ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 04-12-2006, 00:11   #31
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Registrovan: Aug 2006
princgora je na dobrom putu
Standardno

Pa ,Uspavana,i sama znas da je sekstil odlican,mozda onda ova opozicija znaci da ce se napatiti zbog tebe.Pogledaj u kom je znaku tvoja karma i njegov mesec ,pa aspekte,to ce ti dati odgovor.
Karma na SMC?Pa ako je SMC put kojim trebamo da idemo u ovom zivotu,put napretka,onda je on tebi vec odredjen,Moon, nema sanse da ga promasis,ili ti ,uglavom ne gresis.

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Submit to Digg   Osnove tumačenja karmičkog čarta Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 04-12-2006, 01:42   #32
da igual
Veštac

da igual je offline
Registrovan: Dec 2006
da igual je na dobrom putu
Standardno

Zanimljivo ti je ovo sa asteroidom Karma.. U sinastriji moja Karma i njegov Mjesec u konjukciji u Ribama. A u Davisonu, Karma na DESC.

zanimljivo, asteroid karmu nikad nisam koristila. meni je moja u 12. kući na 15* blizanca, to bi se trebalo odnosit na prošli život. u kvadratu je sa sjevernim čvorom - jel to znači da mi se kosi svrha ovdašnjeg života sa onom iz prošlog?

u sinastriji nikad nisam nailazila na ljude koji bi imali direktan kontakt s ovim asteroidom - mada mi se nalazi na SO-MO Middle Point (14* blizanci). značaj asteroida uzimam u obzir jedino ako su u konjunkciji ili opoziciji.

jel ne označavaju retrogradni planeti starost duše i puno više karme za odradit u životu?
negdje sam pročitala da što osoba ima više retrogradnih planeta tim je njegova duša starija..

sad sam baš pričala s prijateljicom o njenom prošlom životu. priložila sam i kartu ako želite vidjeti.
ima neaspektiranu veneru (prema ostalim planetima) i ima mars kao vladar 7. kuće u kvadratu sa saturnom u 12. u SMC.
jos kad sam joj racunala prenatalnu - doslo joj je odbrojavanje direktno na tog marsa. znaci umrla je nekom nasilnom smrcu, rekla je da se uzasava ronjenja, puski i praski(ko od petardi). ja sam pretpostavila da ju je ubio (covjek - mars u znaku blizanaca) i to nesto u kombinaciji s puskom i utapljanjem. taj covjek je mogao biti njezin muz, posto joj je vladar 7. mars - u kvadratu sa saturnom i cvorom u 12. - to je debela karma. simbolikom toliko ne baratam - ali htjela bih povezati nekako, jer mi je slučaj interesantan.
također smo pomislile da možda nije bila neki svećenik u prošlom životu, koji se podvrgao razvratništvu i prekršio celibat. zato u ovom životu ne osjeća nikakvu potrebu da se veže za nekog (neaspektirana venera).. samo nagadjam.

šta kažete vi?

njezina natalna:
http://tinypic.com/view/?pic=29lcvb9

Last edited by magdalena; 06-08-2007 at 10:05..

Old 03-01-2007, 19:17   #33
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

ajme majko pazite ovo malo sam sokirana

moja karma je u 8.kuci, u konj.sa marsom koji je vladar 7. Jel to znaci da cu da imam karmicki brak, sj.cvor je isto u 7???? radi kvadrat sa venerom,opoziciju sa plutonom, ne mogu da vjerujem, pa stvarno nemam srece....... samo nasilje, napadanja..... aj ma............

Old 04-01-2007, 21:17   #34
Infekcija_Injekcije
Švrća

Infekcija_Injekcije's Avatar

Infekcija_Injekcije je offline
Registrovan: Nov 2006
Infekcija_Injekcije je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ancholina VIdi Poruku
zanimljivo, asteroid karmu nikad nisam koristila.
negdje sam pročitala da što osoba ima više retrogradnih planeta tim je njegova duša starija..
Ja sam naišla na to da osoba koja ima 5 ili više Rx planeta se nije htjela roditi...

Old 11-01-2007, 19:44   #35
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Standardno

Quote:
zanimljivo, asteroid karmu nikad nisam koristila. meni je moja u 12. kući na 15* blizanca, to bi se trebalo odnosit na prošli život. u kvadratu je sa sjevernim čvorom - jel to znači da mi se kosi svrha ovdašnjeg života sa onom iz prošlog?
Ne ,nego to znaci da se moras boriti i uloziti puno energije da bi dosla do dobrih stvarii u ovom zivotu,tj.da bi bila na pravom putu.Ne zaboravite da je kvadrat aspekt akcije, i nikako ne mora da bude negativan.Nedostatak kvadrata u karti moze da bude mnogo negativniji, imamo primer u vezbaonici.

jel ne označavaju retrogradni planeti starost duše i puno više karme za odradit u životu?

Pa, ima raznih tumacenja,svaka retrogradnost ima svoje znacenje,drugacije od direktnog hoda planete.Ja sam cula cak da neki astrolozi ne tumace karte u kojima ima 4 i vise retrogradnih planeta.Svako ima nesto svoje,ali posto smo na karmickoj,ja bih to svakako povezala sa jacim uplivom onog sto treba da se odradi.
Svi smo mi stare duse,cim smo ovde na ovom forumu i zanimamo se za neke duhovne stvari.To znaci da smo se od cisto materijalnog pristupa zivotu cistile kroz dugi niz inkarnacija.

CARAPICE,
Nije Mars samo nasilje,Ma je i energija i akcija,Ma je i mladic ili muz sportista...Karma u 8 moze znaciti da ces npr.imati fantastican seks sa svojim muzicem!Gde ces lepse od toga na planeti na kojoj se svi zale da kvalitet seksualne veze sa godinama opada , a narocito u braku.
Svaki je brak karma,svaki je brak neka karmicka lekcija, svaki je brak kao i svaka veza put Duse koji ona moze da iskoristi za napredak,ako svakom problemu na koji naidje pristupi sa ljubavlju,razumevanjem i prastanjem.

Infekcijo,
I ja sam to isto cula.Vrlo je logicno,posto znamo da se u prenatalnom periodu u jednom trenutku pre rodjenja predocavaju misije i karmicki zadaci,pa sasvim sigurno i ceo zivotni put.Trebalo bi nam puno hrabrosti da se prihvatimo kao Duse inkarniranja u telo,narocito kada znamo da cemo proci i kroz teske trenutke koji ce nam naneti neopisivu bol...

Ancholina,
Sto se tice neaspektovanih planeta,misljenja su podeljenja kao i kod svakog problema koji se javlja u astrologiji.Neki kazu da neaspektovana planeta NE MOZE da se izrazi, dok drugi tvrde da neaspektovanoj planeti NISTA NE SMETA da se izrazi, i da vise dolazi do izrazaja od aspektovane.Licno , stojim na ovom drugom stanovistu.Kartu cu pogledati drugi put,pa cu dati svoj komentar, a u medjuvremenu pozivam sve koji su raspolozeni da ucine isto.

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Last edited by dadiska; 15-04-2011 at 13:06..

Deo iz knjige "Nema vremena za karmu"
Old 02-02-2007, 08:50   #36
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Thumbs up Deo iz knjige "Nema vremena za karmu"

Ne znam da li sam pogresila sto sam ovaj post postovala ovde?
U svakom slucaju ako sam pogresila, Princgora ce ga prebaciti tamo gde mu je mesto. Mislim da ce vam biti interesantno a ako ste jos gledali ovaj film e onda sam sigurna da cete u potpunosti shvatiti poruku.
Dan mrmota
Da li ste imali srece da pogledate film "Dan mrmota"? U tom filmu Bill Murray glumi Phil-a Conners-a, novinara koji se bavi vremenskom prognozom i koga njegova TV stanica salje da izvestava o Danu mrmota koji se slavi u Pensilvaniji. Za njega je uzasno ponizavajuce da izvestava o nekom glodaru koji na osnovu svoje senke predvidja kakvo ce biti vreme, ali mora, da ne bi izgubio posao. Muci se, grci, stenje, odlicno igra ulogu zrtve. Na kraju krajeva, treba da istrpi taj jedan dan i da bezi odatle.
Ali, sutra ujutru se budi u istom krevetu, sat-alarm zvoni u isto vreme, na isti nacin. Mora da istrpi jos jedan dan. I ponovo tako, ponovo, ponovo, ponovo. Hiljadu potpuno identicnih dana sa identicnim ogranicenjima i mogucnostima. Svakoga dana Phil-ovo verovanje da je to sve klopka materijalizuje se u vidu jos jednog dana koji ceo bude klopka.
Bezbroj puta bezuspesno pokusava da izvrsi samoubistvo. Sledeceg jutra ponovo se probudi u istom krevetu, a sat-alarm ponovo zvoni u isto vreme i na isti nacin. Ocigledno je neizvodljivo da umre, ma koliko bio ocajan i zeleo da pobegne odatle. Isti dan, isti ljudi, ista igra, sve isto, bez izlaza.
Ova izmisljena prica skoro besprekorno prikazuje kako karma (koja je isto tako fikcija) funkcionise. Za one koji jos nisu poceli da razmisljaju o tome da postoji velika slika u kojoj ne postoje zrtve, zivot se stalno ponavlja kao sto se za Phil-a ponavlja Dan mrmota. Kao sto kaze Yogi Bera: "Sve je to "deja vu", pa ispocetka".
Konacno Phil, posto je sve probao, uvidevsi da ne postoji izlaz, pocinje da razmislja o tome da li ima neki talenat i kako bi mogao da ga razvije. Na kraju krajeva, ocigledno ima bezbroj zivota i ima vise nego dovoljno vremena da nauci da svira klavir, vaja, nauci napamet celu francusku poeziju. Tako on postane izuzetno talentovan genije, a potreban mu je po jedan dan (t.j. zivotni vek) da maksimalno razvije neki talenat.
Njegov pogled na zivot najvise oplemenjuje to sto je zaljubljen u Tv producenta Ritu (koju igra Andy McDowell). Kada je u njenom drustvu, on uziva i malo po malo zaboravlja na materijalisticki pogled na svet.
Posto prozivi desetine hiljada dana (t.j. zivota), u kojima uvek za malo poveca svoju sposobnost da voli, osvane novi dan. Kada se to konacno desi, Phil jos uvek nije prosvetljen. Ali promenio je pogled na zivot, i potpuno je spreman da sada istrazi kako je to ziveti na sasvim drugi nacin.
Takozvane zrtve okolnosti uopste nisu nikakve zrtve. Oni samo prozivljavaju rezultate i manifestacije sopstvenog sistema verovanja. Kada najzad shvate sta zaista znaci pruzati otpor okolini (t.j. njihovoj kreaciji), mogu svoju paznju da preusmere na razvijanje osecaja ljubavi kao svog licnog iskustva.
Niko nije zrtva karme. Nije uopste predvidjeno da neko bude kaznjen zbog svojih losih dela. Oni koji ovo nisu shvatili zive svaki dan kao Dan mrmota, jer, kao sto znamo, nase misli kreiraju nasu realnost.
Kada se branim ako sam napadnut, igram igru koja se zove karma i koja je bez kraja. Beskonacna je. Otpor izaziva ponovni napad. To je zakon karme. Napad i odbrana bukvalno mogu da se igraju sve do kraja vremena, unedogled. Za mir nije odgovoran moj protivnik. Moja je odgovornost da izaberem da izadjem iz igre. Ne oprastam zato sto neko zasluzuje ili sto je to pristojno. Ja prastam samo zato sto zasluzujem mir. Umesto stalnog opiranja, zasluzujem da iskusim ljubav prema samom sebi.
Zasluzujem da iskusim ljubav prema samom sebi umesto stalnog opiranja.
Kada istrazujemo sta znace prosvetljenje i ljubav, pocinjemo da shvatamo koncept prastanja. Prastanje skoro momentalno prekida neprekidna ponavljanja karmi.

Lara

Old 09-02-2007, 02:41   #37
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Standardno

PRASTANJE koje momentalno prekida neprekidna ponavljanja karmi.Ovo je zaista divna poruka i tako tacna,i tekst je na pravom mestu i dobrodosao.

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Old 10-02-2007, 03:18   #38
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Standardno

Losti,
To je oznaka za Kvinkuks.
Sto se tice Karme,ja joj ne bih pridavala veliki znacaj jer je ona jako mala,i mislim da bi mogla da ima uticaja u konjukcijama do najvise 2 stepena orbisa,kao i za fiksne zvezde,kako u natalu,tako i u sinastrijama.Ona naglasava karmu kuce gde se nalazi,ali koliko sam ja uspela da primetim,misljenja i opredeljenja su podeljena.
Ubacicu neki tekst o Karmi da bi smo probali da je lakse shvatimo.

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Old 11-02-2007, 01:20   #39
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Standardno

Quote:
sad sam baš pričala s prijateljicom o njenom prošlom životu. priložila sam i kartu ako želite vidjeti.
ima neaspektiranu veneru (prema ostalim planetima) i ima mars kao vladar 7. kuće u kvadratu sa saturnom u 12. u SMC.
jos kad sam joj racunala prenatalnu - doslo joj je odbrojavanje direktno na tog marsa. znaci umrla je nekom nasilnom smrcu, rekla je da se uzasava ronjenja, puski i praski(ko od petardi). ja sam pretpostavila da ju je ubio (covjek - mars u znaku blizanaca) i to nesto u kombinaciji s puskom i utapljanjem. taj covjek je mogao biti njezin muz, posto joj je vladar 7. mars - u kvadratu sa saturnom i cvorom u 12. - to je debela karma. simbolikom toliko ne baratam - ali htjela bih povezati nekako, jer mi je slučaj interesantan.
također smo pomislile da možda nije bila neki svećenik u prošlom životu, koji se podvrgao razvratništvu i prekršio celibat. zato u ovom životu ne osjeća nikakvu potrebu da se veže za nekog (neaspektirana venera).. samo nagadjam.

šta kažete vi?

njezina natalna:
http://tinypic.com/view/?pic=29lcvb9
Ancholina,
Vec nam je poznata karta ove dame iz topika "Izazov".
Moram da kazem da je odlicno to tvoje povezivanje,zaista odlicno i meni je to jako logicno.Po zakonu karme ,najveceg neprijatelja dobijamo kao ljubav u narednom zivotu da bi smo naucili da ga volimo,i jos ako ju je taj covek zaista ubio...Pun pogodak!
Trebalo bi da budemo oprezni sa tumacenjem karme jer su to jako osetljive stvari i bez regresoterapije ne mozemo biti 100% sigurni da smo u pravu.
Zato ja ne volim da tumacim karmu drugima u smislu "umrla si tako i tako",i te teske stvari.To sam radila u pocetku i tako su me zestoko iskritikovali sa punim pravom da sam se postidela.Usput ,devojka kojoj sam to tumacila se istraumirala,tako da to sad kazem u par recenica.
Mislim da ces takve stvari uvek sa vecom sigurnoscu moci da odredis sebi samoj,jer ce te intuicija nepogresivo voditi ka pravoj simbolici planete.
Inace,prosli zivot se racuna kada se 12 kuca horoskopa uzme kao prva,i tako redom,pa je 11-ta ovog naseg danasnjeg,u stvari 12 -ta predjasnjeg horoskopa.
Kada u tako dobijenom horoskopu u osmoj kuci proslog zivota imamo Saturn,onda je lako moguce utvrditi vreme smrti i ti se horoskopi lako karmicki tumace,sve je jednostavnije.Tako kaze vecina autora,a posto je to recimo slucaj i sa mojim horoskopom,islo mi je lako da utvrdim datum smrti i razdoblje u kome sam zivela.Moj savet je da se puno oslanjas na intuiciju,i sve ce ti biti jasno.Kod intuicije bi trebalo uzimati prve asocijacije.
Pogledaj moju kartu iz aspekta proslog zivota,pa ce ti biti mnogo jasnije zasto ti to govorim i da znam sta ti govorim.
Sto se tice tvoje prijateljice,i u proslom zivotu je imala srece u inostranstvu ,a i u ovom joj je bolje tamo,odnosno tamo njen zivot dobija na kvalitetu.
Nije da ona ne zeli da se vezuje,nego tesko dolazi do te tacke odnosa,pogledaj sta su joj tamo pisali za ljubav,sve to stoji.
Da li si joj radila odbrojavanje viskom?

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Naši sponzori
Advertisement

Old 11-02-2007, 01:41   #40
da igual
Veštac

da igual je offline
Standardno

heheh, skužila si ju, a
fala ti princi na feedbacku..

nešto malo sam čitala karmičkoj astrologiji, pa sam tad baš pri primjeru ubojstva skužila da ona ima taj položaj, pa me to zaintrigiralo i mislila sam da ću možda time razriješit njezinu enigmu odbijanja ljubavi i takav stav prema vezama..

odbrojavanje viskom ne znam kako se radi..
hvala ti na savjetima, pokušat ću nešto iskombinirati..još nisam pofatala svu simboliku :P

btw. što se tiče inostranstva rekla je da ju jako privlači Rusija, a nisam znala zbog čega, ja joj govorim Italija..
jel možda Mjesec u Škorpionu? ne znam koji znak je rusija

Old 11-02-2007, 06:25   #41
amaterka
Švrća

amaterka's Avatar

amaterka je offline
Registrovan: Jan 2007
amaterka je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Ja sam naišla na to da osoba koja ima 5 ili više Rx planeta se nije htjela roditi...

Moj srednji sin ima 5 rx planeta (Uran, Pluton, Jupiter, Mars, Saturn) E sad, razmishljam ovako posle chitanja gornjeg teksta ... prenela sam trudnocu 10 dana, mozda je to bio prvi znak da dete nece da se rodi, ALI ... i ostale dve trudnoce sam prenela isto toliko ... znachi nije.

Na samom porodjaju imao je pupchanu vrpcu oko vrata i jedva je ziv izashao, ALI ... tih dana rodilo se mnogo beba sa istim rasporedom na nebu, pa da li je moguce da bash svi nisu hteli da se rode, a da ne kazem da je jedino moj sin imao problem kad je dolazio na ovaj svet, barem tog dana.

Medjutim, to nije sve ... kao beba od 20 dana dobio je zuticu nepoznatog porekla, znachi, nije ona posle radjanja koja se javlja odmah, a nije ni zarazna, i niko nikada nije saznao zasto je imao zuticu, ali je i to preziveo, doduse, bio je otpisan od strane lekara, bukvalno.

Sa sedam godina udario ga je auto i opet je preziveo, zapravo, imao je 'samo' prelom karlice.

Pre pola godine, dok je vozio motor, udario ga je auto, i dobro je proshao, samo je bio ugruvan.

Ali ipak se pitam da li je moguce da je chitava generacija sa 5 Rx planeta proshla tako kao moj sin? Ne verujem.

Old 11-02-2007, 12:50   #42
Nenita
Prijatelj foruma

Nenita's Avatar

Nenita je offline
Nenita je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Moj srednji sin ima 5 rx planeta (Uran, Pluton, Jupiter, Mars, Saturn) E sad, razmishljam ovako posle chitanja gornjeg teksta ... prenela sam trudnocu 10 dana, mozda je to bio prvi znak da dete nece da se rodi, ALI ... i ostale dve trudnoce sam prenela isto toliko ... znachi nije.

Na samom porodjaju imao je pupchanu vrpcu oko vrata i jedva je ziv izashao, ALI ... tih dana rodilo se mnogo beba sa istim rasporedom na nebu, pa da li je moguce da bash svi nisu hteli da se rode, a da ne kazem da je jedino moj sin imao problem kad je dolazio na ovaj svet, barem tog dana.

Medjutim, to nije sve ... kao beba od 20 dana dobio je zuticu nepoznatog porekla, znachi, nije ona posle radjanja koja se javlja odmah, a nije ni zarazna, i niko nikada nije saznao zasto je imao zuticu, ali je i to preziveo, doduse, bio je otpisan od strane lekara, bukvalno.

Sa sedam godina udario ga je auto i opet je preziveo, zapravo, imao je 'samo' prelom karlice.

Pre pola godine, dok je vozio motor, udario ga je auto, i dobro je proshao, samo je bio ugruvan.

Ali ipak se pitam da li je moguce da je chitava generacija sa 5 Rx planeta proshla tako kao moj sin? Ne verujem.
Mnogo zavisi i od rasporeda kuca u natalnoj karti..Nema veze sto tvoj sin ima vrlo slicne aspekte sa mnogima koji su se rodili tog istog dana..Pa dovoljno je i to sto se sam podznak menja, a podznak i njegov vladar su primarne planete koje najvise uticaja na licnost imaju..Mesec se jako brzo krece po zodijaku, tako da ni njegov polozaj nece biti isti kao nekom drugom ko se rodio tog dana, a samim tim ni njegovi aspekti nece biti isti..Vrhovi kuca ce takodje obrazovati drugacije aspekte..Mozda se njemu Mesec ili vrh neke kuce nalazi na nekoj nezgodnoj zvezdi, dok sa ostalima to ne mora biti slucaj..Ima tu dosta razlika koje se pojavljuju ljudima koji su rodjeni istog dana..Moze biti i izvesnih slicnosti...postoje takvi primeri..U knjizi Mileta Dupora "Ne vjerujte provjerite" on je izneo takva neka poklapanja..
Mozes staviti horoskop tvoga sina u vezbaonicu, pa da bacimo pogled..

Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena

Old 12-02-2007, 00:20   #43
da igual
Veštac

da igual je offline
Standardno

e prinčica, pošto ti je inbox pun, evo da ti pejstam na javno svoj odg.
da tvoja 8. nekadašnja kuća je bome krcata, sadašnji saturn u sadašnjoj 7. hoćeš nam se to sad oženit za saturnova povratka, a?
partner je također karmički, moguće da i kroz njega saznaš nešto o prošlom životu..
evo ima petković nekih tekstova, al za to sigurno već znaš: http://www.astrologyinserbia.com/s/thebest/petkovic.htm

ostali takođe nek se posluže..

milejdiz

Old 12-02-2007, 00:26   #44
amaterka
Švrća

amaterka's Avatar

amaterka je offline
Registrovan: Jan 2007
amaterka je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Mozda se njemu Mesec ili vrh neke kuce nalazi na nekoj nezgodnoj zvezdi,
Ne, nijednu fiksnu zvezdu ne dotiche nijedna planeta niti vrh kuce.

Old 12-02-2007, 01:05   #45
Nenita
Prijatelj foruma

Nenita's Avatar

Nenita je offline
Nenita je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by amaterka VIdi Poruku
Ne, nijednu fiksnu zvezdu ne dotiche nijedna planeta niti vrh kuce.
To sam ja samo dala kao jedan od primera, ali ima zaista puno razloga zbog cega se sudbine ljudi koji su rodjeni istog dana ne poklapaju..
Princic, sad se ja izvinjavam tebi sto smo malo skrenuli sa teme..Mozda bi ovo trebalo prebaciti u zavrzlame?

Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules