ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Horoskopi poznatih Zašto su sve to uspeli, a možda i nisu..

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 02-01-2008, 00:51   #31
Tristran
Druid

Tristran je offline
Registrovan: Dec 2007
Tristran je na dobrom putu
Standardno

Znaci, nista od Milekiceve tvrdnje da je imao Mesec u Biku, u zenitu?! Moram priznati da mi je drago zbog Mo u Ge, dokle ce vise o mom sazvezdju kao povrsnom...Ono sto je meni upalo u oci na blic je kvadratura Sunce/Mars, mrznja prema ocu, ona frojdovska, pa antagonizam medju bracom... Karamazovima. Ubistvo oca, literarno, i krivica sto mu je oca tiranina ubio kocijas.
Sad, javljajte se Skorpioni, kako da vidimo ono izbegnuto streljanje- za dlaku, sine, kockanje, epilepsiju, religiozni zanos? Meni pustite Tolstoja, to je moja tema. Proverila. Jeste rodjen 11. novembra.

Retrogradni Merkur vladar 8. kuce, u Strelcu, opozicija Mesec u vrhu 8. Sacuvao ga je trigon sa vladarom Plutonom? "Sacuvao mu dusu" i okrenuo je pisanju? Skorpionski, nema sta. Na ivici noza, blizu smrti, trenutak kada se bira izmedju pakla i raja, kao "San smesnog coveka".

Last edited by Tristran; 02-01-2008 at 11:31..
Submit to Digg   Pisci Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 02-01-2008, 04:55   #32
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Pa po Milekicu,jeste imao mesec u biku u 10kuci.

Old 02-01-2008, 14:21   #33
sto mu gromova
Veštac

sto mu gromova's Avatar

sto mu gromova je offline
Registrovan: May 2007
sto mu gromova je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
Pa po Milekicu,jeste imao mesec u biku u 10kuci.
Pusti ti Milekica,ako imas neko drugo vreme rodjenja javi,mada bi trebalo da je ovo tacno....

Old 03-01-2008, 17:05   #34
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
Registrovan: Feb 2007
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Tristran VIdi Poruku
Znaci, nista od Milekiceve tvrdnje da je imao Mesec u Biku, u zenitu?! Moram priznati da mi je drago zbog Mo u Ge, dokle ce vise o mom sazvezdju kao povrsnom...
prije da je u Ge, ja sam jutros malo proučavala kartu koju ste ostavili, i upoređivala, pa sam i objasnila zašto...(vidjeti dole)

Quote:
Sad, javljajte se Skorpioni, kako da vidimo ono izbegnuto streljanje- za dlaku, sine, kockanje, epilepsiju, religiozni zanos? Meni pustite Tolstoja, to je moja tema. Proverila. Jeste rodjen 11. novembra.
kakvi Škorpioni, dok god su mu Sunce i Merkur na stepenu Djevice, Pluton u 4, Mars u Lavu i Mjesec u Blizancima - ova tema je moja

Quote:
Retrogradni Merkur vladar 8. kuce, u Strelcu, opozicija Mesec u vrhu 8. Sacuvao ga je trigon sa vladarom Plutonom? "Sacuvao mu dusu" i okrenuo je pisanju? Skorpionski, nema sta. Na ivici noza, blizu smrti, trenutak kada se bira izmedju pakla i raja, kao "San smesnog coveka".
može biti, sa ovako postavljenim planetama, sve borbe se dobiaju, a opasnosti izbjegavaju, iako ih ovaj Pl kao magnet privlači...

unaprijed se izvinjavam lijenima zbog dužine teksta

Sunce i Merkur na stepenu Djevice, MC takođe u Djevici, vladar 10 u 1, ističe važnost karijere, želju za samostalnošću u profesionalnom smislu, povezanost ličnog usavršavanja sa profesionalnim...
Pluton u četvrtoj: smrt roditelja, patološka vezanost za jednog roditelja, teškoće u porodici koje se urezuju duboko u psihu,
(citat iz Karamazovih „Mlad sam bio, dijete, ali u srcu mi je sve ostalo neizbrisivo, očuvalo se sjećanje. Sve je to moralo u svoje vrijeme da uskrsne i da odjekne. Tako se i desilo...“) još retrogradan i u ribama, u trigonu sa retrogradnim Merkurom, pa se on stalno vraća toj temi, misli o njoj, između ostalog, od ovog trigona potiče njegovo izvanredno prodiranje u psihu drugog, u najskrivenije, najtamnije, najtajanstvenije, a trigon Plutona sa Suncem kojim vlada pokazuje koliko je podsvjesno bilo dominantno, a i 4 kuća je kuća podsvjesnog, sudbinskog koje se ne može izbjeći...dalje, Merkur u strelcu daje filozofsku i religioznu komponentu koje često dominiraju nad čisto književnom, npr. na nekim stranama „Idiota“ narušena je logika motivacije da bi se literarno uobličio unutrašnji sadržaj, taj isti Merkur je zbog oslabljenosti u Strelcu, odgovoran što je Dostojevski često previđao nijanse, naravno, u formalnom smislu. Merkur u Strelcu, koji traži jednakost za sve, jasno pokazuje da na frazeološkom planu njegovi likovi nisu jasno izdiferencirani, pa će jedan kritičar reći da kod Dostojevskog „najveća hulja zna da izgovori najveću mudrost“, s druge strane, postoji jaka moralna i etička diferencijacija i snažna ideologija, kao nerazdvojiv dio karaktera, koji se mora ispoljiti jer je Merkur u prvoj kuci. Kada njegovi likovi vode rasprave one nikad nisu besciljne, isprazne, nikada to nisu nadmudrivanja – jer Dostojevski je bio suviše dubok da bi sebi dopustio taj luksuz.
Što se Mjeseca u Blizancima tiče, sam ga je najbolje okarakterisao riječima :“ Meni se uvijek dešavalo da mi početak dijela bude složen u štampariji, a kraj još uvijek u glavi“, a i naziv „Dvojik“ je tipičan za simboliku Blizanca, kao i unutrašnja podvojenost karaktera gotovo svih njegovih likova, ili suprostavljeni karakteri - Aljoša i Ivan, ili prisustvo djetinje naivnosti i rastrzanosti...
(Mjesec u Biku imao je npr. Crnjanski, koji nalazi inspiraciju u prirodi, u zemlji, i uvijek je slika prirode kod njega na neki način i slika duše, dok je kod Dostojevskog slika prirode rijetka i neupečatljiva, ko je čitao npr. „Seobe“ upućen je kakvu funkciju u romanu posjeduje modelovanje prostora, raznolikost pejzaža, dok kod Dostojevskog imamo „moralni pejzaž“, „pejzaž ideja“ - kako je istakao Nabokov, jer ipak Merkur vlada njegovim Mjesecom)
Ko će slikovitije predstaviti Mjesec u Blizacima u opoziciji sa Merkurom od njega samog:“...Njegova duša je uzburkana. Um je njegov zarobljen. On nosi u sebi veliku i nerešivu misao. On je jedna od onih luda kojima nisu potrebni milioni, već da reše zagonetnu misao“...ili: „duša mu je bila prepuna, ali nekako nesređeno, nijedno se osjećanje nije izdvajalo, ni suviše isticalo, naprotiv, jedno je potiskivalo drugo u ravnomjernom kruženju...“
Mars kao vladar šeste opisuje strastveno, istrajno, energično stvaranje, (citat iz Karamazovih :“ ...Radi neumorno. Ako se sjetiš noću, odlazeći na počinak: „nisam obavio što je trebalo“, odmah ustani i obavi to“) taj isti Mars je otišao u Lava, pa Dostojevski kaže u jednom pismu da je za njega pisanje apsolut, „sve ili ništa“, taj Mras u Lavu je i kockar, i Dostojevski vojnik, i Raskoljnikov koji dijeli ljude na „napoleonovske“ i na „obične“, naravno, u slučaju Napoleona, tu je i vjerovanje u svoju posebnost, izuzetnost, u veliku, srećnu zvijezdu - to je Jupiter u konjukciji sa Fortunom u Ovnu koji pravi trigon sa Marsom, a odavde opet dolazi i snažna idologija, psihološka podjeljenost na dobro i zlo! Ova kombinacija uvijek ostavlja mjesta sreći, u slučaju da ona nije imperativ i najveći ideal, kao što govori sledeći citat: „Jer, ljudi su stvoreni za sreću, i ko je potpuno srećan, on je dostojan da kaže sebi: „Ispunio sam svoj zavjet na Zemlji“" pošto je Mars u 9 naglašen je odnos prema religiji, preporod njegovih junaka je najčešće vezan za vjeru - u Lavu – on je strastven i u tom zanosu on ide „do kraja“, u trigonu sa konj. Jupitera i Saturna u Ovnu „Vjeruj do kraja, makar se desilo i tako da svi na zemlji zastrane sa pravog puta, a samo ti jedini ostaneš vjeran: i tada prinesi žrtvu i hvali Boga, ti jedini što si ostao.“ I još jedan citat u prilog Ma Lav 120 Ju0Sa Ovan : „ i izgleda mi da je sada u meni toliko snage da ću sve pobijediti, sve patnje, samo da bih svakog časa sebi rekao i govorio: ja postojim! U hiljadu muka, postojim, grčim se na mukama, ali postojim! Na stubu sam, ali ja postojim vidim sunce, a ako ga ne vidim, znam da ono postoji“. Čak i Ivan Karamazov, koji je bio ateista izgovara : “Ja ne odričem Boga, već svijet koji je on stvorio ne primam“.
Satrun u Ovnu ovako postavljen je odgovoran i za veliku ambiciju, i pored svih prepreka nikad nije posustao, a Dupor za Sa 0 Ju piše :“slava kroz borbu i konstruktivan rad“ što se doslovno može odnositi na životni i stvaralački put Dostojevskog.
Pored Marsa u Lavu, kockarski duh naglašava Jupiter u petoj, i oba u trigonu sa Uranom u 2..zatim, ko je čitao Kockara, zna da se čitava radnja dešava u Njemačkoj, a Dupor ističe da je ovaj trigon vezan za mars. nacije kao što je Njemačka i sam Dostojevski je lutao po Evropi, po Njemačkoj, Francuskoj misleći prti tom stalno na Rusiju, braneći nju, ispoljavao je jaku mržnju prema inostranstvu, što je opet simbolika Marsa u 9, u Lavu, koji simbolizuje srce, ljubav - a njegovo je ostalo u Rusiji, što je predstavljeno i vladarom 1 u 4 kući, dok tradicionlani vladar 1, Mars, koji je otišao u 9 ukazuje na sklonost ka filozofiji, religiji i uopšte svim „višim“ oblicima znanja i naravno, na boravak u inostranstvu...Marsu u Lavu skromnost je potpuno strana, pa i omalovažen, zna da mu je mjesto ispred svih, zbog toga Dostojevski ne posustaje i na kraju dobija zasluženo priznanje. Mars u Lavu se lako vrijeđa, ali kada nauči da se izdigne iznad uvreda, otvaraju se nevjerovatni putevi pred njim, kao što piše Dostojevski, iz sopstvenog iskustva: „Dok god čovjek bude mislio na svoje uvrede, uvijek će odlaziti u sporednu ulicu...A put...Put je širok, prav, svjetao, kristalan i sunce grije na njegovom kraju...“
Njegovu čudnu orijentaciju, sklonost tajnim društvima oslikava Ne 0 Ur 90 Pl, budući da je Pl vladar Sunca i Ascedenta dominantno se održava na njegovu sudbinu kroz niz kriznih situacija, tragedija, a pošto je u ove aspekte uključena i Venera, kao vladar 12 polja to objašnjava i njegov osmogodišnji boravak u zatvoru, s tim, pošto je Venera u pitanju, mislim da je taj boravak bio produktivan u smislu inspiracije za stvaranje, jer je sigurno imao priliku da upoznaje specifične karaktere, „ponižene i uvređene“, koje je kasnije svojom istančanom psihološkom analizom učinio još specifičnijim. I sam Dostojevski je rekao da očigledna nesreća povlaći sa sobom izuzetnu, mada nevidljivu korist.
Misticizam (Ne0Ur) prepliće se sa tradicionalnim religijskim konceptima (Ju0Sa), koji su predstavljeni 5 kućom – stvaralaštvo, koje je veliko i po obimu i po vrijednosti (Ju) i naravno dobija bitku sa vremenom (Sa)... Venera u 2 kući ukazuje na umjetničko stvralaštvo kao izvor novca, s tim što ovako postavljena govori da je Dostojevski često bio pod pritiskom jer je mnoga djela pisao u ubitačnim rokovima. Promjenjiva novčana situacija, kao i novac „čudnog“ porijekla takođe se vide kroz njegovu 2 kuću.
Dalje, ova Venera u konjukciji sa Uranom i Neptunom je i ona djevojka iz „Bjelih noći“ u koju se junak iznenada zljubljuje, gaji iluzije, sa kojima na kraju dolazi i razočarenje. Mars koji pravi trigon na ove tri planete pomaže praktičnu realizaciju originalnih (Ur) umjetničkih (Ve) nadahnuća (Ne)...Naravno, Mars trigon Neptun je aspket detektiva, pa u njegovom djelu često nalazimo prave kriminalističe istrage, kao npr. U „zločinu i kazni“ kada opisuje hvatanje Raskoljnikova „u mrežu“ i sl.
Svoju sopstvenu bolest, epilepsiju, Dostojevski je pripisao knezu Miškinu, (kao i nekim drugim likovima) pretpostavlja se da je prevelika nervna aktivnost jedan od uzroka razvoja ove bolesti, a sa Marsom kao vladarem 6 kuće, jasna je ova podudarnost, zatim, za nepovoljne aspkekte Mjeseca i Merkura (Mo180Me) Dupor piše „nervoza od stomaka, loši nervi, sklonost padavici...“
Skolonst cinizmu i ironiji daje kombinacija znaka i podznaka sa Mjesecom...
Mnogi kritičari nazivaju Dostojevskog tragičnim junakom ruske književnosti, jer veličina često ide uz tragičnost, a „tragedija“ velikih ljudi je u njihovom nesmirenom duhu koji luta, imajući na umu uvijek svoj početak i kraj, s one strane iskustva, koje ne nalazi, pa zaključuje: “ Ja sam iks u neodređenoj jednačini. Ja sam neka sablast života, koja je izgubila i početak i kraj, i čak sam i sam zaboravio kako da nazovem sebe...“ – ovde se opet vraćamo na Pluton u četvrtoj kući, kući Raka, kojim vlada Mjesec, a koji simbolizuje dušu, koja je ovde osuđena da se na kraju vrati beskrajnoj misli o sebi samoj. Jer 4 kućom nisu predstavljeni samo porodični korijeni, već i „korijeni duše“, koje Pluton odvodi na mračno putovanje, daleko... iza svih sistema...

S V A K A C A S T
Old 03-01-2008, 17:54   #35
Tristran
Druid

Tristran je offline
Standardno S V A K A C A S T

BRAVO, sjajna astroloska analiza i izuzetno poznavanje stvaralastva Dostojevskog, knjizevnosti uopste, osecaj za nijanse...Mnogo puta cu iscitavati ovaj post. Sta da kazem nego- sjajno i da se nadam da ce na ovoj temi biti jos tvojih tumacenja.
Ovako bih ja to radila, da umem!!! Pozdrav od od jos jednog neskromnog Marsa u Lavu.

Last edited by Tristran; 04-01-2008 at 06:03..

Old 03-01-2008, 19:03   #36
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

zahvaljujem na pozitivnim komentarima, iskrene pohvale uvijek prijaju

umiješ, nego šta - očekujem uskoro tvoj doprinos na temi o Tolstoju...

a tumačenja će biti i dalje, naravno...

Old 03-01-2008, 20:12   #37
Tristran
Druid

Tristran je offline
Standardno

Moze, ali posle ispita, pozdrav...u cajtnotu sam strasnom, ali malo cu gleduckati njegovu kartu u slobodno vreme. Sad cu morati malo da se maknem sa foruma,mada cete mi nedostajati, ovde vlada solidarnost i prijateljska atmosfera koja mi mnogo znaci.

Old 03-01-2008, 22:39   #38
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

ako će ti biti lakše imam i ja 4 ispita do kraja januara, zato sam rijetko ovde, ali eto, jutros sam uspjela da odvojim malo vremena tj. malo više da iskuckam onaj tekst

doslednost
Old 04-01-2008, 02:25   #39
Tristran
Druid

Tristran je offline
Standardno doslednost

Doslednost u Blizanaca? Tesko. Nisam mogla da odolim...
Dakle, pokrajina Tula i u njoj Jasnaja Poljana, mali plemic ugledao je sveta 9. septembra 1828. Asc ne znam, i saznacu samo ako mi u san svrati duh neke stare ruske dadilje, Agafje ili kako vec, pa mi dosapne kad se tacno rodio. Ko zna neka kaze, a ja cu dotle da uradim kartu za podne...
Naši sponzori
Advertisement

Old 28-01-2008, 01:35   #40
Kaja
Obično gatalo

Kaja's Avatar

Kaja je offline
Registrovan: Sep 2007
Kaja je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by LosT_in_SpaCe VIdi Poruku
Evo josh jednog pisca iako je zhena u pitanju - mozhe se reci da je pisala mushki...
Dakle, ovo je:

Natalna Karta Fransoaz Sagan

Prosto bi bilo chudno da Blizanac/Devica, sa Merkurom u Blizancima i u konjukciji sa Suncem u 10. - ne pishe...
Iako neshto bash i nisam luda za njenim knjigama, mnogo mi je zanimljiviji lik od (recimo) Erike (ovo napominjem jer se Erika nekako uvek vezuje sa "zhenu koja rushi tabue") , jer mi se chini da je pisala mnogo iskrenije i poshtenije, a da pritom nije imala neku pochetnu prednost (tipa - famous dad) kao ova druga pomenuta...
U skladu sa tim, i karta je jako zanimljiva....:-)
Ja volim Francoisu Sagan. Iako njene knjige spadaju u neka "lakša" štiva, ja se tako opustim čitajući, odlutam u Pariz koji ona s puno ljubavi opisuje, tačnije taj noćni život Pariza, i čini mi se ko da sam živjela tamo sa likovima iz njenih romana, kabrioleti, viski, dokolica, plaža, francuska rivijera, san trope (kojeg je ona učinila fancy mjestom), pozorište, ..Ona nije bila od pisaca koji filozofiraju, iako je sa ovako položenim Merkurom mogla i to, čini mi se da nije htjela jer shvatila je da život nije to i kroz svoje kratke knjige rekla sve..
Da ne odlutam sa teme, pažnju mi privlači njena Venera, vladar 3 (saobraćaj) u Lavu pa je ona bila poznata po svojoj ljubavi prema skupim i brzim automobilima. Međutim, ta Venera je nezgodno postavljena u 12 (bolnica) i napadnuta od Urana vladara 6 (zdravlje) pa ona doživljava tešku saobraćajnu nesreću i srećom (Jupiter u 3) ostaje živa.

Old 29-01-2008, 20:16   #41
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

zna li neko možda Krležine podatke?

Old 29-01-2008, 20:31   #42
Tristran
Druid

Tristran je offline
Standardno

Potrazi na netu, ja znam da je Rak i tu je negde Andricevih godina, cini mi se.
Sve zaboravila. Krlezu obozavam.
"Vrazji otok" mi je omiljena pripovetka.
Analiziracemo ga...

Last edited by Tristran; 29-01-2008 at 21:06..

Old 29-01-2008, 20:35   #43
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

ja volim "Povratak Filipa Latinovica"
pade mi danas na pamet da mu zvirnem kartu,inače sam i ja luda za njim

Old 29-01-2008, 21:21   #44
Tristran
Druid

Tristran je offline
Standardno

Miroslav Krleza, 7. jul 1893. Zagreb
Godinu mladji od Andrica.
Vreme, kao i za Tolstoja-malo sutra.

Old 17-07-2008, 10:40   #45
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoroibis će postati poznat uskoro
Smile

Evo coveka koji je utabao put potpuno novom knjizevnom zanru, pre njega nije ni postojala epska fantastika, evo coveka koji je zdruzio pola covecanstva u mastovitoj pustolovini...Bilbo Bagins vama na usluzi, pa ako neko ima nesto da kaze, pridruzujem vam se cim nadjem malo vremena...

Dz. R. R. Tolkin
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules