ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Nedoumice u astrologiji
Old 18-01-2011, 09:30   #1
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Registrovan: Sep 2009
gasimetrija je na dobrom putu
Standardno Nedoumice u astrologiji

Dragi forumasi,
sa vama ucim astrologiju vec godinu dana, i moram priznati imam dosta nedoumica. Verujem da se i vama desavaju situacije kada niste sigurni sta znace odredjeni aspekti, ili se dvoumite oko par "pravila" ,ili simbolike.
Zato sam pitala jednog od (po meni, i mnogima) najboljeg astrologa, koga inace zovu i "astroloska velicina" na prostoru Balkana.Nadam se da mi necete zameriti sto ga necu imenovati.

Da pocnem.

1. Kada je rec o znaku Blizanci-broj koji se odnosi na njega nije 2 -vec broj 3!!!
2.Za 1 brak se gleda naravno 7 kuca,ali i svi potencijalni partneri u celom zivotnom veku.
Za drugi brak se gleda 9 kuca, a ako vam je kojim slucajem ta deveta kuca zapoceta (kao kod mene)znakom Skorpije-kao vladara gledate i plutona i marsa.
3.Hiron ce u buducnosti biti proglasen vladarem Vodolije.
4.Konjukcija Sunca i Meseca u solaru-nikako ne znaci razvod.
5.Primer 1,u mom natalu:
Moja 10.kuca (a 2 derivatna kuca ,mog 2 muza)pocinje Strelcom,vladar je Jupiter,koji je otisao u Blizance.Dakle-jupiter je u blizancima u padu,ali je i u prirodnoj 4 kuci-analognoj znaku Raka-gde je Jupiter EGZALTIRAN.
Tumacenje, materijalnog stanja mog drugog muza je:On ce biti solidnog materijalnog stanja, za nase uslove u Srbiji, ali ne i bogat covek. Mesec na mom MC-u u opoziciji sa Jupiterom-pa je on imao turbulencije u svojim prihodima-nestabilnost.
Dodatno,...posto je Jupi u blizancima-kada on dobije jedan posao...odmah za redom dobije drugi,i treci(analogno znaku blizanci -i broju 3!!!).Imao je privatnu firmu(analogno znaku raka )i mojoj 4 kuci,gde se nalazi jupiter.
6.Primer 2 u mom natalu;
Moja 11 kuca (derivatna 3 kuca mog 2 muza),njegov automobil...Vladar Jarca jeste Saturn,u Ribama,i sad bi neko rekao auto mu je star,tamne boje...DA,ali on je takav auto vozio u mladosti.Za auto u njegovim "kasnijim" godinama gleda se su vladar moje 1 natalne kuce,a to je ovan,a njegov vladar je mars u vagi-pa tumacimo auto u simbolici -marsa u vagi..
7.Primer 3:
Posto je derivatno,vladar njegove 3 kuce Saturn (u Ribama)u mojoj natalnoj 1 kuci-i u opoziciji sa Plutonom i Uranom u Devici,i u kvadratu sa Jupiterom na IC-u(a Jupi je vladar Strelca,i analogan je auto-putu),mozemo zakljuciti da je on imao ranije veoma kriticnu situaciju u saobracaju,gde je uleteo u "makazice" ...kocenje(saturn),i jedva izbegao sudar,koji bi ga zivotno ugrozio.(Uran -brza voznja;Pluton-opasnost,jer je on i vladar 8 kuce...)
8.Moja 12 natalna kuca,pocinje u Vodoliji,derivatno njegova 4 kuca...dom (stan).Vladar je Uran u mojoj 7 kuci,u Devici,i u Konjukciji sa Plutonom.Opis gde se nalazi stan -pa verovatno blizu Poste,i na raskrsnici,i u neposrednoj blizini trafo stanice ili nekog dalekovoda(Uran).
Gledamo i su-vladara Ribe ..pa vladar Riba-Neptun...preseljenje na mesto u simbolici neptuna u skorpiji,verovatno pored reke.
9.Znak Skorpije je simbolika i poreske uprave.
10. Neptun na ASC daje glumce,ali ne mora obavezno da znaci profesionalne glumce, vec i ljude koji u svom zivotu "igraju uloge".
11.Skolski primer...
Tranzitni Saturn na natalnom Mesecu(Sade sati),i u kvadratu sa tranzitnim Plutonom u 4 natalnoj kuci,egzaktno na natalnom Saturnu-smrt u porodici.
12.Neptun na ASC u kvadratu sa Merkurom-covek laze (lazov).
13.Venera u natalu (jednog tipa) na 4 stepenu Riba, i egzaktno na mom ASC...NE ZNACI da on mene voli.

Ako se setim kasnije jos neceg dodacu.

Last edited by gasimetrija; 19-01-2011 at 09:40..
Submit to Digg   Nedoumice u astrologiji Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 18-01-2011, 11:23   #2
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Registrovan: Oct 2009
uranija je na dobrom putu
Standardno

gasimetrija,svaka cast,ova tema zasluzuje dopune,bravo,prava si majstorica u redjanju stvari na svoje mesto,da imas vise vremena,bila bi odlican moderator
smrtni slucaj dolaskom tranzitnog na natalni saturn i konjukcija saturna i meseca,ne daj boze smrt,a jesam u sade satima,,posle toga ide na pluton ovaj saturn...u ovom solaru mi na mesecujavljam ako se ne daj boze negativno nesto desia sta mislis da li bi to moglo znaciti i neki gubitak ili odvajanje u kuci?ima li smisla,mora li bukvalno smrt,sve je bolno odvajanje...nikad nije lako

Old 18-01-2011, 12:31   #3
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Standardno

Urki,vidi draga
tranzitni Saturn kod tebe,za 2 stepena seda na natalnog meseca,u Vagi u 4 kuci...(Sade sati na vrhuncu).Period-od 18.09.-05.10.2011.g..kada ce tranz. Saturn biti od 17-19 stepena Vage.

Kada bude tranz.Saturn na natalnom Plutonu i nat. Saturnu u 4 kuci,bice egzaktno i u kvadratu sa tvojim natalnim ascedentom...(obrati paznju tada na dogadjaje).Period-od 04.12.-27.12.2011.g..kada ce tranz. Saturn biti od 26-27 stepena Vage,na natalnom plutonu i saturnu....znacajan period.

U solarnom ...solarni MC je u vagi egzaktno na tvom natalnom Mesecu...znaci dogadjaji vezani za oscanja,ili majku.

dodatak...link
o Neptunu na ASC
http://nk-aquarius.blogspot.com/2011...scendentu.html

Last edited by gasimetrija; 19-01-2011 at 12:18..

Old 21-01-2011, 23:57   #4
nale76
Švrća

nale76's Avatar

nale76 je offline
Registrovan: Jun 2010
nale76 je na dobrom putu
Standardno

Imam 1 pitanjce Goco,ili vise...za tvoj primer br.6 da bih mogla da ukapiram situaciju...zasto suvladar tvoje 1..sta bi bilo da je cela 1 u ribama...Kako bi onda izgledala"limuzina"..i ne shvatam formulaciju"..u kasnijim godinama..."sta ako je promenio vise automobila...ili je to zbog samog vl.11,pa se to odnosi na to..Ako uopste kapiras sta hocu da pitam....

Old 22-01-2011, 09:44   #5
NOVICSLAVICA
Druid

NOVICSLAVICA je offline
Registrovan: Mar 2009
NOVICSLAVICA će postati poznat uskoro
Standardno

GASIMETRIJA -Jedan u nizu tvojih kvalitetnih postova .Vecinu stvari koje si navela po derivatnim kucama citam i ucila sam iz Imsiragicevih knjiga ,ali nacin tvoje prezentacije je odlican .Povezivanje postoji neki red ja uglavnom mutavim i tumbam da ponekad ni sama sebe ne razumem .Ali zato sam sretna kad procitam dobar post da znam o cemu pricas i da tek tad vidim svoju astrolosku pismenost.
Hvala na ovako lepom objasnjenju.Pozzz

Old 22-01-2011, 15:40   #6
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Registrovan: Dec 2009
sladjana ima dobru aurusladjana ima dobru auru
Standardno

Divno je tako videti i čitati povezanost ...
Mene je nekako privujao taj Mesec u tvojoj IX kuci i daje taj opis tvog drugog muža , pogotovojer je u Strelcu - promene, divljanje autom u mladosti - sloboda, promena ...
Verovatno je sporti tip muškaraca ali je dosta ranjiv, možda to ume nekada da sakrije . Isto tako Mo120Ve i Mo120Me daje neku vrstu promene ali Ve i Me su u tvojoj VI a njegova XII dođe mi kao ljubav iz prošlih života- morali ste da se sretnete ...

Old 22-01-2011, 18:55   #7
virgo84
Obično gatalo

virgo84's Avatar

virgo84 je offline
Registrovan: Jul 2010
virgo84 je na dobrom putu
Standardno

[QUOTE=gasimetrija;242235]Urki,vidi draga
tranzitni Saturn kod tebe,za 2 stepena seda na natalnog meseca,u Vagi u 4 kuci...(Sade sati na vrhuncu).Period-od 18.09.-05.10.2011.g..kada ce tranz. Saturn biti od 17-19 stepena Vage.

Kada bude tranz.Saturn na natalnom Plutonu i nat. Saturnu u 4 kuci,bice egzaktno i u kvadratu sa tvojim natalnim ascedentom...(obrati paznju tada na dogadjaje).Period-od 04.12.-27.12.2011.g..kada ce tranz. Saturn biti od 26-27 stepena Vage,na natalnom plutonu i saturnu....znacajan period.

-super si ovo objasnila gasimetrija, mene je to zainteresovalo posto imamo postavku planeta u 4 kuci, kao i same kuce iste, skoro iste...ali kod nje je drugacija situacija jer dispozitor mjeseca kao i vladar 4 kuce je venera u lavu u 1, a dispozitor t evenere je sunce na 27 stepenu blizanca i pravice egzaktan trigon sa tim saturnom tranzitnim, kad sjedne izmedju plutona i saturna natalnog, a posto ona i natalno ima trigon plutona i saturna sa suncem, iz 12 kuce, ja ipak mislim, tj eto moja je predpostavka al ne mogu da tvrdim da to nece biti nesto lose, zbog tog sunca iako je u 12, a i tu je scm koje opet pravi trigon na sve te planete, sve ono dobro sto dobijamo u ovom zivotu....

Old 22-01-2011, 19:47   #8
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Ja tek sad vidim ovu temu...Hiron vladar Vodolije...ajmee...još, još o tome..kako zašto?

E i ovo zadnje...pa to vam ljudi cijelo vrijeme govorim....ne voli VE...nego ASC...ASC će se sviđati Venera...koga ta 1. Ve voli gleda se Mjesec vlasnika VE..

Old 22-01-2011, 20:12   #9
Princess77
Čarobnjak

Princess77's Avatar

Princess77 je offline
Registrovan: Mar 2010
Princess77 će postati poznat uskoroPrincess77 će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by pepuuu VIdi Poruku
Ja tek sad vidim ovu temu...Hiron vladar Vodolije...ajmee...još, još o tome..kako zašto?

E i ovo zadnje...pa to vam ljudi cijelo vrijeme govorim....ne voli VE...nego ASC...ASC će se sviđati Venera...koga ta 1. Ve voli gleda se Mjesec vlasnika VE..
A sta ako je Mo na Asc, voli li taj Mo Asc ili obrnuto? Ja vec znam da Asc voli Mo ali da vidim voli li i on mene
Goco ja bih rado ime tog astrologa na pp ako nije problem

Old 24-01-2011, 11:40   #10
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Standardno

Hvala Virgo,NovicSlavice i Sladjo na ukljucivanju u temu.
Za Naleta76-
Sto se tice primera broj 6 iz 1 posta,...tako je meni objasnjeno (a nadam se da sam dobro razumela) znaci, u 2 polovini zivota se uglavnom tumaci i gleda su-vladar kuce, mada se ne iskljucuje ni vladar...
Tumaci se i u "sirinu" u smislu aspekata tog vladara...i td.
Sa derivatnim kucama treba biti oprazan, znaju da navedu na krivi put.

Za Pepu-
Sto se tice Hirona koji ce u buducnosti biti vladar Vodolije...ne znam da objasnim, jer ni meni to nije objasnjeno, ...ali ce se svakako tumaciti i Uran kao vladar Vodolije.(Kao sto se za Skorpiju tumace i mars i pluton...)
-------------------------------------------------------------------
Da razjasnim jos nesto iz mog natala...
mozda nekom koristi.

Vladar moje 9 kuce Skorpije, je pluton(i mars), i pluton je u devici u 7 natalnoj,u konjukciji sa Uranom. Ta 9 kuca pocinje skorpijom,jer se nastavlja na su-vladara 8 kuce...
i s obzirom da su u 8 kuci "smesteni" moji muskarci sa kojima sam bila u vezi "izmedju 1 i 2 braka" - neverovatna je simbolika skorpije i neptuna u 8 kuci-koja je doslovce ispunjena!
Nailazili su mi muskarci sa svim porocima(skorpija),ali posto je tu neptun-oni su ih skrivali,i glumili O.K. momke...
Dakle taj Pluton u devici u 7 natalnoj kuci-doneo mi je tipa koji radi u poreskoj upravi(skorpija),i koga znam jos dok sam bila u 1 braku(jer je vladar skorpije u 7 kuci,1 brak).Sirimo sliku...pa posmatramo i tumacimo aspekte koje pravi vl. skorpije-pluton...posto je u konjukciji sa uranom,on je organizatorna poslu(devica),a pluton je i u kvadratu sa jupiterom,pa bi to znacilo da nije bas pri paricama,...ali taj pluton ima i sekstil sa suncem-pa je on velike energije,uticajan,cenjen,i postovan,na polozaju.

Zaista ako se udubimo,imamo sanse za detalje,...jedino sto je astrosimbolika velika pa (bar ja,neiskusna,i tek u pocetku ucenja astrologije) teze unapred vidim-obicno mi se sve kockice sklope tek kad se nesto izdesava.
Poenta ovog primera je -da se zaista za kasnija desavanja izgleda tumaci su-vladar...recimo...pocelo je tako sto je ispunjena simbolika skorpije,al zavrsice se tako sto cu tumaciti simboliku strelca,meseca i vl. strelca-jupitera.
I tako dalje...za svaku kucu.

Last edited by gasimetrija; 24-01-2011 at 12:17..

Old 24-01-2011, 12:39   #11
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Standardno

e sad,antisticije,sta mislite,da li deluju fiksne zvezde ako je to tacka,recimo moj antisticijski mesec je na formalhautu,3*riba...koliko se secam i za tacke vazi,no ajd misljenja....

nego primetila sam u solarima da i fiksne zvezde deluju,recimo merkur mi je na 15*blizanaca gde je fiksna zvezda i mnogo postizem obukom,planovima za inostranstvo,onako deluje kao pogonska energija i volja jer ocekujem obrt situacije,i ucenje ce mi se popraviti,pitanje je momenta,zima me definitivno ubije...

Old 24-01-2011, 13:06   #12
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by uranija VIdi Poruku
e sad,antisticije,sta mislite,da li deluju fiksne zvezde ako je to tacka,recimo moj antisticijski mesec je na formalhautu,3*riba...koliko se secam i za tacke vazi,no ajd misljenja....

nego primetila sam u solarima da i fiksne zvezde deluju,recimo merkur mi je na 15*blizanaca gde je fiksna zvezda i mnogo postizem obukom,planovima za inostranstvo,onako deluje kao pogonska energija i volja jer ocekujem obrt situacije,i ucenje ce mi se popraviti,pitanje je momenta,zima me definitivno ubije...
Urki, licno mislim(al mozda gresim), da fiksne zvezde deluju samo u natalu...jer se i onako kaze recmo za tranzitne planete, da se ispoljavaju onako kako su polozene u natalu.
A volela bih da jos neko to prokomentarise.
Inace ta fiksna zvezda Fomalhaut
prema Ptolomeju ima prirodu Venere i Merkura.Kažu da je veoma srećna i moćna,( ali da ipak izaziva zlobu i prikrivenog izgleda i karaktera) . Kardan je ustanovio da zajedno sa zvezdama koje izlaze na 12 R donosi besmrtnost.
Ako je na Ascedentu ili u Zenitu horoskopa donosi velike i trajne počasti.

Sa Suncem: rasipnost, izuzetna podložnost uticaju lošeg društva, dobit od nasledja koja pak ne doprinosti ničem dobrom, moguće ispaštanje zbog nekog počinjenog zločina, opasnost od ujeda otrovnih stvorenja.

Sa Mesecom,donosi: potajni posao koji upriličava mnogo neprilika i neprijateljstva, ali se na kraju ipak dolazi do zarade posle puno poteškoća. Rastanak je mnogo blagotvorniji od vezivanja za ljude.

Old 24-01-2011, 13:40   #13
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Standardno

pa antisticija meseca jeste tacka iz natala,a videcu do kraja godine sta ce uraditi merkur inace ima dobro dejstvo kod mene u natalu pa ne verujem da nece delovati,pa ako ne bi nista pravio u natalu onda je razumno ne gledati ga,u suprotnom verujem da treba...sta mislis o tome?
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-01-2011, 13:47   #14
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Standardno

Da se podsetimo sta je antiscija?(Ja sam zaboravila)...meni je onda tacka antiscije meseca egzaktno na jupiteru u blizancima,jel tako Urki?

Antiscija je jedna od zaboravljenih tehnika u modernoj astrologiji, ali koja se intezivno koristi u tradicionalnoj astrologiju. Antiscija je tacka senke ili odraza planete, nalazi se u tacki simetricnoj polozaju planete u odnosu na osu koja prolazi kroz nulti(0.) stepen Raka i nulti(0.) stepen Jarca.

U sebi nosi iste kvalitete kao i planeta ciju senku pravi ali sa dozom tajnovitosti i misterije.

Old 24-01-2011, 13:54   #15
uranija
Druid

uranija's Avatar

uranija je offline
Standardno

znam to,dakle on bi trebalo da deluje ako je egzaktno na tacki,mozda objasnjenje za nacin funkcionisanja mog doma,jer mi je mesec i te kako bitan u natalu kao vladar asc pa i antisticija koja skriveno na misteriozan nacin deluje
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules