ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 18-08-2016, 22:00   #16
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Pipa Midlton VIdi Poruku
Preskočiću neka od onih tvojih pitanja, zgodno mi je da se nadovežem na tvoje šesto pitanje koje se tiče Urana, šeste kuće i traženja posla.
Bilo da posmatramo Uran ili Saturn, kao vladare 6.polja obe planete su R ali zato prave trigone sa Venerom odn. Merkurom. Venera je vladar tvog drugog polja ali i devete kuće dok je Merkur vladar asc. i 10. kuće. Treba da iskoristiš potencijal ovih trigona i da ideš u susret ovom Urančiću, da ti njega nadmudriš i zezneš pre nego on tebe.
Ako su Vodolijom u šestom polju predstavljeni, između ostalog honorarni poslovi, astrolozi a desetim u Blizancima novinari, pisci dupli poslovi, sa Venerom kao vladarom druge kuće i devete, inostranstvo, koja pada u znak Bika (prirodna druga kuća) mogla bi da potražiš posao u inostranstvu odn. da pišeše za neki inostrani časopis, to mogu biti i voi u regionu jer i to je inostranstvo. Mogla bi čak da svoje znanje astrologije unovčiš pišući na astro teme.
Nemoj molim te reći da ne želiš zarađivati na tuđoj nevolji i sl. jer to nije isto naplaćivati izradu natalne karte i tumačenje natala ljudima u nevolji u poređenju sa pisanjem popularnih tekstova na temu astrologije.
U načelu nisam za zaradu putem astrologije, to se prosto kosi sa mojim moralnim načelima, principima i odgojem, osim toga, po svemu sudeći, dovoljno sam već loše karme "nabrala" u prethodnim životima, ne želim i u budućoj natalnoj karti pet ili više retrogradnih planeta
S tim što mi je Renko pružio jednu drugačiju perspektivu na profesionalnu astrologiju, odnosno, skrenuo mi pažnju da ne gledam na to kao na "zaradu na tuđoj nesreći", već na "naplaćivanje svog znanja, truda i na koncu vremena".
Renko je u pravu, ne dvojim.
Ali opet, mene je (s opravdanim razlogom) strah loše karme, imam osjećaj da mi se "vrati" kad nekog krivo pogledam
Kakogod, sve i da se odlučim baviti se profesionalno astrologijom, predstoji mi još mnogo rada, truda i učenja, prije nego budem spremna "svjetla obraza" naplaćivati izvjesne astrološke usluge, odnosno razmišljati o sebi kao o astrologu.

Quote:
Originally Posted by Pipa Midlton VIdi Poruku
posao bi mogao biti pisanje na teme koje ti je Lahadima predložila i tako bi u potpunosti ispunila simboliku svog 10.polja u Blizancima, dupli poslovi. Mada ako se odlučiš da pišeš o tim škakljivim temama, budi oprezna jer je vladar tvoje osme kuće u četvrtoj u opoziciji sa Suncem. Dispozitor Marsa je Saturn koji je retro u opoziciji sa Mesecom a i Merkur je u kvadratu sa Plutonom. Ja smatram da rešenje uvek treba tražiti u harmoničnim aspektima a da ove loše ne treba dirati i izazivati, ako je ikako moguće.
S obzirom da sam totalno apolitična, te više usmjerena ka globalnom (nego ka lokalnom/regionalnom) istraživačko novinarstvo me i ne privlači pretjerano.
Međutim, ne znam da li je to radi naglašenog 11. polja (polja Vodolije), radi Uranovskog upliva na moju Veneru ili nečeg trećeg, ali imam ogromnu averziju prema stereotipizaciji bilo koje vrste, te prema "ispiranju" mozga običnim ljudima putem masovnih medija.
Prezirem pop-psihologiju - različite psihologe/životne gurue koji u svojoj self-help literaturi nude "čarobne formule" za sreću, a u suštini prodaju maglu, jer da dragulji od savjeta iz literature naslova "Sedam puteva do sreće", "Devet navika uspješnih ljudi", "Deset ili petnaest ili pedeset magičnih recepata za ovo ili ono" funkcionišu u stvarnom životu, u 21. vijeku teško da bi bilo manje uspješnih i manje sretnih ljudi.
Također prezirem kulturne/društvene norme i modele koje propagiraju televizijske serije/filmovi tipa "Sex and The City".
I da, kosa mi se na glavi diže od tekstova u časopisima/online članaka tipa;
"Šest oblika lica", "Sedam tipova građe tijela", "Pet oblika očiju", sa obaveznim prefiksom "idealno" ispred izvjesnog navedenog oblika/tipa. I uputstava kako vizuelno kreirati optičku iluziju "idealnog" oblika očiju/lica/tijela"

Tako da mi je atraktivna ideja - ubaciti se u izvjesni lokalni/regionalni medij, ili PR odjel neke jače firme ili čak u izvjesnu globalnu mass medijsku korporaciju, te se "iznutra" boriti protiv stereotipizacije, generalizacije i ispiranja mozgova već svakako nenormalnim ljudima.
Naravno da neću, niti mogu pobijediti - ni na lokalnom/regionalnom, kamoli globalnom levelu (sve i da doguram do pozicije direktorice Hearst Corporation, opet je tu, u svrhu ispiranja mozgova, konkurentski Advance Publications itd.), ali ako bih nekim suptilnim i manje "bučnim" metodama uspjela pozitivno utjecati na deset ljudi - odnosno na njihovu sliku o sebi, samopouzdanje, samim tim i na kvalitet života (donekle), smatrala bih svoju karijeru uspješnom, a "više ciljeve" (u smislu služenja/pomaganja zajednici i društvu) ispunjenim.
Naravno da je akcenat na sistematičnom i suptilnom djelovanju, bez mnogo buke i pompe, tako da ne brini radi Me90Pl i Mo180Sa, barem ne u smislu da će me moja potencijalna karijera "doći glave"

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 18-08-2016 at 23:39..
Submit to Digg   Autoanaliza aspekata moje natalne karte Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules