ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 06-03-2016, 17:07   #46
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Registrovan: Dec 2009
sladjana ima dobru aurusladjana ima dobru auru
Standardno

Hvala na komenatirma, dobri su .

Njen natal nema kao njen zivot nikakve akcije. Sve joj je samo dolazilo. Iskreno receno nije makla iz kuce, niti ista kupila za kucu. Oba dva zeta su dosli sa 1 kesom u ruci .
Dobijali su od mojih i njihovih za zivot , narucito kada su deca u pitanju.
Namestaj je od mojih roditelja, i moj koji sam kupovala dok sam zivela kao podstanar .
Ne mislim da je to vazno ali ona je prilicno nezahvalna ako se njoj nesto ne da.

Kada je baba umrla, napravila je scenu zasto njoj nista nije ostavljeno . A Baba nije ni imala testament vec se po logici nasledstvo kuca i zemlja dele medju decom tj moja mama i pokojna 2 ujaka .

Njena narav je cudna, umesto blagog Raka ona je krajne nekulturna i visoko moralna, jako voli da prica ono svoje . Me0Ve .
Ve u Vagi - prilicno je neuredna .
Ne kukam , da ne mislite da ima samo loseg ... ali nismo bliske .
Kao i svaki Rak voli domacu atmosferu i voli da kuva , za razliku od mene .
Meni smeta sto ne mogu nikoga dovesti u kucu jer ne znam sta me ceka kada se vratim . Ne pere sudove, niti ves , ne usisava ....sve to radim ja , zet ili starija deca .

Danice u pravu si za zeta i prvog i drugog. Varka - na pocetku sve ok , kasnije pokazu svoje pravo lice . Totalno su nezaintersovani za decu.

Mislim da ce joj se zivot mozda promeniti kada deca odrastu za par godina.Poklapa se sa Tran.SA u 5 kuci . Najstarija ima 12 godina, pa sin 11 i bliznaci ce na jesen napuniti 5 godina .
Jeste 3 godine cekala na prvu trudnocu .
Submit to Digg   Moja sestra pati ... Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 06-03-2016, 17:38   #47
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Registrovan: Mar 2011
danica_91 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by sladjana VIdi Poruku
Hvala na komenatirma, dobri su .

Njen natal nema kao njen zivot nikakve akcije. Sve joj je samo dolazilo. Iskreno receno nije makla iz kuce, niti ista kupila za kucu. Oba dva zeta su dosli sa 1 kesom u ruci .
Dobijali su od mojih i njihovih za zivot , narucito kada su deca u pitanju.
Namestaj je od mojih roditelja, i moj koji sam kupovala dok sam zivela kao podstanar .
Ne mislim da je to vazno ali ona je prilicno nezahvalna ako se njoj nesto ne da.

Kada je baba umrla, napravila je scenu zasto njoj nista nije ostavljeno . A Baba nije ni imala testament vec se po logici nasledstvo kuca i zemlja dele medju decom tj moja mama i pokojna 2 ujaka .

Njena narav je cudna, umesto blagog Raka ona je krajne nekulturna i visoko moralna, jako voli da prica ono svoje . Me0Ve .
Ve u Vagi - prilicno je neuredna .
Ne kukam , da ne mislite da ima samo loseg ... ali nismo bliske .
Kao i svaki Rak voli domacu atmosferu i voli da kuva , za razliku od mene .
Meni smeta sto ne mogu nikoga dovesti u kucu jer ne znam sta me ceka kada se vratim . Ne pere sudove, niti ves , ne usisava ....sve to radim ja , zet ili starija deca .

Danice u pravu si za zeta i prvog i drugog. Varka - na pocetku sve ok , kasnije pokazu svoje pravo lice . Totalno su nezaintersovani za decu.

Mislim da ce joj se zivot mozda promeniti kada deca odrastu za par godina.Poklapa se sa Tran.SA u 5 kuci . Najstarija ima 12 godina, pa sin 11 i bliznaci ce na jesen napuniti 5 godina .
Jeste 3 godine cekala na prvu trudnocu .
moja baba, kao i ja, imamo Ma u lavu, kao i tvoja sestra, i moram da priznam da smo uglavnom lenji i ne volimo da radimo po kuci, ja radim samo kad moram, a kad ne moram, nadjem nekog da radi sve umesto mene, to radi svako ko ima Ma u lavu...za ciscenje nismo, a volimo da naredjujemo... ne kazem da je to dobra stvar....tvoja sestra, kao i ja ima So i jmc, jer je i moj tamo, u raku i znam kako je to...kada sam sa svojima oni rade sve za mene i ja sam zasticena potpuno ali isto tako se osecam da stagniram kad sam sa njima, kad zivim sa njima,i tek kad sam otisla od kuce sam pocela da upoznajem samu sebe i vidim koliko nije dobro bilo sto sam bila pod tim nekim staklenim zvonom, razmazena i zasticena jer sam skontala koliko mi to u samackom zivotu sada oduzima i otezava stvari... sto znaci da dok je ona kod vas ta nece da radi nista, bice razmazena i ocekivace da joj se cini..da bi opstala ona mora da bude jarac i da se sama bori za sebe inace ce kao osoba propasti...i nece postici nikad nista u zivotu..i meni je tesko ali znam da je samo tu izlaz

Old 06-03-2016, 18:23   #48
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Registrovan: Feb 2012
andjela će postati poznat uskoro
Standardno

Moj brat ima Ma u lavu...ama nista po kuci ne radi...Nista...Opravi samo svoj krevet tj posteljinu i to je to. Ja imam Ma u vagi ali 6.kuci...

Sladjo,znam kako ti je...Ja zivim sa mojima...To je blaga katastrofa...Uvek za nekim cistis,ako si zensko...a ja volim pedantnost...i ubija me nered...U svom dvoristu ne volim ni jedan listic da vidim...Ja celu jesen cistim lisce,izgaram od ciscenja...ali me izludjuje kada tata prodje,jede orahe i baci po dvoristu...ili jabuke-otpad...

Nazalost-druge ne mozemo niti smemo silom menjati...

Savet-pusti sestru-spasavaj se ti.Kako?Lako.Ako imas jednu sobu,idi u nju i podstanar budi u toj sobi.Ne peri za njom,distanciraj se.Ima cetiri deteta?!...Pa?...Ti nemas ni jedno-trebas da izludis zbog drugih i da za svoje dete posle budes ostrokondja,koja nema zivaca.Njoj ce deca porasti,mozda je deca i spasiti,ali tebe...Ima li ko tebe da pomogne?Ne.Pomozi onda sama sebi...

Vidim po sebi...Ni porodica ne ceni kada pomognes ciscenjem,kada kuvas...Sve nesto misle duzne smo da im sluzimo...al tako je kada navadis druge na sopstvenu zrtvu.

Ovo je of,ali sta cu...

Old 06-03-2016, 18:24   #49
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Standardno

Cesto imam utisak da ju je vreme ''pregazilo'' .
Iako ima samo 43 godine . Zivi u nekom svom svetu punih predrasuda i komentara za druge .... a nekada ne izadje po nedelju dana napolje ni u dvoriste tako i sada kada je hladno a i leti kada je vruce .
So u 11 kuci trebalo bi da joj da prijatelje ok, na dobrim mestima , znacajnim ali ona ih nema .
Mozda ja vidim subjektivno , tesko da mogu biti i optimista ali mislim da je bolesna , depresivna .

Ako joj promene nagovescuju samostalnost, vise bi volela da ja tada budem daleko tada .

Andjela , poslednjih nekoliko meseci vise sam na poslu ili napolju ali ipak kada se vratim cesto je haos u kuci. Meni to smeta. Razumem da deca mogu svasta ali kod nje nema granice. Pusti ih da rad sta hoce a ona sedi u cosku i igra igrice za kompom ili tabletom.
Krov nam je prokisnjavao i umesto da smo skupljale pare za to ona je kupila 2 nova mobilna i 2 tableta za 6 meseci. Otac nam je umro imamo i tu puno rashoda a ona nista ne preuzima da se dogovorimo sta cemo, uvek kaze ima jos vremena , neka dugujemo .A i mami je jesenas napravila problem na kreditnoj kartici.
Sramota me ali ja svoj novac cesto krijem da bi mogla preziveti .Po njenom trebala bi sve dati njoj ???
Odosmo u offf .

Svakako imam jako sebicnu sestru. Sa vlada ukljestnim Jarcem , retko daje ista drugima , niti ide na rodjendane i slicno ...

Da sam ja bila u slicnim sitacijama kao sto je ona, mislim da me ne bi ni pogledala .

Last edited by sladjana; 06-03-2016 at 18:35..

Old 06-03-2016, 18:44   #50
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Sladjana, mislim da ti brineš zbog sestre više nego što ima potrebe, jer ona ne živi svoj život kako ti misliš da bi trebalo. Verovatno je ona po svojim standardima ostvarena. Žena ima Asc u Lavu, a So joj je u Raku. Ona je potpuno ostvarena, kao domaćica i majka (ako sam dobro razumela četvoro dece). Mislim da ona nije nesrećna, već nezadovoljna.
So joj je u širem kvadratu sa Mo, i to može biti problem. Osim toga, njeno So nema aspekata.
Nije redak slučaj da žena sa So u Raku ima muža alkoholičara. Ako je još i njemu So u Ribama...
Sa0Ve kod žena može biti brak sa teškim čovekom. Moja mama ima ovu konjukciju u Devici. Moji roditelji su se venčali u kasnim tridesetim, i imaju relativno skladan brak. Jedino što je moj otac ponekad nepodnošljivo sitničav i hipohodnar. Generalno sve ono iritantno kod znaka Device

Da ne dužim, mislim da ne treba previše da brineš zbog sestre jer je ona u svom svetu koji njoj odgovara. Jasno mi je da je tebi sa So u Jarcu nejasno kako neko ne želi da radi, ali moraš da razumeš da je ljude sa Asc u Lavu teško naterati da rade bilo šta protiv njihove volje/ideja.
Kad Sa dođe u Jarca, moraće da promeni život, ako bude htela.

Old 06-03-2016, 18:52   #51
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by TigaBg VIdi Poruku
Sladjana, mislim da ti brineš zbog sestre više nego što ima potrebe, jer ona ne živi svoj život kako ti misliš da bi trebalo. Verovatno je ona po svojim standardima ostvarena. Žena ima Asc u Lavu, a So joj je u Raku. Ona je potpuno ostvarena, kao domaćica i majka (ako sam dobro razumela četvoro dece). Mislim da ona nije nesrećna, već nezadovoljna.
So joj je u širem kvadratu sa Mo, i to može biti problem. Osim toga, njeno So nema aspekata.
Nije redak slučaj da žena sa So u Raku ima muža alkoholičara. Ako je još i njemu So u Ribama...
Sa0Ve kod žena može biti brak sa teškim čovekom. Moja mama ima ovu konjukciju u Devici. Moji roditelji su se venčali u kasnim tridesetim, i imaju relativno skladan brak. Jedino što je moj otac ponekad nepodnošljivo sitničav i hipohodnar. Generalno sve ono iritantno kod znaka Device

Da ne dužim, mislim da ne treba previše da brineš zbog sestre jer je ona u svom svetu koji njoj odgovara. Jasno mi je da je tebi sa So u Jarcu nejasno kako neko ne želi da radi, ali moraš da razumeš da je ljude sa Asc u Lavu teško naterati da rade bilo šta protiv njihove volje/ideja.
Kad Sa dođe u Jarca, moraće da promeni život, ako bude htela.
Sve je moguce , za zivota sadasnjeg to sam bar naucila .
Cudno je kako zna da trazi pare a ostalo ne .

Njen prvi muz je bio alkoholocar i sada voli da popije ali manje jer ne radi nigde .Pretpostavljam da je zato . A i Riba je u znaku .
Sadasnji je Devica dupla . Zato je sitnjicav i prepotentan .

Nemam nameru da je puno menjam, ali zbog dece bi trebalo da se trgne . Cesto se starija deca meni i Babi , mojoj mami obracaju za pomoc .

Ne zelim da bude nezadovoljna.

Mislia sam da ce tran.Ju oko ASC nesto da promeni ali cekacemo Sa u jarcu za par godina ...

Old 06-03-2016, 18:55   #52
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Registrovan: Mar 2011
danica_91 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Sve je moguce , za zivota sadasnjeg to sam bar naucila .
Cudno je kako zna da trazi pare a ostalo ne .

Njen prvi muz je bio alkoholocar i sada voli da popije ali manje jer ne radi nigde .Pretpostavljam da je zato . A i Riba je u znaku .
Sadasnji je Devica dupla . Zato je sitnjicav i prepotentan .

Nemam nameru da je puno menjam, ali zbog dece bi trebalo da se trgne . Cesto se starija deca meni i Babi , mojoj mami obracaju za pomoc .

Ne zelim da bude nezadovoljna.

Mislia sam da ce tran.Ju oko ASC nesto da promeni ali cekacemo Sa u jarcu za par godina ...
realno od tranz Ju se slabo uci...samo od Sa promenice se tada nadamo se
Naši sponzori
Advertisement

Old 06-03-2016, 22:01   #53
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Standardno

Zanimljivo je da dugogodisni decko moje drugarice isto ne radi,a njoj je desc u ribama...Ona je preduzimljivija,a on pasivan...mada nema pravila na osnovu jednog pokazatelja...

Elem,razumem te Sladjo,ali i ja mislim da ona nije nesrecna...

Pusti to sve i ako bude prilike,bezi odatle,udajom ili u podstanare,ali sto da ti budes zrtva...!

Old 06-03-2016, 22:28   #54
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Little Warrior je offline
Registrovan: Dec 2007
Little Warrior će postati poznat uskoro
Standardno

Znajuci koliko su azurni u porodilistima da upisu pravo vreme rodjenja ne bi me cudilo da je vrh dvanaestog pomeren 1*unazad, tj da je rodjena malo ranije i da samim tim ima sunce konjunkcija vrh 12og polja. Jer kad slusam o pasivnosti i nemogucnosti za promene, to najvise lici na vladara asc u dvanaestom, jos sunce, dakle volja, u 12.
Sa mnogo elemenata u 12, potrebno je da postoje stvari koje izvlace, a njoj je i mars u 12 i merkur i sunce, dakle sve ono sa cime treba da se izrazi. Sa jakom dvanaesticom ako covek ne radi na sebi, ako se ne bavi sobom i svojim unutarnjim svetom, svojom psihologijom itd, moze da postoji veliki problem, lako se ulazi u depresiju i neminovnosti.

Sa druge strane, skolska prica. Obe planete koje predstavljaju muskarce i animusa su u dvanaestom polju, sto znaci da ih ne vidi jasno ili da ne procenjuje kako treba.
Venera saturn na sve to daje odlaganje resavanje problema a kasnije guranje istog pod tepih (dispozicija u 12p).

Ovo sto pricas da ne izlazi itd i da je pasivna...mozda ne bi bilo lose da porazgovara sa nekim, mozda je depresivna itd (opet dvanaesto). Sto ne mora da znaci da je do njene prirode (takva je pa kao ne voli da izlazi), vec da ima problem koji se danas lako resava.

Old 07-03-2016, 09:26   #55
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Složila bih se sa svima na ovu temu, prosto neverovatno Sve ste dobro napisali, bar što se mene tiče, dopadaju mi se vaše analize... Očigledno da nam je "legla" ova karta.

Slađo, nevezano za astrologiju - mislim da ti treba da odeš odatle, zarad svog psihičkog zdravlja i svog mira... Ako je to ikako moguće, mislim da bi se ti mnogo bolje osećala kad ne bi imala čitavu porodicu na grbači. Mislim, sad sam ja kao pametna i otkrivam toplu vodu, ali ako je ikako moguće - mrdaj se odatle

Elem, moja mama je rak, tata mi je bio riba i nije bio naročito sklon porocima, retko kad je pio, tipa na slavama itd, ali je bio psihički teška osoba, kasnije je oboleo od Parkinsonove bolesti pa se to odrazilo i na njegv karakter tj.psihu. Ima logike u tome što pišete...

Old 07-03-2016, 22:21   #56
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Standardno

Sestrino vreme je mama rekla a moguce da ima malo odstupanja.
Depresija ili je ona takva to sada veliko pitanje. Po mome ona je takva ali sada preteruje.

Mozda ste u pravu , treba da vodim svoj zivot .
ALi ono sto sam ja primetila kao savet od svih ovde je da ja odem iz kuce. A zasto ?
Kuca ce pola pripasti meni posle ostavinske rasprave , trenutno nema mogucnosti da se fizicki podeli ali ...
Ona se udava 2 puta i oba puta su zetovi dosli u kucu .
Sadaenji zet ima kucu na selu u Banatu, sestra cesto spominje kako bi joj prijao zivot u manjem mestu . A zasto ona ne bi otisla iz kuce ?

Njenom 4 kucom tranzira Sa. A meni je Solarni ASc u 4 kuci . Jesu desavanja u kuci prioritet , tata nam umro ....

Jeste mi pomogli, hvala vam .
Mislim da je vreme da se pripremim za tu temu . Jer cim pisem ovde , ima simbolike zasto ....

Natal je dobar za tumacenje , ne zato sto je moja sestra vec sto ima dosta zapetljanog , drugacije od teorije .
ucenje je ok .

Old 08-03-2016, 09:11   #57
Sicilijana
Obično gatalo

Sicilijana je offline
Registrovan: Nov 2012
Sicilijana je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Cor Serpentis VIdi Poruku
Znajuci koliko su azurni u porodilistima da upisu pravo vreme rodjenja ne bi me cudilo da je vrh dvanaestog pomeren 1*unazad, tj da je rodjena malo ranije i da samim tim ima sunce konjunkcija vrh 12og polja. Jer kad slusam o pasivnosti i nemogucnosti za promene, to najvise lici na vladara asc u dvanaestom, jos sunce, dakle volja, u 12.
Moram da se nadovezem na ovaj post, jer neverovatno koliko je tacan opis za jedan primer koji imam u svojoj okolini. Zena asc u blizancima, a Merkur u 12 kuci, kao i sunce (ono je u biku). Toliko je pasivna osoba da to nije normalno, iako joj je ME vladar asc-a svoj na svome u blizancima, ma nigde ni traga od te simbolike (verovatno zbog 12 kuce). Tesko je pokrenuti sa jedne tacke, nikakve zelje, a ni volje za bilo cim sto bi taj ME predstavljao.Toliko je staticna i pasivna, da je cak mrzi i da sama pere kosu, pa ide kod frizera da joj oni operu. Sve ovo sto sam napisala ima veze i sa SO u biku u 12, ali mi nije jasno da taj ME koji je po samoj svojoj prirodi radoznao, voli da se krece, da uci itd... kod nje kao da nema nikakvog uticaja, iako je vladar asc-a. Ima tu jos puno toga, ali da ne uzurpiram temu....

Quote:
Sestrino vreme je mama rekla a moguce da ima malo odstupanja.
Natal je dobar za tumacenje , ne zato sto je moja sestra vec sto ima dosta zapetljanog , drugacije od teorije .
ucenje je ok .
Kao sto je Cor Serpentis vec napisala, vrlo je moguce da nije tacno vreme rodenja. Razlika u samo 5 minuta bi dala da joj je Asc u devici, automatski joj je vladar Asc-a u 12 kuci i sve sto si pisala i kako si nju opisala bi imalo onda itekako smisla sa tom kartom. Sa druge strane dispozitor njenog vladara asc-a bi u tom slucaju bilo SO u raku, pa se i ostatak price uklapa. Sedma kuca joj pada onda u znak riba, pa ako gledamo JU kao vladara, njegov dispozitor je SA 0 VE i opisuje njenu bracnu situaciju.
P.S. Izvinjavam se unapred, ako sam omasila postavke u njenoj karti, jer sve sto sam napisala je po secanju od juce kada sam uspela da otvorim kartu, a danas nece da mi se otvori.

Old 09-03-2016, 10:21   #58
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Standardno

Ja sam sada pogleadala natal svoje rodjake,sestre...Ima Mo u lavu...a tvoja sestra Ma u lavu...
Moja rodjaka ne da je lenja...vec nju mrzi da se okupa i opere carape...Toliku lenstinu nisam videla,ali ima ASC na spiki i zivi kao bubreg u loju u inostranstvu.Ona ne radi,suprug odlicno zaradjuje...ali zato sto ume drugima da popuje,to je uzas...

Otisla sam skroz u off,ali dobronameran savet-popricaj sa sestrom i ako ona vec voli Banat,neka se odseli...a ako nece,odseli se ti,jer sta ces...pametniji popusta...Pusti je,nece se ta promeniti...
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules