ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 14-08-2013, 00:44   #46
andjelikadepeures
Mag

andjelikadepeures's Avatar

andjelikadepeures je offline
Registrovan: May 2010
andjelikadepeures će postati poznat uskoroandjelikadepeures će postati poznat uskoro
Standardno

upravo tako
Submit to Digg   Moja cerka Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 14-08-2013, 00:57   #47
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Ajde onako skolski da tumacim davno sam se bavila astrologijom, sada sam povovo pocela i sve sam pozaboravljala

Vladar devete ti je merkur u ovnu. Ovan i jeste znak gradnje, neceg novog. Pravi opoziciju sa saturnom i plutonom..hmmm..ne znam ovo najbolje da rastumacim, da bi se doslo do neceg novog, mora se nauciti staro, kako su gradili i projektovali u starim civilizacijama...lupetam
Mesec vladar 10 u vodoliji, on nam govori o toj inovaciji, arhitektura napreduje, i moraju se imati inovativne ideje, da bi se opstalo u toj oblasti.. POMAGAJJJJ

Old 14-08-2013, 01:40   #48
andjelikadepeures
Mag

andjelikadepeures će postati poznat uskoroandjelikadepeures će postati poznat uskoro
Standardno

staro nauceno Mo u 4. pa je interesovan za istoriju prirodno
inace naginjem modernijem tipu gradnje, svedenih linija, ali uvek da bude savrseno konstruktivno i funkcionalno
bez lazne skromnosti spadam u zaista dobre projektante i ljude koji svaki delic projekta drze u glavi

negativno.... samo stanje u zemlji, slabo se gradi. u struci sam radila jedino honorarno i svi su zaista prezadovoljni, ali sve to dzaba kad posla prosto nema
sad bas na solarima pisah da sam jako blizu odluci da odem van zemlje

Old 14-08-2013, 09:16   #49
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by andjelikadepeures VIdi Poruku
staro nauceno Mo u 4. pa je interesovan za istoriju prirodno
inace naginjem modernijem tipu gradnje, svedenih linija, ali uvek da bude savrseno konstruktivno i funkcionalno
bez lazne skromnosti spadam u zaista dobre projektante i ljude koji svaki delic projekta drze u glavi

negativno.... samo stanje u zemlji, slabo se gradi. u struci sam radila jedino honorarno i svi su zaista prezadovoljni, ali sve to dzaba kad posla prosto nema
sad bas na solarima pisah da sam jako blizu odluci da odem van zemlje
Moj ti je savet idi. Idi ako ti se pruza prilika. Jedan drug on ong mog ahritekte je otisao pre par meseci za Kinu, isto je zavrsio arhitekturu, plata mu je wow, ali sto je najbitnije napreduje u struci i uci novo. Znam da slabo ima posla za athitekte kod nas, pravog posla. Onaj moj nazovi decko, ciju sam kartu postavila najvise posla ima iz oblasti predmer i predracun i on sizi od toga, em je taj deo monoton (kako on kaze), em nema onog za sta se on bas sakolovao - da projektuje.
Mo u vodoliji ti valjda i daje tu ljubav ka modernim vrstama projekata.
Arhitektura je em tezak, em jako skup fakultet, da bi se posle vreme uzaludno trosilo. Ako mozes ti idi odavde.

Old 15-08-2013, 14:59   #50
coca
Veštac

coca's Avatar

coca je offline
Registrovan: Oct 2011
coca je na dobrom putu
Standardno

zanimljiva karta,

merkur u strelcu-naucice bar 3 jezika da prica tecno
a sa suncem u konj. pluton (ima veliku energiju), i verovatno dosta parica kasnije u zrelom dobu, ima i T kvadrat-koji coveka tera da se pronadje i ostvari..njoj je izlaz kroz marsa u jarcu-kroz energiju ulozenu u posao!

Fiksne zvezde su po meni jako vazne, ali i tacne:

Na njenom merkuru je zvezda Aculeus-doneće vrlo oštar um i čak sposobnost da se "vidi" nešto više i dalje nego što to običan čovek može.

Na Uranu -fiks. zvezda Skat-Zvezda u sazvežđu Vodolije,magnitude 3.5. Nalazi se na cevanici Vodolije.Prirode je SA/JU. Donosi sreću i trajno zadovoljstvo.
-Sa UR - slab karakter,mentalno ispred svog vremena,pisac životnih teorija,pati od nasilnog vezivanja ili braka u mladosti,ekscentrik,veoma kritikovan,iznenadna smrt

Sunce na fik.zv.Acrab-materijalizam,previše aktivan um,loše zdravlje

Natalni mesec na fik.zv.Porrima-Donosi učtivost,rafiniranost i prijatan karakter sa proročkim sposobnostima.
-popularnost,poslovne brige,nemir u porodici,često razvod,loše zdravlje

Mars na fik.zv. Nunki-Donosi istinoljubivost,optimizam i religiozan um. Indikator je osobe koja može biti vrlo uticajan govornik u oblastima koje se vezuju za simboliku strelca i jarca.Posao,domaći i inostrani poslovi,interesovanje za duga putovanja,brodove i avione
-rezervisan,diplomata,jak um,hrabar,energičan,lažni prijatelji,dobro za materijalnu dobit

Na njenom uranu-Giedi Prima(Algedi) 05 st. 46’ vodolije
. Donosi benefit kroz žrtvu.
-neobično okruženje,loš moral,jake strasti,genijalan,kolebljiv,malo samopouzdanja,previše poverenja,neobične ideje o braku i religiji ali previše slab za uspon,loše za porodične stvari i decu,nasilna smrt

Na suncu-Dschubba (Isidus) 02 st. 34’ strelac
Zvezda u sazvežđu škorpiona,magnitude 2.5.
nemoral,razuzdanost,mnogo tuge,niže društvo

Na uranu-Dabih 4 st. 03’ vodolije
čudna iskustva,mnogo uspona i padova,mnogo patnje,gubici prijatelja zbog obmana i prevara,razočaranje u ambicijama,gubici prirode ME,nepovoljno za dom,

na Saturnu-Alphatz 14 st. 18’ ovna
Kada tranzitni SA prelazi preko ove zvezde,praveći konjukciju sa bitnom planetom - dolazi do buđenja popularnosti.
-Sa SA - otvorenost ali sa kočnicama,traženje popularnosti,pravi se religiozan da bi završio poslove,dobro od advokata,voli bogatstvo,sretan porodični život,podložnost bolestima glave

Na veneri-ŠELIAK --- 18* Jarca
Dovoljno je samo pomeniti da jedan od najboljih vokala na našim prostorima, pokojni Toše Proeski, imao VE koja je vladar ASC, na MC - karijera u ovom sazvežđu i u malo daljoj konjukciji sa VEGOM, ali u konjukciji sa zvezdom Šeliak iz ove konstelacije.

Talenat za muziku koji daje ova konstelacije je očigledan, a uz to za razliku od nekih drugih pokazatelja muzičkih sklonosti, ova konstelacija daje osobi i naglašenu harizmu (Orfej, Apolon).

Tina, nije u igri,bas sve od navedenog, ..nemoj da te preplasi...
na licnom prmeru,i primeru iz natala nekih mojih bliskih ljudi koji imaju vec oko 50 god.pokazalo se jako preciznim dosta toga iz tumacenje fiksnih zvezda...zato sam ih istumacila i tvom detetu.

Sve najbolje, ima ona potencijal, ne brini se...

Old 15-08-2013, 15:14   #51
andjelikadepeures
Mag

Standardno

Quote:
Moj ti je savet idi. Idi ako ti se pruza prilika.
hvala na podrsci
ja nisam imala zelju da idem iz Srbije, ali.....

Coco, da li bi nam dala link do tih tumacenja fixnih zvezda ili je to iz glave?
meni su one jako zanimljive

Old 15-08-2013, 15:27   #52
coca
Veštac

coca's Avatar

coca je offline
coca je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by andjelikadepeures VIdi Poruku
hvala na podrsci
ja nisam imala zelju da idem iz Srbije, ali.....

Coco, da li bi nam dala link do tih tumacenja fixnih zvezda ili je to iz glave?
meni su one jako zanimljive
Andjo,(coca je gasimetrija!!!),posalji mi mail adresu na pp (ovde ili na ovaj drugi forum)-i poslacu ti ih, obiman je taj text
Naši sponzori
Advertisement

Old 15-08-2013, 15:45   #53
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by coca VIdi Poruku
zanimljiva karta,

merkur u strelcu-naucice bar 3 jezika da prica tecno
a sa suncem u konj. pluton (ima veliku energiju), i verovatno dosta parica kasnije u zrelom dobu, ima i T kvadrat-koji coveka tera da se pronadje i ostvari..njoj je izlaz kroz marsa u jarcu-kroz energiju ulozenu u posao!

Fiksne zvezde su po meni jako vazne, ali i tacne:

Na njenom merkuru je zvezda Aculeus-doneće vrlo oštar um i čak sposobnost da se "vidi" nešto više i dalje nego što to običan čovek može.

Na Uranu -fiks. zvezda Skat-Zvezda u sazvežđu Vodolije,magnitude 3.5. Nalazi se na cevanici Vodolije.Prirode je SA/JU. Donosi sreću i trajno zadovoljstvo.
-Sa UR - slab karakter,mentalno ispred svog vremena,pisac životnih teorija,pati od nasilnog vezivanja ili braka u mladosti,ekscentrik,veoma kritikovan,iznenadna smrt

Sunce na fik.zv.Acrab-materijalizam,previše aktivan um,loše zdravlje

Natalni mesec na fik.zv.Porrima-Donosi učtivost,rafiniranost i prijatan karakter sa proročkim sposobnostima.
-popularnost,poslovne brige,nemir u porodici,često razvod,loše zdravlje

Mars na fik.zv. Nunki-Donosi istinoljubivost,optimizam i religiozan um. Indikator je osobe koja može biti vrlo uticajan govornik u oblastima koje se vezuju za simboliku strelca i jarca.Posao,domaći i inostrani poslovi,interesovanje za duga putovanja,brodove i avione
-rezervisan,diplomata,jak um,hrabar,energičan,lažni prijatelji,dobro za materijalnu dobit

Na njenom uranu-Giedi Prima(Algedi) 05 st. 46’ vodolije
. Donosi benefit kroz žrtvu.
-neobično okruženje,loš moral,jake strasti,genijalan,kolebljiv,malo samopouzdanja,previše poverenja,neobične ideje o braku i religiji ali previše slab za uspon,loše za porodične stvari i decu,nasilna smrt

Na suncu-Dschubba (Isidus) 02 st. 34’ strelac
Zvezda u sazvežđu škorpiona,magnitude 2.5.
nemoral,razuzdanost,mnogo tuge,niže društvo

Na uranu-Dabih 4 st. 03’ vodolije
čudna iskustva,mnogo uspona i padova,mnogo patnje,gubici prijatelja zbog obmana i prevara,razočaranje u ambicijama,gubici prirode ME,nepovoljno za dom,

na Saturnu-Alphatz 14 st. 18’ ovna
Kada tranzitni SA prelazi preko ove zvezde,praveći konjukciju sa bitnom planetom - dolazi do buđenja popularnosti.
-Sa SA - otvorenost ali sa kočnicama,traženje popularnosti,pravi se religiozan da bi završio poslove,dobro od advokata,voli bogatstvo,sretan porodični život,podložnost bolestima glave

Na veneri-ŠELIAK --- 18* Jarca
Dovoljno je samo pomeniti da jedan od najboljih vokala na našim prostorima, pokojni Toše Proeski, imao VE koja je vladar ASC, na MC - karijera u ovom sazvežđu i u malo daljoj konjukciji sa VEGOM, ali u konjukciji sa zvezdom Šeliak iz ove konstelacije.

Talenat za muziku koji daje ova konstelacije je očigledan, a uz to za razliku od nekih drugih pokazatelja muzičkih sklonosti, ova konstelacija daje osobi i naglašenu harizmu (Orfej, Apolon).

Tina, nije u igri,bas sve od navedenog, ..nemoj da te preplasi...
na licnom prmeru,i primeru iz natala nekih mojih bliskih ljudi koji imaju vec oko 50 god.pokazalo se jako preciznim dosta toga iz tumacenje fiksnih zvezda...zato sam ih istumacila i tvom detetu.

Sve najbolje, ima ona potencijal, ne brini se...
Hvala ti puno, divna si Moracu nekoliko puta da procitam tvoj post da bih sve zapamtila.

Kad znas o fix. zvezdama, sta tacno donosi spica (na njoj mi je venera, vladar mog natala)? Hvala puno jos jednom, zapravo hvala svima vama koje ucestvujete na ovoj temi.

Old 15-08-2013, 15:51   #54
coca
Veštac

coca's Avatar

coca je offline
coca je na dobrom putu
Standardno

Tina, evo sve o Spici-i tumacenje -na tvojoj veneri!

SPICA 23 st. 50’ vage
Sjajna, jarko-bela dvostruka zvezda u klasu pšenice koju drži Devica. Često je zovu i Arista.
Uticaj: prema Ptolomeju ima Venerinu i Marsovu prirodu, a po Avidasu reč je o Veneri, Jupiteru i Merkuru. Donosi uspeh, slavu, bogatstvo, prijatnu narav, ljubav prema umetnostima i nauci, nemoralnost, jalovost i nepravičnost prema nedužnima.
Na Ascedentu ili u Zenitu horoskopa: neograničeno dobra sreća, bogatstvo, zadovoljstvo, napredovanje u crkvenoj hijerarhiji, neočekivane počasti i uspeh iznad ličnih očekivanja ili sposobnosti.
Sa Suncem: veliko i trajno napredovanje, ugledno i visoko zvanje, ogromno bogatstvo, izuzetna sreća roditeljima i deci, pomoć od prijatelja iz krugova svešteništva, povoljno za javne i pravne poslove; ako je u Zenitu napredovanje u crkvenoj ili državnoj hijerarhiji. Ako se nadje i sa Venerom i Marsom, osoba će biti moćan kralj sa mnoštvom podanika, ali uz brojne lične slabosti.
Sa Mesecom: dobit od pronalazaka, uspeh, bogatstvo i slava uz pomoć ljudi kojima upravljaju Merkur, Venera ili Jupiter.
Sa Merkurom: urednost, ugladjenost, promućurnost i pronicljivost, naklonost sveštenstva i ljudi od autoriteta, dobit od ulaganja, odogvoran položaj.
Sa Venerom: korist od prijatelja, društveni uspeh, lažni prijatelji medju pripadnicima istog pola.
Sa Marsom: omiljenost, uspeh u društvu, dobro rasudjivanje i brzo odlučivanje ili žestina u raspravljanju, krutost, delimična ili izražena glupost.
Sa Jupiterom: omiljenost, uspeh u društvu, blagostanje, crkvene počasti i zvanja.
Sa Saturnom: sklonost sumnjičavosti, zajedljivost i osornost, ali uz mnoga dobra dela, zanimanje za okultno, dobar govornik, omiljenost, puno prijatelja, dobit od zaostavština ali i rasipnost, dobro zdravlje, povoljno za porodična pitanja.
Sa Uranom: medijumske sposobnosti, omiljenost, posao u vezi sa nakitom, dobit od braka, srećne ruke, naprasna i prirodna smrt.
Sa Neptunom: dobro poreklo, udobna životna sredina, uvek dovoljno imućan, povezanost sa kompanijama, dobit od zaostavština, povoljno za porodična pitanja, donekle nagao i rasipan, ne doživljava duboku sarost.
Sa Fortunom: veliko bogatstvo, pohotljive sklonosti.

Old 17-11-2015, 12:14   #55
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by coca VIdi Poruku
Tina, evo sve o Spici-i tumacenje -na tvojoj veneri!

SPICA 23 st. 50’ vage
Sjajna, jarko-bela dvostruka zvezda u klasu pšenice koju drži Devica. Često je zovu i Arista.
Uticaj: prema Ptolomeju ima Venerinu i Marsovu prirodu, a po Avidasu reč je o Veneri, Jupiteru i Merkuru. Donosi uspeh, slavu, bogatstvo, prijatnu narav, ljubav prema umetnostima i nauci, nemoralnost, jalovost i nepravičnost prema nedužnima.
Na Ascedentu ili u Zenitu horoskopa: neograničeno dobra sreća, bogatstvo, zadovoljstvo, napredovanje u crkvenoj hijerarhiji, neočekivane počasti i uspeh iznad ličnih očekivanja ili sposobnosti.
Sa Suncem: veliko i trajno napredovanje, ugledno i visoko zvanje, ogromno bogatstvo, izuzetna sreća roditeljima i deci, pomoć od prijatelja iz krugova svešteništva, povoljno za javne i pravne poslove; ako je u Zenitu napredovanje u crkvenoj ili državnoj hijerarhiji. Ako se nadje i sa Venerom i Marsom, osoba će biti moćan kralj sa mnoštvom podanika, ali uz brojne lične slabosti.
Sa Mesecom: dobit od pronalazaka, uspeh, bogatstvo i slava uz pomoć ljudi kojima upravljaju Merkur, Venera ili Jupiter.
Sa Merkurom: urednost, ugladjenost, promućurnost i pronicljivost, naklonost sveštenstva i ljudi od autoriteta, dobit od ulaganja, odogvoran položaj.
Sa Venerom: korist od prijatelja, društveni uspeh, lažni prijatelji medju pripadnicima istog pola.
Sa Marsom: omiljenost, uspeh u društvu, dobro rasudjivanje i brzo odlučivanje ili žestina u raspravljanju, krutost, delimična ili izražena glupost.
Sa Jupiterom: omiljenost, uspeh u društvu, blagostanje, crkvene počasti i zvanja.
Sa Saturnom: sklonost sumnjičavosti, zajedljivost i osornost, ali uz mnoga dobra dela, zanimanje za okultno, dobar govornik, omiljenost, puno prijatelja, dobit od zaostavština ali i rasipnost, dobro zdravlje, povoljno za porodična pitanja.
Sa Uranom: medijumske sposobnosti, omiljenost, posao u vezi sa nakitom, dobit od braka, srećne ruke, naprasna i prirodna smrt.
Sa Neptunom: dobro poreklo, udobna životna sredina, uvek dovoljno imućan, povezanost sa kompanijama, dobit od zaostavština, povoljno za porodična pitanja, donekle nagao i rasipan, ne doživljava duboku sarost.
Sa Fortunom: veliko bogatstvo, pohotljive sklonosti.

hvala ti puno moj bivsi ima marsa na 22* vage i ovaj opis marsa i spice skroz tacno za njega, ali od reci do reci

Drage moje,

Nije me poodavno bilo. Od cele ove price oko moje cerke da sudira u USA nema nista Odustala je od toga i odlucila se da upise Likovnu akademiju odsek slikarstvo.
Ide na pripreme, stecna je zbog te odluke i nadamo se da ce upisati. Dobro joj ide. Voli to da radi i u stanju je danima bez prestanka da slika (kao da se ubaci u neki njen sver i nista drugo sem platna i pribora joj ne treba)

Last edited by Vojvotkinja; 18-11-2015 at 09:43..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules