ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 16-09-2016, 15:10   #271
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoroibis će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Kele VIdi Poruku
Umem, uvek dodje sunce nakon kise, taj Mo mi je doneo mentalna naprezanja i neku tamu u dusi kad padnem, ali kao da imam i andjela cuvara, pa nekako sve prevazidjem i krenem dalje.Valjda ima neke vajde i od natalnog Ju na ascedentu.
Egzaltiran JU? Naravno

Ja sam takodje jako osetljiva ali mada moj JU nije na ASc jeste u prvoj, i pomaze dosta. Jednostavno pomislis sutra je novi dan, bice bolje, idemo dalje...
Submit to Digg   Psihičke bolesti u astrologiji Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 16-09-2016, 18:18   #272
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

U principu ćemo u 2/3 natala naići na ugrožen Mo...na ovaj ili na onaj način.
Inferiorna planeta, planeta ženskog principa, "ćudljiva" planeta - koja više "upija" utjecaje superioraca (usudiću se reći i ostalih inferioraca) koje je aspektuju, nego što ih "šalje".
U astrologiji (i životu) generalno je teško i "dva dobra" sastaviti, a kamoli tri & više, a Mjesec k'o Mjesec - "svaka mu dlaka smeta".
Rijetko sam u natalima viđala i Mjesec u istovremeno solidnom esencijalnom dostojanstvu i dobrom mundanom položaju, te neugrožen lošim aspektima, a kamoli Mo koji ispunjava sve tri navedene predispozicije kvalitetnog Mjeseca, bez da je ugrožen masom ostalih slučajnih debilitacija.

Tako da blago do umjereno ugrožen Mo...one way or another (kakav što je kod većine ljudi) ne mora nužno biti signifikator izvjesnih psychological issues.

Potrebno je još najmanje 4-5 naznaka problematične psihe, te uvijek treba imati u vidu i temperament natusa, jer manifestacija natalnog potencijala (kako dobrog, tako i lošeg) nikada neće ići "kontra" temperamenta. Npr.; prije će osoba koleričnog temperamenta imati anger issues, ilitiga tendencije ka agresivnim ispadima, nego "mrtva" flegma.

Ugrožen Mo jeste red flag, ali sam po sebi ne mora značiti apsolutno ništa, inače bi svaka druga osoba bila sociopat, bipolarac, opsesivni-kompulzivac isl. Doduše, kada bolje razmislim;

the natal chart

Old 16-09-2016, 20:40   #273
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
[/IMG]

Tako da blago do umjereno ugrožen Mo...one way or another (kakav što je kod većine ljudi) ne mora nužno biti signifikator izvjesnih psychological issues.

Potrebno je još najmanje 4-5 naznaka problematične psihe.
Ja nisam ni mislila na blago do umereno ugrozen MO, niti sam to napisala, mislila sam na posteno samleven MO.

Kod mene se to UVEK podrazumeva da gledam celinu, ali posto ste vec iznosili neke moguce indikatore iznela sam ovaj sa kojim sam imala iskustvo i koji sledi odrdjenu astrolosku logiku.

MO je i odnos sa majkom, a to je prvi odnos koji imamo sa drugim ljudskim bicem, pa ako je u on koruptiran, lako dolazi do psihickih ostecenja.

Last edited by ibis; 16-09-2016 at 22:18..
Naši sponzori
Advertisement

Old 16-09-2016, 21:29   #274
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Registrovan: Apr 2013
tiramisu će postati poznat uskorotiramisu će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Kele VIdi Poruku
Doduse, ovaj Mesec moj neki tumace i u osmoj i u devetoj kuci posto je valjda na kraju osme kuce.
Mo je u 9. mundanoj kući, ali ga zeza što je u 8. znaku i ne vidi asc. Takođe ni drugo svetlo (Su) ne vidi asc, u malefičnoj 12...
Svetla su svakako bitna za zdravlje, pa i mentalno, da se tako izrazim.
Quote:
Originally Posted by Renko VIdi Poruku
Trebate se ulogirati na tinypic sa svojim računom i onda otvara uvijek bez problema.
Može i klikom na zoom sa leve strane.

Old 17-09-2016, 01:03   #275
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by ibis VIdi Poruku
Posto ste vec iznosili neke moguce indikatore iznela sam ovaj sa kojim sam imala iskustvo i koji sledi odrdjenu astrolosku logiku.
Esencijalno ili slučajno debilitirani luminari, samljeveni lošim aspektima u 9 od 10 slučajeva najčešće jesu dio cjelokupne "kliničke slike", ali bez asistencije još najmanje 3-4 indikatora najčešče ne pričaju psychological issues priču. To znamo i ti i ja i 3/4 forumaša, ali početnici (koji su u astrološkim vodama malo/nimalo) to ne znaju. I kada xy početnik (koji npr. ima peregrin Mo u Lavu, u fazi opadanja, u 12. polju) zaluta na ovaj forum i prelista ovu temu može sebi bez ikakve osnove umisliti da ima ozbiljne predispozicije za ludaru.

I da, evo npr. natalna karta jednog poznatog i priznatog sociopate, pardon, psihopate - Josefa Mengela.

Kao što se vidi iz priloženog, Mjesec (koji mu je vladar ASC) nije #bogznašta - peregrin u Vagi, izvan sekte, u fazi opadanja i gradi aplikativni 180 sa Venerom/dispozitorom. Međutim, Mjesec mu je u Halbu, u znaku u kojem vidi ASC, te ima slučajno dostojanstvo ugaonog polja...tako da ... viđala sam i gore.
Ono što je po meni mnogo lošije u priloženom natalu je;

Stanje njegovog Merkura (misli, ideje) - koji je u znaku svog izgona/pada (Ribe), orijentalan i istovremeno reš-pečen, te dođe kao slučajni malefik radi vladavine nad 12. poljem.

Dispozitor Merkura je retrogradni Jupiter (još jedan slučajni malefik, uslijed vladavine nad 6. poljem) - koji je peregrin u Škorpiji i egzaktno na JMČ. I sa Saturnom se "gleda" putem 180.

Pa i stanje Mjesečevog dispozitora i vladara ponašanja - Venere koja je izvan sekte, iznad horizonta, a u znaku svog izgona (Ovan). Venera mu je ujedno (according to AstroFox) i vladar ponašanja.

Zatim imamo situaciju sa Venerinim/Jupiterovim dispozitorom Marsom (vladajući malefikom, s obzirom da je u pitanju dnevno rođenje) - koji je izvan sekte, iznad horizonta, peregrin u Vodoliji, u 8. polju, te u aplikativnom 90 sa svojim dispozitorom Saturnom (koji pak vlada nad malefičnim 8. poljem)

Ako ćemo gledati uskorobisne aspekte sa transaturnima; tu su i Ve90Ne (orbis +/- 2) i So90Pl (orbis +/-1).

Primjer natala sociopate (koji je evoluirao u dobar komad psihopate) - gdje je peregrin orijentalni Mjesec u opoziciji s Venerom bio još najmanji problem.
Sličan situacija je i s natalom još jednog dobrog komada psihopate - Charles Mansona.

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 17-09-2016 at 01:21..

Old 17-09-2016, 01:15   #276
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Pa naravno da treba gledati celu sliku, mislim da svi to ponavljamo kao papagaji ovde već godinama Osim toga, svako piše ono što je zaključio iz iskustva ili pročitao negde.
Sigurno je da svetla utiču na mentalno zdravlje, ali i zdravlje uopšteno. Moja su svetla katastrofa postavljena, pa nemam nikakvih psihičkih bolesti, ali se opštim zdravstenim stanjem ne mogu baš ni pohvaliti... Opet, ni to nije toliko loše, kakve sam ljude viđala, prosto me je sramota da se žalim...

Inače, i dalje mislim da u ovu priču generalno treba uključiti merkur. Takođe i treće polje, kao polje koje vlada mislima, namerama, idejama, načinom na koji rezonujemo. Jeste to onaj "razumni" deo nas, ali mislim da ga pored Mo treba uključiti - pored cele slike jelte

Old 17-09-2016, 09:47   #277
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Standardno

Quote:

I da, evo npr. natalna karta jednog poznatog i priznatog sociopate, pardon, psihopate - Josefa Mengela.
Skoro gledala dokumentarac o njemu kazu da je bio izuzetno sarmantan, uvek perfektno doteran sto bi dao vladar ASC u Li.
Moral mu svakako nije bio jaca strana, ali u fasistickoj Nemackoj gde je bila granica izmedju pripadanja krdu(fasista) i psihickog oboljenja? Izmedju verovanja eugenistickim nacelima i iskrivljenoj Niceovskoj filozofiji i istinske bolesti? Da li mu je ikada iko dijagnostifikovao? Da li su svi, a to su stotine hiljada ucesnika u ratu sa strane fasista,ili milioni ljudi, bili psihopate?
Da, znam da je radio cudovisne stvari, ali ne volim nagadjanja.
Ako znas neku strucnu psiholosku literaturu koja opisuje, konkretno, Mengelea i njegove probleme, molim te podeli.Rado bih procitala

I ovde postoji problem. "Psihicke bolesti" je izuzetno sirok pojam, nece astro-klinicka slika neuroticara biti slicna nekome sa sizofrenijom. To su razliciti poremecaji sa razlicitim uzrocima i simptomima i moraju biti drugacije opisani.

Sve dok se ne napravi jasna podela po pitanju vrste bolesti, i da li su u pitanju bas bolesti ili manji poremecaji, ova tema mora ostati u sferi uopstenog. Kao sto ni srcani bolesnik nema istu natalnu kartu kao i dijabeticar.

I zadnje, mislim da nema smisla baviti se psihickim oboljenjima osoba cija bolest nije potvrdjena od strane psihijatra ili psihologa.

Evo jednog simpa clanka pisanog za astrologe od strane psihologa:

Astrology and Psychopathology | Alejandro Lodi, Astrologia

Sto se tice ostalih psihickih poremecaja, ima ih registrovano na tone:

List of mental disorders - Wikipedia, the free encyclopedia

Pokusacu da skinem knjigu Liz Greene (psiholog po profesiji) "The dark side of the soul" jer nesto malo sto je objavljeno iz nje cini mi se da je nekompletno i navodi na pogesne zakljucke. Mada sumnjam da cu moci, knjiga se placa.

Last edited by ibis; 17-09-2016 at 12:59..

Old 17-09-2016, 13:04   #278
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
mislim da nema smisla baviti se psihickim oboljenjima osoba cija bolest nije potvrdjena od strane psihijatra ili psihologa.
Niko ovdje nasumično ne gleda natalne karte, te samoincijativno "uspostavlja dijagnoze", već navodimo primjere osoba s dijagnozom, kod kojih stručna lica jesu utvrdila/potvrdila blaži do umjereni do teži oblik izvjesnih psychological issues.
Primjer - Howard Hughes (teži slučaj OCD-ija);

Hughes's germ phobia revealed in psychological autopsy

I to s ciljem eventualnog utvrđivanja nekog vida šablona za izvjesne vidove psychological issues...zašto da ne?! Astrološka simbolika jeste ogromna i teško je znati na koji način su se u realnom prostoru/vremenu izvjesne natalne predispozicije manifestovale kod izvjesnog anonimusa. Međutim - u slučaju natusa koje poznajemo, te koji u realnom prostoru/vremena konstantno manifestuju svojevrsne simptome, zgodno je baciti pogled na natalne predispozicije, mada u kontekstu pomoćnog sredstva, ali opet ...zašto ne

Quote:
Ako znas neku strucnu psiholosku literaturu koja opisuje, konkretno, Mengelea i njegove probleme, molim te podeli.Rado bih procitala
Nedavno sam i ja gledala dokumentarac o njemu (History Channel/prije nekih 15-ak dana). Dokumentarac je prilično slikovito predočio Mengelove WWII extracurricular activities

Quote:
Moral mu svakako nije bio jaca strana
Blago rečeno.

Quote:
Da li mu je ikada iko dijagnostifikovao?
Mislim da njegova "velika djela", predočena od strane ljudi koji su "preživjeli da pričaju"(između ostalog i Dr.Miklós Nyiszli - Jevrej koji je imao "zadovoljstvo" blisko sarađivati sa Mengelom tokom svog zatočeništva u Auscwhitzu) govore sasvim dovoljno o mentalnom sklopu dotičnog MONSTRUMA. Više od godina osmatranja u izolovanim uslovima izvjesne psihijatrijske ustanove.

Quote:
Skoro gledala dokumentarac o njemu kazu da je bio iuzetno sarmantan.
Pa vidi, izuzetni šarm inače jeste jedan od atributa sociopata.

Dr. Martha Stout, in her book 'The Sociopath Next Door', discusses the techniques of the sociopath - what she refers to as 'the tools of the trade'. The first technique she talks about is charm. Dr. Stout believes it is "a primary characteristic of sociopathy. The intense charm of people who have no conscience, a kind of inexplicable charisma, has been observed and commented on by countless victims, and by researchers who attempt to catalog the diagnostic signs of sociopathy.

Konkretno u vezi Mengela i njegovog šarma;

He established a kindergarten for children that were the subjects of experiments, along with all Romani children under the age of six. The facility provided better food and living conditions than other areas of the camp, and even included a playground.When visiting his child subjects, he introduced himself as "Uncle Mengele" and offered them sweets.

I Mengela i njegove manje šarmantne strane;

But he was also personally responsible for the deaths of an unknown number of victims that he killed via lethal injection, shootings, beatings, and through selections and deadly experiments. Lifton describes Mengele as "sadistic, lacking empathy, and extremely antisemitic, believing the Jews should be eliminated entirely as an inferior and dangerous race".Mengele's son Rolf said "his father later showed no remorse for his wartime activities".

A former Auschwitz prisoner doctor said:
"He was capable of being so kind to the children, to have them become fond of him, to bring them sugar, to think of small details in their daily lives, and to do things we would genuinely admire ... And then, next to that, ... the crematoria smoke, and these children, tomorrow or in a half-hour, he is going to send them there. Well, that is where the anomaly lay."

Lifton je ovdje cijelu stvar skroz lijepo predočio;
What Made This Man? Mengle

Quote:
Da li su svi, a to su stotine hiljada ucesnika u ratu sa strane fasista, bili psihopate?

According to Dr. Martha Stout in her book "The Sociopath Next Door", some sociopaths use their professional role as a mask to hide their real personality. They can be very hard to spot because they don't look any different than anyone else. Sociopaths are often very charming, likeable, easy-going and fun to be around. They don't worry like normal people do. They can be intelligent, impressive and inspire confidence. Sociopaths have an overwhelming need to be admired and often portray themselves as kind, compassionate and caring people. Only their victims know the truth.

Mnoštvo ljudi (koje susrećemo u svakodnevnom životu) posjeduju HC sociopatske tendencije. E sada, svaki psihopat jeste sociopat, ali svaki sociopat ne mora evoluirati u psihopatu. Može, ali i ne mora. Kakogod zašto su se u Drugom Svjetskom ratu i koncentracionim logorima poput Auschwitza izdešavale stvari koje su se izdešavalei?! Zato što svojevrsna ratna stanja (a kažu da je rat prirodno stanje) sociopatima & ostalim vrstama bolesnika pruža mogućnost da "skinu maske" i daju svojim bolesnim tendencijama oduška. I u savremenom svijetu, nažalost, postoji mnogo više sociopata (i sadista, barbara, pedofila ...#dadaljenenabrajam) nego što smo svjesni, samo uslijed vlasti i zakona "nose maske". Međutim, kada na "vladjući tron" zasjedne svojevrsni Adolf Hitler (WWII) i da #sociopatimameđunama "odriješene ruke", u koncentracionom logoru (tipa Auschwitzu) izdešava se što se izdešavalo, a pogrešna etnička pripadnost, pogrešna boja kože i pogrešna boja očiju su bili samo povod, ne uzrok. Uzrok raznovrsnih monstrouznih djela Velikog Mengela od Bavarske i njemu sličnih leži u potrebi da svojim bolesnim tendencijama daju oduška, te će u tu svrhu iskoristiti #bilošta kao izgovor. Bolesna idelologija (također posljedica psihološkog poremećaja i iskrivljene percepcije stvarnosti) pacijenta pod imenom Adolf Hitler im je samo došla kao "desetka na kec". Jer normalan čovjek teško da i može razmišljati u smjeru da drugom čovjeku svjesno i namjerno oduzme život, a kamoli "zasukati rukave" i primiti se posla. O ovakvim i sličnim stvarima da ne pričam;

Experiments performed by Mengele on twins included unnecessary amputation of limbs, intentionally infecting one twin with typhus or other diseases, and transfusing the blood of one twin into the other.

ČOVJEK drugom čovjeku ne može uraditi ovakve stvari & hladno move on with his/her life. To može samo teški slučaj psihološki poremećene ličnosti. E sada, to što dotične osobe u svakodnevnom životu veoma vješto skrivaju i prikrivaju svoju pravu prirodu je drugi par rukava. Što nažalost ne poništava činjenicu da na ovom svijetu ima mnogo više bolesnika i barbara nego što smo svjesni (uslijed "maski normalnosti" koje nose). Koji će se prvom prilikom "razuzdati na plesnom podiju" i dati si oduška. Prilika čini lopova.

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 17-09-2016 at 13:42..

Old 17-09-2016, 13:42   #279
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Standardno

Quote:

Lifton je ovdje cijelu stvar skroz lijepo predočio;
What Made This Man? Mengle

.
Hvala na ovome.

Mada mi se cini da nisi shvatila niti ovaj clanak, niti moj post.

Old 17-09-2016, 14:03   #280
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Hvala na ovome.

Mada mi se cini da nisi shvatila niti ovaj clanak, niti moj post.
Kakogod. U svakom slučaju znam razliku između "moral mu/joj nije jača strana" i sociopate/psihopate.

Nema na čemu

the natal chart

Old 17-09-2016, 14:04   #281
Rejhana al Mahmud
Obično gatalo

Rejhana al Mahmud's Avatar

Rejhana al Mahmud je offline
Registrovan: Feb 2015
Rejhana al Mahmud je na dobrom putu
Standardno

Sta cemo mi sa foruma koji imamo dijagnozu ☺
Taman sam mislila na konzilijum ici ali nema za potrebno kad imam frendice ovdje ☺☺

Old 19-09-2016, 20:13   #282
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Malo psihološke literature;

http://translibri.com/pdf/Sociopath_Sample.pdf

Odnosno, jedna fina knjiga o antisocijalnom poremećaju ličnosti - The Sociopath Next Door (by Martha Stout)

the natal chart
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules