ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 17-03-2013, 02:55   #106
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Registrovan: Nov 2009
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

Pa jednostavno je, nema fantaziranja, pročitaš natalne postavke i ukomponiraš kao da radiš sinastriju npr običnu, radiš sinastriju karmičku.

Kad se pomiriš da je sve neka vrsta karme, lakše ti je
Submit to Digg   Nedoumice U Karmickoj Astrologiji Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 19-03-2013, 03:39   #107
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
Registrovan: Mar 2010
ginger je na dobrom putu
Standardno

e koje su to karmičke postavke koje ti gledaš?

Old 08-04-2013, 21:55   #108
firebird
Obično gatalo

firebird je offline
Registrovan: May 2012
firebird je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ginger VIdi Poruku
e koje su to karmičke postavke koje ti gledaš?
pa pitanje je prije svega koja iskustva duša treba pokupiti u ovoj inkarnaciji, odnosno u kojoj sferi života treba napredovati, možda je pitanje muško ženskih ljubavnih odnosa posljednje koje treba iskusiti ili uopće nema poseban značaj u ovoj inkarnaciji.

dakle pogledati vrh četvrte kuće da se vidi odakle su korijeni duše i iz kojeg perioda dolazi a zatim obratiti pažnju na spremnik iskustava mjesec - prethodna i buduća konjukcija i pozicija mjeseca, nakon toga vidjeti gdje se treba naučiti kontroli odnosno gdje je pozicija Saturna. A tek onda vidjeti da li ima potrebe za karmičkom sinastrijom

ja bih probao na taj način započeti s razmišljanjem. moguće da bi osoba s iskustvom u razmatranju karmičke astrologije krenula na nekakav drugačiji način.

karmička sinastrija izgleda isuviše apstraktno , mislim da i karmičko astrološko tumačenje samo za jednu osobu dosta "visi u zraku" a i pojam vremena u karmičkim okvirima ljudima je teško razumljiv, da ne kažem da je pitanje provjere takvih tumačenja vrlo diskutabilno, osim možda kroz opetovanja raznih životnih lekcija ili na fizičkom nivou pojavom određenih bolesti koje se mogu tumačiti kroz prizmu karme.

Old 08-04-2013, 22:17   #109
nale777
Druid

nale777's Avatar

nale777 je offline
Registrovan: Oct 2010
nale777 je na dobrom putu
Standardno

Meni stoji ljubavna karma,jer mi je mesec izmedu JU i SA, obe planete su retro, kao i vladar ASC u 8. kuci, kuci seksa.Tu su mi i So i MA.JU i SA vladati 7. kuce.
Zanima me kako se prevazilazi ovaj karmicki zacarani krug,kako se iz njega izlazi?

Old 08-04-2013, 22:35   #110
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
Registrovan: Mar 2010
ginger je na dobrom putu
Standardno

Nale kad se karma odradi, to je i njena svrha. Kako Bog da, tako treba primiti.

Old 08-04-2013, 22:50   #111
firebird
Obično gatalo

firebird je offline
Standardno

Quote:
po vedskoj astrologiji postoje određene metode da se utječe na promjenjivi dio karme putem korištenja određenih boja i dragog kamenja u zavisnosti od podznaka osobe te mantrama, jantrama, molitvama i sl.
a u nekim slučajevima je moguće da osoba i svojim usavršavanjem i činjenjem dobrih dijela izbjegne dio loše karme (patnje ili mučnih događaja) koji joj je namjenjen natalnom kartom odnosno rođenjem.

Old 08-04-2013, 22:54   #112
nale777
Druid

nale777's Avatar

nale777 je offline
Registrovan: Oct 2010
nale777 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Mora da postoji neki aspekt za izlaz,jer kako sam nesto gledala po kretanju SA od rodenja,koliko je dana isao retro od rodenja, to je vise od 100 dana,kazu toliko godina odradivanja karme.Ajme meni!
Neko mi je jednom ovde rekao da je meni izlazni aspekt MO120VE, mada mi nije objasnjeno kako.

Quote:
Originally Posted by firebird VIdi Poruku
po vedskoj astrologiji postoje određene metode da se utječe na promjenjivi dio karme putem korištenja određenih boja i dragog kamenja u zavisnosti od podznaka osobe te mantrama, jantrama, molitvama i sl.
a u nekim slučajevima je moguće da osoba i svojim usavršavanjem i činjenjem dobrih dijela izbjegne dio loše karme (patnje ili mučnih događaja) koji joj je namjenjen natalnom kartom odnosno rođenjem.
Ajd nesto vise o tome,ako znas,malo konkretnije-link ili pojasnjenje.

Old 08-04-2013, 23:06   #113
firebird
Obično gatalo

firebird je offline
Standardno

mislim da čak neki astrološki programi za jyotish imaju tu opciju ugrađenu pa ti odmah daju prijedlog tvojih remedijalnih mjera s obzirom na tvoju natalnu kartu, ali možeš ukucati "vedic remedies" u google i izbaciti će ti niz web stranica s tom tematikom, neke od njih su dosta detaljne u opisivanju.

Old 09-04-2013, 19:41   #114
firebird
Obično gatalo

firebird je offline
Standardno

http://dc248.4shared.com/download/Qs...73648-32dd892b

knjiga Vedic remedies - S. Rath.

Old 10-04-2013, 18:56   #115
firebird
Obično gatalo

firebird je offline
Standardno

http://web.zpr.fer.hr/ergonomija/200...%20planeti.pdf

....
Old 11-02-2014, 08:58   #116
janja
Obično gatalo

janja is online now
Registrovan: Jun 2007
janja je na dobrom putu
Standardno ....

U poslednje vreme cesto razmisljam o Karmi, verujem da svi mi imamo svoju karmu....zanima me sta je sa mojom ljubavnom karmom i kako da saznam nesto vise o tome......pomozite mi molim Vas

Old 14-02-2014, 16:12   #117
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Registrovan: Mar 2011
danica_91 je na dobrom putu
Standardno

ja imam retro Sa sa svim planetama skoro umesan...sa vladarem i 1. i 5. i 7. polja pravi 180...i trigon sa Mo..pa ne znam vise sta da mislim, imam ja puno veza, ali sve je to nekako osudjeno na propast...nikako da nadjem nekoga ko mi odgovara..ja se tesim da sam mlada pa zato..ali za sad ne ide na dobro...dodatno sto imam Mo u ovnu pa hocu sve odmah i sada, i hocu neke likove za ciju se ljubav borim..sve sto dobijem na tacni mi je dosadno i nezanimljivo..i uglavnom obozavam starije partnere...druge vere ne bas, ali jbg, ako se pojavi neko koga cu stavrno da volim, ne bi mi bio problem..ali vrlo tesko se zaljubim, vrlo tesko...i uglavnom imam patnju u vezi...ogromnu ljubav ali je i patnja uvek prisutna...e sad da li je do karme ne znam...

i mislim da cvorovi stvarno rade kao ludi i da rade kao lepak, i da je tek to karma...nije to uvek pozitivno, ali uglavnom se odnosi jako tesko prekidaju kakvi god da su...pogotovo kad su umesane ose i cvorovi, planete plus...znaci svakako traje, ali nekad se osecam, bar ja, kao da sam u zatvoru nekom i da sam osudjena da provodim vreme sa tim osobama iako ne zelim,a u neku ruku sam u obavezi, i ne mogu da prekinem...pa ima li sta gore..a jos te osobe ti ne daju da dises, fuj...pa se samo nadam da je to odredjeni vremenski period koji treba da prodje i da se resi ta karma i da mogu mirno da idem dalje...
Naši sponzori
Advertisement

....
Old 11-03-2014, 11:55   #118
janja
Obično gatalo

janja is online now
Registrovan: Jun 2007
janja je na dobrom putu
Standardno ....

Quote:
Originally Posted by janja VIdi Poruku
U poslednje vreme cesto razmisljam o Karmi, verujem da svi mi imamo svoju karmu....zanima me sta je sa mojom ljubavnom karmom i kako da saznam nesto vise o tome......pomozite mi molim Vas
A da zaboravila sam da Vam kazem da sam upoznala jednog stranca sporazumevamo se rukama I nogama niti ja znam njegov jezik niti on moj a Engleski jako slabo, a imam utisak da se znamo citav zivot, cak sam pre toga sanjala jedan san koji mi je sve to nagovestio...e sad da li to ima veze sa karmom ili se ja samo tripujem sve se odigralo jako cudno....

Old 11-03-2014, 13:31   #119
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Registrovan: Feb 2012
andjela će postati poznat uskoro
Standardno

Danice,imam i ja takav utisak...Nekad prosto neke osobe ne mogu da otpisem iz svog zivota,a i kad ih kao otpisem,uvek se predomislim,kao da sam nenormalna...Kao da nemam svoj mnozak,i tacno osecam da nas nesto veze i ne mogu se izboriti,iako zelim...Ako nije karma,onda ne znam sta je
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules