ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 08-04-2007, 03:32   #31
zvoncicaa
Obično gatalo

zvoncicaa's Avatar

zvoncicaa je offline
Registrovan: Mar 2007
zvoncicaa je na dobrom putu
Standardno

Zvezdice, ukljesteni znaci su ti Bik i Skorpija a 1,2 pocinju u Devici i 7,8 u Ribama. Nemoj da brkas ukljesteni znak- to znaci da ti ni jedna kuca ne pocinje u tom nekom znaku , sa umetnutim kucama - to znaci da ti dve kuce pocinju u istom znaku. Vidi, tebi Merkur vlada i 1. i 2. a Jupiter i Neptun 7 i 8.

Tumacenje ovih umetnutih kuca kod tebe je da svoju licnost najbolje oslikavas kada pravis pare, ili kroz svoj sistem vrednosti ... a brak vezujes za sex.
A ovi umetnuti znaci ,tu gde su, ne das da niko utice na to polje zivota, tu dolazi do izrazaja tvoja individua ali maksimalno. Jeste da se stvari desavaju sa zakasnjenjem, ali tu si svoj na svome, tezis da preuzmes apsolutnu kontrolu....
Vidi, ja imam umetnuti znak Vodolije u 1. a Lava u 7. Ko, meni neko nesto da nemece, naredjuje, ili da igram kako drugi svira, nema sanse, rusim sve odmah i sebe ako treba!To je buntovna Vodolija u 1. Ili zasto volim astrologiju, zasto se pronalazim u njoj, tazim da se ispoljim kroz nju? Izmedju ostalog Umetnuta Vodolija u 1. A sad ovaj Lav u 7. to je vec visa matematika za mene trenutno... kad se udam, javicu ..
Cmoka!

Zvezdice, samo reci mi molim te, sta prvo uradis kad se probudis? Jeste glupo pitanje, a jel razmisljas odmah o poslu ili tako nesto? Ili mozda pomislis na decka ili da odmah zoves nekog da dodje na kafu?

Last edited by Nenita; 22-06-2007 at 02:25..
Submit to Digg   Ukljesteni znaci i planete u njima Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 09-04-2007, 01:23   #32
Aurora
Obično gatalo

Aurora's Avatar

Aurora je offline
Registrovan: Aug 2006
Aurora je na dobrom putu
Standardno

E dobro, mene zanima sta je sa ukljestenim znacima, a sta sa kucama? Na sta se odnosi ukljestena kuca, a na sta znak. I kako djeluje planeta u ukljestenom znaku ili kuci. Recimo, moja je Venera ukljestena u Raku u 8. kuci i uz to retrogradna.Znaci li to da cu bas dugo morati da cekam na ljubav? Uz to je Ve vladar 7. kuce

''Ljudi se češće trude da steknu materijalno, a ne duhovno bogatstvo, mada je sasvim sigurno da našu sreću čini ono što jesmo, a ne ono što imamo''

Old 09-04-2007, 11:18   #33
da igual
Veštac

da igual je offline
Registrovan: Dec 2006
da igual je na dobrom putu
Standardno

pa da, dobro pitanje za razjasniti!
to su 4 stvari - uklještena kuća, uklješten znak, vladar uklještenog polja i eventualno planete u uklještenoj kući..

moje uklještene kuće su V i XI,
uklješteni su Sco i Bik,
vladar XI Ve je egzaltirana u IX,
vladari V Ma je u X, a Pl je IV
i u V je Ur, vladar VIII i IX

na kraju iz tih uklještenih polja ispadne cijela santa barbara
(btw. naravno može i moju čipkicu neko razheklati ako mu se da

Old 11-04-2007, 18:15   #34
uspavana
Prijatelj foruma

uspavana's Avatar

uspavana je offline
uspavana je na dobrom putu
Standardno

Do sad sam na ove uklještene gledala, ono kao, nešto kasnije dolaze do izražaja. Hmm...Ja sam Sco/Bliz. Baš kao i ti Anchy, imam uklj. Sco i Bik tj. ''zaglavljen'' stelijum u Sco : SMC, Me, Vtx, Ur, So, Ma uhhh... a u XII Bik mučnog Ju. Nema šanse da ova 6. nije radila kad su u pitanju tr. Pl kroz nju!? Ne preporučujem nikome il np. Ur 90 na istu... Jedino što mogu reći da sam se do pre 7, 8 godina pitala uvek: Ja Skorpija? Svašta! Ne znam da li sam posle prolaska Pl kroz Sco živa baš zato što je Pl vladar mog So, ne'am pojma. Asc Bliz a Me u toj Sco (6),o kako sam srećna što mi je baš Asc u Bliz.
Mogu reći da on u svakoj svojoj simbolici mnooogo bolje radi sad nego ranije! I danas nekako imam utisak da više podsećam (sama sebe) na Bliz. nego na tipičnu Sco! E sad ''dočarah'' li ikome išta
Anchy, tebi je ukljšten Ur u Sco...i bolje...uostalom ko njega takvog uopšte i da sputa
Aurora, malo ću off topic, Ve u Raku, Mo u 1. sa sve Ne ... a t.Ju kroz Str. tvoju 1. Ju je trenutno Retro, ali polako ali sigurno praviće 120 sa tvojim n. Ju koji je u 9. Vladar 9. So, eto ga u 7. Iskoristi!

Last edited by uspavana; 11-04-2007 at 18:29..

Old 21-04-2007, 21:39   #35
zabac
Švrća

zabac's Avatar

zabac je offline
Registrovan: Apr 2007
zabac je na dobrom putu
Standardno

ja imam ukljestenu 4 i 1o -u kucu, tj sko i bik
u 4-oj su mi pluton i mars, a u 10-oj jupiter iz devete. Sta mi to donosi osim, potrebe da budem samostalna

Old 29-04-2007, 00:30   #36
beba
Švrća

beba's Avatar

beba je offline
Registrovan: Feb 2007
beba je na dobrom putu
Standardno

Ja mislim da ukljesteni znaci ispoljavaju energiju itekako samo na negativan i "nepravilan" nacin, npr energija je usmerena na pogresne stvari ne na prave....Npr ukljesten je znak Ovna i njemu komplementaran suprotni znak je Vaga , takodje ukljesten u nekog kuci , tako da ova dva znaka ne primaju energiju jedan od drugog, odnosno Vaga treba da uravnotezi i da harmoniju brzoj i nepromisljenoj Ovnovskoj energiji , ali posto su dva znaka ukljestena ne razmenjuju medjusobno energiju koja se razmenjuje izmedju svih znakova u natalu a posebno medju suprotnim znacima..to je celo objasnjenje koje sam nasla, sad sto se tice razmene energije po mojoj logici to znaci da su kuce , odnosno vrhovi kuca provodnici energije izmedju znakova, odnosno ona pozitivna????
energija riba, prelazi odnosno zaobilazi Ovna [ostavljajuci ga da se snalazi jadnicak sam kako zna i ume ] i posto vrh npr 3 kuce pocinje u Biku prelazi direktno na Bika..a isto tako jadna Vaga s druge strane je nesnadjena i nepravilno ispoljava svoju energiju ne primajuci balansirajucu energiju od drugih znakova zodijaka,...
tako nesto.....
Ali ako su ukljesteni Ovan i Vaga to ne znaci da osoba ne ispoljava te energije odnosno da je lenja, da nije lepa , da nije sarmantna , da nema diplomatske sposobnosti, energiju za akciju, samo sve to koristi sa velikim "neznanjem" i nepravilno i moze da se desi da sve te karakteristike "izadju na povrsinu" na neki "los" nacin i tako dalje

Old 29-04-2007, 08:46   #37
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Scarlet je na dobrom putu
Standardno

Gde si našla ovo, ili je ovo neko tvoje viđenje ... ?

Provodnici energije su, i oduvek su bile planete a ne znaci. Vrhovi kuća ne mogu biti provodnici - oni imaju neku drugu funkciju a planeta je ta koja, vladajući nekim poljem ili čime već, prenosi energiju tamo ili ovamo, i na ovaj ili onaj način.

Ako se i, možda, radi o "nepravilnom" ispoljavanju energija kod uklještenih znakova (... ja se s tim ne bih složila, ali Ok, recimo) , to bi možda bilo samo na početku priče jer su ti znakovi, fakat - pošto su uklješteni- u početku neispoljeni - ali to ne znači da ne postoje, ili da su (još manje) "iščašeni" kako ti, ili taj neko na koga si se pozivala pokušava da kaže.

Objasni

Old 29-04-2007, 10:58   #38
da igual
Veštac

da igual je offline
Standardno

ja se isto ne bih mogla složiti da se energija uklještenih znakova nužno na loš način ispoljava..
po mom mišljenju, planeta koja vlada poljem u kojem počinje kuća ima vodeću ulogu kako se odnosimo prema simbolici tog polja, dok planeta koja je vladar uklještenog polja dodatni operator - samo iz prikrajka ili nastupa na snagu nakon nekog vremena dok se stvari već razviju pomalo

Old 29-04-2007, 17:03   #39
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Standardno

... a ako gledamo na nekom globalnom planu, u drugoj polovini života (dok u konkretnoj situaciji -ako posmatramo konkretno dešavanje u simbolici datog polja - naravno, kasnije).
Ja bih to tako opisala.

Takođe, opisuje "skriveni" deo priče u kontekstu datog polja - primera radi, vrlo često uklješten znak u V ili VII polju (u zavisnosti od cele postavke a pre svega vladara tog znaka i cele kuće) može dati tajne veze i/ili ljubavi - u V u predbračnoj vezi, u VII - u braku - najplastičniji primer. Naravno, nije pravilo ali je bitan faktor za razmatranje.
Naši sponzori
Advertisement

re:Scarlet + moj slucaj
Old 30-04-2007, 02:29   #40
beba
Švrća

beba's Avatar

beba je offline
Registrovan: Feb 2007
beba je na dobrom putu
Standardno re:Scarlet + moj slucaj

Quote:
Originally Posted by Scarlet VIdi Poruku
Gde si našla ovo, ili je ovo neko tvoje viđenje ... ?
...
Objasni
Moje razmisljanje samo
mislim trebala sam da stavim "energiju" pod navodnike, odnosno "to nesto" se prenosi nekako ili ne prenosi ili je oslabljeno itd, a sto se prenosa energije tice, prenos energije se vrsi izmedju apsolutno svega sto postoji u univerzumu ako cemo o mehanickoj energijji da pricamo, dok nam "nasa mapa" odnosno natalna karta pokazuje kako je ta energija 'slozena" i sta sve proizvodi u nama i u nasim zivotima.
ok nezgodno sam se izrazila ustvari nisam dobro promislila, u univerzumu sve utice na sve istovremeno , i tako se prenosi mehanicka energija, a vrhovi kuca pa , zajedno sa svim ostalim u karti pokazuju kako je ta energija "oblikovana", u nama nasim zivotima, dogadjajima, situacijama itd, kako se ispoljava uticaj te kombinovane energije da tako kazem..

U mom slucaju ukljesteni znaci ispoljavaju jako svoju energiju samo to mogu da kazem ali na ekstreman nacin, nisam htela da kazem los, ali cesto drustveno neprihvatljiv ili "nasilan' previse temperamentan nacin, itd, sto ne mora da bude lose ali za vecinu ljudi ekstremno...znaci ovi znaci su kod mene ne oslabljeni nego previse ekscentricni....ti ukljesteni

Last edited by destiny; 05-06-2007 at 11:16.. Reason: ista tema

Old 30-04-2007, 10:21   #41
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by ancholina VIdi Poruku
da, očito kod mene nije slučaj - imam uklješteno V i XI u Škorpiji i Biku - ne pa da mi napamet da imam tajne veze dok sam u vezi, prezirem to..
... ali, takođe, može - primera radi, da dok si u vezi, ti se neko "neformalno" ponudi da bude sa tobom, neko sa strane (mislim nevezano za tvog stalnog partnera).

Ili, isto tako, to V polje može da proradi i u braku, ne mora se to vezivati samo za predbračne odnose.

Ili ... 1000 je varijanti

Quote:
Originally Posted by beba VIdi Poruku
Moje razmisljanje samo
mislim trebala sam da stavim "energiju" pod navodnike ...
Ja sam samo pošla od onog osnovnog, da su planete te koje nose energiju, znaci pokazuju kvalitet i daju "pečat" toj energiji (sa planetom u tom znaku, naravno) - dok kuće (vrhovi kuća) daju formu svemu - ne energiju. Pitanje je terminologije i, što bi Krokodokodil rekao, semantike . Ti verovatno misliš Ok ali se pogrešno izražavaš.
Kuće su te koje uobličavaju stvari i daju formu, građu - kao što momentom svog rođenja dobijamo određen Asc i vrhove kuća. Energija, sama energija ide preko planeta - njihovih vladara tamo gde već ide; a kuće ako ih vezujemo sa znacima u kojima počinju i obuhvataju govore o okolnostima, ne o energiji.
E, sad, kažem - zavisi šta ti nazivaš energijom
No, ovo je offtopic

To što se kod tebe uklješteni znaci ispoljavaju na "neadekvatan" način mislim -odnosno pretpostavljam - da je upravo zbog planeta - njihovih vladara, a sa druge strane trebalo bi verovatno uzeti u obzir ceo natal, mislim da tome ne može da doprinese samo fakat da je neko ili nešto uklješteno.

Last edited by Nenita; 22-06-2007 at 02:25..

Old 30-04-2007, 13:03   #42
da igual
Veštac

da igual je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Scarlet VIdi Poruku
... ali, takođe, može - primera radi, da dok si u vezi, ti se neko "neformalno" ponudi da bude sa tobom, neko sa strane (mislim nevezano za tvog stalnog partnera).

Ili, isto tako, to V polje može da proradi i u braku, ne mora se to vezivati samo za predbračne odnose.

Ili ... 1000 je varijanti
e to već da, ponude i kojekakva upucavanja dok sam s nekim u vezi.. ali to se i inače ljudima dešava da su nekome zanimljiviji dok su zauzeti - valjda bolje zrače nego oni koji su solo, zadovoljniji su

Old 11-05-2007, 14:25   #43
sana
Obično gatalo

sana's Avatar

sana je offline
sana je na dobrom putu
Standardno

zna mandrak sta govori. to je sigurno. bas mi se svidja ovaj naslov /misterija/ . kad u svojoj karti svedem vladare uklijestenih znakova na planete koje su u sjedistu, dodjem do So u Lavu u 7 i Ve u Vagi u 8.
uvijek je bilo tog neceg sa strane u vezi. bar neki flert lagani ili bezvezno nabacivanje. ali kako mislim da to /dejstvo uklijestenih/ pocinje sad, onda vam mogu reci da me sve to izludjuje.
nisam u vezi, a izlazim sa prijateljem koji se ponasa kao da smo u vezi. samo nam jos sex fali i to je to. istovremeno izladjem sa drugim tipom i sretnem prijatelja u gradu, ali sve je kao normalno. prijatelj i bi i ne bi vezu, ja iskreno, ne bi. taj tip, drugi, se pojavi i nestane, vidjamo se poslovno. ali nista.
treci tip, vec spominjan, sinastrija je u prilogu , treba da dodje, a i sam frca od energije i mislim da ima tako nekih letecih sema. ma ovo je ludnica. i jos mi samo treba da se udam i da dobijem tako nekog svrljatora i da sama budem takva. fuj. ma uzdam se u Saturna nabije osjecaj krivice, pa ako i zgrijesim necu drugi put heheehe

Old 22-05-2007, 16:50   #44
princess
Obično gatalo

princess's Avatar

princess je offline
princess je na dobrom putu
Standardno

Meni su ukljesteni znaci Ribe 3 kuca i Devica 9 kuca,s'tim sto Devici mi se nalaze Ju(vladar asc)0 Ma i Saturn(vladar Sunca),a Ne iz ukljestene 3 otisao u prvu i pravi konjukciju sa Me vladarem Ju,Ma i Sa???????
Sta bi sve to moglo da znaci???

Old 23-05-2007, 01:19   #45
EnemyOfTheSun
Banned

EnemyOfTheSun je offline
Registrovan: May 2007
EnemyOfTheSun je na dobrom putu
Standardno

Pix, e al ih imenovaste. "ukljesteni znaci" . :/

Mislim da moze da se smisli pristojniji naziv, dostojan jednog sazvezdja.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules