ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 22-03-2008, 20:22   #121
Tristran
Druid

Tristran je offline
Registrovan: Dec 2007
Tristran je na dobrom putu
Standardno

Saturn mi je sredisnja planeta izmedju Mo i So.

Egzaktni kvadrat koji Saturn preseca na pola i pravi dva egzaktna polukvadrata.

Pa kad tranzitni Saturn sedne na Mesec, aktivira sve ovo i sa Uranom u Ribama napravi Veliki krst!!!

Sta ocekivati od ovog saturnovskog ekvidistanca?

Last edited by Tristran; 22-03-2008 at 20:52..
Submit to Digg   Ekvidistanci : Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 22-03-2008, 21:46   #122
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Smisha je negdje pričala da kad imamo neki izazovan aspekt u natalcu kao ti Mo90So ....onda je ta EKV točka jako važna,pogotovo ako se tamo nađe neka Planeta u konjukciji...onda ta planeta predstavlja samo rješenje ili do put rješavanja tog kvadrata....dalje sam negdje čitala pošto je tebi to taj Saturn-malefik-treba ga dobro prokljuvit...jer je onda daljnje rješenje u planeti sa kojom Saturn radi dobar aspekt...

Uglavnom kada se sve to poveže i sa kućama,dobra priča se složi...(znam kad mi je Cor Serp. radila za EKV Pluton-Saturn,to je moje opasno mjesto) ...samo što daleko sam ja od tih sposobnosti još

Old 23-03-2008, 01:00   #123
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by amfitrita VIdi Poruku
Smishonja, mene takodje jako interesuje ova tema. I toliko se malo prica o njoj.
Eto npr. srednja tacka izmedju moje Venere i Jupitera, je na 22 device. Oni su u istom znaku, deli ih 12 stepeni. Primetila sam da mi ta tacka dosta utice na ljubavni zivot. Venera mi je inace vladar 7 polja, no i po sebi je ljubavna.Covek koji mi je mozda najvise obelezio ljubavnu pricu, imao je ascedent na 22 device, gde mu je i Saturn smesten. Istorijska fabula. Kada je direktivno (posto se na njih navise kacim) Mc dosao na tu tacku, sve je i pocelo izmedju nas. Pride je jos i Venera direktivno dosla na Saturn.
Zatim, moj natalni Mesec je na 22, 53 pa i on jel pravi inkonjkciju na tu tacku, oslikava opet tu neku emotivnu zakacaljku kao i (ne) prilagodjavanje tome.
Zanima me da li si pratila tranzite na tu tacku, ja nesto nisam ili nisam nista bitno nasla..Samo su mi se direkcije poklopile. Pa me zanima uticaj, konjunkcija npr Saturna ili tako neceg sporog na tu srednju tacku...Kakva su iskustva?
Midpoint izmedju natalnog merkura i saturna, jeste natalno sunce, razlika je u nekoliko minuta lucnih. Ne znam kako da to tumacim. Ako neko zna, bilo bi lepo da nesto kaze...
ima ebertinova knjiga bas o tome i zao mi je sto je ne mogu jos uvek nabaviti objasnjava svaku sredisnju tacku.Te su tacke jako bitne i ima logike u tome tu je koncentrovana energija te dve planete i kada neka planeta tuda tranzitira ili progresira deluje specificno na obe te planete slicno je i sa kompozitnim horoskopom (iako to nije ovde teme) ali cesto tranziti deluju na kompozitni horoskop bas zato sto su u sredisnjoj tacci izmedju natalnih planeta oba partnera jos nesto cu podeliti sa vama o tim ekvidistancima..naime po karteru kada je(u sestom polju) neki stepen sredisnja tacka izmedju dve maleficne planete onda je bas taj deo tela ugrozen iako je sesta kuca naoko dobra???????

Old 23-03-2008, 02:05   #124
amfitrita
Početnik

amfitrita's Avatar

amfitrita je offline
Registrovan: Apr 2007
amfitrita je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21;
ima ebertinova knjiga bas o tome i zao mi je sto je ne mogu jos uvek nabaviti objasnjava svaku sredisnju tacku.Te su tacke jako bitne i ima logike u tome tu je koncentrovana energija te dve planete i kada neka planeta tuda tranzitira ili progresira deluje specificno na obe te planete slicno je i sa kompozitnim horoskopom (iako to nije ovde teme) ali cesto tranziti deluju na kompozitni horoskop bas zato sto su u sredisnjoj tacci izmedju natalnih planeta oba partnera jos nesto cu podeliti sa vama o tim ekvidistancima..naime po karteru kada je(u sestom polju) neki stepen sredisnja tacka izmedju dve maleficne planete onda je bas taj deo tela ugrozen iako je sesta kuca naoko dobra???????
Da, ima logike u tome da se posmatra tranzit i progresija na svaku sredisnju tacku, samo nisam dovoljno primetila zakacaljki u svom slucaju, trebala bih vise istrazivati i pratiti. Npr. kada je Jupiter bio na toj mojoj gore navedenoj tacki izmedju jupitera i venere, nista se nije desilo. Cak ni pluton koji je kvadrirai tu tacku u vise navrata, nije doneo nista sto bih rekla da je vazno na tu temu. Videcemo, mozda ce Saturn na 22 device nesto da pokaze u ovom slucaju. A ni uran nije daleko, sa opozitom.
Nisam dublje ulazila u tematiku, treba isproveravati sve to.
A ovo je potpuno jasno za kompozit, od sredine vestacke je sastavljen svakako, to bas radi.
Karterovu teoriju treba dobro proveriti na primerima, ipak su to ozbiljne stvari, pa da se potvrdi takvo misljenje. Zanimljivo u svakom slucaju.
Bilo bi dobro da se nabavi stvarno neka vredna literatura na ovu temu.

Old 23-03-2008, 02:59   #125
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

ne samo karterovu sve sto se procita treba proveriti na primerima i sam karter je rekao da treba puno primera da bi se nesto uzelo kao pravilo (a ni onda nije iskljuceno da negde bude izuzetaka)

Old 23-03-2008, 10:51   #126
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
..naime po karteru kada je(u sestom polju) neki stepen sredisnja tacka izmedju dve maleficne planete onda je bas taj deo tela ugrozen iako je sesta kuca naoko dobra???????
E da upravo me na to upozorila Cor Serp...meni je Saturn-Pluton u 6...tako da je i EKV tamo u 6. i još egzaktno kvadrira moj Mo...

-vjerojatno zbog toga meni prognoziraju probleme sa trudnoćom i djecom...jer moj Mjeseček u svom sjedištu Raku....naoko bez izazovnih aspekata...Venera u Biku i prvoj...ko bi reko- sve ukazuje na majčinstvo i onda taj.... kvadrat sve pokvari...a dobro,sad bar znam di moram pazit...

Old 23-03-2008, 14:07   #127
sto mu gromova
Veštac

sto mu gromova's Avatar

sto mu gromova je offline
Registrovan: May 2007
sto mu gromova je na dobrom putu
Standardno

Vrlo zanimljiva tema posto i ja u poslednje vreme proucavam ekvidistanc...zanima me par stvari,pa ako bi neko bio voljan da mi odgovori veliko hvala...

Zanima me da li tranztne planete uticu na ekvidistanc izmedju 2 planete...Primetila sam nesto u svojoj karti samo nisam sigurno da li to ima veze ili se samo slucajno poklopilo:trazntni Ma mi je pravio opoziciju sa ekvidistancem izmedju Ve i Ju,i to u trenutku kada sam smuvala sa sadasnjim deckom...a to bese nedavno...inace mi natalni Ma ne pravi aspkete ni sa Ju ni sa Ve...

zatim zanima me,ako u uporednom horoskopu necija planeta se nadje na ekvidistancu izmedju recimo 2 planete,nebitno koje,koji orbis se uzima,da li to mora biti tacan stepen ili moze da se uzme odstupanje od recimo 1-2 stepena?!

Old 23-03-2008, 17:51   #128
emmilija
Obično gatalo

emmilija's Avatar

emmilija je offline
Registrovan: Oct 2007
emmilija je na dobrom putu
Standardno

ovo vec postaje interesantno...
da li se ekviditsanci racunaju samo za planete koje imaju aspekte u natalu ili izmedju bilo kojih
i da li se racunaju sredisnje tacke i izmedju fiksnih zvezdi i planeta u natalu...

Old 23-03-2008, 19:44   #129
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by emmilija VIdi Poruku
ovo vec postaje interesantno...
da li se ekviditsanci racunaju samo za planete koje imaju aspekte u natalu ili izmedju bilo kojih
i da li se racunaju sredisnje tacke i izmedju fiksnih zvezdi i planeta u natalu...
Da ,da računaju se i između Planeta koje nisu u aspekt(kao moj Sa-Pl)...jer to je točka gdje se dvije energije mješaju...tako nešto...

Mislim da fiksne djeluju samo u konjukciji sa nekom Planetom...tako da mislim da se ne računa ekv zvjezde-planete....

No ako se Ekv točka nađe na nekoj od fixnih...sigurno da ima neko značenje..

Old 23-03-2008, 19:51   #130
emmilija
Obično gatalo

emmilija's Avatar

emmilija je offline
Standardno

hvala draga,
i jel onda tu sredisnju tacku tumacimo u zavisnosti od polja i znaka u kome se nadje isto kao planetu i gleda se da li pravi neki aspekt, tranzitne planete na nju i direkcije...
Advertisement

Old 24-03-2008, 10:22   #131
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by emmilija VIdi Poruku
hvala draga,
i jel onda tu sredisnju tacku tumacimo u zavisnosti od polja i znaka u kome se nadje isto kao planetu i gleda se da li pravi neki aspekt, tranzitne planete na nju i direkcije...
Koliko sam ja shvatila...da,gledaš aspekte koje pravi sa drugim planetama...eno mandrak je rekao gore da ako je u 6. pokazuje točno dio tjela o kojem se radi...
Gledaju se i tranziti....baš su gore cure pisale da su primjetile kako ima nešto u tome...najbolje da i sama malo pratiš svoje točke i vidiš kako rade..

I Smiša je napisala na svim ovim stranicama tumačenje...nisam sigurna ,ali mislim da dio njih se i odnosi na Tranzit planeta preko određenih točaka...

Old 24-03-2008, 16:55   #132
emmilija
Obično gatalo

emmilija's Avatar

emmilija je offline
Standardno

e hvala pepuu,
nego jel postoji neki program i koja opcija u programu racuna ove tacke ili moram sve peske...

p.s svoje sam izracunala nego cisto da znam...

Old 24-03-2008, 17:07   #133
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Standardno

pješke...pješke...kolko ja znam...

Old 24-03-2008, 19:04   #134
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

Imate, devojke, ovu opciju na Zet 8 programu.

Old 24-03-2008, 21:44   #135
emmilija
Obično gatalo

emmilija's Avatar

emmilija je offline
Standardno

e ovo pronalazenje sredisnjih tacki i gledanje njihovih aspekata, tranzita na njih i ostalo, je me bas opcinilo...
sada sam pocela da tumacim sve to
sredisnja tacka izmedju ME koji je vladar asc i V i JU koji je vladar VII je na 23 raka, dirigovani asc pada bas na nju i kako ja sada to tumacim...
posto sam asc ja i sve se to desava u raku, trebalo bi da u ovoj godini bude to neki lepi emotivni dogadjaj vezan za V ili VII...a posto je 23 stepen vodolije(ako sam u pravu) to bi trebalo da se desi iznenada....
jel ja idem u dobrom pravcu sa ovim tumacenjem , ako moze mala smernica za dalje...
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules