2009
Marlen je na dobrom putu
Standardno

Moji roditelji se traljavvo slazu ponekad, imam Ve90Pl

Nego, moj sin nema kontakt sa ocem od prvog rodjendana. So0Ur u 12, So vladar 6 a Ur 12. Nema logike.
Ali, na IC ima Mo0Sa a na MC Ma0Pl, jaka opozicija, mnogo gadno za oca i majku..... ja mislim da sam ja ova ludaca Mo0Sa u 4, a otac Ma0Pl jer je sportista i radi u tajnoj sluzbi...ali So je na pr 120Sa i 60 taj Pl, pa mozda ne bude strasno
od ostalih aspekata koje pominjete, nista, So nista MO, Ve neaspektovana...

Psi laju, karavani prolaze...

Old 18-04-2010, 19:34   #86
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Standardno

Tebi su venera i pluton vadari 4. i 10, tako da ima smisla.

A ima smisla i karta tvog sina. Sunce u 12 kuci - otac koga ne zna (dvanaesta kuca-ono sto je skriveno, nepoznato...)

Isto tako, vladar 10 je u cetvrtoj, a rekli smo vec da kada vladar jednog od ta dva polja dodje u drugo, jedan roditelj malo vrsi funkciju oba.

Old 23-04-2010, 23:22   #87
Sunčica
Početnik

Sunčica's Avatar

Sunčica je offline
Sunčica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by nedda VIdi Poruku
...Hajde, ispricaj nam pricu, izgleda da je bas nesto neobicno....
Deda je imao tumor na mozgu, posle otpustanja iz bolnice, koliko mi je poznato nije imao nikakvu operaciju (ne znam) dosao je kuci, prenocio i ujutro kada su svi otisli iz kuce, izvrsio je samoubistvo
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules