ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 16-06-2011, 22:01   #16
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Pored svadjalica, klasičan primer ogovaranja i tračaranja, ljubav prema skandalima, je kod aspekta MO90ME.

Kod Cartera npr. o 'Kleveti' i piše ovo:

КLЕVЕТА –Pоdlоžnоsт кlеvетničкiм nаpаdiма nајčеšćе pокаzuјu маlеfici којi su u 10. кući ili је аfliктuјu, nаrоčiто ако sе u njој nаdju аfliктоvаni Меrкur, Маrs ili Nеpтun. Кućа iz које аfliкciје dоlаzе ili којом vlаdа аfliктuјućа plаnета pокаzuјu оdакlе dоlаzi nаpаd.

LJubаv prема sкаndаlu, кlеvетi i оgоvаrаnjuје маnа pоvеzаnа sа аfliкciјама Меsеc-Меrкur, а ако је uмеšаn i Маrs, та crта ćе biтi nаglаšеniја i оšтriја. Кućnо оgоvаrаnjе је u vеliкој меri rеzulтат аfliкаciја Меsеcа ili Rака, аli Меsеc sам nе dаје маliciоznоsт ili zlоćudnоsт. Nајоpаsniјi nаpаdi rеzulтirајu iz nеpтunоvsкih ili šкоrpiоnsкih аspеката.
Advertisement

Old 17-06-2011, 01:03   #17
majabl
Druid

majabl je offline
Registrovan: Nov 2010
majabl je na dobrom putu
Standardno

to sto sam toliko podlozna ogovaranjima drugih..nije normalno u koliko je mjeri...sa, ur i ne u desetoj..i napeto aspektovani....
Submit to Digg   svađe Reply With Quote

Old 17-06-2011, 01:07   #18
Kora
Veštac

Kora's Avatar

Kora je offline
Registrovan: Oct 2007
Kora je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by majabl VIdi Poruku
to sto sam toliko podlozna ogovaranjima drugih..nije normalno u koliko je mjeri...sa, ur i ne u desetoj..i napeto aspektovani....
majo, majo, kako se osećaš posle ogovaranje? Opravdano je ako ti je lakše posle....a i onima što ih ogovaraš, kako je njima? (ovo pita moj Mo u Ribama)

Old 17-06-2011, 01:16   #19
majabl
Druid

majabl je offline
majabl je na dobrom putu
Standardno

ne mislila sam da sam ogovarana, a ne bih rekla da nesto ogovarm, vise pricam svima u lice onako djecije..mo u blizancima...ali me jako nervira to sto mi ljudi rade i voljela bih da im nekada vratim...

Old 17-06-2011, 07:34   #20
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Quote:
ne mislila sam da sam ogovarana, a ne bih rekla da nesto ogovarm, vise pricam svima u lice onako djecije..mo u blizancima...ali me jako nervira to sto mi ljudi rade i voljela bih da im nekada vratim...
Jedan od uzročnika je možda UR suvladar 12 p. u 10.jer on donosi tajne neprijatelje u kući tvog "ugleda" i direktno napada tvoj MO, pa te emotivno povredjuje.

Ovo imam i ja, vladar 12 . je PL na MC 90 SA u 7 p. pa sam često meta napada obično ženskog sveta.

Inače, čuvena Jelena Karleuša, Lav/Rak, meni je sinonim za jezičaru, ima SO0ME u Lavu a MO u Vodoliji u 7 p.
Iako nisu baš u opoziciji, više je nego jasno da obožava skandale i tračaranje kao i da napada druge ljude svojim zlobnim komentarima

Old 17-06-2011, 07:35   #21
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Registrovan: Aug 2006
Vojvotkinja je na dobrom putu
Standardno

Ja sa Mo u Ovnu volim da izazivam, posebno one koji propagiraju neki čvrst -odlučan stav..e, sad da ll opštro ili kroz podsmijeh, mada anjvišpe ironično i sarkastično....i kad mi pokažu neku vrstu reakcije onda na snagu stupaju moj Me i Ma u Ribama..tj. ćutim, jer mi je dosadno da se svađam i prepirem...

Old 17-06-2011, 07:46   #22
majabl
Druid

majabl je offline
majabl je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
Jedan od uzročnika je možda UR suvladar 12 p. u 10.jer on donosi tajne neprijatelje u kući tvog "ugleda" i direktno napada tvoj MO, pa te emotivno povredjuje.

Ovo imam i ja, vladar 12 . je PL na MC 90 SA u 7 p. pa sam često meta napada obično ženskog sveta.

Inače, čuvena Jelena Karleuša, Lav/Rak, meni je sinonim za jezičaru, ima SO0ME u Lavu a MO u Vodoliji u 7 p.
Iako nisu baš u opoziciji, više je nego jasno da obožava skandale i tračaranje kao i da napada druge ljude svojim zlobnim komentarima
ne zanam..samo znam da ja ne mogu vise, ne znam sta ikom radim, jako bih voljla znati..ali to mi utice na zivot, to sto mi rade i nije ni malo bezazleno..uvijek sam se borila za ljude .pa shvatih da je to smjesnije od borbe s vetrenjacama...ne znam je li od pomracenja mjeseca..ali ja ne mogu vise i nikako se ne osjecam....

Old 17-06-2011, 09:15   #23
alea
Mag

alea je offline
Standardno

Mislim da je ovaj aspekt i Dupor opisao kao "ljubav prema skandalima".

Evo, pored natala Jelene Karleuše, za koju vidim da ima SO0ME retro u Lavu a MO u Vodoliji u 7 p.
Nema jake opozicije, ali mislim da je više nego jasno da je reč o osobi koja osećaj za sopstvenu vrednost ( SO0ME u 2 p. u Lavu ) gradi ogovaranjem i tračaranjem kojima verovatno bude na kraju i sama izložena ( MO u 7 p. ).
Osim toga, žena je Lav/Rak što opet potvrdjuje njegovu tvrdnju!

Ali, mislim da je to tipični aspekt osobe koja obožava da pravi skandale i afere, tu se najbolje snalazi!

Evo, slučajno sam na Argusovom forumu tražeći Karleušin natal, pronašla mnoge narodnjake )

Dara Bubamara, Blizanac/Devica, MO 0 DSC u Ribama 90 SO0ME0VE na MC!
Više nego jasno da obožava da tračara, jer je ona taj ME i čim je u pitanju vladar ASC govori o njenom karakteru. Stelijum na MC gde je i SO koje spaljuje ME govori o negativnom ishodu, jer SO na kraju strada spaljujući svog dispozitora?

Mislim da, kako i Karter navodi, Rak, ili malefici u 4 p. tom analogijom, daju osobe koja obožava skandale i sama ih izazva, dok je 10 p. a ako joj je loše 10 p. onda možda od njih i sama na kraju strada?

Milan Stanković, nesretnik koga su poslali na Evroviziju! Odličan primer!
Devica/Strelac, ME u Vagi 0MC vladar 7 p. dispozitor njegovog SO u Devici, a MO suvladar 7p. i vladar 8. u Ovnu 0IC, a ME 90 NE u 1. Ima T kvadrat ME180MO90NE, pošto je 7 p. javnost, mislim da ga je javnost optužila i da je žrtva nekih pogrešnih procena i slika koje je slao o sebi.

Mina Kostić, Bik/Devica, ME u Blizancima 90 MO u Ribama 90 NE u Strelcu!
Neverovatno kako se nadje ovaj aspekt uvek kod ljudi oko kojih se diže prašina

Nikolina Pišek, Ovan/Rak, MO0SA u Raku u 1. 90 SO0ME u Ovnu! )
A MA0ASC verovatno joj daje da ne deluje barem meni, ni malo bespomoćno!

Nataš Bekvalac Vaga/Devica, MO u Ovnu u 8 p. 180 ME0PL u Vagi. Ona je ME0PL harizmatična i za neke fatalna, ali MO je ipak javnost, a njoj vlada 11 p. koje govori o njenim nadama ali i ljubavi koju dobija od drugih ljudi, pa joj ti tračevi dosta kvare reputaciju.

Boki 13 nesretnik, Lav/Jarac, ali MO u 1. u Vodoliji 180 SO u Lavu u 7 p. a i ME mu je u širokoj konjunkciji s tim što je SO njegov dispozitor, i 90 SA.

Ali, čudom uvek je umešan Rak, i znaci ME. Znači da nije lud bio Karter kada je to napisao.
Ne zaboravimo da je Rak iako sedište MO, istovremeno mesto izgona i pada dva najveća malefika: SA i MA.

Ako nekoga zanima, ovde su natali:

http://forum.astro-art.net/index.php?topic=350.15

Quote:
Quote:
Originally Posted by Vojvotkinja VIdi Poruku
Ja sa Mo u Ovnu volim da izazivam, posebno one koji propagiraju neki čvrst -odlučan stav..e, sad da ll opštro ili kroz podsmijeh, mada anjvišpe ironično i sarkastično....i kad mi pokažu neku vrstu reakcije onda na snagu stupaju moj Me i Ma u Ribama..tj. ćutim, jer mi je dosadno da se svađam i prepirem...
Tebi je koliko ja vidim MO u Ovnu vladar 3 p. pa si samo jako iskrena u komunikaciji
Ono što misliš to i kažeš, Ovan je uvek direktan i jasan, zato ga volim, jer je srčan i iskren ( manje više jer je meni Mesečev i Merkurov dispozitor MA u Ovnu )

Ali, ti kao Vodolija /Blizanac si naprosto intelektualno iznad situacije, i MO i ME imaju aspekt sa tvojim vladarem UR, a ME ti je u Ribama, tako da je vrlo intuitivan i nema potrebu da "peni" da bi nešto dokazao...jednostavno, mislim da ti već unapred znaš o čemu se radi pa se mudro povučeš.

Quote:
Quote:
ne zanam..samo znam da ja ne mogu vise, ne znam sta ikom radim, jako bih voljla znati..ali to mi utice na zivot, to sto mi rade i nije ni malo bezazleno..uvijek sam se borila za ljude .pa shvatih da je to smjesnije od borbe s vetrenjacama...ne znam je li od pomracenja mjeseca..ali ja ne mogu vise i nikako se ne osjecam....
Pa ti si ASC Riba, a to je vrlo emotivan i nežan znak.
Pored MO koji je napadnut ovim UR 0SA, takodje na tebe utiče ovaj ME koji ti vlada 7 p pa ono što drugi pričaju o tebi direktno utiče na tvoj osećaj sopstvene vrednosti i samopoštovanje koje silno težiš da izgradiš, ME0SO u 2 p. 180 PL. Pa si prinudjena stalno da se boriš, nekako grčevito jer se osećaš ugroženo.
Prosto te život stavlja u takve situacije.

Ali, SA aspekti vremenom popuštaju, tako da ćeš ja mislim naučiti vremenom da ne uzimaš toliko k srcu zlurade komantare na tvoju ličnost, jer tvoj suvladar ASC je JU u srčanom Ovnu koji miri ovu tvoju opoziciju i predstavlja ti dobar izlaz iz te napete situacije.
A simbolika JU u Ovnu je izmedju ostalog pored naglosti, i iskrenost, hrabrost, poštenje i samopoštovanje, a još ti je u 1 p. tvoje ličnosti.
Mada, neko moje mišljenje je da će se ovo najviše kod tebe ispoljiti kada progresijom tvoj ASC promeni znak pa udje u Ovna.

Last edited by alea; 17-06-2011 at 11:19..

Old 17-06-2011, 12:03   #24
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Registrovan: Aug 2006
Vojvotkinja je na dobrom putu
Standardno

Quote:

Tebi je koliko ja vidim MO u Ovnu vladar 3 p. pa si samo jako iskrena u komunikaciji
Ono što misliš to i kažeš, Ovan je uvek direktan i jasan, zato ga volim, jer je srčan i iskren ( manje više jer je meni Mesečev i Merkurov dispozitor MA u Ovnu )

Ali, ti kao Vodolija /Blizanac si naprosto intelektualno iznad situacije, i MO i ME imaju aspekt sa tvojim vladarem UR, a ME ti je u Ribama, tako da je vrlo intuitivan i nema potrebu da "peni" da bi nešto dokazao...jednostavno, mislim da ti već unapred znaš o čemu se radi pa se mudro povučeš.
I nijesam baš iskrena, jer ja umijem i da otćutim ono što mi se ne dopada...i dosta stvari prećutim zarad mira i dobrih odnosa..a na svoju štetu...
Onda, najgora situacija mi je kad neko pita 'jesam li smršala', ili 'je l da da mi ovo fino stoji' (daje odgovor umjesto sebe),a ja STVARNO ne primjećujem ni ofikarene kilograme, niti da joj to lijepo stoji..
Onda se samo nasmijem i otćutim, pa neka shvate kako hoće, ali NIKAD neću padat u nesvijest da bih ubijedila nekog da mu to fenomenalno stoji...
ovo za iznad situacije -TAČNO
NIKAD, ali NIKAD neću odgovoriti na kritike upućene meni, napade, uvrede i sl...iskuliraću, ma kako teške riječi pale, jer mi uvijek imponuje kad god me neko pomene ili se fanatično zabave oko mene i analize moje ličnosti, što se redovno dešava od raznoraznih 'pacijenata', makar i u negativnom kontekstu,
.Volim da ih nahranim (lajave kučke), ali ih najesti neću , ali zato umijem da budem krvoločna kad napadnu meni dragu osobu...i popizdim na ljudsku glupost, ni tu ne mogu da ostanem ravnodušna...
i, naravno, mudro povlačenje -prepoznatljiv znak..nazovite i lukavstvom, ali mi je jako draga disciplina

Old 17-06-2011, 12:13   #25
alea
Mag

alea je offline
Standardno

To što si meta tudjih napada, meni liči na tvoj MA 90 UR, jer si ti taj ME i UR a MA ti je vladar 12 p. a to su ti tajni neprijatelji.
Pretpostavljam da iskuliraš i zbog ovog SA koji te koči i pravi neku granicu, ako i zbog ME u Ribama koji nije neka svadjalica.

Umem i ja da iskuliram, MO i ME su mi u Škorpiji, i uvek sam bolje prošla kada sam mudro razmislila o svemu pa svom snagom svog uma i zdravog razuma odgovorila jasno i direktno pravo u metu, nego kada bih pala u vatru MA180UR...jer taj aspekt daje negativan ishod, za razliku od drugog dispozitora mog Škorpionskog ME a to je PL 120 JU.

Old 17-06-2011, 14:39   #26
majabl
Druid

majabl je offline
majabl je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Mislim da je ovaj aspekt i Dupor opisao kao "ljubav prema skandalima".
Pa ti si ASC Riba, a to je vrlo emotivan i nežan znak.
Pored MO koji je napadnut ovim UR 0SA, takodje na tebe utiče ovaj ME koji ti vlada 7 p pa ono što drugi pričaju o tebi direktno utiče na tvoj osećaj sopstvene vrednosti i samopoštovanje koje silno težiš da izgradiš, ME0SO u 2 p. 180 PL. Pa si prinudjena stalno da se boriš, nekako grčevito jer se osećaš ugroženo.
Prosto te život stavlja u takve situacije.

Ali, SA aspekti vremenom popuštaju, tako da ćeš ja mislim naučiti vremenom da ne uzimaš toliko k srcu zlurade komantare na tvoju ličnost, jer tvoj suvladar ASC je JU u srčanom Ovnu koji miri ovu tvoju opoziciju i predstavlja ti dobar izlaz iz te napete situacije.
A simbolika JU u Ovnu je izmedju ostalog pored naglosti, i iskrenost, hrabrost, poštenje i samopoštovanje, a još ti je u 1 p. tvoje ličnosti.
Mada, neko moje mišljenje je da će se ovo najviše kod tebe ispoljiti kada progresijom tvoj ASC promeni znak pa udje u Ovna.
ej..alea hvala...progresivni asc mi je u ovnu na stepen od natalne fortune...i da pocela sm negdje oko dvadesete da se mijenjam, da se okrecem sebi....
Naši sponzori
Advertisement

Old 28-06-2011, 13:07   #27
mala_m
Obično gatalo

mala_m je offline
Registrovan: Aug 2007
mala_m je na dobrom putu
Standardno

a kako recimo možemo prepoznati osobu koja lako potpada pod tuđe utjecaje? da li treba Mjesec biti jako aspektiran ili je možda Neptun u pitanju...

Old 28-06-2011, 13:46   #28
kosmopolita
Veštac

kosmopolita's Avatar

kosmopolita je offline
Registrovan: Jan 2011
kosmopolita je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mala_m VIdi Poruku
a kako recimo možemo prepoznati osobu koja lako potpada pod tuđe utjecaje? da li treba Mjesec biti jako aspektiran ili je možda Neptun u pitanju...
Mislim Mo kao što si rekla,a i 7p sa više planeta i loših aspekata,pa se čovek teže odupire uticajima drugih.

Old 02-08-2013, 19:34   #29
milupino
Druid

milupino's Avatar

milupino je offline
Registrovan: Dec 2010
milupino je na dobrom putu
Standardno

...dobra tema...ko prolazi bez svadja ili burnih reagovanja u danasnje vreme gde su svi nadrndani i za sitnicu planu... svadjati se, ali ne ici tako nisko gde se ne biraju reci je po meni vrlo mizerno i tesko prelazim preko takvih neobazrivosti....

ne zapocinjem svadju.....Me u skorpiji nije aspektovan lose(znam zazvucati sarkasticno)..dispoz. odlazi u ribe sto je za merkur dobro u ovom slucaju..Ma vladar III u ribama nije takodje svadjalica...od sunca i saturna iz III trpi kvadrat,nadjem se u napetim situacijama najcesce iz neopreznost(ribe sanjaju),ne razmisljam dovoljno brzo i tako ne preduhitrim neciji bes...najcesce se povucem,ako ne uspem da odgovorim kulturno...

Old 07-08-2013, 11:25   #30
kaiserin
Druid

kaiserin's Avatar

kaiserin je offline
Registrovan: Dec 2011
kaiserin će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Pored svadjalica, klasičan primer ogovaranja i tračaranja, ljubav prema skandalima, je kod aspekta MO90ME.
imam ovo Donekle je tacno.
Znam da budem bas ostra (po kriterijuma mog Me ostra) u svadjama,
ljudi cesto kaze da sa mnom covek ne moze izaci na kraj(Ma blizanci).
No, ipak sam ja mlaka po pitanju svadja kada gledam sebe u odnosu na druge, pazim da ne ciljam nisko i da ne povredim mnogo druge ali da ipak isteram svoje
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules