ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 16-09-2006, 23:26   #16
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Registrovan: Aug 2006
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Vojvotkinja VIdi Poruku
e, to je ono shto mene isto muchi.Ti ochigledno opovrgavash ono shto pishe u knjigama, ili ja ne znam da tumachim kako treba (bice da je ovo drugo ).Eto na primjer, po Mjesecu u drugoj kuci, reklo bi se da vishe imash sinova nego kceri..Jesam li u pravu?A, Mars u petoj kuci generalno donosi tezhe porodjaje, zato sam te pitala jesi imala takve.Ali eto, ne mora da znachi
Dve devojcice i dva decaka.

Lara
Submit to Digg   Za totalne neznalice! Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 16-09-2006, 23:30   #17
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
TrilianSi je na dobrom putu
Standardno

Moja majka ima u petoj Marsa u konjukciji sa Mesecom, u kvadratu sa Uranom i opoziciji sa Merkurom, ja sam jedinica i nije imala problema na porodjaju

"Gledajte u budućnost...sastaćemo se... vi i ja... tamo..."

Old 16-09-2006, 23:32   #18
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by TrilianSi VIdi Poruku
Moja majka ima u petoj Marsa u konjukciji sa Mesecom, u kvadratu sa Uranom i opoziciji sa Merkurom, ja sam jedinica i nije imala problema na porodjaju
Ehej polako, gde ti ode. Kakve konjukcije i te zezancije, kvadrati i tako to. Ne pravi mi zbrku, daj nesto sto je prostije.

Lara

Last edited by Merkur; 23-09-2006 at 22:36..

Old 16-09-2006, 23:36   #19
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
TrilianSi je na dobrom putu
Standardno

Htela sam samo da kazem da ne mora da znaci zavisi kojom kucom vlada planeta iz pete kuce i planeta sa kojom pravi aspekat

"Gledajte u budućnost...sastaćemo se... vi i ja... tamo..."

Old 16-09-2006, 23:38   #20
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Vojvotkinja je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Merkur VIdi Poruku
Dve devojcice i dva decaka.
neka su ti zhivi i zdravi!
Ti si jako, jako srecna zhena!... ...cetvoro djece, je oduvijek bio moj veliki i jedini san...

Old 16-09-2006, 23:41   #21
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
A da, a sta znace ove planete koje su ucrtane unutar kuce? Mislim sta su one?
U petoj kuci mi stoj Mars i neki znak koji ne mogu da protumacim , kako se to ili sta je to?

Quote:
neka su ti zhivi i zdravi!
Ti si jako, jako srecna zhena!... ...cetvoro djece, je oduvijek bio moj veliki i jedini san...
Hvala, hvala, sto se srece tice jesam, zaista.
A tvoja zelja se moze ispuniti. Ja sam svoje prvo dete rodila u 26-oj. Tako da imas fore, to je jedna divna stvar.
Cekaj, sada cu probati da protumacim tvoje peto polje, vezbe radi. Nego mi ide tesko imam otvorenu legendu i gledam sta koji znak znaci ma ne pitaj.

Lara

Last edited by Nenita; 06-06-2007 at 15:06..

Old 16-09-2006, 23:47   #22
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Standardno

to ti je Sjeverni Mjesec cvor i on pokazuje na shto u zhivotu treba da se usmjerish, radish, neshto chemu cesh se okrenuti za chitav zhivot (ovo za djecu je ochigledno tachno, 4 komada nije mala stvar).Chitav zhivot cesh biti 'podredjena' njima, vjerovatno i poslovima sa drugom djecom ..Neka me isprave, ako grijeshim

Old 16-09-2006, 23:50   #23
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Vojvodkinjo, sta znace ovaj Saturn i Jupiter u tvojoj petoj kuci?

Quote:
to ti je Sjeverni Mjesec cvor i on pokazuje na shto u zhivotu treba da se usmjerish, radish, neshto chemu cesh se okrenuti za chitav zhivot (ovo za djecu je ochigledno tachno, 4 komada nije mala stvar).Chitav zhivot cesh biti 'podredjena' njima, vjerovatno i poslovima sa drugom djecom ..Neka me isprave, ako grijeshim
Pojasni mi malo, kako se to gleda u odnosu na vladara kuce?
I ako sam te dobro razumela, taj znak (sto ne kapiram sta je) je u stvari cvor, pa posto je tu Mesec onda je Mesecev cvor.
Da li sam sada toliko zabrljala da ce mi se Cocci smejati 7 dana!

Lara

Last edited by Nenita; 06-06-2007 at 15:07..

Old 16-09-2006, 23:58   #24
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Standardno

e, vjerujesh li mi da vishe ni sama ne znam.Dvije planete - dvije kontradiktornosti.Saturn koji donosi patnju, ogranichavanje, sputavanje, i Jupiter totalna suprotnost tome... ..Koliko god da chitam i da mi analiziraju i dalje ce mi biti nejasne neke stvari.Posebno oko djece i veza.Jupiter daje puno djece i mnogo veza (za djecu josh ne znam, a do sad sam imala 3 momka sa ovih 25 godina), tako da izgleda Saturn nadvladava svojstva Jupitera.Ali, opet ne mozhe se gledati tek tako.Aspekti su bitni u ovoj prichi ...A mene jedino koche ove opozicije Saturna i Jupitera sa Mjesecom.... ...A ovo ostalo ce valjda biti OK po pitanju djece

Quote:
Pojasni mi malo, kako se to gleda u odnosu na vladara kuce?
I ako sam te dobro razumela, taj znak (sto ne kapiram sta je) je u stvari cvor, pa posto je tu Mesec onda je Mesecev cvor.
Da li sam sada toliko zabrljala da ce mi se Cocci smejati 7 dana!
Mesečevi Čvorovi ovdje su napisali neshto o Mjesechevim chvorovima (bamby je opshirno objasnila znachenje Sjevernog mjesechevog chvora)..Mjesec ti je u drugoj kuci, a ovaj Sjeverni Mjesechev chvor je tebi u Petoj (meni u chetvrtoj)...

Last edited by Nenita; 06-06-2007 at 15:07..

Old 17-09-2006, 00:04   #25
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
e, vjerujesh li mi da vishe ni sama ne znam.Dvije planete - dvije kontradiktornosti.Saturn koji donosi patnju, ogranichavanje, sputavanje, i Jupiter totalna suprotnost tome... ..Koliko god da chitam i da mi analiziraju i dalje ce mi biti nejasne neke stvari.Posebno oko djece i veza.Jupiter daje puno djece i mnogo veza (za djecu josh ne znam, a do sad sam imala 3 momka sa ovih 25 godina), tako da izgleda Saturn nadvladava svojstva Jupitera.Ali, opet ne mozhe se gledati tek tako.Aspekti su bitni u ovoj prichi ...A mene jedino koche ove opozicije Saturna i Jupitera sa Mjesecom.... ...A ovo ostalo ce valjda biti OK po pitanju djece
Vidi ovako, nisi mi objasnila sta znace te dve planete unutar kuce!
Vladalac tvoje pete kuce je Merkur, ako sam ja dobro shvatila.
Ali sta znace i kako se tumace Saturn i Jupiter. U odnosu na sta?

Lara

Old 17-09-2006, 00:07   #26
zelenooka
Početnik

zelenooka's Avatar

zelenooka je offline
Registrovan: Sep 2006
zelenooka je na dobrom putu
Standardno

Evo i ja se pridružujem ovom topicu
Draga...koliko sam ja shvatila prije tumačenja trebaš savladati aspekte....tj naučiti vidjeti šta je konjukcija, trigon, kvadrat i ostalo. Ispravite me ako griješim ali najbolje je početi učiti iz tuđe natalne karte.
Advertisement

Old 17-09-2006, 00:12   #27
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Standardno

Tachno, vladaoc mog petog polja je Merkur koji je otishao u 10-to polje u Ribama.A Saturn i Jupiter se nalaze u petom polju u Vagi (Saturn je tu egzaltiran-mjesto gdje se planete 'najbolje' osjeca, tako da to donekle ublazhava njegova negativna svojstva)...A za JUpiter i Saturn u mojoj petoj kuci ti napisah shta uopshteno (do)nose.Jupiter je srecna planeta koja donosi dobitke u igrama na srecu,m lutriji, donosi mnogo vaspitane djece, srecne i chiste ljubavi, brojne veze, dok Saturn je sushta suprotnost Jupiteru (teshka planeta koja nosi patnje, tugu, malo djece i brige s njima, malo veza...)..Ali kao shto rekoh gore, najbitniji su aspekti koje ove dvije planete prave sa ostalim, kao i aspekti koje vladaoc pete kuce, Merkur, pravi sa ostalim planetama...Je li ishta jasnije?

Old 17-09-2006, 00:15   #28
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by zelenooka VIdi Poruku
Draga...koliko sam ja shvatila prije tumačenja trebaš savladati aspekte....tj naučiti vidjeti šta je konjukcija, trigon, kvadrat i ostalo. Ispravite me ako griješim ali najbolje je početi učiti iz tuđe natalne karte.
Ohhhhh zasto si mi to uradila pa tako sam mislila da je ovim redom trebalo da pocnem.
No dobro, bar da pohvatam nesto.
Nego, zasto kazes iz tudje karte? Pokusavam da rastumacim Vojvodkinjinu kartu i poredim sa svojojm.
Nekako mislim ako budem tumacila svoju, bice mi lakse, zato sto mogu da poredim, kao na primer ovo sa decom.
I samim tim postavim pitanja vezana za nejasnoce.
A vezbacu sa tudjim kartama da vidim kako mi napreduje tumacenje, zar ne?

Quote:
Tachno, vladaoc mog petog polja je Merkur koji je otishao u 10-to polje u Ribama.A Saturn i Jupiter se nalaze u petom polju u Vagi (Saturn je tu egzaltiran-mjesto gdje se planete 'najbolje' osjeca, tako da to donekle ublazhava njegova negativna svojstva)...A za JUpiter i Saturn u mojoj petoj kuci ti napisah shta uopshteno (do)nose.Jupiter je srecna planeta koja donosi dobitke u igrama na srecu,m lutriji, donosi mnogo vaspitane djece, srecne i chiste ljubavi, brojne veze, dok Saturn je sushta suprotnost Jupiteru (teshka planeta koja nosi patnje, tugu, malo djece i brige s njima, malo veza...)..Ali kao shto rekoh gore, najbitniji su aspekti koje ove dvije planete prave sa ostalim, kao i aspekti koje vladaoc pete kuce, Merkur, pravi sa ostalim planetama...Je li ishta jasnije?
Da, do nekle, bice da je zelenooka u pravu morala sam poceti drugim redom.

Lara

Last edited by Nenita; 06-06-2007 at 15:08..

Old 17-09-2006, 00:27   #29
zelenooka
Početnik

zelenooka's Avatar

zelenooka je offline
Registrovan: Sep 2006
zelenooka je na dobrom putu
Standardno

Ne želim te obeshrabriti ali prvo i osnovno moraš(kao i ja) naučiti šta je šta. Od početka....a tu ti u topicima sve pise. Ja sam si nacrtala na veliki komad papira natalnu kartu i u nju i oko nje napisala sva značenja i okačila ju pored kompa. Tek kad to naučimo, možemo se upustiti u proučavanje karata jer ćemo se pogubiti.

Old 17-09-2006, 00:32   #30
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Ja cu nauciti ali mislim da ce nekome nekada koristiti ovo (mislim ako bude neznalica kao ja).
Pa kao sto rece Zelenooka, prvo aspekti:
Sada cemo malo pojasniti glavne aspekte po njihovoj prirodi delovanja
Glavne aspekte mozemo podeliti na pretezno povoljne i pretezno nepovoljne.Pretezno povoljni aspekti su KONJUKCIJA,SEKSTIL i TRIGON.
KONJUKCIJA da li je dobar ili los spekt zavisi od prirode te dve planete i njihovom medusobnom odnosu.U ovom aspektu se te dve planete bore za isti polozaj.KONJUKCIJU dve ili vise planeta nazivamo stelijum,stelijum naglasava znak u kome se nalazi kao i kucu.Kada je konjukcija u jednom znaku ona je onda povoljnija nego kada se nalazi na prelazu iz znaka u znak.Kada imamo dve povoljne planete u istom znaku onda je ta konjukcija povoljna.Ako pak imamo dve planete u istom znaku a obe su u izgonu to je onda losa konjukcija.
TRIGON I SEKSTIL su vrlo srodni aspekti koji daju opusten odnos planeta medutim isto vazi i za ove asp. kao i za konj. moramo da obratimo paznju na planete.
Pretezno nepovoljni aspekti su KVADRAT I OPOZICIJA
KVADRAT je izuzetno nepovoljan aspekt,naporan.Medutim kada imamo kvadrat koji npr.spaja vatru sa vatrom,vodu sa vodom i td.
OPOZICIJA opozicija koja spaja srodne znake i nije toliko stetna,medutim opozicija je aspekt za koji mozemo da kazemo da je los,opozicije planeta u izgnanstvu ili padu mozemo da kazemo i da su opasni.Vazno je reci da mozete imati i planete koje su neaspektovane.

Quote:
Originally Posted by zelenooka VIdi Poruku
Vidi ovo je samo deo teksta, gde kaze da se aspekti uce na kraju/
Aspekti ili kicenje planeta

Ukoliko se poznaje dubina znacenja svake planete u svakom polju i znaku onda ne bi trebalo biti vecih problema pri prelazenju na ovaj stadijum astrologije, iako su aspekti zadnji i najprefinjeniji stepen ucenja prije nego sto se predje na ozbiljniji dio astrologije. Sta su aspekti? Bilo koja razdaljina izmedju dvije ili vise planeta u opsegu 360 stepeni Zodijaka, jer smo sigurni da ne postoji nijedna planeta koja nije aspektovana sa nekim nebeskim tijelom. Oni su proizasli iz "(ne)trpeljivosti" izmedju znakova Zodijaka, odnosno iz slicnosti i razlicitosti uticaja znakova i planeta. Opet svaki pojedinac u svom karakteru nosi svih deset planeta, svih 12 znakova, svih 12 polja, tako da je sve isprepletano u beskonacnost. Ipak postoji red "raspetljavanja". Ali, posto ne djeluju svi ti aspekti jakim intezitetom, iz prakse su izdvojeni oni sa najsnaznijim dejstvom :
- 0 stepeni- konjukcija, koja predstavlja razdaljinu do 10 stepeni dvije ili vise planeta,
- 60 stepeni - sekstil sa orbisom djelovanja od 6 stepeni,
- 90 stepeni - kvadrat sa orbisom djelovanja od 8 stepeni,
- 120 stepeni - trigon, orbis djelovanja 8 stepeni,
- 180 stepeni - opozicija, orbis djelovanja 8 stepeni.

Lara

Last edited by Nenita; 06-06-2007 at 15:08..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules