ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 18-12-2010, 00:26   #16
swiss
Druid

swiss je offline
Registrovan: Sep 2008
swiss je na dobrom putu
Standardno

KARMA?! Hm hm hmmm,zanimljiva tema,al sad kad pogledam moju DEVICU,mislim ipak da sam na putu pravom! Smem da tvrdim,jer izbor mi je se ukazao i ako nisam nista od toga svesno prihvatio,imam osecaj da sam nesvesno postupio sa svim ,tvrdim iz razloga kad pogledam sad ovde gde jesam (drzava) KARMA me je ,mislim,vratila ovamo, jer ovde sam izgleda u proslom zivotu i ziveo hehehe,pomalo sma ubedjen,jer ako cu sabrati sadasnje stanje i uzeti u obzir planete u 12 kuci Device u natalnom puno govori o tome sta je moj prosli zivot bio i GDE! A opet, negde sam pisao ovde i neznam kako se ta vrsta astrologije naziva,procitao da kad vise boravis u gradu u kojem si sad,vise nego u mestu rodjenja,onda se komotno aktuelno mesto stanovanja uzima u obzir jer tu ti je nejveci deo zivota protekao,pa se moze reci kao da sam tu i rodjen E sta zelim reci,negde sam sabirao za aktuelno mesto stanovanja,i zanimljivo mi je jedno,A TO EJ DA SAM OND AU PODZNAKU DEVICA,sve planete koje se nadjose u 12 kuci su u prvoj,takoreci da selij planeta mi je sa svim kombinacijama u prvoj kuci sto opet asocira da sam se vratio da nesto ovde dovrsim i dokrajcim kako bih mogao da krenem dalje. Zanimljivo mi je da ovo mesto gde stanujem,sam lepo prihvacen od njihovog stanovniostva,jos ja kao konobar bivsi,pa mozete misliti da su me i vecina njih i znali ! Znaci,tu sam stao a u Srbiji rodjen,otisao u Nemacku kao dete,pa se vratio u Srbiju i posle osnovne skole otisao u Svajcarsku,i sad gde zivim tu sam vec takoreci skoro 25 godina,isto mesto,ista adresa,a meni je 39 sad ,KARMA je zanimljiva,jer eto,mene vratila u ove Alpe,vratila da utvrdim stanje i oslobodim se veze sa proslim zivotom,jer izmedju moje prve i dvaneste kuce jos nije definitivni kraj,tacka stavljena,jer Pluton je tu blizu,a on vuce i prosli zivot zasobom a on je kod mene u 12 kuci ,Mesecevi Cvorovi kad se uzmu u obzir bude jos jasnija slika svega ,zanimljivo zar ne?!
Advertisement

Old 10-04-2011, 09:59   #17
swiss
Druid

swiss je offline
Registrovan: Sep 2008
swiss je na dobrom putu
Standardno

6.D E V I C E

Sadasnji zivot vas uci da imate pravo izbora onog sto vas zadovoljava, kao i da se prave emocije grade postepeno, ciglu po ciglu…Morate da naucite da se ne oslanjate na druge, vec samo na sebe, i to onda kad u potpunosti naucite da prihvatite sebe sa svim manama i vrlinama. Osecaj krivice vas prati iz proslih zivota…oslobodite ga se! I dalje brinete o drugim ljudima, njihovoj sudbini i o tome kako biste im mogli pomoci.

A sad da povezem malo razloge zbog cega sam ovde i CH itd...dug prema njima izgleda se realizuje malo brze od ocekivanog u smislu svoj na svome!

Eto,osecaj krivice iz mladosti sam se resio,sebe prihvatam bas ovakovg kakav sam i sto je najlepse sebe VOLIM i nista nebih ja tu menjao vise a po pitanju emocina isto sam se stabilizobao sa recima iskrenim...volim voleti jer volim da sam voljen.....,a da brinem o drugima to i umem i zelim al pod uslovom da mi to suprotna strana odobri jer nikad se sam umesati necu,a necu jer to smatram ozledom na pravo isposta osobe koja pati,jer dogadja se da osoba kroz sopstvenu patnju i bol uspe sebe sama da pronadje bez pomoci sa strane,ali kad se prihvatim tacno u dubini sebe znam sta joj fali,spasiti nekog od sebe samog mi je i poslastica! A naj draze mi je kad pokrenem iceljujuci proces u osobi koja treba pomoc al na nacin da ona sama sebi zahvali bez da me i naziva spasiocem jer nista mi lepse nama nego videti opet osmeh na licu osobe i sjaj u ocima,onaj sjaj zadovoljstva samim sobom sa verom u bolje sutra! Jedino imam jos nedoumica oko podpunog oslanjanja na sebe kad sam ja u pitanju,al ajd,to nije strasno toliko jer imam par drugova sa kojima diskutujem kad je ovozemaljsko materijalno i svesno u pitanju a i tako isto kad je nematerijalno i nesvesno u pitanju...nadje se izlaz kad se otvoreno porazgovara. Vazno je da mi je osecaj tu koji veli da je to to i da bas tako treba hehehe a ovo gore to i potvrdjuje izgleda

Last edited by swiss; 10-04-2011 at 16:57..
Submit to Digg   Povezanost znakova u horoskopu i karme Reply With Quote

Old 10-04-2011, 15:18   #18
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Registrovan: Mar 2011
danica_91 je na dobrom putu
Standardno

hmmm...svidja mi se tema...ja sam blizanac i slazem se da treba da radim na sebi tj. da poboljsam komunikaciju sa drugim ljudima i da kazem ono sto osecam...ali i dalje to ne mogu, i zato sebi staaalno pravim probleme, bezveze, jer ocekujem da nista ne kazem otvoreno, a da ljudi ipak provale da li sam iskrena ili mozda ironicna, katastrofa, a znam da to tako ne ide, pogotovo sto savrseno prekrivam sta stvarno osecam...i pise da ne treba da budem posesivna, ali posto sam skorpija u podznaku nije mi bas lako..:SSS

Old 13-04-2011, 21:30   #19
Marlen
Veštac

Marlen's Avatar

Marlen je offline
Registrovan: Mar 2009
Marlen je na dobrom putu
Standardno

Verujem, istina za ovo rak sam podznak jarac.... i placam... i to bas bas u ovom zivotu

a lepo mi rece Mandrak jednom, svaljivanje nekih dogadjaja i nezadovoljstva na karmu je ...... pa ne radim to vise

Psi laju, karavani prolaze...

Old 13-09-2012, 13:51   #20
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Registrovan: Jan 2010
Rabiosa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by bilja VIdi Poruku
Uh,ocajna domacice ova tvoja slova izbise oci. Hajde posto sam zavrsila sad oblast karmicke astrologije da dodam i ja nesto na temu.
POVEZANOST ZNAKOVA U HOROSKOPU I KARME
U proceni da li je osoba bila musko ili zensko ne mozemo se kao sto je gore negde drzati samo 12 kuce. Ja cu to objasniti kako procenjujemo. Tacno je da cemo prvo pogledati vrh 12 kuce i uzeti kao prvi parametar znak muski ili zenski. Kao drugi parametar cemo pogledati da li u okviru 12 postoji neka planeta te uzeti u obzir pol te planete. Sledeci parametar je uzeti u obzir dispozitora 12 kog je pola i u koji znak tj muski ili zenski otisao. I sledeci parametar je uopsteno pogledati citavu kartu koji pol preovladava. Sledece je pogledati mesec u kom je znaku.I sledece vrh 9 i vladara 9. Na osnovu svih tih faktora mi donosimo zakljucak o polu osobe koji je imala u proslom zivotu. Navescu primer svog horoskopa koji je bas tezak za odrediti pol. Sama zabuna nastaje vec pri prvom pogledu gde se vidi da su u svim zenskim znacima smestene muske planete.Za pokazatelje da sam bila zensko uzimamo-vrh 12-zenski znak skorpije,vl.otisao u zenski znak bika,-Sunce vl 9 u ribama -zenski znak.sva tri cinioca govore o zenskom bicu,pasivnom i vise zrtvi nego pociniocu. Onda pogledamo jupiter u 12-muska planeta,vl 12-mars muska planeta,mesec u znaku lava-muski znak.
Deveta kuca u lavu -muski znak,dispozitor sunce -muska planeta.
Znaci stvar samo jednim minimalnim delcicem prevgnjuje za musko. A da li je to? Nakon mnogobrojnog istrazivanja svoje karte ja sam presla na drugi metod;pitala sam ljude koji me poznaju a nista o astrologiji ne znaju -kako me dozivljavaju kao musko ili zensko iz proslog zivota? Odgovori su bili -musko. Na pitanje zasto-odgovori su se svodili-ne znam,tako te osecam.
12 u vodoliji - muški znak
saturn u 12 - muška planeta
vladar 12 uran u jarcu - ženski znak ali uran je muška planeta
mesec u muškom znaku, u vagi
vrh devete u sco, ženski znak, vladar devete mars u muškom znaku blizancima, i pl u ženskom (ali mislim da je u ovom slučaju određivanja pola u prošlom životu mars validnija planeta)
u celoj karti mi ne preovladava nijedan pol, što znači polovi su izjednačeni
Bila sam muško u prošlom životu.

Old 13-09-2012, 15:18   #21
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Registrovan: Mar 2012
Mia će postati poznat uskoro
Standardno

vladar XII jarac zenski znak, Sa muska planeta otisao u vagu zenski znak, Mo u sco zenski znak. . .
IX k vaga oopet zensko dominantna planeta Ve i dominantan znak sco
ja sam bila zenskog pola

Mesec - karma - separacije i aplikacije
Old 17-09-2012, 00:43   #22
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Cool Mesec - karma - separacije i aplikacije

Mesec kao predstavnik Duše vrlo je bitan pokazatelj natusove karme. Sama postavka u natalnom čartu će nam pokazati kakva je zaista ta Duša koja putuje kroz vreme i prostor i povremeno nastani neku "ljušturu" i bude čovek, na kratko.

Mesec ~ vrlo je bitno da li on raste ili opada u natalnom čartu, jer će nam tako pokazati u kojoj meri je Duša snažna, stara, koliko još ima da se radja da bi ispunila svoju Kosmičku Sudbinu. Mesec koji raste je "uzdah" Duše a Mesec koji opada je "izdah" Duše. Mesec koji raste uvek je pokazatelj novih situacija, prilika i mogućnosti, dok Mesec koji opada pokazuje da je na neki način putovanje Duše pri kraju. Četvrtine Meseca su Duši okosnica, raskršće, na kojem ona utvrdjuje svoje stečeno znanje od pre i tako bira dalji Put za sebe.

Veruje se da je Mesec u natalnom čartu u stvari Sunce iz predhodnog života. Zato je vrlo bitna poslednja "konjunkcija" koju natalni Mesec ima u čartu ~ stavljam navodnike na konjunkcija jer to ne mora da bude prava konjunkcija Mesec u Devici poslednji aspket 0° Merkur u Devici, već može da bude i Mesec u Devici "konjunkcija" Venera u Lavu ako izmedju njih nema ni jedne druge planete ~ ona planeta koja je "iza" Meseca u natalnom čartu će biti planeta sa kojom je Mesec tj. Duša napravila i poslednju "konjunkciju" na svom Putu. Aplikacija koju taj Mesec ima sa prvom planetom "ispred" njega (pa makar ta planeta bila i u sledećem znaku : Mesec u Devici 1. apl. sa Suncem u Vagi ili pak Mesec u Devici 1. apl. Jupiter u Strelcu ~ samo je bitno da izemdju Meseca i te planete nema ni jedne druge ~ znači 1. planeta "iza" Meseca = karma koja se nosi iz prošlog života i ono što je osoba naučila, ono što nosi kao "pečat" dok 1. planeta "ispred" Meseca = odradjivanje karmičkih zadataka koji su ostali iz prošlog života ne završeni, a isto tako će i ukazati na sam Put kojim Duša ide u ovom životu...)

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231

Old 17-09-2012, 00:44   #23
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline

• Mesec ~ poslednji aspekt sa Suncem • to je inače Mlad Mesec pa nam taj podatak ukazuje da je Duša u prošlom životu započela neki posao, ili je dobila nov karmički zadatak. Isto tako je moguće da se radi i o "mladoj" Duši koja je tek krenula na Kosmički Put. Sam stepen na kome se nalazi Mesec nam može donekle ukazati koliko je ta Duša "stara" ~ I dekada : mlada Duša, II dekada : srednje doba, III dekada : stara Duša. Isto tako po verovanju da je Mesec u našem natalu bio Sunce u prošlom životu, možemo da zaključimo da će natus u ovom životu živeti vrlo sličan život kao i u predhodnom životu. Ako Sunce ima povoljne aspekte, to nam ukazuje na natusa koji je bio na neki način "primetan" u društvu (znak će nam pokazati, kao i sami drugi aspkti u čemu je natus bio "primetan") dok s druge strane ako postoji aflikacija prema tom Suncu, možemo da zaključimo da je osoba sa sobom povukla karmu "Ega" tj. suprotstavljanje svemu i svakome (jer se inače Mlad Mesec tretira kao "sužena svest")

• Mesec ~ poslednji aspekt sa Merkurom • ovde je akceant na osnovnoj simbolici Merkura ~ detinjstvo i mladost, učenje, reči, kretanje, informacije. Ako postoje aflikacije prema Merkuru, možemo da zaključimo da se nešto natusu desilo u prošlom životu u nj ranoj mladosti što je "obeležilo" čitav njegov život, a ako su aspekti baš teški možemo i da zaključimo da ta Duša nije mnogo dugo živela u prošlom životu. Naravno, uz dobre aspekte Merkura, možemo da izvučemo zaključak da će natus reagovati na tranzite i da će u toku jačih tranzita imati prilike da se seti nečega iz prošlog života ~ da li će to biti kroz snove, razgovor, regresiju, mistiku, to će nam sve pokazati i dati nam odgovor znak u kojem se nalazi Merkur, kao i samo polje u kojem se nalazi (tj kojim vlada) Kada je Merkur dobar ili dobro aspektovan ovde možemo da kažemo da će natus imati prilike da u ovom životu svoj IQ kao i emocije osloni na prošloživotna iskustva i da na najbolji mogući način napravi sklad izmedju njih (pa samim tim i da donese dobre i ispravne životne odluke, kako za sebe tako i za druge ~ jer Merkur je lična misao natusa, dok sam Mesec može biti i porodica, društvo itd...)

Old 17-09-2012, 00:46   #24
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline

~ kada je Mesec imao poslednji aspekt sa Venerom : po verovanju da je Venera benefik, ova postavka nam može pokazati da je prošli život bio vrlo lep, ispunjen ljubavlju itd. U ovom slučaju s obzirom da je Venera vrlo "intimna" planeta, opis situacije iz pr.života mora mnogo pedantnije da se analizira nego samo na osnovu klasične simbolike same Venere.

• ako je Venera u sedištu Bik & Vaga onda možemo da kažemo da je pr.život baš bio u simbolici Mesec 0° Venera i da samo na osnovu aspekata koje ta Venera ima utvrdimo ko-šta-odakle itd.

• ako je pak Venera postavljena u znaku svog izgona ili pada tj. u Ovan & Devica & Škorpija onda ipak moramo da zaključimo da je pr.život bio emotivan, ali i ne toliko prijatan, jer postavka Venera u ovim znacima realno (i bez aflikacija) natusu donosi probleme na emotivnom, pa čak i na finansijskom planu ~ jer kao što tupim već duže vreme o tome Venera nije samo ljubav već se vezuje i za vrednosti koje natus postavlja sebi

• generalno Mesec & Venera kombinacija donosi potvrdu da je osoba bila žensko (bez obzira i da su oboje u muškom znaku) i da je dosta bila "domaćinskog" tipa (čak i ako je u pitanju muški znak ~ to bi nam pokazalo osobu, ženu koja je rame uz rame sa svojim suprugom ili društvom u kojem je živela se na neki način borila za svoj dom, branila svoju porodicu i sl. al o toj simbolici otom-potom...)

• mnogi astrolozi koji se bave karmičkom dosta će da "ulepšaju" ovu "konjunkciju" i da od cele priče naprave "roza pufnu sa svetlucavim zvezdicama", al ja to malo racionalnije posmatram (moj Mesec je ipak u Devici i to je jače od mene...) i smatram da je ovde totalni akcenat bio na porodičnim i tradicionalnim vrednostima koje je natus poneo sa sobom kroz svoje putovanje kroz vreme, a manje više na tu neku "posebnu ljubavnu priču" ~ dobra postavka Venere ~ natus ima osećaj za porodicu i tradiciju pa samim tim i dobro prolazi u emotivnim odnosima, ali i u obavljanju svog posla, a ~ loša postavka Venere ~ natus dibidus nije shvatio da je porodica i tradicija osnova bilo čega u bilo kom životu i zato sad ima problema u odnosima sa roditeljima, ima tragične situacije, gubitke, pa čak i finansijski & poslovno jako teško uspeva u životu.

• romantična strana ove poslednje aspekture Meseca je da je natus u pr. životu imao neku "Veliku Ljubav" koja ga je pratila iz jednog u drugi život (naravno to se sve kroz samu postavku Venere i nj aspekata može videti tj. mora potvrditi) i da će je vrlo verovatno i u ovom životu ponovo sresti (to će nam opet naravno sama Venera "reći")

• ovu postvku sam malo proširila sa pričom jer je lično ja imam ~ meni je Mesec 12° Device a Venera 29° Lava ~ a dodatno mi Venera em vladar Sunca em vladar i 12 i 1 polja ~ direktna povezanost ovog i prošlog života. Podstakao me je razgovor sa Škorpiojom oko prošlih života, pa evo jedne priče / potvrde o Mesec sep. 0° Venera i "Velike Ljubavi" iz pr.života :

Kao što rekoh, ja imam Venera 29° Lav ~ ta Venera ukazuje na dramatične emocije, na pozorište u kući, glamur, javnost u najblistavijem izdanju, ljubav za sva vremena itd... šta bi Regulus neg' dodavao "glitter" na celu priču... elem... ta Venera kao što rekoh je pored vl. nad 1 poljem (ovaj život) vladar i 12 polja (prošli žvot, 8 polje trenutno neću da petljam u priču iako mi Venera vlada i tim poljem...) Kada je tr. Saturn "seo" na vrh mog 12 polja, tamo davno, sredinom 1981 godine, manje više što mi je podkačio Pluton/Sunce već je i aktivirao dešavanja iz prošlog života ~ tada sam upoznala moju prvu (i najveću) Veliku Ljubav... kako je Saturn aktivirao 1 polje iz prošlog života, tako se i aktiviralo 7 polje iz prošlog života a njime vlada Mars 25° 32' Blizanaca... a taj dečko ima Veneru na 25°52' Blizanaca i isto tako kao i meni je vladar natalnog Sunca (on je Bik...) Nas dvoje smo se jednostavno "ponovo sreli" takav je odnos od prvog dana bio, jedno lepo porodično druženje... sam osećaj "leve i desne cipele" u tom rodbinskom smislu doprinela je činjenica da je ta 0° u Blizanci. Kasnije, kada sam "porasla" uz pomoć svog Poštovanog Učitelja i odredjenih tehnika meditacije, setila sam se nekih mojih prošlih života, a zasigurno u 2 ja i taj Bik smo zaista i bili brat i sestra, a u 2 smo bili partneri...

Old 17-09-2012, 00:47   #25
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline

• kada je Mesec imao poslednji aspekt sa Marsom : kao prirodni malefik, večiti borac, ratnik, kavgadžija, ovisnik o adrenalinu, Mars kao poslednja planeta sa kojom je Mesec imao aspekt, može da ukaže da je poslednji život natusa bio vrlo dinamičan, pa ako je Mars u muškom znaku, natus je donosio tu "dinamiku" drugima, a ako je u ženskom znaku, natus je trpeo "dinamiku" od drugih. Najčešće se tumači da je natus bio muškarac u prošlom životu (pa čak i ako se nadje u ženskom znaku) a ako neki dodatni pokazatelji vuku na žensko, onda je to bila vrlo borbena i snažna žena, koja je svojim ponašanjem odskakala od drugih iz njene okoline.

• kada taj Mars nije dobro postavljen, ukazuje da natus vuče sa sobom iz prošlog života nervozu i nesigurnost zakamufliranu u rečitost, preteranu (nepotrebnu) aktivnost, često brzopletost i "autoritet u pokušaju" ponašanje. Moguće je da upravo ta nesigurnost i brzopletost pak u ovom životu donosi natusu česte rasprave, svadje, pa čak i fizičke povrede. Ako je ta 0° u muškom znaku, moguće je da je natus u prošlom životu na neki način davio i gnjavio okolinu, bio nametljiv, imao agresivni pristup svim rešenjima i da sad u ovom životu ispašta zbog toga. Isto važi i za opciju ako je ta 0° u ženskom znaku ~ natus je bio žena koja je bila maltretirana od strane muškaraca (drugi aspekti koje taj Mars ima mogu pokazati koji vid maltretiranja je u pitanju) i da sad vuče strah od bilo kakvog zbližavanja sa muškarcima (ako je žena u ovom životu) ili pak izbegava zbližavanje na emotivnom nivou i ponaša se dosta promiskuitetno (ako je natus sad muškarac) ~ ali naravno, sve ovo zavisi od aspekata koje taj Mars ima.

• "lečenje" ove karme je dosta teško, jer sam Mars je upravo planeta koja vlada instinktima i nesvesnim delom naše ličnosti. Trebalo bi vežbati strpljenje i toleranciju prema ljudskoj površnosti i gluposti i dobro promisliti pre bilo kakve akcije koja podrazumeva otvoreni dijalog ili pak neku težu fizičku aktivnost. Ako je muškarac u pitanju (u ovom životu) onda je zadatak tog čoveka da nauči da bude PRAVI muškarac, ne samo ratnik, već i zaštitnik, jer u suprotnom će stalno naletati na žene sa kojima će non-stop da se raspravlja, svadja, pa čak i potuče, a ako je u pitanju žena (u ovom životu) onda joj je zadatak da prihvati svoju agresiju i nagomilanu negativnu energiju koja tiho tinja u njoj i da je prevazidje (bavljenjem nekim sportom i sl.) jer u suprotnom taj nesvesni deo njene ličnosti će uporno privlačiti ne baš prijatne muškarce u njen život.

Old 17-09-2012, 00:48   #26
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline

• kada je Jupiter taj sa kojim je Mesec imao poslednju 0° : u principu, Jupiter je benefik (čak jači i od Sunca i Venere koji se takodje smatraju benefiima) pa samim tim sem u slučaju da je taj isti Jupiter apsolutno ubiven aflikacijama, možemo reći da je natus u prošlom životu bio jako dobra osoba, pravedan, čestit muškarac, ili pak ako je veći naglasak na ženskim znacima, dobrostojeća supruga nekog imućnog i uticajnog muškarca.

• kao planeta imetka, expanzije, bilo materijalne, bilo duhovne, Jupiter ovde ukazuje da je natus stekao puno toga u prošlom životu (pa ako je na primer tu umešano i Sunce ili pak Merkur, ili pak M. Čvorovi, natus ima prilike da se seti onoga što je naučito u prošlom životu i da to znanje primeni u praksu u ovom životu) Takodje, možemo da predpostavimo da je natus puno učio, čuvao i prenosio znanje drugima, pomagao i davao onima koji su bili na nižoj društvenoj lestvici od njega (nešto na sistemu Robina Huda ako je u igri možda ili Sunce ili Mars...)

• ovde je vrlo bitna postavka i snaga Jupitera, jer ako je u benefičnim znacima za njega (Strelac, Ribe, Rak...) ondak nam to govori o bogatoj Duši u svakom pogledu, a ako je u malefičnim znacima za njega (Devica, Jarac...) ondak možemo da vidimo osobu koja je imala pa izgubila (a i ovde igraju veliku ulogu aspekti koje taj Jupiter ima ~ ako su dobri aspekti, čak i ako je Jupiter slab, možemo da dodjemo do zaključka da je osoba možda prvo bila siromašna pa se svojim trudom i radom vremenom obogatila, a i u suprotnom ~ uz malefične aspekte vidimo osobu koja je po rodjenju bila imućna ali je vremenom proćerdala svoj imetak)

• takodje, ova 0° stavlja akcenat na moralnost i duhovnost natusa ~ ako se nalazi u muškom znaku i ima aflikacije (ili pak je u znaku svog pada / izgona) vidimo natusa koji je negde pogrešio u svom ponašanju i napravio moralno "krivično delo" koje ga sad prati u ovom životu kroz probleme sa novcem, imovinom, nemogućnošću da pronadje svoj duhovni put i sl. Ako se nalazi pak u ženskom znaku, moguće je da je natus bio na neki način povodljiv ili pak zaveden sjajem i blagostanjem pa je zbog toga napravio grešku koja ga sad prati u ovom sadašnjem životu.

• način "borbe" protiv ove karme je jednostavan : natus ne bi trebalo da krivi druge za svoje društvene, IQ i emotivne neuspehe. Obično ova 0° uz aflikacije može doneti Kalimero stav "jadan ja, to je nepravda" a ništa se ne radi po pitanju ispravke date situacije. Uz dobre aspekte, moguće je pak da vidimo osobu koja se batrga i pokušava iz petnih žila da iz neprilike izvuče makar mrvu povoljnog i da na osonovu toga pokuša da se izvuče iz datog problema. Ovo je obično aspekt "lenjosti" i stava "ima vremena, sutra ću to" ili pak "nema veze, može to i drugi umesto mene jer ja to ne znam, ne smem i sl" ~ što znači da osoba treba da vežba disciplinu, odgovornost za svoje postupke i da bude potpuno svestan da i najmanji njegov potez i odluka može da ima dalekosežnog uticaja na sve iz njeogove okoline znao on njih ili ne.

Naši sponzori
Advertisement

Old 17-09-2012, 00:54   #27
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Registrovan: Mar 2012
Mia će postati poznat uskoro
Standardno

smiso sta bi rekla za moj Mo ako te ne davim, brine me jer je u sco sto ce reci u padu, vadi ga 0 sa MC, neaspektovan je fakticki, inace je u rastucoj fazi ima 180 hiron a poslednji aspekt koji je pravio je sa Pl u vagi a ide ka Ur u sco
taj moj Mo vlada VI i dsc

sta je sa mojom karmom?

hvala puno

Old 17-09-2012, 00:55   #28
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline

Nastavak sledi, samo da pronadjem ostale tekstove
U medjuvremenu, možda nekome bude interesantno da pročita :
Putovanje u prošle živote

Old 17-09-2012, 01:24   #29
ennzo
Obično gatalo

ennzo je offline
Registrovan: Jul 2012
ennzo je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Ja bih samo jedno kratko pitanje?
Zasto uvijek kada se prica o slabim pozicijama Jupitera se prica o njegovom polozaju u Djevici ili JArcu a nikada se ne spominje njegova pozicija u Blizancu koja je sigurno gora od one u Jarcu.A eto po meni su Blizanci ubjedljivo najsretniji ljudi u zodijaku,da ne navodim sad primjere.

Old 17-09-2012, 11:58   #30
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku

Veruje se da je Mesec u natalnom čartu u stvari Sunce iz predhodnog života. Zato je vrlo bitna poslednja "konjunkcija" koju natalni Mesec ima u čartu ~ stavljam navodnike na konjunkcija jer to ne mora da bude prava konjunkcija Mesec u Devici poslednji aspket 0° Merkur u Devici, već može da bude i Mesec u Devici "konjunkcija" Venera u Lavu ako izmedju njih nema ni jedne druge planete ~ ona planeta koja je "iza" Meseca u natalnom čartu će biti planeta sa kojom je Mesec tj. Duša napravila i poslednju "konjunkciju" na svom Putu. Aplikacija koju taj Mesec ima sa prvom planetom "ispred" njega (pa makar ta planeta bila i u sledećem znaku : Mesec u Devici 1. apl. sa Suncem u Vagi ili pak Mesec u Devici 1. apl. Jupiter u Strelcu ~ samo je bitno da izemdju Meseca i te planete nema ni jedne druge ~ znači 1. planeta "iza" Meseca = karma koja se nosi iz prošlog života i ono što je osoba naučila, ono što nosi kao "pečat" dok 1. planeta "ispred" Meseca = odradjivanje karmičkih zadataka koji su ostali iz prošlog života ne završeni, a isto tako će i ukazati na sam Put kojim Duša ide u ovom životu...)
Da li za poslednju kojukciju mogu da posmatram Ve? A sledeća je, logično sa Pl?
Mada, predpostavljam da za Pl ne postoji tumačenje.
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules