ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 13-05-2012, 17:03   #16
Žnji
Obično gatalo

Žnji's Avatar

Žnji je offline
Registrovan: Jul 2011
Žnji je na dobrom putu
Standardno

Sigurno da postoji neka paralela koja se može povući između astrologije i mode, posebno zato što ljudi različito tumače modu, a kao što to već dobro znamo, svaka natalna je jedinstvena. Opet, postoje izvesne grupe u okviru astrologije koje možemo definisati kao da su istog, odnosno sličnog ukusa. U tom smislu treba posmatrati ljude oko nas i kroz praksu se sigurno može doći do izvesnih zaključaka.
Ono do čega sam lično došao kroz praksu, onako usput gledajući natalne karte jeste da uticaj na poimanje mode u natalnoj leži u, pre svega podznaku, vladaru podznaka (posebno ako je Venera) i u samoj Veneri.

Pa sam tako imao da jedna devojka koja je rođena krajem februara neke tamo godine ima Veneru (Libra ASC) u Ovnu na 120 od Jupitera. Odličan aspekt, a ona se modno i izjašnjava na jedan žestok, vatren način, jakim, zanimljivim bojama, juri skupe i kvalitetne stvare i ima nepogrešiv ukus. Sa druge strane postoji osoba koja je rođena 15-ak dana kasnije, takođe Riba/Vaga čija je Venera takođe u aspektu sa Jupiterom, ali na 90. Ta osoba ima dosta iščašen ukus, pogrešne modne zaključke, ali što je zanimljivo baš brzo uči od onih koji bolje znaju (valjda zbog Jupitera (znanje, ali kroz izazov (90)).
I još jedna Riba/Vaga, sa vladarem u Jarcu je zanimljiva za komparaciju sa prvom navedenom osobom. Obe su izvrsno modno talentovane, samo što prva kupuje super skupu robu i ne žali dinara, a druga uspeva da ograniči budžet i čak i kad ima para kupi odličnu i ispravnu kombinaciju. Ono, malo je praktičinija zbog tog Jarca.

To glory.
Submit to Digg   relacija moda-astrologija Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 13-05-2012, 22:30   #17
uran89
Obično gatalo

uran89's Avatar

uran89 je offline
Registrovan: Feb 2012
uran89 je na dobrom putu
Standardno

Kombinacija Lava, Device i Vage.
Definitivno je da astrologija moze da ukaze na stil odevanja osobe.

Blizance lako prepoznam po mladalackom stilu, skloni su da se hvale markiranom garderobom.
Lavovi su zapazeni po upadljivim bojama i nakitu.
Zene Vage prepoznam po savrseno uklopljenim delovima garderobe kao i nakita.
Skorpije i muske i zenske vole kožu, zagasite boje, mada zene su sklone cirkonima i ubadljivom nakitu. Sve sija na njima. A i muske skorpije su sklone ogrlicama i prstenju.
Znam neke Device koje su neupadljive i neutralne, ali i neke koje imaju veoma prepoznatljiv i originalan stil.
Najvise mi se svidja stil Lavova i Devica.

Old 13-05-2012, 22:46   #18
AutumnFlower
Veštac

AutumnFlower's Avatar

AutumnFlower je offline
Registrovan: Apr 2011
AutumnFlower je na dobrom putu
Standardno

Ne znam kom znaku bi moj stil najvise odgovarao. Ne volim pantalone i stvarno ih jako retko nosim, a sto se ostalog tice, menjam cesto stilove. Od klasicnog do malo opustenijeg. Svidja mi se i retro stil i stariji krojevi haljina. Od boja crna, ljubicasta, zelena i ponekad crvena i plava (cesce teget). Stikle obavezne.

SO Strelac, AC Vaga, VE0MO Jarac i MC Rak

Old 13-05-2012, 22:52   #19
uran89
Obično gatalo

uran89's Avatar

uran89 je offline
uran89 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by AutumnFlower VIdi Poruku
Ne znam kom znaku bi moj stil najvise odgovarao. Ne volim pantalone i stvarno ih jako retko nosim, a sto se ostalog tice, menjam cesto stilove. Od klasicnog do malo opustenijeg. Svidja mi se i retro stil i stariji krojevi haljina. Od boja crna, ljubicasta, zelena i ponekad crvena i plava (cesce teget). Stikle obavezne.

SO Strelac, AC Vaga, VE0MO Jarac i MC Rak
Za stikle su ti presudili AC vaga i ve0mo. Retro stil naravno mo i ve u jarcu. Cesto menjanje stilova So u strelcu.

Old 13-05-2012, 23:12   #20
Žnji
Obično gatalo

Žnji's Avatar

Žnji je offline
Registrovan: Jul 2011
Žnji je na dobrom putu
Standardno

Moram da pohvalim ovu temu, a i mnoga vaša tumačenja. Samo bih molio da definišemo jedno. Šta tačno mislimo kad kažemo ''Lav'' ili ''Rak'' recmo. Ja uvek prvo pomislim na podznak, pa na Veneru kad je reč o modi. Nekako mi znak nije to to, više mi je kao neka modna ideja nego realizacija, šta ja znam, neka me neko ispravi ako nisam u pravu.
A recimo u ovom slučaju:
''Lavovi su zapazeni po upadljivim bojama i nakitu.''
Ovo apsolutno stoji kad je reč o Ve u -le kod devojaka, ali mi nikako to nije to kad jer reč o -le ASC, s obzirom na neko moje iskustvo sa njima, a i sam -le u ASC u mnogome zavisi od položaja Sunca.

I da, kako tačno MC određuje modu, zna li neko? Nisam baš ukapirao iz ovih postova, mada ću pročitati još jednom.

To glory.

Old 14-05-2012, 00:13   #21
Bojana_NS
Druid

Bojana_NS's Avatar

Bojana_NS je offline
Registrovan: Sep 2011
Bojana_NS će postati poznat uskoroBojana_NS će postati poznat uskoro
Standardno

Ovo isključivo iz ličnog iskustva.
Ako samo po Ve onda,ako je u vodoliji tripuje se na uličnu modu,ako je Ve u ribama što provokativnije dekolte do pupka i gaće na izvol'te(ko god da je ima nek se ne uvredi).Ve u raku-bilo šta što ističe struk i dekolte,a Ve u blizancima minići,cvetići,šljokice itd...

Old 14-05-2012, 11:53   #22
uran89
Obično gatalo

uran89's Avatar

uran89 je offline
uran89 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Žnji VIdi Poruku
Moram da pohvalim ovu temu, a i mnoga vaša tumačenja. Samo bih molio da definišemo jedno. Šta tačno mislimo kad kažemo ''Lav'' ili ''Rak'' recmo. Ja uvek prvo pomislim na podznak, pa na Veneru kad je reč o modi. Nekako mi znak nije to to, više mi je kao neka modna ideja nego realizacija, šta ja znam, neka me neko ispravi ako nisam u pravu.
A recimo u ovom slučaju:
''Lavovi su zapazeni po upadljivim bojama i nakitu.''
Ovo apsolutno stoji kad je reč o Ve u -le kod devojaka, ali mi nikako to nije to kad jer reč o -le ASC, s obzirom na neko moje iskustvo sa njima, a i sam -le u ASC u mnogome zavisi od položaja Sunca.

I da, kako tačno MC određuje modu, zna li neko? Nisam baš ukapirao iz ovih postova, mada ću pročitati još jednom.
I ja sam malo zbunjen po pitanju toga koji faktor utice na stil. Kad kazem neki znak ja mislim na AC u tom znaku, So, Ve ili da je taj znak naglasen u natalnoj karti. Ali ne mogu da se odlucim sta tacno definise afinitet neke osobe prema stilu odevanja. Mislim da cak i MO moze igrati bitnu ulogu. Ali najvise mi izgleda da su to AC, planete u prvoj kuci, So i Ve.
U vezi toga sto si rekao za AC Lava i jarke boje, ja mislio da oba pola vole takve boje. Mada u pravu si da je bitno Sunce. I meni je AC lav a So u Devici. Volim da nosim upadljive boje, ali nekad sam skroz u nekim neprimetnim nijansama.

Old 15-05-2012, 13:23   #23
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Evo ja kao Vaga priznajem da kupujem impulsivno tj. ako mi se nesto svidi na prvu loptu , a ako pocnem da se premisljam onda to ostavim za naredni dan... Ne smaram drugarice, zapravo volim sama da odlucujem o kupovini jer su mene nekoliko puta zestoko smorili, pa ne bih da drugima cinim isto . A kakav mi je stil... , sta mislite ?

Old 15-05-2012, 14:54   #24
uran89
Obično gatalo

uran89's Avatar

uran89 je offline
uran89 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Agena VIdi Poruku
U pravu si,.Svi ljudi koji imaju So i Ve u 1k koje poznajem imaju stila i afiniteta prema modi.
Slazem se sa tim, ali ja sam hteo reci da se kroz te faktore moze videti neciji stil u natalnoj karti.
Jos sam primetio da ljudi koji imaju sunce, merkur, veneru ili mesec u drugom polju dosta paze na kvalitet proizvoda, ne samo garderobe, odlicno prepoznaju marke, stilove, materijale...

Old 15-05-2012, 15:01   #25
uran89
Obično gatalo

uran89's Avatar

uran89 je offline
uran89 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by zujalica VIdi Poruku
Evo ja kao Vaga priznajem da kupujem impulsivno tj. ako mi se nesto svidi na prvu loptu , a ako pocnem da se premisljam onda to ostavim za naredni dan... Ne smaram drugarice, zapravo volim sama da odlucujem o kupovini jer su mene nekoliko puta zestoko smorili, pa ne bih da drugima cinim isto . A kakav mi je stil... , sta mislite ?
Mislim da volis eleganciju, otmenost, po malo mladalacki stil, stikle. Sklona si romanticnom i neznom izgledu, ali volis i da se obuces provokativno. Nekako mi izgleda da volis crni i crveni saten. Tako mi nesto izgleda.

Old 15-05-2012, 21:53   #26
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Registrovan: Dec 2009
sladjana ima dobru aurusladjana ima dobru auru
Standardno

Ja nisam tipican Jarac , tako da ono na pocetk nema veze sa mnom.

MC u Skorpji sa Uranom- zenstvenost sa modernim stilom.
Obozavam suknje i uske majce, zimi nosim helanke,tunike, duze dzempere, cizem do kolena jer sam smrznuta , mantile i strukirane kapute...
Prolece i lepo obozavam jer nosim stalno tada suknje, haljine , majcice , sandale ne skidam , papuce tu i tamo...volim i baletanke .Stikle nosim samo u izlascima jer nisam neki ljubitelj visokih potpetica jer puno setam,idem svugde peske pa mi ne prijaju ni malo tada ...
Farke retko nosim jer sam vecinom morala da ih izbacim iz svog stila zbog poslova kojima sam se bavila kao i patike.
Trenerke nosim samo kada idem da trcim ili u stanu jer one i same kazu za sta su.

Moje boje su zuta, zelena,roza, ljubicasta, siva, braon , bela leti , ponekad nesto crveno ...crno ne nosim uopste , skoro da i imam 2 stvari crne u ormanu...

Zuta je moja boja, boja Sunca to je to ...
Naši sponzori
Advertisement

Old 16-05-2012, 01:00   #27
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Registrovan: Dec 2009
sladjana ima dobru aurusladjana ima dobru auru
Standardno

Quote:
Zeni najlepse stoje stikle,jer je to jedino zenstveno.
Vecina bi se slozila ali ja ne bas. Vecina obuce koje su se pojavile u zadnjih 2-3 godine meni lice na -dobro dosli na striptiz !
A to nije bas ukusno niti za muskarce a niti je zenstveno ici na tim stiklama od 12-20cm a samo takve mozete svugde kupiti, izbor obuce je bas bzv- za moj ukus.

ps mislim da vecina devojka ne moze ni naci momka jer su sve sada vislje pa od takvih se bezi ...

Ko me ne voli u patikama, ne moze me voleti ni na stiklama !

Old 16-05-2012, 01:28   #28
AutumnFlower
Veštac

AutumnFlower's Avatar

AutumnFlower je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by sladjana VIdi Poruku
Vecina bi se slozila ali ja ne bas. Vecina obuce koje su se pojavile u zadnjih 2-3 godine meni lice na -dobro dosli na striptiz !
A to nije bas ukusno niti za muskarce a niti je zenstveno ici na tim stiklama od 12-20cm a samo takve mozete svugde kupiti, izbor obuce je bas bzv- za moj ukus.

ps mislim da vecina devojka ne moze ni naci momka jer su sve sada vislje pa od takvih se bezi ...

Ko me ne voli u patikama, ne moze me voleti ni na stiklama !
Ko zna kako da uklopi, cak i sa stiklama od 20cm moze izgledati pristojno i lepo. Ja najvise volim klasicne salonke, bez previse detalja, ali volim da stikla bude visoka...

Sto se tice ovog drugog, ja na primer nisam nesto mnogo visoka, ali svakako me jako visoki momci privlace, pa na stikalama ili bez, uvek cu prvo pogledati nekog krupnijeg i viseg nego nekog sitnijeg, ili prosecnog.

Old 16-05-2012, 01:35   #29
Bojana_NS
Druid

Bojana_NS's Avatar

Bojana_NS je offline
Registrovan: Sep 2011
Bojana_NS će postati poznat uskoroBojana_NS će postati poznat uskoro
Standardno

Ja isto mislim da su štikle nešto najženstvenije što postoji za obući drugo je da li se neko zapravo tako oseća.Ništa lepše od visoke štikle

Kad pomislim na Veneru u Lavu(ona je čak ima) pomislim na nju i to bledilo koje obožavam

Old 16-05-2012, 02:35   #30
AutumnFlower
Veštac

AutumnFlower's Avatar

AutumnFlower je offline
Standardno

Quote:
Meni je to svejedno da li je nizi ili visi,jer sud o coveku ne donosim na osnovu visine i tezine.
Karakter i jeste najbitniji, ali ima nesto u osecaju sigurnosti i zasticenosti kad vidis malo jaceg muskarca. To je instiktivna pojava, a kako ce biti posle i da li je on uopste materijal za vezu, to je vec druga stvar.
Ja mnogo volim da postavljam kriterijume neke, a na kraju nikad ne bude kako sam planirala ili zamislila.

Quote:
Boki,stikle su najzenstvenije,i onako mini suknje haljine koje zenama istaknu nesto najlepse,struk,ruke,ramena i td.

E ova clanica foruma AutumnFlower,ti je ista kao ova sa slike..
Pogledaj u slicicama.Isti ten,jako je lepa.
Agena, divan kompliment, ali nije ni tvoj ten mnogo drugaciji, ako se dobro secam.

Ne znam da astroloski objasnim ovako svetao ten, ali sam citala negde da aspekti Mo/Ne, Mo/Me i Mo/Sa i Mesec u odgovarajucim znacima, mogu tako da deluju, samo sto se radi o drugacijim vrstama bledila. Saturn daje bezivotan, skoro mrtvacki (gothic) izgled, osecaj hladnog, Neptun osvetljava lice, vezuje se za providnost i odsutnost i sam je po sebi voda.

Dita cini mi se ima Mo0Sa u Blizancima.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules