ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 09-12-2011, 18:15   #16
AutumnFlower
Veštac

AutumnFlower's Avatar

AutumnFlower je offline
Registrovan: Apr 2011
AutumnFlower je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ochajna domacica VIdi Poruku
Da li si tada bila prijavljena da živiš na toj adresi gde si se nalazila u vreme studiranja?
Smatram da je svaka promena koja se oseća i vidi u natalu.
Samo za 2 adrese sam imala neke ugovore, ali adresu u licnoj karti nisam menjala. Inace, gazde to izbegavaju da ne bi placali porez...
Uopste nemam osecaj da imam dom, ni ovaj privremeni, a ni moj pravi ne dozivljavam tako. Gledala sam svoju kartu, neke stvari se poklapaju neke ne. Ovo mesto gde sam sad ako uracunam sve promene pada na moju 4. kucu opet.
Submit to Digg   Promena mesta boravka kroz natalni horoskop Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 09-12-2011, 18:22   #17
tori
Veštac

tori je offline
Registrovan: Dec 2008
tori je na dobrom putu
Standardno

ja sam se vala stoputa selila do sada, a kako stvari stoje, jos ce biti toga...
pogledajte samo moju 4kucu i sve ce vam biti jasno!
Em Mo, pa UR pa MA...velim da su svi oni zasluzni za tolika seljakanja, nega potrebna, a neka nepotrebna.

Old 09-12-2011, 18:26   #18
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Zasto bi prijava boravka imala veze ? Meni je prijava i dalje u drugom gradu, a studirala i radila u trecem i sada sam u cetvrtom. A dokumenta cu da promenim sa promenom prezimena. Nemam nameru da finansiram mup. I jel vi pricate o promeni mesta (grada) ili samo o promeni u istom gradu ?
Sta bi trebao biti pokazatelj da ja nikada nisam zivela u mestu rodjenja ?

Old 09-12-2011, 18:28   #19
ochajna domacica
Mag

ochajna domacica je offline
Registrovan: Jan 2010
ochajna domacica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by zujalica VIdi Poruku
Zasto bi prijava boravka imala veze ? Meni je prijava i dalje u drugom gradu, a studirala i radila u trecem i sada sam u cetvrtom. A dokumenta cu da promenim sa promenom prezimena. Nemam nameru da finansiram mup. I jel vi pricate o promeni mesta (grada) ili samo o promeni u istom gradu ?
Sta bi trebao biti pokazatelj da ja nikada nisam zivela u mestu rodjenja ?
Pa mislim da se zna šta znači SELIDBA.
Tako da, moje pitanje je bilo takvo da ne budem indiskretna.
Ja da sam pobegla letos od kuće, verovatno bih sada gledala Škorpiju ahahaha...neki TVORZA ne bi mi umakao

Ako ti je Mars vladar 4 i u trigonu sa Uranom..separacija, govori i o tome da si se vrlo brzo nakon rođenja, How about 3 days after - nakon izlaska iz porodilišta, otišla da živiš tamo gde ti je već roditeljska, starateljska kuća? Ili nas samo CHEKIRAŠ?

Old 09-12-2011, 18:51   #20
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Standardno

Quote:

Ako ti je Mars vladar 4 i u trigonu sa Uranom..separacija, govori i o tome da si se vrlo brzo nakon rođenja, How about 3 days after - nakon izlaska iz porodilišta, otišla da živiš tamo gde ti je već roditeljska, starateljska kuća? Ili nas samo CHEKIRAŠ?
Ne znam koliko smo dana bili u porodilistu, carski rez, mozda i nedelju dana. Nije mi papir pri ruci da proverim, a mama bi mi rekla da sam fijuknula. Odveli su me u roditeljski dom - kucu koju je tata nasledio od ujaka, a moji su je renovirali i sagradili jos jednu u istom dvoristu - bice da je to Ma 120 Me, a Me daje vise ulaza, objekata. Kuca u prometnoj ulici, tranzit je tuda prolazio, skola preko puta, u istoj ulici i autobuska stanica - sve je to opet Me. Veliko dvoriste, puno voca, cveca. Zbog urbanistickog plana kucu ruse, mi se selimo u tatin rodni grad - kucu koju je baka kupila , tata nasledio, stara kuca - Sa u 6. 180 Ne - baka. Opet 2 ulaza, puno cveca, vockica, skola preko puta... opet simbolika Me - vecim delom 6. je u Blizancima, vladar Ve u Vagi - cvece... opet Ve je dispozitor Me, Sa, Ma... U ulici je ambulanta, medicinska skola, pa i crveni krst... opet Me (valjda) .

Old 09-12-2011, 19:18   #21
ochajna domacica
Mag

Standardno

Quote:
a Me daje vise ulaza, objekata. Kuca u prometnoj ulici, tranzit je tuda prolazio,
Pretpostavljam da je "tranzit" - tramvaj
A to sa ME i više ulaza, meni izgleda nije ispunjena simbolika
Obožavam kuću koja ima više otvora da crikuliše energija.
Dok stanove smatram kao kompresore i atomske boombe u najavi!

Old 09-12-2011, 19:38   #22
nena peric
Veštac

nena peric's Avatar

nena peric je offline
Registrovan: Jun 2010
nena peric je na dobrom putu
Standardno

JadrankaR, bravo za temu .
Meni se uklapaju sve kuce za sva dosadasnja preseljenja, cim stignem opisujem ih, jer hocu bas detaljno da pogledam i opisem aspekte, a do tada ko zeli da se pozabavi ovom tematikom evo nesto sto je Nedda postavila sa stranih foruma cisto kao neki podsetnik za laksu analizu:

Po modernoj astrologiji, odlike stanova se gledaju redom: 4. kuca - opste o stanu, cemu tezimo, sta nas ispunjava, prvi i poslednji dani zivota, ali i nas prvi stan. Drugi stan 6.kuca, treci 8.kuca, cetvri 10 kuca, peti 12 kuca, sesti 2 kuca itd.....

Ovan - crveno, praktican stan/kuca, praktican namestaj, neurednost, blizu sportskih terena, mozda policije, vojske, brz nacin zivota, mozda svadje u kuci, Ovan - Novi Beograd....

Bik
- zelena, eventualno bela ili plava, braon - sa dvoristem, pogledom na prirodu, ili puno cveca u stanu. Udobn namestaj, estetski lepo i skladno. Vlada prijatna, domaca atmosfera, gostoljubivost, hrana se veoma ceni. Blizina restorana.

Blizanac - moguce dvojni stan (dva ulaza, dva mokra cvora, dva spojena stana, stan koji zauzima pola kuce, kuca u nizu, stan u kome zive dve porodice, duplex...), mali ili sa puno malih detalja (slike, ukrasi, stvari iz detinjstva, prakticne stvarcice, knjige). U blizini skole ili vrtica, ili autobuske/zeleznicke stanice. Moguca kombinacija dve dominantne boje u prostoru, ili puno razlicitih - prisutne su svetloplava, narandzasta, svetlozelena, zuta, lila, bela...

Rak - Kuca/stan u kojoj se oseca zensko prisustvo. Stan u kome emocije imaju glavnu rec. Cesto topao i prijatan. Moguca cesta promena rasporeda prostorija, namestaja, boja. Boje koje dominiraju - bledi, pastelni tonovi, srebrna ili plava ili zelena. Moguce blizu vode. Moguce kuca porekla osobe, sa majcine strane.

Lav - stan koji deca vole, pun zivota. Dominantne boje su zuta, ali prisutne su i druge tople boje: crvena, narandžasta. Tezi raskosi, ima vrednosti u njemu. Nalazi se u galvnom gradu, ili u centru mesta. U blizini trga. Nije ni u podrumu ni na tavanu. Ima lep ulaz. Moze teziti ekstravaganciji. U blizini mogu biti mesta za zabavu i mesta gde se mladi ili deca okupljaju.

Devica - stan radnih ljudi. Moze biti mali, ili imati vise manjih soba. Uredan je, ima detalje. Prozori su mali, boje siva, zelena, zuta, braon, plava, lila. Moze biti stan u soliteru, u zgradi, ili kuca sa dvoristem koje se prakticno koristi, ima supu. Stan iz otkupa.

Vaga - estetski uravnotezen stan bez ekstravagancije. Dominiraju plava, bela, pastelne boje, ili kontrasne kombinacije boja. Stan u kome ljudi zive sa partnerom. U blizini moze biti sud. Kod nas - Vaga je Beograd, a i Zemun. Stan na spratu. Moguce potrebna dodatna toplotna izolacija.

Skorpija - stan dobijen nasledstvom, ili kupljen novcem od nasledstva. Moguce i stan koji se potpuno rekonstruise. Moguca blizina vode, kanalizacije, moguci problemi sa poplavljivanjem. Blizina groblja, psihijatrija, hirurgije, ili mracnog dela grada. U njemu dominiraju bordo boja, braon, tamni elementi, pa i crna. Ljubicasta takodje. Potrebno uloziti truda da bi se stan adekvatno osvetlio.

Strelac - stan masivnih zidova, velikih prozora, svetao. Moguce prosirenje stana. Dominiraju plava, zuta, tamnocrvena. Ako je u zgradi, onda zgrada moze biti velika i glomazna. Zivotno okruzenje u kome dominira sticanje znanja, razvoj, moral. Moze biti u blizini suda, crkve. Moze biti i potkorvlje.

Jarac - stara zgrada/kuca, velika ili mala, ali sa siromastvom detalja i topline. Ovome odgovara soc-realisticki stil gradnje kod nas prisutan posle 2. svetskog rata. Novac za stan dobijen svojim radom, eventualno nasledjem od clana porodice koji ga je sam zaradio. Dominiraju neutralne boje - siva, tamnobraon, indigo. Verovatno potreban trud da bi se stan odrzavao. Obicno ima skladistene prostorije (podrum, supa..). Blizina starackog doma. Moze biti izgradjen na kamenu ili u kamenitom okruzenju. Povezje se i sa planinskim kucama.

Vodolija - moderan stan, stan u kome zive prijatelji (cimeri) ili stan neocekivano dobijen, nagradnom igrom, od prijatelja, ili neke organizacije. Boje mogu biti neobicne, vestacke boje novog doba, neobicni dezeni - karirani, neobicnih oblika. Boje - nebo plavo, lila, metalik. Stan u novoj zgradi, ili stanovi nemenski gradjeni za odredjenu grupu ljudi. Dosta tehnike u stanu. Posebno naglasene elektro instalacije. Moguca blizina dalekovoda, centrala, trafostanica. U beogradu - Novi Beograd. Ako je u zgradi, postoji skupstina stanara. Moguce i okupnjanje i druzenje sa komsijama.

Ribe - stan u blizini vode, bolnice, zatvorenih institucija. Boje koje domniraju su plava, tirkizna, bordo, bela, zelena. Moguce dobijen mutnim radnjama, ili nelegalno izgradjen,neuknjizen...Stan koji svi zele da prosire, ali nema uvek mogucnosti. Moguci problemi sa poplavama. Moguce greske pri proceni stana, zbog neprimecivanja starih instalacija, ili nekoh drugih problema. Ovde spadaju i stanovi iz samackih hotela, bivsih institucija...

Sunce: pozoriste, bioskop, sve okrugle stvari, topionica, solarijum, plesna sala, zamak, kula, vrućina, park, aristokratija, rekreacija, reflektori

Mesec: putovanja, voda, kiša, rosa, močvara, zemlja i usevi, bara, cisterna, bunar, kanal, jezero, more, potok, izvor, brod, luka, odmor, ogledalo, mlekara, pijaca, pivnica, skele, šupa, staklo, parking, palma, prag, restoran, ribnjak, svetionik, rupa

Merkur: biblioteka, pošta, trgovine, reklame, saobraćaj, ključevi i brave, inspektor, majstori i zanatlije, manikir, saobracajni znak, oftamolog, prekidaci za struju, stoni tenis, tenis, rukomet, škola, terasa, ugovor, agencija

Venera: cevće, buket, basta, balkon, selo, palata, banka, koncertna dvorana, saloni lepote, muzej, muzička škola, sladoled, luksuz, profit, opera, ples, ručni rad, poklon, voćnjak, svadbe i veridbe, moda

Mars: alat, bunar, demonstracije, galama, borilacki sportovi, gimnastika, burgija, busenje, infekcija, odzak, kamin, peć, šporet, ginekologija, metali, trnje, vatrogasac, rđa, policija, roštilj, uniforma, telohranitelj, tesar, zubar, hirurg, zapaljivost.

Jupiter: advokat. kancelarija, sud, ambasade, autoput, banka, inostranstvo, kredit, dvor, izdavač, lekar, grad, katedrala, naučna institucija, manastir, hipodrom, standard, odšteta, provizija, parada, turista, vlasnik, zalagaonica.

Saturn: cement, beton, asfalt, crep, crkva, beton, crnci, blato, čekaonice, časovničar, brana, deblo, panj, kaldrma, dolina, kamen, kamenolom, đubriše, kapija, karantin, greben, keramika, kvar, manastir, muzej, led, kreč, pepeo, odžačar, podrum, ograda, poljoprivreda, restrikcije, spomenik, tamnica, skladište, traktor, rudnik, temelj, strugara.

Ako neko ima jos neki tekst, neka doda, bilo sta sto je u vezi opisa kuce, doma, da nam sluzi kao podsetnik

Old 09-12-2011, 20:12   #23
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Standardno

Quote:
Pretpostavljam da je "tranzit" - tramvaj
A to sa ME i više ulaza, meni izgleda nije ispunjena simbolika
Obožavam kuću koja ima više otvora da crikuliše energija.
Dok stanove smatram kao kompresore i atomske boombe u najavi!
Ne tramvaj , vec tranzit - tom ulicom , kroz sam grad su prolazili svi koji su putovali iz susednog grada u treci.
Kod mene Me radi... i izgleda da ce i dalje, jer ja sada imam 2 doma u 2 grada.
Da se vratim svom putesestviju... Treci grad gde studirah i radih tj. provedoh silne godine, nikada , bas nikada nisam dozivljavala kao svoj i uvek sam znala da tu necu ostati. Cak nikad nisam imala momka iz tog grada. Tamo sam se selila 9 puta (valjda dobro prebrojah) , ali kako nikad grad ne smatrah svojim, mislim da ne treba da ga racunam , ni te selidbe.
Tako da bi ja sada trebala biti u 8.polju - Mo vladar - mama je nasledila tj. tetka je njoj poklonila stan, a to se valjda uklapa u 8.polje. Mo u 5. u Biku , dispozitor Ve u Vagi, pa je stan u Bgd-u, a i 5.polje je prirodno polje Lava - glavni grad. Samo ne znam kako da povezem sto je stan na 4.spratu, na uzbrdici ?
Meni su stanovi kao kutija sibica.
Sad bih mogla promeniti prezime i preci u 10.polje. A opet mi se cini da ce i tada biti u opticaju - malo tamo, malo ovamo...

Last edited by zujalica; 09-12-2011 at 20:20.. Reason: .......

Old 09-12-2011, 20:14   #24
ochajna domacica
Mag

Standardno

Devica - stan radnih ljudi. Moze biti mali, ili imati vise manjih soba. Uredan je, ima detalje. Prozori su mali, boje siva, zelena, zuta, braon, plava, lila. Moze biti stan u soliteru, u zgradi, ili kuca sa dvoristem koje se prakticno koristi, ima supu. Stan iz otkupa.

Super. Nek neko dođe da mi pomogne oko Baš su "MALI" Ah, taj JU. E za to se potrduio JUpiter kao dispozitor VE, konačna priča. Strelac - stan masivnih zidova, velikih prozora, svetao. Moguce prosirenje stana. Dominiraju plava, zuta, tamnocrvena. Ako je u zgradi, onda zgrada moze biti velika i glomazna. Zivotno okruzenje u kome dominira sticanje znanja, razvoj, moral. Moze biti u blizini suda, crkve. Moze biti i potkorvlje.

Ali iz šale, ironično nam kuću nazivaju "soliterom"

Saturn: cement, beton, asfalt, crep, crkva, beton, crnci, blato, čekaonice, časovničar, brana, deblo, panj, kaldrma, dolina, kamen, kamenolom, đubriše, kapija, karantin, greben, keramika, kvar, manastir, muzej, led, kreč, pepeo, odžačar, podrum, ograda, poljoprivreda, restrikcije, spomenik, tamnica, skladište, traktor, rudnik, temelj, strugara.

~ SA U 6 polju, ispunjava nam simboliku toga da nam je komšija preduzimač i često puta posao dovozi kući Tako da ima u blizini, preko puta i skladištenog šuta, đubrišta.. Crkva ~ postoji, ali je u šumi. Ne vidi se i nije baš blizu, na 2km. Ali se čuje zvono.
E samo i fale crnci, mada videh dva gore na F.K.Heroju da treniraju dvojica A OGRADI se nadam dogodine
..dok sa ME u 6:
~Merkur: biblioteka,
pošta, trgovine, reklame, saobraćaj, ključevi i brave, inspektor, majstori i zanatlije, manikir, saobracajni znak, oftamolog, prekidaci za struju, stoni tenis, tenis, rukomet, škola, terasa, ugovor, agencija.
Mnogo je bučan ovaj naš deo, prometan saobraćajem. Trgovina, nikakva!

Quote:
Ne tramvaj , vec tranzit - tom ulicom , kroz sam grad su prolazili svi koji su putovali iz susednog grada u treci.
Ne povezah, sorry me.

Last edited by ochajna domacica; 09-12-2011 at 21:36..

Old 09-12-2011, 21:38   #25
ochajna domacica
Mag

Standardno

Da li si se ti preselila jako rano u detinjstvu simboliku Vodolije - kao II dom?
Evidentno UR u 4 polju nosi selidbe.
Ali kakve veze sad ima sa partnerovom kućom..ne živiš valjda od početka života sa partnerom? Treba doći do toga.
Jupiter je već u lošoj poziciji jer je u izgonu, a Blizanci ili ME kao dispozitor vladara 4, može govoriti život pod krovom sa rodbinom, podstanari i sl., stan pod zakup, ugovor..

Last edited by ochajna domacica; 09-12-2011 at 22:19..

Old 09-12-2011, 21:58   #26
limunada
Druid

limunada's Avatar

limunada je offline
Registrovan: Aug 2007
limunada je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by nena peric VIdi Poruku
Po modernoj astrologiji, odlike stanova se gledaju redom: 4. kuca - opste o stanu, cemu tezimo, sta nas ispunjava, prvi i poslednji dani zivota, ali i nas prvi stan. Drugi stan 6.kuca, treci 8.kuca, cetvri 10 kuca, peti 12 kuca, sesti 2 kuca itd.....
a kako se gleda kad osoba seli u inostrnastvo tj.ima stan ili kucu
Naši sponzori
Advertisement

Old 09-12-2011, 22:21   #27
ochajna domacica
Mag

Standardno

Quote:
Originally Posted by limunada VIdi Poruku
a kako se gleda kad osoba seli u inostrnastvo tj.ima stan ili kucu
Meni se tvoja karta nikad ne otvara

Old 09-12-2011, 22:23   #28
Narsha :)
Početnik

Narsha :)'s Avatar

Narsha :) je offline
Registrovan: Sep 2011
Narsha :) je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Da li si se ti preselila jako rano u detinjstvu simboliku Vodolije - kao II dom?
Evidentno UR u 4 polju nosi selidbe.
Ali kakve veze sad ima sa partnerovom kućom..ne živiš valjda od početka života sa partnerom? Treba doći do toga.
Jupiter je već u lošoj poziciji jer je u izgonu, a Blizanci ili ME kao dispozitor vladara 4, može govoriti život pod krovom sa rodbinom, podstanari i sl.
Ooo da. Stalno se ja negde selim...
Pa ne zivim od početka... ali ću uskoro, zato pitam. Nebitno.
Tnx
P.S. Kakav nesporazum oko kuća/teme....

Old 09-12-2011, 22:26   #29
skorpija3010
Veštac

skorpija3010's Avatar

skorpija3010 je offline
Registrovan: Jul 2008
skorpija3010 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by jadrankar VIdi Poruku
Neptun vlada benzinskim pumpama i to je ta blizina sa kucom.Neptun u ovoj kuci moze imati simboliku cestog crkavanja sijalica ,pucanja vodovodnih cevi ,probleme sa cesmama koje cure.Mars zna da izazove pozare pa nije preporucljivo u ovoj kuci koristiti sporet na plin da se kojim slucajem ne zaboravi da zatvori boca .Neptun u kuci uvek ima tajni pa u porodici svako svakog nesto folira i maze.Mars inicira i svadje .Mars u strelcu su sve ostri spicasti predmeti pa pripazi kako rukujes tim stvarima.U kuci kao suvenir mogu biti macevi ,sablje .U kuci moze biti sakriven pistolj koji opet krije razne opasnosti od metka. .Ne smes na svoju ruku sama da se lecis jer mozes uzeti pogresan lekzbog Neptuna Ima jos puno takvih simbolika ,setices se i sama.
puno ti hvala za odgovor.danas sam pomislila na plin i ljekove, pripazicu a za nozeve-kad god sam u kuhinji, uvijek se posjecem.
imam jos 1upit, da te zamolim za pomoc:mom decku 2.dom je 6.kuca-vodolija, sve se uklapa , da te ne gnjavim.sad naredni dom bi trebao da bude sa mnom(planiramo mozda i ovdje na ostrvu.e, sad, njemu 8.kuca pocinje ovnom, vlad MA u 12.-ostrva. da li to moze da se tumaci u toj simbolici? plus,MA konj Ju u 12-plaza?
http://tinypic.com/view.php?pic=2vuxc8k&s=5

hvala puno

http://de.tinypic.com/view.php?pic=650qb6&s=7

Old 09-12-2011, 23:18   #30
ochajna domacica
Mag

Standardno

Kako li bi izgledao moj III dom?

Kao Dom za Vešanje .. prosudite sami. Vrh 8.polja u Škorpiji, UR u njemu.
Samo izvodim zaključak da bi mi se zaista pokušaj življenja sa partnerom završio se kao neuspeh! Možda je bolje da se on preseli kod mene! Ili da svako ostane na svojoj strani ulice.
Ma navataće me neko, ko moj otac moju majku, došao sa sela i udao se
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules