ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 24-01-2011, 16:29   #16
virgo84
Obično gatalo

virgo84's Avatar

virgo84 je offline
Registrovan: Jul 2010
virgo84 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by gasimetrija VIdi Poruku
Hvala Virgo,NovicSlavice i Sladjo na ukljucivanju u temu.

-------------------------------------------------------------------
Da razjasnim jos nesto iz mog natala...
mozda nekom koristi.

Vladar moje 9 kuce Skorpije, je pluton(i mars), i pluton je u devici u 7 natalnoj,u konjukciji sa Uranom. Ta 9 kuca pocinje skorpijom,jer se nastavlja na su-vladara 8 kuce...
i s obzirom da su u 8 kuci "smesteni" moji muskarci sa kojima sam bila u vezi "izmedju 1 i 2 braka" - neverovatna je simbolika skorpije i neptuna u 8 kuci-koja je doslovce ispunjena!
Nailazili su mi muskarci sa svim porocima(skorpija),ali posto je tu neptun-oni su ih skrivali,i glumili O.K. momke...
Dakle taj Pluton u devici u 7 natalnoj kuci-doneo mi je tipa koji radi u poreskoj upravi(skorpija),i koga znam jos dok sam bila u 1 braku(jer je vladar skorpije u 7 kuci,1 brak).Sirimo sliku...pa posmatramo i tumacimo aspekte koje pravi vl. skorpije-pluton...posto je u konjukciji sa uranom,on je organizatorna poslu(devica),a pluton je i u kvadratu sa jupiterom,pa bi to znacilo da nije bas pri paricama,...ali taj pluton ima i sekstil sa suncem-pa je on velike energije,uticajan,cenjen,i postovan,na polozaju.

Zaista ako se udubimo,imamo sanse za detalje,...jedino sto je astrosimbolika velika pa (bar ja,neiskusna,i tek u pocetku ucenja astrologije) teze unapred vidim-obicno mi se sve kockice sklope tek kad se nesto izdesava.
Poenta ovog primera je -da se zaista za kasnija desavanja izgleda tumaci su-vladar...recimo...pocelo je tako sto je ispunjena simbolika skorpije,al zavrsice se tako sto cu tumaciti simboliku strelca,meseca i vl. strelca-jupitera.
I tako dalje...za svaku kucu.
ok gasi, i ovo sto pises ima smisla..ja mozda se ne bih vremenski ogranicavala za suvladara..ja ovako posmatram svaka kuca ima pocetak i kraj, i govori zavisno od toga sto predstavlja kako ce nesto da pocne, a kako ce kasnije da se razvija i naravno zavrsi. evo tvoj primjer, tebi je 7 pocela u devici, a zavrila se vagom...brak je poceo onako pa mozda i iznenada zbog urana, al ipak je to devica koja je sve to dobro morala da skocka i izanalizira pa tek onda da uvede u brak..posto ti kao neptun si posla u 8, to odmah govori da se upste nisi nasla u tom braku, izlazila si iz tog okvira a ni njemu kao merkur u lavu isto to nije prijalo, nije mogao sebe bas tu najbolje da dozivi, jer je bio iza svojih ledja, tj nekako kao sporedna uloga se dozivljavao, iako je u lavu, na stepenu ovna pa mu to nikako nije prijalo...ipak mi djeluje kao osoba koja voli da sebe istice a u tom braku se mozda nije snasao( pazi, ovo ja kao vidim, znaci nista nije sigurno)...e sad ti si postavljena upravo u toj kuci izmedju 2 braka, tako da se mozda i moglo predpostaviti da taj brak nece trajati...ja sam citala jedan clanak pa ti dajem link, mozda ce ti pomoci bar nesto vezano za pokazatelje kada je razvod u pitanju...
http://rs.keplerunited.org/img/clanc...%20trajali.pdf

e sad ne znam koliko je tvoj brak trajao, ali ovo pokazuje, tj planete pokazuju kao i znaci u 7 kako je to dalje teklo i zavrsilo se...u pocetku je mozda bilo strasti, mada sve je to kontrolisano u device kasnije tu su nastale neke tajne jer vladar vage je venera koja je u konjuk sa merkurom u 6( znaci nesto tajno) a kako je tu mars u padu na stepenu device, koji je vladar 2 i 8( mozes da gledas svoje prihode i prihodi preko partnera)mozda je to vremenom i dovelo do nekih svadja, oko mozda nasledja ili para..mada ovaj merkur ima kvadrat a neptunom,. a to si ti a inace je jako dobro aspektovan..pa on je mogao i da zaradi dobro, imao je dobre pokazatelje za to...e sad ne znam kako si prosla posle razvoda, al mislim da ne bi trebalo da je bilo lose...i druga stvar on kao sa tobom dok ste bili u vezi je bio super, al u braku se niste pronasli..jer merkur sekstil mjesec( tvoja 5) ali u braku kroz osu 1-7 bili ste u kvadratu.
ajde sad dledamo veze posle braka, i mars i pluton kao vladari skorpije, koja vlada vecim dijelom 8 i na vrhu devete su u 7, pa oba pokazatelja da su to bili neki maco tipovi, ali u padu pa su mogli imati poroke, jer hoce i vaga to da da, a i mars u vagi na stepenu device, mozda cak i poznanstvo sa nekim kad je brak vec polako poceo da se kida.. sad ako gledamo drugi brak ti si 3 a on 9 kuca, ti sad pristupas kao bik dosta prizemljeno, posto je venera u lavu i tvojoj 4 od 3, jako ce ti biti vazan dom i porodica, bices dosta jaca i svesnija nego kao neptun u skorpiji, jer bik prije svega trazi sigurnost i stabilnost, i dobro pazi koga ce da bira za partnera...drugi muz skorpionski tip, al vrlo brzo on ce biti strijelac, pa mozda u pocetku onako posesivan, i mistican vrlo brzo ce u braku d abude opusteniji, sto ce i tebi da prija jer ces ti biti blizanac( opet u 4 kuci) tako da cete imati brak gdje je veoma vazna komunikacija, kao i stvaranje odnosa izmedju vas, voljecete da radite stvari zajedno, putujete, izlazite i da se druzite..pa ce isto biti bitan drustveni zivot...on je dosta intelektualna osoba, mozda da djeluje mladoliko, i u ovom braku vasa se veza bas osjetila od pocetka jer i plutoni i mars su lijepo aspektovali veneru, a merkur i jupi opet u sekstilu..znaci ispunjenost u ovom braku,cak i tebi stoji cvor u 3, na kraju pa se tu i pronalazis....
samo javi ima li ovo ista smisla
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-01-2011, 18:32   #17
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Registrovan: Oct 2009
uranija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
meni je onda tacka antiscije meseca egzaktno na jupiteru u blizancima,jel tako Urki?
on ti je na severnom cvoru,dakle uz taj mesec tvoj mili je dobitak,prijatna si,nezna,i zaista verujem da bi ti tesko neko bilo sta odbio,jer i sama mnogo dajes
Submit to Digg   Nedoumice u astrologiji Reply With Quote

Old 24-01-2011, 23:28   #18
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Registrovan: Dec 2007
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

zar ne bi trebalo da znaci da ako je sledeci partner razveden kao i sam natus da je onda natus predstavljen 5.kucom a taj buduci 11.kucom??
cini mi se da smo spominjali i da se vodila rasprava na ovu temu....jer kad su oboje razvedeni tj. imaju brak iza sebe onda se sve to pomera za relaciju 11-5 kuca!
sta vi kazete?
pitaj gasimetrija tog tvog astrologa za ovu teoriju?!

Old 24-01-2011, 23:43   #19
capella
Druid

capella's Avatar

capella je offline
Registrovan: Nov 2008
capella je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Angliana75 VIdi Poruku
zar ne bi trebalo da znaci da ako je sledeci partner razveden kao i sam natus da je onda natus predstavljen 5.kucom a taj buduci 11.kucom??
cini mi se da smo spominjali i da se vodila rasprava na ovu temu....jer kad su oboje razvedeni tj. imaju brak iza sebe onda se sve to pomera za relaciju 11-5 kuca!
sta vi kazete?
pitaj gasimetrija tog tvog astrologa za ovu teoriju?!
tako i imšir kaže, 1-7; 3-9; 5-11

Old 25-01-2011, 08:26   #20
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by capella VIdi Poruku
tako i imšir kaže, 1-7; 3-9; 5-11
tak...tak .....ja mislim da je tak!...jer Imsa je zakon!neverovatan covek....da imam mogucnost da ga sretnem i da mu se zahvalim sto sve sto je napisao meni se desilo....i desava....i verovatno ce se desiti...

Old 25-01-2011, 08:35   #21
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Registrovan: Sep 2009
gasimetrija je na dobrom putu
Standardno

Da ne citiram ceo text...evo odgovora za Virgo84:
Draga pa ti se odlicno snalazis!Skoro sve tacno sto si napisala -sem ono vezano za podelu imovine posle razvoda.Tu me je opiljesio!Ne mogu ni da pisem o tome...koliko se nerviram.Al htela sam samo sto pre da izadjem iz te price-bio je to za mene pakao od braka-pa vidis i sama 3 malefika u 7 polju.

Brak je trajao 16.g. i ja sam trazila razvod.

za Angli,
ovako:
5 kuca -veze pre braka,
1 brak-kroz 7 kucu,
veze izmedju 1 i 2 braka-8 kuca,
2 brak-osa 9/3,
treci brak-osa 11/5.

Old 25-01-2011, 09:46   #22
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Standardno

gasimetrija....znam ja to....nego ti kazem ako si ti razvedena i on razveden onda je relacija 11-5 kuca!

Old 25-01-2011, 10:16   #23
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Standardno

Quote:
gasimetrija....znam ja to....nego ti kazem ako si ti razvedena i on razveden onda je relacija 11-5 kuca!
Angli,...
Kada se desi javljam se,...jer postoji mogucnost da je on udovac.Inace 1 put cujem za tu opciju...

Old 25-01-2011, 10:35   #24
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Standardno

Imsina teorija

Old 25-01-2011, 10:52   #25
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Standardno

Quote:
Imsina teorija
--------------------------------------------------

Angli, jel kod tebe bila ovakva situacija...
Posto ti je su -vladar 7 kuce riba-neptun ...a on je i vladar pocetka 8 kuce...i otisao u strelca u tvoju 4 natalnu-trebalo bi da je bivsi muz pokusao da se pomiri sa tobom i vrati se da zivite zajedno...
pa su ti onda nailazili tipovi u simbolici ovna - i marsa...mozda u uniformi,ili ono tipa prvi,glavni,ja pa ja...?
----------------------------------------------------
za virgo
-link je odlican(citala sam ga ranije),ali ima uvek da se jos nesto nauci iz njega!
Da dodam jako je VAZNO da se tumaci i polozaj planete u polju,
npr.
moje sunce jeste u 5 polju u raku...medjutim tumacimo ga i kao da je u lavu-jer je 5 polje prirodno polje znaka lava.Znaci tumacimo-sunce ,rak,lav,5 polje,stepen...sve zajedno+aspekti.
I sad videh nesto, moja osa 9/3.....ja sam predstavljena pocetkom 3 kuce...i to bas na 26 stepenu bika-na Algolu!!!
I jos nesto-moj JMC je u konjuk. sa natalnim Mesecom -znaci karmicka veza!
U šoku sam.
-----------------------------------------------------
Odlican link - na literaturi...postavio Renko
"numericka priroda stepenva u predikativnoj astrologiji"

Last edited by gasimetrija; 26-01-2011 at 08:53..

Old 25-01-2011, 15:15   #26
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Standardno

gasimetrija....jeste potpuno si u pravu....sve sto si napisala tako je...zivela sam 2x sa istim muzem...a i muskarci posle njega jesu bili u uniformi..dvojica....
i po tebi ...koje polje ja da gledam?...ajde kazi...
Advertisement

Old 26-01-2011, 09:05   #27
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Standardno

Quote:
gasimetrija....jeste potpuno si u pravu....sve sto si napisala tako je...zivela sam 2x sa istim muzem...a i muskarci posle njega jesu bili u uniformi..dvojica....
i po tebi ...koje polje ja da gledam?...ajde kazi...
Angli,
mislim ipak tu osu 9/3.
Posto ti je to 7 polje ispucano -prvi muz-
pa kasnije tj.8 polje (izmedju 1 i 2 muza) znaci su vladar 8 polja ovan,vladar ovna mars-u 9 natalnoj,i u svom sedistu,i u konjukciji sa jupiterom-znaci tog lika si upoznala posle razvoda, ...a inace si imala vise(jupi)tipova u istoj simbolici marsa u ovnu.
E sad, ima ona odlicna teorija o stepenima(pogledaj i prouci taj link-odlican je) "numericka priroda stepenova u predikativnoj astrologiji".
Kazes da ti je A. Imsiragic vec tumacio natal-pa sta on kaze?

Old 26-01-2011, 11:31   #28
Beba977
Veštac

Beba977's Avatar

Beba977 je offline
Registrovan: Oct 2010
Beba977 je na dobrom putu
Standardno

Meni sve ose zavrsavaju isto,lose,uglavno na MA0VE .Stigla sam do ose 4/10,jer sam se razvela i po drugi put.4 mi pocinje NE sto znaci da cu gledati pogresno na coveka Kako bi ste prokomentarisali moju 3/9 osu,sobzirom na to sto su tu uvuceni znaci,nekako mi ne lici moj 2 brak sa ovom osom,mozda zato sto nismo ziveli zajedno,samo smo se vencali.

Old 26-01-2011, 12:17   #29
yoohoo
Druid

yoohoo je offline
Registrovan: Mar 2009
yoohoo je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by uranija VIdi Poruku
gasimetrija,svaka cast,ova tema zasluzuje dopune,bravo,prava si majstorica u redjanju stvari na svoje mesto,da imas vise vremena,bila bi odlican moderator
smrtni slucaj dolaskom tranzitnog na natalni saturn i konjukcija saturna i meseca,ne daj boze smrt,a jesam u sade satima,,posle toga ide na pluton ovaj saturn...u ovom solaru mi na mesecujavljam ako se ne daj boze negativno nesto desia sta mislis da li bi to moglo znaciti i neki gubitak ili odvajanje u kuci?ima li smisla,mora li bukvalno smrt,sve je bolno odvajanje...nikad nije lako
A???? Kakva smrt??? Ja imam natalno Mo0Sa a i u solaru... a jos malo ce mi Sa nagaziti tu konjukciju... leleeeeeeeeee kuku ne plasite me!!! Imam i Ne na AC vidim da ste i to pominjale... Ju ju ju

Old 26-01-2011, 12:31   #30
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
Registrovan: Dec 2009
kanon je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Beba977 VIdi Poruku
Meni sve ose zavrsavaju isto,lose,uglavno na MA0VE .Stigla sam do ose 4/10,jer sam se razvela i po drugi put.4 mi pocinje NE sto znaci da cu gledati pogresno na coveka Kako bi ste prokomentarisali moju 3/9 osu,sobzirom na to sto su tu uvuceni znaci,nekako mi ne lici moj 2 brak sa ovom osom,mozda zato sto nismo ziveli zajedno,samo smo se vencali.

Pa ja ovo nikako ne razumijem . Po tvojoj karti prvi brak bi ti trebao biti idealan. Vladar pete i sedme u konjukciji egzaktnoj. Taj aspekt se zove Kazimi i to je naj srećniji aspekt u natalu. I još imaju tako lijepe aspekte. Doduše uglavnom separacione, ali ipak .Jedino ta opozicija sa Pl. Šta se desilo, zašto je tom braku došao kraj? So koji je i signifikator za supruga je otišao u sedmu kuću to je možda odgovor, jer je ta pozicija So jedan od signifikatora za drugi brak, a pošto imaš dvije planete u sedmoj moguće je da i to govori o dva braka. Ili to ili ti je muž bio stranac ili netko koga si upoznala u stranoj zemlji. Ne znam zašto si spominjala osu 4-10, za drugi brak se gleda osa 3-9, za treći 5-11...
Kraj drugog braka je lakše izčitati iz tvoga natala. Vladar Mo otišao u šestu, pa si ga ti nekako doživljavala kao on bi trebao nešto tebi da služi i da ti bude od koristi, pa opet nekakva veza sa inostranstvom .Po meni je to neki stariji muškarac (Sa), na položaju (Leo), koji zna da uživa (Mo i Biku+disp u petoj)). E sad ova separacija Od jednog stupnja Mo90Sa može govoriti da je taj brak jako kratko trajao. Ako si bila udata svakako se računa kao brak, jer brak je ugovorna zajednica (sedma kuća-ugovori) pa živjeli vi skupa ili ne.

Haj javi se da vidim jesam li barem nešto skontala
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules