ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 17-09-2006, 01:35   #31
zelenooka
Početnik

zelenooka's Avatar

zelenooka je offline
Registrovan: Sep 2006
zelenooka je na dobrom putu
Standardno

Astroloske kuće:

# 1. kuća - predstavlja osobu, spoljni izgled, genetsko nasledje, onos prema ljudima i životu, psihu, intelekt, temperament, vrline i mane...
# 2. kuća - znaci imetak, novac, bogatstvo, zaradu, poslovnost....
# 3. kuća - predstavlja odnose sa drugim ljudima, ukazuje na bracu, sestre, rodjake poslovne partnere, susede, trgovinu, putovanje, promenu mesta, ucenje, masovne medije...
# 4. kuća - je u vezi sa zavicajem, poreklom, roditeljima, verskom i politickom pripadnoscu. Kolevkom i grobom.
# 5. kuća - ljubav, seks, materinstvo i ocinstvo. Zabavu, igre na srecu, kocku, vaspitanje, obrazovanje, umetnost i kreativnost.
# 6. kuća - se odnosi na svakodnevni zivot i rad, posao, profesiju, saradnike, potcinjene, sefove, zdravlje.
# 7. kuća - predstavlja brak, udruženja, zajednicki život, protivnike, sudstvo, ugovore, poslovne partnere.
# 8 kuća - je u vezi sa stradanjima, smrcu, bolestima i bolnicama. Gubicima, nasledjem, okultizmom, crnom magijom.
# 9kuca - ukazuje na daleka putovanja, strane zemlje, filozofiju, astrologiju, metafiziku, religiju.
# 10 kuća - znaci uspon i vrhunac u zivotu, cast dostojanstvo, polozaj, karijeru, uspeh, profesiju, ambiciju, oca.
# 11 kuća - predstavlja prijatelje, vernost, veze, odnose, planove...
# 12 kuća -se odnosi na tajne neprijatelje, , nevidljive prepreke, ogranicenja, rat, ropstvo, zatvor, kazne, teske hronicne bolesti, izgnanstvo, psihicke smetnje, iskusenja, nostalgiju.

Planete:

SUNCE

Upravlja: Lavom
Egzaltacija: Ovan
Egzil: Vodolija
Pad: Vaga

Graficki znak: heliosov stit ili beskonacni krug (tacka simbolizuje unutrasnje "ja")
Predstavlja: volju za moci, licnost, ego
Kljucna rec: unutrasnje ja
Anatomija: srce, gornji deo tela, leda, slezina, cirkulacija, sperma, desno oko muskarca i levo zene

Sunce je osnovni izraz coveka kao pojedinca. Ukazuje na sposobnost rukovodjenja i uspesnost. Predstavlja musko nacelo, oca, muza i muskarca u celini.

Upravlja zdravljem, vitalnoscu, autoritetom i rukovodecim mestima, rangom, titulom, visokim polozajem, napredovanjem, dostojanstvom, energijom, osecanjem identiteta i sposobnoscu za sticanje iskustva.

Njegovo delovanje je osnazujuce i daje vitalnost. Polozaj Sunca u natalnom horoskopu oznacava centar Vase vitalnosti i podrucje aktivnosti na kojem zelite da zablistate.

MESEC

Upravlja: Rakom
Egzaltacija: Bik
Egzil: Jarac
Pad: Skorpija

Graficki znak: mesec u prvoj cetvrti
Predstavlja: domacinstvo, potrebu za negovanjem
Kljucna rec: emocije
Anatomija: grudi, stomak, ravnoteza tecnosti u telu, probava, sekrecija zlezda sa unutrasnjim lucenjem, levo oko kod muskarca i desno oko kod zene

Uticaj meseca je veoma vazan zbog toga sto je planeta najbliza Zemlji i zbog toga sto se brzo krece kroz zodijak. Mesec predstavlja zensko nacelo: majku, suprugu i zenu u celini uzev.

To su instinkti, raspolozenja, plima i oseka, faze, prijemcivost, fluktuacije, osecanja, uobicajene navike i refleksno delovanje. Mesecevo delovanje fluktuira i menja se. Ono upravlja licnim interesima, zeljama, potrebama i magnetizmom, rastom i plodnoscu, potrebom za dodirom, sposobnoscu upliva na druge i svescu.

Mesec istovremeno upravlja tecnostima, robom, prodajom, plovidbom, pivarstvom, negovateljstvom, trgovinom i javnoscu u celini uzev.

Tamo gde Vam je Mesec u natalnom horoskopu podlozni ste emocionalnim usponima i padovima.

MERKUR

Upravlja: Blizancima i Devicom
Egzaltacija: Vodolija
Egzil: Strelac, Ribe
Pad: Lav

Graficki znak: krilati bozanski slem
Predstavlja: intelektualni poriv, nacin izrazavanja
Kljucna rec: sposobnost promisljanja
Anatomija: nervni sistem, mozak, vid, usta, jezik, respiratorni sistem, ruke i sake, opsti vladalac svih hormona

Nikada se ne nalazi na udaljenosti vecoj od 28 stepeni u odnosu na Sunce. Smatra se neutralnim. Upravlja razumom, sposobnoscu komunikacije, svescu, spretnoscu, racionalizacijom, transmisijom, recima, misljenjem i culnim percepcijama.

Njegovo delovanje je brzo, neizvesno i kratkotrajno.

Oznacava putovanja (posebno krace puteve), bracu i sestre, decu, cinovnistvo, govor, pisanje, knjigovodstvo, sekretarske poslove, aktivnosti vezane za susedstvo, pisma i postanske komunikacije, saobracajna sredstva, trgovinu, emotivni potencijal i tehniku.

Polozaj Merkura u natalnom horoskopu pokazuje gde i na koji nacin najbolje komunicirate.

VENERA

Upravlja: Bikom i Vagom
Egzaltacija: Ribe
Egzil: Skorpija, Ovan
Pad: Devica

Graficki znak: ogledalce tastine boginje Venere
Predstavlja: drustvenu afirmaciju, osecanje vrednosti
Kljucna rec: naklonost
Anatomija: grlo, brada, obrazi, culo ukusa, bubrezi, jajnici, unutrasnji reproduktivni organi, venska cirkulacija, receptori u kozi

Nikada nije udaljena vise od 46 stepeni u odnosu na Sunce. Venera je planeta ljubavi a u davno doba su je nazivali "manji dobrocinitelj".

Upravlja umetnoscu, kulturom, estetikom, posedovanjem, partnerima, lepotom, sarmom, dobrim ukusom, sentimentalnoscu, slatkisima, bojama, harmonijom, poezijom, slikarstvom, nakitom, pevanjem, dramom i muzikom.

Venerino delovanje je nezno i harmonicno. Ova planeta upravlja emotivnim kontaktima, neznoscu, moralnim karakterom, brakom i svim vrstama saveza. Takodje upravlja drustvenoscu, sklonostima, luksuzom, zadovoljstvom, postovanjem.

Ovo je planeta ljubavi i senzualnosti a ne seksa. Polozaj Venere u natalnom horoskopu ukazuje na aktivnosti ili oblasti zivota u kojima stvarno uzivate.

MARS

Upravlja: Ovnom i Skorpijom (suvladar)
Suvladar: Skorpije
Egzaltacija: Jarac
Egzil: Vaga, Bik
Pad: Rak

Graficki znak: koplje i stit boga rata, Marsa
Predstavlja: akciju, agresivni poriv, inicijativu
Kljucna rec: energija
Anatomija: misicni sistem, eksterni reproduktivni organi, glava i lice, crvena krvna zrnca, motoricki nervni sistem, besika, nadbubrezna zlezda

Mars upravlja Vasom animalnom prirodom, zeljom i seksualnom energijom. Ukazuje na ambiciju, snagu, moc, konstruktivnost, rad, teznju, takmicarski duh i smrt.

Upravlja hirurgijom i operacijama, oruzjem, ratom, nesrecama, zapaljenjima, ranama i posekotinama, opekotinama, nasiljem, alatom, gvozdem i celikom. Svojevremeno je bio poznat kao "manji zlotvor".

Delovanje Marsa je iznenadno, samosvesno i uznemirujuce. Njegov uticaj proizvodi destrukciju, bes i borbenost ali takode daje i hrabrost i snagu.

Polozaj Marsa u natalnom horoskopu ukazuje na oblast u koju ulazete najvise energije.

JUPITER

Upravlja: Strelcem i Ribama (suvladar)
Suvladar: Ribe
Egzaltacija: Rak
Egzil: Blizanci
Pad: Jarac

Graficki znak: prvo slovo grcke reci koja oznacava boga Zevsa
Predstavlja: dobronamernost i zastitnistvo
Kljucna rec: ekspanzija
Anatomija: arterijska cirkulacija, jetra, bedra, kukovi, stopala, desno uvo, gornji deo cela, glikogen i masna tkiva, pankreas

Upravlja bogatstvom, slobodnim vremenom, velikim poslovima, visim umom, optimizmom, visinom, rastom, moralnoscu, prosperitetom, prepustanjem uzivanjima. Odgovoran je i za visoko obrazovanje, filozofska razmisljanja, aspiracije, sport, srecu, duga putovanja, lov i naklonost prema zivotinjama.

Jupiter je sudija, zakonodavac i onaj koji pruza pomoc. Svojevremeno Jupiter je bio poznat kao veliki dobrocinitelj. Njegovo delovanje je sredeno i podstice zdravlje i rast.

U natalnom hroskopu Jupiter ukazuje na aktivnosti koje Vam lako polaze za rukom kao i na nacin na koji rado provodite slobodno vreme.

SATURN

Upravlja: Jarcem i Vodolijom (suvladar)
Suvladar: Vodolije
Egzaltacija: Vaga
Egzil: Rak
Pad: Ovan

Graficki znak: srp Kronosa, boga vremena
Predstavlja: poriv za sigurnoscu i bezbednoscu
Kljucna rec: ucitelj
Anatomija: koza, skeletni sistem, zubi, ligamenti, kolena, levo uvo, organi cula sluha, zucna kesa, paratiroidna zlezda, telesne belancevine

Upravlja oblikom disciplinom, odgovornoscu, organizacijom, ambicijom, sposobnoscu ostvarivanja karijere, ogranicenjima, putovanjima i zakasnjenjima. Saturn vlada i teorijom, naucnim zakonitostima, starim osobama, strpljenjem, utvrdivanjem termina, tradicijom. konvencionalnoscu, ortodoksnoscu i valjanim koriscenjem vremena.

Predstavlja nacela istinitosti, ucvrscivanja, mudrosti i starenja. Njegovo delovanje je sporo i trajno.

Saturn je naredbodavac horoskopa,svojevremeno poznat kao "veliki zlotvor".

Polozaj Saturna u natalnom horoskopu ukazuje na podrucje od izuzetne vaznosti u Vasem zivotu, na kojem kroz brojne uspone i padive ucite svoju "zivotnu lekciju".

URAN

Upravlja: Vodolijom
Egzaltacija: Skorpija
Egzil: Lav
Pad: Bik

Graficki znak: izvedeno slovo "H" po Herselu, astronomu koji je otkrio ovu planetu 1781. godine
Predstavlja: slobodarki poriv, "sveto nezadovoljstvo"
Kljucna rec: onaj koji budi
Anatomija: visoko-mozdane funkcije, telesni elektricitet, zglobovi

Upravlja otkricima, originalnoscu, naukom, elektricitetom, magijom, okultnim, svetloscu, astrologijom, psihologijom, rendgenskim zracima, avionima i uvidom u prirodne zakone. Ovo je planeta futurista, humanista, intelektualaca, ekscentrika, boema, egoista i utopista.

Takode upravlja i stvaralackom voljom, iznenadnim promenama, evolucijom i diktatorima, individualizmom, ingenioznoscu, pobunama i autonomnoscu.

Njegovo delovanje je iznenadno, neocekivano i cesto nasilnicko. Uran krsi tradicije, neutralan je i bespolan, i mnogi smatraju da on predstavlja visu oktavu Merkura i da je prva transcendentalna planeta. Najnovija istrazivanja povezuju Uran i sa elementarnim nepogodama, pre svega zemljotresima.

Polozaj Urana u natalnom horoskopu ukazuje na oblast zivota u kojoj Vam se desavaju neobicne stvari, neobicni ljudi ili gde cete i sami biti skloni neobicnim poduhvatima.

NEPTUN

Upravlja: Ribama
Egzaltacija: Rak
Egzil: Devica
Pad: Jarac

Graficki znak: trozubac Posejdona, boga mora
Predstavlja: duhovni poriv, poriv za bezanjem
Kljucna rec: intuicija
Anatomija: kicmeni stub, nervna vlakna, stopala, hipofiza, telepatske funkcije, bela krvna zrnca, kinesteticke funkcije

Upravlja svim aktivnostima vezanim za more, tecnostima, muzikom, pozoristem i televizijom, glamurom, snovima, iluzijom, razocarenjima, duhovnoscu, idealima, misticnoscu, predosecanjima i svim onim sto u zivotu uzimamo bez rezerve. Utice na maglu, naftu, anestetike, laskanje, sve ono sto je nedodirljivo, mirise, unutrasnje culo, sklonost poeziji, bojama i plesu.

Odgovoran je za podloznost drogama, alkoholizmu, za hipohondriju, mesecarstvo, trans, hipnozu, nematerijalno i abnormalno. Neptunovo delovanje je suptilno i postepeno a ponekad i pritvorno. Predstavlja visu oktavu Venere i drugu transcendentalnu planetu.

Polozaj Nepuna u natalnom horoskopu ukazuje na oblast u kojoj ste skloni obmani drugih ali i samozavaravanju. Takode govori o nastojanju da se u odredenoj oblasti pronade ideal.

PLUTON

Upravlja: Skorpijom
Egzaltacija: Lav
Egzil: Bik
Pad: Vodolija

Graficki znak: kombinacija izvedena iz slova P i L po astronomu Perisvalu Lovelu koji je predvideo otkrice ove planete 1930. godine. Druga oznaka predstavlja krst sa mladim meseom u sredini iznad kojeg lebdi beskonacni krug
Predstavlja: poriv za unistavanjem i reformatorstvom, fuziju
Kljucna rec: transformacija
Anatomija: eliminatorni i reproduktivni sistem, hipofiza, abnormalni rast, bradavice, tumori, mladezi

Pluton tradicionalno upravlja donjim svetom i onim sto je skriveno od pogleda, ukljucujuci i nepoznate svetove u nama samima, nase potisnuto i nesvesno "ja".

Predstavlja sve procese replikacije (zacece, umnozavanje, stampanje i slicno). Upravlja i masama, otpacima, subverzijom, atomskom silom i zlocinom; fobijama i opsesijama, sporim rastom, grupnim faktorima, transmutacijama, pocetkom i krajem, rodenjem i smrcu, izolovanoscu. prinudom, nestajanjem, kidnapovanjem, anonimnoscu, bakterijama i virusima.

Predstavlja regenerisanje i degenerisanje. Izlaze sve ono sto se tajno ili prikriveno razvijalo. Upravlja upraznjenim radnim mestima, vodoinstalaterstvom, diktaturama, nepopularnim ciljevima i svim onim sto je ekskluzivno.

Njegovo delovanje je sporo, oprezno i neminovno.

Polozaj Plutona u natalnom horoskopu ukazuje na oblasti u kojima sami, bez pomoci moramo resavati slozene probleme.

Last edited by Merkur; 13-04-2010 at 00:39..
Submit to Digg   Za totalne neznalice! Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 17-09-2006, 01:40   #32
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Registrovan: Aug 2006
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Pa to sam sve procitala !

Lara

Old 17-09-2006, 01:41   #33
zelenooka
Početnik

zelenooka's Avatar

zelenooka je offline
Standardno

Ovo je za početak dovoljno....tek kad ovo znamo napamet možemo dalje.

Dok ovo ne budem znala napamet"ko vodu piti" ja ne prelazim dalje. Tako su mi savjetovali....a molim sve one koji znaju da nam kažu da li je ovo dobar početak učenja.
Tnx

Old 17-09-2006, 01:42   #34
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Tako sam i dosla na petu kucu i naletela na prve nelogicnosi. Da li si citala postove od pocetka?
I samo jos jedna stvar za veceras, a gde je juzin cvor ili kako je ucrtan u karti?

Lara

Old 17-09-2006, 01:43   #35
zelenooka
Početnik

zelenooka's Avatar

zelenooka je offline
Standardno

Najjednostavnije receno, planete predstavljaju glumce, astroloske kuce predstavljaju scenu a aspekti koje planete grade izmedju sebe odnose se na radnju, okolnosti i dogadjaje koji se odigravaju na sceni

Sve sam pročitala od početka....ali ovo što sam copy -paste treba doslovno znati.

Last edited by Nenita; 06-06-2007 at 16:09..

Old 17-09-2006, 01:54   #36
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by zelenooka VIdi Poruku
Sve sam pročitala od početka....ali ovo što sam copy -paste treba doslovno znati.
O. K. Shvatila, a sada sam citala o cvorovima i pokusavala da provalim gde je juzni cvor i kako se obelezava. Medjuti nasla sam Trilijanin post gde kaze:
http://astro.axisdraw.com/forum/show...8&postcount=21
A ja ne vidim u drugoj kuci nista?

Lara

Old 17-09-2006, 01:57   #37
zelenooka
Početnik

zelenooka's Avatar

zelenooka je offline
Standardno

Južni čvor je nasuprot sjevernog i obilježava se sa IC a tebi je u 4. u znaku strijelca

Old 17-09-2006, 02:00   #38
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Južni čvor je nasuprot sjevernog i obilježava se sa IC a tebi je u 4. u znaku strijelca
Pa kako bre covece u cetvrtoj? Zar mi nije severni cvor u petoj a nasuprot pete je valjda jedanesta u kojoj nema nista.
Evo tvoje, tebi je severni u sestoj a nasuprot je dvanesta u kojoj nema nista!

Lara

Old 17-09-2006, 02:03   #39
zelenooka
Početnik

zelenooka's Avatar

zelenooka je offline
Standardno

Draga...u karti koju si napravila ti piše koja je koja kuća brojevima

Mislim da je nama dvjema potreban savjet i vođenje nekoga tko zna. Ovako se samo vrtimo u krug. Možda griješim...nemam pojma, ali ja sam početnik kao i ti i ovo što sam napisala je ono što sam zaključila iz tekstova. Mogu jedino zamoliti nekoga tko ima dovoljno volje i strpljenja da nas usmjeri.

Last edited by Merkur; 06-07-2007 at 01:40..
Naši sponzori
Advertisement

Old 17-09-2006, 02:09   #40
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

To znaci da je tvoj isto u cetvrtoj u znaku vage?
Jel dobro?

Quote:
Mislim da je nama dvjema potreban savjet i vođenje nekoga tko zna. Ovako se samo vrtimo u krug. Možda griješim...nemam pojma, ali ja sam početnik kao i ti i ovo što sam napisala je ono što sam zaključila iz tekstova. Mogu jedino zamoliti nekoga tko ima dovoljno volje i strpljenja da nas usmjeri.
Polako, polako nista ne brini. Samo da se ja naspavam i eto mene za nekoliko dana pa da vidis kako cemo zajedno da tumacimo karte.
Puno ti hvala na strpljenju za juzni cvor.
Tacno bih poludela da moram na spavanje bez da sam ga prnasla.

Lara

Last edited by Nenita; 06-06-2007 at 16:10..

Old 17-09-2006, 02:13   #41
zelenooka
Početnik

zelenooka's Avatar

zelenooka je offline
Standardno

Hehehhe...vidimo seee Mah mah Ima da tumačimo samo tako

Old 17-09-2006, 02:17   #42
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Da a sjeverni u 10. u ovnu.
Znaci da se severni obelezava sa MC. a onda je ostala misterija bar za mene, sta je to meni u petoj kod tebe je u sestoj, onaj mali znakic?

Lara

Old 17-09-2006, 02:18   #43
zelenooka
Početnik

zelenooka's Avatar

zelenooka je offline
Standardno

Ufff...ček da vidim

Ne znam draga...ovo će ostati misterija i za mene dok nam netko odgovori.

Last edited by Nenita; 27-05-2007 at 22:05..

Old 17-09-2006, 02:28   #44
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Ufff...ček da vidim
IC - Imum coeli ?
MC - Medium coeli?
Ovo ostavljam za sutra!
To bi trebali biti severni i juznu cvor s tim sto nema nista o oznaci DC ili bar ja nisam nasla. AC znam sta znaci.

Lara

Old 17-09-2006, 04:09   #45
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

evo vratih se,al kad sam videla sta ste sve ispisale,zamalo ne padoh u nesves'
ma sta sada da dodam kad ste sve lepo napisale,ali ste me zbunile sa ovim cvorovima...dakle merkurice severni cvor koji je dobar ti je u 5 kuci,a juzni ti je onda u 11 (180*),a sto se vi cudite kad je u zenskom horoskopu polozen mars u 5 kuci super znak
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules