ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Horoskopi poznatih Zašto su sve to uspeli, a možda i nisu..

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 03-03-2012, 10:32   #16
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoroibis će postati poznat uskoro
Standardno

Sto se tice objasnjenja gde se vidi sklonost psihologiji, tu su puna 7 i 8, Pl na Desc i Asc Sc. So 0 Ur je odlicno za naucnika i jasno predocava pionira u nekoj oblasti, dok Sa Ge potvrdjuje sklonost ka intelektualnom radu upravo na polju skrivenog i dubokog (8 kuca).
@Andrija, ne samo da si suvise mlad, nego imas i premalo znanja iz ove oblasti da bi imao pravo na ovakve komentare, a malo je detinjasto da se pozivas na tudje misljenje.
Submit to Digg   Sigmund Frojd Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 03-03-2012, 18:34   #17
Ex...
Veštac

Ex...'s Avatar

Ex... je offline
Registrovan: Feb 2011
Ex... je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ibis VIdi Poruku
Sto se tice objasnjenja gde se vidi sklonost psihologiji, tu su puna 7 i 8, Pl na Desc i Asc Sc. So 0 Ur je odlicno za naucnika i jasno predocava pionira u nekoj oblasti, dok Sa Ge potvrdjuje sklonost ka intelektualnom radu upravo na polju skrivenog i dubokog (8 kuca).
@Andrija, ne samo da si suvise mlad, nego imas i premalo znanja iz ove oblasti da bi imao pravo na ovakve komentare, a malo je detinjasto da se pozivas na tudje misljenje.
Postavio sam negde pitanje i vrlo je prosto.Dokazite vi meni da covek ima nesvestan deo, i da u njegovoj nesvesti vladaju dve oprecne sile eros i tanatos?Ako mi to dokazete ja cu zaista videti njega kao velikog.Ali s obzirom da ne postoji mogucnost dokaza za njegove teorije one ostaju dogma, a onda dolazimo do prostog paradoksa da psihologija kao nauka postaje disciplina koja ne zasniva sistem na naucnim dokazima vec na dogmi, i tu se gubi sustina psihologije kao nauke.Dakle, kao sto rekoh, psihologija moze da dodje do nekih zakljucaka koristeci se induktivnim metodom zakljucivanja, a kao sto znamo ovaj metod sadrzi u sebi klicu verovatnoce pa samim tim i slucajnu gresku a stoga u krajnjoj instanci ne mozemo da kazemo da nesto ima snagu poptpunog dokaza jer je uvek moguca greska.Zakljucak:ne moram ja da znam o ovoj nauci puno ali metodologiju naucnog istrazivanja morate da znate ako bar pokusavate da me shvatite, u suprotnom cete negirati moje iskaze jer necete zeleti da vidite ono o cemu ja pricam...

Old 30-03-2017, 15:09   #18
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by snupy VIdi Poruku
Meni lici na sco na asc,sto ne?Bas su oni specificni za dubioze,stanja svesti i to.
Mada stepen mozda nije uklopljen,jer bi po mojoj nekoj logici trebalo da 12.kuca pocinje u sco,jel on je poznat po istrazivanju podsvesti ljudi.

Intersantno mi je to sto ima dosta planeta koje nisu dobro postavljene
Nije čudno, ako krenemo od toga da su psihijatri, psiholozi & psihoanalitičari upravo ljudi s najviše #issues.

Iza svake angažovanosti u pravilu treba postojati motivacija, a uslijed čega će osoba gravitirati ka #dubiozama at the first place, ako ne da mu/joj bude jasnije šta mu/joj se tačno dešava u sopstvenoj glavi...
Svjesno ili nesvjesno.

Ne znam, meni nešto Freudeova karta "miriše" na a lot of issues. Kao i na to da je dobri stari Sigmund donekle bio in denial vezano za te iste (sopstvene) issues.

Kao prvo, vladar ASC je retrogradni Mars u izgonu, te u 12. znaku od ASC.
Oba luminara peregrina i u averziji, mada postoji konekcija putem dispozitora.
Ipak, to ukazuje na izvjesnu diskonekciju njegovih sopstvenih #racio (So) i #iracio (Mo) principa, tim više jer je Mo u averziji i s Merkurom. Što ga dođe diskonektovanost "emotivnog uma" (Mo) i "generalnog uma" (Me).

Slučajnost ili ne ...

Možda možemo, barem u njegovoj karti, Mo poistovjetiti sa #innerdesires, Sunce sa #superEgom, a Merkura (koji ih na izvjestan način konektuje) s #egom.

Od dva luminara, Sunce se više usrećilo - uslijed toga što je u sekti & ugaonom polju, te u averziji s maleficima. Između ostalog, So (vladar MC-ija u Lavu) je u konjukciji s Merkurom (vladarom malefičnog 8. & benefičnog 11. polja).

Mo je pak peregrin u 8. polju (once again ... issues), te kao šlag na tortu - dodatno screwed (širom) konjukcijom sa Mr. Sa(distom). Issues, issues, issues.

Ni Venera se nije isuviše esencijalno/mundano usrećila, s obzirom na poziciju u znaku izgona, koji ujedno dođe i 6. znak od ASC.

Generalno su mu planete ženskog principa (Ve & Mo) manje-više debilitirane. Hmmm, some kind of mommy issues ?!
Edipov kompleks & to ?!

Također i esencijalni signifikatori seksualnosti u njegovom natalu "ne skakuću od sreće" (npr. Mars, koji je ujedno i vladar ASC).
Mada, 5. polje u Ribama & Jupiter u sjedištu su dobrano izvukli stvari na polju love/sex/romance. Dotični je ipak imao šestero djece.

the natal chart
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules