ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Horoskopi poznatih Zašto su sve to uspeli, a možda i nisu..

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 31-03-2015, 23:59   #136
venera88
Obično gatalo

venera88 je offline
Registrovan: Aug 2014
venera88 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by danica_91 VIdi Poruku
ahahahahah mozda oba, para nikad dosta

meni je Fortuna u 10. kuci u devici...i Me kao vladar u sedistu u blizancima u 7. kuci i ima dobar aspekt sa Ju...onda su to pare preko braka ili biznisa..nemam pojma...
pa da, tebi je povezano sa sedmom, a i Me je u sedistu, sto je dobra stvar. meni vladar druge malefik al je u trigonu sa tom Ve, pa mozda i bude nekog nasledstva (7 hektara zemlje od dede )
Submit to Digg   Milioneri Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 01-04-2015, 00:00   #137
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Registrovan: Mar 2011
danica_91 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by tiramisu VIdi Poruku
Zapravo njoj je Rahu (smc) u 5. kuci a Ketu (jmc) u 11. kuci. Ketu (jmc) joj aspektuje 7. kucu preko petog aspekta, sto joj je donelo mnostvo brakova, mada joj je isto tako moglo doneti i nezainteresovanost za brak, obzirom da se Ketu vezuje za proslozivotna iskustva. Vladar 7. Venera odlazi u 5. kucu u znak Riba. Ovde je Venera egzaltirana i njen opis ovde moze se uporediti sa hipijima u fazonu: spread the love dakle ljubav usmerena prema svima. Pre ce njena suprotnost (Venera u Devici) ljubav rezervisati prema samo jednoj (ili bar ogranicenom broju) osobi. Ta Venera u 5. joj je donela i mnogo dece.

A sto se tice bogatstva, pa pogledajte vladara 2. kuce a to je egzaltirani Jupiter u Raku u 9. kuci. Takodje ako posmatramo 11. kucu kao prihode od karijere tu vidimo Ketua koji u ovom slucaju nece doneti gubitke, kao sto ga cesto tumace po poljima, vec cinjenicu da njoj pare lako dolaze jer je ona tu lekciju vec savladala u proslozivotnim iskustvima. Lekciju koju treba savladati u ovom zivotu je prikazana Rahuom i tu su sve nase zelje i ono sto nas tera napred. Njoj je Rahu u 5. polju (gluma, zabava, deca) zajedno sa egzaltiranom Venerom. Rahu je glumac i najbolje se transformise u planetu sa kojom je zajedno. Iz petog polja baca deveti aspekt ka njenoj 1. kuci te sve to zajedno nju definise kao glumicu (naravno i 10. kuca u lavu).
moguce, ja sam citala neki text ranije gde su rekli da je cvor u 7. kuci...ali i ovo ima logike a tacno je i to da gde je jmc to nesto nam dolazi lako...ali mozda isto tako i treba da bezimo od toga
mada onda je ona i njen smc super prozivela...

ali andjelina dzoli ima smc u 5. kuci, ponovo glumica, bogata, zato kazu da smc donosi slavu u 5. kuci..ali isto tako andjelina ima milion dece i potrebu za njima...za elisabet ne znam da li je imala

Old 01-04-2015, 00:01   #138
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by venera88 VIdi Poruku
pa da, tebi je povezano sa sedmom, a i Me je u sedistu, sto je dobra stvar. meni vladar druge malefik al je u trigonu sa tom Ve, pa mozda i bude nekog nasledstva (7 hektara zemlje od dede )
pa Ve jeste poljoprivreda izmedju ostalog...meni ce neka kuca da dodje kao nasledstvo ali to nije nista specijalno...

Old 01-04-2015, 00:13   #139
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Registrovan: Apr 2013
tiramisu će postati poznat uskorotiramisu će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
moguce, ja sam citala neki text ranije gde su rekli da je cvor u 7. kuci...ali i ovo ima logike a tacno je i to da gde je jmc to nesto nam dolazi lako...ali mozda isto tako i treba da bezimo od toga
mada onda je ona i njen smc super prozivela...

ali andjelina dzoli ima smc u 5. kuci, ponovo glumica, bogata, zato kazu da smc donosi slavu u 5. kuci..ali isto tako andjelina ima milion dece i potrebu za njima...za elisabet ne znam da li je imala
Pa da, tu gde je Ketu to nam lako dolazi, ali ako budemo "ganjali" to gde nam je Ketu posvecujuci mu paznju koju bi trebalo da posvetimo Rahuu (smc) onda Ketu postaje malefican i oduzima ono sto obecava i u tom smislu Ketu simbolizuje gubitke, ne i u svakom mogucem smislu.

A Andja ima isto tu poziciju kao i Elizabet. Elizabet ima cetvoro dece, a Andja ima sestoro. Rahu simbolizuje rusenje tabua i sve ono sto izaziva nevericu okoline. Ovde Rahu u 5. polju donosi kod Andje usvojenu decu druge nacije/rase a kod Elizabet je doneo decu razlicitih oceva. Samim tim obe imaju Ketu u 11. sto donosi easy money flow.

Old 01-04-2015, 00:18   #140
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Standardno

Quote:
Pa da, tu gde je Ketu to nam lako dolazi, ali ako budemo "ganjali" to gde nam je Ketu posvecujuci mu paznju koju bi trebalo da posvetimo Rahuu (smc) onda Ketu postaje malefican i oduzima ono sto obecava i u tom smislu Ketu simbolizuje gubitke, ne i u svakom mogucem smislu.

A Andja ima isto tu poziciju kao i Elizabet. Elizabet ima cetvoro dece, a Andja ima sestoro. Rahu simbolizuje rusenje tabua i sve ono sto izaziva nevericu okoline. Ovde Rahu u 5. polju donosi kod Andje usvojenu decu druge nacije/rase a kod Elizabet je doneo decu razlicitih oceva. Samim tim obe imaju Ketu u 11. sto donosi easy money flow.
sad mi je jasnooo, nisam imala pojma da elizabet ima decu

sto se para tice, ja uzimam i cecu za primer milionera...pored Ve u 8. polju ona ima ima i jmc u 8. polju...veliko nasledstvo preko muza koji je ubijen, JMC, da ne pominjemo i kvadrate sa Ur i Pl..ali ona ima smc u 2. kuci pa veliki novac zaradjuje preko njene karijere(jarac), samostalno...znaci da i ona zivi sad svoj smc jer joj je jmc ocigledno oduzet...kod mene je slicna prica, samo nemam tu Ve...ali ocigledno moram i ja sama na sebe da se oslonim

Old 01-04-2015, 00:33   #141
Ana Maricic
Švrća

Ana Maricic je offline
Registrovan: Dec 2014
Ana Maricic je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Po meni je za uspeh i novac najbitniji Saturn i Sunce. Saturn je teska planeta. On je spoj srece i nesrece. Trpljenja, odricanja, cekanja i na kraju nagrade. Mislim da zaista, a to sam i vidjala u inostranstvu na primerima (jos ucim astrologiju), svi ljudi koji imaju apsolutnu moc, neki vid vladanja, imaju jak Saturn u prvoj kuci u konjukciji sa Uranom. Oni zive u proslosti i buducnosti i tako kroje sadasnjost. Bill G. je samo sinonim za bogatstvo, ali oni koji upravljaju svima nama su daleko u senci, bas skriveni tom konjukcijom. Takodje sam primetila da mnogo bogatasa ima asc u Strelcu, tu ne mislim na milijardere, vec milionere 2, 8, 10 u kardinalnim znacima. Pluton po meni ima najvecu moc ako je u skorpiji i to u 11 kuci, tada znas da je natal mafijasa, ako je u kvadratu sa merkurom iz 2 u vodoliji ... Jupiter je za mene znacajan samo ako je i vladajuca planeta horoskopa.

Old 01-04-2015, 00:36   #142
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Standardno

Quote:
sad mi je jasnooo, nisam imala pojma da elizabet ima decu

sto se para tice, ja uzimam i cecu za primer milionera...pored Ve u 8. polju ona ima ima i jmc u 8. polju...veliko nasledstvo preko muza koji je ubijen, JMC, da ne pominjemo i kvadrate sa Ur i Pl..ali ona ima smc u 2. kuci pa veliki novac zaradjuje preko njene karijere(jarac), samostalno...znaci da i ona zivi sad svoj smc jer joj je jmc ocigledno oduzet...kod mene je slicna prica, samo nemam tu Ve...ali ocigledno moram i ja sama na sebe da se oslonim
Hmm za nju ne znam koliko je uopste tacno vreme rodjenja, ali ako pretpostavim da je ovo na netu tacno, onda joj po djotisu Rahu pada u 3. kucu. I kad sagledam, nema ona mnogo jakih planeta. Jupiter joj je slab u Jarcu i retrogradan. Debilitirane planete ne osporavaju uspeh, samo sto on dolazi preko sumnjivih nacina.

Kod tebe je Asc oko 23. stepena Skorpije sto se poklapa otprilike sa ajanamsom pa ne mogu da odredim napamet da li ti po djotisu pada podznak u Vagu ili dalje ostajes Skorpija. Pogledaj na astro.com po hindu/lahiri geocentric (sidereal) gde ti pada Asc pa u skladu s tim procenjuj gde ti pada ostatak planeta, samim tim i cvorovi.

Old 01-04-2015, 00:45   #143
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Standardno

Quote:
Hmm za nju ne znam koliko je uopste tacno vreme rodjenja, ali ako pretpostavim da je ovo na netu tacno, onda joj po djotisu Rahu pada u 3. kucu. I kad sagledam, nema ona mnogo jakih planeta. Jupiter joj je slab u Jarcu i retrogradan. Debilitirane planete ne osporavaju uspeh, samo sto on dolazi preko sumnjivih nacina.

Kod tebe je Asc oko 23. stepena Skorpije sto se poklapa otprilike sa ajanamsom pa ne mogu da odredim napamet da li ti po djotisu pada podznak u Vagu ili dalje ostajes Skorpija. Pogledaj na astro.com po hindu/lahiri geocentric (sidereal) gde ti pada Asc pa u skladu s tim procenjuj gde ti pada ostatak planeta, samim tim i cvorovi.
a sto mislis da je djotis tacniji?

po njemu mi je asc 29. stepen vage, a rahu u 2. kuci na 25. strelca...

mada, ceca meni ne lici na osobu koja ima mnogo veze sa sudbinom vezanom za 3. i 9. kucu...ta od skola nema nista
Naši sponzori
Advertisement

Old 01-04-2015, 00:55   #144
tiramisu
Obično gatalo

tiramisu's Avatar

tiramisu je offline
Standardno

Quote:
a sto mislis da je djotis tacniji?

po njemu mi je asc 29. stepen vage, a rahu u 2. kuci na 25. strelca...

mada, ceca meni ne lici na osobu koja ima mnogo veze sa sudbinom vezanom za 3. i 9. kucu...ta od skola nema nista
Ne mislim da je tacniji, svaki pravac astrologije ima svojih prednosti i mana, prosto meni je lakse da gledam po djotisu, makar osnovne postavke. Ostatak je dosta komplikovan. Sad bi valjalo gledati podelne karte narocito d9 tj. Navamsu koja bi pokazala pravo dostojanstvo planeta prikazanih u osnovnoj karti, muza, drugu polovinu zivota itd. ali ko ce da se bakce. Mozda Cecika ima super d9 kartu koja joj popravlja dostojanstvo ovih planeta, sto bi i imalo smisla: prva polovina zivota haos, kidnapovanje, smrt muza, zatvori a vec druga polovina zivota joj je super. Ali sipak cemo da saznamo bez tacnog vremena na kojem insistira djotis, za izradu podelnih karata.
A ovo za osu 3/9 i cvorove, Rahu (smc) nista ne daruje lagano, za to se valja potruditi. Mada ni meni ne pije vodu da su joj tu cvorovi ali ne mogu jos time da razbijam glavu.

Old 01-04-2015, 00:58   #145
Ana Maricic
Švrća

Ana Maricic je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
A ti mislis da je ona bila srecna u ljubavi?
Da li je osam brakova odraz srece u ljubavi ili duse koja ne moze da se skrasi i ulazi u brak kao muva bez glave?

Tesko se moze naci neko astrolosko pravilo u tom smislu.
Teske i daleke planete imaju svi ljudi rodjeni u jednom periodu, cak i cele generacije, i o njima je besmisleno pricati ili ih uzimati kao pokazatelje.

Univerzalni pokazatelji materijalnog stanja su JU i Tacka Fortune.

Ali, evo malo zanimljivosti, sta o ovome kaze Viljam Lili
W. Lilly - O drugoj ku?i u natalnoj astrologiji - AstroRiznica
Viljam Lili kaze da su Saturn i Mesec u kontaktima siromastvo, cak i kralj postaje siromasan, pogotovo kada je konjukcija. Kako je Scarlett Johansson sa tom konjukcijom i to jos u kuci misterija, tame, negde i zla (12 kuca) milionerka

Old 01-04-2015, 01:00   #146
Ana Maricic
Švrća

Ana Maricic je offline
Standardno

Dragi moji nema pravila. Natal je samo mogucnost. Zelja, volja, ideja i rad su najvazniji. Laku noc. Divni ste :*

Old 01-04-2015, 01:02   #147
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Ana Maricic VIdi Poruku
Viljam Lili kaze da su Saturn i Mesec u kontaktima siromastvo, cak i kralj postaje siromasan, pogotovo kada je konjukcija. Kako je Scarlett Johansson sa tom konjukcijom i to jos u kuci misterija, tame, negde i zla (12 kuca) milionerka
haha moj otac ima Mo0Sa u sco i siromasan je, mada nije uvek bio...ali da, slazem se, izgleda nema pravila

Old 01-04-2015, 06:22   #148
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Ana Maricic VIdi Poruku
Pre svega podaci o njenom rodjenju nisu pouzdani.
Druga stvar, u svakom aspektu najvaznije je da li je u pitanju separacija ili aplikacija.
Prema karti koja postoji na astro.com prva i osnovna stvar je da je dupli Strelac, da na podznaku ima SO u svom triplicitetu, a osim toga, separacija MO od SA je daleko slabija, i gotovo nevazna u odnosu na cinjenicu da u 2.polju ima vladara ASC JU0VE. Gde ce bolju postavku u 2.od dva benefika, jer osnovno astrolosko pravilo je da je planeta u polju dakeko vaznija od vladara tog polja, jer ima direktan uticaj u polju i znaku u kom se nalazi.

Old 01-04-2015, 12:36   #149
Ana Maricic
Švrća

Ana Maricic je offline
Wink

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
Pre svega podaci o njenom rodjenju nisu pouzdani.
Druga stvar, u svakom aspektu najvaznije je da li je u pitanju separacija ili aplikacija.
Prema karti koja postoji na astro.com prva i osnovna stvar je da je dupli Strelac, da na podznaku ima SO u svom triplicitetu, a osim toga, separacija MO od SA je daleko slabija, i gotovo nevazna u odnosu na cinjenicu da u 2.polju ima vladara ASC JU0VE. Gde ce bolju postavku u 2.od dva benefika, jer osnovno astrolosko pravilo je da je planeta u polju dakeko vaznija od vladara tog polja, jer ima direktan uticaj u polju i znaku u kom se nalazi.

Ja sam izrazila samo moje misljenje. Ja sve prihvatam, ali on striktno navodi da je konjukcija ta dva tela siromastvo. Nema u astrologiji STRIKTNO! Za mene bar. Zato njega ne uzima kao pouzdanog. Svaki astrolog zna da je natal varijabilan.

Old 01-04-2015, 12:54   #150
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Registrovan: Feb 2012
andjela će postati poznat uskoro
Standardno

Meni 2.nista posebno,ali je vladar u konjukciji sa Ju u 8.Jaka 8...Nema ti ovde od milionera nista...Jedino ako se neko bogato uda...al para na paru ide...

http://www.astro.com/tmpd/csgwfileHC...9072.10105.gif
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules