ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

re:
Old 01-10-2009, 13:10   #16
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Arrow re:

Quote:
Originally Posted by dadiska VIdi Poruku
Ja sam primetila da izmedju sebe imaju los aspekt vladari Asc,5,7 i Ve je umesena, cak vladari 5,7 i Ve prave i los aspekt na sam Asc!
U poslednjem primeru je ukljestena 7, a cesto je i vladar 7 u 6 i 12 kuci!
Ispravi me Shmisho...
Ne mora da znači da će aflikacije automatski da blokiraju opciju sklapanja braka, mogu samo doneti probleme u braku ~ što kod tebe se može potvrditi i Marsom koji ti je na kraju VII polja. Kod tebe postoji opcija dva braka, jer ti je vladar VII u dvojnom znaku i ima sep.180° sa vladarom I polja. Mars u VII [barem po TA] obično donosi razvod. Dodatno, drugi brak je "onaj pravi" jer osa III / IX koja se gleda za drugi brak je ~ Venera O° Pluton O° vrh III polja. A opet, s druge strane može jednostavno da ti u život dovede samo čoveka koji je razveden ili je udovac sa jednim muškim detetom...

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 01-10-2009, 13:29   #17
dadiska
Moderator

dadiska's Avatar

dadiska je offline
Registrovan: Sep 2007
dadiska je na dobrom putu
Standardno

Shmisho ja sam mislila na one karte sto si postavila,njih sam gledala! Ali u svakom slucaju hvala!

edit
Old 01-10-2009, 14:04   #18
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Talking edit

Quote:
Originally Posted by dadiska VIdi Poruku
Shmisho ja sam mislila na one karte sto si postavila,njih sam gledala! Ali u svakom slucaju hvala!
Kod mene očigledno i dalje retro Merkur... iako ga dao Bog imam takvog blesavog i u natalu

Što se tiče ovih čartova ~ važi isto ~ s jedne strane postoje te teške aflikacije, ali u isto vreme i njihova svesna odluka da ne stupe u brak ~ što bi najverovatnije bilo zbog uticaja Sunce & Uran ~ u najvećem broju to su O° i 60° a u dva čini mi se je 180°/90°

17.10.1965. 05h00 Kovin ~ ona živi sa njenim "suprugom" već 26god nevenčano ~ ona ima interesantan čart ~ a i on...

... on ne želi da se "ženi" iako je eto, sa njom toliko dugo i imaju dvoje odrasle dece [ 04.06.1961. nemam vreme rodjenja za sad]

Ovo je po meni neka varijacija na temu "život bez braka ~ tj, potpisanog ugovora" zar ne?

Last edited by Shmishonja; 25-10-2009 at 17:17.. Reason: 2 u 1

Old 01-10-2009, 17:32   #19
Chichak
Švrća

Chichak's Avatar

Chichak je offline
Registrovan: Apr 2009
Chichak je na dobrom putu
Standardno

Evo karte zenske osobe,ona se sa ovim muskarcem zabavljala godinama i sada imaju dete,pri tom on je vec u zvanicnom braku,pa evo karti "srecnog" trougla..
http://img34.imageshack.us/img34/3624/zensko.gif

A evo i njegove karte:
http://img34.imageshack.us/img34/4036/musko.gif

Old 01-10-2009, 19:08   #20
leonardo
Švrća

leonardo's Avatar

leonardo je offline
Registrovan: Jan 2009
leonardo je na dobrom putu
Talking

Ne znam da li je dozvoljeno da navedem odakle sam prepisala tekst, pa ću zato taj detalj preskočiti i navesti faze koje je potrebno proći prilikom analize ove teme.
BRAK

1. Najpre posmatramo 7. kuću i planete koje se nalaze u njoj.
2. Posle toga gledamo gde je otišao vladar 7. kuće, kao kako je položen i aspektovan.
3.Zatim uzimamo prirodne signifikatore za brak, a to su uvek venera, mesec u muškom, odnosno sunce u ženskom horoskopu. Razmatramo njihov položaj u znaku, kući i najvažnije u aspektima.
4. Na kraju ćemo pogledati i sam znak oblasti koju izučavamo, a to je znak vage (prirodne 7. kuće).

1.Sedma kuća

-Vrh 7. kuće i znak u kome se nalazi reći će nam šta osoba očekuje od braka, kao i kako on počinje. zatim gledamo znak u koji se 7. kuća nastavlja
-dalje gledamo koja planeta je u 7. kući, koje prirode, iz koje kuće dolazi i kako je aspektovana. ukoliko ima više planeta posmatramo ih redom jer one ukazuju na sam tok dešavanja.

2. Vladar sedme kuće

-Vladar 7. kuće je najznačajniji faktor za brak. Ako kroz vrh 7. kuće vidimo ono što osoba očekuje od braka, kroz vladara 7. kuće vidimo ono što će osoba i dobiti, analizirajući kuću i znak u kojem se vladar 7. nalazi kao i aspekte koje prima.
*za vladara 7. kuće posebno su neudobne sledeće kombinacije:

1.Vladar 7. kuće u dvojnom znaku, a to po opasnosti ide ovim redom
-u Vodoliji, što je šesto jedan od najneudobnijih znakova za brak jer je on znak razvoda. Pored toga može ukazati i na više brakova kao i svi dvojni znaci, ukoliko je dobro aspektovan možemo dobiti sliku braka sa razvedenom osobom.

-u Blizancima,jer ni jedan znak ne ukazuje više na račvanje na dve strane, više brakova, razdvajanje, dve paralelne veze....

-u Ribama, koje su same po sebi takjne, a brak je javna i legalna ljubav, pa u ovom znaku vladar 7. kuće može da ukaže na tajne veze u braku, ali i na najveći mogući broj brakova, naročito ukoliko je još pod lošim aspektom Neptuna.

-u Raku, jer je takođe u pitanju dvojni zna, ali manje opasan u odnosu na prethodne, predstavlja porodicu a brak je osnova porodice.

-u Vagi, ovo je poslednji dvojni znak i najmanje opasan, jer i sam predstavlja veze i brak. Ukoliko je vladar 7. loše aspektovan govori o nestabilnosti u braku, osim u slučaju kada je venera kao dispozitor vladara 7. u vagi perfektno postavljena, tada ukazuje na dva braka.

2.Vladar 7. u nekoj od promisorskih kuća (12, 8, 6)

-vladar 7. u 12. kući je često veoma loš pokazatelj za brak, jer govori o tajnama i uglavnom donosi neverstvo partnera.

-vladar 7. u 8. kući, mnogo svađe i strasti, ponekada smrt braka ili partnera, samo ukoliko je izuzetno dobro postavljen, a ostali faktori ne potvrđuju krah bračne zajednice, ovaj brak je naglašeno obojen erotikom.

-vladar 7. u 6. kući, problemi sa partnerom može biti ugroženo njegovo zdravlje, ili partner loše utiče na zdravlje same osobe. Partner je ovde tajnovit, jer je 6. kuća zapravo 12. (tajne) od 7. (partner).

3. Prirodni signifikatori braka

Kada je razmotrena 7. kuća i njen vladar, pogledaćemo kako je položena i aspektovana Venera, kao opšti signifikator braka. Pozcija venere je obavezno jedan od najsigurnijih pokazatelja bračne sreće. U muškom horoskopu gotovo jednaku važnost ima i pozicija Meseca, a u ženskom Sunca. A ukoliko su ove planete pod snažnim aspektima i pozicijama po znaku i kući, onda će biti i bitni pokazatelji za sudbinu braka.

4. Znak Vage

Ona uglavnom nije važan faktor ali će samo dopuniti ono što smo od dominantnih pokazatelja zaključili. Pogledaćemo koje se planete u njoj nalaze, kako su aspektovane i kojim kućama vladaju. Ukoliko nema planeta, koja kuća počinje u vagi, pri čemu nam je simbolika date kuće ona koju treba uklopiti sa sa ostalim pokazateljima braka.
- ako 12. kuća počinje u Vagi -tajna ljubav u braku
- ako 8. kuća počinje u Vagi- lako razvod ili udovištvo
- sa 7. kućom u Vagi - naglašena važnost braka
- sa 4. kućom u Vagi - stabilan porodičan život kroz brak i slično

ASPEKTI KOJI RUŠE BRAK

-Venera u lošem aspektu sa Uranom. Ovde jedna ili druga osoba ne prihvataju nikakvu odgovornost i teži slobodi, po svaku cenu.
razvod često zbog prevare koja je otkrivena. Skandal.

-Vladar 7. kuće u lošem aspektu sa Uranom -isto kao i prethodno

-U ženskom horoskopu Sunce, a u muškom Mesec u lošem aspektu sa Uranom

-Venera u lošem aspektu sa Marsom-svađe i tuče, previše strasti i nekontrolisane energije, ljubomora.

-slično je ako su Sunce (u ženskom) i Mesec (u muškom) u lošem odnosu sa Marsom

-Venera u lošem aspektu sa Mesecom-I kod muškaraca i kod žena ovo donosi nezadovljstvo brakom i gubitak ljubavi kroz porodičan život.

-Venera u lošem aspektu sa Plutonom(naročito deluje u malom orbisu)-smrt braka, a tek ponekad i smrt partnera. Ovo je priroda "Lilit" i znak bogomoljke.

-Loš aspekt vladara 1. i 7. kuće-antagonizam karaktera, a naročito nepovoljno ako su u pitanju Mesec i Saturn jer tada može ukazati na nedostatak braka

-Retrogradna Venera-kasnije dolazi do braka ili su u njemu problemi i rastave ili ukoliko je veoma loše postavljena do braka i ne dođe

-Venera u 12.kući-ljubav samo u tajnosti

-vladar 7. retrogradan i u 12.kući

-vladar 7. ili Venera na 29 stepeni bilo kog znaka

ASPEKTI KOJI ČUVAJU BRAK

-Venera u dobrom aspektu sa Saturnom. Ovo je najbolji aspekt za trajnost braka.

-Vladar 7. kuće u dobrom aspektu sa Saturnom. Osoba lako prihvata bračnu obavezu i održava vernost

-Venera ili vladar 7. u dobrom aspektu sa Jupiterom. I Jupiter i saturn su planete legalnosti, ovde osoba ne želi da izađe iz braka, pre svega zbog udobnog života.

-U žensko horoskopu Sunce, a u muškom Mesec u dobrom aspektu sa saturnom ili Jupiterom.

-Venera u dobrom aspektu sa Mesecom jer brak i porodica čuvaju ljubav.

OSA PRVE I SEDME KUĆE

-Važno je uočiti da li neka planeta pravi aspekte sa osom ASC/DESC. Ako je taj odnos loš simbolika planete će reći šta ometa brak, u dobrom odnosu planeta čuva brak.

Planete u dobrom odnosu sa osom ASC/DSC

-Mars pravi povoljan aspekt sa ovom osom, brak se održava na temelju strasti i seksualnosti
-Ako je upitanju Venera-nežna i ljubavna osećanja održavaju brak
-Ako je to Mesec, dom i porodica su faktor koji održava brak.

Planete u lošem odnosu sa osom ASC/DSC

-Mars-svađe
-Neptun -prevare
-Pluton-možda smrt prekida brak.

Sve što sam navela sigurno se već negde nalazi na forumu, ali možda nije loše da se podsetimo pre nego što krenemo sa analizama.

Da li mislite da bi prilikom sagledavanja ove teme trebalo analizirati i 3. kuću, način razmišljanja osobe, i iskazivanja slobodne volje?

Jer kao što je primetila

mala_m "...... nitko nema baš horoskopske predispozicije da bude doživotno sam. Većinu puta ne smatramo ono što nam se nudi dovoljno
.... pa radije ostanemo sami...."

Last edited by Vojvotkinja; 30-12-2013 at 21:13..

re: da se dodam...
Old 01-10-2009, 22:58   #21
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Smile re: da se dodam...

Quote:
Originally Posted by leonardo VIdi Poruku
Da li mislite da bi prilikom sagledavanja ove teme trebalo analizirati i 3. kuću, način razmišljanja osobe, i iskazivanja slobodne volje?

Jer kao što je primetila

mala_m "...... nitko nema baš horoskopske predispozicije da bude doživotno sam. Većinu puta ne smatramo ono što nam se nudi dovoljno
.... pa radije ostanemo sami...."
Da ~ naravno ~ a i treba gledati i Merkur / Uran / a.t. Duha {Slobodne Volje}

:D
Old 02-10-2009, 00:34   #22
dadiska
Moderator

dadiska's Avatar

dadiska je offline
dadiska je na dobrom putu
Standardno :D

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
17.10.1965. 05h00 Kovin ~ ona živi sa njenim "suprugom" već 26god nevenčano ~ ona ima interesantan čart ~ a i on...

... on ne želi da se "ženi" iako je eto, sa njom toliko dugo i imaju dvoje odrasle dece [ 04.06.1961. nemam vreme rodjenja za sad]

Ovo je po meni neka varijacija na temu "život bez braka ~ tj, potpisanog ugovora" zar ne?
Evo njene karte...

http://i36.tinypic.com/29egcu8.gif

Meni ovde upada u oci Ve0Ma koji kvadrira Sa i Ur0Pl, pa on ne zeli da se vezuje.....

Old 02-10-2009, 08:43   #23
VIDANA
Obično gatalo

VIDANA's Avatar

VIDANA je offline
Registrovan: Jul 2007
VIDANA je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Nem' mi tu

Ako imaš primer neki ~ al da je osoba starija od 50godina ~ piši
~evo ja cu ,,dati,, jedan primer ako nije problem
27.06.1958.god., Jajce, u 14.00h,

ON je ziveo skoro 20godina sa zenomu vanbracnoj zajednici,
nisu imali dece,vise nisu u tom braku i nece biti...,
ali ne razumem zasto neko uopste zivi tako dugo i bez smisla ...?

natalna karta

mislim da ima lose postavljenu veneru-u 8.kuci u blizancima...,znaci puno strasti i prepirke,a i vaga mu je 12.polje-znaci moze biti neka tajna ,skrivena veza ili ljubav ali druga,jer je venera u dvojnom duplom znaku ...znaci drugi brak zvanican -jupiter u 12polju i dobar odnos sa mesecom u 1.kuci....
...........mozda sam nesto i lupila ali to je neko moje vidjenje.......

Last edited by Shmishonja; 25-10-2009 at 17:14.. Reason: 2 u 1

Old 04-10-2009, 13:49   #24
leonardo
Švrća

leonardo's Avatar

leonardo je offline
leonardo je na dobrom putu
Standardno

Možda sam malo preambiciozno krenula u ovu avanturu preskočivši “po neki razred iz osnovne škole astrologije” ali šta ću kada me ova tema privukla, kao I mogućnost da mozgam nad kartama ljudi koje ne poznajem a nisu direktno uključeni , bez bojazni da ću vežbajući izvršiti bilo kakav uticaj na njihove živote.

Pokušaću da analiziram osobu rođenu27.06.1950. http://img143.imageshack.us/img143/8...950beograd.gif

1.Rak / Bik, desc u Škorpionu,
Ono što je meni markantno I što mi je prvo privuklo pažnju je
- Venera u sedištu na 29 stepeni bika u opoziciji sa Mesecom u škorpionu u 7. kući.

o Znači vladar ascedenta u opoziciji sa dispozitorom Sunca.-veoma naglašen aspekt koji govori o nemogućnosti da se pronađe prava ljubav, koji ukazuje na trajno nezadovoljstvo koje muči osobu I to najverovatnije po pitanju partnerskih odnosa jer se Mesec nalazi u 7. kući. Možda ukazuje I na to da se majka ove osobe meša u emotivan život I ne odobrava njen izbor partnera, na to dodatno ukazuje I

o Kvadrat Meseca sa svojim dispozitorom Plutonom, (koji je ujedno I vladar 7. kuće) u 5. kući u lavu. Možda govori I o osobi koja impulsivno reaguje,
koja će najveće transformacije doživeti kroz 5. polje.
Mesec nema više ni jedan aspekt osim ova dva.

- Pluton u 5. u lavu u sekstilu sa Merkurom u 2. kući u blizancima I sekstilu sa Neptunom u 6. kući u vagi koji je u injkonjukciji sa Venerom u biku (kranji dispozitor).

o Osobu privlače inteligentni I kreativni partneri

o Možda zato što neptun dolazi iz 12. kuće a nalazi se u 6. ukazuje I na mogućnost ostvarivanja tajnih emotivnih veza u poslovnom okruženju.
(6. neću gledati kao kuću koja govori o zdravlju osobe)

- I to sa osobom koju poznaje iz rane mladosti,( Sunce u 3. kući u konjukciji sa Uranom) , sa kojom je bila dugogodišnji Prijatelj, ali koja je zauzeta, možda sklona alkoholu, obmanama eksplozivne prirode. (Sunce kvadrat, mars I neptun).

- Venera u kvadratu sa Jupiterom, na neki način zabranjena I društveno ne prihvatljiva ljubav.

Koliko sam blizu istini?

Re:
Old 11-10-2009, 17:55   #25
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Thumbs up Re:

Quote:
Originally Posted by leonardo VIdi Poruku
Pokušaću da analiziram osobu rođenu27.06.1950. http://img143.imageshack.us/img143/8...950beograd.gif---
Koliko sam blizu istini?
Sve je odlično protumačeno ~ skoro kao da je i poznaješ ~ osoba je inače načelnik kadiologije i često je imala tajne veze sa kolegama i nadredjenima... zato je toliko naglašena opcija VI & XII polja...

Nema dece {tj. ne može da ih ima} tako da je svu snagu V polja prenela na svoje pacijente o kojima brine kao o svojo porodici

Old 12-10-2009, 00:14   #26
Chither
Veštac

Chither je offline
Chither je na dobrom putu
Standardno

Daleko sam od strucnjaka, i tesko da mogu da se bavim detaljnim tumacenjem ali ovako kada samo preletim pogledom preko karata skoro kod svih se vidi da su licnosti koje su u sukobu same sa sobom, neodlucne, podeljene...
Ipak mi nije jasna ova karta ni malo http://img225.imageshack.us/img225/8...a1904vrsac.gif 30.07.1904. Vladar VII u svom sedistu, na samom desc-u, a ni ostale planete nisu tako lose postavljene.
Jel se baio neko ovim primerom?
Naši sponzori
Advertisement

Old 12-10-2009, 08:03   #27
Ramona
Druid

Ramona's Avatar

Ramona je offline
Ramona je na dobrom putu
Standardno

Quote:

Nema dece {tj. ne može da ih ima} tako da je svu snagu V polja prenela na svoje pacijente o kojima brine kao o svojo porodici

Kako bi ovo mogli objasniti, tj. da nema djece? Meni ne djeluje bas izricito losa karta na tom polju..

Old 12-10-2009, 08:21   #28
Billy
Obično gatalo

Billy's Avatar

Billy je offline
Registrovan: Dec 2007
Billy je na dobrom putu
Standardno

V polje u neplodnom znaku.
Vladar V polja,SO je peregriniran i veoma oštećen konjukcijom sa UR,kao i 90*MA. Dispozitor SO je MO,koji je u padu,ide ka vrhu VIII polja i u snažnoj je aplikacionoj opoziciji na VE.
Iako postoji SO120*JU koji donosi inače veliku zaštitu,ovde ne može da poništi ovako loše aspekte,a s obzirom da je JU vladar XII i VIII,njegova benefičnost je delimično umanjena.

Astrometeo prognoze

Old 12-10-2009, 08:33   #29
Ramona
Druid

Ramona's Avatar

Ramona je offline
Ramona je na dobrom putu
Standardno

znaci nije pilo vode sto je SO u plodnom znaku niti tih 120 s JU.. toliko o mojoj teoriji da ako postoji tracak sanse da nije sve izgubljeno..

Old 12-10-2009, 08:39   #30
Billy
Obično gatalo

Billy's Avatar

Billy je offline
Registrovan: Dec 2007
Billy je na dobrom putu
Standardno

U principu su retke ovakve situacije.
Da je JU vladar nekog benefičnijeg polja,onda bi se njegov uticaj snažno osetio,ali ovako...
A svetla su jako ugrožena i još su na malefičnim nekretnicama,kao i sam JU. Ne ispuštajte nikad fiksne zvezde iz vida,jer nekad snažnije deluju nego same planete i njihovi aspekti.

Astrometeo prognoze
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules