ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 29-05-2007, 18:53   #31
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Registrovan: Aug 2006
princgora je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by princess VIdi Poruku
Tek sad procitah tvoj odgovor...
Uf i u next life kazes?Kako li cu izdrzati?
Mislila si na emotivno zameranje ili ?
Pa retko ko prepozna duse koje zna iz proslih zivota,ne brini.
Emotivno zameranje,da ljubav ne pretvoris u mrznju,mislim ako se ikada okonca,onda bi to omogucilo veliku duhovnu transformaciju,jako je vazno da ostanete u dobrim odnosima.

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Submit to Digg   Nedoumice U Karmickoj Astrologiji Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 31-05-2007, 11:14   #32
princess
Obično gatalo

princess's Avatar

princess je offline
Registrovan: Apr 2007
princess je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by princgora VIdi Poruku
Pa retko ko prepozna duse koje zna iz proslih zivota,ne brini.
Emotivno zameranje,da ljubav ne pretvoris u mrznju,mislim ako se ikada okonca,onda bi to omogucilo veliku duhovnu transformaciju,jako je vazno da ostanete u dobrim odnosima.
Da,u pravu si.To da ostanemo u dobrim odnosima se generalno namece kao dosta vazno da ne kazem obavezujuce,jer smo bas isprepletani familijama(on je rodjak mog zeta)pa bi bilo koji los potez doveo do zatezanja medju odnosima vise ljudi.
A nas dvoje svako osobno smo dosta gordi,ponositi i tvrdoglavi tako da uvredjenost ne bi prosla neopazeno.
Znas sta mi je jos zbunjujuce.U sinastriji moj Asc u njegovoj 4,moj Ju njemu u 12 doduse u konj.sa njegovim Asc ali i sa njegovim cvorom.Moj SA njemu u 1.U kompozitu vladar ASC i 12 u 4.
SA u 1 u egz.konjukciji sa asteroidom Karma.
U dejvisonu vladar Asc u 4 90 Sa u 12.Mo na 29 ovna u 12.
Cini mi se da sve to zaista upucuje na neki karmicki odnos?
Isprepletan sa "dugovima"zar ne?

Old 28-06-2007, 17:09   #33
webhanuma
Obično gatalo

webhanuma's Avatar

webhanuma je offline
Registrovan: Mar 2007
webhanuma je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by amfitrita VIdi Poruku
Zanimljivo mi je ovo sto ste govorili o cvorovima, i tome sto moon govori o tome da je JMC zaista ono sto predstavlja dug prema sebi...jer i ja tako nekako osecam
Prvi put ovo citam i ima smisla
Moj juzni cvor je u devetoj kuci. Moj ceo zivot, od kako vladam njime... zivim kao nomad :-( Seleci se s mesta na mesto (inostranstvo) i znam da cu to nastaviti jos jedan poduzi period... kao da trazim nesto sto sam ostavila.
Moja deveta kuca iako preaspektovana mi donosi neverovatne tegobe vezane za studij (put me odvaja od istog -11ta je treca od devete u opoziciji sa vladarom). Vladar devete je retrogradan i u trigonu sa JMC.
Ja kao da zivim u koferima.
Ako imate sugestiju bicu zahvalna!

kada sam ga videla odmah sam ga spazila....
Old 28-06-2007, 17:35   #34
sahadow452
Obično gatalo

sahadow452's Avatar

sahadow452 je offline
Registrovan: May 2007
sahadow452 je na dobrom putu
Exclamation kada sam ga videla odmah sam ga spazila....

Moj Saturn je u 12 kuci u ovnu tacno pored asc,a smc u 1 kuci...njegov Saturn je u Ovnu u 12 gde je i smc...u sinastriji je njegov saturn egzaktno na mom smc u 1 kuci...karma definitivno..
Princgora,da li bi mi malo pojasnila ovo...totalno sam zbunjena i vrtim se u krug kao mace kada juri svoj rep...

Old 31-07-2007, 12:33   #35
Tanya
Obično gatalo

Tanya's Avatar

Tanya je offline
Registrovan: Jul 2007
Tanya je na dobrom putu
Standardno

Kako videti kad je karmicki dug konacno i u potpunosti otplacen, i da veza nece imati jos nastavaka?

My chart

http://i199.photobucket.com/albums/a...m_i_bradom.gif

Last edited by Tanya; 05-09-2007 at 14:59..

Old 12-08-2007, 19:13   #36
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by pufnica VIdi Poruku
Meni je Karma na 13.41 Jarca u deeeebeloj konj. sa Ve u 4. kuci.Sta bi to moglo da znaci? Nego, nije mi jasno JMC i Karma su isto ili ne? Jer,ako nisu isto onda su i oni u deeeebeloj konj. Procitala sam sve teme i postove u poslednja tri sata u vezi karme,guza mi je utrnula od sedenja, a jos uvek mi neke osnovne stvari nisu jasne!!! Strasno!
JMC i Karma nisu isto,Karma je asteroid,i nema velikog uticaja osim u konjukcijama sa licnim planetama.
Venera u konjukciji sa JMC govori o srecnoj ljubavnoj prici,koja se i u ovom zivotu mora pojaviti,najcesce izvan braka.Dakle,osoba ce imati susret sa Dusom koju je oduvek volela,i jedino je neki poseban karmicki zadatak moze spreciti da ne bude sa tom osobom sve vreme zajedno.Jos je tvoja Venera pojacana asteroidom Karma,jos sve to u 4-oj kuci.
Ovo je prava sreca u ljubavi,andjeoska ,uzivaj kada ga sretnes...

Quote:
Originally Posted by mace VIdi Poruku
princgora sad sam nalsa da je dana kad smo se upoznali ja i moj bivsi dragi njegova tranzitna karma bila na njegovom saturnu egzaktno kao i ostalo, pogledaj ovo kad te molim ja!

nece da mi zalepi sliku sa natalnom i tranzitima!

ne vredi ne mogu da zalepim kako izleda natalna sa tranzitima njegova
u svakom slucaju tranzitna karma mu je te noci bila egzaktno na njegovom saturnu tj i moja je bila tada na njegom satrunu na 26 jarca (satrun mu je u jarcu a 26 s bika jel) a inace njegovo 7 polje je te novi tranzitiralo sunce mars venera jupiter merkur? da li to znaci i sta i koja je moja karma sa njim posto vidim da mi mesec i pluton padaju na moje 11 polje !
i da li se njemu (posto je udovac) gleda 9 kuca ili i dalje 7?
pitam bas zato sto mu je preko 7 tranzitiralo pet planeta te noci!
moj mesec pada na njegovu prvu kucu ali sam negde citala da to znaci da ja njega obozavam ali ne i on mene ?
inace ja sam numeroloski 5 licni a on je 4 licni broj !
dal to ima neke veze ! :-)

inace je moja karma u mojoj natalnoj retrogradna kao i uran kao pluton!
princgora pomazi ako znas ista !
uh sta cu !!!!
Mislim da si vec dobila fantastican odgovor od jedne clanice foruma?
Ako nije tako,naci cu vremena da ovo pogledam..

Quote:
Originally Posted by webhanuma VIdi Poruku
Prvi put ovo citam i ima smisla
Moj juzni cvor je u devetoj kuci. Moj ceo zivot, od kako vladam njime... zivim kao nomad :-( Seleci se s mesta na mesto (inostranstvo) i znam da cu to nastaviti jos jedan poduzi period... kao da trazim nesto sto sam ostavila.
Moja deveta kuca iako preaspektovana mi donosi neverovatne tegobe vezane za studij (put me odvaja od istog -11ta je treca od devete u opoziciji sa vladarom). Vladar devete je retrogradan i u trigonu sa JMC.
Ja kao da zivim u koferima.
Ako imate sugestiju bicu zahvalna!
Pa ova pozicija tvog cvora govori o karmickim dugovima vezanim za strane zemlje kao i za dugove vezane za odnos prema znanju ,obrazovanju i religiji,koji bi mogli da se manifestuju u prekidu studija ili pogresno izabranom fakultetu,pa da studiras ono sto ne volis,ili da ni sama ne znas sta hoces da studiras.To sto vec sve ovo shvatas je veliki napredak,i sigurno je da ces i dalje mnogo putovati.Kada ce sve to da se zavrsi/jer je i vladar 9 retro,mogu da nam odgovore direkcije ili solari,recimo tranzitni Sa preko vladara 9 ti moze pomoci da mnogo toga razresis.
Trebalo bi da se oslobodis starih uverenja,ja bih rekla PREDUBEDJENJA I PREDRASUDA,da svima i svakome das sansu,da verujes ljudima i da se posvetis religiji i duhovnosti,a sve to da bi sprecila negativne posledice kao sto su teska razocarenja,osecaj da zivot nije pravedan,realne osecaje gubitka u inostranstvu-kradje,prevare,itd.
Puno srece...

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Last edited by magdalena; 13-08-2007 at 22:47..

Old 12-08-2007, 21:35   #37
pufnica
Obično gatalo

pufnica's Avatar

pufnica je offline
pufnica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
JMC i Karma nisu isto,Karma je asteroid,i nema velikog uticaja osim u konjukcijama sa licnim planetama.
Venera u konjukciji sa JMC govori o srecnoj ljubavnoj prici,koja se i u ovom zivotu mora pojaviti,najcesce izvan braka.Dakle,osoba ce imati susret sa Dusom koju je oduvek volela,i jedino je neki poseban karmicki zadatak moze spreciti da ne bude sa tom osobom sve vreme zajedno.Jos je tvoja Venera pojacana asteroidom Karma,jos sve to u 4-oj kuci.
Ovo je prava sreca u ljubavi,andjeoska ,uzivaj kada ga sretnes...
Hvala, Princgorice! Shvatila sam da Karma i JMC nisu isto, ali nisam znala sve ovo sto mi naprica!!! Pa kada ce se ona konacno pojaviti? Ne mogu vise da cekam!

Last edited by pufnica; 06-09-2007 at 19:48..

Old 19-09-2007, 23:14   #38
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Tanya VIdi Poruku
Kako videti kad je karmicki dug konacno i u potpunosti otplacen, i da veza nece imati jos nastavaka?
Pisala sam o tome u temi Osnove karmickog,pogledaj,trenutno pretposlednji post.
Jednostavno je,kad smatras da sa tom osobom nemas vise sta da trazis.Na primer,onaj ko te posle raskida juri i proganja i ne zna da to u stvari radi da bi vratio neki svoj dug u potpunosti.Ne mora da znaci da ce biti vracen u ovom zivotu,ali ce u narednom doci u priliku da to ucini i kosmicka energija ce ga u vidu ljubavnika,muza,brata,sestre,oca,majke,najboljeg druga ili neke bliske osobe vratiti u tvoj zivot.

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Old 19-09-2007, 23:53   #39
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Hekata je na dobrom putu
Talking

Mene zanima moj severni Čvorić..negde sam našla da je u vagi, a negde da je u devici, znam da se kreće suprotno od ASC, ali mi nije jasno u kom je zaista znaku!
Čvor mi je na zanimljivom stepenu, da li to nešto specifikuje?
I još me zanima gde mi je karma?
Naši sponzori
Advertisement

Old 20-09-2007, 17:22   #40
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
TrilianSi je na dobrom putu
Standardno

Po Kepleru ti je Severni čvor na 00* Vage 41' . A Karma ti je u IX kući na 07* Bika 43' ...

"Gledajte u budućnost...sastaćemo se... vi i ja... tamo..."

Hvala!!!!
Old 23-10-2007, 14:00   #41
webhanuma
Obično gatalo

webhanuma's Avatar

webhanuma je offline
webhanuma je na dobrom putu
Standardno Hvala!!!!

Quote:
Pa ova pozicija tvog cvora govori o karmickim dugovima vezanim za strane zemlje kao i za dugove vezane za odnos prema znanju ,obrazovanju i religiji,koji bi mogli da se manifestuju u prekidu studija ili pogresno izabranom fakultetu,pa da studiras ono sto ne volis,ili da ni sama ne znas sta hoces da studiras.To sto vec sve ovo shvatas je veliki napredak,i sigurno je da ces i dalje mnogo putovati.Kada ce sve to da se zavrsi/jer je i vladar 9 retro,mogu da nam odgovore direkcije ili solari,recimo tranzitni Sa preko vladara 9 ti moze pomoci da mnogo toga razresis.
Trebalo bi da se oslobodis starih uverenja,ja bih rekla PREDUBEDJENJA I PREDRASUDA,da svima i svakome das sansu,da verujes ljudima i da se posvetis religiji i duhovnosti,a sve to da bi sprecila negativne posledice kao sto su teska razocarenja,osecaj da zivot nije pravedan,realne osecaje gubitka u inostranstvu-kradje,prevare,itd.
Puno srece...
Princic, nemam pojma kako sam mimoisla tvoj odgovor Prvi put ga citam i hvala ti sto si mi ukazala na njega
Nemas pojma koliko si ispravnih stvari napisala.... fakultet sam pogresila...studirala sam veterinu, na kojoj sam morala da ocistim godinu u junu da bih objasnila familiji da ne odustajem zbog prepreke nego jer to nije za mene...izgubila sam vreme tu.
Sad sam u nauci...iako svi tvrde da ne treba da sam tu zbog merkura u ribama. U sustini svega bih se odrekla da bih imala funkcionalnu familiju. Ni ne sumnjam da cu menjati profesije, pa s tim u vezi je ovo da sam omasila studij...nisam ali ne mogu da zamislim da radim jednu stvar ceo zivot, takodje naucna sujeta (odredjena nezdrava kompeticija) je nesto sto ne mogu da gledam.
Altruista sam i da ikad mogu da radim bilo kakav humanitarni posao celo svoje skolovanje bih ostavila iza..no za to ne trebaju skole, nego adaptacija i pravi momenat za nesto.
Sto se tice vere -krstila sam se tek pre dve godine, od tad zaista verujem da ima onog gore i da me je spasao kad nista drugo nije moglo (pad sa litice u mrklom mraku a pala sam na jedno jedino drvo koje je raslo U KAMENU). Pripadam spc crkvi...medjutim religiju prihvatam vise sa aspekta humanizma nego slepe vere u 10 zapovesti.
Ljudima dajem slepo poverenje na pocetku, ali se razocaram MNOGO kad ga skrckaju To bi vec bio prenaglaseni neptun....
Zamena energija koja sam shvatila da zasta radi na mom primeru je pruzanje pomoci nesrecnima ...kad oni placu meni na ramenu, ja zaista nemam razocarenja u tom intervalu. Ne znam koliko ovo realno zvuci, ali menjam se bas mnogo u zadnjih pola godine -osecam jaku transformaciju koja me je uostalom u jako kratkom periodu i priblizila astrologiji.
Zaista sam iskrena...cak sam se mnostvo puta bavila mislju da brisem svoje postove, jer sam iznela bas svoj zivot u njima i uvek mislim da ce me neko prepoznati, verovatno cu to u nekom momentu i uraditi.
Princic jel' bi mogla molim te da mi rastumacis tvoju recenicu koju sam zacrvenela? Ako sam razumela ti mislis da cu u doba saturnovog povratka (Sa preko vladara 9te) ojacati, ili da ce tada moj zivot biti na pravom putu? Jesam dobro shvatila? Inace sada me drma prog mesec koji se suprotstavio gornjem stelijumu, a za pola godine ce preci preko donjeg, pa...jesu to direkcije o kojim pricas ili mislis na primarne?
Jos jednom hvala ti na izuzetnoj analizi i oprosti sto je nisam ni videla :*

Old 23-10-2007, 14:43   #42
princess
Obično gatalo

princess's Avatar

princess je offline
Registrovan: Apr 2007
princess je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Pisala sam o tome u temi Osnove karmickog,pogledaj,trenutno pretposlednji post.
Jednostavno je,kad smatras da sa tom osobom nemas vise sta da trazis.Na primer,onaj ko te posle raskida juri i proganja i ne zna da to u stvari radi da bi vratio neki svoj dug u potpunosti.Ne mora da znaci da ce biti vracen u ovom zivotu,ali ce u narednom doci u priliku da to ucini i kosmicka energija ce ga u vidu ljubavnika,muza,brata,sestre,oca,majke,najboljeg druga ili neke bliske osobe vratiti u tvoj zivot.
Uzas da se covek najezi a ako ga pustis da ti vrati dug u ovom zivotu?

Old 26-10-2007, 01:09   #43
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by princess VIdi Poruku
Uzas da se covek najezi a ako ga pustis da ti vrati dug u ovom zivotu?
Pa mnogo je lakse,i tako se cisti karma,to je najidealnije kada bi se ostvarilo u potpunosti..Onda ti rasciscavas odnose sa drugim osobama,dakle zavrsavas posao,a ne vrtis se u krug ponovo i ponovo sa istim glumcima ali u razlicitim ulogama..

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Old 26-10-2007, 17:14   #44
Hekata
Veštac

Hekata's Avatar

Hekata je offline
Hekata je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by TrilianSi VIdi Poruku
Po Kepleru ti je Severni čvor na 00* Vage 41' . A Karma ti je u IX kući na 07* Bika 43' ...
Pa šta predstavlja ta karma u 9.kući u konjukciji sa chironom?

Old 21-12-2007, 17:59   #45
swarovska
Obično gatalo

swarovska je offline
Registrovan: Jun 2007
swarovska je na dobrom putu
Standardno

e sada ja moram da pitam nesto sto ne znam da li spada pod ovu temu ..skoro mi jedna prijateljica rece da joj je astrolog neki pricao da svaki znak ima razlicite ekade koje su vezane za karmu odnosno za zadatak u ovom zivotu ?da li neko zna da mi objasni sta je to zapravo?ne znam gde da to potrazim da procitam malo vise
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules