ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 19-07-2009, 21:12   #31
zorana
Obično gatalo

zorana je offline
Registrovan: Apr 2009
zorana je na dobrom putu
Standardno

Hm ...

vrlo je tesko odrediti sta je za nekog kasni brak, a za nekog rani. Ako uzmemo neko patrijarhalno seoce na Jugu Srbije, onda bismo i za devojku ili momka od 28 mogli reci da su "matora devojka" ili "matori momak". U Londonu ili Berlinu i sa 35 niste matori za udaju ili zenidbu, daleko od toga!

Drugo, treba definisati sta je za nekog brak: za nekog to moze biti kruna ljubavi (stoga za tu osobu tesko da mozemo reci da ce "pohrliti" u brak bez promisljanja ili snaznih emocija), za nekog ozbiljna veza, zajednicki zivot, makar i bez papira, dok ce neko treci da se uda ili ozeni u cilju resenja drustvenog statusa, finansija ili stambenog pitanja, pa makar i u kuci imao pakao.

Vladar Desc u Co ili u aspektu sa SA donosi odlaganje braka, ali ako je za utehu, obicno ne donosi razvode. I sam Desc u Co hoce da donese kasnu udaju ili zenidbu. U stvari, za svaki vid dugorocne veze zaduzen je SA, on je, sto bi jedna moja drugarica rekla, "kosmicki super-lepak"! Samo sto donosi kasnjenje (7, 14, 21 ...), odlaganje, neprilike, teskoce ...
Submit to Digg   Pokazatelji  kasnog  braka Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 19-07-2009, 21:49   #32
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

i sunce u sedmoj moze da dovede do kasnijeg braka..
p.s. selim se ja odavde, jer sam mlogooo matora ..

Old 19-07-2009, 22:05   #33
zorana
Obično gatalo

zorana je offline
zorana je na dobrom putu
Standardno

Kako SO? Mislis za muskarce ili za zene?

Old 19-07-2009, 22:10   #34
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Standardno

zene, zorana.. ja sam ti zivi primer za sunce na vrhu sedme, a supruga ni u prici .. jos kada pogledam aplikacije sunca, sve mi se cini da sam ga potpuno ispucala..

Old 19-07-2009, 22:26   #35
zorana
Obično gatalo

zorana je offline
zorana je na dobrom putu
Standardno

Nije SO kao SO.

Trebalo bi da ti je SO bez dostojanstva uz MO koje opada, zatim u aflikaciji od malefika iz V ili VII. Tebi je kudikamo veci problem VE, kao vladar VII, u aflikaciji od MA u maleficnoj kuci i MO u praznom hodu u XII. Drugo, mada orbis ne odgovara, smatra se da planete u istom znaku jesu u konjunkciji, bez obzira koliko stepeni ih razdvaja. A tebi je u Ge i SA ...

Old 19-07-2009, 22:38   #36
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Standardno

100% tacno sve sto si rekla, pa na to dodajemo i so180mo.. no comment!! mada stvarno sunce, bez obzira na ovu moju pricu, moze oznacavati kasne tridesete i ulazak u brak..
hvala, zorana..

Old 19-07-2009, 22:54   #37
Kora
Veštac

Kora's Avatar

Kora je offline
Registrovan: Oct 2007
Kora je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by zorana VIdi Poruku
Hm ...

vrlo je tesko odrediti sta je za nekog kasni brak, a za nekog rani......

U stvari, za svaki vid dugorocne veze zaduzen je SA, on je, sto bi jedna moja drugarica rekla, "kosmicki super-lepak"! Samo sto donosi kasnjenje (7, 14, 21 ...), odlaganje, neprilike, teskoce ...
Eh, onda je kod mene valjda ovaj SA u 7 ~~~pokazatelj kasnog braka~~~ili ja fulam i ovde... ni jedan se jos "kosmicki nije zalepeo"~~~al' kada bude , super-lepak ce da odradi svoje~~~ja se nadam???

A mozda dodatno i VE kao vladar 7 u malefecnoj 6. kuci cini svoje?

Old 20-07-2009, 00:27   #38
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Kora VIdi Poruku
Eh, onda je kod mene valjda ovaj SA u 7 ~~~pokazatelj kasnog braka~~~ili ja fulam i ovde... ni jedan se jos "kosmicki nije zalepeo"~~~al' kada bude , super-lepak ce da odradi svoje~~~ja se nadam???

A mozda dodatno i VE kao vladar 7 u malefecnoj 6. kuci cini svoje?
venera ti ima vise uticaja na 7.kuci jer je blizu vrha ali je kod tebe "problem" sto kada razmisljas uopste o braku onda to zamisljas da bude iz ciste ljubavi ili nikako. nisi od onih sto bi usle u brak zato sto je vreme ili zato sto je dobar drugima samo ti je bitno da te taj neko voli i ti njega..
dodao bih viksi 72 pitanje je bilo hipoteticko izmedju 10 god starijeg i mladjeg,ti ces izabrati odgovarajuceg partnera i bez pitanja o godinama bitno ti je da je "tebi on mlad" i da ti tako deluje

Old 20-07-2009, 02:42   #39
scorpiorising
Obično gatalo

scorpiorising's Avatar

scorpiorising je offline
Registrovan: Jan 2008
scorpiorising je na dobrom putu
Standardno

Meni je jedan astrolog rekao da cu jako dugo traziti i cekati ali da cu ipak na kraju naci tog nekog pravog. Ovde naravno ne pricam o braku kao formalnoj instituciji(posto mi to apsolutno ne znaci, ako uopste budem organizovala vencanje, to ce biti samo zbog zurke)...vec o Gospodinu Princu na Belom Konju.

Valjda vam je jasno zasto me uopste ne zanima brak sa formalne strane kada vidite moju VE0UR...a za to sto ja cekam Princa na Belom Konju je valjda odgovorno to sto se nalazi u idealistickom Strelcu...

Takodje mi je rekao da ce 'on doci meni', to je pretpostavljam video jer se vladar 7k, VE nalazi u 1k...A i rekao je da ce to biti jedna lepa neformalna zajednica...

E sad, kako je video da cu ja dugo traziti ali i naci tog G-dina Pravog?
Naši sponzori
Advertisement

Old 20-07-2009, 08:28   #40
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoroibis će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
Dobro si rekla imas tek 23 i zasto spavas sa nekim ko ti se ne dopada? i jos povremeno...to necu razumeti ali ok.
A za viksi i ibis hipoteticki od dve ponude braka (ne mislim na sex)
od muskaraca 1964 god i 1984 godiste vi bi prihvatili ponudu od muskarca koji je 1984 godiste zar ne? drugo da li ce taj muskarac ostati sa vama kada budete imale 47/48 godina ili ce otici nekoj od 28?
Quote:
Originally Posted by viksi72 VIdi Poruku
najiskrenije, to '64 m malko matoro, a ovo '84 pak premlado, dok bi '74 bilo ok.. kada bi moglo nesto mojeg godista ili godinu-dve starije/mladje, e to mi je ok.. ni jedna ni druga solucija, koju si mi ponudio mi se bas ne svidja..
nek ide svaka ptica svom jatu...slazem se sa tobom viksi...a za tog 84 i nije bitno sta ce kad je budem imala 48...mnogo je gore sto ja dobijem slom zivaca kad god jedan takav otvori usta i kaze -nista...a ovi 64 se vec kukavci ponasaju kao penzioneri...prema tome svakom svoje ...mada stvarno postoje izuzeci u svim grupama i poznajem takve...
a ne znam sta danas znaci kasniji brak, te granice su se strasno pomerile i svi bi da zive vecnu mladost...meni se sad udaje jedna od najboljih drugarica a mladozenja ima preko 40...i to je neki normalan tok njihovih zivota posle studija, zaposljavanja itd...

Old 20-07-2009, 09:19   #41
mace
Obično gatalo

mace je offline
Registrovan: Feb 2007
mace je na dobrom putu
Standardno

http://i30.tinypic.com/a421pj.jpg ako je ovo lastavicin natal htela sam da pitam da li je nesto bilo 2005 2006 tada si imala 22 g, g posto ti je tada prog.Ve dosla na SO?

Last edited by mace; 20-07-2009 at 12:34..

Old 20-07-2009, 12:22   #42
Kora
Veštac

Kora's Avatar

Kora je offline
Registrovan: Oct 2007
Kora je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
venera ti ima vise uticaja na 7.kuci jer je blizu vrha ali je kod tebe "problem" sto kada razmisljas uopste o braku onda to zamisljas da bude iz ciste ljubavi ili nikako. nisi od onih sto bi usle u brak zato sto je vreme ili zato sto je dobar drugima samo ti je bitno da te taj neko voli i ti njega..
Tacno tako, Mandrak...jos kada se ostvari, eeee, javit cu vam da potvrdim ovo sto si naveo. Ako se ikad desi! ta prava, cista ljubav!!! bit cu onda zahvalna ovoj mojoj VE.

Old 20-07-2009, 12:41   #43
lastavica
Početnik

lastavica je offline
Registrovan: Jul 2009
lastavica je na dobrom putu
Standardno

pa kasni brak moze da bude i u kasnim 40-im pa i u 50-im zar ne??
a kasni brak je relativan pojam meni je brak u 40-oj kasni brak,ali mi je i brak u 34-35 kasni brak posebno za zenu....u svakom slucaju ja zelim dete pre 40 i ne pada mi napamet da cekam 38-mu da udjem u brak,ako uopste tada udjem u brak,mozde c e sve to biti samo veza ozbiljnija bez papira...
mene je uzasno ioznervirala ta zena koja je zapela za broj 38 kao da moze biti samo tad ili nikad(pa ako je kasno moze biti i 50,za ljubav granica nema),a pri tome je mojoj majci rekla da je njen otac imao i obozavao svoje tri sestre(a deda je pri tome bio jedinac,njegova majka imala samo tu jednu trudnocu,nije bilo ni pobacaja)znaci i astrologija moze da pogresi,a ona zapela 38,38 i nema sanse pre 38 pa makar ja i crkla...prvo to nije ni ljudski,ni eticki
a sve veci broj kasnih brakova se vise moze prpisati trenutnom stanju,da ne kazem haosu u drustvu,nego astrologiji jer u staro vreme kada se udavalo rano gde je tu bilo mesta astrologiji i aspektima..mada tu se i nne moze govoriti o brakovima iz ljubavi,mada nije da nije bilo mogusnosti izbora(moja baba jeste odabralaa mog dedu)
mozda smo mi u moderno vreme previse romanticni,mozda ocekujemo da sve treba da je kao na filmu...uglavnom ja ljubav jos dozivela nisam ,stoga su me i uplasile reci te zene jer mi se cini predugo da budem usamljena sve to vreme,sada mi je vec jaako tesko jer momka nigde na vidiku
dakle,nije poenta u braku na papiru,vec u ljubavi jer ako treba da se osusim cekajuci je toliko dugo,pa bolje onda da menjam sebe ,svoje zelje i potrebe,nego da patim toliko i zamisli da cekas na redovan sex do tada....a o zel;ji za decom da ne govorim...

Old 20-07-2009, 12:47   #44
lastavica
Početnik

lastavica je offline
Registrovan: Jul 2009
lastavica je na dobrom putu
Standardno

iskreno se nadam da astrologija nije 100 posto(kao sto mi rece jedan malodi astrolog),da ona pokazuje mogucnosti,pa i taj kasni brak jeste mogucnost,a ne nesto sto ce se 100 posto obistiniti..jer ja sve to zelim i znatno ranije i nisam od onih ljudi koji mogu da mirno sede i cekaju...

Old 20-07-2009, 23:24   #45
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Kora VIdi Poruku
Tacno tako, Mandrak...jos kada se ostvari, eeee, javit cu vam da potvrdim ovo sto si naveo. Ako se ikad desi! ta prava, cista ljubav!!! bit cu onda zahvalna ovoj mojoj VE.
desice se bas kao sto kazes i bice ti zahvalan samo ce mu biti krivo sto se ranije niste sreli
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules