ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Rezultati ankete: Da li se ovo ispostavilo kao tacno u primerima koje ste vi pratili?
da 3 37.50%
ne 5 62.50%
Glasači: 8. You may not vote on this poll

Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 29-07-2017, 21:05   #31
Katja_MNE
Švrća

Katja_MNE's Avatar

Katja_MNE je offline
Registrovan: Aug 2009
Katja_MNE je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by AnchyMs5 VIdi Poruku
Kod tebe je separacija, znaci vec ce biti razveden kad ga upoznas
AnchyMs,
Sunce je #brža# planeta (t.j. nebesko tijelo) od Urana!
Konkretno u mom natalu: Sunce se ne udaljava, već ide ka Uranu...
Separacija bi bila, da je Sunce u Jarcu, a Uran u Vagi...
Advertisement

Old 30-07-2017, 02:12   #32
Anci 88
Obično gatalo

Anci 88's Avatar

Anci 88 je offline
Registrovan: Sep 2015
Anci 88 je na dobrom putu
Talking

Quote:
Ja imam 180. Ali do sad nista takvo mi se nije desilo. Kazu da to donosi i prevaru pa razvod..uglavnom nista lepo.
I ja isto imam 180,ali na osi 4/10,Ur je retro,znaci neko vracanje...jos mi Sa0Ur 180 So aplikacija,obris 7 i 8,mada za prevaru mislim da mora biti ukljucena Ve i Ne,a tranzit Ur na svetla donosi samo otkrivanje???
Ne znam da li ce se kod mene odraziti bas na razvod Ur vl 12 a So seste?Inace do sad nisam bila ni sa razvedenim ni sa zauzetim nadam se da i necu
Submit to Digg   Sunce/uran u opisu bracnog partnera Reply With Quote

Old 30-07-2017, 04:26   #33
Natasarijana
Obično gatalo

Natasarijana's Avatar

Natasarijana je offline
Registrovan: Mar 2017
Natasarijana je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Ja imam 180. Ali do sad nista takvo mi se nije desilo. Kazu da to donosi i prevaru pa razvod..uglavnom nista lepo.
Quote:
Originally Posted by Anci 88 VIdi Poruku
I ja isto imam 180,ali na osi 4/10,Ur je retro,znaci neko vracanje...jos mi Sa0Ur 180 So aplikacija,obris 7 i 8,mada za prevaru mislim da mora biti ukljucena Ve i Ne,a tranzit Ur na svetla donosi samo otkrivanje???
Ne znam da li ce se kod mene odraziti bas na razvod Ur vl 12 a So seste?Inace do sad nisam bila ni sa razvedenim ni sa zauzetim nadam se da i necu
Upoznati nekog dok je u braku, ne znaci nuzno i biti sa njim dok je u braku. ))

Old 30-07-2017, 11:25   #34
AnchyMs5
Obično gatalo

AnchyMs5's Avatar

AnchyMs5 je offline
Registrovan: Apr 2012
AnchyMs5 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Katja_MNE VIdi Poruku
AnchyMs,
Sunce je #brža# planeta (t.j. nebesko tijelo) od Urana!
Konkretno u mom natalu: Sunce se ne udaljava, već ide ka Uranu...
Separacija bi bila, da je Sunce u Jarcu, a Uran u Vagi...
Sunce ti je na 11, a uran na 4. Koliko znam to je separacija

Old 30-07-2017, 13:39   #35
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Registrovan: Feb 2012
andjela će postati poznat uskoro
Standardno

Citam sve ovo...Ja imam So0Ur u strelcu u 7.kuci, aplikacija, orbis 7. Nisam imala nikoga ko je u braku ili razveden...

Old 30-07-2017, 14:56   #36
Katja_MNE
Švrća

Katja_MNE's Avatar

Katja_MNE je offline
Registrovan: Aug 2009
Katja_MNE je na dobrom putu
Wink

Quote:
Sunce ti je na 11, a uran na 4. Koliko znam to je separacija
Ne... nije! Pogresno tumacis.
Orbis je samo razdaljina tj. medjusobna udaljenost planeta izrazena u stepenima.

Sunce iz Raka ide ka Vagi - gdje je Uran... i to je aplikativni aspekt (ulazni), jer se krece ka Uranu do same konjunkcije (0 stepeni).
To sto je Sunce na 11 st. Raka, a Uran na 4. stepenu Vage... to samo ukazuje orbis (svega par stepeni odskakanje od egzaktnog - 90 stepeni).

Separacija bi bila da je Sunce u Jarcu (pa i da je na 11. stepeni Jarca), a Uran (npr. na 4 stepenu Vage). U tom slucaju se tumaci da se desio kvadrat (orbis je svega par stepeni), ali se Sunce (kao brze tijelo) udaljava od Urana (ide ka Vodoliji... Ribama...). Znaci, Uran je iza njega (Sunca) i tumaci se kao vec realizovan dogadjaj ili proslost.

Old 31-07-2017, 03:59   #37
Natasarijana
Obično gatalo

Natasarijana's Avatar

Natasarijana je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Katja_MNE VIdi Poruku
Ne... nije! Pogresno tumacis.
Orbis je samo razdaljina tj. medjusobna udaljenost planeta izrazena u stepenima.

Sunce iz Raka ide ka Vagi - gdje je Uran... i to je aplikativni aspekt (ulazni), jer se krece ka Uranu do same konjunkcije (0 stepeni).
To sto je Sunce na 11 st. Raka, a Uran na 4. stepenu Vage... to samo ukazuje orbis (svega par stepeni odskakanje od egzaktnog - 90 stepeni).

Separacija bi bila da je Sunce u Jarcu (pa i da je na 11. stepeni Jarca), a Uran (npr. na 4 stepenu Vage). U tom slucaju se tumaci da se desio kvadrat (orbis je svega par stepeni), ali se Sunce (kao brze tijelo) udaljava od Urana (ide ka Vodoliji... Ribama...). Znaci, Uran je iza njega (Sunca) i tumaci se kao vec realizovan dogadjaj ili proslost.
Ne moze to biti aplikativni aspekt! Ovde se posmatra aspekt kvadrata izmedju dve pomenute planete koji se desio kada je So bilo na 4. stepenu znaka Raka. Znaci aspekt kvadrata egzaktno se vec odigrao. To je separacija u ovom slucaju. So otislo, proslo... egzaktan kvadrat sa pomenutom planetom. Ti mesas rastuci i opadajuci kvadrat ( desni i levi kvadrat) , kao sto je dekster i sinister kvadrat.... to je neka druga tema. U svakom slucaju, ovo je separacija sto je pomenuto. pozz

Last edited by Natasarijana; 31-07-2017 at 04:22..

Old 31-07-2017, 04:30   #38
Natasarijana
Obično gatalo

Natasarijana's Avatar

Natasarijana je offline
Standardno

Evo pomocice ti ovo da razumes i da razdvojis orbis posmatranog aspekta koji se odnosi na aplikaciju/ separaciju do egzaktnog posmatranog aspekta i simboliku rastuceg i opadajuceg aspekta uopsteno:
''Ali ako se govori o prirodi kvadrata Marsa, i prirodi kvadrata Saturna, može se reći da je tipičan Marsov kvadrat onaj kvadrat koji je rastući. Dakle Mars u svom desnom kvadratu (dekster kvadratu), rastućem, dolazi u tačku svog pada. To je ono što bi ga činilo malefičnim i što bi mu davalo posebnu prirodu pada. Ako bi išao u levi kvadrat, on bi išao u znak svoje egzaltacije. To svakako daje uvid da se razume da će svaki levi (sinister, opadajući) kvadrat kod Marsa imati simboliku koja ima tendenciju da uspe u životu, ali onaj koji je rastući, u prirodi Marsa govori o padu. Slična stvar je i kada se govori sa druge strane za Saturna. Naime, Saturnov kvadrat bi bio onaj koji je opadajući, dok bi rastući bio onaj koji bi predstavljao pre svega Marsovu prirodu. Mars i Saturn su veoma srodni i slični. Njihova priroda je de+nisana i time što sve ono što je Mars u mladosti, postaje Saturn u starosti. Saturn je ništa drugo nego vrlo odrastao Mars, ono što se događa u vremenu. Sve što je Saturn danas je samo posledica nekadašnje akcije ili nekadašnjeg Marsa. Priča o Marsu i o Saturnu je priča o uzroku i o posledici. Nivoi uzroka, nivoi uzročnog delovanja postoje na nivou Marsa. Nivoi posledičnog, na nivou Saturna. Potrebno je posmatrati mitologiju. U tom modelu primarni Mars, primarna slika uzroka, uzročna konstelacija je konstelacija Perseja. Primarna posledična konstelacija je konstelacija Herkula i ovo je slika o uzroku i o posledici. Ovo je primarna slika zakona karme, rukovođenog sa ove dve planete. Ne može se posmatrati Saturn, a da se ne gleda Mars jer je nemoguće znati odakle uzrok dolazi. Da bi neko shvatio Saturna, neophodno je da razume Marsa.'' Imsiragic

Old 03-08-2017, 22:37   #39
Poppy
Druid

Poppy's Avatar

Poppy je offline
Registrovan: Apr 2008
Poppy će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Natasarijana VIdi Poruku
U kojoj meri se na konkretnim primerima pokazuje da je ovo aspekt koji aplikacijom ukazuje da je partner ozenjen i da ce se razvesti u orbisu aspekta, odnosno separaciji da je bio ozenjen?Da li So kao signifikator ukazuje na to iako nije neposredno vezan za seriju 7? Jel imate neke primere iz prakse? U kojoj meri se ovo moze uzeti kao pravilo?
Drugarice, jesi li ti elementarno nepismena. Vidis li dje si postavila svoj topik.
Naši sponzori
Advertisement

Old 10-08-2017, 12:27   #40
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Registrovan: Aug 2006
Vojvotkinja je na dobrom putu
Standardno

Topik je premjesten. Molim vas da postujete pravila o postovanju tema. Hvala.

Old 01-10-2017, 10:43   #41
vigga
Švrća

vigga's Avatar

vigga je offline
Registrovan: Jun 2008
vigga je na dobrom putu
Standardno

ja imam SO 180 Ur r Sunce na 1° vodenjaka,a Uran 9° Lava.Prva i sedma kuca. Dakle sve ukazuje na burne dogadaje ,medutim ja nikad nisam imala posla sa ozenjenima,niti mi pada na pamet.
Advertisement

Odgovor

Tags
kao, kojoj, meri, ovo, ukazuje

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules