ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 16-03-2008, 23:10   #16
gita
Obično gatalo

gita's Avatar

gita je offline
Registrovan: Feb 2008
gita je na dobrom putu
Standardno

u Lavu (a to se valjda moze “prevesti” I kao dete ili deca koja lako mogu imati neke veze sa javnoscu, jel’ tako?)..
mislim da je to ipak u smislu da ce zahtjevat da bude u centru pozornosti i da ces trosit na njega mnogo energijea ti kvadrati venerini, mislim da prvenstveno to odrazava dobar sex.zivot(s plutonom), ali s nekim kocenjem, odnosno strahom ili zabrinutoscu ...
to je neko moje vidjenje
ajde ako netko još što uspije, nek napiskara...ljub![/quote]
ja bih samo nadodala da ces se i ti realizirati kroz svoju djecu i da ce ona biti jako vezana za tebe (ovaj lipi trigon mjeseca sa MC, koji je u raku)

Last edited by Skorpija; 26-03-2008 at 22:13..
Submit to Digg   Kakve smo majke, kakvi smo očevi? Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 17-03-2008, 00:06   #17
s_ana_dra
Obično gatalo

s_ana_dra's Avatar

s_ana_dra je offline
Registrovan: Jul 2007
s_ana_dra je na dobrom putu
Standardno

Merki prvo hvala puno na pojasnjenju, jer kao sto rekoh do stepena jos nisam stigla. Nisam ih nikada proucavala tako duboko, i samim tim mi jos dosta fali.
Zasto sam tako pomislila, ne samo sto kao sto sam rekla iz mnogih knjiga, na forumu, ili ti vec gde kad kazu d aje saturn los znak za decu, naravno mislim na vrh 5. Nego sto je jako bitno, da u tumacenju mog horoskopa, nas eminentni astrolog, o kome sam ja pisala, je rekla da cu imati jedno dete, a drugo cu imati mozda i to da ce razlika u godinama dece biti velika.
Meni je dovoljno da mi to ne izgleda tako lose, jer kao sto rekoh saturn dobro postavljen, venera takodje lepo, nije lose, samim tim nije toliko lose, Jos kad je Merkur upotpunila, i to sa tumacenjem koje se meni jako svidja, jer se apsolutno slazem sa zadnjom recenicom, deca su ipak zlata vredna.
Mnogo vise verujem tumacenju koje mi je radila Shmile, i koje sam dobila na forumu, i ovom upravo sto je Merkur napisala. JEr od ovih eminentnih stvarno treba bezati.
Ljubac svima koji prate ovu divnu temu, kao i nasim buducim mamama, Shmiletu i Queen.

Old 17-03-2008, 09:26   #18
Megara
Obično gatalo

Megara's Avatar

Megara je offline
Registrovan: Jun 2007
Megara je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Merkur VIdi Poruku
Sto se tice Urana u petoj, on je odlicno aspektovan, kako sa Merkurom (deca) tako i sa suvladarom pete - Marsom. Pored toga nalazi se u Strelcu sto joj moze doneti decu koja ce biti na primer izuzetno talentovana za sport. Pa onda na 4* stepenu Raka ciji vladar iliti Mesec opet lepo aspektuje vladara pete - Plutona. A kako se oba vladara pete nalaze u vazdusnom znaku, zar to ne bi moglo znaciti da ce ona biti vise drugar sa svojom decom?
Da, ja baš sebe i vidim kao drugaricu sa decom.Generalno sam sa decom takva.Inače, kad je Saturn u 5. polju, naravno da ne treba generalizovati, ali sve koje poznajem sa takvom pozicijom, jako su kano dobili prvo dete...imam neke primere sa Saturnom u 5. polju gde je Saturn baš dobro aspektovan, u Biku, a Venera kao dispozitor i vladar 5. polja takođe, a čovek je u kasnim tridesetim ( 39 ove godine puni u oktobru) još uvek nema decu...ali želi...ali Venera mu je loša jer je u Devici, pa mu je ta Venera i vladar stelijuma koji ima...sve ga je jako usporilo na tom planu, uvek ostaje kratkih rukava, veze mu pucaju naglo, i ako je postojao zajednički život...tako da, svega ima.

Last edited by Skorpija; 17-03-2008 at 16:31..

Old 17-03-2008, 10:05   #19
mace
Obično gatalo

mace je offline
Registrovan: Feb 2007
mace je na dobrom putu
Standardno

devojke imam problem, mesec na 29 stepeni
sunce 90 SA
VE 90 Pluton
mars 180 mesec!
ja nemam dece a vec ima dosta godina!

Old 17-03-2008, 11:42   #20
damsel
Obično gatalo

damsel's Avatar

damsel je offline
Registrovan: Mar 2008
damsel je na dobrom putu
Standardno

Da li u mom natalu stoje predispozicije da bih bila dobra majka. Kao račica, trebala bih biti ali moj mjesec u Jarcu...mislim da mi daje dozu hladnoće...
Može li mi netko pogledati ima li još nečega što govori o roditeljstvu?

Imam već i godinica pa sam sve nekako uvjerenija da majka možda u životu neću ni biti?!?

Old 17-03-2008, 13:06   #21
s_ana_dra
Obično gatalo

s_ana_dra's Avatar

s_ana_dra je offline
s_ana_dra je na dobrom putu
Standardno

pa ja cu damsel malo probati, ali nemoj mnogo to shvatati ozbiljno jer sam ja pocetnik. jupiter ti je u 5 polju, sto nije lose. A jupiter je i vladar 5 polja, i nalazi se u jarcu, e ali je u padu. saturn kao dispozitor je u blizancima. Mislim da je jako dobro sto je saturn u blizancima, jer blizanci sami po sebi predstavljaju decu. mesec je u egzaltaciji. Jupiter u 5 govori o dosta dece. Malo sam ti pomogla, ali nazalost i ja ne znam puno.

Mace, da vidimo tebe
tebi vodolija na vrhu 5 kuce moze doneti ne ocekivanu trudnocu???!!!
jaka vezanost za decu, a i dete moze biti jako uspesno, moze liciti na oca, i cak ce mozda pre biti decak.
toliko, pozdrav

Old 18-03-2008, 09:30   #22
Akarui
Obično gatalo

Akarui's Avatar

Akarui je offline
Registrovan: Mar 2008
Akarui je na dobrom putu
Standardno

Imam merkur u petoj kući u ovnu, mesec u škorpiji. Merkur u ovnu voli decu,da ta sam! A za mesec u škorpiji mislim kada je majčinstvo u pitanju možda neka prevelika briga? Merkur pravi sekstil sa venerom,merkur pravi trigon sa marsom,trigon sa jupiterom, inkonjukciju sa uranom,trigon sa neptunom,opoziciju sa plutonom,kod mene je baš veselo...izgleda ću da budem dobra majka!!

Old 18-03-2008, 11:09   #23
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Registrovan: Aug 2006
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Akarui VIdi Poruku
...dobra majka!!
Svaka majka je dobroa majka, razlika je samo u kvalitetu.
Vladar tvoje pete (majcinstvo) je Mars (energija) otisao u devetu kucu (predanost) i nalazi se na zadnjim (prazan hod) stepenima Lava (ocinstvo). Sto bi moglo znaciti da ces se ti mnogo vise oslanjati na supruga, i njegov nacin vaspitavanja. Pa kako Mars (emocije) obrazuje 0* sa vladarom tvog ASC - Jupiterom (dobrodusnost). Medjutim, takodje obrazuje neharmonican ili napet aspekt sa Mesecom (majcinstvo) u Uranom (grc) a kako ti je Uran vldadar trece kuce (komunikacija) a sam Mesec i Uran su otisli u Skorpiju (Mesec(majcinstvo) u Skorpiji ugrozen a Uran(grc) egzaltiran) u dvanaestu kucu (zabrinutost). Moze se desiti da neces bas imati "dobru" komunikaciju sa decom pa ces se iz tog razloga vise oslanjati na supruga. Dakle, hocu reci da ce on biti autoritativniji od tebe po pitanju dece i njihovog vaspitanja. Venera (majcinstvo) otisla u sedmu kucu (baka, deda, muz...) u Blizancima (rodjaci) i obrazuje neharmonican aspekt sa Neptunom (iscrpljenost) sto nam moze dati sliku da ces cesto traziti pomoc bliznjih oko dece..........
Uh ne mogu vise, beskrajana astro simbolika. Ovo je bilo moje kratko vidjenje tebe kao roditelja.

Lara

Old 18-03-2008, 11:30   #24
limunada
Druid

limunada's Avatar

limunada je offline
Registrovan: Aug 2007
limunada je na dobrom putu
Standardno

pa pokusavam al ne znam bas dobro aj ja cu probat pa mi neka ispravi..
meni je mjesec i venera u konj. u 5.kucu u ribama sto znaci da cu bit njezna i saosjecajna majka i potrebna mi je jako da bi pomogla svoje djece i da jako tijezim djece jer mi je vladar asc u 5.kucu i vladar uran u 2.kucu izgleda mi kao da cu se zrtovati za djecu!? al ovo mi i nije jasno sto imam MO180MA kao da bi trebala da izbjegavam sve finasniske spekulacije posto mi je i 2.kuca suvladar mars a ove ostale sto mi pravi MO,VE 180 JU i MA neznam sta bi znacilo
please Merkur ispravite mi sta jos fali!?

Old 18-03-2008, 12:35   #25
dadiska
Moderator

dadiska's Avatar

dadiska je offline
Registrovan: Sep 2007
dadiska je na dobrom putu
Standardno

Evo i mene. Meni je vrh pete kuce u Jarcu, ali je ona prazna, a vladar je otisao u 4 isto je u Jarcu. Mesec mi je u 11 u Lavu.

E ovako ja obozavam decu, ali od malena imam strah od porodjaja (verovatno zbog saturna), jer imam neki osecaj kao da cu umreti na porodjaju,tako da sam i odustala od dece.

Ko stigne neka pogleda!

Old 19-03-2008, 00:41   #26
Queen
Švrća

Queen's Avatar

Queen je offline
Registrovan: Jan 2008
Queen je na dobrom putu
Standardno

Meni kao racici-najvecoj majci zodijaka, bi majcinstvo trebalo da bude ajvece zadovoljstvo i ostvarenje u zivotu!ja inace decu, a narocito bebe obozavam!Mesec mi je u svojoj prirodnoj-4. kuci, a Venera(majcinstvo)u svom sedistu u biku!Iako mi je Mesec u Jarcu na 8 stepenu)skorpija), ne dozivljavam to kao hladnocu, vec naprotiv, mislim da mi to daje jos vecu briznost! 5.kuca mi je prazna, a vladar 5.Saturn je u 3. na 21 stepenu(strelac)-ja bih rekla da je to pre opusten i slobodan odnos sa decom, nego strog(Saturn).eto, to je moje kratko tumacenje
Naši sponzori
Advertisement

Old 19-03-2008, 01:07   #27
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Queen VIdi Poruku
...ja bih rekla da je to pre opusten i slobodan odnos sa decom, nego strog..
Na zalost nemam trenutno vremena da ti nakuckam moje vidjenje. Ali onako na prvu brrrrr ne bi ti bila dete. Drugarski odnos, nema sanse. Bices izuzetno stroga i ostra mama. No dobro, nije ni to tako strasno.
Sledece nedelje kada se vratim, pojasnicu ti moje vidjenje, a do tada mogu i ostali da se pozabave tvojom natalnom, veoma je interesantna. Nego ljudi, nemojte se redjati, pokusajte da ostavite svoja tumacenja. Ako se budete redjali, a moja, a moja, doci ce do zakrcenja i opet nema nista od kvalitetnih postova.

Lara

Old 19-03-2008, 01:29   #28
jupiter u raku
Obično gatalo

jupiter u raku's Avatar

jupiter u raku je offline
Registrovan: Dec 2007
jupiter u raku je na dobrom putu
Unhappy

interesantna je tema,ali kakvi smo roditelji vidi se najbolje kroz natale naše dece,(naravno i kroz naš natal,kakvi ćemo biti)
kod mene peto počinje u vodoliji ,a uran na 4 blizanaca u devetom,dva
sina,svaki na svoj način originalni i neobični,ali, u njlhovim kartama mesec i
sunce u trigonu kod obojice ,govori o slaganju roditelja ,mesec kod starijeg
u škorpiji,a ,zbilja, prema njemu sam bila stroga i ambiciozna majka,a,kod
mlađeg mesec u raku,on je bio i ostao prava mamina maza,ljubimče,privržen
mesec mnogo govori o uzajamnom odnosu sa majkom.

Old 19-03-2008, 18:21   #29
Makišon
Obično gatalo

Makišon's Avatar

Makišon je offline
Makišon je na dobrom putu
Standardno

Vrh pete kuće mi je u znaku Raka a Mesec (u Biku - uživa) je lepo aspektovan pa je kod mene jako jako izražena potreba za mirnim domom, za porodicom sa kojom ću se lepo slagati i sa kojojm ću lepo finkcionisati i želim da mi porodica bude osnova svega. Mesec je u I kući (kao kod Merki, pa se nadam da će i meni dati tu snagu da izdržim sve majčinske zadatke ) jeste ljubav mi je izuzetno bitna u životu, mislim da ću jako voleti svoju decu i biti vezana za njih. Prema drugoj deci sam stroga kada to treba, bez obzira koliko ih volim, pa se nadam da ću uspeti da lepo vaspitam i svoju (čitaj: da ih neću preterano razmaziti). Samo me brine to što trenutno moji majčinski instinkti nisu preterano izraženi i brine me to što se plašim porodjaja (bola). Volela bih da mi neko pomogne da protumačim ovu oblast malo bolje. Nemam planeta u V polju. Sunce je suvladar V polja i nalazi se u II polju. Tu je i Merkur. Koliko li ću ja dece imati, kakva će biti ... da li se može videti kojeg pola je prvo dete ... hiljadu pitanja mi se mota u glavi

Old 20-03-2008, 22:05   #30
dacked
Obično gatalo

dacked's Avatar

dacked je offline
dacked je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

kod mene je peta u biku, venera u prvoj!
ne otkidam na decu, a i ne znam mnogo sa njima! neko dete zna da me raznezi, ali to kratko traje...dok se isto ne raspekmezi ili ne napravi neki haos! a kakva cu majka biti....hehehe...ne mogu ni da zamislim!

Last edited by dacked; 22-03-2008 at 14:28..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules