ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 20-10-2014, 20:53   #16
SkorpijaGatalica
Početnik

SkorpijaGatalica's Avatar

SkorpijaGatalica je offline
Registrovan: Mar 2014
SkorpijaGatalica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Mad Max VIdi Poruku
Nisam našao ništa posebno interesantno u njenom natau ALI vam sinanstrija sasvim objašnjava napet odnos. Njeno SO je napadnuto od strane tvog stelijuma u Jarcu a i u kvadratu je sa tvojim MO pa tu imamo jedno vrzino kolo gde vas dve međusobno nervirate jedna drugu.
Ne znam konkretne siutacije koje se dešavaju i a i večeras nisam nešto astro raspoložen pa da izbunarim celu simboliku, samo konkrento mislim da je ovde problem.
Sa škorpijomgatalicom se slažem da je tebi sad malo čupav period zbog tranzita SA kroz prvu. Takođe postoji i stvar gde se sa njom ne slažem a to je MO0UR u natalu tvoje mame jer iako su u orbisu da budu u konjukciji nalaze se u dva različita znaka i samim tim se ne prepoznaju.
a sta mislis o Mesecu koji ima njena mama, tom Mesecu u Lavu?

i sasvim si super primetio te kvadrate na taj stelijum u Jarcu odlicno si ubio po sred srede, mada ja astrroloski i daljem mislim da je to njena majka koja hoce ili pokusava da dominira i kontrolise nju na neki nacin, al ja mislim da tesko se moze sta naci i kompromis sa tim Sa0Ma u Jarcu. Mozda mami smeta njen karakter jednostavno, zivotni izbori itd...Da napominjemo, to su kvadrati, znaci to je nesto sto se stalno desava. Jbg mozda se stvari poboljsalju bas kad Wicca bude dosta starija ( jarac treba vremena )
Submit to Digg   Moja mama ( poludecu od nje ) Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 20-10-2014, 21:03   #17
Mad Max
Druid

Mad Max's Avatar

Mad Max je offline
Registrovan: Mar 2011
Mad Max će postati poznat uskoroMad Max će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Wicca VIdi Poruku
Hvala Max sto si izdvojio vreme za ovo.
Nisma u principu neko ko trazi tumacenja cesto zapravo retko samo ovo mi je vec postao problem zato i trazim neke astro smernice.

Ja u principu nikad prva ne zapocinjem nista niti se svadjam jer nisam taj tip, meni moj Mars daje strpljivost tako da nisam ja ta koja nju nervira vec obratno. Ona je veliki dramaturg, panicar i menja raspoloyenja nekoliko puta u toku dana i to sve na meni iskalil. Sto ne bi bio problem, ali kada se to dogadja svaki dan, ceo dan, u periodu koji ni meni nije lak, moje strpljenje postaje tanko.

Jednostavno sam samo u potrazi za nekim astro savetom na koji nacin ja sa njom da se ophodim ili prema njoj da se ophodim a koji bi vi savetovali ( na osnovu njene karte ) da nekako smanjim tenziju. Mada mislim da je i bilo kakav pristup problem jer kazem, ona je iracionalna cesto,sve joj je na osnovu emocija i ne zna da se kontrolise.
Pre ću da pogledam tebi koja si na ovom forumu 100 godina i svima tumačiš nego nekome ko je došao da prosi za tumačenje.

Što se tiče tvog MA, ovo je pored MA u Ovnu najjača/agresivnija/živahnija pozicija koju Mars može da ima. Verujem ti da ne započinješ stvari prva, ono što zapravno mislim je da ti njoj nesvesno nekim svoim ponašanjem udaraš u ego, to uopšte ne mora da bude neka ozbiljna stvar, naprotiv, banalnost, kada jednostavno dve osobe nisu na istoj ''talasnoj dužini''. Između vaših ličnih planeta nema puno pozitivnog povezivanja.

Quote:
Originally Posted by SkorpijaGatalica VIdi Poruku
a sta mislis o Mesecu koji ima njena mama, tom Mesecu u Lavu?

i sasvim si super primetio te kvadrate na taj stelijum u Jarcu odlicno si ubio po sred srede, mada ja astrroloski i daljem mislim da je to njena majka koja hoce ili pokusava da dominira i kontrolise nju na neki nacin, al ja mislim da tesko se moze sta naci i kompromis sa tim Sa0Ma u Jarcu. Mozda mami smeta njen karakter jednostavno, zivotni izbori itd...
Svaki roditelj pokušava da svoje dete vaspita i izvede na pravi put, neki to rade na ovaj a neki na onaj način. Konkretno o poziciji MO u Lavu, hm, ponos i lakomislenost. MO njene majke je poprilično ugrožen, iako ovu konjukciju, čak i opoziciju nebi smatrao pravim aspektom, sasvim je dovoljan ovaj kvadrat Venere da napravi haos.

Veoma neobičan natal, ima dosta aspekata koji se prave iz znakova koji se ne prepoznaju, čak i ovaj kvadrat SO-SA je čudan. Ne znam kako bi tumačio detaljno ovaj natal, poprilično je komplikovan

Old 20-10-2014, 21:26   #18
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Registrovan: Oct 2012
elza će postati poznat uskoroelza će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by andjela VIdi Poruku
U njenoj karti prvo primecujem konjukciju Urana i Meseca,sto mi daje za pravo da pomislim da je ishitrena-nagla osoba...

Kada vidim tvoj natal-Mesec u raku-i ti si verovatno emotivna dusica...
Moja ima Mesec0Uran u Raku, emotivna dušica s napadom mrzovolje .
Takođe veoma brzopleta, reaguje emotivno na svaku sitnicu, istini za volju pravična, previse moralna, ispravnu percpciju sveta, ali to joj i škodi.

Najupecatljiv aspekat jeste Mesec 180 Jupiter - gde mami ma koliko da ima i poseduje, ništa nije dovoljno. A još više zbog same činjenice da su joj to vladari 2 i 8.
Verovatno kao žena i nije ispunjena, Mesec 90 Venera, nije se pomirila da je i mama, ili se prerano udala, pa je došao nesklad i kroz ostvarenje majčinstva. I to je aspekat gde često ce majka pogresno savetovati cerku ili suprotno od svega što je ona doživela. Bez obzira da li je to cerki neophodno. Sam Mesec u Lavu bi da bude Kraljica na tronu, da njene odluke budu i pre nego sto je se pita. Ove je i aspekat koji moze pokazivati unutrašnju borbu devojcice i žene, pa ona u stvari samo pokušava da se tebi ne desi isto sto i njoj.
Šta je s ocem?

Last edited by elza; 20-10-2014 at 21:39..

Old 20-10-2014, 21:57   #19
SkorpijaGatalica
Početnik

SkorpijaGatalica's Avatar

SkorpijaGatalica je offline
Registrovan: Mar 2014
SkorpijaGatalica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by elza VIdi Poruku
Moja ima Mesec0Uran u Raku, emotivna dušica s napadom mrzovolje .
Takođe veoma brzopleta, reaguje emotivno na svaku sitnicu, istini za volju pravična, previse moralna, ispravnu percpciju sveta, ali to joj i škodi.

Najupecatljiv aspekat jeste Mesec 180 Jupiter - gde mami ma koliko da ima i poseduje, ništa nije dovoljno. A još više zbog same činjenice da su joj to vladari 2 i 8.
Verovatno kao žena i nije ispunjena, Mesec 90 Venera, nije se pomirila da je i mama, ili se prerano udala, pa je došao nesklad i kroz ostvarenje majčinstva. I to je aspekat gde često ce majka pogresno savetovati cerku ili suprotno od svega što je ona doživela. Bez obzira da li je to cerki neophodno. Sam Mesec u Lavu bi da bude Kraljica na tronu, da njene odluke budu i pre nego sto je se pita. Ove je i aspekat koji moze pokazivati unutrašnju borbu devojcice i žene, pa ona u stvari samo pokušava da se tebi ne desi isto sto i njoj.
Šta je s ocem?
To jeste skroy tacno ya Mo0Ur a posebno u raku, e kuku dusica.... Mada, iako Wicca ima planete u vodi ja nesto ne mislim da je bas tolko emotivna, ipak ima tu dosta zemlje to da smiri a i podznak je po meni ''najstabilnija'' voda koju je mogla dobiti Znam da zbog Mo 180 taj Sa0Ma ni ona nije mozda emotivno preevise heppi al to je jak mesec, u sedistu, a posebno kad se uporedi sa natalnom kartom njene mame, Wiccina je bez premca bolja.

a pogle Sa joj vlada 4tom kucom ( porodica, a i trecom kucom okolina cela ) koji svojom tom ustogljenoscu i konzervativnoscu nju povredjuju / taj Mo. Mada ja mislim da ce vremenom kako postaje starija da prevazidje tu opoziciju,sta ti mislis?

sto se njene mame tice, ja mislim da je Mad Max ubo tacno gde treba gde je napisao da su one karakterno razlicite. Ne sumnjam ja da se one i slazu ali kad gledam njihove natale kao individue, ja ne vidim kao licnosti mnogo slicnih stvari da one imaju, necu da kazem da su njih dve suprotnosti al nekako nespojiv mi je wiccin natal sa natalom njene mame, sto kaze mad max nemaju bas neke pozitivne aspekte,mislim da njena mama nju sustinski ne razume kao licnost. Wicca je napisala da je ona pre mislila da ona i njena majka imaju idealan odnos i da se sad pocinje skrozn rusiti, eto sta radi Saturn kroz prvu, uzme nesto za sta se mislilo da je na sigurnim nogama i jednostavno pokaze da to nije tako.

sto se tate tice, videla sam joj neki stariji post gde je napisala da joj otac nije ziv.

Old 20-10-2014, 22:18   #20
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Registrovan: Oct 2012
elza će postati poznat uskoroelza će postati poznat uskoro
Standardno

Gledam s moba, pa sta uhvatim pogledom. Wicca moze da bude zadovoljna Sa-Ma. Mama joj ima opoziciju, daleko teži za neutralizaciju. Mislim da nijedan aspekat nije slučajno dobijen, već u odnosu na roditelje i njihova ponašanja i karaktere, iskombinovan. Wicca i bilo ko drugi, korigovanjem svoje ličnosti, ostavlja u "nasledje" svojim potomcima daleko bolje od onog što je iza nje. I da je upravo to uloga i astrologije, korigovanje sebe, zarad višeg cilja. Neopipljivog, nevidljivog u sadašnjosti.

Jos jednom, sveukupno Wiccina mama ostavlja utisak jedne sebične osobe. Sto zbog Mo180Ju - gde sebi sudi ovako, a drugima onako, zbog Marsa180Saturna - gde je problem imala sa svekrom ili dedom, ali i zbog Venere90Mesec, kao ono sto proističe kao sled događaja. Sebe je odredila kroz svoje prethodnike (Sa). Wicca nije tu kriva što postoje problemi, a štit joj je upravo aspekt Ma0Sa - mač u kamenu kako ga zovu. Strpljenje. Karta mame ostavlja utisak nekog ko bi mogao biti bez supruga, na ovaj ili onaj način.

Old 20-10-2014, 23:08   #21
andjelikadepeures
Mag

andjelikadepeures's Avatar

andjelikadepeures je offline
Registrovan: May 2010
andjelikadepeures će postati poznat uskoroandjelikadepeures će postati poznat uskoro
Standardno

tvoja mama zeli da je glavna i u centru paznje
Ma i Mo u Lavu su prilichno sujetni i samozivi, sa slabim So u Vagi, situacija nije nista bolja, jer ona stalno iznova zeli da bude u centru paznje

jedino resenje ti je da na nju gledas kao na histerichno derle u pubertetu

Old 20-10-2014, 23:49   #22
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Meni je kao i većini najupečatljiviji taj Mo u lavu, sa svim ovim aspektima Gde će lav da ne bude drama queen, to nema šanse da se desi
Ima dosta izazovnih aspekata u karti, sigurno je zanimljiv lik.

Primetila sam da se sa majčinstvom nekako najviše "bore" Mo u lavu i Mo u ovnu, s tim da dodajem da mislim da se Mo u ovnu u toj ulozi snalazi još gore. Da me neko ne bi shvatio pogrešno, ne utiče samo to na majčinstvo - ovo se podrazumeva, ali sam ovo pitanje previše puta čula od osoba čije majke imaju baš to: "Šta je s mojom mamom?"

Nekako je uvek to neko preterivanje kod ovih meseca, opterećivanje deteta, prevelika očekivanja, histerija, nemanje takta. To sam primetila samo kod ova dva meseca...
Koleginica je ovan sa Mo u lavu, njen razgovor sa detetom (koji mi u kancelariji slušamo redovno ) je histerisanje, dreka, cika, vrištanje, zašto si ovo, zašto nisi ovo, da li si oprala ruke!? (mala ima 14 godina!?), sad ću da dođem da te prebijem itd. Normalnog razgovora NEMA.

Da se vratim na temu: Mo u lavu sa uranom, pa opozicija Ju, definitivno deluje kao neko ko preteruje, Mo180Ju je i inače preterivanje samo po sebi...

Čime ti se bavi mama?

Old 21-10-2014, 00:01   #23
andjelikadepeures
Mag

andjelikadepeures's Avatar

andjelikadepeures je offline
andjelikadepeures će postati poznat uskoroandjelikadepeures će postati poznat uskoro
Standardno

e da... gospodja je Vaga. one nisu u stanju da budu same. tako da moze da te spase i nabacivanje nekog tipa, gospodji mami....

Old 21-10-2014, 01:34   #24
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Registrovan: Feb 2012
andjela će postati poznat uskoro
Standardno

Lahadima,sudeci po mojoj majci,koja isto ima Mo u ovnu...Strasno.Ne znaci to da su sve zene sa Mo u ovnu takve,ali ona jeste...Nikada nije umela da me zagrli,poljubi,stalno je radila,i bila temperamentna...Nisam smela is skole da dodjem ako imam 3 na kontrolnom,pismenom...Kasnije je bilo bolje,ali rano detinjstvo uzas...

Ja ako ikada budem majka,moje dete ima da bude srecnik mali.Sigurna sam da necu vikati,histerisati,da cu detetu biti najbolji drug,i najveca zastita...Ne verujem da je to samo do Mesca u vodenom znaku,vec mozda i zbog domianntnog znaka strelca i par planeta u vagi...Volim kada se neko normalno ponasa,a ne kinji decu i druge...

Wica tj njena mama ima i Mo0Ur,a moja ima Ur u 1...Kada se samo setim...Zbog nje nikada necu biti takva,vec dobra i mila mama,koju bas briga ako ce dete i ponavljati u skoli,ako ga vec skola ne interesuje,n.p.

Old 21-10-2014, 08:34   #25
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
ganci će postati poznat uskoro
Standardno

Wicca dominirajuce planete kod nje nisu tako divno postavljene a i Ma i Mo su u Lavu. Ne moze tu bez drame da prodje. Mo 90 Ve jos dodaje. Ceo tranzit Sa kroz Skorpiju je isao u prilog histericnoj situaciji i bice tako dok ne udje u Strelca. Izdrzi do tad. Tvoja natalna postavka je svakako bolja i izdrzljivija pa ce na tebi biti da nadjes izlaz.

Old 21-10-2014, 11:01   #26
Wicca
Veštac

Wicca's Avatar

Wicca je offline
Wicca je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Mad Max VIdi Poruku
Pre ću da pogledam tebi koja si na ovom forumu 100 godina i svima tumačiš nego nekome ko je došao da prosi za tumačenje.

Što se tiče tvog MA, ovo je pored MA u Ovnu najjača/agresivnija/živahnija pozicija koju Mars može da ima. Verujem ti da ne započinješ stvari prva, ono što zapravno mislim je da ti njoj nesvesno nekim svoim ponašanjem udaraš u ego, to uopšte ne mora da bude neka ozbiljna stvar, naprotiv, banalnost, kada jednostavno dve osobe nisu na istoj ''talasnoj dužini''. Između vaših ličnih planeta nema puno pozitivnog povezivanja.

Svaki roditelj pokušava da svoje dete vaspita i izvede na pravi put, neki to rade na ovaj a neki na onaj način. Konkretno o poziciji MO u Lavu, hm, ponos i lakomislenost. MO njene majke je poprilično ugrožen, iako ovu konjukciju, čak i opoziciju nebi smatrao pravim aspektom, sasvim je dovoljan ovaj kvadrat Venere da napravi haos.

Veoma neobičan natal, ima dosta aspekata koji se prave iz znakova koji se ne prepoznaju, čak i ovaj kvadrat SO-SA je čudan. Ne znam kako bi tumačio detaljno ovaj natal, poprilično je komplikovan
pa sad koliko gledam svima to je diskutabilno lol ali hvala ti. Znam da se ti i ja nismo slozili na pocetku kad sam dosla i ako sam nekad bila neprijatna prema tebi stvarno se izvinjavam, ja uopste nisam svadjalacka osoba samo zvucim grubo preko interneta zbog mog Jarca u trecoj,ali stvarno nisam zelela da kazem bilo sta sto bi te ikada uvredilo, posebno jer te smatram za jako korektnog decka koji je jako talentovan za astro i koji se zaista razume, tako da izvini ako sam nekad nesto ruzno ili lose rekla.

Sto se mame tice, nazalost nisu u pitanju samo klasicni ispadi i vike, zbog toga sam i temu otvorila.

Recimo svojevremeno je htela da me prijavi nekom psihijatru i da tog psihijatra nabedi da napise kako sa mnom nesto nije u redu kako bi me odvukla da zivim nazad sa njom ( zivim sama )

Ili mi je zapretila da ce me odvuci u ludnicu zato sto joj se dva dana nisam javljala na telefon ( pride sam strasno zauzeta bila ta dva dana i planirala sam da joj se javim kad mi se obaveze zavrse ). da ona samo vice ja bih izdrzala, ali se ponasa iraconalno i takva iracionalna moze meni da napravi neki los potez u zivotu, zbog toga sam ja otvorila temu. Doslovno hoce ludom da me napravi iz nekog razloga.

Ja sam u principu to pokusala da resim time da se jednostavno povucem u sebe i da bukvalno ne reagujem kad ona oko mene place i kao fol pada u nesvest, ali to samo pogorsa njenu histeriju jer onda joj smeta sto ne obracam paznju na nju, i ''kako mozes biti tako hladna'' i ostalo.
Naši sponzori
Advertisement

Old 21-10-2014, 11:08   #27
Wicca
Veštac

Wicca's Avatar

Wicca je offline
Wicca je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ganci VIdi Poruku
Wicca dominirajuce planete kod nje nisu tako divno postavljene a i Ma i Mo su u Lavu. Ne moze tu bez drame da prodje. Mo 90 Ve jos dodaje. Ceo tranzit Sa kroz Skorpiju je isao u prilog histericnoj situaciji i bice tako dok ne udje u Strelca. Izdrzi do tad. Tvoja natalna postavka je svakako bolja i izdrzljivija pa ce na tebi biti da nadjes izlaz.
Hvala ti ganci. Ne znam da li se poklapa taj Saturn u Strelcu ali, otprilike tacno za dva meseca neka, ja ulazim u jedan posao sa jednom muskarcem na koga gledam maltene kao na porodicu, izuzetno je mocan i uticajan i zajedno sa njim cu poslovati, i taj posao je ogromna zarada,cesto cu putovati van zemlje, bicu potpuno nezavisna, ja cu biti glavna u nasoj porodici ,taj posao ce mi omoguciti da izdrzavam svakog u mojoj porodici i to veoma izdasno i taj posao nije nesto sto ce proci, to je maltene u narednih deset, jedanaest godina,tako da cu ja biti glava porodice a ne moja majka. sada je nazalost to ona jednom polovinom,a drugom polovinom ja.

Old 21-10-2014, 12:56   #28
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by andjela VIdi Poruku
Lahadima,sudeci po mojoj majci,koja isto ima Mo u ovnu...Strasno.Ne znaci to da su sve zene sa Mo u ovnu takve,ali ona jeste...Nikada nije umela da me zagrli,poljubi,stalno je radila,i bila temperamentna...Nisam smela is skole da dodjem ako imam 3 na kontrolnom,pismenom...Kasnije je bilo bolje,ali rano detinjstvo uzas...
Da, tipično za taj mesec. Ni ja ne mislim da su sve žene sa tim položajem takve, to je samo neko moje zapažanje za Mo u lavu i Mo u ovnu onako generalno.
Nije da one ne vole svoju decu, naprotiv, one jednostavno NE UMEJU sa njima, ne znaju kako da se ponašaju, ne snalaze se nikako...

Wicca, ne reče - čime ti se bavi mama?
Meni je to baš nekako bezveze jer ja imam lep odnos sa mamom, pa me ovakve teme rastuže pomalo...

Old 21-10-2014, 13:42   #29
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
Registrovan: Mar 2010
ginger je na dobrom putu
Standardno

majka ti baš i ne vjeruje?

ima i razloga za to. ti si dobar muljator. u pubertetu si je nastojala obrlatit kako ti se prohtjelo. ne samo nju. čitavu obitelj. stara ti nije bez dlake na jeziku- i to se tebi ne sviđa. kaže šta misli. što na umu to na drumu.
s njom se neda samo tako manipulirat.

ona nije laka osoba. to se već ustanovilo, ali se neda zezat. a ti si isto komplicirana na drugi način. impulzivne ste obe.

teško da ćete ikad na zelenu granu ali to je normalno. rijetko je da roditelji odlično slažu sa djecom. barem jedan od njih.
moja savjet je osamostaljenje i distanca.

Old 21-10-2014, 14:19   #30
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
ganci će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by ginger VIdi Poruku
majka ti baš i ne vjeruje?

ima i razloga za to. ti si dobar muljator. u pubertetu si je nastojala obrlatit kako ti se prohtjelo. ne samo nju. čitavu obitelj. stara ti nije bez dlake na jeziku- i to se tebi ne sviđa. kaže šta misli. što na umu to na drumu.
s njom se neda samo tako manipulirat.
@ginger, o'kle ti izvuce sve ovo? Iz kojih aspekata?
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules