ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Horoskopi poznatih Zašto su sve to uspeli, a možda i nisu..

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 17-03-2010, 15:45   #16
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Ona je rak u podznaku,jos davno sam citala negde.
Strasno,ja sam jos u shoku. Holivudsku lepotu je imala
Naši sponzori
Advertisement

Old 17-03-2010, 16:10   #17
donnola1
Početnik

donnola1's Avatar

donnola1 je offline
Registrovan: Mar 2010
donnola1 je na dobrom putu
Standardno

Malibiser, drago mi je da ti se svidelo sto sam napisala; posto ne znam tacan cas Filipovog rodjenja, uzela sam vreme koje se u takvom slucaju uzima a to je 12:00 pm, pa ispada sledeci horoskop: 3.04.1987., Cetinje. Po ovakvom horoskopu on Ovan/Rak (napominjem, zbog vremena koje sam uzela da je ovo sve proizvoljno tumacenje);medjutim, uradila sam i retifikaciju i pokusala da povezem stvari (naravno ovo ne mora da bude tacno), stavila sam da je vreme rodjenja 13h, i onda dobijamo da je Filip u podznaku Lav (a podznak predstavlja nacin kako nas ljudi vide, fizicki izgled, gradja tela, temprament, ponasenje...) - a Lavovi su oni koji vole da budu prvi, da su u centru paznje, bitan mu je polozaj u drustvu, moc, slava, gde god da se pojavi osoba mora biti zapazena, ponosan je, voli sjaj i reflektore, sportista... Ako dalje pogledamo vladara asc, Sunce, ono je u znaku Ovna - to je takodje znak sporta, takmicenja, sportskih terena, to je znak koji simbolise mladost, borbenost, odlucnost, ishitrenost, veliku kolicinu energije, tuce, svadje, rasprave, prekide, misice, brzinu, ali i oruzje.... Dispozitor njegovog Sunca je Mars u Biku koji pravi sekstil sa asc , Mars je suvladar i njegovog V polja (ljubavne veze) u Sco, pa mozemo reci da je njegova veza sa Ksenijom bila spoj ljubavi, strasti, seksa - jednom recju fatalna veza. Takodje, to donosi i nagle prekide veza (Mars u Biku je suvladar V polja - ljubomora i posesivnost, gubitak kontrole, prepustanje strastima, muskarac sa ovakvim Marsom je jake gradje i izuzetno snazan), kao i svadje u vezi. Posto V polje simbolise i mesta zabave, u ovom horoskopu upucuje na provode na splavovima i mestima blizu vode. Venera (devojka) je u znaku Riba koje simbolisu opcinjenost, a svoj toj fatalnoj opcinjenosti doprinosi njegov Pluton koji praveci trigon na Veneru pojacava duborko tu opcinjenost, gotovo do opsednutosti; takodje, znak Riba simoblise i idealizaciju necega, nesto sto je nerealno, strah, zbrku, konfuziju, tako da ako gledamo simboliku, moguce je da Filip nije mogao da podnese gubitak te veze i to je kod njega izazvalo strah, prosto verujem da je bio u nekom konfuznom, nerealnom stanju, a posto su se dva dana pre tragedije posvadjali, to je bilo fatalno za oboje... Takodje ovaj polozaj Venere ukazuje na neku gresku iz proslog zivota; u Filipovom horoskopu Mesec je u Blizancima (inace, znak Blizanaca ukazuje na neko dvoumljenje, on odluku o ovom cinu nije doneo preko noci), i ide ka Plutonu u IV polju (ono sto treba da uradimo u sadasnjem zivotu, a i IV polje je polje koje govori o karmickom nasledju i zivotnim okolnostima), tako da Pluton - patnja, u znaku Sco (stradanje, smrt, ubistvo), ovde, nazalost ukazuje na strastvenu igru smrti, povezujuci Marsa i Veneru.... VIII polje koje simbolise kraj zivota, je u znaku Vodolije - iznenadni i nagli prekid zivota, a vladar VIII polja, Uran je u znaku Strelca - inostranstvo, tako da se astroloska simbolika svakako morala ispuniti; ovo je bilo neko moje vidjenje stvari, nadam se da ce vam biti zanimljivo
Submit to Digg   Ksenija Pajcin Reply With Quote

Old 17-03-2010, 16:50   #18
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Donnola1, odlicne su ti analize.

Samo mi je jedna stvar zbunjujuca, ako uzmemo da je Filipu asc u lavu, sunce je u svojoj egzaltaciji. Da li bi osoba sa tako polozenim vladarem asc-a digla ruku na sebe?
Mozda i bi, jer je dispozitor mars na algolu, gubljenje glave u bukvalnom smislu kod njega i sto se tice misli, a i dela.

Old 17-03-2010, 17:42   #19
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

Donnola1,zaista lepo uradjena analiza. Imaju egz.So120 So,kako bismo to protumacili? Da li su na neki nacin bili kompatibilni? Sve mi se cini kao da je veoma jaka karma,mozda njoj vise. On crnogorac-tragedija se desila u Niksickoj ulici,strasno. Pre mesec dana imali udes,da li su to neki znakovi ili sam ja previse opterecena celom ovom situacijom?

Old 17-03-2010, 17:55   #20
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Registrovan: Jul 2007
Hekata je na dobrom putu
Standardno

MIslim da nije on Lav u podznaku, imaju fizičke osobine podzaka u Lavu... Lav ne diže ruku na sebe... pogotovo neko sa So u Ovnu... milsim da je Rak ili pak da je Blizanac, oni vole da poziraju i jako su fotogenični, Asc u Lavu zna da glumi dobro, ali nije fotogeničan, ima okruglu glavu i široka ramena, tanke noge, proporcionalan je nema duge noge, to je LAv u podznaku, široka ramena i kratak vrat.... Ja ne zanm kakko je momak izgledao... ali to je opis, MAda eto u nejnoj 1 kući Ma u Lavu je nju dokusurio, a On je predstavnika MArsa, i mora da je po danu rođen... da bi bio MA!

Old 17-03-2010, 18:01   #21
capella
Druid

capella's Avatar

capella je offline
Registrovan: Nov 2008
capella je na dobrom putu
Standardno

Ovdje je i Saturn odigrao svoju ulogu.

Vladar VII a po TA i VIII, upravo isao preko IC-a (pocetak i kraj).

U kvadratu sa Venerom donosio joj je u mladjem dobu starije a kasnije maldje muskarce.

Old 17-03-2010, 18:01   #22
Nale 83
Veštac

Nale 83 je offline
Registrovan: Feb 2008
Nale 83 je na dobrom putu
Standardno

donnola1 zaista, odlicno tumacenje

Zaista mi je zao sto su nestala dva mlada zivota .
Skorpi, nisi opterecena situacijom i meni se cini da je ovo jaka karma,a i ti udesi (najpre onaj 2004. koji je nekim cudom prezivela, pa ovaj u januaru) - takodje mislim da su to znaci kojima najverovatnije nija pridavala paznju .

Old 17-03-2010, 18:05   #23
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Standardno

Nale,cak i da jeste,nije mogla da zna sta ce se sledece desiti,jer covek kada bi znao kad ce pasti seo bi.Mene zanima koji tranziti ili direkcije su ovo pokrenule,pretpostavljam da je neki egzaktni aspekt?

Old 17-03-2010, 18:20   #24
Marlen
Veštac

Marlen's Avatar

Marlen je offline
Registrovan: Mar 2009
Marlen je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
Nale,cak i da jeste,nije mogla da zna sta ce se sledece desiti,jer covek kada bi znao kad ce pasti seo bi.Mene zanima koji tranziti ili direkcije su ovo pokrenule,pretpostavljam da je neki egzaktni aspekt?
JMC na Asc?
Ju preo natalnog JMC?
Ima veze?

Psi laju, karavani prolaze...

Old 17-03-2010, 18:24   #25
capella
Druid

capella's Avatar

capella je offline
Registrovan: Nov 2008
capella je na dobrom putu
Standardno

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...rbp=&rs=0&ast=

u solaru JU na vrhu XII, a u natalnoj VIII

Pl na natalnom ME koji je vladar XII i III/IV

IC 0* na JU u XII

Last edited by capella; 17-03-2010 at 18:37..

Old 17-03-2010, 21:01   #26
menadzer
Početnik

menadzer je offline
Registrovan: Oct 2009
menadzer je na dobrom putu
Standardno

ima li neko od poznatih astrologa na forumu da prokomentarise nesrecu pajcinke na osnovu natala i tranzita?
Naši sponzori
Advertisement

Old 17-03-2010, 22:59   #27
bilja
Obično gatalo

bilja's Avatar

bilja je offline
Registrovan: Jul 2008
bilja je na dobrom putu
Standardno

Prvo sto je meni cudno je da je ona asc rak,malo ne verujem u to ali ajde,ako je ona rak i mesec ja cu vam odmah reci sta je pokazatelj nesrece i na sta ju je astrolog mogao upozoriti a i na sta vi sami treba da obratite paznju. Jos da kazem jednu stvar a to je da ako nije sudjeno,niko te nece upozoriti a i ako upozori kao sto su Milju Vujanovic upozoravali -nece vredeti. No dobro ako pogledate progresije nad natalom videcete da mesec stoji u konjukciji sa uranom i kvadratu sa marsom. Previse i dovoljno .

Old 17-03-2010, 23:11   #28
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Posto je diskutabilno vreme rodjenja, ne mozemo gledati progresivni mesec. I u progresijama deluju samo egzaktni aspekti. Njen sekudarni mesec je na 16* skorpije (ako je vreme rodjenja ok) Vec je izasao iz aspekta prvo sa marsom, a onda sa uranom.

Old 18-03-2010, 00:41   #29
donnola1
Početnik

donnola1's Avatar

donnola1 je offline
Registrovan: Mar 2010
donnola1 je na dobrom putu
Standardno

Zelim da se zahvalim svima na podrsci i drago mi je sto vam se svidjaju moje analize. Jeste da je tema tuzna, ali ono sto je mene privuklo je da pokusam da dobijem odgovor na pitanje sta je to dovelo do ove tragedije, tj. sta je bilo okidac da se nesto takvo desi? Razmisljala sam o tome juce, bilo mi je malo neverovatno da zbog jedne rasprave, nesuglasice, dodje do ovakve tragedije, pa svaki zaljubljeni par se posvadja zbog necega ali se ne potezu pistolji... Verovala sam da je razlog za ovu tragediju mnogo dublji, i resenje mi je "sinulo" dok sam gledala Ksenijih horoskop, ali sam pomislila da mozda gresim pa nisam htela da pisem neke stvari koje nemaju osnova, i evo ukratko o cemu se radi: vrh VIII kuce predstavlja u zenskom horoskopu pocetak trudnoce, kod Ksenije je to u Vodoliji, a vladar Vodolije, Uran (iznenada) je u V polju (veze) u Sco (trudnoca), tako da je moguce da je neocekivano zatrudnela. Medjutim, njen Uran u Sco pravi kvadrat (akcija) sa Marsom (prekid) u Lavu (najbolje nesto) koji je u njenom prvom polju (ona sama, njena licnost), tako da je ona donela odluku da prekine tu trudnocu... Ako pogledamo stvari imajuci u vidu ovu cinjenicu, onda je ovo jedan veliki udarac na muski (crnogorski, lavovski) ego - Sunce (nas ego) u Ovnu (biti prvi, lako se ljutiti, padati u afekt) verujem da je to bio okidac da Filip donese odluku da smrtno presudi Kseniji i sebi. Takodje, ako gledamo asc, on simbolise ono sto prvo uradimo, kako reagujemo na neki problem, dobijamo jos jednu potvrdu da je on u afektu (Ovan) doneo odluku da upotrebi oruzje (opet simbolika Ovna) i resi problem koji se pojavio pred njim... U astrologiji je bitno da se svari potvrde vise od dva puta kroz analizu da bismo rekli da je nesto tacno; pogledala sam koje su planete vladari Filipovog horoskopa, to su Mars i Jupiter, Mars je u Biku sto je losa pozicija za njega jer je tu u izgonu, a dispozitor je njegovog Sunca, i ovde Mars ispoljava hedonizam, strastvenost, tvrdoglavost, ali i ljubomoru i posesivnost, sto verujem da je bilo i te kako naglaseno kod Filipa... Da je Ksenija mozda bila u drugom stanju potvrdjuju mi sledece vesti od 17.03. o.g. objavljene na sajtu "Press"-a:

"Uzroci ubistva najverovatnije ljubomora i svakodnevne svađe i tuče koje su obeležile njihovu vezu!

Ksenija pokušala da raskine romansu, Filip doneo pištolj i hicem u čelo usmrtio pevačicu, a potom i sebe!

Spekuliše se da je jedan od uzroka tragedije i taj što Ksenija nije želela da zadrži bebu!"

Sta vise reci.... Sve se namestilo da se ispuni simbolika onoga sto je zapisano, naravno, i te kako ovde ima karme, ali o tome u nekoj drugoj analizi.

Old 18-03-2010, 04:07   #30
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 će postati poznat uskoromandrak-21 će postati poznat uskoro
Standardno

Ne znam da li je tacno vreme rodjenja pa ovo sve moze biti prazna prica ali ce se svakako pokazati i u drugom vremenu rodjenja kod nje.
Ugrozeni su joj jakim tranzitima stacionarnog saturna i antiscije tranzitnog urana na 3,4,stepen vage dispozitori sunca i meseca preko svoje srednje tacke koja je na 3 vage istovremeno praveci i 90 na njenu natalnu opoziciju JU i ME kao i tranzitni pluton i sve to u kardinalnim znacima
sinastrija im je puna strasti i opozicija ma i ve obe planete u padu nije nimalo slatka da je obrnuto to bi bilo fantasticno ali ovako posesivnost i ljubomora obostrano .... i njegov mesec pravi 180 njenom suncu a njegov mesec u blizancima voli i na dve stolice da sedi*sto njoj ne bi dozvolio( a ona kao strelac je do kraja iskrena tako da mu je verovatno zbog svoje iskrenosti cesto povredjivala sujetu....Zalostan kraj za oboje
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules