ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 23-02-2017, 17:55   #1216
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Ja nisam više klasični TA ~ predjoh na Djotiš i zadovoljna sam sa tim
Pa s obzirom na detaljnost & preciznost jyotish tumačenja (koja jesu na zavidnoj razini) vjerujem

Mada ni TA "nije za odbaciti" - jednom kad se zagrebe ispod površine onog #generalnog, i u okvirima TA se može dobiti dosta detaljna i precizna slika.

Baš smo nedavno pisali o duadama, te smo zaključili da su upravo detalji i "ono ispod površine" to što čini razliku od natala do natala, odnosno od života do života.

U mom slučaju je upravo jyotish bio jedna od stvari koje su me navele da definitivno prigrlim TA. Jer realno, što se dosta stvari tiče, tipa (ne)primjene transsaturna, primjene sistema cijelih znakova itd. - više sličnosti postoji između jyotisha i TA, nego između TA i MA. O jyotishu i MA da ne govorim.

Smatram da sam, u odnosu na razdoblje kada sam počela pisati na forumu, dosta naučila i ostvarila manje-više uspješnu tranziciju u TA vode. Mada, da se ne zavaravamo - postoji još bruka stvari koje moram savladati iz TA, ali ... idemo lagano. Od tačke A do tačke B.

Otvorena sam i za ozbiljnije izučavanje jyotisha, mada to također ide i ići će prilično laganim tempom. Ali nema veze, na koncu ... "Rome Wasn't Built in a Day".

the natal chart
Submit to Digg   Za totalne neznalice! Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 23-02-2017, 18:07   #1217
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Smile

Ja krenula od MA, pa krenula TA, a paralelno učila i Djotiš... i na kraju Djotiš pobedio moj spaljeni retro Merkur u 1 polju apsolutno obožava kada se krene u detaljisanje sitnih creva i pisanje novih tomova što se tiče tumačenja neke karte Ja znam da znam, ali znam i da ne znam, al nikuda ne žurim, učim do kraja života, to mi odgovara (reče oprljeni šuntavi Merkur koji egzaltira Saturna )

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231

Old 23-02-2017, 23:18   #1218
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Registrovan: Apr 2013
tiramisu će postati poznat uskorotiramisu će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by snupy VIdi Poruku
E samo bih dodela da ja ipak kod sebe uzimam Mc u Jarcu, jer koji god sistem da uključim tačka MC pada u taj znak, a i nekako mi lepše da znam da asc gleda 120 na Mc
Pozicija meridijana se ne menja koji god sistem da koristiš (izuzev celih znakova i jednakih kuća), zapravo ono što razlikuje Koch, Regiomontanus i druge je samo princip po kojem dele prostor kvadranata tj. prostor između AC i MC, MC i DC itd.

Što se tiče potencijalne berićetnosti AC120MC - to znači da MC pada u 9. znak iliti znakovnu kadenciju, te je tako gledano bolje da MC pada u 11. znak jer je sukcedentan a i samo polje je benefično (house of good fortune, radovanje JU).

Last edited by tiramisu; 23-02-2017 at 23:38..

Old 25-02-2017, 03:46   #1219
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Nisam zadnjih dana na forumu a vidim da je o tome bilo reči, samo ne znam gde, nisam uspela da nađem.
Dakle, da li neko može da mi objasni kako se određuje termin i lica planeta i šta znače?
Osnovna dostojanstva razumem ali dalje od toga ne uspevam da pohvatam. Znam da je i moja lenjost malo doprinela tome, zato ću mnogo ceniti ako se neko potrudi da mi objasni

Old 25-02-2017, 04:44   #1220
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by TigaBg VIdi Poruku
Nisam zadnjih dana na forumu a vidim da je o tome bilo reči, samo ne znam gde, nisam uspela da nađem.
Dakle, da li neko može da mi objasni kako se određuje termin i lica planeta i šta znače?
Osnovna dostojanstva razumem ali dalje od toga ne uspevam da pohvatam. Znam da je i moja lenjost malo doprinela tome, zato ću mnogo ceniti ako se neko potrudi da mi objasni
Termini i lica spadaju u manja planetarna dostojanstva. U fazonu - "bolje išta, nego ništa".

Npr. prilikom određivanja almutena (planete koja ima najviše esencijalnog dostojanstva na određenom stepenu, određenog zodijačkog znaka), domicilni vladar dobija 5 bodova, vladar egzaltacije 4, vladar tripliciteta 3, a vladar termina 2, te vladar lica 1 bod.

Primjera radi;

Želimo pronaći almuten tvog Mjeseca u Vagi (12,2). Prema Dorotejevoj tablici planetarnih dignititeta;

Venera (domicilni vladar) - 5 bodova
Saturn (vladar egzaltacije - 4 boda
Saturn (vladar tripliciteta) - 3 boda

U priloženoj tabeli vidiš da se Mjesec nalazi na trinaestom stepenu Vage, što je termin Merkura (6-14 stepeni Vage), te u licu Saturna (10-20 stepeni Vage), pa tako

Merkur (termin) - 2 boda
Saturn (lice) - 1 bod

Znači, prema priloženoj tabeli planetarnih dignititeta, almuten tvog Mjeseca bi bio Saturn (najveći broj bodova).

Prema ovoj tabeli, triplicitetni vladari se određuju na osnovu toga da li je u pitanju dnevno ili noćno rođenje. S obzirom da se tvoje Sunce nalazi iznad horizonta (1./7. ose), tvoje rođenje je dnevno.
Kada u dnevnim kartama posmatramo da li je izvjesna planeta u triplicitetnom dostojanstvu ili ne, gledamo da li se dnevni triplicitetni vladari (prva kolona u tabeli) nalaze u nekom od znakova čiji su, pa, dnevni triplicitetni vladari. U pak noćnim kartama (So ispod horizonta) gledamo da li se neki od noćnih triplicitetnih vladara (druga kolona u tabeli) nalaze u nekom od znakova čiji su noćni triplicitetni vladari.
Da je u tvojoj karti Venera pozicionirana u nekom od vodenih ili zemljanih znakova, imala bi dostojanstvo tripliciteta.
Isto vrijedi i za Sunce u vatrenim, odnosno Saturna u vazdušnim znakovima - u dnevnim kartama.

Personalno se češće služim Dorotejevom tablicom, međutim, u široj upotrebi je i Ptolomejeva tablica planetarnih dostojanstava;

Kao što vidiš, postoje izvjesne razlike između tabele #1 & tabele #2 - upravo po pitanju triplicitetnih vladara i planetarnih termina. Ptolomej Marsa uzima i za dnevnog i za noćnog triplicitetnog vladara vodenih znakova, odnosno, u njegovoj tablici planetarni termini u npr. Blizancima idu redoslijedom Me-Ju-Ve-Sa-Ma, dok u Dorotejevoj idu redoslijedom Me-Ju-Ve-Ma-Sa.

Što se termina kao termina tiče;

"Riječ je jednostavno o 60 nejednakih područja (po 5 u svakom znaku) unutar Zodijaka kojima upravljaju naizmjenično svi klasični planeti osim Sunca i Mjeseca. Vrlo je teško odrediti način kojim su drevni astrolozi došli do ovakve podjele, jer duljina pojedinih termina i nizanje njihovih vladara ne podliježe nekom očiglednom pravilu. Jedino što se, ipak, može uočiti je da benefici (Venera i Jupiter) dobivaju termine s više stupnjeva
nego malefici, prvi termin u znaku najčešće pripadne planetu koji je vladar tog znaka, egzaltacije ili tripliciteta, te da malefici (Mars i Saturn) vladaju najčešće zadnjim terminima u znaku.

Sam naziv termini dolazi od latinskog plurala (termini) riječi terminus, što je opet prijevod grčke riječi horia. I terminus i horia su označavali granicu, kao npr. granicu između dva polja. Na taj način - termini bi bila neka vrsta granica unutar Zodijaka, područja koja određuju izražavanje pojedinih planeta. Engleski naziv za termine (terms) samo je prijevod s latinskog originala i može zavarati svojom općenitošću. Terminima se, naime, nazivaju i određeni apstraktni pojmovi, dok grčki original (horia) označava baš konkretne fizičke granice. Upravo zbog toga što termini ne podliježu nekim strogim geometrijskim principima, njihovo je određivanje astrolozima predstavljalo veliki problem.

Srednjevjekovni astrolozi doživljavali su dignitet po terminu prilično slabim i nedovoljnim da garantira siguran uspjeh. Takav pristup se zadržao sve do danas, dodjeljujući terminima drugorazrednu ulogu. Izuzetak od tog pravila bio je talijanski astrolog Guido Bonatti koji je u svojoj knjizi «Liber Astronomiae» planet u svom terminu uspoređuje s nekim tko boravi kod svojih roditelja ili kod ljudi s kojima je povezan (rođaci ili susjedi). Između njega i njih postoji obostrana ljubav. Pri tom napominje da su neki astrolozi iz prošlosti smatrali vladare termina važnijim od vladara trojstava, dok su drugi vladare trojstava stavljali iznad vladara znakova. Izgleda da je svako vrijeme sa sobom nosilo i svoje dominantne astrološke tehnike. Bonatti još dodatno ističe kako su se vladari trojstava koristili za utvrđivane da li će dijete preživjeti, a vladari termina za određivanje kasnijeg toka života. Pri tom je kod određenih direkcija i progresija bilo važno utvrditi u kojem se terminu trenutno nalazi ascendent ili pojedini planet.

Dorotej iz Sidona tretira vladare termina u istom rangu kao vladare znakova. U njegovoj knjizi «Carmen Astrologicum» navedena su ista tumačenja za položaje pojedinih planeta u znakovima i za položaje pojedinih planeta u terminima. Istog je mišljenja i Firmik Materno. On u svojoj knjizi «Matheseos - Libri VIII» izričito kaže da se planet u svom terminu osjeća kao planet u svom znaku. Očigledno je da su drevni astrolozi puno više cijenili termine nego što to čine oni moderni. Naročito se jakom smatrala situacija kad je određeni planet istovremeno i u svom znaku i u svom terminu. To ga je stavljalo u poziciju izražavanja potencijala koji nadilaze ljudske mogućnosti. Isto tako se smatralo da su svi planeti koji imaju zajedničkog vladara termina blisko povezani, skoro kao da se nalaze u istom znaku."

Ukoliko ti se da čitati, evo kompletnog teksta;

http://www.keplerunited.org/upload/f...%20termini.pdf

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 25-02-2017 at 19:52..

Old 25-02-2017, 20:10   #1221
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Hvala Marshmallow! Ipak je dosta komplikovano, trebaće mi vremena da pročitam i razumem sve

re : da se dodam...
Old 25-02-2017, 20:18   #1222
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Post re : da se dodam...

Stav "bolje išta nego ništa" se više vidi iz kombinacije pozitivne i negativne postavke neke planete ~ napr. kombinacija vladarstva i izgona (pada) ili pak egzaltacije i izgona (pada) ili tripliciteta i izgona (pada) Termin je pozitivan stav, lice je nedefinisan "sve jedno mi je" stav. Ovaj astro-program koji je napravljen specifično za TA umnogome skraćuje odredjivanje i računicu : a.com/astrofox.php

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231
Naši sponzori
Advertisement

Old 26-02-2017, 02:20   #1223
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by TigaBg VIdi Poruku
Hvala Marshmallow! Ipak je dosta komplikovano, trebaće mi vremena da pročitam i razumem sve
Nema na čemu
Iako se tvoje pitanje odnosilo na termine & lica, pokušala sam ti donekle objasniti i triplicitete.
Prošle godine u ovo doba i ja sam mučila muku s ovim pojmovima i tabelama.
Treba vremena da se koliko-toliko "pohvataju konci".

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Stav "bolje išta nego ništa" se više vidi iz kombinacije pozitivne i negativne postavke neke planete ~ napr. kombinacija vladarstva i izgona (pada) ili pak egzaltacije i izgona (pada) ili tripliciteta i izgona (pada) Termin je pozitivan stav, lice je nedefinisan "sve jedno mi je" stav. Ovaj astro-program koji je napravljen specifično za TA umnogome skraćuje odredjivanje i računicu : a.com/astrofox.php
Zanima me, kako gledaš kada se planeta nalazi u znaku u čije triplicitetne vladare spada, ali je #timing nepovoljan?!
Npr. na Jupitera u Ovnu/Lavu u dnevnim kartama ?! Ili na Veneru u Raku u noćnoj karti ?!

(Namjerno sam iz primjera izuzela dnevnog Jupitera u Strijelcu, jer je Ju u Strijelcu svakako u domicilu. Odnosno, noćna Venera u Ribama u egzaltaciji, a u Škorpiji u izgonu.)

Zanima me perspektiva na poziciju noćnog triplicitetnog vladara u dnevnoj karti, odnosno dnevnog triplicitetnog vladara u noćnoj karti kada ne postoji izvjesni #headstart ili #setback.
Znači, da li se npr. Jupiter u Lavu u dnevnoj karti, koji čak nije ni u terminu/licu, posmatra kao u potpunosti peregrina planeta ili je opisana pozicija ipak neki blaži oblik peregrinosti ?!

Također - da li se položaj participirajućeg vladara tripliciteta u znaku čiji je participirajući triplicitetni vladar tretira kao blaži oblik peregrinosti ?!
(npr. Mo u Ribama, Ma u Djevici, Ju u Vagi/Vodoliji i Sa u Strijelcu)

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 26-02-2017 at 04:55..

Old 26-02-2017, 19:55   #1224
Sanja
Obično gatalo

Sanja's Avatar

Sanja je offline
Registrovan: Mar 2015
Sanja je na dobrom putu
Standardno

Razmisljam nesto o mom aspektu izmedju Sunca i Saturna. Na astro.com zbog orbisa stoji kvadrat, orbis 5. Sunce je na 24°57' Vage, a Saturn na 0°21 Vodolije. To bi prirodno bio trigon, ne znam da li uopste da posmatram taj kvadrat kao kvadrat, kao trigon, ili kao da aspekt ne postoji?

Marsh, ja ti odgovorila na pp, ali poruka nije htela da ode zbog tvog zakrcenog pp-a :*

Old 26-02-2017, 21:30   #1225
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Sanja VIdi Poruku
Razmisljam nesto o mom aspektu izmedju Sunca i Saturna. Na astro.com zbog orbisa stoji kvadrat, orbis 5. Sunce je na 24°57' Vage, a Saturn na 0°21 Vodolije. To bi prirodno bio trigon, ne znam da li uopste da posmatram taj kvadrat kao kvadrat, kao trigon, ili kao da aspekt ne postoji?

Nije u pitanju kvadrat. Recimo da je u pitanju #labavi trigon, jer, iako Sa i So "tehnički" (matematički) nisu u aspektu, ipak su u znakovima istog tripliciteta (vazdušnog) & temperamenta (sangviničnog), koji se vide putem trigona.
E sad, ukoliko tebi kao tebi ovaj uzajamni pogled Saturna i Sunca malo teže "sjeda", to je vjerojatno do sljedećeg;

Tvoj natal je #noćna_karta, pa tako i Saturn i Sunce kao dnevne planete, dođu #izvan_sekte. U kontekstu te #izvansekte problematike - Sunce i nije toliko problematično (s obzirom da je ispod horizonta, te kao dnevna planeta muškog principa u također dnevnom znaku muškog principa -odnosno u Halbu/Hajzu). However, s obzirom da je dnevni malefik Mr. Sa(dista) već sam po sebi malefičniji u noćnim kartama, a konkretno tvoj Sa nije u opisanoj Halb/Hajz poziciji, logično mi je da osjećaš tu infamous tegobnost by Mr.Sa(dista).

Dobra je stvar što je tvoj Saturn esencijalno veoma kvalitetan (ne samo da je u domicilu, već je u konkretnom #domicilu_radovanja).
Što se mundane pozicije tiče, u sukcedentnom je polju (čiji je i vladar), u kojem ima solidnu mogućnost djelovanja, međutim, sama priroda 8. polja i nije najbenefičnija. Mada, s obzirom da ti je Sa esencijalno kvalitetan, smatram da bi sva ta infamous tegobnost by Mr.Sa(dista) kod tebe trebala počinjati & završavati na #apstraktnom. Pod #apstraktnim svrstavam generalno osjećaj anksioznosti, izvjesne svjesne/podsvjesne strahove, te tu neku melanholičnu notu u okviru polja života kojim vladaju Saturn & planete kojim vlada/koje aspektuje. (Pod #konkretnom_tegobnosti bih aludirala na neku konkretniju i veću štetu.)

Opisani Saturn u Vodoliji, ne samo da posmatra tvoje Sunce u Vagi, već istovremeno i vlada tvojim Mjesecom, te ti kvadrira Marsa & Me u Škorpiji.
Da ne odlutam predaleko od teme (odnos Saturna i Sunca) - suština je da Saturn, doduše putem #labavog_trigona, tvom Suncu pruža recepciju.
Em je Sa sam od sebe esencijalno kvalitetan, te samim tim kompetentan da pruži recepciju, em se Sunce nalazi u znaku njegove egzaltacije.
Međutim, Sunce je sklono tome da "odbija saradnju", jer, em je u znaku svog pada, em se planeta koja mu pokušava "dobaciti recepciju" nalazi u znaku njegovog izgona.
Faktički;
Sa So ?! Yeap.
So Sa ?! Not as much.
Mislim da je ta neuzvraćena recepcija ono što ti stvara taj feeling Sa90So.

Quote:
Marsh, ja ti odgovorila na pp, ali poruka nije htela da ode zbog tvog zakrcenog pp-a :*
Oslobodila sam inbox. Try again.

the natal chart

Old 26-02-2017, 22:01   #1226
Sanja
Obično gatalo

Sanja's Avatar

Sanja je offline
Sanja je na dobrom putu
Standardno

Hvala Marsh, svemu se posvetis detaljno, svaka ti cast! :*
"Dobra je stvar što je tvoj Saturn esencijalno veoma kvalitetan (ne samo da je u domicilu, već je u konkretnom #domicilu_radovanja)." > pod konkretnom domicilu radovanja mislis na to sto mu je dobro u osmom polju?
Naime, zbog ovog aspekta me je jedna "astroloskinja" koja je gledala kartu moje sestre, pa usput i moju, okarakterisala kao "neozbiljnu i nezrelu osobu". :smajlikojiprevrceocima:
Zapravo, koji god tu aspekt bio, doneo mi je dosta veliku odgovornost u smislu da zaista cvrsto stojim iza svojih postupaka, reci i dela cak i kad znam da sam pogresila i toga se ne stidim, niti ikada se skrivam u misju rupu. Ja ne mislim da je to postupak nezrele osobe, naprotiv Moj udaljen odnos sa ocem u detnjstvu, pisala sam negde da ga se gotovo ne secam iz detinjstva, vise dolazi od aspekta Me90Sa kao vladara 4k. Medjutim, otac i ja imamo vise nego kvalitetan odnos, ja njega neizmerno postujem i stalno se trudim da nas odnos bude bolji, sto i jeste. Dosta otvoren, cvrst, iskren odnos i neraskidiv po mom misljenju. Koliko je on za mene veliki autoritet, toliko smo bliski i njega smatram svojim najvecim uciteljem u zivotu. Druga "astroloskinja" mi je rekla, verovatno opet na osnovu tog aspekta koji je pod znakom pitanja, jeste da je moj odnos sa ocem dalek i ne toliko blizak, pa eto palo mi je bas slucajno na pamet da pitam misljenje o tome, jer generalno se ja kao osoba ne osecam neodgovorno i nezrelo, cak su me ljudi od malena dozivljavali kao zreliju osobu.

Old 27-02-2017, 19:23   #1227
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Hvala Marsh, svemu se posvetis detaljno, svaka ti cast! :*
"Dobra je stvar što je tvoj Saturn esencijalno veoma kvalitetan (ne samo da je u domicilu, već je u konkretnom #domicilu_radovanja)." > pod konkretnom domicilu radovanja mislis na to sto mu je dobro u osmom polju?
Pa, iako je 8. polje mundana pozicija malefičn(ij)e prirode, ipak je u pitanju sukcedentno polje, a u sukcedentnim poljima planete imaju solidnu snagu djelovanja.
Upravo zato je sretna okolnost što je Saturn, vladar tvog 8.polja (koji je ujedno i jedna od dvije planete u 8. polju), esencijalno kvalitetna planeta. Uslijed toga što je Sa "u svom na svom", njegovi malefični uplivi bi trebali ostati na nivou #apstraktnog.
Po meni bi ti ovaj tvoj Saturn u sjedištu & 8. polju trebao donijeti materijalno stabilnog partnera, s obzirom da dođe i vladar tvog 7. polja, a po derivatima 8. polje natusa = 2. polje partnera aka polje partnerove pokretne imovine. Možda bi čak u pitanju mogao biti partner koji je isuviše fokusiran na gomilanje materijalnih dobara & zaradu - do te mjere da ponekad donekle gubi iz vida sve ono što simboliziraju polja sa kojim je tvoje 8. polje/njegovo 2. polje u averziji.

S obzirom na položaj tvog vladara ASC (Mo) u tvom 8. polju/partnerovom 2. polju, čiji je dispozitor upravo Saturn (tvoj partner & partnerova pokretna imovina), može bit' da će u pitanju biti malo dominantniji lik, koji i partnericu u neku ruku smatra svojim "vlasništvom". Mislim da će se partner voljeti šepuriti "s tobom pod rukom", odnosno, pokazivati te rodbini i prijateljima.
Dok bi npr. tvoj Mjesec u 6. polju eventualno ukazivao na partnera koji je najsretniji kada mu je partnerica kod kuće, "u četiri zida", te je krije "k'o zmija noge".

Što se tiče kosignifikacija polja & znakova/planeta;

1. polje (Ovan) - Saturn
2. polje (Bik) - Jupiter
3. polje (Blizanci) - Mars
4. polje (Rak) - Sunce
5. polje (Lav) - Venera
6. polje (Djevica) - Merkur
7. polje (Vaga) - Mjesec
8. polje (Škorpija) - Saturn
9. polje (Strijelac) - Jupiter
10. polje (Jarac) - Mars
11. polje (Vodolija) - Sunce
12. polje (Ribe) - Venera

Što se tiče radovanja planeta, postoji mnogo vidova istog.

O radovanju planeta u poljima;

RADOVANJA PLANETA >> Astro portal

Moj osvrt na tvog Saturna u #domicilu_radovanja se odnosio na jednu vrstu planetarnih radovanja po osnovu sklada principa izvjesne planete & principa domicila te iste planete. Prije nekoliko mjeseci sam negdje, ni sama ne znam gdje, naišla na tekst o tim domicilima radovanja, prema kojim se Saturn raduje u Vodoliji, Jupiter u Strijelcu, Mars u Škorpiji, Venera u Biku i Merkur u Djevici. Tražila sam sinoć dotični tekst da ti ga proslijedim, al' niđe ga. S obzirom da je Saturn planeta muškog principa, te pripadnik dnevne planetarne sekte, Vodolija (muški & dnevni znak) bi trebao biti domicil u kojem Mr.Sa(dista) više uživa, s obzirom na kompatibilnost njegove prirode i prirode navedenog znaka.
U prošlosti su se nerijetko "koplja lomila" oko navedenog. Dorotej je npr. bio mišljenja da se muške planete raduju u svojim solarnim domicilima, a ženske u lunarnim, pa bi prema njemu Saturnov domicil radovanja bio zodijački znak Jarca, dok bi Hefestion (da je živ) vjerojatno podržao moju izjavu o Vodoliji kao Saturnovom #domicilu_radovanja.

"Muške planete se raduju u solarnim domicilima, ženske u lunarnim (Dorotej Sidonski) Po ovome bi se MA radovao u Škorpionu JU u Strijelcu, a SA u Jarcu, budući da Vodolija pripada lunarnom domenu dok bi se VE radovala u Biku a ne u Vagi. Hefestion daje drugačiji raspored, jer SA se po njemu raduje u Vodoliji budući da je to muški znak dok se ME raduje u Djevici."

Više o radovanjima planeta;

Radovanje | Klasicna Astrologija

Quote:
Moj udaljen odnos sa ocem u detnjstvu, pisala sam negde da ga se gotovo ne secam iz detinjstva, vise dolazi od aspekta Me90Sa kao vladara 4k.
Između ostalog, u noćnim kartama (kao što je tvoja), Saturn dođe za jednog od signifikatora oca. Naravno, uz 4. polje & vladara 4. polja, te planetu u 4. polju.
U posljednje vrijeme sve više primjenjujem sistem cijelih znakova, po kojem bi vladarica tvog 4. polja bila ova Venera u Djevici, u konjukciji s Jupiterom.
Mislim da je tatin identitet nakon ženidbe & osnivanja porodice donekle "pao u drugi plan". Možda je u prevelikoj mjeri žrtvovao sopstvene potrebe & zdravlje, te se zatvorio "u četiri zida" uslijed čega on kao on nije najbolje osjećao, te je samim tim trpio i njegov odnos s djecom. (Venera je u padu u tvom 3.polju/njegovom 12. polju.)
Da li je tata imao nekih manjih ili većih zdravstvenih problema ?! Možda čak izvjesno vrijeme bio hospitalizovan ?!

(Pitam zbog konjukcije vladara tvog 4.polja/njegovog 1.polja sa vladarom tvog 9.polja/njegovog 6.polja u tvom 3.polju/njegovom 12. polju - gdje su oboje u padu/izgonu.)

Quote:
Medjutim, otac i ja imamo vise nego kvalitetan odnos, ja njega neizmerno postujem i stalno se trudim da nas odnos bude bolji, sto i jeste. Dosta otvoren, cvrst, iskren odnos i neraskidiv po mom misljenju. Koliko je on za mene veliki autoritet, toliko smo bliski i njega smatram svojim najvecim uciteljem u zivotu. Druga "astroloskinja" mi je rekla, verovatno opet na osnovu tog aspekta koji je pod znakom pitanja, jeste da je moj odnos sa ocem dalek i ne toliko blizak, pa eto palo mi je bas slucajno na pamet da pitam misljenje o tome, jer generalno se ja kao osoba ne osecam neodgovorno i nezrelo, cak su me ljudi od malena dozivljavali kao zreliju osobu.
To je vjerojatno uslijed Saturna u Vodoliji (jedan od signifikatora oca u noćnim kartama), koji je dispozitor tvog Mjeseca (tebe), te tvom Suncu (i sebi i tebi ) šalje recepciju.

Što se tiče percepcije tebe kao starije & zrelije (od strane tvoje okoline), ovaj Saturn ima snažan upliv na oba luminara, koja predstavljaju i "dvije polovine tebe". S jedne strane tvoj identitet & racio (So), s druge strane tvoju emocije, emotivnu inteligenciju & psihu (Mo). Osim toga, Mjesec ti je i vladar ASC.

Mislim, šta očekivati od vladara ASC pod Saturnovim uplivima

I moj vladar ASC (Me) je u egzaktnom trigonu sa Saturnom, pa su i mene od malih nogu doživljavalji kao "starmalu".
A kako idem u godine, sve me više percepiraju kao djevojčicu "s glavom u oblacima" (dispozitor Merkura - So u Raku).

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 28-02-2017 at 00:21..

Old 27-02-2017, 21:23   #1228
Sanja
Obično gatalo

Sanja's Avatar

Sanja je offline
Sanja je na dobrom putu
Standardno

Hm, je l to posmatras Mo u osmoj kuci jer je osmi znak od ascendenta? Iskreno, ne osecam se kao da mi je Mo u 8k, neko mi je jednom gledao po sistemu celih znakova tj. samo prokomentarisao da mi je Mo u 8k. Mislim da bi to bilo malo i previse negativnosti Bas se pronalazim u opisu Meseca u 9k, a i svi sa majcine strane su mi u inostranstvu, od pre tri godine je i majka tamo, tako da mi je to nekako i ostvarilo simboliku, kao i moja cesta putovanja opet preko majcine linije tamo gde su (mada imam Ju i Ve u 3k).
Eh sad, da li zato sto mi je Mo u 9k u Vodoliji, ili Saturn vladar 9k, pa i dispozitor (aj sad provali simboliku, a najteze mi je svoju kartu da objektivno povezem ) jako cenim nauku, naucnike, skolovanje i skolovane ljude, pa kad bi neko uvredio nekog dobrog pisca, matematicara, ili neku nauku, to dozivljavam kao atak na moj lik Ne podnosim nipodastavanje nauke, obrazovanja i velikih ucitelja (jelte, polje Jupitera), a taj moj ostar stav dolazi verovatno od tog Saturna kao dispozitora.

Otac nikad nije bio hospitalizovan, na srecu. Ima osetljiv zeludac oduvek, ali je jako vitalan i bas sportski tip, vodi racuna o ishrani i dosta je aktivan (Ovan/Blizanac). Sto se tice ovog da je dosta provodio vremena u kuci, jeste ali poslednjih 10 godina pre nego sto se rastao od mame jer ga je generalno oduvek gusio taj primitivni mentalitet nase okoline i nije se dobro slagao s maminim roditeljima. Medjutim, vremenom je odnos sa mnom i sestrom jacao, ta udaljenost je bila u bar ranom detinjstvu kad je puno radio, skitao, druzio se i stvarno ga se ne secam iz tog najranijeg perioda, imam samo neke slike onako u secanju (tipa kad me je vodio na sankanje). Mama je dosta brinula o nama dok smo bile male, mi smo joj bile centar univerzuma, medjutim nesto se desilo pa se vremenom izopacila i generalno imamo problematican odnos sa njom, preteska zena (Blizanac/Blizanac sa pola licnih u Blizancima). Ona je bila uzasno zahtevna, a i danas je. Otac nam je vremenom sve blizi, nije vise tako strog kao ranije, ali je autoritet veliki za mene narocito, prosto me je "nastelovao" dok sam bila mladja, opravdala sam njegovo poverenje i sada je sve dosta laganije. Sestra je vec opustenija, ona je oduvek tatin sin, njoj je bilo dosta stvari dozvoljeno, sto meni nije bilo (recimo druzenje s muskarcima, misaona imenica za mene sve do srednje skole).

Negde sam procitala da ova opozicija mog Meseca kao vladara asc na Jupitera bi mi sutra blokirala mogucnost da zivim u inostranstvu, a i verovatno bi mi Saturn tamo zagorcao zivot ovim kvadratima, pa bih se osecala bolesno. Bar mi tako iz natala deluje.

Kako se gleda koja je dominantna planeta u natalu, je l to ovo sto si kacila u prethodnim postovima gde se dodeljuju bodovi planeti, pa sabiraju? Negde sam na nekom sajtu nasla da je Merkur, ali ne secam se vise gde.

Edit: I moram ti reci da me tvoji postovi hipnotisu i ostanem bez teksta, totalno se uzivim i pitam se otkud ti svo to znanje, koliko to citas i kako te ne mrzi da sve to tako pitko i citko iskucas.

Pozdrav
Old 11-12-2017, 00:31   #1229
prepelica
Početnik

prepelica je offline
Registrovan: Dec 2017
prepelica je na dobrom putu
Standardno Pozdrav

Pozdrav svima i hvala za prijem u grupu
Ja sam apsolutna radoznala neznalica po pitanju
astrologije! Molim vas za pomoc i strpljenje. Evo muku mucim jer ne znam gde mi je tranzitni Saturn. Pojma nemam u kojoj je kuci i u kojoj ce niti kad udje u Jarca. Prethodne tri godine su mi bas bile haoticne, potonula sam i sad virim kao podmornica. Molim za pomoc da bih znala sa cime sam se to suocila i sta me ceka. Ako je neko raspolozen da me uvede u tajne astrologije i pomogne mi u tumacenju pre svega moje natalne karte, evo podaci: 17.05.1975. Ljubovija, 23.30
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules