ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 25-06-2016, 11:24   #91
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
Zanima me jedna stvar, koliko god bila luda za skoro svim zivotinjama, jedna vrsta mi se strasno gadi (mjesavina gadjenja, averzije i straha koja granici sa fobijom), a to su PTICE. Ne podnosim ih, ne mogu reci da neke vrste nisu lijepe (labudovi, sove, kanarinci), ali mislim da ni ta ljepsa pernata stvorenja ne bih smjela dotaknuti ni za 10 000 €, hahaha

O golubovima i kokoskama da ne pricam, toliko mi se gade i toliko su mi odvratni/e, mislim da bih mi noc u golubarniku ili kokosinjcu prouzrokovala ako ne srcani, onda definitivno mozdani udar
Koji su pokazatelji te moje ornitofobije u natalu?!
Marsh, moj čovek
Ja se plašim ptica, od vrapca pa na dalje. Od goluba, svraka, vrana (ovo što se viđa svakodnevno) dobijam fras na ulici.

Rečeno mi je da Su0Mo daje piliće/patke/guske- domaća živina. Ptice su Me u kombinaciji sa još nekim vazdušnim elementom ili kući. Kao malu su me napale ptice i to je izazvalo veliku traumu i u jednom momentu je nastao problem sa govorom Me90Ma
Advertisement

Old 25-06-2016, 14:20   #92
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by snupy VIdi Poruku
Marsh, moj čovek
Ja se plašim ptica, od vrapca pa na dalje. Od goluba, svraka, vrana (ovo što se viđa svakodnevno) dobijam fras na ulici.

Rečeno mi je da Su0Mo daje piliće/patke/guske- domaća živina. Ptice su Me u kombinaciji sa još nekim vazdušnim elementom ili kući. Kao malu su me napale ptice i to je izazvalo veliku traumu i u jednom momentu je nastao problem sa govorom Me90Ma
Neki dan nam je u kaficu vrabac na sto sletio, samo sto srcani nisam dobila, hahaha
Na kraju su se zbog mene sestra & drugarica morale na +30 premjestiti unutra
I ono kad ljudi kazu "nece ti nista"...ZNAM ja da teoretski nece (?!) nista. Ni bube NE mogu nista (uglavom), pa ja ne ismijavam tudje fobije...

Kazu da je meni mama prenijela fobiju (i ona je ornitofobicar), mada ne znam kako se to moze prenijeti..moze mozda biti nasljedno, ali da je "zarazno" i sestra bi se bojala...

Koje su te ptice napale, golubovi ili vrane?! Vrane su grozne, i agresivne jako, nisu bezveze glavnu ulogu u Alfredovim Birds imale, hahaha

Nije mi iz natala ta moja fobija jasna, mozda treba malo detaljnije Saturn prouciti i kod mene i kod tebe, ipak je on glavni donosilac fobija & strahova

the natal chart
Submit to Digg   Kucni ljubimci u nasoj karti :) Reply With Quote

Old 25-06-2016, 14:35   #93
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Marshmallow86 VIdi Poruku
Neki dan nam je u kaficu vrabac na sto sletio, samo sto srcani nisam dobila, hahaha
Na kraju su se zbog mene sestra & drugarica morale na +30 premjestiti unutra
I ono kad ljudi kazu "nece ti nista"...ZNAM ja da teoretski nece (?!) nista. Ni bube NE mogu nista (uglavom), pa ja ne ismijavam tudje fobije...

Kazu da je meni mama prenijela fobiju (i ona je ornitofobicar), mada ne znam kako se to moze prenijeti..moze mozda biti nasljedno, ali da je "zarazno" i sestra bi se bojala...

Koje su te ptice napale, golubovi ili vrane?! Vrane su grozne, i agresivne jako, nisu bezveze glavnu ulogu u Alfredovim Birds imale, hahaha

Nije mi iz natala ta moja fobija jasna, mozda treba malo detaljnije Saturn prouciti i kod mene i kod tebe, ipak je on glavni donosilac fobija & strahova
Koliko se sećam ti si rekla da osećaš upliv Sa180Mo... ovo može izazvati strahove kod natusa, anksioznost i generalno sklonost "tmurnim" mislima.
Mada tebi Sa podržava 120Me... ipak bi trebalo da se izdigneš iznad straha. Nemam ideju
Mislim da ti je fobije "preneta" na taj način što ti je mama verovatno stalno panično ponavljala da se kloniš ptica, pa si dodatno to shvatila kao opasnost. Tako da je to postao i tvoj obrazac. Fobije nisu genetski prenosive xD

Komšije od kumova kod kojih smo bili u poseti su imali mini zoo vrt u svom dvorištu. Ja naravno kao ljubitelj životinja sam odmah pohitala tamo i da li su mi da hranim ptice (kokoške i guske) parčetom hleba. Međutim kada su ptice videla/osetile hranu, sve su se sjatile na mene. Tako da vuče zaista ozbiljnu traumu. Alergična sam na perje, ne jedem jaja... vegetarijanac sam pa preskačem i meso.

Old 25-06-2016, 15:02   #94
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Jao koje ste kraljice Svako ima neku svoju fobiju, pa tako ja ne podnosim bube, ali nekako prevazilazim s godinama taj strah... Imala sam u kući najezdu buba rusa, to mi je bila "terapija"...

Kad smo kod ptica, ja ih npr. obožavam za razliku od vas dve. Baš ih volim, imala sam papagaje kao mala, baš baš volim ptice, golubove, vrapce, labudove, ma sve Nemam pojma kako se to vidi iz natala, ali eto da kažem... Inače volim sve životinje, od tih sam

Old 25-06-2016, 15:11   #95
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Koliko se sećam ti si rekla da osećaš upliv Sa180Mo... ovo može izazvati strahove kod natusa, anksioznost i generalno sklonost "tmurnim" mislima.
Mada tebi Sa podržava 120Me... ipak bi trebalo da se izdigneš iznad straha. Nemam ideju
Mislim da ti je fobije "preneta" na taj način što ti je mama verovatno stalno panično ponavljala da se kloniš ptica, pa si dodatno to shvatila kao opasnost. Tako da je to postao i tvoj obrazac. Fobije nisu genetski prenosive xD

Komšije od kumova kod kojih smo bili u poseti su imali mini zoo vrt u svom dvorištu. Ja naravno kao ljubitelj životinja sam odmah pohitala tamo i da li su mi da hranim ptice (kokoške i guske) parčetom hleba. Međutim kada su ptice videla/osetile hranu, sve su se sjatile na mene. Tako da vuče zaista ozbiljnu traumu. Alergična sam na perje, ne jedem jaja... vegetarijanac sam pa preskačem i meso.
Pravi odrasli "mudraci", djetetu od 2-3 godine dati da hrani GUSKE. Kokoške, ajde inekako, ali guske...koje su i od ćurki agresivnije

Meni je interesantno baš to što me mama nije upozoravala, tek sam sa 6-7 godina primjetila da se i ona plaši ptica, ali moja fobija datira od kako znam za sebe. Krenulo je od straha od goluba, najviše radi kljuna, proširilo se na strah od kokoški - OGAVNE su mi. Deda je na vikendici držao kokoške, pčelinjak & ovcu, nikad nisam smjela s bakom u kokošinjac sići, NIKAD

Čini mi se da sam na Astroriznici pročitala da 6. polje predstavlja upravo golubove i kokoške. Moj vladar 6. (Sa) u opociziji sa Mjesecom - eto odgovora. Ujedno i jedina "životinjska" fobija ... inače bez problema uzmem zmijicu u ruke, hranim jelene po zološkim vrtovima & trčim za malim majmunima da ih fotografišem - istovremeno bježeći od ptica (u simulatornim Amazonskim rainforests)
Sa u Strijelcu bi trebao donijeti strah od pasa i konja (kopitara generalno).
S druge strane, imam skladan odnos Merkura & Venere iz Lava sa Saturnom& Uranom - eto ljubavi & divljenja prema svim vrstama mački, sisarima generalno

Sa180Mo - da znam biti vrlo tjeskobna, znam. Ima kod mene i nekih znakova OCD-ija, ali nisam klasičan fobičar. Mislim da je do pozicije planeta po poljima, a i Mo je ipak donekle potpomognut Ju & Ma.

Dok mi drugarica ima Sa (12. polje) 90 Mo (8. polje) - od straha od duboke vode, visine, grmljavine do pravih napada panike (uslijed anksioznosti).

the natal chart

Old 25-06-2016, 15:21   #96
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Standardno

Ti Lahadima sa Su u vazdušnom znaku da se ne javljaš Tebi su generalno zastupljeni vazdušni znaci pa si verovatno ljubitelj sveg' nenormalnog- kamikaza u luna parku, paraglajdinga, bandžija, itd... Pa i ptica

Ja sam kasnila na ispit jer su golubovi bili ispred faxa, a zgrada se nalazi u maloj jednosmernoj ulici. U tom zlu času se prof. nalazio profesor koji je doviknuo : koleginice, jel vam je dobro?
Verovatno sam iz njegove prespektive onako preplašena izgledala kao kreten.
A poseta Baščaršiji mi je presela jer golubova ima svuda a toliko su se odomaćili da su napadni i jedu sa tobom! Užas

Čekaj Marsh... ti ispade baš plašljiva od životinja?
VI kuća i jesu ljubimci/životinje... Sa kao vladar VI daje podlogu za strah, ali tebi je Sa sasvim ok postavljen, ponavljam sarađuje sa Me (vladarem asc), ali gađa ti Mo (psiha, osećaji). Su ima 180 Ma, možda je to na neki način strah/borba.. ali to bi mi pre ličilo na napad, nego samo na pasivan strah

Last edited by snupy; 25-06-2016 at 15:44..

Old 25-06-2016, 15:23   #97
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lahadima VIdi Poruku
Jao koje ste kraljice Svako ima neku svoju fobiju, pa tako ja ne podnosim bube, ali nekako prevazilazim s godinama taj strah... Imala sam u kući najezdu buba rusa, to mi je bila "terapija"...

Kad smo kod ptica, ja ih npr. obožavam za razliku od vas dve. Baš ih volim, imala sam papagaje kao mala, baš baš volim ptice, golubove, vrapce, labudove, ma sve Nemam pojma kako se to vidi iz natala, ali eto da kažem... Inače volim sve životinje, od tih sam
Imala sam i ja najezdu bubasvaba nedavno, nije ugodno & jesu gadne, ali opet manje gadne od golubova
Bubasvabe smo nemilice potamanili Mnogo ljudi ima fobiju od insekata, imam u familiji tinejdzerku Vodoliju koja zivi blizu sestre i mene, proslo ljeto nas je zvala da joj pauka iz sobe istjeramo

the natal chart

Old 25-06-2016, 15:35   #98
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Standardno

Quote:
Ti Lahadima sa Su u vazdušnom znaku da se ne javljaš Tebi su generalno zastupljeni vazdušni znaci pa si verovatno ljubitelj sveg' nenormalnog- kamikaza u luna parku, paraglajdinga, bandžija, itd... Pa i ptica

Ja sam kasnila na ispit jer su golubovi bili ispred faxa, a zgrada se nalazi u maloj jednosmernoj ulici. U tom zlu čas se prof. nalazio profesor koji je doviknuo : koleginice, jel vam je dobro?
Verovatno sam iz njegove prespektive onako preplašena izgledala kao kreten.
A poseta Baščaršiji mi je presela jer golubova ima svuda a toliko su se odomaćili da su napadni i jedu sa tobom! Užas
Golubovi su se generalno jako udomacili po gradovima, ljudi im daju da zderu i sakom & kapom, i vise se i ne plase kao prije nekih 15-20 godina

Snupy - ni slucajno blizu Bascarsije, Straduna (i tamo gamadi ima sa svih strana, osjecala sam se pretproslo ljeto ko glavni akter u Call of Duty - slican/malo blazi slucaj je i Splitska riva) Trgu Sv. Marka u Veneciji, simulatornim Amazonskim prasumima po vecim zoloskim vrtovima (male tropske pticice slobodno lete okolo) itd.

New York - grad koji nikada ne spava, kao ni njegove golubcine
Da odselim tamo, sa svim drugim bi lako (i metroima, i guzvama i krimosima i Brooklynom i Bronxom i mogucom zombie apokalipsom), osim s pticurinama

the natal chart

Old 25-06-2016, 16:09   #99
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

E volim luna parkove, istina I sve nebuloze u njemu
Pa tako i te strašne golubove

Šalim se malo, shvatam da kad neko ima fobiju, osobi koja je nema izgleda smešno. Tako npr. moja baba se plašila pasa jako, i onda je vrištala kad je na nju "skočila" da se igra toj pudla iz komšiluka, ljudi, to je mrvica... Onaj pas je mali kao mače, podjednako opasan (čak je mače opasnije), ali eto, ona je vrištala, mi se smejali pola sata
Moja mama se plaši zmija, ne može da ih vidi ni na slici. Ozbiljno, povraća joj se, ako se pojavi na tv-u, ona skreće pogled. Svako ima nešto svoje...
Za mene, to su bube, gade mi se.

Old 02-07-2016, 18:51   #100
biriboza
Druid

biriboza's Avatar

biriboza je offline
biriboza će postati poznat uskoro
Standardno

Lahadima kao i ti, ja obozavam luna parkove, ali mi nije svejedno kad sam ne nekoj vecoj visini (recimo na drvetu, sa terase nekog stana u soliteru i sl.) da pogledam dolje.
A zivotinje sve obozavam (osim buba, bljaksi). Kod kuce imam zitavo zivotinjsko carstvo, ali sam opcinjena macjim rodim (trenutno ih na "lageru" imam 4, haha).

Old 04-07-2016, 22:50   #101
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Registrovan: Oct 2012
elza će postati poznat uskoroelza će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Marsh, moj čovek

Rečeno mi je da Su0Mo daje piliće/patke/guske- domaća živina. Ptice su Me u kombinaciji sa još nekim vazdušnim elementom ili kući.
Sa/Me/Pl u vazdusnom - ne volim ptice, ali ih ne mrzim. Strah iz detinjstva. Ne volim zvuk krila, zakacila me kokoska po licu. Ne volim pticiji pogled.

So0Mo u vazdusnoj kuci.

Macka sa psihickim poremecajem
Old 09-09-2016, 23:53   #102
Milica2808
Početnik

Milica2808 je offline
Registrovan: Sep 2016
Milica2808 je na dobrom putu
Standardno Macka sa psihickim poremecajem

Moja macka za koju sam jako vezana, u junu ove godine je dobila neki psihicki poremecaj. Bar tako veterinari kazu. Napala je i mene i mamu. Natal i tranziti su u potpisu.
Sta mislite, hoce li se oporaviti?

Old 10-09-2016, 00:17   #103
Sanja
Obično gatalo

Sanja's Avatar

Sanja je offline
Registrovan: Mar 2015
Sanja je na dobrom putu
Standardno

Ja sam imala dosta kucnih ljubimaca u zivotu, ali ih nisam dozivljavala kao svoje, mama je brinula o njima, ja im se i nisam nesto radovala. Kao i svako dete "mama, hocu ribicu/zeca/pekinezera/papagaja".

Prvi kucni ljubimac o kome sam ja brinula, bio je zeka. Medjutim, ni njega nisam dozivljavala, volela i duboko u dusi brinula za njega. Bio mi je sladak, vodila sam racuna izuzetno o njemu, ali ga nisam dozivela.

Tako daaaa, moj prvi, pravi, najvoljeniji, ja ga zovem "parce moje duse", ljubimac jeste macak kog sam nasla na ulici prosle godine. Nekad stvarno mislim da ga vise volim od sebe, od svih na ovom svetu. Raspala bih se da mu se nesto desi.

Ono sto sam htela da napisem jeste, jako zanimljiva stvar. Vrh moje 6. u Strelcu, Ju0Ve u Devici 3k. Macak je izuzetno lep, bas poseban. Ne mislim samo ja da je lep, vec svi koji su ga videli. E, sada. Ono sto je zanimljivo jeste da macak ima iste probleme kao i ja, od trenutka kad je dosao Tranzitni Saturn kvadrira Ju i Ve. Macak i ja vec neko vreme imamo gljivice na kozi. Hm, hm. Uz to, okrnjio je prednja dva ocnjaka dok se pentrao po krovu. Imao je herpes par meseci nakon sto je dosao (to ja nisam imala). Sve u svemu, macak je osetljiv isto koliko i ja od kad je poceo ovaj kvadrat. Opao mu je imunitet, sada zajedno pijemo riblje perlice i mackamo se istim kremama.

Mesec dana nakon njegovog dolaska dosao je jos jedan macak. Volela bih da znam kako se gleda druga zivotinja, znaci imam dva macora. Drugi ima specificno ime koje opisuje njegov karakter: zove se Gonce. Mnogo kaki, prducka, kopa mi po djubretu, ma ponasa se kao da se u kontejneru ispilio Pravi mali dzibercic. Jako je mrsav, mali rastom.

Old 17-01-2017, 21:44   #104
ElipsaZ
Obično gatalo

ElipsaZ's Avatar

ElipsaZ je offline
ElipsaZ je na dobrom putu
Standardno

Ovo ce biti smesno pitanje ali, ako 6. kuca predstavlja kucne ljubimce, a 8. kuca je trudnoca, znaci moja 1. je njihova 8., da li je moguce da je ovaj tranzitni jupiter u mojoj 1. doveo do toga da mi pas zatrudni?
Mi smo mislili da je debela jer je mnogo jela ali svi simptomi su ukazivali na to jos ranije. Moji je valjda jos uvek nisu odveli kod veterinara, ali izgleda da cu dobiti kucice. I ona i ja se ugojile, bas lepo
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules