ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 11-02-2012, 09:39   #16
Ex...
Veštac

Ex...'s Avatar

Ex... je offline
Registrovan: Feb 2011
Ex... je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by unikatna VIdi Poruku
Jel da? Ak je ovako kako si sad napisao, ako cu to na suvo da shvatim, onda si ti ne vidjeni egoista!
Naravno Andrija, Slozicu se sa tobom opet, jer na kraju interes i pokrece i motivise coveka da ide dalje...da zivi, da cveta, da tuguje, da place, da se raduje, da smislja, izmislja itd itd a kad pogledas sad da covek nema interesa ili tog nekog "egoisma" u sebi kako ga navodis...pa nasta bi licio ovaj svet da nema interesa u nama? Kad sam postala ovo sto jesam, imala sam interes! A kad sam gradila ovo sto sam gradila, imala sam interes a tako i kad sam se zaljubljivala isto, imala sam interes....e sad, da nebi zvucalo bas egocentricno sa moje strane, dodajem ti sad da interes je sirok spektar u nama povezan sa osecanjima i umom, pa ako idemo umno vise, eto ti gazenja preko mrtvih, a ako idemo osecanjima...eto ti tabanja preko mene, a ako idemo i jednim i drugim...e eto uzivanja u zivotu

Interes nije i Egoizam na kraju, a opet Egoizam nije uvek bolesno osecanje, naravno, u izuzecima....egoizam stiti cveka i daje mu vremena da sebe stvori kvalitetnije i bolje, naravno, al opet, navedoh gore u posldnjim redovima....
Hm?Pa napisala si ono shto bih ti rekao Svi tvoje gore napisani redovi su ono shto i hocu da kazem...dakle interes pokrece svet i bez njega nista ne bi postojalo jer ne bi bilo odrzivo, ali sa druge strane moraju da se paze potrebe drugih jer kad je covek sam nema nishta..nemam nista da dodam na tvoje reci jer sam to otprilike i hteo da kazem...i da svi smo krajnje egoisticni do srzi, i prevashodno imamo nameru da pri kontaktima sa ljudima prvo iskoristimo tu osobu sa kojom stupamo u interakciju..
Submit to Digg   Moja omiljena filozofija Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 11-02-2012, 14:39   #17
majabl
Druid

majabl je offline
Registrovan: Nov 2010
majabl je na dobrom putu
Standardno

..ne vjerujem da interes pokrece svijet, ne znam sta ga pokrece, ali interes sigurno ne...

Old 11-02-2012, 14:45   #18
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Little Warrior je offline
Registrovan: Dec 2007
Little Warrior će postati poznat uskoro
Standardno

Moja zivotna filozofija: KOMPLEKSI i STRAH POKRECU SVET. Tacnije sranja...
Ko razume shvatice...

Old 11-02-2012, 15:57   #19
Ex...
Veštac

Ex...'s Avatar

Ex... je offline
Ex... je na dobrom putu
Standardno

Svako ko me pita za bilo koji odnos izmedju dve osobe, ja cu mu dokazati da je u pitanju interes.A cim je u pitanju interes znaci da obe osobe gledaju da izvuku korist za sebe, a cim gledaju da samo one dobiju znaci da su egoisticne i egocentricne.interes je zapravo lepak za sve..on omogucava da nesto funkcionise ili ne funkcionise.Tako da Cor serpentis, strah je samo jedan deo te bivstvene igre koja se zove zivot ali, svakako je bitan i on.Dakle, ako neko hoce da im da primer "altruisticnog" coveka ili bilo kojeg drugog koji nije sebican neka pokusa...voleo bih da me demantujete...

Old 11-02-2012, 16:06   #20
majabl
Druid

majabl je offline
majabl je na dobrom putu
Standardno

andrija, potpuno te razumijem i slazem se nemam nikakav dokaz kojim bih potrdila ovu sad izjavu, ali do prije par godina, bila sam jako jako altruisticna, i posto sta god mi radili, ja to nisam mijenjala, onda su govorili kako sam luda, jer kakva to osoba moze dopustiit da svima pravi ustupke i da na takav nacin pristupa ljudima, a da je normalna. i onda sam stalno slusala kako ja nisam normalna posto ne mislim na sebe, mene je to jako jako povrijedilo i danas sam totalna suprotnost, sve radim za sebe i na sve reagujem moze mi se ..i u svemu kao trazim interes , tako se bar predstavljam,..a meni to hocu li zadovoljiti svoj intres ili necu i dalje ne predatavlja nista..mama mi je nekad govorila kakva si ti osoba ti nemas nikakve ambicije , tebe covijek ne moze kazniti, da te ostavi na hljebu i vodi ne bi ti smetalo..a ne bi mi smetalo kakve veze, pa proci ce...mrzim taj glupi intres upropastio mi je sve jedan odnos..sve ono fino...

Old 11-02-2012, 16:29   #21
Ex...
Veštac

Ex...'s Avatar

Ex... je offline
Ex... je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by majabl VIdi Poruku
andrija, potpuno te razumijem i slazem se nemam nikakav dokaz kojim bih potrdila ovu sad izjavu, ali do prije par godina, bila sam jako jako altruisticna, i posto sta god mi radili, ja to nisam mijenjala, onda su govorili kako sam luda, jer kakva to osoba moze dopustiit da svima pravi ustupke i da na takav nacin pristupa ljudima, a da je normalna. i onda sam stalno slusala kako ja nisam normalna posto ne mislim na sebe, mene je to jako jako povrijedilo i danas sam totalna suprotnost, sve radim za sebe i na sve reagujem moze mi se ..i u svemu kao trazim interes , tako se bar predstavljam,..a meni to hocu li zadovoljiti svoj intres ili necu i dalje ne predatavlja nista..mama mi je nekad govorila kakva si ti osoba ti nemas nikakve ambicije , tebe covijek ne moze kazniti, da te ostavi na hljebu i vodi ne bi ti smetalo..a ne bi mi smetalo kakve veze, pa proci ce...mrzim taj glupi intres upropastio mi je sve jedan odnos..sve ono fino...
Ma ja nemsatram da je lose biti egoistican, ako bi pretpostavili da svi gledaju jedni na druge, odnosno da su svi altruisti postavlja se pitanje da li bi oni stvarno mogli da zodovolje potrebe drugih ljudi?zashto?Pa jednostvano, oni neznaju potrebe drugih ljudi vec samo njih samih pa stoga ne bi ni mogli da zadovoljavaju tudje potrebe.Tu dolazim do toga da je polazna pretpostavka, da svi ljudi trebaju da budu altruisti losa jer je neodrziva.Ali ima druga strana price, a to je da ljudi trebaju da UVAZAVAJU potrebe drugih jer samo tako covek moze da funkcionise sa drugim ljudima.Pa evo i u stvarnosti, ljudi gledaju da iskoristavaju jedni druge, i kako prolaze ti ljud?Odgovor:nikako.Ostanu sami, bez igde ikoga, cak ih ni kucni ljubima c nevoli.Zbog toga ja smatram da mora postjati sredina, razumevenje i potpuna posvecenost drugoj strani ali i okrenutost ka sebi.Dakle krajnost nikad nije dobra.Treba covek biti altruista ali ne onaj naivni, vec onaj koji pomaze ljudima koje je zivot osakatio pa zbog toga trenutno pate.Zakljucak:inters stvarno pokrece svet, ali kada covek predje reku saznanja dolazi do zakljucka da je jedino moralno ponasanje odrzivo i na dugi rok moze da funkcionise.Zato LJUDI NEMOJ DA BUDETE LOSI, BUDITE NAJBOLJI SHTO MOZETE DA BUDETE, ALI BUDITE I OPREZNI!

Old 11-02-2012, 16:32   #22
majabl
Druid

majabl je offline
majabl je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Andrija90 VIdi Poruku
LJUDI NEMOJ DA BUDETE LOSI, BUDITE NAJBOLJI SHTO MOZETE DA BUDETE, ALI BUDITE I OPREZNI!
pa da tako je ....

Old 11-02-2012, 17:55   #23
nale777
Druid

nale777's Avatar

nale777 je offline
Registrovan: Oct 2010
nale777 je na dobrom putu
Standardno

Covek i jeste altruista iz krajnje egoisticnih razloga-bilo da se zbog toga dobro oseca ili da bi mu se drugi divili,ali centralni je njegov interes.Covek treba da vodi racun o tudim potrebama iz jednostavog razloga-da ne bi ostao sam.Ne kazu dzaba:"Treba se bojati coveka koji nema sta da izgubi."Znaci, cak i u naizgled tudem interesu covek vidi svoj,to je neizbezno.Sad,sto je to lose predstavljeno i sto se zloupotrebljava je druga stvar.Nema losih stvari,samo losih ljudi,koji to postaju kad izgube meru.Lepo je to opisao Sokrat.

Last edited by nale777; 11-02-2012 at 18:41..

Old 11-02-2012, 18:01   #24
UnaD
Švrća

UnaD's Avatar

UnaD je offline
Registrovan: Dec 2011
UnaD je na dobrom putu
Standardno

Da, ništa nije tako uzvišeno, a ni tako bijedno kao čovjek, rekli bi stari Latini...
Ali zbog sujete smo živi, i ništa nije crno bijelo...

Old 11-02-2012, 18:05   #25
majabl
Druid

majabl je offline
majabl je na dobrom putu
Standardno

ne znam nale kad bi me neko pitao iz kog razloga nesto radim, otprilike, uvijek,razlog zasto nesto radim je jer mi je logicno, tako osjecam, pa tako i ta prica o altruizmu i interesima,...

Old 11-02-2012, 18:12   #26
Ex...
Veštac

Ex...'s Avatar

Ex... je offline
Ex... je na dobrom putu
Standardno

bravo za sve, that's the point!
Naši sponzori
Advertisement

Old 11-02-2012, 18:48   #27
Bojana_NS
Druid

Bojana_NS's Avatar

Bojana_NS je offline
Registrovan: Sep 2011
Bojana_NS će postati poznat uskoroBojana_NS će postati poznat uskoro
Standardno

ovo sam već postavljala na forumu ali.........

“The greatest achievement is selflessness. The greatest worth is self-mastery. The greatest quality is seeking to serve others. The greatest precept is continual awareness. The greatest medicine is the emptiness of everything. The greatest action is not conforming with the world’s ways. The greatest magic is transmuting the passions. The greatest generosity is non-attachment. The greatest goodness is a peaceful mind. The greatest patience is humility. The greatest effort is not concerned with results. The greatest meditation is a mind that lets go. The greatest wisdom is seeing through appearances.”

..........

"Čovek je konopac, razapet izmedju životinje i natčoveka - konopac iznad ambisa. "

Old 11-02-2012, 18:49   #28
unikatna
Banned

unikatna je offline
unikatna je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by nale777 VIdi Poruku
Covek i jeste altruista iz krajnje egoisticnih razloga-bilo da se zbog toga dobro oseca ili da bi mu se drugi divili,ali centralni je njegov interes.Covek treba da vodi racun o tudim potrebama iz jednostavog razloga-da ne bi ostao sam.Ne kazu dzaba:"Treba se bojati coveka koji nema sta da izgubi."Znaci, cak i u naizgled tudeg interesa covek vidi svoj,to je neizbezno.Sad,sto je to lose predstavljeno i sto se zloupotrebljava je druga stvar.Nema losih stvari,samo losih ljudi,koji to postaju kad izgube meru.Lepo je to opisao Sokrat.
Bas si lepo napisala, odlicno 5

Ja bih dopisala ovo...nista nije ni suvise dobro ni suvise lose, samo ga nase misli cine takvim....

Cor Serpentis, imam i ja Saturna u 12 tom, poznato mi je delic tvog do nekle al ti si sad bas progovorila 12tom kucom, i to podpuno

Andrija, gore si bio zavrsio recenocu sa "znamo sta je egoista" pa sam se nadovezala jer takav kraj recenice mi je bas bezveze, nekako sirovo mi je bilo kad se cita, jer ima i pozotivnog egoizma a i negativnog pa zavisi koji ovlada covekom

Bjana, ajd prevedi da ja nebih na arapskom postavila nesto hahahahaha

Old 11-02-2012, 18:52   #29
majabl
Druid

majabl je offline
majabl je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by bojana_ns VIdi Poruku
ovo sam već postavljala na forumu ali.........

“The greatest achievement is selflessness. The greatest worth is self-mastery. The greatest quality is seeking to serve others. The greatest precept is continual awareness. The greatest medicine is the emptiness of everything. The greatest action is not conforming with the world’s ways. The greatest magic is transmuting the passions. The greatest generosity is non-attachment. The greatest goodness is a peaceful mind. The greatest patience is humility. The greatest effort is not concerned with results. The greatest meditation is a mind that lets go. The greatest wisdom is seeing through appearances.”

..........

"Čovek je konopac, razapet izmedju životinje i natčoveka - konopac iznad ambisa. "
ovo mi se svidja...

Old 12-02-2012, 04:24   #30
Ninche
Švrća

Ninche's Avatar

Ninche je offline
Registrovan: Jun 2011
Ninche je na dobrom putu
Standardno

'Ako razgovaraš sa životinjama, i one će razgovarati sa tobom i tako ćete se međusobno upoznati. Ako ne razgovaraš s njima, nećeš ih upoznati, a ono što ne poznaješ toga se bojiš. Ono čega se bojiš, to uništavaš.'

Predrasude ce uništiti ljude...

^_^ NATALNA
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules