ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Muzika Domaća, strana, svi pravci u muzici...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 20-11-2011, 20:13   #16
Ex...
Veštac

Ex...'s Avatar

Ex... je offline
Registrovan: Feb 2011
Ex... je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Nina Sofia VIdi Poruku
Da Ella je zakon a ova pesma je fenomenalna. Mada mi se svidja kako je Michael Bubble obradio istu
Nije lose...moderno je
Submit to Digg   Ljubav prema jazz-u Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 20-11-2011, 20:52   #17
tatjanaj
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Registrovan: Apr 2011
tatjanaj je na dobrom putu
Standardno

Volim jazz u svim varijantama. Ne mogu nista posebno da izdvojim, ali od mene evo, recimo, ovo:

http://www.youtube.com/watch?v=unHAvQUpW74

Old 21-11-2011, 16:41   #18
Ex...
Veštac

Ex...'s Avatar

Ex... je offline
Ex... je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by tatjanaj VIdi Poruku
Volim jazz u svim varijantama. Ne mogu nista posebno da izdvojim, ali od mene evo, recimo, ovo:

http://www.youtube.com/watch?v=unHAvQUpW74
Aaaaaaa, eto josh jedan kralj...svi znaju za pesmicu a cak ne znaju ni odalkle je pesmica i od koga...vrhunska.ovu ja gotivim http://www.youtube.com/watch?v=zCAzO...eature=related

Old 21-11-2011, 16:43   #19
tatjanaj
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Standardno

Evo jedne za tebe

http://www.youtube.com/watch?v=MegutC1rUok

Old 21-11-2011, 16:47   #20
Ex...
Veštac

Ex...'s Avatar

Ex... je offline
Ex... je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by tatjanaj VIdi Poruku
Nisam cuo nikad nishta o Dzeriju Super je stvar, nisam je nikad ranije cuo..hvala ti A to kad Sacmo sastavi nemoze da ne valja...

Old 22-11-2011, 01:00   #21
TigaBg
Mag

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Nije sasvim džez, ali ima elemenata. Opisana je kao neo soul, a mene je kupila na prvo slušanje. Potpuno je nepoznata, iako je bila nominovana za Gremija. Ne mogu čak ni datum rođenja da joj nađem, zbog natala!
Našla sam je putem yt i valal nebesima za to!
Poslušajte:
http://www.youtube.com/watch?v=gx_LdMnOvZA

Old 22-11-2011, 01:26   #22
tatjanaj
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Standardno

Malo bosanove

http://www.youtube.com/watch?v=44sp4W3WiBk

Uzivajte u jazz-u

Old 22-11-2011, 02:25   #23
Bojana_NS
Druid

Bojana_NS's Avatar

Bojana_NS je offline
Registrovan: Sep 2011
Bojana_NS će postati poznat uskoroBojana_NS će postati poznat uskoro
Standardno

http://www.youtube.com/watch?v=mWBsz...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=I85Ap...eature=related

Old 20-12-2011, 18:57   #24
Vladarka
Obično gatalo

Vladarka's Avatar

Vladarka je offline
Registrovan: Apr 2009
Vladarka je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Andrija90 VIdi Poruku
Da, da...ja sam prvo mislio da se to mesto zove sova .Imalo je tih dobrih jazz klubova, ima ih sada ali nema puno dobrih izvodjaca-svakom je bolje da ode preko grane.Moj cale kaze da je slusao Prelevica dok je bio ziv u nekom Tabuu i kaze da je covek pokidao...nzm. stvarno nisam izlazio puno po takvim mestima, mislim plato ne racunam uopshte mesto gde ljudi izvode normalan jazz.Maljokovic je totalno senuo covek.Po ovim vecim koncertima sam manje vishe bio...Ali bez obzira na sve covek koji me je ucio neshto u vezi teorije muzike koji se zna sa Dacom Krcmarevicem kaze da teshko moze da s nadje neka stvarno kvalitetna svirka tog tipa..
heheh...sta sviras?

Old 20-12-2011, 19:47   #25
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Little Warrior je offline
Registrovan: Dec 2007
Little Warrior će postati poznat uskoro
Standardno

Andrija, moram da pitam Da li ti se mama ili neko iz porodice slucajno bavi muzikom?

Old 20-12-2011, 21:58   #26
Ex...
Veštac

Ex...'s Avatar

Ex... je offline
Ex... je na dobrom putu
Standardno

Sviram gitaru, ali kad to kazem to zvuci nakako otrcano jer ljudi to shvataju kao zezanje a za mene je to ceo zivot.Evo bash sad ramishljam kako je meni ustvari cilj da zavrsim fakultet kako bih sebi obezbedio materijalnu egzistenciju da bih mogao da sviram po ceo dan.

Serpentis niko u mojoj porodici se ne bavi muzikom...izvini, bavi se moj ujak koji slusa bijelo dugme i sve ostale seljake.Inace i on svira gitaru i mnogo mi zavidi shto ja sa dvadeset sviram bolje nego on sa 55.Ali malo je glupo o tome diskutovati jer je u umetnosti tesko napraviti poredjenje

P.S Nemam nista protiv da ostavljamo linkove za odredjene pesme koje volimo na ovoj temi, ali ja sam ovu temu prevashodno otvorio kako bi pricali o muzici i rekli jedni drugima shta ko voli i shta se kome svidja.To sam morao da kazem jer vidim da svi ostavljaju samo linkove.Voleo bih kada bih neshto i prokomentarisali o muzici koju postavljaju
Naši sponzori
Advertisement

Old 21-12-2011, 19:11   #27
Vladarka
Obično gatalo

Vladarka's Avatar

Vladarka je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Andrija90 VIdi Poruku
Sviram gitaru, ali kad to kazem to zvuci nakako otrcano jer ljudi to shvataju kao zezanje a za mene je to ceo zivot.Evo bash sad ramishljam kako je meni ustvari cilj da zavrsim fakultet kako bih sebi obezbedio materijalnu egzistenciju da bih mogao da sviram po ceo dan.

Serpentis niko u mojoj porodici se ne bavi muzikom...izvini, bavi se moj ujak koji slusa bijelo dugme i sve ostale seljake.Inace i on svira gitaru i mnogo mi zavidi shto ja sa dvadeset sviram bolje nego on sa 55.Ali malo je glupo o tome diskutovati jer je u umetnosti tesko napraviti poredjenje

P.S Nemam nista protiv da ostavljamo linkove za odredjene pesme koje volimo na ovoj temi, ali ja sam ovu temu prevashodno otvorio kako bi pricali o muzici i rekli jedni drugima shta ko voli i shta se kome svidja.To sam morao da kazem jer vidim da svi ostavljaju samo linkove.Voleo bih kada bih neshto i prokomentarisali o muzici koju postavljaju
eto valjda se to vidi iz merkura da imas sluha, i stelijum u jarcu voli staro i postojano, vaginski gospodin pa mu se svidja najsofisticiraniji zvuk tj jazz.
pored klasike jedino ovo priznaju za umetnost i mozda se potkrade jos poneki uljez od ostalih...
elem evo jednog izvodjaca koji na veom dopadljiv nacin interpretira poznatu bossa novu:
http://www.youtube.com/watch?v=OWAc9_eN4FM

inace ova mi je omiljena
http://www.youtube.com/watch?v=UzFJwiHRwDg

valjda ovan na asc. voli zvuke juzne amerike

Old 21-12-2011, 19:36   #28
Ex...
Veštac

Ex...'s Avatar

Ex... je offline
Ex... je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Vladarka VIdi Poruku
eto valjda se to vidi iz merkura da imas sluha, i stelijum u jarcu voli staro i postojano, vaginski gospodin pa mu se svidja najsofisticiraniji zvuk tj jazz.
pored klasike jedino ovo priznaju za umetnost i mozda se potkrade jos poneki uljez od ostalih...
elem evo jednog izvodjaca koji na veom dopadljiv nacin interpretira poznatu bossa novu:
http://www.youtube.com/watch?v=OWAc9_eN4FM

inace ova mi je omiljena
http://www.youtube.com/watch?v=UzFJwiHRwDg

valjda ovan na asc. voli zvuke juzne amerike
Za Eddi-a Higginsa nisam nikad cuo, ali je zanimljiv za prvo slusanje, a jobima stvarno volim, ma obozavam...bossa novu na sve nacine.Cak sam al di meolu poceo da obozavam zbog toga shto je on napravio inkorporaciju mediteranske muzike u jazz a ona me nekako dosta podseca na bossu.Od bosa nove ja bih vam svima preporucio da poslusate Luiz Bonfu..covek je savrsen.E ja mislim da ovnovi, skorpije i ribe vole ovu muziku-egzoticniju.

P.S Definitivno si upravu pored klasike samo jazz samo smatram za konstruktivnu muziku.Klasika mi je teska jer me retko kad drzi toliko koncentracija, pa nemgu puno da je slusam.A shto se tice vage mislim da ona generalno voli umetnost, a ljkubav prema jazzu je proistekla zbog toga stho mi se vladar pete kuce (neptun) nalazi u konjukciji sa uranom (jazz) ali mislim i da cu poceti da volim klasiku definitiivno.Merkur na 13 stepenu sa jakim aspektima...samo pozicija za pozeleti za neki instrument koji se svira prstima

Old 21-12-2011, 19:50   #29
Vladarka
Obično gatalo

Vladarka's Avatar

Vladarka je offline
Standardno

a ne, mislila sam da muzikolozi smatraju samo klasiku i jazz za umetnost sve ostalo je prolazno i smuti pa prospi...
niko za 30 godina nece imati pojma ni sta je turbo siki-miki ni sta je dzastin biber i ostalo pleme...a vivaldija i mozarta hoce, a vidim sad i dance scena uzima samplove mnogih jazz izvodjaca cak me oborila s nogu ona pesma od INGRID vive le swing...pominje i ellingtona i count basie i staru gardu celu...

-po kojoj numeri je Al di meola najpoznatiji?
-nisam kapirala jazz kao UR umetnost, vec SA, ala ga omasih...

Old 21-12-2011, 20:01   #30
Ex...
Veštac

Ex...'s Avatar

Ex... je offline
Ex... je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Vladarka VIdi Poruku
a ne, mislila sam da muzikolozi smatraju samo klasiku i jazz za umetnost sve ostalo je prolazno i smuti pa prospi...
niko za 30 godina nece imati pojma ni sta je turbo siki-miki ni sta je dzastin biber i ostalo pleme...a vivaldija i mozarta hoce, a vidim sad i dance scena uzima samplove mnogih jazz izvodjaca cak me oborila s nogu ona pesma od INGRID vive le swing...pominje i ellingtona i count basie i staru gardu celu...

-po kojoj numeri je Al di meola najpoznatiji?
-nisam kapirala jazz kao UR umetnost, vec SA, ala ga omasih...
Ma dimeola je najpoznatiji kada je radi u return to forever-u sa Chick coreom, whiteom i stenly clark ali di meolina najpoznatija je sigurno mediterenian sundance.To je jazz fusion.Chick corea inace uveliko pise klasicnu muziku.Ma nisi omasila nista ja sam samo rekao moj vladar pete kuce (hobi) je u konjukciji sa uranom (jazz) i saturnom (klasika).Znash u cemu je fora kad je jazz u pitanju, pa i klasika...svi ti ljudi imaju filozofsko-teoretski pristup jer oni u svakom trenutku znaju shta sviraju.U popu i roku je harmonijska struktura vrlo jednostavna i za to nije potreban mozak, dok u jazz-u i klasici postoje hramonijsko-ritmicki izleti i za to treba mozga-odnosno treba znati gde idesh, odnosno u cemu si trenutno.Zbog toga su jazzeri preferirali kokain jer ti je koncentracija na visem nivou
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules