ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 16-10-2009, 21:49   #31
Ramona
Druid

Ramona's Avatar

Ramona je offline
Registrovan: Jan 2009
Ramona je na dobrom putu
Standardno

Sta sve moze simbolizovati gubitak jednog ili oba roditelja? Naravno mislim na rani gubitak..

Old 16-10-2009, 22:05   #32
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Registrovan: Jul 2007
Hekata je na dobrom putu
Standardno

Mislim da je kriva 12.kuća. a nasledstvo od roditelja je u 8.kući, e sad može da je umro ili se razveo kad je bila mala i ostavio joj svoj deo od razvoda!
Videla sam dosta karti koje imaju to Mo u 12 ili So, i svi imaju gubirat roditelja, ili bolesne roditelje!
Meni je tata bio dijabetičar od kad znam za sebe, umro je u mojoj 21 godini, mama je večito nešto bila bolesna, ali nije to nešto što je sprečavalo opstanak porodice i da budemo normalna porodica!
Onda jedna drugarica je sa 2*Ovna, u 12 kući, i to 90*saVe u blizancima, majka umrla, u njenoj 2 godini....
Submit to Digg   Zivot bez oca Reply With Quote

Old 16-10-2009, 22:14   #33
smaragd
Švrća

smaragd's Avatar

smaragd je offline
smaragd je na dobrom putu
Standardno

tina
jedino ovaj kvadrat sa mc vidim kod obje

Old 16-10-2009, 22:16   #34
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Registrovan: Oct 2009
uranija je na dobrom putu
Standardno

zene evo jos nesto,sunce u 12-oj,otac alkoholicar?pa neptunovska je kuca,pice,a nasledstvo u zdravlju reumica u nogama,tacnije kolenima,jupiter u konj sa uranom?bolje mi je kad se bavim trcanjem,he,jupiter u trigonu sa asc

Old 16-10-2009, 22:18   #35
Bosnian GirL
Veštac

Bosnian GirL je offline
Registrovan: Sep 2008
Bosnian GirL je na dobrom putu
Standardno

evo ja sam tipican primjer odrastanja bez oca..on je Hvala Bogu ziv..ali nije nikad ga bilo kad mi je trebalo i to mu necu nikad oprostiti ni zaboraviti a gle cuda..prije mjesec dana smo ipak dosli u kontakt..ali da ce se vratiti to ne vjerujem..

Old 16-10-2009, 22:25   #36
smaragd
Švrća

smaragd's Avatar

smaragd je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Bosnian GirL VIdi Poruku
evo ja sam tipican primjer odrastanja bez oca..on je Hvala Bogu ziv..ali nije nikad ga bilo kad mi je trebalo i to mu necu nikad oprostiti ni zaboraviti a gle cuda..prije mjesec dana smo ipak dosli u kontakt..ali da ce se vratiti to ne vjerujem..
ja sa mog nikad nisam upoznala,ni stupila u kontakt niti zelim,ima i gorih od tvog
ali bas me zanima da li se to vidi u mojoj karti?

Old 16-10-2009, 22:32   #37
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Registrovan: Oct 2009
uranija je na dobrom putu
Standardno

smaragd,sunce ti je u vagi na izgorenom putu(od 15*vage do 15*skorpije) a i pravi kvadrat sa mesecom(razvod ili sukobi sa ocem) i mc-om

Old 16-10-2009, 22:35   #38
smaragd
Švrća

smaragd's Avatar

smaragd je offline
Standardno

tako sam i mislila,hvala uranija.mada mislim da ima jacih pokazatelja od ta 3 klasicna

Old 17-10-2009, 03:09   #39
Chither
Veštac

Chither je offline
Registrovan: Sep 2007
Chither je na dobrom putu
Standardno

Da ne budem dosadna, ali te opozicije So i Mo kao i konjukcije apsolutno nisu pravilo. To govori o naravi roditelja ali o njihovom zdravlju, psihickom ili fizickom u praksi nikako. Ja sam ziv primer opozicije So i Mo, imam 25 god., roditelji su mi u sasvim skladnom braku - a karakteri su im bukvalno 180 stepeni razliciti. Takodje primeri iz mog okruzenja gde su So i Mo u konjukciji, kod vecine se to odrazilo na majku a ne na oca, ili samo na njihov odnos.
Meni je najzanimljivije da u ovakvim slucajevima posmatram bracu i sesetre.
Tako npr. devojka koju sam postavila kao slucaj br. 1 ima kartu http://slike.hr/slike/j3_f9ea5.gif.html
a njena sestra http://slike.hr/slike/mirjana_9d484.gif.html - otac preminuo 1996. godine.

Prva je imala 12 a druga 21 godinu kada im je otac umro

A postavicu i kartu svog oca i njegovog brata. Obojica nisu imali kontakt sa mojim dedom - njihovim ocem 30 godina.

otac http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...ST-u1180390984

stric http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...ST-u1180390984

Kao sto vidite, slicnosti posebnih nema, a isti roditelj je u pitanju.
Kod mene se So 0 Sa nije odrazilo na los odnos sa ocem - naprotiv, imamo fantastican odnos, ali moj otac i njegov otac skoro da se nisu ni poznavali.

I dalje tragam za tim sta je to sto ukazuje na nedostatak uticaja oca u zivotu...u savremeno doba, majka moze da nadje momka, muza ili kako god zeli da ga nazove koji ce deci igrati tu figuru, ali sama cinjenica da su odbaceni od strane oca ili da njega vise nema, na osobu i njen emocionalni razvoj jako utice...dakle hajde da dodjemo do toga koji su to faktori koji ukazuju na to.
Naši sponzori
Advertisement

Old 17-10-2009, 03:29   #40
zorana
Obično gatalo

zorana je offline
Registrovan: Apr 2009
zorana je na dobrom putu
Standardno

SO u XII (mada Shmisha, a i vecina iz mog okruzenja tvrdi da je meni SO na samom Asc, to mora biti zbog moje urodjene skromnosti, ahem) i ugrozen MO.

Moji se jesu razveli, mozda i to ne bi bilo tako strasno samo po sebi da se nisu razveli kao u americkim filmovima i da majka, brat i ja nismo bili prinudjeni da u roku od 48 sati pobegnemo iz zemlje. Bez obzira na sve, otac i ja smo imali dobar odnos i uvek smo se lepo slagali, razlog verovatno lezi i u tome sto SO nije previse ugrozeno. Kako se SO u XII manifestovalo? Prvo, mi smo posle njegove smrti saznali da je vodio ... hm ... antijupiterski nacin zivota, da se tako izrazim. Ili aflikovanojupiterski. Mada bi neko ocekivao alkohol sa vodenim suncem u vodenoj kuci, moj otac nikada okusio alkohol nije, vec je gajio veliku ljubav prema zenama (narocito tudjim) i prema igrama na srecu. Da naglasim, nista to nije bilo tragicno, ipak Ca nije violentan znak.

Sa druge strane, moj pradeda je imao SO u Aq 180 SA u Le, moj deda je imao isti taj aspekt, imao ga je i moj otac i ima ga moj brat. Svi sinovi imaju lose odnose sa ocevima i to cak i nije imalo veze sa tim, da li su ocevi odlazili, bili porocni, prisutni ili brizni i pozrtvovani, nekako ta "spona" nikada nije uspostavljena kako treba i odnosi su zategnuti, hladni i grubi.

SVI u kuci imamo SO u XII, kao i MO na poslednjim stepenima, mami mojoj je otac umro kada je imala 15, majka kad je imala 14, MO joj je u VIII, tetki je MO u XII i SO u VIII.

Old 17-10-2009, 03:40   #41
Chither
Veštac

Chither je offline
Registrovan: Sep 2007
Chither je na dobrom putu
Standardno

Ja i dalje mislim da je kod starijih ljudi - baba i deda, malo diskutabilno vreme rodjenja...mislim ljudi, 1925 ili 1930 u nekoj zabiti koja nije Beograd, ko je jos gledao na sat. Meni je baba iz Crne Gore...dok je bila ziva pitala sam je par puta kad je tacno rodjena a njena izjava je bila od reci do reci : "Majka mi je rekla da je bilo hladno i da je opadalo lisce". I njoj u krstenici pise 11. oktobar a ona sa vagom nije imala apsolutno nikakve veze. Svi i dalje u familiji veruemo da je bio 11. septembar jer je zena bila klasicna devica. U gomili slucajeva su krstenice izgorele u II svetskom ratu, a oni se i nisu bas previse interesovali za te podatke, tako da cast izuzecima ali proverite!

Old 17-10-2009, 04:24   #42
zorana
Obično gatalo

zorana je offline
Registrovan: Apr 2009
zorana je na dobrom putu
Standardno

Kod mene 100% tacno, provereno na nekoliko mesta. I svi podaci identicni.

Old 17-10-2009, 09:48   #43
ajde
Obično gatalo

ajde's Avatar

ajde je offline
Registrovan: Mar 2008
ajde je na dobrom putu
Standardno

evo kontam, da ako poredimo kartu mladjeg i starijeg deteta,
gde je starije vec ima dosta godina, da se smrt oca i ne mora tako markantno odrazit u karti, kao kod mladjeg

elem .. u karti strica i oca, ako uzememo da je 4-otac
cudno da je u obe predstavljen sa zenskom planetom, mesecom, i to s losijim dignitetima..
mozda ima neka caka koja tu kaze da majka preuzima ulogu oca u kuci

a kod "sestre" pa mladjoj je otac Me spaljen od So koje je u padu.. i 5 stepeni je od vrha 8 kuce

dok kod starije vladar oca SA u izgonu odlazi u suprotno polje i u opoziciji je sa vladarom tog suprotnog polja koje je bez dostojanstava...

al kako su neki aspekti separacioni.. mozda jedino ostaje da se prate direkcije

Old 18-10-2009, 10:32   #44
mala_m
Obično gatalo

mala_m je offline
Registrovan: Aug 2007
mala_m je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by marijana511 VIdi Poruku
A sta je to skolski primer??? To je ono zbog cega sam i otvorila temu. Smrt tj. kratak zivot roditelja moze da se vidi na osnovu ugrozenosti Sunca i Meseca, polozaja vladara IV i X, tranzitnih uticaja i sl. Dakle ne mislim konkretno ni na smrt, ni na klasican razvod vec na uopste nedostatak oca u zivotu, sta god da se dogodilo sa njim.

A zasto si ti skolski primer? I ja imam So 0 Sa u opoziciji sa Mo. Cak tvoje So ima i 0 sa Ju, a Mesec deluje ugrozenije. I to sam primetila kod vecine ovih primera na temi, i mojih i koji su ostali ostavljali, da je kod mnogih Mesec po aspektima u goroj poziciji od Sunca. Vidim i ti si vaga...pa mozda su devojke bile u pravu, Sunce je u vagi najslabije, pa samim tim i najpodloznije losim uticajima malefika. Kod nekih se to odrazilo na karakter (ocevi koji su ostavljali svoju decu) a kod nekih na zdravlje.
Sto opet naravno ne znaci da se to dogodilo svim vagama koje imaju lose polozeno Sunce, niti da se to dogadja samo vagama.
Nemam pojma zašto je rečeno "školski primjer",ali kad sam bila mala(2g), moja majka se rastala od oca (neposredno prije razvoda moja majka je bila kod neke žene koja je napravila natal njoj i meni i rekla da se vidi da će mi roditelji biti rastavljeni, te da vidi saobraćajnu nesreću i smrt mog oca u njoj). nažalost, to se zbilja i desilo 25 godina kasnije.
e sad koji su to točno pokazatelji hmhm...
mislim da je bilo riječi o lošem aspektu između sunca i mjeseca, vladaru 8. kuće koji mi je u 4., uran i mars u 4. . Ne znam točno kako je uspjela vidjeti baš saobraćajnu. i kako se to iščita da će se desiti nekom mom (majka/otac) a ne meni ako je u mojoj natalnoj.....

Old 18-10-2009, 19:21   #45
nevena34
Početnik

nevena34's Avatar

nevena34 je offline
Registrovan: Jun 2009
nevena34 je na dobrom putu
Standardno

Evo i ja da se nadovezem na temu...nisam nikakav ekspert ali mi se cini da sam u natalu svog deteta prepoznala ovo o cemu govorite:
http://i36.tinypic.com/1zz0120.gif
Mislim na kvadrat vladara 4. i 10. Njen otac tj. moj bivsi muz ne ucestvuje u njenom odrastanju *jer mu je tako lakse*!!! Sta vi mislite?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules