ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 12-02-2012, 11:34   #31
Ex...
Veštac

Ex...'s Avatar

Ex... je offline
Registrovan: Feb 2011
Ex... je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Ninche VIdi Poruku
'Ako razgovaraš sa životinjama, i one će razgovarati sa tobom i tako ćete se međusobno upoznati. Ako ne razgovaraš s njima, nećeš ih upoznati, a ono što ne poznaješ toga se bojiš. Ono čega se bojiš, to uništavaš.'

Predrasude ce uništiti ljude...
Ovo je lep post.To je ono shto i ja kazem ljudima...i ne samo to, strah od smrti je strah od nepoznatog a ne od toga shto ostavaljamo sve iza sebe.Ali ako se zapitamo shta je bilo pre nasheg radjanja, shvaticemo da nas definitivno ceka nestho i posle svega ovoga.Nihilisticko shvatanje sadrzi u sebi klicu nelogicnosti, jer da nema nicega posle zivota, to bi znacilo i da nema nishta pre zivota, a shto dalje implicitno znaci da smo mi nastali iz nicega, a shto je kontradikciji samog nihilistickog shvatanja, a i samom pojmu entropije.
Submit to Digg   Moja omiljena filozofija Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 13-03-2012, 13:14   #32
nale777
Druid

nale777's Avatar

nale777 je offline
Registrovan: Oct 2010
nale777 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Andrija90 VIdi Poruku
Ovo je lep post.To je ono shto i ja kazem ljudima...i ne samo to, strah od smrti je strah od nepoznatog a ne od toga shto ostavaljamo sve iza sebe.Ali ako se zapitamo shta je bilo pre nasheg radjanja, shvaticemo da nas definitivno ceka nestho i posle svega ovoga.Nihilisticko shvatanje sadrzi u sebi klicu nelogicnosti, jer da nema nicega posle zivota, to bi znacilo i da nema nishta pre zivota, a shto dalje implicitno znaci da smo mi nastali iz nicega, a shto je kontradikciji samog nihilistickog shvatanja, a i samom pojmu entropije.
Tako je,Andrija90!Da nema niceg posle zivota, zivot bi bio besmislen, kao i sve ono sto covek radi.Pre izvesnog vremena procitah, kao jednu od tema iz katihizisa za V razred, "Smrt kao konacni neprijatelj".Ha, kako jednostrano videno.Prvo sam pozelela da pitam,a ko je prvi neprijatelj,a onda da kazem da smrt ne da nije konacni neprijatelj, vec je za neke spas.

Old 13-03-2012, 23:43   #33
Ex...
Veštac

Ex...'s Avatar

Ex... je offline
Ex... je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by nale777 VIdi Poruku
Tako je,Andrija90!Da nema niceg posle zivota, zivot bi bio besmislen, kao i sve ono sto covek radi.Pre izvesnog vremena procitah, kao jednu od tema iz katihizisa za V razred, "Smrt kao konacni neprijatelj".Ha, kako jednostrano videno.Prvo sam pozelela da pitam,a ko je prvi neprijatelj,a onda da kazem da smrt ne da nije konacni neprijatelj, vec je za neke spas.
Tesko je traziti neke nove puteve s obzirom da se istorija ponavlja...u stvari nikad ne nadjemo nesto novo nego potvrdimo proslost koju je nekad i neko ziveo.Bedno je to sto program socijalizacije i drustvo sve ukupno truju malu decu, gura im u glavu kvazi znanje..u stvari uteruje im strah u kosti.Nema tu nade, dok sam ne pocnes da razmisljas.I tako covek postane zaplasen od svih pa i samog sebe.Nijedan vest manipulan nece biti svestan izgovorene reci i recenice koje mi pisemo po ovom forumu, nijedan politicar nece biti svestan zivota neke osobe za ciji je on neposredno odgovran.Razlog za ovo je prost, svako gleda svoju guzicu, i srzi smo toliko egoisticni a da ni sami nismo svesni svojih egoisticnih tendencija...kada covek u sebi bude shvatio da je on stvarno ne bitan, i da su bitni svi drugi, tada ce nam i smrt padati kao novo radjanje i vise nikada nece biti straha jer ce se svi brinuti jedni o drugima, jer LJUDI SVAKI LEP TRENUTAK PROVEDEN NA OVOJ PLANETI ZEMLJI JE LEP JER JE PROVDEN ZBOG TRENUTAKA KOJE SMO PROVELI SA NEKIM A NE ZBOG SEBE!!!...ovo su vrlo trivijalne recenice...

Old 14-03-2012, 03:51   #34
mikica
Veštac

mikica's Avatar

mikica je offline
Registrovan: Oct 2007
mikica je na dobrom putu
Standardno

Bože,hvala Ti na zdravom razumu(jos uvijek )

Old 14-03-2012, 04:59   #35
Bojana_NS
Druid

Bojana_NS's Avatar

Bojana_NS je offline
Registrovan: Sep 2011
Bojana_NS će postati poznat uskoroBojana_NS će postati poznat uskoro
Standardno

Ovo neko ne podrazumeva pod filozofiju ali meni i te kako jeste iz filma Blades of Glory

Jimmy:I'm not skating to anything with references to lady humps. I don't even know what that means.
Chazz: No one knows what it means, but it's provocative.
Jimmy: No, it's not. It's gross.
Chazz:It gets the people going..

Old 18-03-2012, 03:28   #36
Natalija N.
Švrća

Natalija N.'s Avatar

Natalija N. je offline
Natalija N. je na dobrom putu
Standardno

.... ...,
... .. ..........
.. .... ... ... ...... . ... .. .......?!
... .. .... ........
....

Old 25-03-2012, 00:29   #37
Ex...
Veštac

Ex...'s Avatar

Ex... je offline
Ex... je na dobrom putu
Standardno

Idem ja tako ulicom, u usima imam slusalice, slusam muziku, i idu stihovi pesme Kande, Kodze i Nebojse, inace moje omiljene grupe, "...I Sunce Prolazi Kroz Nas Dok Ne Sagorimo, pa nas onda jede mrak kad ozivimo, i Kad Bi Sada Imali Sve Sta Bismo Sa Tim, ni Jedan Razlog Ni Jedan Cilj Ja Ne Mogu Da Vidim..."

Utonuvsi, u sred Knez Mihajlove, u stihove ove pesme, poceh da mislim sledece:zapravo zamislio sam da postoji mogucnost da svet postane idealan.Da svaki covek i svaka zena na ovom svetu dostignu najveci stepen materijalnih mogucnosti, a i duhovnih.Dakle, ja sam pretpostavio da je covek dostigao beskonacnost...i pitanje koje se nazire i sta bismo sa tim?Dakle, kada bi svi mi dostigli taj idealni trenutak gde bi raspolagali svim materijalnim i duhovnim stvarima, vreme bi prestalo da postoji.Ne bi vise imali svoje ciljeve jer smo ih sve dostigli.Dostigli bi idealnu utopiju, a vreme bi stalo za nas, jer vise ne bi znali kuda se krecemo, jer smo sve ostavrili.Paradoksalno je to koliko su nas ti ciljevi, za koje smatramo da nam daju neku sigurnost u krajnjoj instanci nesto sto ce nas zarobiti. Covek zivi i koraca kroz zivot odredjujuci sebi neke ciljeve, i on upravo tezi ka njihovom ostvarenju.Ali kada bi svaki covek ostvarivao te ciljeve, on bi kao malo dete koje je dobilo igracku, posle nekog vremena prosto polomilo tu igracku (cilj) jer mu je dosadio-la.Iz svega ovoga sam shvatio da zivot i nije zanimljiv zbog toga sto uspemo u njemu da ostavrimo neki cilj, nego u onim trenutcima dok radimo na ostvarnju tih ciljeva.Dakle bitan je sadasnji trenutak.Bitno je to sada gde smo.

Sve gore sam naveo kao moje razmisljanje, jer sam njime sebi dokazao da ciljevi u zivotu nisu bitni, a najgore od svega je postavljati sebi neki zivotni cilj.Zbog toga sam shvatio da sustina zivota, ili isto sustina moze u ovim recenicama da se poistoveti sa ciljem, nije dostizanje nekog nivo ili cilja jer ga ona nisti, cini ga besciljnim kao sto sam to gore naveo sa svojom utopijom.Sustina coveka je da svoj zivot zivi u sadasnjosti, i ne osvrcuci se na to sta ce se desiti sutra, jer ciljevi definitivno, a pogotovu onu zivotni, dovode coveka u stanje bezciljnosti.Paradoksalno, zar ne?

Old 11-05-2012, 12:13   #38
Natalija N.
Švrća

Natalija N.'s Avatar

Natalija N. je offline
Standardno

U ovaj svijet uvijek dolazite nesavršeni, jer savršenstvo nije od ovoga svijeta - to je protivno svim zakonima. Cim je neko savršen, njegov život prelazi u vertikalnu dimenziju. Ovo se mora u potpunosti shvatiti: vi napredujete horizontalno, od A do B, od B do C, i tako sve do kraja; horizontalni napredak je po pravoj crti, od prošlosti do sadašnjosti, od sadašnjosti prema buducnosti. To je put nesavršene duše – baš kao što voda tece od izvora prema ušcu, uvijek ostajuci na jednom istom nivou.
Savršenstvo se krece vertikalno: od A prema necemu što je iznad svakog A, pa onda još više, tko zna dokle. Nema savršenstva na putu horizontalnog napretka. Oni koji putuju na tom putu ne srecu savršenstvo, zbog toga što mogu gledati ili u prošlost ili u buducnost. Mogu gledati ispred ili iza sebe, ali savršenstvo se tu ne nalazi jer ono se nalazi na vertikalnoj crti: krece se u vjecnosti, a ne u vremenu.
Vjecnost je vertikalna - zbog toga je ona beskrajno sada: nema buducnosti. Ako se krecete po crti, buducnost mora postojati, jer u odnosu na A, B je buducnost. Kada B bude postalo sadašnjost, A ce biti prošlost, a buducnost ce da predstavlja sljedeci korak, ili tocka C. Vi se uvijek nalazite izmedu prošlosti i buducnosti, a sadašnjost vam je samo prolaz. Kada ste postali svjesni sadašnjeg trenutka, on je vec prošao.
Savršena duša krece se po apsolutno drugim principima: od A1 ka A2, A3 i tako dalje, i to je život u vjecitom sada. Zbog toga, takva duša jednostavno išcezava sa ovoga svijeta.
Morate biti nesavršeni kako biste dospjeli u ovaj svijet. U starim spisima se kaže da, kada god covjek dode blizu savršenstva, on svjesno ostaje nedovršen - kako bi se mogao vratiti i nastavi s pomaganjem.
Nema povratka ako ostvari potpuno savršenstvo.
Ako svi okovi otpadnu, onda nema razloga da se zadržavaju na starom mjestu. Zbog toga, svi ucitelji ostavljaju po jedan okov, odredenu slabost koja ih sprecava da zauvijek nestanu. Jaz ce ostati, pa ce krug samim tim ostati nedovršen. Nebrojeno mnogo ucitelja - znaju dobro da savršenstvo nije sa ovoga svijeta. U trenutku, ako je krug docrtan, bice koje je postiglo savršenstvo, nestaje nam ispred nosa.
Odjednom, ono išcezava sa horizontalne crte i odlazi u vertikalnu dimenziju - za koju ste apsolutno slijepi.

Old 12-05-2012, 11:59   #39
Ex...
Veštac

Ex...'s Avatar

Ex... je offline
Ex... je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Natalija N. VIdi Poruku
U ovaj svijet uvijek dolazite nesavršeni, jer savršenstvo nije od ovoga svijeta - to je protivno svim zakonima. Cim je neko savršen, njegov život prelazi u vertikalnu dimenziju. Ovo se mora u potpunosti shvatiti: vi napredujete horizontalno, od A do B, od B do C, i tako sve do kraja; horizontalni napredak je po pravoj crti, od prošlosti do sadašnjosti, od sadašnjosti prema buducnosti. To je put nesavršene duše – baš kao što voda tece od izvora prema ušcu, uvijek ostajuci na jednom istom nivou.
Savršenstvo se krece vertikalno: od A prema necemu što je iznad svakog A, pa onda još više, tko zna dokle. Nema savršenstva na putu horizontalnog napretka. Oni koji putuju na tom putu ne srecu savršenstvo, zbog toga što mogu gledati ili u prošlost ili u buducnost. Mogu gledati ispred ili iza sebe, ali savršenstvo se tu ne nalazi jer ono se nalazi na vertikalnoj crti: krece se u vjecnosti, a ne u vremenu.
Vjecnost je vertikalna - zbog toga je ona beskrajno sada: nema buducnosti. Ako se krecete po crti, buducnost mora postojati, jer u odnosu na A, B je buducnost. Kada B bude postalo sadašnjost, A ce biti prošlost, a buducnost ce da predstavlja sljedeci korak, ili tocka C. Vi se uvijek nalazite izmedu prošlosti i buducnosti, a sadašnjost vam je samo prolaz. Kada ste postali svjesni sadašnjeg trenutka, on je vec prošao.
Savršena duša krece se po apsolutno drugim principima: od A1 ka A2, A3 i tako dalje, i to je život u vjecitom sada. Zbog toga, takva duša jednostavno išcezava sa ovoga svijeta.
Morate biti nesavršeni kako biste dospjeli u ovaj svijet. U starim spisima se kaže da, kada god covjek dode blizu savršenstva, on svjesno ostaje nedovršen - kako bi se mogao vratiti i nastavi s pomaganjem.
Nema povratka ako ostvari potpuno savršenstvo.
Ako svi okovi otpadnu, onda nema razloga da se zadržavaju na starom mjestu. Zbog toga, svi ucitelji ostavljaju po jedan okov, odredenu slabost koja ih sprecava da zauvijek nestanu. Jaz ce ostati, pa ce krug samim tim ostati nedovršen. Nebrojeno mnogo ucitelja - znaju dobro da savršenstvo nije sa ovoga svijeta. U trenutku, ako je krug docrtan, bice koje je postiglo savršenstvo, nestaje nam ispred nosa.
Odjednom, ono išcezava sa horizontalne crte i odlazi u vertikalnu dimenziju - za koju ste apsolutno slijepi.
Bash sam citao skoro neki clanak Svetog Augustina, koji je pricao upravo o vremenu.On je smatrao da proslost ne postoji, kao ni buducnost, jer je jedna zauvek prosla a druga tek treba da dodje.On kaze isto da covek konstantno zivi u sadasnjosti, ali moje pitanje je kako zivi u sadasnjosti uz sledeci primer koji cu dati: kada kazemo zaim u ovom danu, dan je interval od 24 h.Kada kazemo zivim u ovom satu, taj sat mzoe da se podeli na 60 minuta.Kada kazem zivim u ovom minutu, ja zapravo zivim u 60 sekundi.Kada kazem zivim u ovoj sekundi, ja zivim u jednoj od sto stotinki.I tako dalje.Dakle, ja za svoje postojanje ne mogu jasno ni da kazem da je realno u vremenu, jer svaki trenutak moze da bude infinitezimalno manji od sadasnjeg, a cim postoji podela datog trentuka u sadasnjosti vec onda mozemo da imamo kao rezultat toga trenutak koji je posao ili koji ce proci i trenutak koji zivim trenutno.Ali, onda smo mi jednom delom takoreci u sadasnjosti a jednim delom u proslosti ili buducnosti, teoretski govoreci.Zbog toga je Augustin uveo pojmove sadasnjost sadasnjosti, sadasnjost proslosti, sadasnjost buducnosti.Ali opet, ti si ovde gore uvela drugu dimenziju u sadasnjosti, dakle, vecnost.Svakako da bi postojanje u datom trentuku sadasnjosti i samo njemu bilo prakticno postojanje u vecnosti, jer neko ne bi mogao da predje ni u buducnost, a da pritom nije dosao ni iz proslosti.Ali neznam sto si pretpostavila da ljudi napreduju horizontalno.Vreme jeste linearna pojava, i prakticno moze se reci uslovno matematicim jezikom "konstantna", ali percepcija realnosti ljudskog mozga je i vise nego nelinearna.Drugo je pitanje sto covek ne moze da razmislja, drugacije osim samo linearno u datom trentuku, ali u nekom intervalu vremena on moze da razmislja o vise stvari (nelinearno).Pored ovog matematicki receno, kao sto sam naveo gore, mi prakticno uvek zivimo u beskonacnom malom trenutku, jer vremenski ti i najmanji trenutak mozes da podelish na josh manji i tako dobijesh josh manji i da zivish u njemu.Dakle, kao sto je sveti augustin rekao i istina je mi zivimo u sadosnjem vremenu sadsnjosti, ali ona se proteze kroz sadasnje vreme proslosti i buducnosti.Dakle, moje pitanje je tebi, ako zivimo u infitezimalno malim trenutcima svog postojanja (tako infinitezimalnih da teze beskonacnosti - znaci nesto beskonacno malo), mi prakticno zivimo u necem beskonacno malom odnosno vecnosti.To se suprotstavlja tvojoj pocetnoj premisi da vecnost postoji samo onda kada covek dostigne savrsenstvo vec i u svakom trenutku.P.S procitaj moj post ako ti treba vise puta jer ne zelim da ga shvatish pogresno.Samo dajem konstruktivnu antitezu na tvoj post, da upotrebim izraz iz filozofije koji oni zovu Hegelova dijalektika.
Naši sponzori
Advertisement

Old 12-05-2012, 16:24   #40
Natalija N.
Švrća

Natalija N.'s Avatar

Natalija N. je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Andrija90 VIdi Poruku
Bash sam citao skoro neki clanak Svetog Augustina, koji je pricao upravo o vremenu.On je smatrao da proslost ne postoji, kao ni buducnost, jer je jedna zauvek prosla a druga tek treba da dodje.On kaze isto da covek konstantno zivi u sadasnjosti, ali moje pitanje je kako zivi u sadasnjosti uz sledeci primer koji cu dati: kada kazemo zaim u ovom danu, dan je interval od 24 h.Kada kazemo zivim u ovom satu, taj sat mzoe da se podeli na 60 minuta.Kada kazem zivim u ovom minutu, ja zapravo zivim u 60 sekundi.Kada kazem zivim u ovoj sekundi, ja zivim u jednoj od sto stotinki.I tako dalje.Dakle, ja za svoje postojanje ne mogu jasno ni da kazem da je realno u vremenu, jer svaki trenutak moze da bude infinitezimalno manji od sadasnjeg, a cim postoji podela datog trentuka u sadasnjosti vec onda mozemo da imamo kao rezultat toga trenutak koji je posao ili koji ce proci i trenutak koji zivim trenutno.Ali, onda smo mi jednom delom takoreci u sadasnjosti a jednim delom u proslosti ili buducnosti, teoretski govoreci.Zbog toga je Augustin uveo pojmove sadasnjost sadasnjosti, sadasnjost proslosti, sadasnjost buducnosti.Ali opet, ti si ovde gore uvela drugu dimenziju u sadasnjosti, dakle, vecnost.Svakako da bi postojanje u datom trentuku sadasnjosti i samo njemu bilo prakticno postojanje u vecnosti, jer neko ne bi mogao da predje ni u buducnost, a da pritom nije dosao ni iz proslosti.Ali neznam sto si pretpostavila da ljudi napreduju horizontalno.Vreme jeste linearna pojava, i prakticno moze se reci uslovno matematicim jezikom "konstantna", ali percepcija realnosti ljudskog mozga je i vise nego nelinearna.Drugo je pitanje sto covek ne moze da razmislja, drugacije osim samo linearno u datom trentuku, ali u nekom intervalu vremena on moze da razmislja o vise stvari (nelinearno).Pored ovog matematicki receno, kao sto sam naveo gore, mi prakticno uvek zivimo u beskonacnom malom trenutku, jer vremenski ti i najmanji trenutak mozes da podelish na josh manji i tako dobijesh josh manji i da zivish u njemu.Dakle, kao sto je sveti augustin rekao i istina je mi zivimo u sadosnjem vremenu sadsnjosti, ali ona se proteze kroz sadasnje vreme proslosti i buducnosti.Dakle, moje pitanje je tebi, ako zivimo u infitezimalno malim trenutcima svog postojanja (tako infinitezimalnih da teze beskonacnosti - znaci nesto beskonacno malo), mi prakticno zivimo u necem beskonacno malom odnosno vecnosti.To se suprotstavlja tvojoj pocetnoj premisi da vecnost postoji samo onda kada covek dostigne savrsenstvo vec i u svakom trenutku.P.S procitaj moj post ako ti treba vise puta jer ne zelim da ga shvatish pogresno.Samo dajem konstruktivnu antitezu na tvoj post, da upotrebim izraz iz filozofije koji oni zovu Hegelova dijalektika.
Tekst je o savršenstvu, a ne o vremenu; o stalnom vraćanju...
Samim tim što sada komuniciramo mi smo u ovom svetu i mi smo nesavršeni i, da, krećemo se horizontalno po vremenskoj ravni koja uključuje i prošlost i sadašnjost i budućnost. Ubedljiv si bio u deljenju vremenskih jedinica . Slažem se sa tobom.
Ali valjda svi težimo nekom napretku a krajnji cilj je savršenstvo. Kažem cilj ali ne i nešto ostvarivo po ovoj horizontalnoj putanji vremena. Tu znamo gde stižemo na kraju, nije baš neko veselje hehe.Do savršenstva se stiže vertikalnim napredovanjem koje je van vremenskih odrednica i tu se radi o večnosti. E, to je put kojim se ređe ide... Tu možda možemo udenuti nit recimo nekoliko reinkarnacija. Kad se tim putem stigne do cilja, do savršenstva, onda nas više i nema, ostvarili smo se, krug se zatvorio. I tada i ne egzistiramo u vremenu.
Dakle, tekst nije o vremenu već o tome zašto smo ovde (u ovom svetu i ovakvom postojanju) svi mi, pa čak i oni koji su tu možda po poslednji put jer će dovršiti, docrtati svoj krug, npr. duhovni učitelji. Inače, post mi pobegao pre potpisivanja. Nije moj tekst već Oshov (indijski filozof) , Nebesko seme.
Dijalektiku pozdravljam, dobro si postavio antitezu kada je u pitanju tumačenje vremena i večnosti.
Možda zajedno dođemo i do sinteze.

Old 12-05-2012, 16:27   #41
silver006
Veštac

silver006's Avatar

silver006 je offline
silver006 je na dobrom putu
Standardno

Na svet dolazimo savrseni i onda nas taj svet kvari.... ( Ja)

Ovo sam ranije negde procitala na nekom blogu i iskopirala, ali vise ne znam odakle, tako da nadam se da necu ugroziti necija autorska prava time sto ih iz neznanja ne navodim. Naime ovo je deo price koji se meni dopao, a radi se o tome kako nas vide vanzemaljci:

INTELIGENCIJA
Mi smo primjetili da vaše shvaćanje inteligencije i naše shvaćanje inteligencije uopće nemaju ništa zajedničko jedno s drugim. Na primjer, vi nazivate same sebe jednom inteligentnom vrstom, a istovremeno ste se opasno primakli točki nakon koje će vaša planeta biti naseljiva jedino za asfalt. Vi ste takođe same sebe uspjeli dovesti na vrh ljestvice ugroženih vrsta. Smijemo li napomenuti da čak i virusi demonstriraju jedan mudriji pristup prema procjeni svoje situacije kao i prema svojoj životnoj okolini.
Mi smo takođe primjetili da vi koristite riječ “mudar” kada govorite i o raznim manipulacijama u vezi biznisa, odnosno kad sklopite neke ugovore koji su nepovoljni za drugu stranu. Kad neko uspješno proda kuću koja je locirana na živom pijesku, vi za njega kažete kako je napravio pametan posao. Vi takođe smatrate inteligentnim osobu koja uspije prodati za velike novce polovan auto kojem fali pola motora i kočnice. Ovo su samo dva primjera koja ilustriraju opakost vaših svakodnevnih aktivnosti.
Vaše vlade, korporacije i građanstvo počinjavaju zločine od kojih se vrti u glavi, u ime akvizicije materijalnih dobara, a sva vaša trgovina je bazirana na jednom duhovnom skandalu. Iako ovakvi akti tehnički se mogu i smatrati prevarama od strane vašeg zakonodavnog sistema, vi na ove prevare gledate kao na problem samo u slučaju ako niste imali dovoljno sreće tj. ako su vas uhvatili. U svim drugim slučajevima, ovakvi akti se smatraju samo dobrim poslovnim potezima, koji su djelo pametnih umova. Iz ovih očiglednih razloga mi smo stvarno zbunjeni vašim konceptom inteligencije te bi željeli da ponudimo jednu drugačiju definiciju.
Glavni razlog nerazumjevanja ovog pojma leži u tome što stanovnici ove planete pod inteligencijom podrazumjevaju mozak.
Mozak je samo instrument inteligencije, dok je sama inteligencija jedna sila

Last edited by silver006; 12-05-2012 at 16:38..

Old 12-05-2012, 17:12   #42
Saturn
Obično gatalo

Saturn's Avatar

Saturn je offline
Registrovan: Jun 2011
Saturn je na dobrom putu
Standardno

Svet u kojem zivimo je nista drugo nego intepretacija nasih misli i osecanja koja cekaju da se prihvate i rese a drugi ljudi su tu da nam ukazu odkale trebamo krenuti, jer rekoh, mi smo ih rezirali i stovrili a ne oni

Old 12-05-2012, 19:40   #43
nale777
Druid

nale777's Avatar

nale777 je offline
Registrovan: Oct 2010
nale777 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Saturn VIdi Poruku
Svet u kojem zivimo je nista drugo nego intepretacija nasih misli i osecanja koja cekaju da se prihvate i rese a drugi ljudi su tu da nam ukazu odkale trebamo krenuti, jer rekoh, mi smo ih rezirali i stovrili a ne oni
Hoces da kazes da su svet i drugi ljudi nase ogledalo?
Mozda kolektivno, kao vrste, tu je Jung bio u pravu.

Old 12-05-2012, 21:53   #44
Ex...
Veštac

Ex...'s Avatar

Ex... je offline
Ex... je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Natalija N. VIdi Poruku
Tekst je o savršenstvu, a ne o vremenu; o stalnom vraćanju...
Samim tim što sada komuniciramo mi smo u ovom svetu i mi smo nesavršeni i, da, krećemo se horizontalno po vremenskoj ravni koja uključuje i prošlost i sadašnjost i budućnost. Ubedljiv si bio u deljenju vremenskih jedinica . Slažem se sa tobom.
Ali valjda svi težimo nekom napretku a krajnji cilj je savršenstvo. Kažem cilj ali ne i nešto ostvarivo po ovoj horizontalnoj putanji vremena. Tu znamo gde stižemo na kraju, nije baš neko veselje hehe.Do savršenstva se stiže vertikalnim napredovanjem koje je van vremenskih odrednica i tu se radi o večnosti. E, to je put kojim se ređe ide... Tu možda možemo udenuti nit recimo nekoliko reinkarnacija. Kad se tim putem stigne do cilja, do savršenstva, onda nas više i nema, ostvarili smo se, krug se zatvorio. I tada i ne egzistiramo u vremenu.
Dakle, tekst nije o vremenu već o tome zašto smo ovde (u ovom svetu i ovakvom postojanju) svi mi, pa čak i oni koji su tu možda po poslednji put jer će dovršiti, docrtati svoj krug, npr. duhovni učitelji. Inače, post mi pobegao pre potpisivanja. Nije moj tekst već Oshov (indijski filozof) , Nebesko seme.
Dijalektiku pozdravljam, dobro si postavio antitezu kada je u pitanju tumačenje vremena i večnosti.
Možda zajedno dođemo i do sinteze.
Nije mi bio jasan tvoj polazak od pretpostavke da je savrsenstvo nesto sto se ostvaruje u vecnosti.Dao sam ti konraargument, u kontekstu vremena da bih upravo pokazao da mi ustvari zivimo u svakom trenutku u beskonacno maloj vecnosti.Dakle, mi zivimo u vecnosti.Nisam ja ukljucivao vreme u pricu onako jer se meni filozofiralo, nego bash upravo zbog toga sto je svaki vrenutak, uslovno receno, mala vecnost.A cak i tako shvaceno vreme, odnosno linearno, i nesto sto se krece horizontalno moze da se shvati kao vecnost.

Na sve ovo mala digresija povodom savrsenosti.Jedno pitanje i prosto je:sta sa savrsenim da radimo?

P.S i zasto smatras da vecnost ne mozemo da ostvarimo u ovoj sadasnjosti ili dimenziji ili kako god hocesh to da nazovesh...

Old 12-05-2012, 23:15   #45
Ex...
Veštac

Ex...'s Avatar

Ex... je offline
Ex... je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by silver006 VIdi Poruku
Na svet dolazimo savrseni i onda nas taj svet kvari.... ( Ja)

Ovo sam ranije negde procitala na nekom blogu i iskopirala, ali vise ne znam odakle, tako da nadam se da necu ugroziti necija autorska prava time sto ih iz neznanja ne navodim. Naime ovo je deo price koji se meni dopao, a radi se o tome kako nas vide vanzemaljci:

INTELIGENCIJA
Mi smo primjetili da vaše shvaćanje inteligencije i naše shvaćanje inteligencije uopće nemaju ništa zajedničko jedno s drugim. Na primjer, vi nazivate same sebe jednom inteligentnom vrstom, a istovremeno ste se opasno primakli točki nakon koje će vaša planeta biti naseljiva jedino za asfalt. Vi ste takođe same sebe uspjeli dovesti na vrh ljestvice ugroženih vrsta. Smijemo li napomenuti da čak i virusi demonstriraju jedan mudriji pristup prema procjeni svoje situacije kao i prema svojoj životnoj okolini.
Mi smo takođe primjetili da vi koristite riječ “mudar” kada govorite i o raznim manipulacijama u vezi biznisa, odnosno kad sklopite neke ugovore koji su nepovoljni za drugu stranu. Kad neko uspješno proda kuću koja je locirana na živom pijesku, vi za njega kažete kako je napravio pametan posao. Vi takođe smatrate inteligentnim osobu koja uspije prodati za velike novce polovan auto kojem fali pola motora i kočnice. Ovo su samo dva primjera koja ilustriraju opakost vaših svakodnevnih aktivnosti.
Vaše vlade, korporacije i građanstvo počinjavaju zločine od kojih se vrti u glavi, u ime akvizicije materijalnih dobara, a sva vaša trgovina je bazirana na jednom duhovnom skandalu. Iako ovakvi akti tehnički se mogu i smatrati prevarama od strane vašeg zakonodavnog sistema, vi na ove prevare gledate kao na problem samo u slučaju ako niste imali dovoljno sreće tj. ako su vas uhvatili. U svim drugim slučajevima, ovakvi akti se smatraju samo dobrim poslovnim potezima, koji su djelo pametnih umova. Iz ovih očiglednih razloga mi smo stvarno zbunjeni vašim konceptom inteligencije te bi željeli da ponudimo jednu drugačiju definiciju.
Glavni razlog nerazumjevanja ovog pojma leži u tome što stanovnici ove planete pod inteligencijom podrazumjevaju mozak.
Mozak je samo instrument inteligencije, dok je sama inteligencija jedna sila
Silver ako moze jedno pitanjeNemoj da se uvredis ako ga malo ostrije budem formulisao, ali to radim samo u smislu konstruktivne kritike.Da li mozesh da mi kazesh kako bi ti objasnila detetu zbog cega mora da postupa moralno?P.S jednostvano ovo pitanje i sam sebi postavljam ali puno puta ne naidjem na neki noramalan odgovor...molim te zaobidji pitanje o dusi i vracanju loseg, i karmi i svim ostalim metafizickim stvarima i Bogu i tako tim iracionalnim stvarima...
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules