ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 25-09-2015, 09:30   #16
sedokosi
Švrća

sedokosi's Avatar

sedokosi je offline
Registrovan: Jan 2008
sedokosi je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
Mesec,rak,jupiter,neptun,venera,6,8,12,kuca kao i znak device koji inace vlada bolestima,nije nimalo lako uvideti i pronaci potencijal za dijabetes.Neretko cak povoljni aspekti dovedu do pojave bolesti ali svakako prvo treba gledati da li imaju veze sa 6-om i 12-om kucom koje govore o bolestima i o hronicnim bolestima.Posto je sada merkur retrogradan nije bas pozeljno donositi zakljucke pa cemo taj natal razraditi malo kasnije,inace su u pravu devojke koje su uzele ucesce u temi ima nesto i u DNK ali,u natalu se i to moze videti kada su u pitanju nasledne bolesti...Mnogo sam horoskopa video gde nema nikakvog pokazatelja dijabetesa a osoba ga ipak ima i to tezi oblik e tu dolazi stres kao uzrok tj natal nam pomogne da shvatimo kakva je osoba u pitanju i kako reaguje na razne teskoce u zivotu( stres).
Hvala ti Mandrak za tvoje vidjenje situacije. Daleko si precizniji od drugih.
Advertisement

Old 25-09-2015, 10:57   #17
Bubičica
Obično gatalo

Bubičica's Avatar

Bubičica je offline
Registrovan: Sep 2013
Bubičica će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
nekada je svaki lekar bio i astrolog danas nazalost nije tako ,i svakako je jedna od knjiga koju bih preporucio svakome "astromedicina" od margaret milard...
Књига није спектакуларна, али је врло значајна баш због недостатка књига из ове области. И уосталом најбитнија је баш као показатељ да се апсолутно могу комбиновати све области... Астрологија је баш свуда око нас, само је већина не види... На пример мени би било сјајно да у новинама постоји преглед дана кроз астролошке симболе - затворене границе, пуко Јутјуб... Ретро Меркур, Сатурн у Стрелцу и тај фазон...
Submit to Digg   Secerna bolest Reply With Quote

Old 25-09-2015, 11:35   #18
Sicilijana
Obično gatalo

Sicilijana je offline
Registrovan: Nov 2012
Sicilijana je na dobrom putu
Standardno

Vec su pojedinci napisali koje planete i znakovi bi nosili odredjenu simboliku, a ako neko zeli da pokusa da "izvali" da li se vidi nesto u natalnoj karti, trebalo bi da uzme u obzir i od kojeg tipa dijabetesa je obolela osoba. Dijabetes tip 1 se dobija uglavnom u mladosti i on je genetskog, naslednog faktora ili je nastao kao okidac neke od autoimunih bolesti itd i ne moze se trajno izleciti, nego se zivi sa njim do kraja zivota.
Dijabetes tip 2 je metabolicki poremecaj koji je uzrokovan losom ishranom, nedovoljnom fizickom aktivnoscu,stresom
i on se moze izleciti pravilnom ishranom, kretanjem itd...

Quote:
Originally Posted by Bojana_NS VIdi Poruku
Meni ovo nije jasno sto se preporucuje 5 obroka dnevno zasto cimati toliko insulin
Pokusacu da objasnim, iako je R Me. Insulin je hormon koji luci pankreas i koji je neophodan za pravilno funkcionisanje organizma. Nasim celijama u organizmu, misicima, mozgu je neophodna energija za rad, a ta energija su seceri,tj. ugljeni hidrati. Kod zdravih ljudi insulin sluzi da te secere unete hranom pretvori u proste, tj. glukozu i dovede je do celija ( npr. mozak), gde ce biti iskoriscena. Na primer:Kada kolicina glukoze postigne odredjeni nivo, pankreas luci insulin i prenosi glukozu do celija.
Sto vise glukoze udje u celije, to je manje ima u krvi. Problem nastaje kada pankreas ne luci dovoljno insulina ili ga ne proizvodi uopste, glukoza se ne moze dovesti do celija, nego ostaje povisena u krvi i to nazivamo dijabetes. Insulin omogucava celijama celog tela da apsorbuju glukozu, bez insulina celija bi umrla. Ishranom od pet obroka dnevno ( tri glavna i dve uzine) se uspostavlja normalno funkcionisanje pankreasa i lucenja insulina. Bitno je naglasiti da se obroci uzimaju svaki dan u isto vreme tipa: 8h,11h,14h,17h i 20h,normalno zdrave hrane. Nikako masan burek za dorucak, pecenje za rucak itd, onda nista nema smisla.
Uzimati hranu sa niskim glikemijskim indeksom i zdravu. Tako bi trebao da se hrani zdrav covek, a oboleli od dijabetesa isto, samo sto oni trebaju tu ishranu da prilagode njihovoj bolesti,koje namirnice smeju, a koje ne, od uzimanja lekova, insulina, saveta doktora itd. Ima toliko toga na netu da se procita, da ne davim vise ovde.....

Old 25-09-2015, 11:44   #19
Bojana_NS
Druid

Bojana_NS's Avatar

Bojana_NS je offline
Registrovan: Sep 2011
Bojana_NS će postati poznat uskoroBojana_NS će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Uzimati hranu sa niskim glikemijskim indeksom i zdravu. Tako bi trebao da se hrani zdrav covek, a oboleli od dijabetesa isto, samo sto oni trebaju tu ishranu da prilagode njihovoj bolesti,koje namirnice smeju, a koje ne, od uzimanja lekova, insulina, saveta doktora itd. Ima toliko toga na netu da se procita, da ne davim vise ovde.....
Ja idem po insulinskom indeksu.Ja razumem sve sto ti pises ja sam imala problema sa viskom isulina bas zbog cestih obroka kako neki preporucuju nije to bilo strasno ali ipak dovoljno da izbacim 5 obroka i vratim se na tri.

Problem sa 5 obroka je da ti ne mozes izbeci skrivene secere-jedino da jedes sve sirovo,a to retko ko radi.
Zato kazem ne razumem zasto cimati toliko insulin ja pricam o zdravim jedinkama kojima insulin funkcionise i koji ne zele da ga sjebu.

Da se ogradim ovo je samo moje iskustvo(ja sam izrod) vi slusajte vaseg lekara!

Last edited by Bojana_NS; 25-09-2015 at 11:54..

Old 25-09-2015, 12:22   #20
Sicilijana
Obično gatalo

Sicilijana je offline
Registrovan: Nov 2012
Sicilijana je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Bojana_NS VIdi Poruku

Problem sa 5 obroka je da ti ne mozes izbeci skrivene secere-jedino da jedes sve sirovo,a to retko ko radi.

Strucnjaci te dve uzine nazivaju obrok, a to bi trebalo da bude samo koliko moze da stane u saku npr. sirovih semenki ili jedna vocka sa niskim GI. Zdravoj osobi je dovoljno tri obroka dnevno, ali ne manje od toga. Da se i ja ogradim, nisam strucnjak i svako treba da slusa svog doktora.

Last edited by Sicilijana; 25-09-2015 at 12:42..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules