ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 11-04-2007, 21:45   #16
carobnica
Obično gatalo

carobnica's Avatar

carobnica je offline
Registrovan: Mar 2007
carobnica je na dobrom putu
Standardno

kako se tumaci konjunkcija juzni cvor sa juznim druge osobe,a da nije ista generacija u pitanju?
hvala,pozz
Submit to Digg   Mesečevi čvorovi u karmičkoj astrologiji Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 12-04-2007, 14:44   #17
zvoncicaa
Obično gatalo

zvoncicaa's Avatar

zvoncicaa je offline
zvoncicaa je na dobrom putu
Standardno

To bi znacilo da te dve osobe imaju neko zajednicko iskustvo. Koliki je orbis? Pogledaj da li Sunce i Mesec prave neki aspekt, narocitno konjunkciju,ili neka druga licna planeta ( Sunce , Mesec, Merkur, Venera, Mars, Jupiter ) sa cvorovima . Ove dve osobe ``osecaju`` jedna drugu, a kroz neko zajednicko iskustvo, i jedna i druga mogu postati bolje. Sad, sta je u pitanju, moras da vidis sve osstalo, ovo je samo jedan pokazatelj zajednicke karme , koji kaze , da, sreli smo se nekad, ali sta je bilo, kakav odnos, blize ce reci ostali signifikatori.
Pozdrav !

Old 12-04-2007, 15:26   #18
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Ja imam konj.mjeseca sa njegovim suncem to bi trebalo biti dobro, ali me brine njegov pluton koji ulazi u moju 1.natalnu i radi konj.sa juz.cvorom to bi trebalo isto imati veze sa karmom?je li to lose?

Old 12-04-2007, 16:34   #19
carobnica
Obično gatalo

carobnica's Avatar

carobnica je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by zvoncicaa VIdi Poruku
To bi znacilo da te dve osobe imaju neko zajednicko iskustvo. Koliki je orbis?
egzaktno je!! da, postoje i drugi aspekti sa licnim planetama, i konjunkcije, ali me je narocito zanimalo ovo sa cvorovima, jer je prilicno zamrseno.. juzni cvor sa juznim, ko kome duguje ? ipak, neko iskustvo zajednicko je odlican opis.. jer, da nije egz. ne bi pridavala veci znacaj, ali ovako mislim da je rec o necemu bitnom. ipak su to cvorovi..
hvala, pozzz

Old 12-04-2007, 20:30   #20
zvoncicaa
Obično gatalo

zvoncicaa's Avatar

zvoncicaa je offline
Standardno

Npr mozes da pogledas ciji Saturn pravi aspekt sa cijom planetom, posebno kad su konjunkcije u pitanju. Sta radi Mesec...Mada, sve je ovo izokola, ne mogu da vidim vas uporedni, ali ipak mislim da neki odnos iz proslog zivota nije doveden do kraja, pa se sad srecete da ga dovrsite , naucite i jedno i drugo nesto, i sigurno da sada nije bas sve idealno i da su prisutni problemi shodno znaku i kuci gde su vam Juzni cvorovi , a kad to ``slomite`` ostvaricete ono cemu stremite.

Old 12-04-2007, 20:50   #21
zvoncicaa
Obično gatalo

zvoncicaa's Avatar

zvoncicaa je offline
Standardno

Objasni mi samo Carapice , taj njegov PL je u tvojoj 1. i u konj. sa J.C. Koji orbis? Kakve aspekte sve pravi taj Pluton prema tvojim planetama i sta predstavlj, tj. kojom kucom vlada u njegovom hooskopu ?Ovo sa Suncem i Mesecom je super stvarcica nekada ste bili u braku , pa sad kad ste se sreli, imali ste osecaj da se znate 100 godina , pa ste brzo razvili prisnost.

Nemoj da se plasis, za sve postoji resenje! Ako postanes svesna problema, a ja cu se potruditi da ti dam moje vidjenje te situacije,ne sumnjam i drugi, zajedno cemo naci neki izlaz, ti ces znati u ``kom grmu lezi zec`` i moci ces da ga scepas!
Aj cmoka!

Old 12-04-2007, 22:27   #22
carobnica
Obično gatalo

carobnica's Avatar

carobnica je offline
Standardno

Quote:
Npr mozes da pogledas ciji Saturn pravi aspekt sa cijom planetom, posebno kad su konjunkcije u pitanju. Sta radi Mesec...Mada, sve je ovo izokola, ne mogu da vidim vas uporedni, ali ipak mislim da neki odnos iz proslog zivota nije doveden do kraja, pa se sad srecete da ga dovrsite , naucite i jedno i drugo nesto, i sigurno da sada nije bas sve idealno i da su prisutni problemi shodno znaku i kuci gde su vam Juzni cvorovi , a kad to ``slomite`` ostvaricete ono cemu stremite.
hvala ti na paznji i odgovoru,pozz

Old 13-04-2007, 17:20   #23
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Registrovan: Aug 2006
princgora je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by CARAPICA VIdi Poruku
Ja imam konj.mjeseca sa njegovim suncem to bi trebalo biti dobro, ali me brine njegov pluton koji ulazi u moju 1.natalnu i radi konj.sa juz.cvorom to bi trebalo isto imati veze sa karmom?je li to lose?
Sama konjukcija je oznacava mogucnost da ti on bude tajni neprijatelj i da te fizicki povredi.Jer moze osetiti potrebu za osvetom ,koju si ti prouzrokovala u nekom od proslih zivota.Koji je orbis?Bolje je da je siri u ovom slucaju jer ce se onda ova energija manje osecati..
Svakako ovo ukazuje na fatalno i strasno partnerstvo koje se najverovatnije lose zavrsilo..
Moram da napomenem da se ne bi trebalo plasiti karme,jer mi karmu gradimo svakog trenutka i zivot je u nasim rukama i sve se moze ublaziti ,kao i najtezi aspekti u horoskopu.
Uvek pomaze prastanje i razumevanje...

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Old 13-04-2007, 18:52   #24
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

Ovim ne zelim da negiram princezino misljenje samo se nadovezujem...sunce -mesec u konjukciji je jedan od najboljih pokazatelja braka i cuva brak iako ima nekih drugih teskih aspekata.
Njegov pluton u tvojoj 1.kuci znaci da ce on imatu jak uticaj na tvoj razvoj(duhovni)ali i uopste na tok tvog shvatanja pa i zivota e konjukcija sa jmc-je vec karmicki dug i mislim da je ON TAJ KOJI TEBI NESTO DUGUJE IZ PROSLIH ZIVOTA...mozda te je pokrao mozda je bio tvoj dzelat i sad bi trebalo da to ispravi i aki ti duboko u sebi osecas neki strah od njega onda je moguce da si ga ,,prepoznala"

Old 14-04-2007, 00:57   #25
zvezdica
Obično gatalo

zvezdica's Avatar

zvezdica je offline
zvezdica je na dobrom putu
Standardno

Kako čvorovi deluju?

U današnjoj astrologiji sve je rasprostranjenije mišljenje o važnosti cvorova. Za razliku od istocne, zapadna astrologija sklona je jednostavnim objašnjenjima ovih tacaka tumaceci ih, uglavnom, pozitivnim (severni cvor) i negativnim delovanjem (južni cvor). Medjutim, oni imaju mnogo složenije znacenje u životu svakog od nas. Mesecevi cvorovi po prirodi su malefici ali Rahu može biti i dobrocinitelj. Medjutim, sve što da on posle i uzme. Kada su destruktivni, Pluton je spram njih pravi andjeo, a kada daju, Jupiter je prava cicija. Medjutim, oni nemaju mnogo veze sa obicnim, svakodnevnim stvarima. Rahu je brz, oštar, hrabar, nepredvidiv, nestrpljiv i ekstrovertan. Aktivan je danju i uzrokuje veliku potrebu za nezavisnošcu i daje veliku motivaciju u svemu što se radi, posebno kada se teži osvajanju slobode. Daje genijalnost kao i sva iznenadna otkrica i spoznaje. Sa druge strane, Ketu je suptilan ali i nasilan, cudan, pun iluzija, opsena i magle. Aktivan je nocu, a izaziva duhovne potrebe, daje intuiciju i želju za otkrivanjem tajni, lucidnost i veliku senzibilnost. I Rahu i Ketu izazivaju neobicne okolnosti, uzburkavaju duh i donose nagle (ponekad i podmukle) promene. Nikada ih ne treba tumaciti odvojeno vec iskljucivo kao skup suprotstavljenih osobina izmedu kojih treba naci zlatnu sredinu. U stvari, oni su neuporedivo mocniji od bilo koje planete, pa i od svih zvezda zajedno! Snažno aktiviraju kuce u kojima su kao i planete koje su se u njima zatekle. Rahu više utice na vazdušne i vodene (Merkur, Venera, Saturn), a Ketu na vatrene planete (Mars na primer) i na Jupitera. Dalje, Rahu je u korelaciji sa mentalno-emocionalnom strukturom licnosti i majkom (ukazuje na karmicke uticaje na tu oblast), dok Ketu pokazuje na uticaj karme na ego i mušku liniju (otac). Ako bismo, na najjednostavniji nacin, pokušali da objasnimo njihov uticaj na naše živote, mogli bismo reci da nas južni cvor predstavlja onakvima kakvi smo dok severni govori kakvi bi trebalo da budemo.

Skinuto sa neta!

Ako je taj sicusni komadic zivota sve sto imas.....onda od njega ucini sve sto je moguce!

Old 17-04-2007, 20:45   #26
amfitrita
Početnik

amfitrita's Avatar

amfitrita je offline
Registrovan: Apr 2007
amfitrita je na dobrom putu
Standardno

Mislim da mi je i MO u konj sa JMC i previse za debelu karmu... Oni su u vodoliji (umetnutoj!) u trecem polju...
Da li neko ima ovakvu ili slicnu postavku i sta mu je donela, kakva su vam iskustva?
Naši sponzori
Advertisement

Old 18-04-2007, 01:35   #27
zvoncicaa
Obično gatalo

zvoncicaa's Avatar

zvoncicaa je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by amfitrita VIdi Poruku
Mislim da mi je i MO u konj sa JMC i previse za debelu karmu... Oni su u vodoliji (umetnutoj!) u trecem polju...
Da li neko ima ovakvu ili slicnu postavku i sta mu je donela, kakva su vam iskustva?
Ti podsvesno vuces osecaje i secanja iz proslog zivota. Mo na J.m.c kaze da si sklona da se i sada ponasas kao sto si i nekad, da gresisi na istim stvarima, a sada se tesko oslobadjas tih navika. U proslom zivotu si bila jeko emotivna , i povredjivali su te, a i sada te povredjuju... Kljuc je da se brines o svojoj majci, da joj pomazes, jer ces tako i sebi pomoci. Jacaj samopouzdanje, ne daj da te slome poteskoce koje se mogu pojaviti u porodici, jer ti kroz odnose u svojoj porodici i kroz odnos sa majkom ucis...saradjuj, pomazi, prastaj. I naravno, moras nauciti kako da izadjes na kraj sa melanholicnim raspolozenjima....
Postavi svoju karticu pa cu ti reci vise. Ali definitivno, ostalo je nesto nedovrseno sto sada u ovom zivotu moras dovrsiti a vezano za odnos sa majkom ili nekim zenskim clanom porodice.
Cmoka!!

Old 18-04-2007, 12:53   #28
amfitrita
Početnik

amfitrita's Avatar

amfitrita je offline
amfitrita je na dobrom putu
Standardno

Zvoncice, veliko hvala, pussaaa
Karta ce se nadam se pojaviti u potpisu, a ti kad imas vremena i volje mozes baciti pogled;
bas me muci taj mesec, ja sam razmiljala da upravo zbog toga, tog posvecivanja domu i svemu tome sto je simbolika meseca i trece kuce, davanja emocija tu najvise, bas treba da ostavim sve to i idem iz kuce, da napustim sve sto je mesec i juzni cvor dok ja ne postanem mesec verovatno, ne znam sta ti mislis...Zar nam nije cilj da dodjemo do severnog, nekako mi je prirodno, jer mi ovo u mom slucaju izgleda kao veliko zakucavanje iako znam da se mora ispuniti dug...
tnx jos jednom

Old 18-04-2007, 20:46   #29
princgora
Prijatelj foruma

princgora's Avatar

princgora je offline
Registrovan: Aug 2006
princgora je na dobrom putu
Standardno

Ova tvoja pozicija JMC je jedna od najtezih,jer se Dusa oslobadja svega sto joj je blisko,pa odatle osecaj patnje,osecaj usamljenosti..
U pravu si da je potrebno prevazici vezivanje za sve sto je u simbolici Meseca ,porodice,kuce,majke...
Potrebno je osamostaliti se...Ocvrsnuti,ne biti ranjiva ,biti hrabra da sama bez bilo cijeg uticaja donosis odluke...
Kad stigem dacu ti kompletniju sliku,Zvoncica i drugi mogu da dopune...

Quote:
Ti podsvesno vuces osecaje i secanja iz proslog zivota. Mo na J.m.c kaze da si sklona da se i sada ponasas kao sto si i nekad, da gresisi na istim stvarima, a sada se tesko oslobadjas tih navika. U proslom zivotu si bila jeko emotivna , i povredjivali su te, a i sada te povredjuju... Kljuc je da se brines o svojoj majci, da joj pomazes, jer ces tako i sebi pomoci. Jacaj samopouzdanje, ne daj da te slome poteskoce koje se mogu pojaviti u porodici, jer ti kroz odnose u svojoj porodici i kroz odnos sa majkom ucis...saradjuj, pomazi, prastaj. I naravno, moras nauciti kako da izadjes na kraj sa melanholicnim raspolozenjima....
Postavi svoju karticu pa cu ti reci vise. Ali definitivno, ostalo je nesto nedovrseno sto sada u ovom zivotu moras dovrsiti a vezano za odnos sa majkom ili nekim zenskim clanom porodice.
Cmoka!!
Slazem se sa ovim.
Amfitrita,to znaci verovatno i dug prema majci,trebalo bi da brines o njoj,itd. ali da ne dozvolis da ti se mesa u zivot i da se oslobodis svake preterane vezanosti..
Neznost i razumevanje ,ali odluke donosis sama..

AUT CESAR ,AUT NIHIL!

Last edited by magdalena; 06-08-2007 at 10:17..

Old 19-04-2007, 15:58   #30
princess
Obično gatalo

princess's Avatar

princess je offline
princess je na dobrom putu
Standardno

Posto vidim da ovde se postavljaju pitanja i u veyi uporednih cvorova pa ako smem i jedno?
Da li i kakvo znacenje ima njegov "dobri"cvor na vladaru mog Asc Ju?
A iz natala,da li cvorovi rade i u 120?Npr.So 120 "dobri"cvor?
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules